Opgewekte viering van den Koninginnedag. BEVERWIJK. Oranjezon verhoogt de feestvreugde. DINSD'AG SEPT. 1936 HEEMSKERK WIJK AAN ZEE SANTPOORT. CASTRICUM JCUEEP/ T'JMMEINi De herinnering aan de totaal verregende Koninginnefeesten van vorig jaar was de re den, dat de bestuursleden van de vereeniging „Koninginnedag" met meer dan gewone be langstelling de weerberichten lazen en be zorgde blikken wierpen op het weerglas. On weer- en regenvoorspellingen wettigden nu juist geen al te optimistische vooruitzichten, maar toen de Oranjezon reeds vroeg van de partij was, verzonken al deze naargeestige herinneringen voor altijd in het verleden. De feestzon was er en zij heeft den ganschen dag het Beverwijksche Koninginnefeest op geluisterd. Koraalmuziek. Reeds te 8 uur in den morgen werd het feest ingezet met koraalmuziek vanaf den trans van den alouden Wijkertoren. De le den van de Harmoniekapel hadden zich op den omloop geposteerd en zonden vandaar hun koperen klanken over het juist ontwa kende Beverwijk. Plechtig klonken de kora len en volksliederen door de ijle morgenlucht en menigeen bleef even luisteren naar deze statige muziek. De aubade. De traditioneele aubade van de schoolkin deren trok als gewoonlijk weer enorme be langstelling. In de omgeving van het stad huis heerschte een groote drukte, maar de politie zorgde er voor, dat het verkeer door de Breestraat tot kort voor den aanvang van den kinderzang ongestoord voortgang kon hebben. In de hal van het stadhuis luisterden burgemeester H. J. J. Scholtens met de overige leden van het gemeentebe stuur en de bestuurs- en eereleden der ver eeniging „Koninginnedag" met hun dames naar den zang, die frisch en vroolijk klonk uit de jonge kelen van eenige honderden schoolkinderen. Achtereenvolgens zongen zij onder leiding van den heer H. W. Hofmeester en met begeleiding van de Beverwijksche Harmoniekapel Holland's liedje, Voor Neder land en twee coupletten van het Wilhelmus. Daarna werd de kleppermarsch van J. Morks ten gehoore gebracht, waarvoor de kinderen een daverend applaus in ontvangst hadden te nemen. Na afloop van de aubade heeft de burge meester de kinderen toegesproken en hun daarbij gewezen op den sterken band, die het Oranjehuis met het Nederlandsche volk bindt. Het hoofd der gemeente wekte de Jeugd op ook later trouwe aanhangers van het vorstenhuis te blijven. Kinderspelen. Met de Harmoniekapel voorop maakten de kinderen een korte wandeling door de voornaamste straten naar het weiland „Seheybeek" aan den Velserweg. Hierheb ben de schoolkinderen zich gedurende eenige uren met allerlei prettige spelen als bal gooien, ringwerpen, doelschieten, sprietloo- pen enz. uitstekend vermaakt. Met groote animo betwistten de jongens en meisjes elkander in een eerlijken en sportieven strijd de uitgeloofde prijzen. De gebruikelijke tractaties hielden ook bij de verliezers den moed er in. Te ongeveer half twaalf waren de spelen geëindigd en keerde menige jongen of meis je met een mooien prijs verheugd huiswaarts. De commissie had ook aandacht geschon ken aan de aardigste groepen, costumee- ringen en versieringen tijdens de aubade. De moeite, die deze kinderen genomen had den werd met extra prijzen beloond. Het wa ren Truusje Onzenoord (danseresje), Ma- rietje Sluiter (strandjuffertje), Jopie Mey- ran, Greet Revelman en Corry van Essen (groep Klaas Vaak), Truus v. d. Meulen, Marie den Helder (Kinderen van den ratten vanger), Henny Muis (kikker). Leo Maarten en Dirk Hoogland (Boog), Willy Numan, Pma Dekker en Gerda Numan (Boog). De Ronde van Beverwijk. Des middags werden de feestelijkheden voortgezet met de Ronde van Beverwijk, ge reden op transportfietsen, waarvan de be stuurders in hun vakkleeding moesten rij den. En zoo verschenen aan den start in de Breestraat natuurlijk in de eerste plaats de slagersjongens in grooten getale, voorts bakkers, melkventers, ja zelfs brandstoffen- handelaren. Het parcours leidde langs Bree straat, Zeestraat, Groenelaan, Pooulieren- laan, Cornelis Matersweg, Kees Delfsweg. Kloosterstraat en Begijnestraat, afstand 18 K.M. Deze route moest zes maal worden ge reden. Na de zesde ronde werd door Bree straat en Cornelis Amsestraat naar het Sport park gereden, waar de finish was. Voor de zen wedstrijd, die onder leiding stond van de Rennersclub „Kennemerland", legde het publiek groote belangstelling aan den dag. De vele honderden toeschouwers leefden intens met den strijd mee en het ontbrak dan ook niet aan aanmoedigingskreten. Kort na den start zorgden eenige valpartijen voor de gebruikelijke sensatie. Resultaat: kapotte fietsen, broeken en knieën en eenige ontijdig uitgeschakelde deelnemers. Bij de tweede ronde, toen allen deelnemers zij het soms op wat hardhandige wijze de ligging van de bochten duidelijk was gewor den, bleven valpartijen uit, ook al, omdat het „veld" meer verspreid lag. Er waren 33 renners ingeschreven. Het bestuur van „Ko ninginnedag" had de overwinnaars drie kwartier na den start aan de finish ver wacht, waardoor de eindspurt in het Sport park door de bezoekers van de atletiekwed strijden zou kunnen worden gadegeslagen. Het had dezen tijd berekend blijkbaar naar de practijk. Dat was een vergissing want pre cies na 27 minuten en 43 seconden, nog voor dat de sporttesten waren begonnen, had de winnaar de finish reeds bereikt. Het was natuurlijk een slager. Het duurde niet lang of degenen, die den tocht hadden volbracht waren in het sportpark gearriveerd, zoodat de heer H. A. J. J. v. d. Bergh, voorzitter van „Koninginnedag", nog voor de athletiekde- monstratie de prijzen kon uitreiken. De uit slag van de „Ronde van Beverwijk" was: 1 J. Barning (wisselbeker, die tweemaal achtereen moet worden gewonnen en een lauwerkrans); 2 P. Heilo (lauwertak), 3 J. Vessies (medaille), 4 J. Burger (medaille), 5 A. v. d. Geest (medaille) Alle deelnemers ontvingen een herinne ringsmedaille. Deze wedstrijd werd een groot succes en zal wel een blijvend nummer op het programma van Koninginnedag blijven. De politie en de padvinders hadden zich tijdens den wedstrijd verdienstelijk gemaakt door de bochten en kruispunten voor de deel nemers vrij te houden. De Roode Kruis Transportcolonne was, evenals bij het sport- feest, paraat om bij eventueele ongevallen hulp te verleenen. Het Sportfeest. Een talrijk publiek heeft genoten van het sportfeest dat onder algemeene leiding van den heer B. J. Wieland Los in het Sportpark werd gegeven. De toeschouwers genoten eerst van de keurige vrije oefeningen van de dames van „Turalust" en volgden daarna in span ning het verloop van de wedstrijden 1Ö0 en 1500 Meter hardloopen, hoogspringen en speerwerpen. Iets nieuws voor Beverwijk was de hand balwedstrijd gespeeld tusschen Rapiditas uit Haarlem en G. V. Amsterdam. Algemeen werd deze mooie sport op prijs gesteld, het geen kon worden afgeleid uit de groote aan dacht, waarmede het publiek de verrichtin gen van de beide elftallen gadesloeg. Nadat met gelijken stand (11) van doel was verwisseld kwamen de Haarlemsche handballers geduoht opzetten. Zij wonnen den strijd op overtuigende wijze met 41. Een zeer gewaardeerde afwisseling van het sportieve deel van het programma vormde het slotballet uit hot Landssipel „Kennemer- land's Glorie", dat met een langdurig applaus werd beloond. De uitslagen van de athletiekwedstrijden waren: 1500 M. hardloopen: 1. C. Groot, 5 min. 8.4 sec.; 2. C. Rynders 5 min. 15.7 sec. 3. J. Steen, 5 min. 15.4 sec. 100 M. hardloopen, klasse A: 1. van Geen- huizen 11.5 sec.; 2. Schaap 11.7 sec.; 3. van Keulen 11.9 sec. Idem klasse B: 1. C. v. d. Colk. 13.8 sec., 2. J. Zwart 13.9 sec., 3. J. van 'Leyden 14 sec. Hoogspringen, klasse A: 1. W. H. Kluft 1.60 M., 2. K. Leguit 1.55 M., 3. G. Tabak 1.55 Meter Idem klasse B: 1. J. Zwart 1.40 M„ 2. J. van Balen 1.35 M., 3. H. van Lint 1.35 Meter. Speerwerpen1 C. Groot 38.75 M., 2. H. Kluft 37.99 M„ 3. W. van Leyden 33.55 M. De nieuwe prijs voor den winaar van den Gor don-Bennett-wedstrijd, waarvan de ballons 30 Augustus in Warschau zijn gestart. Wij vermeldden nog gaarne het optreden van de heeren C. G. Tabak en H. de Wolf, die acrobatische toeren ten beste gaven. De voorzitter heeft na afloop met een toe spraak de prijzen aan de winnaars van dit geslaagde sportfeest, dat ook werd bijge woond door burgem. H. J. J. Scholtens en zijn echtgenoot©, uitgereikt. De KennemersVelox. Het slot van het feestprogramma was de voetbalwedstrijd KennemersVelox, die te 6 uur ten aanschouwe van een talrijk publiek in het sportpark werd gespeeld. De Kennemers hebben den Utrechtschen tweede-klassers uitstekend partij gegeven. Het grootste deel van den strijd waren zij zelfs in de meerderheid. Aan het spel van Velox was zeer goed op te merken, dat het R.C.H.-tournooi van den vorigen dag zijn in vloed deed gelden. De wedstrijden tegen Enschedé en Z.F.C. zaten de gasten blijkbaar nog geducht „in de beenen". Toch werd het een aantrekkelijke partij, waarvoor de bur gemeester den aftrap deed. De Kennemers namen de leiding uit een strafschop, spoedig gevolgd door den gelijkmaker. Rust kwam met 21. In de tweede helft kwam de voorhoede van de thuicclub eerst goed los. Uit snelle aanvallen werd de stand op 41 gebracht. Van Urk, die zijn doel uit stekend verdedigde moest toen ziwichten voor een schot, dat hij niet klemvast kon krijgen, waardoor Velox den achterstand iets inliep. De roodzwarten antwoordden onmiddellijk met een fraaie goal. Met 52 kwam het einde van dezen prettigen wedstrijd die een goede propaganda voor de voetbalsport mocht wor den genoemd. De Kennemers hadden na afloop een mooie beker in ontvangst te nemen. Ook Velox ont ving een blijvende herinnering aan den wed strijd, evenals scheidsrechter N. J. Twister- ling. In de pauze van den voetbalwedstrijd de monstreerde de Jeugdluchtvaartclub onder leiding van den heer H. J. Blaauw met vlieg tuigmodellen. Hoewel de weersomstandig heden niet geheel gunstig waren, kon het publiek toch van een aantal geslaagde vluch ten genieten. Speciaal de verrichtingen van de „Specht" met zijn elastieken motor, trok ken de aandacht. De avonds bleef in de hoofdstraat nog eenige uren een feestelijke drukte heerschen dank zij de muzikale wandelingen van de Beverwijksche Harmoniekapel, die zich ook op dezen Koninginnedag weer van haar beste zijde had doen kennen en van de St. Joseph- Harmonie. Een officieel vuurwerk werd niet ontstoken, wel een officieus, dat wil zeggen opgescohten jongelui meenden de talrijke wandelaars schadeloos te moeten stellen door hun te onthalen op een bombardement met voetzoekers, zevenklappers en „electrische bommen". Dit soort van vuurwerk leverde gevaar en hinder op en het publiek was daar over geenszins te spreken. Velen met ons dachten, dat aan dit euvel in Beverwijk een einde was gekomen, maar blijkbaar is er toch nog een arsenaal, dat het gevaarlijke speel goed aflevert. Toen de muziekcorpsen en ook de muziek- auto van de Harddraverijvereeniging van de straat verdwenen, keerde op een voor Bever wijk ongewoon vroeg uur de rust terug en behoorde deze geslaagde Koninginnedag weer tot het verleden. INBRAKEN IN DE BEECKSANGHLAAN. In den afgeloopen nacht is ingebroken in een woning aan de Beecksangihaan alhier. De bewoners misten des morgens bij de spo ren van het nachtelijk bezoek een klein be drag aan geld en een paspoort. Ook bij een tweede perceel aan de Beeck- sanghlaan werd een poging tot inbraak ge daan. Vermoedelijk is deze poging niet gelukt of de indringers zijn gestoord. In ieder geval bleef het bij een poging, want in de woning werden geen sporen aangetroffen. PROPAGANDA VOOR D. E. M. De R.-K. Sportvereeniging D.E.M. heeft voor haar leden en donateurs met hun in troducés een propagandafeestavond georga niseerd welke op Dinsdag 15 September zal worden gehouden. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. 31 Aug. 1936. Spinazie per kist f 0.300.45. Sla per kist f 0.20—0.85. Postelein per kist f 0.120.15. Andijvie per kist f 0.150.25. Wortelen per bos f 0.040.06. Peterselie per bos f 0.010.01 y2. Selderie per bos f 0.010.01 1/2. Bloemkool le. per stuk f 0,060.08. Bloemkool 2e, per stuk f 0.020.04. Tomaten per K.G. f 0.020.07. Doppers per K.G. f 0.100.14. Capucijnders W. per K.G f 0.080.13. Capucijnders B. per K.G. f 0.100.20. Snijboonen per K.G. f 0.04y20.10. Dikke boonen per K.G. f 0.040.08. Sperc. b. z. dr. per K.G. f 0.070.09. Tuinboonen per K.G. f 0.040.09. Pronkboonen per K.G. f 0.030.04. Komkommers per stuk f 0.010.03té. Roode kool per stuk f 0.040.05. Groene kool per stuk f 0.020.03. Aardbeien per doosje f 0.400.60. Frambozen per doosje f 0.140.16. Witte bramen per slof f 0.400.60. Meloenen per stuk f 0.060.15. Druiven per K.G. f 0.250.28. Pruimen per K.G. f 0.160.18. MISHANDELING IN HET GROOT. In het zoogenaamde roode dorp", gevormd door de gemeentewoningen aan den Polder weg kregen eenige bewoners ruzie. Van woor den kwam het tot daden, de buren mengden zich er in en het duurde niet lang of het halve dorp was aan het bakkeleien. Toen de strijd geëindigd was kwamen de bewoners, min of meer gehavend, al naar gelang hun aandeel in het gevecht, bij de politie aanzetten, om aangifte van mishandeling te doen. De politie moet uit alle min of meer tegenstrijdige ver klaringen de juiste toedracht van deze ge schiedenis trachten uit te vinden. OPENLUCHTSAMENKOMST VRIJZINNIG HERVORMDEN. Op Zondag 6 September zal op een terrein nabij de halte Zeeweg te IJmuiden-Oost een openluchtsamenkomst worden gehouden, ge organiseerd door de Vereenigingen van Vrij zinnig Hervormden te Beverwijk en te Vel- sen. Het woord zal o.m. worden gevoerd door Ds. J. L. Faber uit Zutphen. In verband hier mede vervalt de kerkdienst, die Ds. Faber a.s. Zondagmorgen in het kerkgebouw der Vereeniging van Vrijzinnig-Hervormden te Beverwijk zou leiden. DE STAND DER WERKLOOSHEID. Bij den gemeentelijken dienst der werk loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling stonden j.l. Zaterdag in totaal 961 werkloozen ingeschreven tegen 901 aan het einde van de daaraan voorafgaande week. Voor de ge meente Beverwijk bedroeg het aantal 879 (vorige week 818) en voor de eveneens bij dezen dienst aangesloten gemeente Heems kerk 83 (82). De werkloosheid laat zich het meest gelden in onderstaande vakgroepen: Beverwijk: Analisten 1, bakkers 5, bank werkers 17, behangers 2, betonvlechters 4, betonwerkers 6, blikbewerkers 3, blikslagers 1, boekbinders 1, boekhouders 2, bouwkun dige opzichters 1, cacaobewerkers 1, carosserie makers 1, chauffeurs 13, chefs 5, colporteurs 2, concierges 1, drukkers 6, electriciens 9, expediteurs 2, grondwerkers 104, handlangers 4, incasseerders 3, kappers 1, kantoorbedien den 10, klinkers 3, kleermakers 1, lamipen- kappenmakers 1, landarbeiders 42, letter zetters 5, loodgieters 2, lijnwerkers 1, losse arbeiders 243, machinisten 16, machinedrij vers 4, houtbewerkers 2, metaalbewerkers 4, matrassenmakers 1, metselaars 27, meubel makers 1, monteurs 10, musici 2, opperlieden 39, pakhuisknechts 1, pijpenbuigers 1, reizigers 8, schilders 14, schippers 4, schoenmakers 2, sigarenmakers 39, sorteerders 9, slagers 5, smeden 1, soldeerders 1, steenhouwers 2, stoffeerders 1. stokers 10, stucadoors 14, teekenaars 2, timmerlieden 42, uitvoerders 3, voegers 5, voerlieden 4, voorslaanders 1, win kelbedienden 5, zielmakers 1, vormers 1, gas fitters 1, marmerpolijsters 1, straatmakers 1, dienstboden 10, coupeuses 1, kantoorbe dienden 2, fabrieksmeisjes 1, werksters 4, kapsters 2, verpleegsters, totaal 879 (vorige week 818). Heemskerk: Betonvlechters 1, betonwer kers 1, chauffeurs 3, grondwerkers 12, kan toorbedienden 1, landarbeiders 19, losse ar beiders 27, metselaars 2, opperlieden 5, reizi gers 1, timmerlieden 7, werkmeesters 1, ma chinale houtbeewrkers 1, kantoorbedienden 1, totaal 82 (83). EXCURSIE NATUURVRIENDENGROEP. De plaatselijke afdeeling van de Natuur- vriendenvereeniging zal op Zondag 13 Sep tember een excursie maken naar het Natuur historisch museum te Amsterdam. JEUGDBOND VOOR ONTHOUDING. De jeugdbond voor onthouding afd. Bever wijk heeft van Zaterdag tot en met Maandag deelgenomen aan het J. V. O.-kamp te St.- Maartensbrug. Overdag heeft men groote wandelingen langs het strand en door de dui nen gemaakt, 's avonds werden fragmenten uit „Teyl Uilenspiegel" van Charles de Coster voorgelezen. Het kamp kenmerkte zich weer door een prettigen geest, zoodat het weekend uitstekend geslaagd genoemd mag worden. RAPIDITAS '31—AMSTERDAM. Op uitnoodiging van het Oranje-Comité heeft Rapiditas '31 tegen G. V. A. uit Amster dam op Koninginnedag een zeer goede hand baldemonstratie gegeven, die bij het vele pu bliek dat op het Kennemerssportveld aanwe zig was een goeden indruk heeft achtergela ten. 't Verloop van de wedstrijd is als volgt: „G. V. A." zet er direct een flink tempo in en de „Rap."-verdediging moet alle zeilen bij zetten om doelpunten te voorkomen, doch spoedig scoort G. V. A. 01. Rapiditas zocht eenigen tijd naar zijn goe de nvorm, vooral de buitenspelers zijn nog niet goed ingespeeld. Langzaam maar zeker komt Rapiditas los en na een goede aanval scoort Pal de gelijkmaker (11). Amsterdam zet er nu alles op om met de sterke wind mee nog voor de rust de leiding te nemen, maar beide partijen scoren niet meer voor de rust. Rust 11. Na de rust is het Rapiditas die den toon aangeeft en goed gesteund door de midden linie worden prachtige open aanvallen opge zet, de Haarlem-midvoor geeft Rapiditas dan ook spoedig de leiding (21). De voorhoede is er nu uitstekend in en de achterhoede van G. V. A. kan dan ook niet voorkomen, dat Brusse enn Duyff de voor sprong tot 4—1 vergrooten. Na nog eenige te genaanvallen van G. V. A. komt het einde van deze snelle wedstrijd, waardoor Rapiditas '31 in het bezit van de uitgeloofde medaille komt. BLOEMPJESDAG. Aan de afdeeling Heemskerk van „Her wonnen Levenskracht" is vergunning ver leend tot het houden van een speldjesverkoop tijdens den 2en Volksfeestdag ten bate der t.b.c.-bestrijding. HARDDRAVERIJ. Van Ged. Staten is thans toestemming ont vangen tot het houden van de draverij op de Marquettelaan. DE FEESTEN IN VOORBEREIDING. Woensdag en Donderdag zal er in Heems kerk weer feest zijn. Het vorig jaar waren alle attracties onder gebracht op één terrein; hoewel dit dicht in het dorp lag, was het voor een vreemdeling toch niet makkelijk te vinden. De bekende schommelschuiten zullen nu aan de G. v. Assendelftstraat staan. Op het kerkplein zal een draai- en zweefmolen ver rijzen. In het begin van de Kerkweg komt een Deensche hoogvaart. Voorts zullen er nog verschillende kleine vermakelijkheden zijn zooals vliegbommen- spel, bussen gooien enz. In de cafés zal den geheelen dag gelegen heid zijn om te dansen. Voor jong en oud zal het weer feest zijn in Heemskerk. DE ZWEMCLUB UIT. Het bestuur en de leden van de commissie van toezicht der Heemskerksche Zwemclub hebben een autobustocht gemaakt naar Valkeveen en Hilversum en via Amsterdam terug. Ongeveer 11 uur arriveerden zij weer in het dorp. GEVONDEN VOORWERPEN. Aan de politiepost te Wijk aan Zee zijn in lichtingen te verkrijgen betreffende de vol gende gevonden voorwerpen: Een ring met sleutels; een vulpen; een strandbal; een bruine portemonnaie bevat tende f 2; een actetasch in houdend een thermosflesch en 2 kopjes. ZWEMWEDSTRIJDEN. Aan de zwemwedstrijden uitgeschreven door de IJmuider Reddingsbrigade, te houden op Zondag 6 September in badinrichting van V. Z. V. (in de Sluisput) zal ook de Wijk aan Zeeër Reddingsbrigade deelnemen. ONFORTUINLIJK. De ijsverkoopster mej. A. Z. zou na een klant geholpen te hebben, haar haakwerk weer ter hand nemen. Zij greep echter in de haakpen, die een flink eind in de hand drong. Denkende deze door trekken te kun nen verwijderen, brak de weerhaak af zoo dat zij zich onder dokters behandeling moest stellen. Deze achtte operatief ingrijpen nood zakelijk. WANDELSPORT. Zaterdag nam „Viritus Unitis", Santpoort deel aan de 5e J. Passtoors herdenkingsmarsch voor de 30 K.M. route met 29 leden. De veree niging werd hiervoor beloond met een fraaie beker voor de grootste gemengde groep en een lauwertak als vereenigingsprijs. Zondag nam een kleinere groep aan de 40 K.M. route deel en de leden ontvingen het fraaie J. Passtoors-kruis als herinnering. PROCESSIE L. T. B. Woensdag 2 September a.s. gaat de afd. Castricum naar O.L.V. ter Nood te Heiloo per rijwiel. Ongeveer 40 leden nemen hieraan deel. MARKTBERICHT 31 Augustus 1936. Tuinbouwvereeniging „Ons Belang". Andijvie per kist 10—15 ct. Spinacie per kist 3115 ct. Bloemkool per stuk 16y2 ct. Groenekool per stuk 2—3 ct. Tuinboonen per kilo 38 ct. Snijboonen per kilo 5liy2 ct. Dubb. boonen per kilo Zl/28y2 ct. Idem m. draad per kilo 4 1/2 ct. Enk boonen per kilo 6y211 ct. Rentegevers per kilo 7 1/2—10 1/2 ct. Trosboonen per kilo 1617 ct. Bliss (Abodanse) per kilo 13 ct. Raspers per kilo 17y2—22^ ct. Krombekken per kilo 4—13 1/2 ct. Groentjes per kilo 7 ct. Capucijners B. per kilo 8y2—22^ ct. Tomaten per kilo 2 1/2 ct. Frambozen per doosje 19—21 ct. Augurken per slof 16—35 ct. Bramen per slof 39 ct. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Maasdam, Philadelphia n. Rotterdam 29 v. U.-York. Binnendijk 30 van New—Orleans te Rotter- °a&tatendam, Rotterdam n. New-York p. 30 Prawle Pt. Bcschdijk 30 van Antwerpen te Rotterdam. Edam 29 van Rotterdam te Boston. Veendam 31 van Lissabon te Rotterdam. Drechtdijk Vancouver n. Rotterdam 30 te Balboa. ,T Spaarndam, Rotterdam n. New-York p. 30 Dungeness. Damsterdijk, Vancouver n. Rotterdam 28 van N.-Westminster. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (thuisreis) 29 van Duala. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk 31 van Hamburg te Rotterdam. I HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. {Streefkerk 31 van Rotterdam n. Bremen. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein 30 van Hamburg te Amster dam. Springfontein 29 van Beira n. Rotterdam. Randfontein (uitreis) pass. 31 Gibraltar. Boschfontein (thuisreis) 30 van Mombassa. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk (thuisreis) 27 te Kobe. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (thuisreis) 31 van Brisbane. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland (thuisreis) 29 van Las Palmas. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles 31 van Malaga naar Gibraltar. Ariadne 30 van Amsterdam te Aarhuus. Bennekom, Chili n. Amsterdam, 29 te Liver pool. Calypso, Rotterdam naar Malta p. 30 Dun geness. Colombia 30 van Hellsylt te Hamburg. Cottica, Amsterdam n. Paramaribo, 29 van Dover. Fauna 30 van Genua te Livorno. Ganymedes 30 van Varna te Stamboul. Irene 30 van Kopenhagen te Amsterdam. Nereus 29 van Kopenhagen naar Odense. Oberon 29 van Piraeus naar Yerakini. Odysseus, Stettin n. Amsterdam p. 31 Bruns- buttel. Orion 30 van Tunis te Alexandrië. Perseus 30 van Hamburg naar Amster dam. Poseidon, Triest n. Amsterdam, 30 (12 midd.) 260 Z.W. van Ouessant. Theseus 30 van Amsterdam te Hamburg. Triton, Rotterdam n. Tanger p. 29 Dunge ness. Ulysses 30 van Tunis naar Algiers. Vesta 30 van Triest te Fiume. Boskoop 28 van Valparaiso naar Corral. Simon Bolivar 29 van Barbados te Cristobal. Amor 29 van West-Indië te New-York. Vulcanus, Rott. n. Gibraltar p. 30 Niton. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki 29 van Buenos-Ayres n. Rotterdam. Alpherat (thuisreis) 30 van Bahia. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera (thuisreis) p. 31 Ouessant, 31 (6 nam.) te Southampton 1 (10 v.m.) te Rotter dam verwacht. Dempo (uitreis) p. 30 Finisterre. Slamat Rotterdam n. Napels p. 29 (11 n.m.) Gibraltar. Baloeran (thuisreis) 30 van Sabang. Sibajak (uitreis) 31 te Belawan. Kota Nopan (uitreis) p. 30 Perim. Djambi (thuisreis) p. 29 Gibraltar. Kota Gede 30 van Batavia te Rotterdam. Kedoe 30 van Hamburg te Rotterdam. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. J. P. Coen 30 van Batavia te Amsterdam. Poelau Tello 30 van Bremen te Amster dam. Johan de Witt, 31 v. Noorwegen te Amster dam. Poelau Laut (thuisreis) 27 van Belawan. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Peisander 30 van Londen te Amsterdam. Antenor, Japan n. Rotterdam, p. 30 Gibral tar. Alcinous, Amsterdam n. Liverpool en Java p. 29 Lizard. Menestheus 28 van Yokohama n. Rotter dam. Alcious, Amsterdam n. Liverpool en Java 30 te Swansea. Theseus Rotterdam n. Japan 28 te Singa pore. City of Cardiff, Rotterdam n. Japan 30 te Kobe. City of Kanton, Saigon n. Rotterdam, 31 te Singapore. Eurymedon, Batavia n. Amsterdam 28 v. Pt. Sudan. Om te repareeren Het Grieksche stoomschip „Virginia Nieo- laou" passeerde gisteren naar Amsterdam om in één der dokken aldaar een reparatie te ondergaan. Koleninvoer. Het Britsche stoomschip „Hetton" is van Newcastle bij het Hoogovenbedrijf aangeko men met een lading steenkolen. Terug van toeristenreis. Het stoomschip „Johan de Witt", dat den vorigen Maandag met 'n aantal toeristen naar de Noorsche fjorden vertrok, is precies een week later naar Amsterdam teruggekeerd. Het schip zal nu weer in den gewonen dienst naar Nederlandsch-Indië gebracht worden. AANGEKOMEN. 31 Augustus: Lingestroom s.s. Bristol Akershus s.s. Oslo Quickstep s.s, Newcastle Baron Erskine s.s. Nantes Virginia Nicolaou s.s. Hamburg Rhein s.s. Hamburg Johan de Wit s.s. Fjorden Hetton s.s. Newcastle Ella s.s. Skutskar Phrontis m.s. Batavia Texelstroom s.s. Liverpool Miranda s.s. Rotterdam Niets. VERTROKKEN.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6