HET NIEUWE AVONDBLAD r IJMUIDEN September. 21e JAARGANG No. 255 WOENSDAG 2 SEPT. 1936 Feest in Renkum. De reclameweek in IJmuiden- Oost. De nieuwe „tegeltjesmarkt" bijna gereed. De werkloosheid blijft dalen. Visscherijnieuws in een notedop. Vragen van het raadslid VV ar menho ven UIT DE STAATSCOURANT. Koninklijke onderscheidingen. VOETBAL. IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2j4 cents incasso per kwartaal 1 20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden. Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.v Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM a±y üK'iENTleN1—a iegels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIeN OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURAN'I. Alle abonnes van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de register? zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; 400.- bij verlies van een hand, voet of oog: f 250.- bij verlies van een duim: 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval: ƒ5000 - bij overlijden van man en vrouw beiden: 3000.- bij overlijden van den man alleen; 2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van ƒ2000.-, indien netzeifde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. Op Koninginnedag heb ik meegemaakt hoe een Geldersch dorp dit jaarlijksche feest viert en het was allergenoeglijkst. Als „pièce de resistance" van het programma werd een openluchtspel van een mede werker aan dit blad Dr. P. H. Schroder, te Haarlem, geheeten „De Kluizenaar van het Renkumsche Woud" gegeven en gansch Ren kum, met den burgemeester en mevrouw in front, was verzameld op de weide achter hotel Campman. Een zeer gelukkig' geslaagd boschdécor sierde het tooneel, dank zij den rentmeester van deze landerijen die de den nen en heesters er voor ter beschikking ge steld had. En er was een listig souffleurshok dat eenigszins herinnerde aan de scherp schuttersschuilplaatsen uit den vorigen oor log. Dat er enkele toeschouwers in vielen verhoogde het succes van deze structuur. De acteur Kommer Kleyn, als regisseur door de Renkummers aangesteld, bleek bij zijn re petities heel wat bereikt te hebben in groepee ring en vooral in dictie. Geen woord ging ver loren, hetgeen vele dilettant-acteurs en ook een aantal beroepsmenschen, indien zij de voorstelling hadden bijgewoond, met reden ge ïmponeerd zou hebben. Maar om al wat in een dorp voor tooneelspel voelt ertoe te brengen de sierlijke kleederdrachten uit den jare 1672 (het vaderland radeloos, reddeloos en rede loos, u weet wel) met gratie en gemak te dra gen, (om te zwijgen van zwier) is een boven- menschelijke taak die ook Kommer Kleyn te machtig was geweest. Voorzichtigheidshalve liet hij de edelen hun prachtige steeken ook maar ophouden toen zij den nieuwen stadhouder prins Wil lem III begroeten, maar het Kind van Staat toonde zich begrijpend en ook zijn dictie was vorstelijk van klaarheid en scherpte, behalve een kleine moeilijkheid met het woord „poli tiek" dat ook in Gelderland wel eens tot „polletiek" verwordt De auteur verwacht ook geen Louis Bouw meesters en geen Else Mauhsen in Renkum. Ik meen, dat hij nogal tevreden was, zich evenals ik' kon voorstellen, hoe buitengewoon het dorp geïnteresseerd was in de persoon lijkheden van zijn acteurs en actrices, die het natuurlijk door en door kent, en nog beter dan ik begreep hoeveel bezwaren er bestaan tegen het met overgave spelen van een lief des-scène Immers: het heele dorp zou den volgenden dag zeggen: „ze geeft écht om 'm!" en dat kun je toch niet riskeeren. Deze dilettanten-han dicap doet. zich trouwens niet alleen in Gel- dersche dorpen gelden. De buren zijn altijd een zware rem op het amateur-tooneel ge weest. Dat er hard aan de voorbereiding en instu deering van Koninginnedag's hoofdnummer gewerkt was bleek overigens tenvolle. Het spel was kleurig, levendig, niet te traag van tem po en de verschijning ten tooneele van Ren- kum's krachtige paarden, sierlijk bereden door Renkum's beste ruiters en bekoorlijkste ama zones, bracht een afwisseling waarvan het dorp niet minder genoot dan van het tooneel- debuut van eenige van zijn best-doorvoede koeien en van een geitje met een oranjestrik, welk vee werd meegevoerd door vluchtelingen- voor-de-Fransche-! troepen. Natuurlijk werd geopend met Wien Neer- landsch Bloed en besloten met het Wilhelmus. En de stemming was den heelen middag zoo feestelijk en goed, het contact tusschen spe lers en publiek werd zoozeer gesterkt door de glimlachjes en knikjes, tijdens het spel uitge wisseld (zelfs het Kind van Staat bleek daar minzaam toe bereid) dat wij stadsmenschen ons weer eens heelemaal bekoord voelden door de dorpsche sfeer, die zooveel eenvoudiger is en zooveel minder aan „pose" lijdt. Maar op den terugweg heb ik mij toch wel afgevraagd waarom in onze Haarlemsche omgeving wij niet eens openluchtspelen ge ven, op Koninginnedag en op andere dagen ook, met zooveel prachtige gelegenheden er voor en de mogelijkheid het door beroeps menschen heel goed te laten doen. Wil de gemeentelijke Vertiers-Commissie daar voor 1937 ook eens aan werken? R. P. Het terrein wordt klaargemaakt. IJMUIDER REDDINGSBRIGADE Op Zondag 6 September a.s. zullen door ver schillende kust-brigades wedstrijden en de monstraties, afgewisseld door komische num mers, worden gehouden in de Velser zwem inrichting. De aanvang is gesteld op 2 uur n.m. Voor den behendigheidswedstrijd 25 m. zwemmen met lepel en bol en het .gecostu- meerd zwemmen voor dames, heeren, meisjes en jongens worden ook niet-leden toegelaten. Zij kunnen zich hiervoor opgeven bij den heer A. P. Bakker, Cronjéstraat, IJmuiden. De toegang tot de wedstrijden is vrij. IJmuiden-Oost maakt zich reeds gereed voor de reclameweek, die door een groot aantal winkeliers van 7 tot en met 12 September al daar wordt georganiseerd. De organisatoren geven zich veel moeite, die naar wij hopen in den vorm van een druk bezoek beloond zal worden. De officieele opening vindt a.s. Maandag' plaats, des middags half twee in Het Wapen van Velsen. Het terrein. Hard wordt er gewerkt aan het in orde maken van het terrein dat zooals men weet, gelegen is tusschen den Wiilemsbeekweg en den Engelmundusweg. Aan den ingang aan de zijde van den Wiilemsbeekweg is reeds een groote poort verrezen en alles wijst er op. dat er gang in zit. In het op het terrein geplaatste houten gebouw, waarin het centrale bureau zetelt, is men druk bezig met het inwisselen der kinder bonnen voor de verschillende wedstrijden en kinderspelen. Het is gewenscht, dat de kinde ren, die aan de wedstrijden, de spelen, den ballonoptocht enz. willen meedoen zoo spoedig mogelijk hun bonnen inwisselen. De stertocht- Gaarne voldoen wij aan het verzoek van de commissie, nog even te herinneren aan den wandel-stertocht, die Zaterdag 11 September wordt gehouden. Deelnemers aan dezen tocht zullen gevoerd worden langs de schoonste wegen van de gemeente Velsen en Bloemen- daal. De belooning voor het volbrengen van den 20 K.M. tocht zal bestaan uit een fraai uitge voerd kruis met het gemeentewapen en een bijpassend lint, op het bezit waarvan iedere wandelaar trots zal kunnen zijn. Iedere deel nemer wordt na afloop getracteerd en heeft voorts gratis toegang' tot het schitterende Lunapark. Iedere beoefenaar van de wandelsport be hoort aan dezen tocht mee te doen. Vooral de IJmuidenaren mogen niet ontbreken. Men geve zich dus zoo spoedig mogelijk op bij den heer H. A. Repko, Kalverstraat 2325. Het in schrijfgeld, f 0.50. mag geen bezwaar zijn. Er is weliswaar gelegenheid tot inschrijving tot een half uur voor den start, doch na Zondag 6 September is het inschrijfgeld f 0.60. De eindcontrole aan den Wiilemsbeekweg is ge opend van 6.307 uur. HET KINDERFEEST VAN „DE MOERBERG" Omtrent het kinderfeest, dat Zaterdag a.s. door de Speeltuinver. De Moerberg wordt ge houden, deelt het bestuur ons mede, dat de heer F. J. Keilen, goochelaar, buikspreker en poppenkast-artist, de kinderen eenige genot volle uren zal verschaffen. Verder worden de kinderen onthaald op versnaperingen. Vrijdag 4 September is de speeltuin wegens werkzaamheden voor het feest gesloten. OPENLUCHTMEETING VER. v. VRIJZ. HERVORMDEN De Vereeniging van Vrijz. Hervormden houdt a.s. Zondag 6 September een openlucht- meeting op het landgoed Schoonenberg nabij de halte Velsen-Zeeweg. Als sprekers zullen optreden Or. H. Faber, mej. D. van der Sluis, Haarlem en Ds. J. L. Faber van Zutphen. Het openingswoord wordt gesproken dooi den heer H. Blom, Beverwijk. De sluiting ge schiedt door Dr. H. Faber. De meeting wordt belegd in samenwerking met de afdeeling Ned. Protestantenbond IJmuiden en de afdeeling Vrijzinnig Hervorm den te Beverwijk. DE SCHEEPVAART VOOR ONZE HAVENS IN DE MAAND AUGUSTUS Voor de Hoogovens zijn in de maand Augus tus aangekomen 24 zeeschepen, waarvan 11 met erts en 2 met steenkolen, terwijl 11 sche pen aankwamen om ijzer te lossen. Van de 11 schepen, die met een lading ijzer vertrok ken, waren er 7 bestemd voor Zweden, 2 voor Denemarken, 1 voor Finland en 1 voor Noord- Amerika. In dezelfde maand van 1935 kwamen 26 schepen aan, waarvan 11 met erts, 2 met ko len en 2 met zwavelzuur, terwijl toen 9 sche pen met ijzer vertrokken. Voor de papierfabriek te Velsen kwamen 9 schepen aan, waarvan 5 met hout en 4 met cellulose, tegen 7 schepen, n.l. 4 met hout en 3 met cellulose in Augustus 1935. Voor IJmuiden kwamen aan 22 zeeschepen, waarvan 3 met natuurijs. 1 met stukgoed, 3 met toeristen en 4 als bijlegger. Van de ver trekkende schepen waren er 3 met toeristen en 2 met passagiers. Verleden jaar bedroeg het aantal aangekomen schepen voor IJmuiden 24. In totaal kwamen dus in Augustus voor on ze havens aan 53 zeeschepen, tegen verleden jaar 57. dus thans 4 schepen minder. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: C. M. KranendonkDelgman z., Lazarus Muilerlaan 3, Santpoort; K. Jansen- Paap z„ Wijkerstraatweg 64, Velsen-N., P. Schoutenv. d. Polder d., Genieweg 27, Vel sen; M. C. J. VrijhoefBlüm z„ Zeeweg' 36. IJmuiden. B. BaanHoebe z., Zeeweg 359, IJmuiden; C. DamGouweleeuw d., Hyacin- thenstraat 2, Santpoort; C. G. Hoogland Bruins d., v. Valkenburgstraat 2, Velsen-N. M. v. d. VaartHaringsma d., Stationsweg 80, IJmuiden; M. M. SlikkerKramer d., Melk- laan 79, Velsen-N. Overleden: J. Boon, 73 jaren, echtgenoot van I. Worp, Zeeweg 359 IJmuiden; P. Muller. 45 jaren, echtgenoote van H. Verwoerd, Wijk aan Zeeërweg 123, IJmuiden, J. Zuiderduin, 67 jaren, weduwe van J. de Donder, Tromp straat 39, IJmuiden. R.K. VOLKSUNIVERSITEIT Zondagavond a.s. zal in het Patronaatsge bouw een bijeenkomst plaats hebben, welke een feestelijk karakter zal dragen en die gege ven wordt onder leiding van de leden van „Nova Vivo", de esperantisten club der R.K. Volksuniversiteit. Frater Wigbertus van Zon zal spreken, terwijl een gevarieerd program ma is samengesteld. Er is ook een Esperanto- tentoonstelling te zien. KENNISGEVING INZAKE TIJDELIJKE AFSLUITING VAN EEN WEG. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat de IJmui- der straatweg te IJmuiden, van de Frans Naereboutstraat tot de Casembrootstraat, van Donderdag 3 September a.s. af tot nader ord"r voor het doorgaand verkeer met rij- en voer tuigen zal zijn afgesloten. Op de Schorfheide in Duitschland tracht men bisons en wisenten in het leven te houden, waartoe men zelfs bisons uit Canada heeft geïmporteerd. Een der Canadeesche exemplaren springt de vrijheid tegemoet. Vele verbeteringen aangebracht. Het werk van de uitbreiding van de z.g. „tegeltjesmarkt", bestaande in de verlenging van deze markt in de richting' van de Haven kade nadert zijn voltooiing. De beschoeiing en de remming is gereed en thans wordt de laatste hand gelegd aan het straatdek. De ge- meentewals is bezig met het inwalsen van het puin, waarop het straatdek komt te rusten. Dit werk geschiedt met groote zorgvuldigheid, op dat er zich later geen verzakkingen voor doen. Voorts is men bezig met het plaatsen van de ijzeren lichtmasten. Hiervan komen er elf, n.l. acht op het oude en drie op het nieuwe gedeelte. Omtrent het systeem is, naar wij vernamen, nog' geen beslissing' genomen. Het wordt in geen geval natriumlicht, aangezien deze verlichting' niet geschikt wordt geacht. In elk geval zullen de elf electrische lantarens de tegeltjesmarkt doen baden in een zee van licht. De tijd is thans gekomen, voor dit gedeelte van de Visschershaven, n.l. van hal C af tot en met de nieuwe kade een officieelen naam te zoeken. De naam „Tegeltjesmarkt", gebo ren uit den volksmond, moge juist geweest zijn voor het oude gedeelte, voor het nieuwe is deze naam niet van toepassing, aangezien het straatdek niet uit tegels zal bestaan, maar uit vierkante klinkers. Zou men voor het eene gedeelte den naam Tegeltjesmarkt behouden, dan zou men het nieuwe gedeelte „Klinker- markt" moeten noemen en twee verschillende namen voor dezelfde kade zou niet practisch zijn. Men zou dit gedeelte geen beteren naam kunnen geven dan „Loggerkade", in tegen stelling met de Trawlerkade aan de Zuidzijde. Een verdere verbetering' aan dit deel van de haven is de loopbrug, die voorbij de nieuwe kade tot aan den eersten steiger wordt ge maakt. Reeds is een begin gemaakt met het heien der palen. Al met al beteekenen deze werkzaamheden een groote verbetering en bovendien een ver fraaiing van dit gedeelte van de Visschers haven. J.l. Zaterdag waren aan de Gem. Arbeids beurs als werkzoekenden ingeschreven 452 bouwvakarbeiders, 316 metaalbewerkers, 56 kantoorbedienden, 21 huisbedienden (vr.)37 houtbewerkers, 26 landarbeiders, 394 zeevis- schers, haven- en transportarbeiders, 643 los se- en fabrieksarbeiders313 in overige be roepen. Verder beneden den leeftijd van 18 jaar: 24 bouwvakarbeiders, 34 metaalbewer-i kers, 6 kantoor bedienden, 16 huisbedienden1 (vr.), 2 fabrieksarbeidsters, 55 losse- en fa brieksarbeiders, 5 in overige beroepen. Hef totale aantal werkzoekenden bedroeg derhalve 2346 tegen 2412 in de vorige week. FEEST VOOR DE R.K. KINDEREN De kinderen der R.K. Speeltuinvereniging zouden Maandag ook feest gehad hebben, ter gelegenheid van den Koninginne-verjaardag. Door verschillende omstandigheden kon het feest op dezen dag niet doorgaan en zal dit nu a.s. Zaterdag plaats hebben. Naar zee. De Jacqueline Clasina IJM. 10 ver trekt Donderdag naar zee. De logger KW 153 wordt klaargemaakt voor de visscherij. Terug van de haringvisscherij. De logger Martenshoek IJM. 283 is van de haringvis scherij terug met 24 last. Vlootuitbreiding. Het door een Amsterdamsche reederij in Frankrijk aangekochte stoomschip „Miranda" is gisteren van Rotterdam naar Amsterdam gepasseerd om bij de Nederlandsche Dok Maat schappij aldaar te worden klaar gemaakt vol gens de voorschriften der Nederlandsche wet. De volgende week zal het schip met den naam „Walborg" voor de eerste reis naar Gdynia vertrekken. Augustus is alweer verdwenen, Want Vader Tijd blijft nimmer staan, De herfstmaand is opnieuw verschenen, 't Is met den zomer straks gedaan. Ze zijn voorbij de vrije weken. Het is gedaan met het plezier, De tijd is veel te snel verstreken, Het is weer uit zucht de scholier. Ik moet weer leeren, al maar leeren, 't Begint, als je bent opgestaan En voor je vrijheid weer kan keeren, Moet je alweer naar bed toe gaan. Augustus is weer afgeloopen, Zegt blij de voetbalmaniak De voetbalvelden gaan weer open, Ik heb aan heel dien zomer lak Voor mij is weer de vreugd aanstaande Van 't grauw maar glorierijk seizoen, Ik weet tenminste weer voor maanden, Wat ik op Zondag kan gaan doen. De grijsaard zegt: ik zal niet klagen, Hoewel 'k den zomer liever hou. 'k Heb liever lange warme dagen, Dan korte dagen en de kou. Maar waarom zou ik zitten treuren, Als 't toch geen sikkepitje geeft, Het moet nu eenmaal zoo gebeuren En 'k heb het al zoo vaak beleefd. Je moet j' aan feiten overgeven, Waaraan je niets verandren kunt, Ik hoop alleen maar, dat het leven Mij straks ook weer een zomer gunt. P. GASUS. En het antwoord van B. en W. Van den heer S. N. Warmenhoven ontvingen B. en W. onder dagteekening van 14 Augustus 1936 het volgende schrijven: „le. Is het gemeentebestuur in kennis ge steld door de regeering van de voorgenomen ingrijpende wijzigingen betreffende de steun- uitkeeringen aan werkloozen? 2e. Zoo ja, zijn B. en W. dan niet van oor deel dat èn door de voorgenomen kortingen op de steunbedragen èn door het inhouden van de huurtoeslag, nog meer bittere armoede en ellende ontstaat in de gezinnen der be trokkenen en dat deze verslechteringen on mogelijk gedragen kunnen worden door bo vengenoemde werklooze huisgezinnen? 3e. Hebben B. en W. kennis genomen van de algemeene verontwaardiging' die ten gevolge van deze verslechteringen is ontstaan, alsme de van het scherpe protest dat in de verschil lende richtingen der arbeidersbeweging alge meen tot uiting komt? 4e. Zijn B. en W. niet van oordeel dat ver dere vermindering van de steunuitkeeringen èn niet door het College èn niet door den raad, verantwoord kunnen worden, en dat het daarom noodzakelijk is in een spoedvergade ring den gemeenteraad uitspraak te laten doen, zoodat hiervan kennis kan worden gege ven aan de Regeering? 5e. Zoo bovenstaande vraag no. 4 onbeves- tigend wordt beantwoord, welke maatregelen denken B. en W. dan te nemen om de ellen dige gevolgen voor de betrokkenen te voorko men of ongedaan te maken?" Hierop wordt door B. en W. het volgende geantwoord: 1. De bedoelde circulaire van 31 Juli 1936 werd den 5 Augustus d.a.v. door ons ont vangen. 2. De meerderheid van ons college is van oordeel, dat de werkloozen de belangrijke steunverlaging, welke het gevolg is van de Ministerieele wijzigingen, niet kunnen dragen 35. Wij hebben ons tot den Minister ge wend met verzoek de wijzigingen niet in te voeren. Wij hebben daarbij aangegeven welke verlaging' van den steun het gevolg zal zijn van de invoering der wijzigingen. Bij Kon. Besluit zijn wederom tijdelijk be noemd tot leerares aan de Rijks Hoogere Bur gerschool te Oostburg mejuffrouw C. K. M. Hlenbaas; tot leeraar aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Wageningen B. de Boer; tot leeraar aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Winterswijk dr. W. F. Andriessen, en tot leera res mej. G. K. J. Vergeer en mej. A. C. G. Weeder. ALGEMEENE NEDERLANDSCHE BOND VAN HANDELS- EN KANTOORBEDIENDEN. De Bondsraad van den Algemeenen Neder- iandschen. Bond van Handels- en Kantoor bedienden is te Amsterdam bijeen geweest. Met grote voldoening stelde de bondsraad vast, dat de bond, ondanks de zware lasten, in den vorm van groote werkeloosheid en belangrijke salarisverlagingen, zonder extra heffingen volledig aan zijn verplichtingen heeft kunnen voldoen en dat niet alleen een en een kwart millioen gulden sedert 1 Janu ari 1931 uit de eigen werkloozenkas werd uit gekeerd, doch daarnaast nog heel veel kon worden gedaan om het leed der werklooze bondsleden en hun gezinnen te verzachten. Wat de actie voor de vakgenooten betreft, stelde de bondsraad na ampele beraadsla ging de volgende eischen vast, waarvoor in de naaste toekomst met groote kracht zal worden opgekomen: le. invoering' van de 40-urige werkweek, mede ais middel om de werklooze bedienden wederom arbeid te verschaffen 2e. wetterijke verplichting tot het regelen der arbeidsvoorwaarden in colleovtieve con tracten, met vaststelling van sauarisminima per bedrijf. 3e. wettelijke regeling van het ontslagrecht met bepalingen inzake schadeloosstelling. 4e. verplichte pensionneering op 60-jarigen leeftijd. Bij Koninklijk besluit is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau: S. de Kadt, wonende te Aerdenhout, gemeente Bloemen- daai. directeur van de N.V. Hollandsche Maat schappij voor gecondenseerde melk, gevestigd te Alkmaar. Bij K. B. is toegekend de aan de orde van Oranje-Nassau verbonden eere-medaille in goud aan S. van Thijn. wonende te Haarlem, algemeen procuratiehouder bij de firma A. J. van IJzer, te Amsterdam. FAILLIS SEMENTEN. Uitgesproken faillissementen op Dinsdag 1 September door de Arrondissements-Recht- bak te Haarlem. Abraham J. Ephraim, provisiereiziger, wo nende te Zaandam, Frans Halsstraat 13. Cu- ratrice mevr. C. L. VisSanders te Haarlem. L. Teeuw, Junior, koopman en bloembollen handelaar, wonende te Hillegom, Loosterweg II no. 76. Curator mr. W. Veniet te Haarlem. Klaas de Graaf zaak doende onder den naam Bakkerij „De Korenbloem", wonende te Heemstede, Binnenweg 88. Curator mr. J. G. Bettink te Haarlem. Klaas Harting Kzn., bloemist, wonende te Aalsmeer, Chrysantenstraat 23. Curatrice mej. mr. C. H. Deknatel te Haarlem. Rechter-Commissaris in al deze faillisse menten mr. J. H. P. E. Mijnssen te Haarlem. Opgeheven werd, wegens gebrek aan actief, het faillissement van: D. Bosch, bloemenhandelaar, wonende te Heemstede, Zandvoortschelaan 175. Curator mr. L. J. Venhuizen te Haarlem. R.K. NEDERLAND—R.K. OOSTENRIJK. De Technische Commissie van de R.K.F. heeft het volgende elftal samengesteld, dat a.s. Zondag tegen „Jugendkraft Wien" zal uit komen in het nieuws sportpark te Eindhoven. Pot. (V.V.A. Utrecht) Giesbers. Giegengack (Gennep) (Geel Wit) Frencken, Pik, v. d. Linden (R.K. V.V.L.) (V.D.Z.) (Zwaluwen Vooruit) Hol, Goossens, Berenschot, Geijbels, (WH.) (Zwaluw) (Lachapelle) (Wilhelmina) K. Koning (Volendam). Reserves: Voeten (Roosendaal) Scboonder- woerd (V.V.A. Utrecht), J. Keyzer (Wilskracht Amsterdam), Hessels (Brabantia), Trienus (Brabantia).

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1