Zwarte dag voor het snelverkeer. BEVERWIJK CASTRICUM In 2 uur per trein van Utrecht naar Groningen? Vier wapensmokkelaars in arrest. Men springe niet uit een rijdenden electrischen trein. Zwendelaar gearresteerd. ATHLETIEK. Vele ongelukken gebeurd. Onvoorzichtigheid viert hoogtij. HOCKEY. ZWEMMEN. /CUCKP/ TMmiH REVUE „HOE MALLER. HOE MOOIER". Zooals wij reeds berichtten zal „De Neder landsche Revue" op Donderdag 10 September in het Luxor Theater een voorstleling geven van haar schlager-revue „Hoe mallerhoe mooier", die in het laatste winterseizoen het groote succes van het Amsterdamsche Grand Theater was. De revue zal in het Luxor Theater in de ori- gineele bezetting worden uitgevoerd. Het Be verwij ksche publiek zal er zich zoodoende tevens van op de hoogte kunnen stellen op welke wijze Louis Davids zijn bekende „Kip van Van Zanten" bestijgt. B. R. C. „KENNEMERLAND". De heeren Duineveld en Bakker, leden van de Rennersclub „Kennemerland" hebben deel genomen aan een op de wielerbaan te Wie- ringen gehouden koppelwedstrijd. Zij gingen als eersten door de finish. Ook in de klasse menten bezetten deze beide renners de eerste plaats. WINKELIERSCOMBINATIE „PLAN WEST" Van de zoo succesvol verloopen boottocht die de Winkelierscombinatie „Plan West" in het begin van de maand Augustus hield, heeft de heer Marx een film opgenomen. Deze film zal in een op Donderdag 24 September a.s. in gebouw „Odeon" te houden bijeenkomst wor den vertoond voor de leden en voor degenen, die aan dezen boottocht hun medewerking hebben verleend. TWEE WINTERLEZINGEN. De Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden zal in het komende winterseizoen twee lezin gen doen houden. De eerste daarvan is op Donderdag 17 September. Mej. Mr. M. Klomp zal dan een voordracht met lichtbeelden hou den over het werk van den Vrijzinnig Protes tanten Radio Omroep. Op een nader vast te stellen datum zal Dr. Dorgelo van Naarden de tweede lezing houden. OPENING VAN HET WINTERSEIZOEN. De afdeeling Beverwijk en Omstreken van de Nederlandsche Vereeniging van Huisvrou wen opent het nieuwe seizoen met een voor drachtmiddag, te geven door Mevr. Joh. v. d. Veen-Wilson uit Alkmaar op Dinsdag 22 Sep tember des namiddags te half drie in gebouw „De Harmonie" aan de Groenelaan. Het programma vermeldt drie middeleeuw- sche gedichten van een onbekenden dichter en voorts „De verloren vreugde" van Olive Schreyver; „Eva" van Jan Prins; „Peterkes Beeldenstorm" van M Metz-Koning; „Een Paedagoog" van Dr. Nico van Suchtelen en tot slot Vlaamsche Humor van Dr. Ernest Claes. EXCURSIE NAAR DE BLUE-BAND FABRIEKEN. De plaatselijke afdeeling van de Neder landsche Vereeniging van Huisvrouwen maakt op Maandag 7 September een excursie naar de Blue-Bandfabrieken te Rotterdam. Het ge zelschap zal des morgens met den trein van 9.13 uur vertrekken. Na ontvangst aan de fa briek wordt het groote bedrijf bezichtigd on der deskundige leiding. GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Vandaag is het groot feest in het St. Jozefs gesticht, de bekende R.K. stichting voor ouden van dagen in de Peperstraat. Het echtpaar V. Hoogland en G. HooglandSchelvis viert zijn gouden huwelijksfeest en dus was er alle re den voor een bescheiden, maar niettemin har telijke en opgewekte feestviering. Reeds heden-, Woensdagmorgen te 3 uur werd de feestdag ingezet met een H. Mis van dankbaarheid, die tot intentie van buidegom en bruid in de kapel van het St. Jozef Rust oord werd opgedragen. En in den loop van den dag zal wel blijken, dat velen belangstel ling hebben voor het gouden paar. De voor boden daarvan prijkten reeds in den vorm van fraaie bloemstukken in het eenvoudige ka mertje, waarin het thans jubileerende paar al zes jaren een rustigen ouden dag beleeft. Voor den bruidegom, die op 3 Augustus 1865 in Assendelft geboren werd, is deze rust nog maar zeer betrekkelijk, want nog dagelijks verricht de krasse 71-jarige man zijn arbeid op het bollenland. In deze zomermaanden kan men hem reeds 's morgens om half zeven aan het werk vinden. De bruid, die ruim 70 jaren telt, is eveneens nog kras, al laat haar gezondheidstoestand nu en dan wel eens wat te wenschen over. Maar vandaag is het feest en worden alle zorgen eens voor een wijle op den achter grond gesteld. En de Eerw zusters van het ge sticht hebben er wel voor gezorgd, dat deze feestdag het gouden bruidspaar nog lang in prettige herinnering zal blijven. UITSTAPJE. Het jaarlijksche uitstapje van de misdie naars, ging dit jaar naar Rhenen. Ook werd een bezoek gebracht aan Valkenburg. Behalve de misdienaars, 22 in getal, namen ook deel de zeerEerw. heer Pastoor, Kapelaan Berg man, de heeren Stuifbergen koster en P. v. Westen hoofdonderwijzer. RECTIFICATIE. In ons nummer van Maandag j.l. meldden wij de vergadering van Woensdag in café W Borst. Dit is Woensdag 9 September. In BerlijnWilmersdorf heeft dezer dagen de bisschop der Russisch orthodoxe kerk te Berlijn den eersten steen gelegd voor een nieuwe kathedraal. POSTDUIVENVEREENIGING „DE STORM VOGEL". De postduivenvereniging „De Stormvogel" heeft deelgenomen aan een na-vlucht van St. Katheleyne-Waver. De afstand was 157 Kilometer. De uitslag van deze vlucht luidt als volgt: F. Braun 1 8 14 18 32; W. Smit 2 25; C. Dekker 3 5; J. Hoefakker 4 7 16 17 30; A. Eist 6 11 20 26; T. Loogen 9 21; J. Klaver 10 22; Th. Joosten 12; L. Kneppers 13 27 28 29; C. Koch 15; L de Vries 19, 23; L. Pielage 24; A. Koster 31. De heeren F. Braun, W. Smit, C. Dekker en J. Hoefakker ontvingen de eereprijzen. Proeven van de Spoorwegen. Naar de Tel. verneemt zijn de Spoorwegen druk bezig met voorbereidingen om de Diesel- treinen met één treinstel te verlengen, zoo dat er dan drie inplaats van twee treinstel len in eiken trein meerijden en deze ver lengde treinen in te richten voor den dienst van Utrecht op Groningen, welke afstand dan in 2 uur tijds zou worden afgelegd. Proeven zijn dezer dagen op het traject Utrecht-Gro- ningen reeds genomen, waarbij een snelheid van 120 K.M. werd bereikt. Tevens wordt de mogelijkheid onderzocht in deze treinen een buffet in te richten! Tevens belangrijke partij wapenen en munitie in beslag genomen. Drie Amsterdammers, en een Sliedrechte- naar zijn, dank zij de waakzaamheid van de marechausee te Papendrecht, gearresteerd wegens wapensmokkel. Na langdurige onder zoekingen is men op het spoor van de man nen gekomen en heeft men een aanzienlijke partij wapenen en munitie in beslag kunnen nemen nl.: 29 revolvers en 960 patronen. De smokkelaars beweerden, dat zij de wape nen uit België betrokken hadden, hetgeen echter de politie in twijfel trekt, omdat alle wapenen van Spaansch model bleken te zijn en de veronderstelling, dat de wapens van het Iberische schiereiland afkomstig zijn, wordt bovendien nog versterkt door het feit, dat de hoofdman van deze smokkelaars, de varens gezel P„- op Spanje vaart. Er is niet gebleken of deze smokkelaars- bende in ons land al veel wapens heeft afge leverd. Omtrent de bestemming van de wa pens verkeert men bovendien nog in het on zekere, maar wel is komen vast te staan, dat toch de hoofdbedoeling van de smokkelaars was om door hen gesmokkelde browningpisto len aan particulieren van de hand te doen. Dat is levensgevaarlijk. Dinsdag zijn vier reizigers op het Centraal Station te Amsterdam uit een rijdenden trein gesprongen; zij vielen op het perron, liepen vrij ernstige kwetsuren op en moesten door den G G. D. worden verbonden. Zij hadden plaats genomen in den trein, die naar IJmui- den zou vertrekken, terwijl zij naar Leiden wilden. Juist toen de trein zich in beweging zette, bemerkten zij hun vergissing. Zij open den de deur van den trein en sprongen er uit, wsarbii zH lp°l'ik kwamen te vallen. en doeltreffendste reclame voert U in deze Courant! Een armbandhorloge zou gratis te krijgen zijn. De centrale recherche te Rotterdam heeft een zwendelaar aangehouden, die door mis leidende advertenties velen geld uit de zakken wist te kloppen. De man, de 29jarige W. F. A. R„ plaatste ad vertenties, waarin o.m. stond: „Wij stellen verkrijgbaar aan hen, die nog heden dertig Hawico-scheermesjes ad f 1,95 besteilen, een zeer modern heeren-, of naar verkiezing een sierlijk dames-armbandhorloge met modernen polsband, van Zwitsersche con structie en met drie jaar schriftelijke garan tie." De toezending geschiedde onder rembours ad f 1,95 plus vracht, hetgeen wilde zeggen, dat men f 2,30 moest betalen. Tal van men- schen uit het geheele land schreven op de ad vertentie en de voorzichtigsten onder hen vroegen om de scheermesjes plus het horloge. Na eenige dagen kwam prompt het pakje. De wijze van verpakking en de opschriften sug gereerden, dat het pakket een horloge bevatte, zoodat men het rembours-geld betaalde en het pakje, zonder dat de inhoud was gecontro leerd in ontvangst nam .Dan kwam de ontgoo cheling: het pakje bevatte dertig scheermesjes, wat papier, geen horloge, maar wel een kaart, waarop stond, dat bij aankoop van negentig scheermesjes het verkrijgbaar gestelde hor loge gratis zou worden' toegezonden. Men moest dan nog zestig scheermesjes a 6V2 cent bestellen. Dit bedrag was echter zoo ondui delijk op de kaart gedrukt, dat menig slacht offer f 1,65, f 0.65 of f I.O6V2 opstuurde, maar niemand zond de vereischte tweemaal f 1,95 op. R. heeft kans gezien eenige honderden slachtoffers te maken. In verband hiermede waarschuwt de Rotterdamsche politie ook te gen een andere onderneming, de „Avico", die er soortgelijke practijken op na zou houden. ARBEIDSGEMEENSCHAP VAN MUSICI TE OOSTERHESSELEN. Op „De Klenke" te Oosterhesselen (Dr.) hebben zich van 2030 Augustus vakmusici en leeken vereenigd in een arbeidsgemeen schap onder leiding van Henri Geraedts, die tot onderwerp had „muziek en leven". Treffend was het, dat men bij alle inlei dingen tot dezelfde conclusie kwam, dat nl. de kunstenaar hetzij op het gebied van de muziek op dat van de brnJw- of bewegings kunst zich niet langer buiten de proble men der gemeenschap mag houden, maar moet medehelpen aan den opbouw van een samenleving, waarin de kunst niet meer het bezit van een kleine groep, maar van allen is. OSENDARP WINT DE 100 METER TE GOETEBORG. Dinsdag zijn in Goeteborg groote interna tionale athletiekwedstrijden gehouden, waar aan behalve door een aantal leden van de Amerikaansche Olympische ploeg, ook is deel genomen door onzen landgenoot Osendarp. Deze slaagde erin de 100 meter te winnen in den tijd van 10.6 sec., voor den Amerikaan Draper, die denzelfden tijd noteerde. Het ver schil was een borstbreedte. Dinsdag is voor het snelverkeer weer een zwarte dag geweest. Vele ongelukken zijn er gebeurd, waaron der helaas enkele met doodeiij- ken afloop. De tol van het verkeer is wel weer heel zwaar geweest! Dinsdagavond omstreeks negen uur zijn op den rijksstraatweg tusschen Meppel en Staphorst twee personen auto's in volle vaart tegen elkaar ge reden, waarbij de zes inzittenden werden gewond. Vier hunner, twee echtparen uit Jelsum (Fr.) moesten ln het ziekenhuis worden opgeno men. Het was zeer druk op den weg toen het ongeluk gebeurde. Eén der beide wagens, welke bestuurd werd door den heer D. J. Twijnstra en waarin verder zaten diens vrouw en het echtpaar Bonnema, allen uit Jelsum het gezelschap keerde van de ten toonstelling „Het volle profijt" uit Enschedé naar huis terug maakte zich op een ge geven moment los uit de file om de voorste auto daarvan te passeeren. Van den ande ren kant naderde toen in volle vaart een tegenligger, waarin zich het echtpaar Hart man uit Zwolle bevond. De heer Twijnstra had dezen wagen niet zien aankomen, met het gevolg, dat de voertuigen met een ge weldigen klap tegen elkaar vlogen. Van alle kanten kwamen menschen toeloopen, die er met groote moeite in slaagden de inzittenden uit de wrakstukken der vernielde wagens te bevrijden. Het bleek, dat de vier Friezen een vrij ern stige hersenschudding hadden gekregen. Zij zijn met ziekenauto's uit Zwolle en Meppel naar het Sophia-Ziekenhuis te Zwolle ver voerd. Verder had de heer Hartman een bloe dende wonde aan het hoofd en zijn vrouw een lichte hersenschudding gekregen. Zij zijn naar hun woning overgebracht. Nederlander rijdt op een groep menschen in. Vandaag heeft zich onder de gemeente Waver een gecompliceerd, ernstig auto-on geluk voorgedaan. De heer Dehalloy, wo nende te Yvoer (België), keerde Dinsdag met zijn auto uit Brussel huiswaarts, toen hij nabij het z.g. Bois du Prussien op het gebied van Waver in aanrijding kwam met een autobus, welke uit de tegenovergestelde rich ting kwam en.trachtte den wagen van den heer Dehalloy nog te passeeren. De schok was zeer hevig en de heer Dehalloy werd zwaar gewond. Vijf inzittenden van de auto bus, die van een tocht naar de Pyreneëen terugkeerde, werden licht gewond. Gendar mes waren spoedig ter plaatse en namen de noodlge maatregelen voor de verzorging der gewonden en het vrijmaken van den weg. Terwijl zij hiermede bezig waren nader de in groote vaart de Nederlandsche auto van den 66-jarigen heer B wonende te Breda, die zelf zijn wagen stuurde. Hij reed op de groep in,- tengevolge waarvan twee gendarmes vrij ernstig werden gewond en drie andere personen eveneens betrekkelijk zware verwondingen kregen. In allerijl moesten de gekwetsten naar het ziekenhuis worden vervoerd. De heer B. verklaarde, dat hij de door de gendarmes gegeven teekens niet heeft op gemerkt en daarom is doorgereden, welke verklaring alleszins aannemelijk schijnt te zijn, aangezien na onderzoek zou zijn geble ken, dat een andere auto vóór hem uitreed, welke het hem onmogelijk maakte even tueels teekens waar te nemen. Snijden heeft ernstige gevolgen. Dinsdagmiddag heeft nabij het pompsta tion aan den Hoogenweg te Amersfoort een ernstige aanrijding plaats gehad. Uit de richting Amersfoort naderden twee perso nenauto's. De achterste wagen passeerde den eersten, doch haalde daarbij niet genoeg naar links uit, met het gevolg, dat diens rechter achternaafdop van het linker voor wiel van den gepasseerden wagen raakte. De bestuurder van deze laatste auto. zekere S. uit Apeldoorn, verloor de macht over zijn stuur, waardoor de wagen begon te slinge ren en met het achterste gedeelte tegen een boom sloeg. Vervolgens vloog de wagen naar links en sloeg over den kop. De bestuurder van de verongelukte auto kreeg een diepe hoofdwonde, terwijl de overige inzittenden, de heer V. en de 27-jarige H„ beiden uit 's-Gravenhage, eveneens werden gewond. Laatstgenoemde liep een zeer diepe hoofdwonde, een hersenschudding, een nierbloedlno' en andere ernstige inwendige kneuzingen op. De heer V. kreeg schaafwonden aan zijn elle boog. Per ziekenauto werd de heer H. naar het St. Elisabethziekenhuis te Amersfoort ver voerd. De bestuurder, die de aanrijding veroor zaakte, is een inwoner uit Hilversum. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. De ge wonde Hagenaars waren met den Apeldoorn- schen chauffeur meegereden van Amersfoort op weg naar Apeldoorn. Bejaard man gedood. Dinsdagavond om 8 uur is op den Gusto- weg bij Schiedam een bejaarde man door een vrachtauto aangereden. De man werd zoo ernstig gewond, dat hij na eenige minuten den geest gat. Men late zich niet door een auto trekken. Te Oostburg liet een 18-jarig meisje zich door een vrachtauto trekken. Bij de uitspan ning „De Liter" gekomen, waar de asfaltweg zonder rijwielpad overgat in een klinkerweg met een rijwielpad links van den weg, liet het meisje de auto los om over te steken. Zij werd daarbij echter door een achterop rij denden vrachtauto gegrepen en overreden. Een dokter uit Aardenburg, die spoedig ter plaatse was. kon slechts den dood constatee- ren. Den bestuurder van de auto treft geen schuld. Oude man aarzelde. Dinsdagochtend werd op den Haagweg na bij de Hoornbrug te Rijswijk een oude man, die den snelverkeersweg wilde oversteken en voor een naderend motorrijtuig zoo schrok, dat hij wilde terugloopen, aangereden door een uit de tegenovergestelde richting komen de vrachtauto. Hoewel de bestuurder nog heeft getracht, door naar rechts uit te ha len, een aanrijding te voorkomen, mocht zulks niet baten. Het slachtoffer, de 80-jarlge H. P. M. van A„ wonende te Rijswijk, werd getroffen en viel achterover op den vluchtheuvel. Hij bleek ernstige hoofdwonden te hebben op- geloop-en. Kort daarop is hij overleden. I Ongelukken van motorrijders. De motorrijder De L. is op den Utrechtsche straatweg in de gemeente Jutphaas tegen twee wielrijders gereden, met het gevolg, dat hij tegen den grond sloeg. Het slachtoffer is met een zware hersenschudding naar het stads- en academisch ziekenhuis te Utrecht vervoerd. Te Oss hadden twee jongens voor f 15 een 4-cylinder motorrijwiel gekocht. Hoewel zij de rijkunst niet meester waren, gingen zij toch rijden, met het gevolg, dat zij in een bocht tegen een ijzeren hek botsten. De be stuurder werd licht gewond, terwijl het mo torrijwiel werd vernield. Op den rijksstraatweg te Lisse, ter hoogte van caférestaurant „De Nachtegaal", geraak te de motorrijder W. uit Den Haag van den rijksweg af, kwam tusschen de onbestrate tramrails terecht en vloog over den kop. Bij onderzoek bleek hij inwendige kneuzingen te hebben opgeloopen. Hij is naar een zie kenhuis in De nHaag vervoerd. De duorijder P. is er zonder letsel afge komen. NEDERLANDSCH ELFTAL TEGEN BRITSCH- INDIë SAMENGESTELD. Het Nederlandsch hockey-elftal dat Zon dag 6 September a.s. in het Olympisch Sta dion te Amsterdam tegen den Olympischen kampioe Brltsch Indië zal uitkomen, is als volgt samengesteld: Doel: J. de Looper (Hilversum). Achter: R. de Waal (Amsterdam) en M. Westerkamp (H. D. M.) Midden: H. de Looper (Hilversum), R. van der Haar (H. H. Y. C.) en A. van Lierop (Hil versum). Voor: P. Gunning (B. M. H. C.) H. Schnitger (P. W.), E. van den Berg (Amsterdam) De Roos (B. M. H. C.) en Sparenberg (Hilver sum) AMERIKAANSCHE ZWEMMERS NAAR AMSTERDAM. Op de internationale zwemwedstrijden, welke 20 September a.s. in het Sportfondsen- bad te msterdam zullen worden gehouden, zullen de volgende Amerikaansche zwemsters en zwemmers starten. Kiefer, waarschijnlijk op de 200 M. rugslag, mej. Schiller op de 100 M. schoolslag dames. Green, mej. Mansfield, en Highland. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Eurymedon, Batavia naar Amsterdam 31 te Suez. Laertes, Amsterdam naar Batavia p. 31 Perim. Ajax Japan n. Rotterdam p. 1 Perim. Eurypylus, Batavia n. Liverpool 1 van Amsterdam. Glenaffaric, Dairen n. Rotterdam 30 te Londen. Melampus, Amsterdam n. Java 30 (11.22 n.m.) 60 mijl Z.O. van Land's End. Euryloehus, Batavia n. Amsetrdam 1 van Padang. Benvorlich, Otaru n. Rotterdam 30 te Singapore. Hector, Japan n Rotterdam 31 te Sin gapore. Glenapp, Hankow n. Rotterdam pass. 31 Perim. Flintshire. Dairen n, Rotterdam 30 fr Penang. Benlawers, Japan n. Rotterdam 30 te Singapore. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan van Oldenbarnevelt (uitreis) 31 van Suez. Tabian 1 Sept. van Batavia te Amsterdam. Poelau Roebiah (thuisreis) 31 v. Port Said. Poelau Laut (thuisreis) 29 van Sabang. HALCYON LIJN. Stad Schiedam 31 van Bizerta via Oran naar Manchester. Stad Amsterdam 31 van Vlaardingen te Oxelosund, voor Lulea. Rozenburg 31 van Nantes te Salta Caballo, vertr. 1 n.m. van Salta Caballo naar Londen en Rotterdam-Vlaardingen. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (thuisreis) 29 Augustus van Colombo. Gaasterkerk (uitreis) 1 van Singapore. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (uitreis) 30 in draadl. verb, met Gibraltar. Almkerk (uitreis) 29 van Lissabon. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Leerdam 30 van Rotterdam te New Orleans Spaarndam Rotterdam n. New York pass. (9.49 v.m.) Land's End. Volendam 31 van Rotterdam te New York Dinteldijk Vancouver n. Rotterdam 31 te Liverpool. Nictheroy, Vancouver naar Rotterdam 31 van Los Angeles. Loch go il Rotterdam naar Vancouver 21 van Los Angeles. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontein (uitreis) 1 te Kaapstad. Springfontein (uitreis) 31 te Lor. Marques. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland (thuisreis) 1 te Rio Janeiro. Salland (uitreis) 1 te Rio Janeiro. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Colombia 1 van Hamburg te Amsterdam. Poseidon Triest n. Amsterdam p. 1 Dun- geness. Achilles, Malaga n. Amsterdam p. 1 Sagres Agamemnon 31 van Delfzijl n. Stockholm on Tees. Ariadne 31 van Aarhuus naar Kopen hagen. Bennekom Chili n. Amsterdam 31 van Liverpool. Calypso Rotterdam n. Malta p. 31 Ouessant Iris 31 van Belize n. Puerta Cortes. Juno 31 van Licata n. Amsterdam. Nereus 31 van Odense n. Stettin. Oberon 30 van Piraeus te Lefkandi. Odysseus 1 van Stettin te Amsterdam Irion 31 van Alexandrië n. Haifa. Orpheus 31 van Amsterdam te Gothenburg Perseus 31 van Hamburg te Amsterdam. Trajanus Rotterdam n. Vigo 30 (11.22 n.m.) 100 mijl Z.O. van Land's End. Tiberius 31 van Genua n. Palermo. Venezuela, Barbados n. Amsterdam 1 te Havre. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo (uitreis) p. 31 Sagres. Indrapoera 1 van Batavia te Rotterdam Slamat, Rotterdam n. Napels 31 van Marseille. Djambi (thuisreis) p. 31 Finisterre. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Aldabi 31 van Hamburg n. Rotterdam. Alcyone 2 van Buenos Ayres te Rotterdam verwacht. AANGEKOMEN. 31 Augustus: Perseus s.s. Hamburg Fido s.s. Bilbao Flandria s.s. Gothenburg 1 September: Marne m.s. Parijs Tabian m.s. Batavia Soesterberg s.s. Archangel Odysseus s.s Stettin Spes Salutis m.s. Rye Colombia m.s. Hamburg Acclivity m.s. Londen VERTROKKEN. 31 Augustus: Pavlin Vinogradov s.s. Spitsbergen Torborg m.s. Gefle 1 September: Quickstep s.s. Newcastle N. T. Nielsen Alonso s.s. Larvik Borgsten s.s. Oslo Terug van toeristenreis. Het motorschip Colombia van de K. N. S. M„ dat met een aantal toeristen een reis naar IJsland, de Faroer en de Noorsche kust heeft gemaakt, keerde gisteren via Hamburg naar Amsterdam terug. Het schip komt nu weer in den gewonen dienst naar West-Indië, waar heen het a.s. Vrijdag zal vertrekken. Noodlottige aanvaring. Het Zweedsche visschersvaartuig „Amarant", uit Marstrand, is in de Noordzee in aanva ring geweest met den Engelschen trawler „Warwick-Deeping" en ten gevolge daarvan gezonken. De bemanning kon door den Brit- schen trawler gered worden. Ertsaanvoer. Het Spaansche stoomschip „Fido" arriveer de van Bilbao met een lading ijzererts aan het Hoogovenbedrijf. Belangrijke bestellingen uitgevoerd. De Noorsche walvischvaarrier „N. T Nielsen Alonso" heeft te Amsterdam een belangrijke herstelling uitgevoerd en vertrok gisteren we derom naar Larvik (Noorwegen).

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6