De burgeroorlog in Spanje. Thijs IJs als bestrijder der reuzen Jan Kiepura als straatzanger! Nog geen beslissing over Irun. Gevechten aan het Irunfront duren onverminderd voort. Hongarije. Gaat Goemboes heen? Molotof niet geschorst. LiverpoolNew-York in elf uur Groot aantal slachtoffers op Zuid-Korea. Onschuld nog juist bijtijds gebleken. Zware windhoos langs de Estlandsche kust. ff Singen!" beveelt het Weensche publiek KADI0 WO E-NSDAG 2 SF.PTEMBE R 1935 Het front van Irun. Reuter meldt uit Hendaye 1 September: Hedenmiddag zijn alle moderne wapens ge bruikt op het front voor Irun. Op het einde van den middag waren de opstandelingen, niettegenstaande een hevig bombardement van mortieren en veldgeschut, nog niet opge rukt. Alleen de pantserauto's van de opstan delingen waren binnen 100 meter van de ka zernes van de Carabineros -enaderd, welke door regeeringstroepen is bezet en welke nog geen kilometer van Behovia ligt. Keer op keer vielen de opstandelingen aan, doch zij werden door de mitrailleurs van de regeering afgeslagen en de aanvallers moesten zich terugtrekken in hun loopgraven met ach terlating van vele dooden en gewonden. Klaarblijkelijk zijn de verliezen van de aan vallers grooter dan van de verdedigers, niet tegenstaande het hevig bombardement. Ook hadden gevechten plaats tusschen jachtvliegtuigen van de regeering en bombar dementsvliegtuigen van de opstandelingen. De mitrailleurs knetterden, doch geen enkel vliegtuig werd neergeschoten, hoewel een drie- motorig vliegtuig van de opstandelingen blijk baar beschadigd werd. Van de door de vliegtuigen de,r opstandelin gen uitgeworpen bommen zijn er enkele te recht gekomen op het vroegere Jezuïetenkloos ter, dat thans door de tot het volksfront be- hoorende verdedigers wordt gebruikt. De in handen der regeeringstroepen zijnde gijzelaars worden thans overgebracht naar het gebombardeerde gebied, waar eenigen reeds gevangen zitten, o.a. zoo beweert men, de aartsbisschop van Valladolid, de monarchis tische afgevaardigde Maura en de Carlisten- leider Pradera. Het gebied om de munitie-opslagplaats werd voortdurend hevig gebombardeerd. Het hoofdkwartier der regeeringstroepen te Irun zou verwoest zijn. Van betrouwbare zijde wordt echter aan Havas verklaard, dat de tegen Irun ontketende aanval de posities in niets heeft gewijzigd. De troepen der opstandelingen bestonden uit ba- taillons fascisten en Carlisten, in totaal onge veer 1500 man. Te San Sebastian is de dag kalm verloopen. Van betrouwbare zijde wordt uit Bayonne Vérnomen, dat Maandagavond een buitenge wone zitting van den krijgsraad van de re geeringstroepen vijf opstandelingen ter dood heeft veroordeeld. Het vonnis werd een uur later voltrokken. De bijzondere correspondent van de „Paris Soir" bericht uit La Puncha, dat de gijze laars, welke de regeeringstroepen in het fort Guadelupe gevangen hielden, naar Irun zijn gebracht. In den avond ging het gerucht, dat als antwoord op het ultimatum van de op standelingen, de gijzelaars zouden worden ge fusilleerd. De correspondent bericht verder, dat de mannen op de pleinen van Irun aan boomen werden gebonden. Protest van Cabanelias te Genève. Generaal Cabanellas heeft een protest ge richt aan het Roode Kruis te Genève, waar in hij verklaart, dat het ziekenhuis te Bur gos, dat duidelijk het roode kruis draagt, door vliegtuigen van de regeeringstroepen is gebombardeerd. De regeering over de situatie in Aragon. Het hoofdkwartier der regeeringstroepen aan het front in Aragon deelt mede, dat de operaties bij Huesca een normaal beloop hebben. De draadlooze mededeelingen, welke aan regeeringszijde zijn opgevangen, verhalen van de ongunstige positie van de opstandelingen. De regeeringstroepen rukken steeds verder op en Huesca is door de militie en artillerie ge heel ingesloten. De luchtmacht heeft de stel lingen der opstandelingen hevig bestookt. In de afgeloopen 48 uur zijn aan regeeringszij de in deze frontsectie 20 man gevallen. Een groot aantal manschappen der opstandelingen is gedeserteerd met medeneming van mitrail leurs en andere vuurwapenen. Na de ontvangst van de mededeelingen van het hoofdkwartier verluidde, dat Huesca op het punt stond door de regeeringstroepen te worden bezet en dat de opstandelingen in eenige buitenwijken waren teruggedrongen. Franco's troepen op 30 K.M. van Toledo? Uit Burgos wordt nog gemeld, dat de troe pen van generaal Franco tot op 30 K.M. van Toledo hebben kunnen oprukken. Te Toledo zelf verdedigen nog steeds 1000 man der op standelingen het Alcazar. Het Alcazar, de residentie van Karei V. Zij worden door vliegtuigen der opstandelingen van het noodige voorzien. In het zuiden zijn de troepen van Franco verder opgerukt in de omgeving van Jaen, waar zij verschillende plaatsen hebben bezet. Hachelijke situatie te Malaga. Te Gibraltar aangekomen vluchtelingen verklaren, dat de opstandelingen zich thans op minder dan 3 mijl afstands van Malaga be vinden. De uitwijkelingen zijn van meening, dat de stad zich spoedig zal moeten overgeven. Zij zeggen dat vliegtuigen der opstandelingen Malaga met bommen hebben bestrooid', ten gevolge waarvan het vliegveld en tal van ge bouwen in brand staan. De ontstelde bewoners hebben zich naar de haven begeven om te trachten aan boord van schepen een goed heenkomen te zoeken. Bovengenoemde vluchtelingen bevonden zich aan boord van den Britschen torpedoja ger Worcester. Twee kanonneerbooten der regeering heb ben getracht troepen te ontschepen bij la Linea aan de Oostkust, doch zij zijn daarin niet geslaagd daar een afdeeling fascisten naderde. Er zijn drie slachtoffers te be treuren, o.a. een jongen van negen jaar. Te La Li iea en Algeciras zijn sedert het begin der vijandelijkheden meer dan honderd gevangenen terechtgesteld, onder wie vele vrouwen. Duitschland en de non-interventie- commissie. Diplomatieke kringen te Londen verklaren dat deze week te Berlijn een stap werd ge daan om het Fransche voorstel te steunen be treffende de instelling van een internationale commissie te Londen en om in dit verband een antwoord van de Duitsche regeering te ver krijgen. Er is evenwel nog geen antwoord ont vangen. Goemboes. Reuter verneemt uit Boedapest, dat mi nister-president Goemboes zich gisterochtend vergezeld van zijn geneesheer naar kasteel Gödollö, de verblijfplaats van regent Horthy begeven. Hoewel geen enkel communiqué is gepubliceerd en Goemboes weigert iets te zeggen, gelooft men toch, dat de minister president het ontslag van de regeering heeft aangenomen. Na het onderhoud, dat ander half uur duurde, keerde Goemboes naar Boe dapest terug, waar hij een zitting van het ka binet presideerde. Na de bijeenkomst van den ministerraad, had de minister-president een onderhoud met den voorzitter van de Kamer, Sztranyavszy. Verder wordt vernomen, dat minister-presi dent Goemboes den regent opnieuw zijn ontslag heeft aangeboden. De minister van landbouw, Daranyi, die reeds in Juni en Juli minister-president Goemboes verving, is aangewezen als plaats vervanger van Goemboes gedurende diens afwezigheid. Hierdoor is een minister-crisis voorkomen, tenminste voor het oogenblik. De regent behoeft zich thans niet uit te spreken voor de eene of andere partij. Minister-president Goemboes, wiens ge zondheidstoestand veel te wenschen overlaat, zal Donderdag of Vrijdag naar een sanatorium in de omgeving van Muenchen vertrekken. Officieel wordt tegengesproken dat Mo lotof in verband met Trotzkiïstische activiteit zou zijn geschorst. Plan van Amerikaansche vliegtuig ontwerper. Schuyler Kleinhans, de chef-onwerper van de Douglas Aircraft Company, die eenige der snelste vliegtuigen der Amerikaansche lucht vloot heeft ontworpen, heeft volgens een A. N. P. bericht uit Los Angeles een plan uitge werkt voor het bouwen van een reusachtige vliegboot, met afmetingen als van een nor malen kruiser. In een exposé voor de leden van het lucht vaart instituut te San Francisco heeft Klein hans verklaard dat de kosten voor zoo'n vlieg boot ongeveer vier millioen pond sterling zou den bedragen, maar dat zijn vliegboot dan ook den afstand Liverpool-Nieuw ork in 11 uur zou kunnen afleggen. Het bouwen van deze vliegboot zou bij onaf gebroken werken, 4 jaar duren. NOG EEN SLACHTOFFER VAN HET MIJN ONGELUK TE BOCHUM GEBORGEN. Uit Bochum: Dinsdagmiddag is men er in geslaagd het stoffelijk overschot van nog een verongelukten mijnwerker te bergen, zoodat het totaal aantal slachtoffers tot 26 geste gen is. Typhoon en overstrooming eischten meer dan 2000 dooden. Uit Tokio, 1 September. Minister Nagata van Overzeesche Zaken deelde in de zitting van het kabinet mede, dat tengevolge van den typhoon en de overstrooming op Zuid-Korea 27 en 28 Augustus, 1558 dooden zijn te betreu ren. Dit aantal stijgt tot over de 2000 indien men de overstrooming van 15 Augustus hierbij voegt. In totaal zijn 29.500 huizen vernield. Het ministerie heeft hulp uit Tokio gezonden en de bladen hebben een inschrijving geopend tot leeniging van den nood. (A.N.P.) Drie jaar in de doodencel De arbeider Guy Lagley is, nadat hij drie jaren lang in de doodencel van de strafge vangenis van Noord Carolina was opgesloten geweest in afwachting der terechtstelling door den gouverneur van den staat begenadigd, daar zijn onschuld is kamen vast te staan, aldus Stefani. De man was er van beschuldigd medeplichtig te zijn geweest aan moord en was deswege ter dood veroordeeld. 25 minuten voor het doodvonnis zou worden voltrokken, is zijn onschuld komen vast te staan. In deze drie jaar heeft Legley 22 medege vangenen naar den electrischen stoel zien vertrekken. Verscheiden schepen gezonken. Langs de Estlandsche kust heeft een hevige windhoos gewoed. Tal van schepen zonken, verscheidene personen verdronken, terwijl tal rijke andere personen zoo krachtig tegen den grond werden geslagen, dat zij ernstige ver wondingen opliepen. Van tal van gebouwen werden de daken weggerukt. De schade is aanzienlijk. KONING EDWARD'S BEZOEK AAN KEMAL ATATURK. Het Turksche blad Koeroem schrijft het a.s. onderhoud tusschen koning Edward en Ke- mal Ata turk groot belang toe. Het acht dit onderhoud een der belangrijkste gebeurtenis sen der geschiedenis van de laatste jaren. In- tusschen moet men, zoo gaat het blad voort, geen politieke resultaten daarvan verwach ten, gezien het particulier karakter van het bezoek. De ontmoeting zal echter dienen tot verserking van de vriendschapsbanden tus schen beide landen. Het blad acht het verder een symptoom, dat de Britsche koning Zuid- Slavië en Griekenland heeft bezocht alvorens zich naar Turkije te begeven, en besluit met te zeggen, dat het hier politieke toenaderingen betreft die gunstig zijn voor den vrede. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. De tocht door het gebergte valt niet mee. De weg is moeilijk begaanbaar en bovendien heeft hij nog de zware kom met modder te sjouwen. Eindelijk, na dagen van reizen en trekken, komt Thijs weer in bewoonde streken aan. Daar ziet hij in de verte een dorpje liggen, dat zich vredig in de zon te koesteren ligt. Verheugd versnelt hij zijn pas, want nu zal hij eindelijk weer met menschen of dieren in contact kunnen komen. En bovendien, om zijn plannetje ten uitvoer te bren gen heeft Thijs hulp noodig. Misschien vindt hij in dat dorp wel men schen, die bereid zijn hem bij te staan. „Opernring", een film zonder de traditioneele Weensche sentimaliteit. Jan Kiepura. WEENEN, 26 Augustus. (Van onzen correspondent). Jan Kiepura, de wereldberoemde Poolsche film en operazanger ge niet, behalve in deze kwalite't, ook groote populariteit als.... straatzanger! Jawel, hij zingt op stfaat, voor een pu bliek van honderden en soms van duizen den! Dezer dagen is te Weenen de pre mière gegaan van een groot nieuw filmwerk, „Opern ring" geheeten, waarvan de hande ling zich hoofdza kelijk aan den Weenschen Opernring, den boulevard, waaraan de Weensche opera ligt, afspeelt. Kiepura vertolkt de hoofdrol in deze film, waarin hij zijn stemgeluid naar harte lust heeft kunnen ontplooien. In vijf Weensche bioscopen tegelijk werd de film vertoond en de bladen hadden aange kondigd, dat Kiepura in hoogsteigen persoon in al die „Kino's" zou verschijnen. Dat was natuurlijk echt weer iets voor de Weeners om er op uit te trekken en den zanger vóór en in de bioscopen stormachtige ovaties te bren gen. De kunstenaar reed in zijn auto van het eene gedeelte van de stad naar het andere en overal werd zijn wagen onmiddellijk door een opgewonden juichende menigte omringd. Over al stokte het verkeer, niettegenstaande men als voorzorgsmaatregel naar elke bioscoop een veertigtal politie-agenten gestuurd had om de drommen menschen, die men er verwachtte, wat in toom te houden. De politie kent name lijk Kiepura's populariteit èn de „Begeiste- rung" van het Weensche publiek, dat dikwijls half razend wordt, zoodra het hem maar ziet! Een cordon van agenten kon niet verhinderen, dat de trams overal minstens een kwartier op de rails moesten blijven steken. In een bios coop aan de Mariahilferstrasse konden de portiers de menschenmenigte niet meer tegenhouden en drong een schaar Kiepura- vereerders zonder entréekaarten te koopen met den kunstenaar de zaal binnen. Voor het Busch-Kino in den Prater waren ettelijke duizenden lieden tezaam gestroomd, hier moest de politie er met „Ueberfallautos" bij te pas komen, net alsof er een oproer was uitgebro ken. En overal moest Kiepura staande op het dak van zijn wagen voor de menigte zingen. Het publiek eischte dat van hem en zou hem ook niet eerder doorgelaten hebben. „Singen!" klonk het weer, „Singen!" toen hij uit het Busch-Kino naar buiten kwam, waar hij juist op het podium enkele van zijn Schlager-lie deren uit de film ten gehoore had gebracht. En Kiepura zong dan maar weer, frisch en vroolijk en lenig vanaf het dak van den wa gen. En luid galmde zijn stem ver over de hoofden der menigte „heen. Kiepura heeft dit al wel meer gedaan en ook in de film doet hij het. Er is trouwens veel in het filmwerk, dat aan Kiepura's eigen leven doet denken. Zijn eigen gewoontes en verschillende dingen, die hij zelf gedaan en meegemaakt heeft, vinden we in deze zingende rolprent terug. Kiepura is hier een Weensche taxichauffeur, Toni Kowalski geheeten, wiens stem te Weenen ontdekt wordt Ook Kiepura's groote talent werd enkele jaren geleden te Weenen ontdekt. Ik herinner mij nog heel goed, hoe een Pool sche journalist hem op een avond naar ons toebracht. Een landgenoot van hem, zeide hij, een jonge zanger, „die een groote toekomst had." Kiepura kende hier toen nog feitelijk niemand, maar een impressario, naar wien hij toestapte, was opgetogen over zijn stem en zette een concert voor hem in elkaar en een paar weken later zong hij in de groote Weensche opera. Ook in de film zingt de chauffeur-Kiepura, wanneer men onder des kundige leiding zijn stem gevormd heeft, eerst voor een uitgezocht publiek van muziek liefhebbers en ook daarna onmiddellijk in de groote Weensche opera en bovendien nog wel in hetzelfde operawerk. namelijk in Turandot. Men ziet een ensceneering, welke heel veel lijkt op die van Turandot in de echte Weensche opera en na afloop van de voorstelling, die een „succès fou" voor den debutant gewor den is, ziet men Kiepura weer op het dak van zijn auto op straat, net zooals hij vroeger ook ai eens des avonds laat voor het publiek ge zongen heeft. Verschillende opnamen zijn in de Weensche opera en ervoor gemaakt, als mede op den Opernring, waarvan men telken male brokstukken van huizen herkent en ook bekende figuren, die men er doorgaans pleegt aan te treffen. O.a. ziet men den neger, die steeds in een mooi pakje voor den ingang van hotel Bristol staat, nu als heer aangedaan bij een krantenstalletje een blad koopen. Zij, die in Weenen geweest zijn, zullen wanneer zij deze film gaan bekijken, heel veel zien, wat hen onmiddellijk aan deze stad herinnert. Ditmaal is dit eens een Weensch filmwerk zonder te veel overdreven en gekunstelde Weensche sentimentaliteit. Zonder „Heurigen" en zonder „Schrammel"-muziek, zonder de in den laatsten tijd bij verschillende Weensche filmgenres zoo in zwang gekomen rare ver kleedpartijen met rare Biedermeier-pakjes (alsof men die hier te .Weenen nog eiken dag droeg!!) en zonder praehistorische huur koetsiers met gekke grijze hoedjes van een bijzonder maaksel en zwart-en-wit geruite pantalons en zonder Strauss- of Lanner- muziek, die, wanneer men haar altijd in Ween sche films zou moeten hooren, ook wel eens de keel zou kunnen gaan uithangen! Het gegeven is eenvoudig en toch boeit de handeling van het begin tot het eind. Tus schen den chauffeur Toni en een bloemenver- koopstertje Mizzi, dat met haar mand met bloemen aan den Opernring zit, op den hoek van de straat tusschen het Grand hotel en hotel Bristol, zijn teedere banden ontstaan. De chauffeur moet een heer ergens heen rij den, hij wacht met zijn wagen tot het „vrachtje" terug komt, maar het vrachtje komt niet. De chauffeur gaat dan eens de deur binnen, waarin de ander verdwenen is. en komt een bierlokaal in, waar men hem een bord met een nummer erop in de hand drukt en waar hij gratis een maaltijd krijgt. Hij weet niet, dat hier een zangerswedstrijd plaats vindt en wanneer zijn nummer aan de beurt komt, wordt hij naar het podium gesleept en moet hij zingen of hij wil of niet. Hij heeft een enorm succes en de jury overhandigt hem den eersten prijs, bestaande uit vijfhonderd schillingen. De chauffeur is dol-ge'ukkig er wil nu beroepszanger worden, maar overal staan hem hindernissen in den weg. Zoo kan hij bijvoorbeeld niet eens noten lezen. Hij blijft dus maar chauffeur en heeft nu een heel onaangenaam avontuur. Op een zekeren avond wordt een fietser aangereden en men geeft den taxichauffeur de schuld van het ongeval, hoewel hij den man niet neergestoo- ten heeft. Hij draait een paar weken de kast in en mag in de eerstkomende drie jaren niet meer chauffeeren. Een dame wacht op hem, als hij uit de gevangenis komt en neemt hem mee naar haar luxueus ingerichte villa. Daar vertelt zij hem, dat zij den fietser aangereden heeft. Zij wil nu alles doen om het aan den chauffeur begane onrecht weer goed te ma ken. Maar hij loopt woedend weg. Later vindt zij hem terug op het pleintje van een dorp in de buurt van Weenen, waar hij als straatzanger optreedt, op de harmonica begeleid door een vriend, die men vroeger al op den Opernring kranten heeft zien verkoo- pen. Zij neemt het tweetal nu in haar rijtuigje mee naar huis en begint nu een groot zanger van den gewezen chauffeur te maken. Dat is vaak lang niet prettig voor hem, want hij mag een heeleboel lekkere dingen niet meer eten en hij moet voortdurend studeeren en duizen den dingen leeren, ook manieren! Eindelijk is hij rijp voor de groote wereld, hij maakt zijn debuut op een soirée en heeft kort daarop een reusachtig succes bij zijn eerste optreden in Turandot in de opera. Het bloemenmeisje was hem inmiddels in de villa van zijn weldoen ster haar ring en het polshorloge komen terug brengen, die zij van hem gekregen had. Alles moest „uit" zijn, want Toni was nu veel te fijn en voornaam voor haar geworden. Maar eind goed, al goed: de weldoenster (Luli von Hohenberg) vindt haar man, een beroemden zanger, dien zij indertijd groot gemaakt had, net als zij dit nu met den ex-chauffeur gedaan heeft, en die van haar weggehaald was, weer in haar auto op haar zitten wachten en Toni valt in de armen van zijn Mizzi, zij-n bloemen meisje (Friedl Czepa), en voert haar trium- feerend na afloop van de opera-opvoering in een taxi weg. De geheele film is door-weefd met grappige en aardige momenten en er ko men tal van liederen in voor, die ge niet licht vergeet. En die Kiepura nu telkenmale voor zijn publiek op straat heeft moeten zingen! W. M. BEKAAR. PORTUGAL VOERT DEN FASCISTEN- GROET IN. Stefani bericht, dat in Portugal officieel de fascistengroet is ingevoerd. AANBOUW VAN NIEUWE KOOPVAARDIJ SCHEPEN IN AMERIKA. WASHINGTON, 1 September (Stefani- A.N.P.) De Amerikaansche koopvaardij zal in 6 jaar tijd 35 vracht- en passagiersschepen laten bouwen, die in tijd van oorlog als hulp- schepen kunnen dienen. De kosten worden op een half milliard dollar geraamd. De re geering zal hierin voor 35 tot 50 pet. bijdra gen. PEU6RAMMA DONDERDAG 3 SEPTEMBER. HILVERSUM I 1875 M. AVRO- Uitzending. 8.00 Gram. pl. 9.00 Ensemble Jonny Kroon. 10.00 Morgenwijding. Gram. pl. 10.30 Ensemble Jonny Kroon. 11.00 Omroeporkest. 11.45 Gram. pl. 12.00 Omroeporkest. 12.30 Gram. pl. 1.00 Kovacs Lajos's orkest. 2.15 Gram. pl. 3.15 Gem. Dubbelkwartet „J. S. Bach" en orgel. 4.00 Voor zieken. 4.30 Gram. pl. 4.45 Voor de kinderen. 5.30 De Paladians. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Viool en piano. 7.30 Dansmuziek. 8.00 BerichtenA. N. P. Mededeelingen. 8.10 Omroeporkest en soliste. 9.10 Radiotooneel. 9.45 Omroeporkest en solist. 10.30 Gram. pl. 11.00 Berichten A.N.P. 11.1012.00 Dansmuziek. HILVERSUM II, 301 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—11.30 NCRV. 8.00—9.15 en 10.00 Gram. pl. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Gram. pl. 11.3012.00 Godsd. half uur. 12.15 Gram. pl. 12.30 KRO-orkest en Gram. pl. 2.00 Handwerkcursus. 3.00 Orgel spel. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Cursus v. d. Jeugd. 5.30 Gram. pl. 6.00 Pianomuziek a quatre mains. 6.45 C.N.V.-praatje. 7.00 Ned. Chr. Persbureau 7.15 Causerie over Engelsche kunst 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. 8.15 NCRV orkest en solist. 8.50 Biologische causerie. 9.20 Vervolg concert. 10.3011.30 Gram. pl. Schrift lezing. DROITWICH, 1500 M. 11.25 Orgelspel. 11.50 Gram. pl. 12.20 Het Trocadero-orkest. 1.05 Gram. pl. 1.35 Russell Smythe en zijn orkest. 2.35 Leonard Hornsey's orkest. 3.20 Het Carlton-Hotel orkest. 4.10 Causerie. 4.30 Gram. pl. 5.05 Het „Harp-Trio" 5.35 Dansmuziek. 6.206.45 Berichten. 6.50 Orgelspel. 7.20 BBC-Variétéorkest ensolist. 7.35 BBC-orkest. 8.20 Piano-recital. 9.00 Variété programma. 10.00 Berichten. 10.30 Kerkdienst. 10.50 Celebrity-trio. 11.25 Sportreportage. 11.25—12.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20, 8.20 en 9.20 Gram. pl. 9.50 Orgelcon cert. 11.20 Omroeporkest. 2.50 en 4.20 Gram. pl. 520 Hoorspel. 7.20 Gram. pl. 8.20 Zang. 9.05 Nat. orkest en solist. 11.0512.35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN, 456 M. 6.50 Orkestconcert. 10.20 Volksliederencon- cert. 12.20 Orkestconcert. 1.35 Omroeporkest. 3.05 Kamermuziek. 4.20 Sted. Orkest Gelsen- kirchen. 6.20 Gevar. concert. 8.30 Omroep- kleinorkest. 9.20 Radio-tooneel. 10.40 Omroep koor, solisten en voordracht. 11.2012.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Dansmuziek. 1.30 Om roeporkest. 1.502.20 Gram. pl. 5.20 Salon orkest 6.50 Gram. pl. 7.20 Accordeonmuziek en Gram. pl.. 8.20 Kleine-orkest en hoorspel. 10.30 Reportage. 10.50—11.20 Gram. pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Omroeporkest. 1.30 2.20 Gram. pl. 5.20 dito. 6.35 Salon-orkest 7.35 Gram. pl. 8.20 Omroeporkest. 10.301120 Gram. pl. en Reportage. '>J,'ITT«0U! AMnSFNDER. 1571 M. 8.30 Blaasconcert. 9.20 Radio-tooneel. 10.20 Berichten, 10.50 Pianorecital. 11.05 Weerbe richt. 11.2012.20 Dansmuziek.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3