ONZE LEZERS fjik \ftom sfitóp.. WEERBERICHT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: IJMUIDEN HEEMSKERK BEVERWIJK Ongeluk aan de Kaag. GOLF NOTTINGHAM. Euwe na dertien ronden op de vierde plaats. aan het woord. Velsen - „Mooi Wonen". VRIJDAG 28 AUG. 1936 Beloven. PLANTENTENTOONSTELLING OP SCHOOL J Daartoe aangemoedigd door het succes, dat hier en elders met het organiseeren van flo- ralia-tentoonstellingen werd geboekt en over tuigd van het opvoedkundig element, dat der gelijk werk ongetwijfeld in zich omdraagt, besloot de actieve oudercommissie van School J den leerlingen dezer school in het voorjaar stekplantjes van fuchsia's, begonia's en ge raniums mede te geven. Met medewerking van de firma Geels, die veel voor dit werk ge voelt, kregen de kinderen, wier ouders zulks nog wel betalen konden, tegen een kleinigheid zulk een stekplantje, terwijl de plantjes voor kinderen van werklooze ouders uit het school fonds werden betaald. Omtrent het opkweeken van de uitgereikte plantjes werden den kinderen door 't onder wijzend personeel eenige aanwijzingen gege ven en verder was het afwachten, hoe deze proef onder de jeugd van School J zou sla gen. Dat men in de kringen van oudercommis sie en personeel nieuwsgierig was ligt voor de hand. Gisteren nu is deze nieuwsgierigheid bevre digd. Bij tientallen kwamen ze met hun pot ten aandragen, de een trotsch, omdat hij er van overtuigd was, dat zijn plant lang geen slecht figuur zou slaan, een ander z'n „op kweek" bescheiden verbergend, omdat 't nu niet bepaald „kwaliteit" was. In het gymnastiek-lokaal der school werden door vaardige handen van moeders-van-kin- deren-van School J de verhouding tus- schen het personeel dezer school en de ouder commissie is een zeer aangename de plan ten op lange tafels, die smaakvol met crêpe papier waren versierd, opgesteld. Eén blik in de „tentoonstellingszaal" overtuigde ons, dat de proef als uitermate goed geslaagd kan wor den aangemerkt. De kwaliteit der planten was zeker niet minder dan die van soortgelijke floralia-tentoonstellingen en ook het aantal ingeleverde planten 75 pet. van dat der uit gereikte mocht zeer bevredigend worden genoemd. Mevr. Lugtig en de heeren Geels en Jonker laatstgenoemde van Santpoort was de lastige taak van het keuren der planten opge dragen. Na een nauwgezette vergelijking kwa men zij tot het volgende resultaat. Ie en 2e klas: le prijs Truitje Prins. 2e pr. Annie Dijkshoorn, 3e pr. Mona Aptroot. 3de en 4de klas: le prijs Antje Schrier, 2e pr. Nelly Dijkshoorn, 3e pr. Cathrientje Prins. 5e, 6e en 7e klas: le prijs Cath. Frifts, 2e pr. Luci Wijminga, 3e pr. Ria Collard. Merkwaardig genoeg, zijn alle prijzen onder meisjes gevallen. Heden, Vrijdagavond tusschen 7 en 9 uur zijn de planten in het gymnastieklokaal der school te bewonderen. Velen, die wat voor dat opvoedende jeugdwerk gevoelen, zullen on getwijfeld even een kijkje gaan nemen. BESOMMINGEN. Trawlers: JAARVERGADERING A.D.O. Donderdagavond hield de R.K. Voetbalver- eeniging „A.D.O." haar jaarvergadering in het R.K. Vereenigingsgebouw onder leiding van den heer A. v. Lieshout. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat de vereeniging 60 leden telt. Het finan cieel verslag vermeldt een inkomste van f 728,73 en een uitgave van f 696,39, een saldo van f 32,34. Het voorstel van het bestuur om het aantal bestuursleden dat thans 9 is, op 7 te brengen wordt aanvaard door de leden. Bestuursverkiezing: aftredend zijn de hee ren A. Beentjes, J. Beentjes Bzn.. J. Beentjes en R. Burger. Door het bedanken van de hee ren J. A. Kos en P. Beentjes waren er twee vacatures, die echter niet zullen worden aan gevuld. Door de leden was candidaat gesteld de heer Th. Koopman. Gekozen werden de hee ren A. Beentjes. J. Beentjes Bzn., J. Beentjes en Th. Koopman; de heer R. Burger werd niet herkozen. De voorzitter bracht dank aan den heer Burger voor het vele dat hij voor de vereeni ging heeft gedaan en spreekt een woord van welkom tot het nieuwe bestuurslid. Tot leden van de elftalcommissie werden benoemd de heeren H. Beentjes, G. de Boer, A. Klaasse en P. L. v. d. Kolk. Hieraan zal een bestuurslid worden toegevoegd, die als voor zitter zal fungeeren. De voorstellen benoeming strafcommissie en de nieuwe regeling contributie werden beide door de leden aavaard. De kascommissieDe penningmeester werd gedéchargeerd voor zijn gevoerd beheer. De begrooting werd met een bedrag van f 750 goedgekeurd. Door den nieuwen geestelijken adviseur Kap. Schouten werden de leden nog toege sproken. Spr. hoopte met medewerking van de leden de vereeniging tot grooten bloei te brengen. De Bilt voorspelt t Zwakken tot matigen Oostelijken tot Zuidelijken wind. Helder tot licht be wolkt. Droog weer. Iets warmer. BAROMETERSTAND Hoogste 772.3 m.M. te Hannover. Laagste 751.8 m.M. te Vardö. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 65 F. Laagste hedennacht 54 F. Hoogste heden 60 F. BAROMETERSTAND Clazina Luther, IJM. 59, 325 mnd. 1980 Alkmaar, IJM. 31, 800 mnd. 2670 Protinus, IJm. 85, 200 mnd. 1310 Sylvain, IJM. 116, 875 mnd. 2510 Bruinvisch, IJM. 97, 45 mn 890 Kotte E. 404 720 MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. 0.82—0.74. Griet per 50 K.G. 25—14. Tongen per K.G. 1.300.66. Groote schol per 50 K.G. 21.50. Middelschol per 50 K.G. 19. Zetschol per 50 K.G. 17.50—17. Kleine schol per 50 K.G. 16.50—2.90. Schar per 50 K.G. 6.504. Tongschar per 50 K.G. 1713. Vleet per stuk 0.70. Kleine poon per 50 K.G. 1.701.10. Groote schelvisch per 50 K.G. 1510.50. Middelschelvisch per 50 K.G. 1210. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. 13 8.50. Kleine schelvisch per 50 K.G. 11.504.50. Kabeljauw per 125 K.G. 34—18. Groote gullen per 50 K.G. 116.30. Kleine gullen per 50 K.G. 6.303.50. Wijting per 50 K.G. 4—2.30. Makreel per 50 K.G. 1812. Leng per stuk 1.10. Versche haring per kist 4.302.80. Groote hake per 125 K.G. 72. Middel hake per 125 K.G. 76. Klein middel hake per 50 K.G. 25. Kleine hake per 50 K.G. 19. ZONDAG 30 AUGUSTUS „De Rustende Jager", Dansen. 7 uur. Café „de Vriendschap", Dansen, 7 uur. MAANDAG 31 AUGUSTUS „De Rustende Jager", Dansen, 7 uur. AGENDA TE HAARLEM. Heden; VRIJDAG 28 AUGUSTUS Stadsschouwburg: Film-opnamen der Cine- tone-studio te Amsterdam, 2 uur. Palace-Filmae: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: Charlie Chan in „In den grafkelder der Pharao's", 2.30, 7 en 9.15 u. Cinema Palace: „Een Egyptische Idylle", 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Singing Kid" met o.a. Al Jolson, 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Shirley Temple in „De kleinste Rebel", 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags Toegang vrij. ZATERDAG 29 AUGUSTUS Palace-Filmac: 115 uur; doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. Hedenmorgen 9 uur 770 m.M. Neiging stilstand Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Zaterdag v.m. 0.03 uur; n.m. 12.42 uur. Zondag v.m. 1.06 uur; n.m. 1.37 uur. Maandag v.m. 1.55 uur; n.m. 2.22 uur. V ELS ER ZWEMINRICHTING Temperatuur lucht 60 gr. F. Temperatuur water 67 gr. F. Jhr. G. Elias uit Haarlem verdronken. Donderdagavond heeft aan de Kaag, onder de gemeente Warmond, een ern stig ongeluk plaats gehad, waarbij een bekend ingezetene van Haarlem, jhr. G. Elias, directeur van het verkoop lokaal 't Notarishuis, om het leven gekomen is. Omstreeks half acht in den avond arri veerde een zeilbootje, waarin Jhr. Elias met nog eenige vrienden gezeten was, bij de Kaag-societeit. Jhr. Elias begaf zich bij het aankomen aan den steiger naar de voor plecht om de boot vast te maken. Hij stapte hierop aan wal. Op dit oogenblik heeft hem, zoo moet worden aangenomen, een flauw te of een hartaandoening overvallen. Niemand heeft het ongeluk zien ge beuren. doch toen de tochtgenooten van Jhr. Elias op een luiden plons omkeken, konden zij hun metgezel nergens ontdekken. Oogenblikkelijk kwam de gedachte aan een ongeluk bij hen op en werd met dreggen en duiken begonnen, waarbij eenige zeer goede zwemmers, die zich daar in de omgeving bevon den, assisteerden. Het duurde echter wel bijna een uur, voor men het lichaam van den verongelukte had gevonden. HONKRAL Het programma vermeldt voor Zaterdag o.a. de volgende wedstrijden: le klasse: Ajax 1Blauw Wit 1 V.V.G.A. 1—Quick 1 2e klasse: R.C.H. 1Haarlem 2 3e klasse I.V.O.—ED.O. 3 ED.O. 5—R.C.H. 3 Duvianen 2Schoten 2. De wedstrijd die wel de meeste belangstel ling zal trekken is ongetwijfeld de ontmoe ting R.C.H. 1Haarlem 2. R.C.H. 1 is kam pioen van IIA, Haarlem 2 kampioen van IIB. Om uit te maken wie zich kampioen van de geheele tweede klasse mag noemen worden twee wedstrijden gespeeld, de eene Zaterdag middag om drie uur op het R.C.H.-terrein, de andere Zondagmorgen om half tien op het Gemeentelijk Sportterrein aan de Van Nes straat. We verwachten Zaterdagmiddag een inte ressanten wedstrijd tusschen twee gelijk waardige ploegen, maar aan een voorspel ling omtrent den uitslag wagen wij ons niet. De derde klasse ontmoetingen I.V.O. E.D.O. 3, ED.O. 5R.C.H. 3 en Duvianen 2 Schoten II vangen alle om drie uur aan, resp. op het terrein van I.V.O. aan den Rijks- tsraatweg, in 't Noordersportpark en aan den Duin en Kruidbergerweg te Driehuis. Voor Zondag vermeldt het programma: Extra: BelgiëHolland. 2e klasse: Haarlem 2R.C.H. 1 Duvianen 1Shell 1 H.H.C. 2—Catchers 1 3e klasse: E.D.O. 4D.E.V. 2 Natuurlijk gaat de grootste aandacht naar de internationale ontmoeting. Vooral omdat tot nu toe het Nederl. negental er nog niet in geslaagd is in België te winnen, rijst de vraag: zal het negental, welks samenstelling wij reeds vermeldden, er in slagen het wèl te doen. Temeer omdat in de laatste ontmoe ting ook in ons land de Belgen de overwin naars bleven. Jammer is dat spelers als Wil- ders en Boscher ontbreken, en naar wij ver nemen zal ook C. Kloos niet van de partij zijn. 't Is niet ons sterkste negental, dat wij dezen keer naar België sturen. Voor het kampioenschap der tweede klasse ontmoeten R.C.H. 1 en Haarlem 2 elkander nogmaals, thans op het terrein aan de Van Nesstraat, 't Lijkt ons een zware taak voor De Mon, twee wedstrijden in een en twintig uur. R.C.H. 1 is, hier in het voordeel, daar dit negental de beschikking over twee wer pers heeft. Ook nu wagen we ons maar niet aan een voorspelling. 's Morgens ontvangen De Duvianen 1 aan den Duin- en Kruidbergerweg Shell 1, des middags H.H.C. 2 aan de Van Nesstraat De Catchers 1. We verwachten in beide geval len een overwinning voor de gastheeren. ENGELAND WINT DEN LANDENPRIJS TE BADEN-BADEN. Nederland vierde. Het internationale golftournooi om den landenprijs is geëindigd met de overwinning van het Engelsche team (Thirsk en Bentley) met in totaal 562 voor Frankrijk (Carlhian en Leglise) met 566, Duitschland (Von Beckerat en Hellmers) met 574, Nederland (Schill en Calkoen) met 587, Italië met 587 en Tsjecho Slowakije met 602. Hongarije heeft opgegeven. Remise met Botwinnik. Voor den aanvang van de 13de ronde deed de wedstrijdleider de mededeeling, dat in af wijking van de tot nu toe gevolgde gewoonte, de avondpartijen 'n uur langer, dus tot 11 uur zouden worden gespeeld, en dat alle partijen in deze ronde in elk geval voltooid zouden moeten worden, ook al zou daarvoor tot na middernacht moeten worden doorgespeeld. Capablanca bevreesd voor zijn nachtrust. Of Capablanca door deze mededeeling be vreesd voor zijn nachtrust is geworden, is niet zeker, maar een feit is, dat hij reeds na een kwartier spelen zijn tegenstander remise aan bood. Dit was Fine echter al te kras. Een half uur later, toen Capablanca alle stukken met uitzondering van beide torens geruild had, herhaalde hij zijn aanbod. Ditmaal had Fine niet veel keus. Er stonden voor hem te groote belangen op het spel, dan dat hij zich kon veroorloven in een eenvoudige stelling op winst te gaan spelen, en derhalve accepteerde hij het remise-aanbod. De opening was dezelfde als die van de par tij Lasker-Capablanca, nl. Tsjechische verde diging van het dame-gambiet met de ont wikkeling van den zwarten raadsheer naar b4. Het beste is over het verdere verloop maar te zwijgen. EuweBotwinnik. De zoo belangrijke ontmoeting Euwe—Bot winnik was een Nimzowitsch-verdediging van het dame-gambiet met den gebruikelijken zet dc2 Euwe speelde op het behoud van zijn twee raadsheeren. Doordat hij na ruil op c3 met zijn b-pion terugkwam versterkte hij zijn centrum. Hij bracht de koningin op Bot- winnik's koningsvleugel gerichte diagonaal en Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst o) niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. In het uiterste Noorden der gemeente Vel sen verrees vorig jaar een geheel nieuw dorp, als 't ware. Men zou het 't tuindorp „Schulpen" kunnen noemen! Het zijn keurige complexen woningen, over welker systematische en symmetrische ligging- echter hier en daar nogal verschil van op vatting heerschen zal. Dit doet aan de zaak waarover het hier nu gaat, niet veel af, de plannen voor Schulpen werden goedge keurd, duszijn ze ook goed! Het vol gende moet ons echter van 't hartVer wondering wekt het ongetwijfeld bij den be zoeker van dit nieuwe dorp, dat de gemeente Velsen, met een héél leger van G.G.R.-leden met speciale plantsoen-commissies, etc. een zeer vergevorderde graad van verwaarloo- zing van straten en plantsoenen,» als hier valt te constateeren, kan tolereeren Hoé dit kan is 'n raadsel, dat misschien te verklaren valt door een terugschouwen naar vroeger tijden, waarin het toenmalige „Wij- keroog" ook al een weinigje stiefmoederlijk behandeld werd t.o.v. het overige Gemeente- deel. We zullen er natuurlijk wel naast zijn, met deze veronderstelling, daaraan valt bij voor baat niet te twijfelen, maar de genoemde er gerlijke verwaarloozing wordt daardoor niet goedgepraat! Misschien kan de geest van orde en netheid bij de bewoners van Schulpen nog worden gered, als de Gemeente nu eens ingrijpt op een wijze die afdoende is? Als dé Gemeente nu eens iets méér doet dan wel strict nood zakelijk, dus eventueel niet wacht tot de laat ste steen gelegd is op Schulpen en dus de ge heele zaak officieel aan de gemeente is over gedragen! Dit gedeelte der gemeente Velsen betaalt óók belasting, heeft dus óók recht op een goede behandeling, en niet alléén op het 2 maal per week ledigen der vuilnisemmers! Of zou de gemeente Velsen haar eigen uit breiding niet kunnen bijhouden? We zullen het beste er alsnog maar van hopen! P. K. Velsen-N. speelde ook zijn damelooper op deze lijn. Ver volgens wist hij Botwinnik een geïsoleerden pion op e6 te bezorgen. Om zich van den druk welken Euwe door goed positiespel verkregen had, vrij te werken, ging de Rus door afruil van vrijwel alle stukken het spel vereenvou digen. In het eindspel van looper tegen paard offerde Botwinnik zijn zwakken e-pion om zich daardoor remise-kansen te verschaffen. Daar de pluspion van Euwe een dubbelpion was, was het nog lang niet zeker, dat Euwe zou kunnen winnen. Daarvan was Botwinnik blijkbaar zelf ook overtuigd want in de pauze kwam hij bij Euwe in de kamer, die voor den wereldkampioen is beschikbaar gesteld, voorstellende de partij remise te houden. Waarbij zich het voor een zoo belangrijke ontmoeting eenigszins onge wone geval voordeed dat de Russische speler zijn tegenstander een remisevariant demon streerde. Euwe was hiervan niet overtuigd, maar maakte zich nu bij zijn overdreven spor tiviteit eenigszins bezorgd dat hij het remise niet had aangenomen, waar Botwinnik hem een variant getoond had. Met klem mochten zijn vrienden betoogen, dat Botwinnik ge heel vrijwillig naar hem toegekomen was en dit toch nimmer op een besluit op een aanbod in te gaan invloed kan uitoefenen. De strijd werd voortgezet onder een groote schare toe schouwers, zoo groot zelfs, als nog niet bij een partij tijdens dit tournooi aanwezig was geweest. Bijna alle meesters, die meerendeels vrij wa ren, waren teruggekomen en vrij algemeen kon men van hem hooren: „Euwe heeft een kans". Maar het heeft niet zoo mogen zijn. Er ontstond een zeer span nende kamp, waarbij wit drie vrijpionnen op den koningsvleugel had. Deze laatste hielden Euwe volkomen in bedwang en nu was de hoop erop gevestigd, dat hij zijn pionnen be slissend naar voren zou kunnen brengen. Maar Botwinnik vond een weg om hem met zijn paard tegen te houden. De resultaten van de partijen gespeeld in de 14 de ronde waren Tartakower verliest van Aljechin. Bogoljubow verliest van Flohr. Fine remise met Capablanca. Alexander remise met Tylor. Winter verliest van Lasker. Euwe remise met Botwinnik. Vidmar remise met Thomas. De stand was Donderdagavond: Capablanca en Botwinnik ieder 9 1/2 punt, Aljechin 9 punten (uitgespeeld), Euwe, Fine en Reshevsky ieder 8 1/2 punt, Flohr 8 punten. Lasker 7 1/2 punt, Vidmar 6 punten, Bogol jubow en Tartakower ieder 5 punten, Tylor 4 1/2 punt, Alexander 3 1/2 punt, Thomas 3 punten, Winter 2 punten. Tusschen doen en zeggen, liggen lange wegen zei onze oude baker en het mensch had gelijk. Bakers en oude wijven (ongeacht hun ge slacht), plegen soms gelijk te hebben. Wij met onze moderne beschaving, onze wijsheid, ons inzichtwij zien met welwil lend medelijden neer op zoo'n eenvoudige ziel, die zoo maar van die kolossale waar heden verkondigd. Een feit is, dat als dezelfde waarheid ons van een fraai geschilderde tekst liefst in een vreemde taal van de wand tegenlacht, wij er onmiddellijk door gepakt worden. Maar, wij zouden het over beloven hebben! Het is een zonderlinge geschiedenis met dat beloven. Van onze prilste jeugd af be loven wij en wij weten het niet eens. Of liever wij weten het wel, maar wij verkiezen er niet aan te denken. Het beloven zelf is nu nog niet zoo erg. maar dat er van je verwacht wordt dat je ook zult houden wat je belooft.... Zie, daar zit 'm de kneep. Het kleine kind belooft dat het zoet zal zijnde groote knaap belooft dat hij zijn best zal doen op school de jongeling be looft dat hij geen kans onbenut zal laten om te slagen in het leven, en eindelijk belooft de volwassen manja wat beloven de mannen niet?! Daar zou een boekdeel mee te vullen zijn! Veel lieden geven tegenwoordig hun be lofte, hun woord even gemakkelijk als zij hun jas in de vestiaire afgeven neen nog goed- kooper, want het geven van een belofte kost nog niet eens een dubbeltje! Er zijn menschen die iedere belofte als bin dend beschouwen, voor wie een belofte een heilig iets is, een stuk van henzelf en er zijn anderen. di£ hen daarom uitlachen en die be weren, dat men niet zoomaar belooft. In deze bewering schuilt veel waars maar we moeten ze achterste voren lezen! Ja, heusch, probeert u het zelf maar. Wat wij zóó maar beloven i. .innen wij niet ailes nakomen. Wij beloven Wij beloven een zieke dat wij eens heel gauw terug zullen komen nee maar werke lijkwe komen eens gauw weer Er komt natuurlijk niets van.... ja maar ....we hadden heusch geen tijd. Dat kan waar zijn maar dan hadden we het niet zoo lichtvaardig moeten beloven. We schepen een venter af aan de deur de man houdt aandoet een ijselijk nood- verhaalneen hoor, zeggen we, een vol gende keer, nu niet Als de man een volgende maal terugkomt denken we er evenmin aan om iets van hem te koopenOnder den indruk van het be zoek van een arm familielid zeggen we gul spontaan: 'k zal eens voor je in m'n kleeren- kast kijken hoor! Ik heb nog wel een en ander voor je Hoopvol vertrekt de arme enwordt vergeten. Een niet nagekomen belofte is een onaf- geloste schuld Wij gaan onze kinderen voor met raak- gedane beloften die wij nimmer inlossen is het wonder, dat al spoedig het kind zich eraan gewend, om zich evenzeer van deze gemakkelijke manier te bedienen? „Om er maar af te zijn". En, jong gewend, is oud gedaan. Wij zien het meestal niet in dit licht. Wij denken er nooit over na op deze manier. Dit neemt niets af van het feit, dat wij aldus voortgaande een groote schuld op ons laden tegenover het nageslacht, dat de bittere vruchten zal plukken van onze gemak zucht. AMY GROSKAMP TEN HAVE, VERLOTING D. O. K. De trekking van de verloting der Krachtsport- vereeniging D.O.K., die Donderdagavond door omstandigheden niet kon doorgaan, zal nu a.s. Zaterdag om 3 uur in het Clubhuis aan de Peperstraat gehouden worden. ONZE TWINTIGDUIZENDSTE. Tegel's Warenhuis alhier heeft de ouders van den 20.000en inwoner verblijd met een prachtigen „Souplex"-kinderwagen. 'n Sympa thiek gebaar, dat zeer zeker navolgin verdient. AGENDA VOOR CASTRICUM Schip van Achilles (Ned.) Agamemnon Amsterdam x) Abu x) Boschfontein x) Bennekom Barneveld Bloemfontein x) Breda x) Bodegraven Boskoop Brika Colombia x) Caribia x). Ella Essen Euxymedon x) Eurylochus x) Ganymedes Heidelberg Hamm Irene (Ned.) J. P. Coen x) Juno (Ned.) Kreta Laurent Meeus x) Michail Frunze Merope Meliskerk x) M. v. St. Aldegonde x) Naaldwijk Orestes Oberon (Ned.) Orkanger x) Odysseus Poelau Bras x) Phrygia Poelau Tello x) Phrontis x) Poseidon (Ned.) Poelau Laut x) Polyphemus x) Poelau Roebiah x) Perseus (Ned.) Rusoilprod Stella Ned.) Saiabangka x) Serooskerk x) Songdal Soesterberg Tabian x) Ulysses (Ned.) Urola Waterland x) Venezuela x) Venus iNed.). Vesta (Ned.) Winsum Zuiderkerk x) Zaanland x) Midd. Zee Alexandrië Aruba Constantza Zuid Afrika Chili Chili Beira Chili. Hamburg Chili La Goulette (v. IJm.) Hamburg Pto. Barrios. Skutskar Ned. Indië Batavia. Batavia Izmir Ned.-Indië. Batavia Danzig Batavia Midd. Zee West-Indië. Houston Leningrad Danzig Zuid-Afrika Batavia Archangel Constantza Alexandrië Pt. Arthur Stettin Batavia Cristobal Hamburg Batavia Midd. Zee. Batavia. Batavia. Ned. Indië Hamburg Duinkerken La Romana Batavia Japan Onega Archangel Ned. Indië Bourgas Casablanca Buenos Aires West Indië M:dd Zee Midd. Zee Archangel Japan Buenos Ayres verin, aankomst Laatste bericht 6 Sept. 4 Sept. 6 Sept. 30 Aug. 30 Aug. 4 Sept. 31 Aug. 10 Sept. 12 Sept. 6 Oct. 23 Sept. 8 Oct. 30 Aug. 30 Aug. 15 Sept. 2 Sept. 9 Sept. 29 Aug. 3 Sept. 4 Sept. 16 Sept. 5 Sept. 16 Sept. 20 Sept. 5 Sept. 1 Sept. 25 Sept. 30 Aug. 31 Aug. 1 Sept. 22 Sept. 30 Sept 13 Sept. 30 Aug. heden 1 Sept. 28 Aug. 1 Sept. 1 Sept. 6 Sept. 4 Sept. 2 Sept. 2 Sept. 2 Sept. 18 Sept. 20 Aug. te Barcelona. 23 Aug. van Gibraltar. 16 Aug. vertrokken, in lading. 25 Aug. van Zanzibar. 15 Aug. van Curacao. 23 Aug. van Cristobal. 27 Aug. te Hamburg. 26 Aug. van Tocopilla. vertrekt 2 Sept. 18 Aug. van Callao. 24 Aug. van Gibraltar. vertrekt 29 Aug. 24 Aug. van Barbados. 25 Aug. van Norresundet. 22 Aug. van Port Said, 19 Aug. van Colombo, vertrekt 29 Aug. 26 Aug. van Stamboul. 23 Aug. van Colombo. 24 Aug. van Soerabaja. 27 Aug. van Kopenhagen. 22 Aug. van Genua. 25 Aug. van Messina. 16 Aug. van Trinidad. 22 Aug. vertrokken. 23 Aug. vertrokken. vertrekt 29 Aug. 24 Aug. van Dakar. 26 Aug. van Colombo. 26 Aug. vertrokken. 24 Aug. van Stamboul. 23 Aug. te Kymassi. 18 Aug. vertrokken, vertrekt 29 Aug. in lading, vertrekt 2 Sept. 27 Aug. te Bremen. 26 Aug. van Gibraltar. 27 Aug. te Lissabon. 25 Aug. van Singapore. 25 Aug. van Belawan. 16 Aug. van Sabang. vertrekt 29 Aug. 24 Aug. vertrokken. 24 Aug. vertrokken. in lading. 24 Aug. van Gibraltar. 18 Aug. vertrokken. 22 Aug. vertrokken. 24 Aug. van Marseille. 25 Aug. van Piraeus, in lading. 19 Aug. van Bahia. 18 Aug. van Barbados. 6 Aug. te Barcelona. 23 Aug. te Palermo. 23 Aug. vertrokken. 24 Aug. van Penang. 26 Aug. van Santos. x) Schepen, voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 bruto register ton.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6