Wedstrijd om den Dr. Merens beker. ATHLETIEK. VOETBAL. HANDBAL. KAATSEN PAARDENSPORT. AUTOMOBILISME. GYMNASTIEK. CRICKET. (ZATERDAG 29 "A T7 G, 1935 U stelt prijs op 'n heldere wasch.... DE IJMUIDER STOOM-WASCH- EN STRI j KI NRiCH Tl NG Snelliusstr. 39, tel. 4371 Zal U in deze het beste voldoen. DAMMEN. VELSER ZWEMINRJCMTiriG Veranderingen in voetbalMeer wetenschappelijke trai ning De meening van Mr. RousDe Schotsche competitie Engeland begint Zaterdag a.s.De kansen der clubs Her leving van Cardiff City Zal H. F. C. het eerste kiassesehap heroveren?; E. D. O. en Bloemendaal de gevaarlijkste con currenten Het succes van D. W. R.Een korte innings. Er zijn tegenwoordig veel voetballiefhebbers, die beweren, dat het spel saai wordt en de wedstrijden eentonig zijn. Zij klagen, dat er niets nieuws onder de zon is en dat men jaar in, jaar uit dezelfde clubs met dezelfde spe lers tegen elkaar in het veld ziet komen. Van een Nederlandsch standpunt beschouwd moet men inderdaad toegeven, dat er weinig varia tie in de wedstrijdprogramma's en de opstel ling der elftallen is, maar dit is een gevolg van twee omstandigheden, in de eerste plaats, doordat het meerendeel onzer amateurclubs gedurende een aantal jaren op een beperkt aantal spelers is aangewezen, n.l. dat gedeelte van haar actieve leden, die geschikt zijn om in het eerste elftal uit te komen: in de tweede plaats, doordat de kleine competities en de geringe kans op promotie elk jaar een herha ling van reeds meermalen gespeelde ontmoe tingen in de hand werken, waarbij het gemis aan merkbaren technischen vooruitgang, de zen wedstrijden steeds hetzelfde beeld geeft. Weliswaar zijn er ook vereenigingen, die door verschillende omstandigheden in de ge legenheid zijn, op gezette tijden nieuwe krachten in hun elftal op te nemen, doch bij amateursclubs stuit men dan tenslotte op de moeilijkheid, dat spelers, die reeds lang lid van zulk een club zijn en derhalve oudere rechten kunnen doen gelden, er niets voor voelen, hun plaats af te staan aan anderen, dien 't er alleen maar om te doen is in 'n eerste elftal van een bekende vereeniging uit te komen. In Engeland kent men in de beroepsvoetbal organisaties deze moeilijkheden natuurlijk niet. Het is het bestuur der prof.-clubs (alle naamlooze vennootschappen) er slechts om te doen een zoo sterk mogelijk team in het veld te brengen, dat de menschen in duizend tallen naar de wedstrijden trekt. Het is dan ook niets ongewoons, dat het eerste elftal van een League-club in den tijd van vier a vijf seizoenen bijna volkomen vernieuwd wordt; dat eischt nu eenmaal de concurrentie en de noodzaak van winstbejag. Doch afgezien daarvan, zijn er in de En- gelsche voetbalwereld gedurig veranderin gen op te merken, die deels hun oorsprong' vinden in een vereenvoudiging der spelregels anderzijds door tactische nieuwigheden wor den veroorzaakt. Men streeft in de laatste tien jaar steeds naar meer snelheid, naar produc tiever aanvalslinies, opdat het publiek meer goals kan toejuichen en de vereenvoudigde buitenspelregel is destijds een gevolg geweest van dat streven. Of het spel er daardoor mooier op geworden is, moet ernstig worden betwijfeld; de volmaakte techniek van vroeger heeft noodzakelijk onder het scherp verhoog de tempo moeten lijden. Er gaan, kooals wij eenigen tijd geleden reeds meldden, in Engeland steeds meer stem men op voor een terugkeer naar den ouden buitenspelregel, waardoor het evenwicht t-us- schen aanval en. verdediging zou worden her steld, het systeem van den stopper-spil zou kunnen vervallen en de techniek van weleer haar eereplaats boven de tactische handig heidjes zou terugkrijgen. Bovendien zoekt men naar middelen om het wedstrijdpeil te verhoo- gen en niemand minder dan de secretaris van de F. A., de ook in ons land welbekende scheidsrechter Rous, heeft het initiatief daar toe genomen. Afgaande op zijn ervaring van voetbal in Engeland en op het vasteland, is Mr. Rous van meening, dat de fundamenteele fout in de wijze van training is gelegen. Deze is er hoofdzakelijk op gebaseerd om de spelers in een zoo goed mogelijk physieke conditie te brengen en de F. A. secretaris dringt er thans op aan, dat men hun tevens zal leeren denken. Met andere woorden: de training moet een psychologischen grondslag hebben. Vele voor aanstaande clubmanagers zijn het roerend met Mr. Rous eens, want hun grootste bezwaar is steeds, dat de spelers als automaten te werk gaan. Het voortdurende hardloopen, sprinten en touwtje-springen, dat de profs, dag na dag en maand na maand moeten verrichten, moet met andere oefeningen worden aangevuld. Een door Mr. Rous uitgewerkt plan is reeds door Arsenal aan de practijk getoetst en een des kundige van het Carnegie Physical Training College heeft de spelers onder handen geno men. Juist door de afwisseling in de oefenin gen wordt er veel intensiever getraind dan onder de oude methode. Mr. Rous wijst er in dit verband op, dat deze wijze van training op het vasteland de laat ste jaren vrij algemeen gebruikelijk is gewor den en inderdaad is dat bij het Nederlandsch elftal ook 't geval. Hij noemt al svoorbeeld van den daarmede verkregen vooruitgang de snelle opkomst van het Chineesche voetbal, dat in de match tegen de Engelsche amateurs te Berlijn op hem een goeden indruk maakte. De Chineezen demonstreerden een behoorlijke technische bekwaamheid; zij toonden een bal volgens de regelen der kunst te kunnen stop pen en het leder in de open ruimte vóór een teamgenoot te kunnen plaatsen. Wanneer zij er slechts in konden slagen, wat meer élan en vastberadenheid in hun spel te leggen, zouden het, altijd volgens Mr. Rous, ideale voetbal lers zijn. ■Deze deskundige heeft voorts nog een plan, dat voorloopig wel tot de vrome wenschen zal blijven behooren, nl. de instelling van een „leerstoel" voor voetbal, verbonden aan het hoofdkwartier van de Football Association, in denzelfden geest als het „Huis der Duitsche Sport" in het Olympische Stadion te Berlijn. In Schotland is het voetbalseizoen reeds weder enkele weken aan den gang en ouder gewoonte heeft Glasgow Rangers met 7 pun ten uit 4 matches de leiding. Men kan de sterkte van Glasgow Rangers en Glasgow Celtic ten opzichte van de overige clubs in de Schotsche eerste klasse het beste vergelijken met het overwicht van Velocitas en Be Quick in de Noordelijke afdeeling van den K.N.V.B. Men is daar in Schotland niet erg over te spre ken maar zoolang beide bovengenoemde clubs door hun groote recettes in staat worden ge steld het beste spelersmateriaal aan te koopen. zal er voor de minder goed gesitueerde clubs wel weinig aan te doen zijn. Zaterdag a.s. neemt ook de Engelsche com petitie weer een aanvang en natuurlijk ziet men met belangstelling de verrrichtingen der pas gepromoveerde clubs en die der uitblin kers van het vorige seizoen tegemoet. De kam pioen Sunderland begint met een bezoek aan Sheffield Wednesday, terwijl de bekerhoud ster Arsenal op eigen veld tegen Everton speelt. Het gepromoveerde Charlton Athletic gaat naar Grimsby en haar partner in het succes van het vorige jaar, Manchester United ontvangt Wolverhampton. In den regel zijn alle managers voor den aanvang van het seizoen optimistisch gestemd ten opzichte van de kansen van hun team doch ditmaal zijn de opinies meer verdeeld Het gedegradeerde Aston Villa b.v. heeft, na den grooten uitverkoop van de inderhaast aan geworven „sterren", groote moeite een eenigs zins evenwichtige ploeg in het veld te brengen De nieuwe manager, Jimmy Hogan, die jaren iang het Oostenrijksche elftal heeft getraind zal dan ook een zware taak hebben om zijn club de verloren plaats in de hoogste afdee ling te doen heroveren. Eerder zal dit aan Blackpool gelukken, dat met linksbuiten Cook (vroeger Bolton) en halfback Hill (ex-Arsenal) in de gelederen, een zeer sterk elftal op de been kan brengen. Wat de eerste klassers betreft, heeft Sun derland een nieuwen middenvoor aangeschaft te weten 'yllie van de Schotsche club Motherweh lie in de oefenwedstrijden een uitstekenden vorm liet zien. In tegenstelling met het in ons land gebruikelijke, spelen de Engelsche prof.-clubs hun oefenmatches on derling, dat wil zeggen, uit de beschikbare spelers worden twee teams geformeerd, de waarschijnlijken tegen de mogelijken. Manchester City staat voor de moeilijkheid, de kern van oudere sterren met jonge spelers te moeten aanvullen waardoor de combinatie niet wil vlotten. Clubs, die een dergelijke „nieuwbouw" moeten doorvoeren, maken in den rpgel enkele zwakke seizoenen door, voor dat de ploeg volkomen op elkaar is ingesteld en geen experimenten meer noodig zijn. New' castle United, dat eenige jaren geleden degra^ deerde, heeft het elftal grondig herzien en verjongd en met haar twee uitstekende nieuwe vleugelspelers Coyde en Trevelling, alsmede doelman Tophen, zal de club ongetwijfeld een goeden gooi naar promotie doen. Evenals Aston Villa sukkelt ook Wolverhampton met de juiste opstelling van het elftal en in dat geval ziet het er voor de Wolves bedenkelijk uit. Men verheugt zich in Engelsche voetbal kringen over de herleving van Cardiff City, dat, na in de jaren na den oorlog de eerste klasse te hebben bereikt en den beker te heb ben gewonnen, (waardoor deze trofee voor de eerste maal naar Wales ging) omstreeks 1928 haar kracht verloor, naar de derde divisie degradeerde en sindsdien, mede door de crisis en als gevolg daarvan de kleine recettes, geen rol van beteekenis speelde. Er is echter veel belangstelling voor voetbal in Cardiff, ondanks de zware concurrentie van het rugby en nu de tijden weer verbeterd zijn, kan de City op 50.000 toeschouwers bij haar thuismatches rekenen. Tenslotte mag niet onvermeld blijven, dat de veteraan Hughie Gallagher in de trial- matches van Derby County nog steeds de oude bleek te zijn en met „Daily" Duncan en Napier (eveneens Schotsche internationals) keurige aanvallen op touw zette. V ..iff. Door de degradatie van H.F.C. is het aantal eerste klassers in ons district verminderd en het getal tweede klassers grooter geworden, want de Kennemers namen de plaats van Kinheim in. Alle districtgenooten zijn in één afdeeling samengebracht en men zal zich ongetwijfeld met belangstelling afvragen, of het H.F.C. wederom zal gelukken, gelijk de Good-Old" dat reeds driemaal in haar be staan volbracht, om in één jaar tijds de ver loren plaats in de hoogste klasse te heroveren. Het wil ons voorkomen, dat de blauw-witten den zwaarsten tegenstand van hun stadge- nooten te duchten zullen hebben. B.F.C. (Bus- sum), de Spartaan en A.F.C. (Amsterdam). H.R.C. (Den Helder) en Alcmaria Victrix kunnen, met uitzondering van de club van Charles Lungen, zoowel in uit- als thuiswed strijden worden overwonnen. Resteeren Bloe mendaal, E.D.O. en de Kennemers. Laatstge noemde vereeniging zal ongetwijfeld eenigen tijd noodig hebben om in het nieuwe milieu te acclimatiseeren. waarbij het feit, dat en kele, veteranen door jongere krachten moeten worden vervangen, een groote rol zal spelen. Het komt er dus slechts op aan, wat Bloemen daal, E.D.O. en 't Gooi zullen doen. Over 't Gooi valt moeilijk te oordeelen, doch we geloo.ven niet, dat deze club veel roet in het eten zal gooien. Wat Bloemendaal aan allround technische capaciteiten te kort schiet, wordt ruimschoots vergoed door het voortreffelijk tactische spel van Charlie de Bock en Hein Beyk, waarbij Leemhuis zich uitstekend aanpast. Daaren tegen zal E.D.O. haar tactiek, vooral in de middenlinie, terdege moeten herzien om haar technisch vaak zeer goed spelende ploeg ge vaarlijk voor de ernstigste concurrenten te doen zijn. Wil H.F.C. zich voor de promotie-wedstrij den kwalificeeren, dan zal de club over flinke halfbacks moeten beschikken, terwijl het uit houdingsvermogen en de vechtlust tot het uiterste dienen te worden opgevoerd. We ver moeden, dat H.F.C., E.D.O. en Bloemendaal in het komende seizoen in deze afdeeling de hoofdrol zullen spelen, met A.F.C. en mogelijk 't Gooi als gevaarlijke outsiders. De Haarlemsche zwem- en waterpoloclub ,.De Waterratten" (D.W.R.) heeft wel een zeer succesvol seizoen achter zich. De competitie werd ongeslagen als kampioen beëindigd en van de vier voor toelating tot de eerste klasse te spelen promotie-wedstrij- den zijn er op het moment drie gespeeld en evenveel gewonnen, zoodat D. W. R. practisch zeker van promotie is. Tegen de eerste klas sers L. Z. C. en Zwemlust werd met resp. 41 en 21 gewonnen, terwijl de tweede klasse kampioen Star met 71 werd ingemaakt. Naast de goede prestaties van het geheele ze vental dient de energieke leiding van voor zitter van Leersum te worden vermeld, die zijn jongens steeds tot geregeld trainen aan spoorde, waarvan een goede techniek en een groot uithoudingsvermogen het succesvolle re sultaat zijn. Met deze ploeg zal D. W. R. ook in de eerste klasse geen slecht figuur slaan Thans moet nog één uitwedstrijd tegen het sterke S. V. H. te Schiebroek worden gespeeld. We betreuren het wel eens, wanneer onze Haarlemsche cricketclubs met de bat minder goede resultaten bereiken en 't ware te wen schen, dat Rood en Wit of Haarlem in het vol gende seizoen weer eens voor een kampioen schap zou zorgdragen. Toch zijn er nog altijd elftallen, zelfs in Engeland, die lager scores maken en daardoor minder kans op een over winning hebben dan onze stadgenooten. In een onlangs voor de Mid-Lancashire League gespeelden wedstrijd scoorde Black burn Y. M. C. A. geen enkele run, zoodat het geheele elftal in een kwartier tijd «oor een to- Bij de Olympische Spelen weraen met siopwatcües tienden van seconden op genomen. Op de Radiotentoonstelling te Berlijn zal echter een toestel worden geëxposeerd, dat zelfs één tienmillioenste seconde aanwijst, een voor de wetenschap zeer belangrijke uitvinding. taal van 0 aan den kant zat. Dit is een record voor League-cricket.De tegenpartij maakte wel iswaar slechts 25 runs, doch haar bowlers had waar slechts 25 runs, doch haar bowlers had den fraaie cijfers, want Slater veroverde in 3Vz over 6 wickets, terwijl zijn clubgenoot De- war in 3 overs drie wickets nam, beiden voor geen enkele run. Dat is nog eens bowlen! Haarlemsche Reddingsbrigade voor Drenkelingen. Op Zondag 6 September zal in de gemeente lijke zweminrichting aan de Houtvaart, om 10 uur, aanvangen den wedstrijd om den Dr. Merens-beker. Het medisch gedeelte wordt vooraf gehouden. Staat bij een gewonen wed strijd snelheid op den voorgrond, hier wordt vooral de aandacht gewijd aan de juiste wijze van uitvoering.Gelet wordt er ook op dat de gun stigst mogelijke wijze van redden van het vermeende slachtoffer tot uiting wordt g~ bracht. Alleen leden van de Technische Commissie van den Nederlandschen Bond tot het Redden van Drenkelingen treden als juryleden op. De opdracht luidt: 100 M. schoolslagzwem men, waarvan de laatste 25 M. een duikpop in kopgreep vervoeren; de deelnemenden gekleed volgens Bondseischen. Met hurkval (technisch juist) te water gaan. 10 M. zwemmen en een pop van den bo dem opduiken. De medische proef is ongeveer gelijk met de exameneischen, diploma A N.B.R.D. HAARLEMSCHE REDDINGSBRIGADE. Zaterdagmiddag a.s. wordt door de Rotter- damsche Reddingsbrigade een wedstrijd ge houden in de Wilgenpias, over een afstand van 600 M, gekleed; enkele leden der Haar lemsche brigade hopen deel te nemen. DE 110 METER HORDEN IN 13.7 SEC. Tijdens athletiekwedstrijden te Oslo verbe terde de bekende Amerikaansche hordenloo- per Forest Towns het wereldrecord 110 Meter horden door dezen afstand af te leggen in den tijd van 13.7 sec. HET „ZILVEREN MOLEN" TOURNOOI VAN R. C. H. We zijn thans in de gelegenheid de samen stelling van de elftallen der deelnemers aan het R. C. H. tournooi op te geven: R. C. H. zal spelen met: Metten, Kors, Pre vost, Kloos, Slot, Prevost, Hoogendoorn, v. d. Bel, Horst, Koene, Lenselink. Vermoedelijk zal in den eersten wedstrijd, tegen Z.F.C. dus, Kors, niet van de partij zijn, waardoor Slot rechtsback en van Dantsig cen- terhalf zal spelen. Enschedé: Kamst, Hagels, van Delden, Meilink, Veldkamp, Mulder, Nagels, Wiecherink, ten Duis, Gerrits, Gerritsen Dit is hetzelfde elftal waarmede zulke fraaie successen behaald zijn in de wedstrij den om het kampioenschap van Nederland. Velox: Cabo, van Asten, Stofmeel, Swanink, Hettinga, Troost, Dam, Brouwer, v. d. Berg, Eimers, Montagne. Z. F. C.: Nog niet bekend. Alle deelnemers derhalve in hun sterkste formatie mede doordat deze wedstrijden voor de deelnemende clubs als een goede wapen schouw kunnen dienen ten aanzien van de ver richtingen in het komende seizoen, dat zooals bekend reeds op 13 Sept. a.s. zal aanvangen. Zij nog vermeld dat in de rustpauze na de eerste twee wedstrijden, dus van half-een tot half-twee, een handbaïdemonstratie gegeven zal worden tusschen Rapiditas en Concordia. AJAX—CHINA 5—3. In het Olympisch stadion vond Donderdag voor 8000 toeschouwers een vriendschappe lijke wedstrijd plaats tusschen Ajax en het Olympisch elftal van China. Hoewel Ajax ten slotte vrij gemakkelijk heeft gewonnen, heb ben de Chineezen een aardig spel ontwikkeld, doch het afwerken der aanvallen en het schie- tenn waren onvoldoende terwijl bovendien het spel te kort gehouden werd. De eindstand werd 53. TUBANTIA—E. D. O. E. D. O. speelt a.s. Zondag een vriendschap- pelijken wedstrijd in Hengelo met het volgen de elftal. Van Roon, Van der Born, K. Zandstra, Van Geemen, Van der Putten, Oomen, Spek, Kohier, B. Timmerman, Perukel, P. Spek. RIPPERDA I—E. D. O. 2. Voor de seriewedstrijden van D. I. O. speelt E. D. O. 2 met het volgende elftal. Stouten, P. Karpes, F. Bos, W. Koene, J. Leenaarts, Kelder, C. v. d. Schalie, Goemaat, J. Hertog, van Noort, H. de Waard. Concordia IIN.A.S.B. II (Heeren) 211 Donderdagavond speelden de reserves van Concordia en N.A.S.B. tegen elkaar 'n vriend- schappelijken wedstrijd, welke door laatstge noemden gewonnen werd met dubbele cijfers. Gedurende den geheelen wedstrijd werd aan beide zijden vlot gespeeld. De beter schieten de en goed-combineerende N.A.S.B.-voorhoe de-spelers wisten hun talrijke aanvallen 11 keer in doelputen om te zetten. Voor de rust was de stand 24 Zondag a.s. speelt Rapiditas I (heeren) een demonstratiewedstrijd tegen Concordia, Zaan dam op het terrein van R.C.H.. Aanvang half twee. De opstelling van „Rapiditas" voor dezen propagandawedstrijd is als volgt: J. v. Beek. A. Sweitzer, T. Hartendorp, B. v. Leeuwen, D. Bakker, J. Bakker. P. Brusse, G. Bakker, M. Pat, W. v. Gorcum F. Kenniphaas Zondag houdt de kaatsclub „Frisia" voor haar leden een wedstrijd op het Gem. Sport terrein aan de Kleverlaan. Prijzen luxe voor werpen. Aanvang der wedstrijd half 10. Het hoogtepunt van het internationaal concours hippique te Aken bestond uit den landenwedstrijd welke Donderdag verreden werd en waarvoor de publieke belangstelling buitengewoon groot was. Na de eerste ronde leidde Duitschland met slechts 4 fouten voor de Vereenigde Staten met 12 fouten, Hongarije met 19 routen en Nederland en Turkije welke beide laatste landen 20 fouten hadden. In de tweede ronde bleef ritmeester Momm met Baccarat wederom zonder fouten, waar door deze Duitsche officier de eerste plaats bezette in het persoonlijk klassement. De Amerikaansche officieren kapitein Raguse met Dakota en kapitein Jadwin met Ugly verrichten een fraaie prestatie door even eens foutloos het parcours af te leggen. Lui tenant Greter maakte thans wederom 4 fou ten. Luitenant eD Bruine ook, terwijl de heer Pasman zijn prestatie verbeterde en ditmaal twee hindernissen miste, zoodat het totaal aantal fouten van Nederland op 36 kwam, achter Duitschland 12 fouten, Ame rika met 26, Hongarije met 27 fouten. GOEDE PRESTATIE VAN HERKULEYNS. De Nederlandsche coureur Hans Herku- leyns deelt ons mede, dat hij in den wed strijd om den grooten prijs van Zwitserland in de klasse tot IV2 Liter inhoud de 9e plaats heeft bezet met zijn 750 cc M.G. Indien men bedenkt, dat de acht voor hem geplaatste deelnemers aleln reden met wagens, die tweemaal zooveel inhoud had den, valt de prestatie van Herkuleyns nog meer in het oog. Zijn snelste tijd was 3 minuten 28 sec., d.w.z. een gemiddelde uursnelheid van 126 Kilometer. •NEDERLANDSCHE RESULTATEN IN DEN ALPENRIT. De officieele uitslagen van den Internatio nalen Alpenrit zijn thans bekend. De Nederlandsche resultaten zijn hierbij: Individueele klasseering Klasse boven 3 liter: Gletscherbekers: Bak ker Schut (Lincoln-Zephyr), Davids (Ford), beide 0 strafpunten. Vergulde gletscherplaquette: Mutsaerts, (Lincoln Zephir), 1 straf punt. Bronzen Gletscherplaquette: Van Marken (Bentley) met 45 strafpunten. Klasse 1, 1-2 liter: Bronzen Gletscher plaquette: Van Lintelo de Geer (BMW) met 18 strafpunten. Klasse beneden 1,1 Liter: Bronzen Glet scherplaquette: Cornelius (DKW) met 103 strafpunten. G. V. „BATO". Begin der lessen. Op Dinsdag 1. Woensdag' 2 en Donderdag 3 September a.s. zal bovengenoemde vereeni ging haar gymnastieklessen weder aanvangen respectievelijk voor jongste meisjes en dames, oudste meisjes, jongens en heeren, in het oefenlokaal, het voormalige Sanderinstituut aan de Badhuisstraat, onder leiding van den heer C. Th. Smal. EERSTE KLASSE. Programma voor 30 Augustus. H. C. C. IIH. C. C. I; Rood en WitV. O. C. 2 A. V. R. A. IIHercules: Haarlem IIR. I. o 2 B. Excelsior IIH. D. V. S. II. 3 B. 31 Augustus. H. C. C. II—Haarlem; Hermes D. V. S.—Rood en Wit. (Adv. Ingez Med.) Op 8 September a.s. zal in „Het Hof van Holland" te Haarlem een vergadering plaats vinden van afgevaardigden der Haarlemsche damvereeniginigen teneinde te komen tot de oprichting' van een Haarlemschen Dam bond. Het was ons reeds lang bekend, dat de Haarlemsche vereenigingen zich niet kun nen vereenigen met de wijze waarop door het bestuur van den Districtsbond „Noord- Holland" de zaken worden behandeld en het verwondert ons dan ook geenszins dat deze ontevredenheid zich tenslotte is gaan mani festeeren in het plan om naast den Districts bond „Noord-Holland" een Haarlemschen Dambond op te richten, waardoor de belan gen der Haarlemsche vereenigingen beter behartigd zouden kunnen worden. Op bovenbedoelde vergadering is mede uit- genoodigd het Dagelijks bestuur van den Districtsbond „Noord-Holland". Het initiatief tot deze vergadering werd ge nomen door de Damvereeniging „Het Ooster kwartier" te Haarlem. Wij meenen echter uit de stemming in de diverse Haarlemsche vereenigingen te kun nen opmaken dat men méér voelt voor een grondige reorganisatie van den Districtsbond ..Noord-Holland" dan voor het oprichten van een nieuwen bond, wélke laatste dan alléén de Haarlemsche clubs zou omvatten. Naar wij vernemen heeft te Amsterdam een vergadering plaats gehad tusschen het Dag.bestuur van den Districtsbond „Noord- Holland" ter bespreking van de hoofdklasse competitie 19361937. De commissie van den Nederl. Dambond tot regeling der competities 19361937 had een indeeling ontworpen, waarbij aan de wenschen der N.H. clubs was tegemoet ge komen. De hoofdklasse-afdeeling zou er dan als volgt uitzien; „Gezellig Samenzijn", „Van Embden", „Jozef Blankenaar" en „D.S.T.O.", allen te Amsterdam; Haarlemsche Damclub en Dam club Haarlem", beiden te Haarlem; Dam club „IJmuiden"; Damclub „Zaandam", Dam club „Wormer" en Heldersche Damclub te Den Helder. Met deze indeeling kon echter de Amster- damsche Dambond zich niet vereenigen in verband met de hieraan verbonden hooge reiskosten en de sterk toegenomen werkeloos heid onder zijn leden. De Amsterdamsche Dambond heeft daarom een tegenvoorstel bij den Ned. Dambond inge diend om de hoofdklasse-competitie voor Amsterdam en Noord-Holland wederom af zonderlijk te doen verspelen, waardoro de af- deelingen A en B er als volgt zouden komen uit te zien: „Gezellig Samenzijn" I en II, „Van Embden" „Jozef Blankenaar" „D.O.S.' en „D.S.T.O.", allen te Amsterdam; Utrechtsche Damge- nootsehap en Hilversumsc'h Damgenootschap. Oorspronkelijk werd van de gedachte uit gegaan in de provincie Utrecht een afzon derlijke hoofdklasse-afdeeling samen te stellen, doch hiervan is men teruggekomen omdat er in Utrecht geen werkelijke hoofd klasse van voldoende speelsterkte te vormen is. Noord-Holland: Haarlemsche Damclub en Damclub „Haar lem", beiden te Haarlem, Damclub „IJmui den", Damclub „Zaandam", Damclub „Wor mer", Heldersche Damclub en desnoods Nr. 2 uit de 1ste klasse. iA&yDeNOOR.DER.5LUI£/ Hoe warm het in de natuur ook is, Het water bij ons is altijd frisch. (Adv. Ingez. Med.) AGENDA TE HAARLEM. Heden: ZATERDAG 29 AUGUSTUS Palace-Filmac: 11—5 uur; doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: Charlie Chan in „In den grafkelder der Pharao's", 2.30, 7 en 9.15 u. Cinema Palace: „Een Egyptische Idylle", 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Singing Kid" met o.a. Al Jolson, 2.30, 7 en 9 15 uur. Rembrandt Theater: Shirley Temple in „De kleinste Rebel", 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZONDAG 30 AUGUSTUS H. O. V. Concert in den Hout. 2.30 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds MAANDAG 31 AUGUSTUS Stadsschouwburg: Weensche Revue: „Alles fürs Herz". 8.15 uur. Palace-Filmac- 11 5 uur: doorloopend 50 mnuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 9