De heide bloeit. De lijst der jaarlijksche onderscheidingen. De Spaansche Slachting. SCHEEP/ T'JMNCEN BEVERWIJK ZATERDAG 29 AUG. 193(5 Wie in Haarlem en omstreken gedecoreerd werden. CASTRICUM In de Locarnozaal van het Foreign Office te Londen had de onderteekening plaats van het Engelsch-Egyptische verdrag, waarbij o.m. beide landen elkaar wederzijdsche hulp in geval van oorlog toezeggen. Minister Eden zet zijn hand- teekening. Links van hem, aan den hoek van de tafel, de Egyptische premier Nahas Pasja. 'In Spanje blijft men doorgaan met de Groote Slachting, in naam van een aantal uiteenloopende politieke theorieën waarvan de groote meerderheid des volks, die in het ge heel niet politiek georiënteerd is en geen an dere ambities bezit dan een bescheiden be staan in rust en vrede, het slachtoffer wordt. Het is nog steeds niet duidelijk of de linksche regeeringspartijen dan wel de rechtsche op standelingen de meeste kans op de overwin ning maken, maar het is zeker dat vooral de kleine boerenbevolking in dit in-hoofdzaak- agrarische land op de treurigste en onrecht vaardigste wijze door de nieuwe ramp, die over het land gekomen is, wordt geteisterd. Eenige weken geleden heb ik al gewaarschuwd tegen de tendentieuze strekking der oorlogs communiqués van beide zijden, die evenals de officieele mededeelingen tijdens den wereld oorlog kennelijk geladen waren met propa gandistische onwaarheid. Het is sindsdien zoo gebleven, en van al de geuite voorspellingen omtrent zegevierende opmarschen en vervaar lijke zegepralen is dan ook niets uitgekomen. De nogal veelvuldig verbreide meening dat dit een oorlog tusschen communisten en fas cisten zou zijn is evenmin juist, zooals trou wens al een maand geleden bleek uit een door ons gepubliceerd artikel van den Spaanschen journalist Corpus Barga, die daarin een over zicht van de politieke staalkaart der strijden de partijen gaf. In de Spaansche regeering zit ten geen communisten, wel socialisten en le den van andere linksche groepen. De regeering heeft evenwel in dezen oorlog de medewerking der communisten wier aantal op zichzelf klein is, moeten aanvaarden. Bij de opstandelingen bevinden zich fascis ten, maar ook hun aantal is niet groot en uit het dezer dagen gepubliceerde regeeringspro- gram der opstandelingen is gebleken dat zij zich volstrekt niet den fascistischen staat als doel hebben gesteld maar wel de zooveelste militaire dictatuur, die „na eenigen tijd" her stel van de monarchie zou overwegen en ove rigens iedereen straffen dien zij te pakken zou kunnen krijgen, de grondwet tenietdoen enzoovoorts. In hoeverre de opstandelingen het onderling eens zouden zijn over de per soon van den militairen dictator zou nog moe ten blijken. De ervaring met Spaansche troe belen. die zeer oud is, leert dat er gewoonlijk verscheidene ambitieuse potentaten zijn die trachten de macht voor zichzelf in handen te krijgen. Intusschen is er nu heelemaal geen macht die overheerscht en in staat is de orde in het land te herstellen. Een brute vernieti ging van menschenlevens, van kunstwerken en van materiëel bezit is het eenige dat tot dusver bereikt is. Hetzelfde, alleen op veel grooter schaal, was het eindresultaat van den wereldoorlog. Moorden en vernietigen geldt ook in Spanje blijkbaar als hoofddoel en levensideaal. En de rest van Europa verkeert in toenemende internationale anarchie, in een internationaal wanbeheer dat, als niet spoedig' bezinning intreedt, tot een cataclysme zal moeten leiden waarbij de Spaansche slachting maar een kleinigheid zou zijn. Natuurlijk wordt in alle landen weer ver ontwaardigd geschreven over de wreedheden die beide partijen in Spanje begaan. Wat had men anders verwacht? Iedere oorlog ken merkt zich in de eerste plaats door wreedhe den. Het kan in Spanje heusch niet erger zijn dan onlangs in Abessinië, of in 1914-1918 in bijna geheel Europa. In den oorlog wordt de mensch tot beest; tot wild beest, en welke na tionaliteit of welke partij richting hij verte genwoordigt maakt daarbij geen verschil. Het is natuurlijk aangenamer te meenen dat al leen de partij jegens dewelke men antipathie koestert, wreedheden begaat, maar het is niet waar. Het schijnt nu vrij zeker dat de overige Europeesche mogendheden zich buiten het conflict zullen houden. Zij zijn nu zelfs bezig het eens te worden over de niet-levering van oorlogsmateriaal aan de strijdende partijen. Aangezien dit besluit evenwel veel te lang op zich heeft laten wachten heeft het niet veel beteekenis meer. De internationale wapen industrie zal er al wel aardig aan verdiend hebben. Overigens kan er ongetwijfeld nog wel ge smokkeld worden, vooral over Portugal, dat zelf onder militaire dictatuur staat en hoopt op de overwinning van de opstandelingen. En welke zijn eigenlijk nog de verdragen, die men nakomt? Na de diverse prestaties van dit jaar wordt het nakomen van verdragen in Europa immers door zoovelen beschouwd als een soort van ietwat-ridicule sentimentaliteit! Er is misschien nu wel reden genoeg voor Europa om uit te scheiden met het hekelen van bestaande wantoestanden in dat veel grootere gebied: de Vereenigde Staten van Noord-Amerika. Vergeleken bij het werelddeel HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk 28 van Dairen te Rotter dam. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Narenta, Vanc. n. Rotterdam, 27 van Southampton. Boschdijk 28 van Rotterdam te Antwer pen. Delftdijk, Rotterdam naar Vancr. 27 v. Cristobal. Veendam, 25 van Casablanca n. Lissabon. Rotterdam 26 van New-York te Kingston (Ja.) Bilderdijk 25 van Philadelphia n. New- '^^1*163/ !PS Breedijk, Rotterdam naar New-York 27 (12,11 v.m.) 640 mijl W. v. Valentia. Dinteldijk Vancouver n. Rotterdam, via Liverpool 27 (12,13 v.m.) 1000 mijl Z.W. v. Valentia. Binnendijk, New-Orleans naar Rotterdam 28 te Antwerpen. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (uitreis) 26 (10.28 nam.) 50 mijl O. van Niton. Europa kunnen zij tegenwoordig als een voor beeld van orde en beschaving gelden. Volgende week is er een Wereldcongres voor den Vrede in Brussel, op initiatief van Lord Robert Cecil. Een groot en moedig man. R. P. HET POSTKANTOOR OP KONINGINNEDAG Voor den postdienst zal het postkantoor op 31 Augustus na 1 uur gesloten zijn. Na dit uur bestaat voor de busrey.hthouders de ge legenheid, om zonder betaling van verhoogd recht stukken af te halen. Het kantoor is gesloten voor de behandeling van postwis sels (uitgez. telegrafische), postbewijzen en quitantiën en voor de aanneming van be- lastingzaken, alsmede voor de pasmunt- dienst. De Postchèque en girodienst is geopend voor het aannemen van stortingen, waarvan spoedbehandeling of spoedbericht wordt ge vraagd. het uitbetalen van chèques met spoedbehandeling of waarvoor telegrafische machtiging tot het doen uitbetalen is ver leend. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN EN DOKTOREN. Voor spoedgevallen wordt de dienst a.s. Zondag waargenomen door Dr. Jac. van der Ree, Dl'. Schuitstraat 44. Tel. 2251. In de week van 30 Aug.6 Sept. wordt de Zondags- en de nachtdienst der apotheken waargenomen door apotheek Sepp, Zeestraat 27. Telef. 2086. ONZE 20.000STE. Het blijkt dat men onze 20.000ste inwoner, die tijdens de feestweek geboren werd, on danks alle feestdrukte toch niet vergeten is. De fa Stoutenbeek's modemagazijnen deed hem tenminste een prachtig kinderledikant cadeau. BEZOEK AAN STUDIO. Het Dagelijksche A.V.R.O.-Comité organi seert op Zondag 20 September a.s. een auto bustocht naar Hilversum ter bezichtiging van de nieuwe A.V.R.O.-studio. Vertrek 's middags 2 uur vanaf het Stationsplein. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND El^ VRIJE VEILING. Prijsnoteering van 28 Augustus 1936. Spinazie per kist 1230 ct. Sla per kist 2080 ct. Postelein per kist 1014 ct. Andijvie per kist 1520 ct. Wortelen per bos 46 ct. Rabarber per bos 34ct. Peterselie per bos 1—1 ct. Selderie per bos 1\y2 ct. Prei per bos 810 ct. Bloemkool le per stuk 36 ct. Idem 2e per stuk 23 ct. Tomaten per kilo 36 ct. Doppers per kilo 1015 ct. Capucijners W. per kilo 614 ct. Capucijners B. per kilo 1218 ct. Raspers per kilo 1220 ct. Snijboonen per kilo 5^48 ct. Dikke boonen per kilo 3y27 ct. Sperc. boon z. dr. per kilo 810 ct. Sperc. boonen m. dr. per kilo 5.6 ct. Tuinboonen per kilo 46 ct. Trosboonen per kilo 12—15 ct. Pronkboonen per kilo 44y2 ct. Komkommers per stuk 13 ct. Aardbeien per doosje 2025 ct. Frambozen per doosje 1522 ct. Appelen per kilo 810 ct. Meloenen per stuk 78 ct. Druiven per kilo 30 ct. Perziken per stuk 47 ct. Bramen per slof 4055 ct. HALCYON LIJN. Rozenburg 26 van Sfax te Nantes voor Rotterdam-Vlaardingen. Stad Haarlem 27 van Napels te Con- stantza. Maasburg Melilla n. Vlaardingen 28 (11 nam.) te Hoek van Holland verwacht. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom (uitreis) 27 v. Dakar. Maaskerk 28 v. Hamburg te Amst. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitreis) 28 te Newcastle N.Z.W. Nijkerk (thuireis) p. 27 Dakar 7 te Duin kerken verwacht. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Breda 26 van Arica naar Pisco. Calypso 28 van Amsterdam te Rotterdam. Crijnssen, Amsterdam naar Barbados 27 van Madeira. Ganymedes 27 van Bourgas n. Constantza. Luna 28 van New-York naar Haiti. Nereus Amsterdam naar Kopenhagen p. 28 Holtenaua. Oranje Nassau 28 v. New-York n. Port-au Prince. Orestes 27 van Rodosto te Izmir. Trajanus 28 van Amsterdam te Rotter dam. Op het wat golvend veld gespreid, Zoo ver het oog kan reiken, Ligt daar een schoongekleurd tapijt In teeder paars te prijken. Zoo'n enkel bloempje, nietig klein, Gaat haast voor 't oog verloren, Hoe kan, als er millioenen zijn, Haar massa ons bekoren. Het is een kleed vol poëzie, Door de natuur geweven. Die ons steeds boeien kan en die Ons troost en vreugd kan geven. Wensch mij nu naar de Mooker hei, Ik kan niet beter wenschen, Waar kan 'k nu meer genieten, vrij Van zorgen en van menschen. Daar ligt ze. bloeiend vol en teer, Vol weelde toch bescheiden, Oase in 't modern verkeer, De vaderlandsche heide. Er is toch altijd hei en hij, Dat mag juist nu weer blijken, Komt u een heideveld terzij, Dan blijft u zeker kijken, U kunt er niet met vaart voorbij, Zij houdt u vast en bindt u, De hei is schoon, terwijl de hij Nou lezeres, wat vindt u? P. GASUS. BEVOLKING. IngekomenJ. Ooij evaar, gekomen van Bennebroek, naar Alkm. weg 285; A. Bart- scherer, gekomen van Aalsmeer, naar Bree- straat 134136; J. Peters, gekomen van Uit geest, naar Munnikenweg 107; J. van der Zwan, gekomen van Velsen, naar Deken Waarestraat 56; J. Pels, gekomen van Haar lem, naar Galgeweg 13; J. Siepman, geko men van Amsterdam, naar Groote Houtweg 115; M. L. Copier, gekomen van Den Helder, naar Sanatorium „Heliomare"; J. W. Plas, gekomen van Amsterdam, naar Narcissenweg 167; Th. G. H. Damave, gekomen van Rot terdam, naar Oosterwijkstraat 14; C. C. van Egmond, van Velsen, naar Iepenlaan 27; A. M. Oudendijk, gekomen van Velsen, naar Breestraat 58; H. A. A. Schmidt, gekomen van Velsen, naar Breestraat 59; P. J. Hille, gekomen van Velsen, naar Munnikenweg 103; H. B. den Bakker, gekomen van Velsen, naar Simon Rumpingstraat 3; A. Polstra, geko men van Egmond aan Zee, naar Emma-kin- derhuis, Wijk a. Zee; M. M. Hensema, geko men van Groningen naar Emma-kinderhuis Tiberius Vigo n. Midd. Zee p. 27 Gibraltar. Triton 28 van Amsterdam te Rotterdam. Triton 28 van Rotterdam naar Tanger. Agamemnon Sfax naar Delfzijl 28 (12 nam.) 25 mijl N. van Cherbourg. Achilles 27 van Amsterdam te Valencia. Vesta 28 van Amsterdam te Venetië. Cottica 28 van Amsterdam naar Parama ribo. Ajax 28 Aug. van Amsterdam naar Rot terdam. Ariadne 28 van Amsterdam naar Aarhuus. Vulcanus 28 van Amsterdam te Rotter dam. Telamon 25 van Barbados naar Boskoop 26 van Callao te Valparaiso. Wijk aan Zee; J. S. Jongschaap, gekomen van 's-Gravenhage, naar Strick van Linscho- tenstraat 1; M. W. Eisma, gekomen van Leeuwarden naar Zeestraat 29; C. F. W. Tinnemeier, gekomen van Amsterdam, naar Populierenlaan 70; M. H. Danko, gekomen van Haarlem, naar Narcissenweg 11; L. van Esso, gekomen van 's-Gravenhage, naar Ka- naalweg 75; B. G. Dobben, gekomen van Haarlem, naar Breestraat 132. A. Woerde man, gekomen van Mook en Middelaar, naar Zeestraat 55; J. A. Th. Kroone, gekomen van Purmerend, naar Baanstraat 75; J. van Ha len, gekomen van Amsterdam, naar Regu liersstraat 18; H. Assendelft, gekomen van Velsen, naar Romerkerkweg 9. G. Kluft, ge komen van Velsen, naar Assumburgstraat 18; P. C. Snel, gekomen van Heerhugowaard, naar Creutzberglaan 34; H. Kooiker, geko men van Bioemendaal, naar Breestraat 16; W. van den Bosch, gekomen van Zeist, naar Voorstraat 12; H. Bendrickx, gekomen van Geleen, naar Verlengde Voorstraat 8; J. H. van der Veer, gekomen van Nijmegen, naar Zeestraat 49; R. Dijksma, gekomen van Hoorn, naar Koningstraat 114. Vertrokken: H. Bos, van Creutzbergstraat 123, naar Velsen, Trompstraat 31; J. N. Konz, van Breestraat 3c., naar Haarlem, Spaarne 79; J. Fraijman, van Hofdijkstraat 36 naar Den Helder. Hr. Ms. Vliegkamp „De Kooy"; G. Rijkers, van Narcissenweg 17, naar Velsen, Wijkerstraat 45; G. W. van Roon, van Alkm. weg 280, naar Alkmaar, Heiboerdijk 44; D. J. Haspels, van Rijkert Aertzweg 8, naar Wa fel, Ned. Herv. Pastorie; W. Pirovano, van N. Scholtenstraat 11; naar Loosdrecht, korps militaire politie; C. van der Linde, van Stum- phiusstraat 14, naar Zaandam, Ooievaar straat 66; J. F. Tiemeijer, van Narcissenweg 77, naar Velsen, Schulpweg 143; C. A. Hoo- gewerf, van Hoflanderweg 119, naar Amster dam, Keizersgracht 240; M. J. Welage, van Alkmaarscheweg 204, naar Nieuwersluis, Mil. politie; E. J. Wissenburg, van Koolstraat 10, naar Heemstede, Lanckhorstlaan 42; J. P. A. Jonker, van Noorderparklaan 21 naar Den Haag, Groenhovenstraat 8; H. Voet, van Arendsweg 206, naar Limmen B 130; F. Taks, van Gladiolenlaan 67, naar 's-Hertogenbosch W. van Nassaulaan 31; M. C. Kos, van Mun nikenweg 42, naar Bioemendaal, Julianalaan 28; E. Wiersma, van Beecksanghlaan 1, naar Amsterdam, Zocherstraat 43 huis; W. J. Pe kelharing, van Hoflanderweg 107a, naar Zaandam, Rozengracht 53; C. Zonjee, van Breestraat 30, naar Hoorn, Groote Noord; H. Bakker, van Duinwijklaan 15, naar Amster dam. Albert Cuypstraat 122b 1 hoog voor; H. Uiterwijk, van Duinwijklaan 15, naar Am sterdam, idem; J. den Haan, van Heems- kerkerweg 112; naar Velsen, Lumeijstraat 36; M. Draijer, van Alkmaarscheweg 354, naar Heemskerk, Hoogdorperweg 32a; A. Huber, van Breestraat 124, naar R. Claassenstraat 19; M. C. Plaisier, van Kagerweg 7, naar Rot terdam, Dordtscheweg 17; M. A. Eveleens- Kops, van Jan Vermeijenstraat 28, naar Haarlem, Slachthuisstraat 84 rood; P. Kroon, van Meestraat 100 naar Assendelft, Dorp straat 753; M. Bol. Wed. J. Stet, van Voor straat 16, naar Limmen, Sint Maria Oord; J. Huigen, van Zeestraat 28, naar Hilversum, Raweg 12; E. G. Wessel geb. Levasier, van ■Reguliersstraat 18, naar Velsen, Zeeweg 184. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd; B. Q. Warmenhoven en J. Genet; G. J. M. Kuijs en J. M. Munnik; M. J. A. Mattu en E. M. Schuurman; L. P. van Vuuren en A. M. Moné. Getrouwd: P. Ursem en A. M. Berkhout; J. H. ten Boom en J. Steegman; H. M. W. van Beek en C. C. H. Addink; S. de Vries en A. Smaal. Bevallen: M. C. A. VrenegoorEbli, z.; C. M. KapteinJansen, d.; C. HoogeboomBak- kum, d.; S. G. Kloesde Goede, d.; G. M. van WonderenBrakeboer, z.; M. E. Wetering Dames, d.; S. M. ZurloheHartog, d.; K. L. VisserBrodrecht, z.; E. Kalkmande Jong; A. Nijman--Jansen, z.; Overleden: P. van den Outenaar, 82 j„ geh. met J. van der Kolk. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Siantar Calcutta n. Vancouver 27 van Rangoon. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Asphalion Rotterdam naar Japan 28 van Suez. Peisander vertr. 29 van Londen naar Am sterdam. Benlawers Japan naar Rotterdam 26 van Kohsichang. Hector, Japan naar Rotterdam 26 van Hongkong. Calchas, Dairen n. Rotterdam 27 te Lon den. Alcinous, 28 van Amsterdam naar Liver pool en Batavia. Ter gelegenheid van Koninginnedag. Ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin zijn onderscheidingen toe gekend aan de volgende personen in Haarlem en omstreken Tot Officier in de Orde van Oranje Nassau werden benoemd: Dirk Coster, letterkundige te Bennebroek; J. van Hengel, wonende te Haarlem, inspec teur der visscherijen te Amsterdam; Mr. dr. F. H. A. Hooft van Iddekinge. administrateur ter provinciale griffie van Noord-Holland te Haarlem; Mr. D. A. E. Immink, secretaris bij de Noord-Zuid-Hollandsche Tramwegmaat schappij; Dr. P. H. van Moerkerken, hoog leeraar aan de Rijksacademie van Beeldende Kunsten te Amsterdam, wonende te Haarlem; J. H. T. Pfaff, referendaris der posterijen, te legrafie en telefonie, aangewezen als direc teur van het post- en telegraafkantoor, te Haarlem; H. C. J. Sondaal, eerekanunnik, deken en rector, te Haarlem; Mr. Th. A. Wes- stra secretaris der gemeente Haarlem; Dr. ir. A. Wijnberg te Aalsmeer. Tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau: Mej. W. M. Brusse, lid van het bestuur der Haarlemsche Huishoud- en Industrieschool; Mevr. C. J. Cohen Tervaert—Koch te Over- veen; E. W. F. Postel, ontvanger der directe belastingen te Haarlem; D. N. J. C. Rahder, wonende te Haarlem, oudste directeur der N.V. Wijnhandel v/h Wed. H. Rahder en Zoon te Amsterdam; A. van Werven, wonende te Heemstede, directeur van de N.V. Van Wer- ven's Timmer- en Aannemingsbedrijf te Am sterdam. Toegekend is de eeremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in zilver aan: E. Bierenbroodspot, papiermaker bij de Ver eenigde Koninklijke Papierfabrieken der firma Van Gelder en Zonen te Velsen; Mej. M. C. Blok, directrice van de „Van V<--schuer- Brants-Stichting" te Bennebroek; van 't Hoff, kapelmeester van het N.Z.H. Trammu ziekcorps te Haarlem; S. Schuuring, hoofd kommies der directe belastingen, invoerrech ten en accijnzen te Haarlem; A. D. de Zwart, brigadier-majoor der Rijksveldwacht te Hoofd dorp; in brons aan: G. Kalkman, kantoorknecht bfj den dienst der posterijen, telegrafie en te lefonie te Haarlem. Verder werden nog aan de volgende oud- Haarlemmers en in Haarlem bekende perso nen onderscheidingen toegekend. Benoemd tot Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: Jac. Rustige, wethou der der gemeente Amsterdam; W. J. H. Muiier, te 's-Gravenhage. Tot Officier in de Orde van Oranje Nassau: K. Lotsy, directeur van de N.V. Brandverzeke ring-Maatschappij „Holland" van 1859, te Dordrecht. Tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau: Albert Heyn, te Amsterdam, oprichter van de N.V. Albert Heyn, gevestigd te Zaandam. OUDE RIJWIELPLAATJES. De vereeniging tot behartiging van de be langen voor T.B.C. patiënten doet nogmaals een beroep op allen om toch vooral de oude rijwielplaatjes niet weg te gooien maar aan bovengenoemde vereeniging te geven daar zij voor hen groote waarde hebben. De heer J. Middelkamp, Wolf en Dekenstraat 33 neemt ze gaarne in ontvangst. VERBOUWING GEMEENTEHUIS AANBESTEED. Vrijdagmiddag werd van gemeentewege aanbesteed de verbouwing van een gedeelte van het gemeentehuis, n.l. de woning voor heen bewoond door de gemeente-politie. Ingeschreven werd als volgt: A. Hopman f 3475, Joh. Res f 3410, L. A. van Benthem f 3498, A. Borst 3395, J. Houten bosch f 2560, G. Nootenbos f 2495, J. Tromp f 2978, P. Scheepsbouwer f 3400, P. de Nijs f 2985, C. de Groot f 3436, fa. Jac. de Nijs f 3030, G. Borst f 2584. Het werk is aan den laagsten inschrijver opgedragen. Schilderwerk: J. Keijzer f 831.50, J. G. Krimp f 660, H. Schram f 657, S. Th. Portegies f 752, Joh. Weda f 610, S. J. Schram f 815, P. Portegies f 698, W. J. Tromp f 685. Gunning aangehouden. WERKLOOSHEID. Het aantal werkloozen deze week inge schreven bedraagt 88 (86) waarvan 10 in werkverschaffing. EEN MOOI SUCCES. Onze vroegere plaatsgenoot Alb. Castricum Wz. behaalde te Utrecht op het Nationale Mond-accordeonconcours met verpleegde patiënten der Willem-Arendzstichting een len prijs in den marschwedstrijd en een len prijs in de concertwedstrijd 4de afdeeling met het hoogste aantal punten in de af deeling en een len prijs in de eereweistrijd. AANGEKOMEN. 27 Augustus: Harriet s.s. Kotka The Monarch s.s. Huil 28 Augustus: Astarte s.s. Bremen Maaskerk s.s. West Afrika Surreybrook s.s. Goole Songdal s.s. Onega Kumasian's.s. West Afrika VERTROKKEN. 27 Augustus: Drittura m.s. Antwerpen Aris s.s. Buenos Aires Kiruna s.s. Rotterdam Apollinaris VII m.s. Havre Jolly Days m.s. Mistley Trajanus s.s. Alexandrië Vulcanus s.s. Vlaardingen Anna m.s. Rotterdam Triton s.s. Salonica ESton s.s. Blyth Calypso s.s. Genua Harriet s.s. Rouaan 28 Augustus: Ousel s.s. Liverpool Amstelland s.s. Hamburg Finland s.s. Burut Island Maas s.s. Holmsund Livonia s.s. Gdynia Elusa m.s. Brugge Sir J. C. Ross s.s. Vlissingen Cottica s.s. West Indië NED.-IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Agatha 26 te B. Papan n. Pladjoe. Agnita 26 te Rouaan n. Fayai v.o. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo (uitreis) 28 van Southampton. Slamat, Rotterdam naar Napels 28 van Lissabon. Indrapoera, Batavia n. Rotterdam 28 van Gibraltar. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Djambi (thuisreis) p. 27 Kaap Bon. Kota Gede (thuireis) 27 te Havre. Sibajak (uitreis) 27 van Colombo. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Simaloer (uitr.) 28 van Suez. Johan van Oldenbarnevelt (uitr.) 27 van Genua. Poelau Roebiah (thuisreis) p. 26 Perim. Tabian (thuisreis) p. 26 Gibraltar. Poelau Laut (thuisreis) 27 van Belawan. Poulau Bras 26 van Amsterdam te Bata via. Tarakan (uitreis) 27 (9.50 v.m.) 40 mijl OZO van Niton. Vlootuitbreiding. Het door de Scheepvaart Maatschappij „Bal- tica" te Amsterdam aangekochte Fransche stoomschip „Miranda" is onder Nederland- sche vlag gebracht met den naam „Walborg" UIT DEN SPAANSCHEN BURGEROORLOG. Een brug nabij San Sebastian, welke in de lucht is gevlogen, wordt hersteld! 4 ii

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5