HET NIEUWE AVONDBLAD ALLEEN Vrouwelijke zege. 21e JAARGANG No. 262 DONDERDAG 10 SEPT. 1936 IJMUIDEN De verloving van Prinses Juliana. De gaszinker is dicht. IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels 10.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prys. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITTE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit: 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; ƒ250.- bij verlies van een duim; ƒ150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. De radiorede van H. M. de Koningin in het hoofdgebouw der P. T. T. in Den Haag.Zittend v. 1. n. r.: ir M. H. Damme dir.-gen. der P. T. T.; prins Bernhard, prinses Juliana, de Koningin en minister De Wilde. Staande: Mr. J. H. van Royen, algemeen secretaris der P. T. T.; ir. H. J Boetje, ir. Visser en kapitein Phaff. Druk bezochte feestvergadering van de Christelijke Oranjevereeniging. Gisteravond heeft in het Herv. Vereenigings Gebouw, Kalverstraat, een feestelijke bijeen komst plaats gehad van de Chr. Oranje ver- eeniging, in verband met de verloving van Prinses Juliana. De bijeenkomst, die druk be zocht was werd opgeluisterd door muziek van de muziekvereeniigir'g „Juliiania", Gonicmere en de Chr. Zangvereeniging „Sursum Corda". Als sprekers traden op de heeren Ds. E. G. van Teylingen en Ds. Joh. Bronsgeest. De bijeen komst werd geopend met het zingen van Ps. 1031 en een kort welkomstwoord van den voorzitter, den heer B. Schipper, die uiting gaf aan de vreugde die de oranjemenschen bezielde bij de gebeurtenis 'die heeft plaats gehad. Leefde de Oranjevereeniging mee in de droeve dagen, die de Koninklijke familie heeft doorgemaakt, ook nu wil de Oranje vereeniging met deze blijde gebeurtenis niet achterblijven. Vervolgens memoreerde de voor zitter wat het vorstenhuis van Oranje en in het bijzonder onze Koningin voor ons geweest is. Na dit openingswoord werden spontaan twee coupletten van het Wilhelmus gezongen, waarna een driewerf hoera! op de Prinses en Prins Benno werd uitgebracht. Nadat Con- cinere zich had doen hooren was het woord aan Ds. Bronsgeest. Deze zeide dat ofschoon onverwacht hier toe geroepen hij toch gaarne wil spreken bij de gelegenheid van de verloving van Juliana. Hij zal met allen eenvoud dezen naam uit spreken, omdat hij in zijn studietijd in Leiden de Prinses heeft leeren kennen als een een voudige persoonlijkheid. Ds. Bronsgeest ver telde eenige voorvallen, die hij persoonlijk heeft meegemaakt. Hij is getuige geweest van den eenvoud van de Prinses. Zijn er personen, die de gebalde vuisten tot het vorstenhuis op heffen, toch verblijdt het hem, dat ër een groote schare rondom den troon staat, die het vorstenhuis lief heeft. Ons vorstenhuis is ontsproten uit hem die zijn bloed voor ons land heeft gegeven en heeft gebeden: „O God ontferm U over mij en dit arme volk". Het huis van Oranje heeft ons aller liefde. Spreker wilde niet ontkennen, dat er ook fouten in het Oranjehuis zijn voorgekomen, maar ondanks dat, heeft God ons in het Oranjehuis een rijken zegen geschonken. Daarom dienen wij dit vorstenhuis te schragen met ons gebed. Ofschoon spreker spontaan verblijd is, moe ten wij voorzichtig zijn met onze vreugde- uitingen. Wij moeten in deze feestvreugde niet vergeten, dank te brengen aan Hem, die voor ons het Vorstenhuis gespaard heeft. Voorts herinnerde spreker er aan, dat wij een vorsten huis hebben dat zich in alles kenmerkt door eenvoud. Spr. eindigde met de woorden: „God zij onze Koningin, de Prinses en Prins Benno genadig. God doe Zijn aanschijn over hen lichten." Na een daverend applaus zette hierop Con- cinere de Gedenkklank van Valerius in, welk lied door alle aanwezigen werd meegezongen. Hierna las de voorzitter een gedicht voor van P. Gasus, dat bij gelegenheid van de ver loving der Prinses in de IJmuider Courant van 8 September heeft gestaan. Dit gedicht is getoonzet door den heer D. Klut Sr. en werd gezongen door mejuffrouw Nelly Zwaan. Het werd met ademlooze stilte aangehoord, waar na een daverend applaus losbarstte. Nadat „Sursum Corda" had gezongen, was het woord aan Ds. Van Teylingen, die zeide, dat hij de gelegenheid gaarne wilde aangrij pen, om in het kort te zeggen wat heden in hem leeft. Ds. van Teylingen bracht onder de aan dacht, wat wij steeds hebben gezien van twee vrouwen die betrekkelijk zoo eenzaam daar stonden. Deze vrouwen zijn van ons, want het Oranjehuis is met ons samengegroeid. In dit Oranjehuis is weer nieuw leven gekomen. Hierin verblijden wij ons, temeer daar dit een huwelijk is dat niet door staatsredenen ge dwongen is. Sprekende over de eenheid van ons volk, zeide Ds. van Teylingen, dat die eenheid ge vonden wordt rondom Oranje. Dit is een wer kelijke éénheid en niet een gemaakte, zooals sommige ons die willen opleggen. Spreker wensehte het vorstelijk paar Gods beste zegen toe. Tot slot riep spreker uit: „Oranje boven zij de kreet. In nood en dood in lief en leed Geen ander gaat daarboven Dan waar wij God mee loven." Na deze korte rede, die met een luid applaus werd beloond, maakte de voorzitter bekend dat door de Chr. Oranje Vereeniging een telegram van den volgenden inhoud verzonden zou worden De leden der Chr. Oranjevereeniging IJmuiden Oost, vernomen hebbende de heu gelijke tijding van uwe verloving met Prins Bernhard von LippeBiesterfeld, bieden Uwe Hoogheid en Prins Bernhard hun hartelijken geiukwensch aan en bidden U Gods zegen toe." Nadat Concinere een een potpourri van be kende volksliederen had doen hooren, die door velen werd meegezongen, werd de bijeen komst gesloten. „Juliana" maakte gevolgd door een groote menigte na afloop der bijeenkomst een rondgang door IJmuiden Oost. DRANKWET. Bij Burgemeester en Wethouders van Vel- sen is ingekomen een verzoekschrift van de Wed. C. J. S. de Haas geb. Tach, van beroep zonder, wonende te IJmuiden, om een ver lof A, voor den verkoop van zwak-alcoholi- schen drank in de benedenvoorlokaliteit van het perceel Zeeweg no. 89 te IJmuiden. Vóór 24 September kan een ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwa ren bij Burgemeester en Wethouders voor noemd inbrengen. Mooi succes voor Van Wienen's duiktoren. Het persen van den gaszinker, in het Noordzeekanaal te Velsen, waar van zooals reeds gemeld dezer dagen ook het tweede lek gerepareerd was, is gistermiddag geschied. En daar de manometer niet terugliep, was het be wijs geleverd, dat de gasbuis thans ge heel dicht is. Een mooi succes voor den heer van Wienen, zijn helpers en zijn duiktoren, met behulp waarvan thans een werk voltooid is, dat op een andere wijze moeilijk verricht had kunnen worden, tenzij men den geheelen zinker weg gehaald had, wat echter zooveel gekost zou hebben, dat men beter een nieuwe had kun nen maken. Voor de gemeente is het van groot belang, dat men er in geslaagd is de gasleiding op deze wijze dicht te krijgen. En voor den heer van Wienen is het een gelukkige start, daar nu bewezen is, welk een nuttig instrument hij voor het werken onder water heeft gebouwd. Zooals men weet zal nu de waterleidingbuis van een flexibele verbinding worden voorzien, waarna het werk voor den toren af is. SCHAAKCLUB „KIJK UIT". Het bestuur van „Kijk Uit" schrijft: De nieuwe wintercompetitie voor de on derlinge wedstrijden gaat binnenkort weer beginnen. In de laatst gehouden bestuursvergadering is de aanvangsdatum daarvoor op 29 Sep tember a.s. bepaald. Door het bestuur zal op de algemeene ledenvergadering van 22 September het werkprogramma daarvoor aan de leden worden voorgelegd (groeps-in- deelingen, wedstrijdreglement, enz.) Op grond van het afgeloopen speelseizoen kan aangenomen worden, dat er weer met veel animo en strijdvaardigheid op de 64 vel den schaakmanoeuvres gehouden zullen wor den. 'Officieren en pionnen zullen den koning trouw bijstaan om in het beslissende mo ment de overwinning voor hun aanvoerder te kunnen behalen. Heel wat aanvals-varian- ten zullen nu reeds moeten worden uitge dacht en bestudeerd om het persoonlijke succes zoo groot mogelijk te doen worden. Het eervolle vooruitzicht onder de eersten van een groep te eindigen, met de daaraan verbonden promotiekans, is dan ook wel de moeite van het studeeren waard. Het clubbelang is er trouwens ook mee gebaat. De wedstrijden voor de competitie van den Noord-Hollandschen Schaakbond staan immers ook weer op het programma en een clubkampioenschap blijft toch altijd tot een zeer begeerd iets behooren. Reeds eerder mocht ons le tiental zich al 'kam pioen van de le klasse NH.S.B. noemen. Het bestuur kan zich gelukkig prijzen, dat de achter ons liggende clubavonden zich zoo gekenmerkt hebben door een onderlinge ka meraadschappelijke verhouding der leden. De opkomst was steeds bevredigend en er traden heel wat nieuwe leden toe. Er is echter voor schaakliefhebbers nog plaats genoeg in het clublokaal zoowel voor beginners als geoefenden. Ze zijn van harte welkom. Het ledental, hetwelk thans pl.m. 60 be draagt, kan nog belangrijk stijgen. Leden doet uw best en werft nieuwe leden. „Kijk Uit" vormt 'gelukkig een neutrale, gezellige schaakgemeenschap. Schaken is schaken en daarmee basta. Men behoeft daar heusch geen tintje aan te geven. Schakers, meldt u nu reeds als lid aan, opdat ook gij in de nieuw aan te vangen on derlinge competitie uw plaats nog toegewe zen kunt krijgen. Dit werkt een vlot verloop der wedstrijden in de hand. Trouwe opkomst, der tegenwoordige leden is in dit verband vanzelfsprekend, ook dringend noodig. (A.N.P. bericht: De vliegwedstrijd New YorkLos Angeles is gewon nen door mevrouw Louise Thaden, die al haar mannelijke tegenstan ders versloeg in den recordtijd van 14 uur 15 min. 49 sec. Haar toestel werd tot vlak bij het eindpunt bestuurd door William Butler, die voor de landing het stuur aan Mevr. Thaden overgaf.) Toen ik dit las, heb ik als man gedacht, Daar staan we nou weer met ons sterk geslacht, Opnieuw bevocht een zwakke vrouw de zege, Daar staan we nou en doe er eens wat tegen. Een vrouw nietwaar, zoekt bij den sterken man, De stut en steun, die hij haar geven kan, Zij is vanouds de teere zwakke sexe, Hoezeer zij dan den man ook kon beheksen Juist met haar zwakke hulpbehoevendheid; Hoort dat voorgoed tot den verleden tijd? Gaat zij, wel ver van onze hulp behoeven, Den armen man in krachten overtroeven? Zij zwemt al snel, maar daarin staat de man, Toch altijd nog op een iets sneller plan. Zij speelt ook tennis, hockey, golf, maar 't hare, Kan 't manlijk spel hierin niet evenaren, Kortom, zij is in vele sporten goed, Maar toch wel minder, dan de man het doet. En moeten wij nu maar opeens beseffen, Dat zij ons in de lucht gaat overtreffen? Het lijkt wel zoo, nu zij dien wedstrijd won In sneller tijd, dan ooit de man het kon. Na die verzuchting heb ik doorgelezen En 't blijkt tenslotte niet zoo erg te wezen, De vrouw kwam weliswaar het eerste aan, Een man heeft echter 't zware werk gedaan. Z' is van heldin tot passagier geworden, Met onze eer blijft het dus nog in orde, 'k Zou kunnen zeggen nee, ik zwijg maar, want Een man, nietwaar, is bovenal galant, Laat men Louise maar de glorie schenken, Wij mannen blijven zwijgen, maar wij denken. P. GASUS. door regelmatige en doeltreffende reclame kunt gij Uw omzet ver- grooten Alleen in deze Courant adverteert U doeltreffend „GROOT IJMUIDEN" NAAR DE JAARBEURS Het bestuur van de Winkeliers- en Handels vereniging stelt de leden in de gelegenheid, a.s. Maandag een bezoek te brengen aan de Jaarbeurs te Utrecht. De tocht zal worden gemaakt per autobus. Na de Jaarbeurs te hebben bezocht, zal des middags een schitterende tocht worden ge maakt naar de omgeving van Amersfoort. Na afloop daarvan wordt gedineerd ONGELUK OP HET KENNEMERPLEIN Gistermiddag had net zoontje van den heer V. bij het spelen in het plantsoen op het Ken- nemerplein het ongeluk, van een muurtje te vallen, waardoor het knaapje zijn lir.ker-on- derbeen brak. Dr. van Leeuwen, bijgestaan door het Roode Kruis verleende de eerste hulp waarna de dokter den jongen naar het An- tonius Ziekenhuis vervoerde, waar een gips verband werd aangelegd Door het Roode Kruis met hij daarna weer naar de ouderlijke woning vervoerd, VOOR EEN CLUBGEBOUW VOOR „JONG GELUK". Ten bate van een clubgebouw voor de ver eeniging „Jong Geluk" voor kinderen van werkloozen wordt 16, 17 18 en 19 September a.s. in het Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Kalverstraat een bazar gehouden, die Woensdagavond 16 September door mevrouw M. Rambonnet-Speet geopend zal worden. Er komen 45 stands met de meest uiteen- loopende attracties van muziek, film, fraaie en nuttige handwerken, figuurzaagwerk, eet- en drinkwaren enz. Zaterdagmiddag komt oome Piet met zijn poppenkast. In 't te stich ten clubgebouw zullen ca. 200 kinderen gratis kunnen deelnemen aan cursussen in rhyth- misch dansen, handwerken, slojd, figuurza gen, teekenen, natuurstudie, esperanto enz. Voor bijdragen voor den bazar kan men zich melden bij mej. G. de Vries, Velserduinweg 151. Op den bazar kan men zich opgeven als donateur van dit kinderwerk. De 100e dona teur die op den bazar wordt ingeschreven ont vangt een verrassing. VERGADERING IJ. B. B. A.s. Vrijdagavond wordt een algemeene vergadering gehouden van den IJ.B.B. in het gebouw aan den Velserduinweg. De agenda vermeldt o.a.: Bespreking op richting van een werkloozenvereeniging. DE STEUNREGELING VOOR DE GARNALEN VISCHERIJ. Vijf vragen dringen zich od. De regeling van steun aan de garnalen- vissc'herij, die 4 Juli 1.1. in werking is getre den, en dus nu twee maanden heeft gefunc tioneerd, 'kan thans, aan de hand van de feiten, wel beoordeeld worden, aldus de heer v. d. Steen in „.Toenadering". In de allereerste plaats willen wij opmer ken, dat we bij de inmenging van overheids wege, zeker niet uit het oog wenschen te verliezen, dat hierdoor meer stabiliteit in de prijzen is verkregen, zoodat men niet meer prijzen van 7 a 8 cent per K.G. kent. Een andere vraag is, of de minimumprijs, die door de Visscherij-Centrale wordt vast gesteld, hoog genoeg te achten is en of er in de zomer- en winterprijzen geen verschil dient te bestaan. In de tweede plaats de vraag of, als de minimumprijs in den afslag wordt overschre den, de meerdere opbrengst aan de Centrale komt in plaats van aan de visschers. In de derde plaats rijst de vraag, of het vastgestelde kwantum, dat aangevoerd mag worden en dat gebaseerd is op het slechtste jaar dat voorgekomen i:s, wel als de juiste basis aan te nemen is. In de vierde plaats de vraag of de maat staf van de indeeling der schepen en het aan te voeren kwantum voor ieder schip wel te rechtvaardigen valt. Ten vijfde nog de vraag, op welke gronden te Breskens 15 pet. wordt ingehouden van de hoogere prijzen. Deze vragen dringen zich onwillekeurig op, als men weet, dat de prijzen in normale ja ren'voor de pellerijen varieerde tussehen 15 en 35 cent per K.G. en thans 12 cent per K.G. wordt betaald. In den vrijen handel te Vlissingen en Bres kens werden soms nog belangrijk hoogere prijzen betaald. Dat men den prijs van 7 of 8 cent betaal de, dateert uit den tijd vóór dat de eerste overheidsinmenging plaats vond en men van de zijde der pelbazen misbruik maakte van de crisis-omstandigheden. Den zomerprijs te houden zooals die thans geldende is, zou dan ook nog niet zoo veel bezwaar ontmoeten, als dan de z.g. winter- prijs ook in evenredigheid werd opgevoerd. Als tweede bezwaar noemden we, dat, als de vastgestelde minimumprijs werd over schreden in den afslag, de meerdere op brengst niet aan de visschers ten goede 'komt, zooals, naar ons verzekerd werd, te Arne- muiden het geval is, maar aan. de Centrale. GOED AFGELOOPEN. De sleepaak Wilhelmina uit Leeuwen ge- raaikte gisteren bij het doorschutten door de zuidersluis met zijn mast tegen de rolbrug, waardoor de mast met groot geweld op de lui ken neerstortte. Gelukkig bevond zich nie mand op die plaats zoodat persoonlijke onge vallen niet voorkwamen. De mast was ge havend en ook moesten enkele luiken het ont gelden door de zwaarte van den neervallen den mast. EXAMENS M.T.S. TE HAARLEM. HAARLEM Woensdag. Op 8 September hadden de herexamens plaats. Sedert de vorige opgave (25 Juli 1936) werden nog toegelaten tot de M.T.S. te Haar lem, de navolgende leerlingen: Tot de afdeeling Bouwkunde en Weg- en Waterbouwkunde, eerste studiejaar Theore tici: H. van Leeuwen, Oosterbeek, A. D. Mar- gadant, Alkmaar. Tot de afdeeling Bouwkunde, tweede studie jaar: L. Jepsen, Aerdenhout; J. Kruyswijk, Bloemendaal; D. van der Waay, Santpoort, Tot de afdeeling Weg- en Waterbouwkunde tweede studiejaar: P. J. Jongens, Alkmaar; W. P. Kramer, 's Gravenhage. Tot de afdeeling Werktuigbouwkunde, tweede studiejaar: J. Blickman, 's Graven hage; A. A. E. Besier, 's Gravenhage; H. A. Verkuylen 's Gravenhage; G. Weehuizen, Haarlem. Tot de afdeeling Electrotechniek, tweede studiejaar: D. H. Wijma, Alkmaar. Tot de afdeeling Vliegtuigtoouwkunde, tweede studiejaar: H. J. G. v. d. Berg, Haar lem; F. Voest, Amsterdam, J. Vonk Haar lem. Tot de afdeeling Weg- en Waterbouw kunde, practisch leerjaar: W. de Haan, Haar lem; J. L. Noorman, Bloemendaal. Tot de afdeeling Werktuigbouwkunde, prac tisch leerjaar: W. G. ten Houte de Lange, 's Gravenhage. Tot de afdeeling Electrotechniek, practisch leerjaar: J. J. J. Beets, Heemstede; A. Behr, Haarlem; R. P. Krabbendam, IJmuiden. Tot de afdeeling Scheepsbouwkunde, prac tisch leerjaar: K. de Vriesch Lentsch, A'dam Bevorderd tot en geplaatst in het laatste studiejaar van de afdeeling Bouwkunde: G. Aling, Heemstede; A. D. Beeldman, Bergen; L. Ch. M. den Boer, Zierikzee; J. C. Cramer Haarlem; C. Franke, Spanbroek; Ch. van Kampen, Amsterdam; K. Smit, Ruinerwald; J. C. Tiemens, Haarlem; C. van Tricht, Ne- derharflinxveld; C. Wilbrink, Voorschoten; W. K. de Wijs,Enschedé, A. J. N. IJland, Heemstede. Weg- en Waterbouwkunde: W. A. van Beest Amsterdam S. den Blaauwen, Leiden; P. Blad Haarlem; A. J. Brands, Enschedé, A. ten Broeke IJmuiden; B. Begenkamp, Rijk; P. J. W. Dondorff, Haarlem; P. Haringhuizen, Heer Hogewaard; R. Haverkamp, Nieuwenhoorn; A A. Holtkamp, 's Gravenhage, C. H. J. Kor- pershoek, Deventer; K. de Korver, Alkmaar, J. A. C. Kroon, Velsen; A. van der Kwast, Amsterdam, J. van Leuven, Edam; J. van der Linde, H. R. Mol, L. A. Nelissen, Haarlem; A. W. Plas, Purmer; Mej. G. Plooyer, Zaan dam; D. Rozeboom, Haarlem; G. J. Sipkes 's Gravenhage; J. Sterel, Amsterdam; F. F. Venstra, J. B. Vermorken, Amsterdam; K. Visser. IJmuiden; P. L. Vogelaar, C. van der Weele, Haarlem, J. F. Wiener, den Hel der. Werktuigbouwkunde; J. L. Alta, Haarlem; J. Asselbergs, Bloemendaal; W. A. Barnhoom, Overveen; H. Blei, Haarlem; M. Bosman, Rijs wijk; G. J. Boontjes, Schagen; M. M. Broek- huisen, Rijswijk; H. A. Brouwer, H. J. S. Bijl, Haarlem; H. K. Dehning; M. Druif, 's-Graven- hage; H. Fijlstra, Haarlem; F. Hartemink, Loosduinen; J. J. Hartig, P. J. G. Heeremans, C. H. M. Konings, Haarlem; M. G. Kuilman, 's Gravenhage; A. Mak, Alkmaar; K. H. Marks, 's-Gravenhage; E. J. van Mens, Wassenaar; S. L. Mooi, Ned.-Oost-Indië; P. A. A. Nederpeld, R. P. Offringa, Nieuw Vennep; J. A. Quik, Uit hoorn; J. L. Reyns, 's-Gravenhage; J. F. O. Reynvaan, Renkum; C. Schellinger, E. Smit, Haarlem; J. S. Swart, Leiden; F. Telkamp, Hillegom; W. I. Tjassens, Keizer, Overveen; P. C. Tuts, Beek bij Nijmegen; H. B. F. Vogel poel, A. de Vries, 's Gravenhage; L. G. G. Willems, Haarlem. Electrotechniek: J. van der Bleek, Bever wijk; L. J. H. Brand. Soestdijk; H. J. de Bruin, Bloemendaal; E. J. H. Dalmijn, 's Gravenha ge; C. J. P. van Duin, 's-Gravenhage; G. J. van Dijk,. Haarlem; J. Ensink, Veenendaal; G. H. Eykman, 's-Gravenhage; P. C. Farret Jentink, Amsterdam; J. Goedkoop, Amster dam; N. J. de Graaf. Bloemendaal; B. Graaff, Haarlem; R. Kindermann, Scheveningen, H. Kupper. Haarlem; R W. Koiter, Koekange; K. Kooiker, Huizen; G. T. Meesters, Haarlem; H. A. van Meurs, Haarlem; W. Middelbeek; Zeist; A. Putman, Haarlem; J. Rohlfs, Haarlem; A. J. C. Slothouwer, Voorschoten; Chr. Snel, 's-Gravenhage; M. Storm, Haarlem; C. Th. Verboom, 's-Gravenhage; A. Wanink,, Sche veningen. Scheepsbouwkunde: D. J. de Koff, Heem stede; A. J. Kraaijenbrink, Arnhem; H. J. Mel- lema, Santpoort; E. W. Postema, Haarlem; J. J. Schenke, Voorburg; J. Schroder, Bussum; H. C. Smit, Haarlem; K. Tasseron, Huis ter Heide. Vliegtuigbouwkunde: R. A. Arnken, Heem stede; F. Bakker, Amsterdam; G. C. Bakker nes, IJmuiden; F. Cornelissen, Amsterdam; A. van Doorn; Badhoevedorp; J. Th. Enden burg, Haarlem; J. van Geijn, Weesp; S. J. A. Hazewinkel, Haarlem; F. D. Heyting, Heem stede; W. M. Hofman, Haarlem; Th. A. Hou- ben, 's-Gravenhage; A. India, IJmuiden; G. H. Jautze, Scheveningen; H. de Jong, Amsterdam (W.); I. Kracht, Berlikum; B. Lugten, 's-Gra- venhage; K. Mooiman, Harlingen; L. A. van Opzeeland, Haarlem; D. Thijs, Zevenbergen; K. w. de Vries, Harlingen; L. Wansink, 's-Gra venhage; J. J. H. N, van Wersch, Simpelveltij

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1