Koninklijke onderscheidingen. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: ARTISTIEK Dr. F. H- Fentener van Vlissingen o.m. tot Commandeur benoemd- BURGERLIJKE STAND SANTPOORT IJMUIDEN IJMUIDEN-OOST BEVERWIJK HEEMSKERK CASTRICUM Bij Koninklijk besluit is bevorderd: tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau: R. C. T. Roosmale Nepveu, gezant te Ma drid; zijn benoemd: tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: mr. G. W. ba ron de Vos van Steenwijk, gezant te Peping; mr. dr. L. Carsten, gezant te Warschau; mr C. H. J. Schuller tot Peursum, gezant té Rio de Janeiro; dr. A. Loudon, gezant te Lissa bon; zijn bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: mr. C. J. M. Schaepman referendaris aan het Ministerie van Buiten- landsche Zaken; P. C. Moorrees, bestuurslid der Nederlandsche Vereeniging van Welda digheid te Parijs; zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: mr. J. G. Sillem, tijdelijk zaakgelastigde der Nederlanden te Athene G. J. M. A. Randshuyzen, consul-generaal der Nederlanden te Algiers; ir. B. van Exter. te Parijs; ir. P. F. Bliek, te Parijs; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: C. J. E. Bosmans, hoofdcommissies te 's-Gra- venhage; B. Th. Miechielsen, consul der Ne derlanden te Emden; jhr. F. E. S. Testa, con sul te Casablanca; E. S. Hoofien, consul te Tel Aviv; K. G. W. baron van Wassenaer, consul te Lugano; H. L. van der Meer, con sul te Campina; J. Ph. van Goetheme te Buenos-Aires; H. van Dam, te Parijs; A. Stolk, te Kopenhagen; J. W. van Donselaar te Dussel-dorp; ds. A. C. Sonneveldt, predi kant te Buenos-Aires; dr. H. van Loon, te Parijs; H. J. Noordewier, te Berlijn; J. H. Hillebrant, te Brussel; mejuffrouw H. J. Muller te Antwerpen; tot ridder in Orde van den Nederlandschen Leeuw, mr. A. baron van Harinxma thoe Slooten procureur-generaal bij het gerechts hof te Amsterdam; mr. A. J. Vliegenthart, president van het gerechtshof te 's-Herto- genbosch; mr. H. Heuvelink, president van de arrondissementsrechtbank te Dordrecht; mr dr. J. A. van Thiel, officier van justitie bij de arrondissementsrechtbank te Am sterdam; mr. F. Couvée, officier van justitie bij de arrondissementsrechtbank te Arnhem; mr. G. J. van den Dungen, kantonrechter te Eindhoven; mr. J. Salomonson te Dordrecht; mgr. Th. Huurdeman, te Utrecht; mevr. mr. L. C. Schönfeld—Polano, te 's-Gravenhage; zijn bevorderd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: H. G. Ch. Kreiken, te Rot terdam; mr. L. J W. Smit, te Breda; mr. B. G. A. Smeets te Nijmegen; zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: mr. H. J. M. Tijssens, te Den Haag; ds. F. Tammens, te Oostwold en Hoo- ge- en Lage-Meeden; ds. A. Drost, te Arn hem; mr. H. J. Loman. emeritus-predikant te Amsterdam; dr. J. M. M. Maas, te Eindho ven; H. C. J. Sondaal, eere-kanunnik, deken en rector te HaarlemJ. Vredenburg, opper rabbijn te Arnhem: F. W. Swane, te Utrecht; K. Lotsy, te Dordrecht. tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: A. van Geest, predikant te 's-Gravenzande; D. Koopmans, predikant te Beetsterzwaag; L. H. van der Meiden, predikant te 's-Gra venhage; G. Wuite, predikant te 's-Graven hage; H. J M. van de Kamp, te Heeswijk; J. J. P. Valeton, emeritus-predikant te Zwolle; J. H. Pieters, te Heerlen, L. Feenstra te Amsterdam; pater M. A. A. Hase te Rot terdam; U. van der Zee te Delft; W. van der Marei, te Gorinchem; A. P. van Tricht te De venter; M. A. Joosten, te Venlo; tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassau: mr. A. I. M. J. baron v. m>7V «5 Wijnbergen te Utrecht; .Jfl* ni_ H. J. L. Merckelbach, te Wittem; tot ridder in de Orde van den Nederland schen Leeuw: J. Gelder man, te Oldenzaal; mr. R. Pollema, te Leeuwar- ÜÜÉfer^en: mr- Vink, JÉi 1 te Utrecht; mr. dr. J. w Schneider te Henge lo; jhr. mr. B. W. Th. Sandberg, te 's-Graven hage; Jac. Rustige, te Amsterdam; mr. G. M. M. van Meerbeke, 's-Gra hage; ir. C. H. de Vos. te 's-Gravenhage; zijn bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: J. J. G. S. Falkena, te Hee renveen; T. Nauta, te Dantumadeel; J. Knoppers, te Meppel; C. A. Smeets, te Maas tricht; zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: A. Vogel, Schiedam; jhr. mr. G. C. J. van Reenen, Baarn, mr. dr. F. H. A. Hooft van Iddekinge, Haarlem; mr. P. C. Boe- Ie van Hensbroek, 's-Gravenhage; mr. E. G. van Bisselick, Voorburg; J. H. T. Pfaff, Haar lem; mr. A. J. N M. Struycken; J. Meyer Azn. te 's-Gravenhage; mr. Th. A. Wesstra, Haar lem; mr. dr. G. van Leyden, Zwolle; ir. W. C. Kohier, Amsterdam; M. G. F. Langlois van den Bergh, den Haag; tot ridder in de Orde van Oranje Nassau: mr. J. Adriaanse, Oostkapelle; J. H. Dupont, Heerlen; K. Nieland, Groningen; M. J. G. Prick, Maastricht; A. T. Veeninga, Assen; D. Smits, 'sGravenmoerTh. J. A. Kraakman, Groenlo; J. Bax, Barendrecht; A. J. van Ger- revink, Oegstgeest; jhr. N. van Foreest, Hei- loo; A. TE. Hendrikse, IJzendijke; A. P. R. C. baron van der Borch van Verwolde, Holten; J. A. D. E. Pappers, Wittem; J. J. van Buitenen Breda; G. van Zadelhoff, Westervoort; P. Kuyper D.zn., Hilversum; J. A. Contant, Kou- dekerke; J. W. Stokman, Wijk bij Duurstede: Z. van Schelt, Dordrecht; J. J. Mol, Waarde; J. G. Th. Grevenstuk, Abcoude-Baambrugge M. Lobstein, Meppel; G. Kuit, Renkum; F. P. J. Stubbé, Sas van Gent; P. H. C. Klijnen, Maastricht; S. van Hulst, Harlingen; G. Wis man, Nieuweschans; mevr. de wed. J. C. J. van Dijk, geb. H. F. van Well, Oss; mej. W. L. Terpstra, Nijmegen; I. Gans, Amsterdam; mevr. C. J. Cohen Tervaert—Koch, Overveen (Bloemendaal)J. Sikkel, Utrecht; J. Reta king, Zwolle; J. G. Bijdendijk, Rotterdam; W. J. Tijl, Velp (Gld.); jhr. H. J. W. J. von Heij den, Haaksbergen; ds. H. A. Munnik, Zwolle; G. A. Romijn, 's-Gravenhage, C. J. C. Venema, Boskoop; A. Spaans, Amsterdam; L. Vermeu len; A. G. Biemond, Zutphen; C. J. J. Wes- termann, Amsterdam; is benoemd: tot Grootkruis in de Orde van Oranje-Nassau: dr. Hendrik P. N. Muller; zijn benoemd: tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: G. Pippel; prof. dr. W. van der Woude, Leiden; prof. dr. C. van der Leeuw, Groningen; prof. ir. G. H. van Mourik Broekman, Delft; prof. dr. A. Smits Amsterdam; prof. dr. van Ginneken, Nijmegen W. baron Röell van Hazerswoude, Utrecht; W. J. H. Muiier, 's Gravenhage; mr. R. Bijls- ma, 's Gravenhage; dr. C. J. Hoogewerff Rome; is bevorderd tot officier in de Orde van Mr. A. I. M. J. baron van Wijnber gen (R.K.) zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: dr. C. van Arendonk, Leiden; dr. N. Bakker, Wagenimgen; dr. C. L. van den Broek, Zaandam; dr. J. Bruin Almelo; dr. C. P. Gunning, Amsterdam; mej. J. H. Nolens (Soeur Xavier), Heerlen: dr. W. van der wijk 's Gravenhage', J. J. Beliën. Eindhoven. C. J. Glaudemans (Frater M. Stanislaus). Utrecht; H. H. Hol, Heerlen; dr. A. I. Kan Jr. Assen; H. Vreede Wassenaar; Dirk Coster, letterkundige te Bennetaroek; jhr. mr. A. H. Martens van Se venhoven, Arnhem; prof. dr. P. H. van Moerkerken, Amsterdam; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau' dr. J. H. van Burkom, 's Gravenhage; H N. de Fremery, Huizen; P. H. van Gestel, Am sterdam; J. C. Koopman, Utrecht; dr. E Slijper, Amersfoort; pater A. M. Daniëls, 's Gravenhage; J. Hazelaar, Vreeswijk, A. L. van Huizen, Utrecht; P. Jansen te Amscterdam; J. Koshoorn te Nieuw- Dordrecht; H. H. Niemeijer, Haren; mej. J. H. van Omme, Rotterdam; J. R. H. Pijls Roermond; mej. M. B. J. Terwindt (zuster Marie-Stanislas) Nijmegen; J. S. Wesselink. Amsterdam; mej. C. Bekhuis, Amsterdam; ir. D. H. Botje, Groningen; mej. W. M. Brusse Haarlem; C. Doets, Middelburg; D. R. Ger- hardt Rotterdam; pastoor B. H. van dei- Hagen, Helmond; R. Kastelijn, Den Helder; mej. C. Monnik, Zetten; mevr. J. Overvoer deGordon, Wassenaar;; J. B. Berntak Denekamp; Bd. Flipse, Rotterdam; mr. A. Loosjes, Amsterdam; W. E. Keuning (Willem de Mérode) Eerbeek; Joh. Ruys, Brussel; J. H. Stotijn 's Gravenhage; J. N. Voorhoeve, 's Gravenhage; tot ridder in de Orde van den Nederland schen Leeuw: mr. H. F. R. Dubois, Den Haag; mr. D. Crena de Iongh, Amsterdam; mr. J. G. de Hoop Scheffer, Amsterdam; Dr. Andreson Amsterdam; mr. M. Burgerhout, Rotterdam; mr. R. Römer, Groningen; H. J. Volkmaars: Amsterdam; tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: mr. M. F. Hennus, Amsterdam; L. Stapel, Den Haag; J. W. Vaags. Den Haag; P. J. de Jonge. Dordrecht; J. A. Colenbrander, Breda; V. S. Ohmstede, Amsterdam; M. A. W. Geselschap Leiden; A. Nierhoff, Amsterdam: tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: W. F. Reeser, hoofdcommies bij het Depar tement van Financiën; A. van der Werff, Groningen; E. W. F. Postel, Haarlem; J. C. Versluijs Rotterdam; L. M. Verjaal Rotter dam; J. C. J. A. van der Mast, Arnhem; H. F. C. Smeulders, Amsterdam; W. H. de Ruiter, Leiden; tot ridder in de Orde van den Neder landschen Leeuw: de schouten-bij-nacht: J. C. F. Hooijkaas, J. T. Fustner en H. Fer- werda; de generpal-majoors: L. J. de Wolf, hoofd intendant, H. de Iomgh J. J. G. baron van Voorst tot Voorst; en de heer D. Rijnders. zijn bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: de hoofd officier van gezondheid J Boosman en de hoofdofficier van administratie P. H. Sluijter; zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: de kapitein ter zee J. E. Meijer Ranneft; de kapitein ter zee titulair J. A. Kruijs; de kolonel I. M. P. A. Quadekker; de dirigeerend officier van ge zondheid der 2de klasse G. H. Nord. de luitenants-kolonels: E. A. F. baron Creutz en J. H. W. Bruins; de majoors: F. Fokkinga; E. C. de Haan; J. Rozeboom en L. A. M. Koppert. de reserve-luitenant-kolonel J. H. Wester- veld en de gepensionneerde kolonel-titulair der infanterie J. van Toorenenbergen; tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: ir. G. 't Hoofd, chef van het bureau Scheeps bouw bij het Departement van Defensie; ir. W. T. Clous, hoogleeraar bij de Koninklijke Mili taire Academie; J. J. Brouwer, aalmoezenier; L. C. Rietveld, referendaris bij het Departe ment van Defensie; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: de luitenants ter zee der lste klasse: jhr. W. Boreel en J. A. L. Muller; de officier-vlieger der lste klasse: J. A. C. Broesder. de officieren van den marine-stoomvaart dienst der le kl.: J. Pronker en H. G. van Niel; de officier van administratie der lste klasse J. C. Beugelink; de kapiteins: A. Burgdorffer, jhr. A. W. Snoeck,M. R. A. Bischoff van Heemskerck, G. B. O. Kuijk, G. J. Sas, C. A. van Beek, G. V Geel, F. A. J. de Klerck, J. C. A. Meijer, N. J. Tielrooij, E. C. C. W. L. baron van Heeckeren van Brandsenburg, ir P. H. van der Trappen; De reserve-kapiteins: J. Roodeniburg en F. C. Muijsken; is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau: K. W. van der Chijs, cartograaf bij het Departement van Defensie; tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassau: mr. G. van der Meulen, te 's-Gra venhage; zijn benoemd: tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: ir. J. P. Walland te Middelburg, ir. E. J. Kempees, te Arnhem; jhr. dr. C. Beelaerts van Blokland te Zeist; J. A. Eland van den Berg, te 's-Gravenhage; is bevorderd tot off. in de Orde van Oranje- Nassau: J. Leonard Lang, te Amsterdam; zijn benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: A. Rijke, Voorburg; mr. D. A. E. Immink, Haarlem; J. G. Ph. Looman, te 's-Gravenhage; ir. G. J. de Vos van Nederveen Cappel, Utrecht; dr. Ir. H. J. van der Maas, Amsterdam; ir. J. P. van Muilwijk, te Arn hem; J. J. de Vries, 's-Gravenhage; J. D. Cox, Maastricht; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: D. Bathoorn R.zn., Peize; J. J. van Weyns- bergen, Middelburg; mr. dr. R. W. graaf van Lynden, Koudekerke; K. Lodeesen, Soest; H. W. Sikkema, Murmerwoude (gemeente Dantumadeel)G. R. Dallinga, Groningen; J. J. Staleman, Utrecht; H. J. Klashorst, Bussum; J. A. Breekpot, 's-Gravenhage; A. Posma, Heerlen; H. Goos, Voorburg; is benoemd tot commandeur in de Orde van Oranje Nassau: dr. F. H. Fentener van Vlis singen, Utrecht; zijn benoemd tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: P. A. Arriëns, Hilver sum; ir. A. Plate, Rotterdam; C. L. Stule- meijer, Breda; mr. J. W. Dijckmeester, Wasse naar; zijn bevorderd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: J. Moorman, 's-Gravenhage; mr. J. H. de Mol van Otterloo, 's-Gravenhage; zijn benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: J. F. G. M. Mutsaerts, Tilburg; F. Hazemeijer, Hengelo (O.); C. Bruynzeel Sr.. Voorburg; dr. ir. A. Wijnberg. Aalsmeer: mr. E. H von Baumhauer. Amsterdam: M. Kron- veld, Rijswijk (Z.-H.); mr. H. Waller, Utrecht; Mr. A. G. A. Ridder ran Rappard CV.B.) tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: W. G. Scheeres, 's-Gravenhage; B. Adler, Amsterdam; Albert Heijn, Amsterdam; A. G. J. de Vries, Bergen op Zoom; C. Mis set, Doetinchem; jhr. P. J. Six, Amsterdam; D. C. M. Bauduin, Amsterdam; J. C. Arntz, Millingen; D. N. J. C. Rahder, Haarlem; P. R. Fenenga, Amsterdam; W. A. Penaat, Gronin gen; B. L. Bongers, Ulft; A. C. J. M. Echellens, Eindhoven; H. P. F. Kersten; Valkenswaard; J. M. Meulenhoff, Amsterdam; W. Bunge, Nijmegen; J. P. Lijnkamp, 's-Gravenhage; J. H. van Linden van den Heuvell, Vlaardingen; B. van Eesteren, 's-Gravenhage. Is benoemd tot com mandeur in de Orde van Oranje-Nassau: mr. A. G. A. ridder van Rappard, te Velp. zijn benoemd tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: prof. ir. C. Broekema, Wagenin- gen; F. V. Valstar, Naaldwijk, J. L. Nij- singh, de Wijk. Is bevorderd tot of ficier in de Orde van Oranje-Nassau: M. J. F. Cox, Eindhoven; zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: R. G. Wolf, 's-Gravenhage, mr. G. R. W. E. Dahmen, Roermond; jhr. mr. V/. C. Hooft Graafland, Utrecht; D. F. Ter- steeg, Naarden; J. van Hengel Haarlem; J. J. Wevers, Voorburg; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: J. E. J. T. Verheggen, Roermond; R. W. Janssen te Roosendaal; L. K. van Dijk, Tho- len; H. Welt, Uithuizermeeden; P. Lettinga, Hilversum, N. B. Blink, Leeuwarden; G. J. Wilms, Oud-Schoonebeek; ;A. Booy, Ochten; J. P. Brouwer, Ruinerwold; H. A. Nuijens, Oir- schot; Th. P. H. Rutten, Horst; J. Obbink, Aalten; ir. A. A. Neeb, 's-Gravenhage; J. A. J. F. Paro. Eindhoven; ir. J. Wind, Ambt- Hardenberg, tot ridder in de Orde van den Nederland schen Leeuw: J. G. A. Honig, arts, Zevenaar; dr. Ch. W. F. Winckel, Amsterdam, dr. ir, A. H. W. Hacke 's-Gravenhage; tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: dr. J. N. Voorhoeve, Oudenrijn; dr. P. A. de Wilde, Amsterdam; dr. J. J. L. van der Horn v. d.Bosch, Nijmegen, J.P. v.d. Slooten, Utrecht A. C. ter Cock, Amerfoort; Ch. F. L. Nord, 's-Gravenhage. mej. R. S. Manus, Amster dam Th. van Lier, 's-Gravenhage; J. C. Schroder Amsterdam; ir. J. Th. Westhoff, Zwolle. Tot ridder in de orde van Oranje Nassau: mevrouw S. J. E. van LierEnthoven, 's-Gra venhage; J. Vigeveno, Amsterdam; A. van Werven, Heemstede; J. W. E. Rooda, Zuid broek; S. Israëls, Drachten; L. J. H. Bloemen, veearts, Roermond; J. Mennes. Groningen; H. B. Berghuys, Utrecht; is bevorderd: tot grootkruis in de Orde van Oranje-Nassau: Zijne Hoogheid Ha- mengkoe Boewono Senopati Ingalogo Ab- doerrachman Sajidin Panotogomo Kalifa- toellah de VlIIste, Sultan van Jogjakarta; tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassau, met de zwaarden: J. C. Koster, ge- pensionneerd luitenant-generaal; is benoemd: tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau: prof. dr. L. Otten, direc teur van 's Lands Koepokinrichting en het Instituut Pasteur in Ned.-Indië. zijn benoemd: tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: mr. G. Vonk, procu reur-generaal Hooggerechtshof Ned.-Indië, met buitenlandsch verlof; mr. E. F. R. A. Nier- strasz, raadsheer Hooggerechtshof Ned.-In dië; mr. A. S. Block, president van den Raad van Justitie Ned. Indië; M. J. J. Treur, Gou verneur van Soerakarta; J. Bijleveld, Gouver neur van Jogjakarta; W. Steinbuch, resident; W. <5. Moggenstorm, resident; J. W. Th. He ringa, resident van Tapanoeli; dr. A. D. A. de Kat Angelino, directeur van Onderwijs en Eeredienst in Ned.-Indië; dr. R Wind, gewezen hoofdinspecteur in Ned.-Indië; J. F. F. Götz, hoofdinspecteur in Ned.-Indië; ir. C. Hillen, hoofd P. T. T., in Ned.-Indië; B'. Braat, gewe zen hoofdinspecteur Ned.-Indië; mr. J. C. Brons, ondervoorzitter van den Raad van Be stuur in Suriname; mr. W. G. F. Jonge jan, Wassenaar; ir. J. van den Broek, Wassenaar; zijn bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: dr. H. de Rook, inspecteur Dienst der Volksgezondheid Ned.-Indië; C. W. Heringa, directeur Marine-etablissement Soe ra ba ja; zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: D. J. W. Hagemann, luitenant-kolonel Kon. Ned.-In- disch leger; W. C. A. Sol, majoor Kon. Ned. Indisch leger; J. J. Eckhardt, gepensionneerd officier van gezondheid 2de klasse Kon. Ned.- Indisch leger; F. J. T. C. Siegmund, kolonel Kon. Ned.-Indisch leger; L. H. van Oyen, lui tenant-kolonel van den generalen staf; ir. P. A. de Blieck, majoor Kon. Ned. Indisch leger; tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: mr. W. G. Peekema, Regeeringsgemachtigde Ned.-Indië A. H. J. Lovink, hoofd van den dienst der Oost-Aziatische Zaken Ned.-Indië Yo Heng Kam, lid van den Volksraad: J. A. E. Rikkert, inspecteur-afdeelingshoofd Alge- meene Rekenkamer Ned.-Indië; mr. L. W. H. de Leeuw, hoofdambtenaar Ned. Indië; L. V. Alsdorf, waarnemend hoofd van den dienst der Landelijke Inkomsten Ned.-Indië; L. Göt- zen, thesaurier-generaal Ned.-Indië; mr. H. Holtkamp, hoofdinspecteur van Financiën Ned.-Indië; C. J. H. R. de Waal, onderdirec teur Departement Binnenlandsch Bestuur in Ned.-Indië; Raden Adipati Ario Soerjowinoto regent van Soerabaja; mgr. J. H. Goumans, Bandoeng; ds. J. E. Stap, synode Moluksche Protestantsche Kerk; dr. ir. W. F. Gisolf, Ban doeng; H. van Lennep, directeur van 's Lands Caoutchoucbedrijf Indië; A. Luytjes, hoofd ambtenaar voor Landbouwcrisiszaken in Ned. Indië; mr. H. A. A. C. Reyners, Semarang; A. H. Kloppenburg, oud-voorzitter Nivas; J. M. de Lange, secretaris van het Departement van Verkeer en Waterstaat Ned.-Indië; J. A. B. van den Heuvel, Soerabaja; J. J. Hakkert, ver tegenwoordiger Ned. Indië van de Directie dei- Indische Pensioenfondsen; P. Cool, genees kundig inspecteur, Suriname; B. J. Delvalle, gewezen directeur van de Curacaosche Bank; H. W. Faulkner, directeur Mijnmaatschappij „Curacao"; A. de Bruyn, 's Gravenhage; W. Melzer, Landesforstmeister, hoofd van den dienst van het Boschwezen in Saksen; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: de kapiteins bij het Kon. Ned. Ind. Leger: J. J. Zomer, G. du Ry van Beest Holle, en A. F. J. Brummer; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: C. R. Merkus, Soerabaja; mr. T. C. Lekkerker- ker, Soerabaja; Raden Hadji Moechamad Isa, Serang; J. H. G. de Jonker, kantoorhoofd ge nerale thesaurie Ned.-Indië; G. Bergman, ge wezen hoofd van een administratiekantoor van Landskassen op Java; E. C. Berretty, Ba tavia; W. V. Doop, Palembang; J. K. Klerks, Schip van Amstelland x) Achilles (Ned.) Agamemnon Amsterdam x) Abu x) Boschfontein x) Bennekom Barneveld Bloemfontein x) Breda x) Bodegraven Boskoop Brika Chr. Huygens x) Colombia x) Caribia x) verrn. aankomst Laatste bericht Eemland Ella Essen - Eurymedon x) Eurylochus x) Gaza Ganymedes Heidelberg Hamm Irene (Ned.) J. P. Coen x) Juno (Ned.) Kreta Laurent Meeus x) Michail Frunze Merope Meliskerk x) - M. v. St. Aldegonde x) Naaldwijk Orestes Oberon (Ned.) Orkanger x) Odysseus Poelau Bras x) Peisander x) Poelau Bras x) Phrygia Poelau Tello x) Phrontis x) Poseidon (Ned.) Poelau Laut x) Polyphemus x) Poelau Roebiah x) Perseus (Ned.) Rusoilprod Schieland Stella Ned.) Saiaoangka x) Serooskerk x) Soesterberg Tabian x) Ulysses (Ned.) Urola f)ranje-Nassau: G. W. A. van Laer J. Czn. te J. H. J. Defesche, Maastricht; J. H. A. G. J. H. (Amsterdam; van den Haert, Brugge. Waterland x) Venezuela x) Venus iNed.). Vesta (Ned.) Winsum /.nioierKerk x) Zaanland x) Hamburg Midd. Zee Alexandrië Aruba Constantza 6 Sept. 6 Sept. 4 Sept. vertrekt 5 Sept. 20 Aug. te Barcelona. 27 Aug. van Ouessant. 16 Aug. vertrokken, in lading. Zuid Afrika Chili Chili Beira Chili. Hamburg Chili La Goulette (v. IJm.) 6 Sept. 30 Aug. 25 Aug. van Zanzibar. 27 Aug. van Lizard. 23 Aug. van Cristobal. 27 Aug. te Hamburg. 26 Aug. van Arica. vertrekt 2 Sept. 26 Aug. te Valparaiso. 25 Aug. van Burlings. Batavia Hamburg Pto. Barrios. 6 Oct. 30 Aug. 4 Sept. vertrekt 9 Sept. 29 Aftg. vertrokken. 24 Aug. van Barbados. Buenos Aires Skutskar Ned. Indië Batavia. Batavia 4 Oct. 31 Aug. 10 Sept. 12 Sept. 6 Oct. vertrekt 4 Sept. 25 Aug. van Norresundet 28 Aug. te Triëst. 26 Aug. van Perim. 29 Aug. vertrokken. Buenos Aires Izmir in lading. 27 Aug. van Bourgas. Ned.-Indië. Batavia 23 Sept. 8 Oct. 23 Aug. van Colombo. 24 Aug. van Soerabaja. Danzig 30 Aug. 27 Aug. van Kopenhagen. Batavia Midd. Zee 30 Aug. 15 Sept. 22 Aug. van Genua. 27 Aug. van Palermo. West-Indië. 2 Sept. 26 Aug. v. d. Azoren. Houston 9 Sept. 22 Aug. vertrokken. Leningrad Danzig Zuid-Afrika Batavia 29 Aug. 3 Sept. 4 Sept. 16 Sept 23 Aug.' vertrokken. 29 Aug. vertrokken. 24 Aug. van Dakar. 26 Aug. van Colombo. Archangel 5 Sept. 26 Aug. vertrokken. Constantza Alexandrië Pt. Arthur Stettin 16 Sept. 20 Sept. 5 Sept. 1 Sept. 27 Aug. te Izmir. 23 Aug. te Kymassi. 18 Aug. vertrokken. 29 Aug. vertrokken. Batavia Londen Batavia Cristobal Hamburg Batavia Midd. Zee. Batavia. Batavia Ned. Indië Hamburg 30 Aug. 25 Sept. 30 Aug. 31 Aug 1 Sept. 22 Sept. 30 Serv 13 Sept. 30 Aug. in lading. 29 Aug. vertrokken. in lading, vertrekt 2 Sept. 29 Aug. van Bremen. 26 Aug. van Gibraltar. 27 Aug. te Lissabon. 27 Aug. te Belawan. 25 Aug. van Belawan. 26 Aug. van Perim. 29 Aug. vertrokken. Duinkerken heden 24 Aug. vertrokken. Leningrad La Romana Batavia Japan Archangel 1 Sept. 1 Sept. in lading. 24 Aug. vertrokken. in lading 27 Aug. van Ouessant. 22 Aug. vertrokken. Ned tndië 1 Sept. 26 Aug. van Gibraltar. Bourgas Casablanca 6 Sept. 25 Aug. van Piraeus, in lading. Buenos Aires 4 Sept. 19 Aug. van Bahia. West Indië Midd Zee Midd. Zee Archangel 2 Sept. 2 Sept. 2 Sept 18 Aug. van Barbados. 6 Aug. te Barcelona. 23 Aug. te Palermo. 23 Aug. vertrokken. •Japan Buenos Ayres 18 Sept 24 Aug van Penang. 26 Aug. van Santos. x) Schepen, voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 bruto register ton. ZATERDAG 29 AUG. 1936 gediplomeerd gezaghebber bij het Binnen landsch Bestuur in Nederlandsch-Indië; Teu- koe Teungoh Nè Radja Moeda Seutia, Oeleëba- lang van de Moekim Meura'sa, gouvernement Atjeh en Onderhoorigheden; Darwis'gelar Da- toek Madjolelo, districtshoofd der lste klasse, toegevoegd aan den resident van Sumatra's Westkust; dr. L. D. Eerland, Paree; Haroen al'Rasjid, Wai Lima; J. Kruyt, Pendolo (Mid den-Celebes) pastoor L. A. R. M. Sondaal, Magelang; D. J. Winkelman, administrateur depot van leermiddelen in Ned. Indië; mr. P. C. Bloys van Treslong Prins, gewezen adjunct- landsarchivaris in Nederlandsch-Indië; C. H. W. van der Ven, Pematang Siantar; J. J. Ochse, landbouwconsulent lste klasse, Ned.- Indië; P. M. W. Dakkus, hortulanus te Bui tenzorg; A. E. Simon Thomas, Batavia; C. A- SWAALF TELEFOON 23165 GRAFSTEENEN SANTPOORT - HAGELINGERWEG 173A (Adv. Inqez. Med.) VELSEN Bevallen: N. de RuijterIJntema, z., Ruys- daelstraat 45, IJmuiden; M. N. Hoenderdos Broeze, d„ Brederoodscheweg 35a, Santpoort; G. PrinsGouda, d., Stephensonstraat 20, IJmuiden; E. BroekDekker, d., de Ruyter- straat 163, IJmuiden. A. C. van EdenBran denburg, z„ Tusschenbeeksweg 36, IJmuiden; J. KreuzenHagevoort, d„ IJmuiderstraat- weg 10e, IJmuiden; G. Prinssenvan Kooten, d., Wijkerstraatweg 170, Velsen N.; J. Koster v. d. Doel, d„ Pres. Steynstraat 60, IJmuiden. Ondertrouwd: W. Pekelder en P. A. v. d. Poll, Tuindersstraat 128, IJmuiden; D. Ste venson en M. W. Jongebreur, Rijksweg 384, Santpoort; M. J. Brands en J. M. Buijck, Pr. Hendrikstraat 114, IJmuiden, Rein. Claeszen- straat 23, IJmuiden; J. Rem en W. Meijns, Wijkerstraatweg 118, Velsen N.; A. P. Meerkerk en A. M. Dekker, IJmuiderstraatweg 42, IJmuiden; K. Reyn en G. M. Dijkman, Groote broek; A. de Graaf en A. Hoogerwerf, Torri- cellistraat 46, IJmuiden, W. Barendszstraat 16, IJmuiden. Gehuwd: J. J. Ruys en J. G. F. Kaempff Prikken, Tollenslaan 9, Velsen; M. C. Hoogen- dijk en G. Plooij, Napierstraat 4, IJmuiden; F. Koster en A. Poldervaart, Trompstraat 6 rd., IJmuiden; J. v. d. Pieterman en E. Keus, v. Wassenaerstraat 11, IJmuiden; W. Oldenburg en G. G. v. Zonderen, Snelliusstraat 33, IJmuiden; G. Wessel en C. M. Böhm, v. d. Hei straat 19, IJmuiden; A. W. D. v. d. Boogaard en P. Krijger, Adrianastraat 9, IJmuiden; B. R. Suijk en B. Pirovano, Meerweidelaan 1, Velsen N. VOOR EEN MOOIE KLEURETS, ASTEL, SCHILDERSTUK enz. naar ff ff ZEEWEG 261 - IJMUIDEN (O.) PARKWIJK (Adv. Inqez. Med.) NED. HERVORMDE KERK. V.m. 10 uurï Ds Weener, uit Haarlem. NED. HERVORMDE EVANGELISATIE. Geen dienst. GEREF. KERK, Burgem. Enschedélaan, hoek Frans Netscherlaan. V.m. 9.45 uur: Dr. W. G. Harrenstein. Nam. 5.30 uur: Dezelfde. In beide diensten collecte voor de ker kelijke kas. GEREF. KERK IN HERSTELD VERBAND, Gebouw Bethel, Wüstelaan. V.m. 10 uur: Ds. J. v. d. Woude. Bediening H. Avondmaal. Nam. 5 uur: de heer K. v. d. Berg. Dankzegging. LEGER DES IïEILS. V.m. 10 en nam. 7.30 uur: Samenkomsten. NED HERV EVANGELISATIE, Pr. Hendrik straat 117. Geen opgaaf ontvangen. GEREF. KERK, Wilhelminakade. Geen opgaaf ontvangen. HULPKERK, Marnixschool. Geen opgaaf ontvangen. CHR. GEREFORM KERK. V.m. 10 uur: Ds. A. Zwiep. Nam. 5 uur: Dezelfde. DOOPSGEZ. GEM, en AFD. NED. PROTES TANTENBOND, Helmstraat 9. V.m. 10.30 uur: Ds Milatz. OUD-KATHOLIEKE KERK V.m. 10 uur: Monseigneur H. T. J. van Vlijmen, Bisschop van Haarlem. VER. VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN. Verenigingsgebouw, Groeneweg Geen dienst. GER KERK Velserduinweg. V.m. 10 uur: Ds. v. Teylingen. Nam 5 uur: Dezelfde. HERSTELD APOSTOLISCHE ZENDINGSGEM. Willebrordstraat 10. V.m. 10.15 uur: Godsdienstoefening. Nam. geen dienst. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG HER VORMDEN Noorderparklaan. Geen dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Meerstraat. V.m. 10 uur: Ds. J. D. van Calcar. EVANG LUTHERSCHE GEMEENTE, Koning straat. V.m. 10.30 uur: Ds. J. Ph. Haumersen. GEREF KERK C H Moensplein. V.m 10 uur: Ds H Holtrop. Nam 5 uur: Dezelfde EVANGELISATIE „EBEN HAEZER", Ko ningstraat 99. V.m. 10 uur: de heer W. Akse. EVANGELISATIE „MARANATHA". Dr Schuit straat 31. V.m. 10 uur: de heer J. Peerenboom, van Sassenheim. Opdragen van een kindje. Donderdag nam. 8 uur: Bijbelonderzoek door den heer F. de Wijs uit Velsen. NED. HERVORMDE KERK - V.m. 10 UUTJ Ds. IJzerman. NED HEKV< >KMDfc KERK - V.m 10 uur: Ds A van Poelgeest. GEREF KERK. v.m 10 uur: Ds. J. Krüger Nam. 6 uur: Dezelfde. -

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6