HET NIEUWE AVONDBLAD Het veilige adres is TAXI NOODU3 4708 Visscherij-Snufjes De IJmuider Courant wedstrijd ZATERDAG 12 SEPTEMBER'36 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Vrede in Spanje? 4220 (IJ)muider (T)axi (O)nderneming IJMUIDEN De kustvisscherij en de visscherij in het IJselmeer in Juli. Vergeet U niet abonné te worden 21e JAARGANG No. 264 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal ƒ1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 ADVERTENTIëN: l—o regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke kerting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., ease regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN E® NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. ,/Ule abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen 2000.- bij algeheele invaliditeit: f 600.- bij overlijden; 400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis Is niet noodlg. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H-A.V.- Bank te Schiedam. i Berichten uit Saint Jean de Luz geven hoop op vrede in Spanje. Beide partijen schijnen het vechten beu te worden en er wordt blijk baar al onderhandeld over een veertiendaag- schen wapenstilstand. Men hoopt op bemidde ling door het te Londen bijeengekomen inter nationale comité. „Spaansche trots" verbiedt beide partijen evenwel, openlijk zulke wen- schen te uiten. Zij zeggen nog steeds allebei, dat zij het winnen zullen. Dit is een hoopvolle tijding. Hoopvol zoowel voor de overgroote meerderheid der Spaan sche bevolking, die „politiek ongeschoold" is, zooals dat heet, geen hooge eischen aan het leven stelt en blijkbaar niets vuriger verlangt dan eindelijk eens met rust gelaten te worden, en hoopvol ook voor Europa, dat vanwege deze zooveelste Spaansche binnenlandsche ruzie alweer door allerlei nieuwe gevaren bedreigd werd. Als „de Spaansche trots" de boel maar niet weer in de war stuurt. De individueele trots van den Spanjaard is in andere landen altijd wel gewaardeerd, vanwege den stijl en de ro mantiek en zoo. Er zit iets onmiskenbaar-ar tistieks in. Maar er zijn grenzen aan alles. Collectief hebben de Spanjaarden heel wat minder reden tot trots dan bijna alle andere landen, omdat zij voortdurend tekort schie ten in zelfbestuur en het nu eenmaal in deze wereld zóó gesteld is, dat een volk in staat moet zijn, zichzelf op de een of andere wijze te besturen en de orde daarbij te hand haven. Sinds tientallen jaren is dit nu al in Spanje mislukt. Was er weer eens een periode van schijnbare rust, dan waren toch altijd achter de schermen de opstandigen alweer bezig de volgende revolutie voor te bereiden en vonden zij daarbij voedsel genoeg in de willekeur en het fantastische gepolitiseer van de heerschende regeering. Toen de opstandelingen onlangs hun „pro gram" publiceerden en dit niet alleen voor negen tienden negatief bleek te zijn, d.w.z. gewijd aan het straffen en onderdrukken van de tegenstanders, maar zich bovendien alweer baseerde op een militaire dictatuur (dus niet op een fascistisch of constitutioneel monar chaal stelsel, maar op den een of anderen mi litairen despoot) moeten velen wel gezucht hebben en zich afgevraagd: worden ze in Spanje dan nooit wijzer? Dat hebben we nu toch al meermalen in een nieuwen janboel zien eindigen. De Madridsche regeering, aanvankelijk be staande uit linksche burgerlijke republikeinen, is tijdens den opstand van samenstelling ver anderd, heeft zich door communistische hulp tot het opnemen van linksche extremisten la ten verleiden, en in haar toekomst, als zij won, kan men al evenmin vertrouwen koesteren als in die van een militaire dictatuur. Want even als de generaals hebben de communisten slechts een zeer klein deel der bevolking ach ter zich. De burgeroorlog heeft de extremis ten van beide zijden de kans gegeven om zich op den voorgrond te dringenen ga nu maar eens bemiddelen. Voor de kleine maar zeer selecte groep knappe en tevens gematigde lieden, die het Spaansche universiteits-leven heeft voort gebracht, moet het een wanhopige aanbilk zijn hun volk aldus in een burgeroorlog te zien teisteren, terwijl een overwinning van een van beide partijen alleen nieuwe conflic ten belooft, omdat zij geen van beiden het vertrouwen van de groote massa des volks genieten en bovendien nog ieder voor zich onderling verdeeld zijn. Bij de regeerings- partij Vindt men een heele reeks linksche nuances, tot de communisten toe die na tuurlijk den grootsten mond opzetten. Bij de opstandelingen vindt men generaals die voor zichzelf naar de militaire dictatuur streven en misschien wel eens de monarchie willen herstellen, republikeinsche generaals en fascisten. Het ligt voor de hand dat noch de eene, noch de andere strijdende partij zich na een overwinning onderling zou kunnen verstaan. Een wapenstilstand zou althans dit directe voordeel hebben, dat men aan beide zijden tot bezinning zou kunnen komen en de verliezen- lijst plus de schade vaststellen. Deze laatste betreft natuurlijk niet alleen vernietigde ker ken en kunstschatten van velerlei aard, maar ook een nieuwe algemeene verarming van het vóór den burgeroorlog al berooide Spanje. In den wilden strijd om regeeringsstelsels heeft men het nu al zoover gebracht, dat het de vraag is of er eigenlijk nog een enkel stelsel uitvoerbaar is tenzij andere landen helpen den boel opnieuw op pooten te zetten en daar de middelen voor verstrekken. Ware Europa zelf niet zoo verschrikkelijk verdeeld en zulk een zeldzaam specimen van internationale anarchie, men zou zich zulken steun kunnen voorstellen bij een Volkenbonds- beleid, dat Spanje tijdelijk mandatarissen Verschafte die het de kunst van zelfbestuur en TELEFOON e" blijft de (Adv. Ingez. Med.) handhaving' der orde zouden kunnen leeren. Maar nu? Misschien zal de in deze maand in Genève te houden Assemblee iets goeds voor Spanje opleveren. R. P. Ruime vangsten in Lauwerzee en Dollart. De afdeeling Visscherijen van het Departe ment van Landbouw en Visscherij deelt het volgende mede omtrent de kustvisscherij en de visscherij in het IJselmeer, waarbij de tusschen haakjes geplaatste cijfers betrekking- hebben op de maand Juli 1935. In de Lauwerzee en den Dollart, de Wad denzee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zuider en de Zuid-Hollandsche stroomen en zeegaten werd de visscherij minder druk uit geoefend dan in Juli 1935. De geldelijke uitkomsten der visscherij in de Lauwerzee en den Dollart en het IJsel meer waren beter, die in de Waddenzee en het niet afgesloten gedeelte van de Zuiderzee en de Zuid-Hollandsche stroomen en zeegaten daarentegen slechter dan in Juli van het vorig jaar. De hoeveelheid en opbrengst der aange voerde visch bedroeg n.l. volgens voorloopige opgave respectievelijk in de Lauwerzee en den Dollart 1.117.607 (745.337) K.G. en 14.448 10.980), in de Waddenzee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zuiderzee 2.144.660 (2.583.859) K.G. en 19.636 30.685), m het IJselmeer 505.156 (345.239) K.G. en 202.179 163.213), in de Zuid-Hollandsche stroomen en zeegaten 211.079 (294.217) K.G. en 20.146 26.724). Uit Zeeland werden verzonden 3.333.070 (2.164.740) K.G. mosse len ter waarde van 81.185 4(0.849). Oesters werden in Juli van dit jaar, evenals in de overeenkomstige maand van het vorige jaar, niet verzonden. In het IJselmeer leverde de aalvisscherij met dwarskuil, kwakkuil en kornet bevredi gende vangsten op, doch de aal bleef klein van stuk, terwijl de prijs niet hoog was. De visscherij met aallij nen, op een enkele uit zondering na, eveneens bevredigend. Met aal fuiken werd weinig gevangen. Met de staande botnetten werd, evenals met de kuilen wat meer gevangen dan in de vorige maand. De bot was klein van stuk, doch bracht doorgaans een goeden prijs op. Voorts werd nog wat baars, blei, karper, snoekbaars, voorn en winde gevangen, terwijl de jonge spiering veel voorkwam. In de Waddenzee en het niet-afgesloten ge deelte van de Zuiderzee was de kommenvis- scherij niet meer loonend. De ansjovisvissche- rij leverde dit jaar slechts ruim 400 ankers op. De botvisscherij gaf met alle soorten vischtuigen onbevredigende resultaten. De aalvisscherij aan de Noordzijde van den af sluitdijk leverde nog slechts kleine vangsten op. De visscherij op garnalen, welke gekookt werden afgeleverd, werd wegens onvoldoenden afzet slechts door enkele visschers van Texel en Den Helder uitgeoefend. De visscherij op garnalen voor de Amsterdamsche markt was van zeer weinig beteekenis. Voorts werd nog gevischt op garnalen voor de drogerij. Op consumptiemosselen werd niet gevischt, ter wijl de visscherij op mosselen voor eenden- voer door 10 motorvaartuigen van Wieringen werd voortgezet. Er waren echter weinig mos selen te vangen. De visscherij op alikruiken bleef van zeer weinig beteekenis. In de Lauwerzee had de garnalenvisscherij, wat de vraag betreft, een zeer bevredigend verloop. Er was echter weinig vraag naar consumptiegarnalen. In den Dollart en de Eems verliep de gar nalenvisscherij, voornamelijk in de eerste helft der maand, bevredigend verloop. Er was echter weinig vraag naar consumptiegarnalen. In den Dollart en de Eems verliep de gar nalenvisscherij, voornamelijk in de eerste helft der maand, bevredigend. Daarna namen de vangsten af. De botvisscherij was van geen beteekenis. In de Zuid-Hollandsche stroomen werd met de ankerkuilen goed spiering gevangen, doch de visscherij was slechts weinig loonend door den geringen afzet. De aalvisscherij met kub- ben, fuiken en lijnen leverde geringe vang sten op, evenals de botvisscherij met schut- want, fuiken en lijnen. De garnalenvisschers vischten, bij gebrek aan voldoenden afzet, op zeer beperkten dagtaak. ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN. De Zondagsdienst der apotheken wordt Zondag waargenomen door de Kennemer apo theek aan den Wijk aan Zeeërweg. Deze apo theek is tevens aangewezen voor den nacht dienst in de komende week De apotheek „Velsen-Noord", Wij kerstraat- weg 134 is morgen en in de volgende week ook 's nachts geopend. Te Bremen is een moederschip voor walvischvangers gebouwd, dat 30.000 ton inhoud heeft en de grootste traankokerij ter wereld is. TURNVEREENIGING „IJMUIDEN". 1901—1936. De heer Dr. schrijft ons: Reeds meermalen had de directeur te kennen gegeven, dat het zijn plan was,'zijn functie neer te leggen. Zijn vrijen tijd werd zóózeer door de bemoeiingen voor de ver eeniging in beslag genomen, dat het hem onmogelijk werd. zijn functie te blijven uit oefenen. Bovendien achtte hij het beter, ge zien de gestadige ontwikkeling der jongens en meisjes-afdeelingen, daarvoor een vak man te benoemen. In de vergadering van 30 December 1909 werd in de plaats van den heer Driesen als directeur benoemd, de heer J. Hop, leeraar gymnastiek M. O. te Haarlem, die op 26 Januari 1910 als zoodanig werd geïnstalleerd. Op 5 Februari 1910 kwamen in buitenge wone vergadering alle afdeelingen van T. V. IJ. te zamen om afscheid te nemen van hun directeur. Bij monde van den voorzit ter, werd den aftredende, die van de op richting der vereeniging af zijn functie ge heel belangeloos had waargenomen, een gou den remontoir-horloge met inscriptie aange boden. Als vice-voorzitter zou hij verder de belangen van de vereeniging blijven waarne men, doch in de e.v. algemeene vergadering werd hij gekozen tot voorzitter, welke func tie hij daarna nog 18 jaar heeft vervuld. Een groot succes mochten wij oogsten op 16, 17 Juli 1910 te Purmerend, waar onze dames- en heerenafdeeling aan de wedstrij den deelnam. Vooraf werd terdege geoefend en het resultaat was dan ook schitterend. De dames, die voor het eerst in het strijdperk traden, ontvingen den eereprijs en de heeren den eersten prijs. Bovendien werden aan per soonlijke prijzen nog gewonnen een 2en prijs voor 200 Meter hardloopen en een 4en en een 7en prijs voor vèr-hoogspringen. De wedstrijd der dames bestond uit: 5 maal 50 Meter estafette, en balslingeren van de heeren: 5 maal 100 Meter estafette, steen stooten en hoogspringen. Op 4 September 1910 werd opnieuw een propaganda-uitvoering gegeven op het ter rein Rijksweg' bij de Centrale, thans onder leiding van den nieuwen directeur den heer J. Hop, welke als uitstekend geslaagd mag worden beschouwd. Een week later werd deze zelfde uitvoering herhaald op het terrein bij het station Be verwijk, met de bedoeling propaganda te maken voor het oprichten van een nieuwe turnvereeniging, aangezien de daar bestaan de vereeniging een kwijnend bestaan lijdde. Ook deze uitvoering heeft ten volle aan haar doel beantwoord, hetgeen de oprichting tengevolge had van de Gymnastiekvereeni- ging „Turnlust" Beverwijk, welke vorig jaar haar 25-jarig bestaan vierde. Hoewel de in Kennemerland bestaande vereenigingen meest alle aangesloten waren bij het Nederlandsch Gymnastiek Verbond, werd voor een nauwer samenwerking de be hoefte gevoeld tot het oprichten van een Kennemer Turnbond. In de vergadering van 11 October 1910 werd voor het eerst de wen- schelijkheid daarvan bepleit, en het bestuur opgedragen één en ander voor te bereiden Ter gelegenheid van ons 10-jarig bestaan op 1 October 1911 werd aan het bestuur Gewest Noord-Holland N.G.V. verzocht een turndag te willen houden te IJmuiden, Al spoedig ontvingen wij de toezegging dat het bestuur daartoe genegen was. Deze dag zou worden op 17 September 1911. Heel veel werk moest hiervoor worden verricht, doch een opwekking van den voor zitter was voldoende om de noodige krachten „mobiel" te maken, en de turndag „klonk als een klok". Talrijke turnsters en turners uit alle deelen van Noord-Holland waren op gekomen; er werd goed gewerkt zoodat ook deze dag als goed geslaagd mag worden be schouwd. Aangezien wij nog steeds ons verblijf had den in het kleine lokaal van de bewaarschool werd zooveel mogelijk getracht buiten te werken. Daartoe was bovendien aanleiding omdat T.V.IJ. niet aleen naast gymnastiek de athletiek beoefende, doch in den loop van 1911 ook begonnen was met handbal-spelen en wel in het bijzonder met korfbal. In Juni 1912 bedankte de heer J. Hop als directeur, aangezien hij teveel in beslag ge nomen werd door zijn vereeniging „Concor dia" te Haarlem. In zijn plaats werd benoemd de heer S. Hooy van Zaandam, terwijl de voorzitter weder de heeren-afdeeling voor zijn reke ning nam. HEBT U NIETS VERGETEN? De lossers van den stoomtrawler Eendracht IJM. 117, die Woensdag aan den afslag was, hadden wel iets vergeten, want toen de traw ler weer naar zee zou vertrekken, bleek dat er nog 40 manden makreel in het vischruim aanwezig waren. De vergeten visch werd Vrijdag' in den af slag verkocht. De opbrengst bedroeg f 120. Zooals men weet had men eenige weken geleden ook op de Libra IJM. 98 een partij visch vergeten. De reeder heeft hiervoor thans schadevergoeding geëischt van de los sers. RIJWIEL GESTOLEN. Een plaatsgenoot had zijn rijwiel eenigen tijd onbeheerd laten staan voor het belas tingkantoor in de Kennemerlaan. Toen hij zijn burgerplichten had vervuld en met een verlichte beurs weg wilde rijden, kwam hij tot de ontdekking, dat een ander hem reeds voor was geweest. MEER TRAWLERS IN DE VAART. In den loop der volgende week zal nog een tiental trawlers in de vaart gebracht wor den, zoodat einde der week ongeveer 75 trawlers in bedrijf kunnen zijn. Maandag reeds gaan de Voorwaarts IJM 83 en de Zeehond IJM 70 naar zee. GEM. ARBEIDSBEURS. Overzicht over iöe maand Augustus. Het totaal aantal ingeschreven werkzoe kenden bedroeg aan het einde der verslag- maand: a. mannen boven de 18 jaar: 2424 (vorige maand 2658). b. mannen onder de 18 jaar 128; (vorige maand 117). c. vrouwen boven de 18 jaar 31; (vorige maand 30); d. vrouwen onder de 18 jaar 21; (vorige maand 27). Totaal 2604 (vorige maand 2832). 'Vergelijkend overzicht van de zuivere werkloosheid naar de voornaamste beroeps groepen. Mannelijke personen boven de 18 jaar; Bouwvakarbeiders Metaalbewerkers Houtbewerkers Landarbeiders Havenarbeiders Visschers Kantoorbedienden Losse arbeiders Overige beroepen 11/8 8/8 468 408 320 316 36 34 34 35 135 133 363 342 47 48 084 683 323 328 15/8 22/8 29/8 43'2 454 452 305 308 316 36 37 37 27 28 26 126 122 116 317 286 278 48 50 49 659 648 643 310 313 313 0410 2387 2260 2246 2230 Mannen onder 18 jaar; 115 122 114 121 123 Vrouwen boven de 18 jaar 27 25 22 26 25 Vrouwen onder de 18 jaar 27 26 26 16 19 Totaal werkloosheid: 2579 2560 2422 2409 2397 De werkloosheid bedroeg op 31 Augustus naar de leeftijden: Beneden 18 jaar 123 mannen, 19 vrouwen. 18^-24 jaar: 285 mannen, 13 vrouwen. 2530 jaar: 316 mannen, 5 vrouwen. 30 jaar en ouder: 1629 mannen, 7 vrouwen Bemiddeling: a. Aantal inschrijvingen van werkzoeken den: 691 mannen en 31 vrouwen. b. Aantal plaatsingen van werkzoekenden 398 mannen en 11 vrouwen. c. Aantal aanvragen van werkgevers: 396 mannen en 17 vrouwen. d. Aantal voldane aanvragen van werk gevers: 395 mannen en 11 vrouwen. Geplaatst werden 5 leerlingen van de Centr. Werkplaats. Werkverschaffing: Op 31 Augustus waren tewerkgesteld: a. 24 man bij de Rijkswerkverschaffing te Lithoyen b. 17 man bij de N.V. Ontginnings Mij. Noord-Holland te Wijk aan Zee. c. 25 man bij het houtschillen aan de Pa pierfabriek. d. 8 man bij de rioleeringswerken te IJmuiden. e. 10 man bij de werkverschaffing voor •Jeugdige Werkloozen. Op 28 Augustus werd een aanvang gemaakt met de uitvoering van het eerste gedeelte van het Rioleeringsplan. NOODIG BEL VREESWIJ K's TAXI-ONDERN. (Adv. Ingez. Med.) COLXXI. Er zijn 66 trawlers ^n de vaart schreef ik verleden week. Sindsdien is er nog een en kele bijgekomen "en als mijn inlichtingen juist zijn, komen er de volgende week ook weer bij en als ik a.s. Zaterdag' weer een getal ga noemen, zal dit zeker boven 75 zijn. We leven bij records tegenwoordig: zwem men, hardloopen, hoogspringen, faillissemen ten, verkeersongelukken, bij dat alles gaat het van de eene recordverbetering naar de andere. Ook in het visscherijbedrijf zijn we tegenwoordig met recordverbeteringen bezig. Zoo is het cijfer 75 een record, dat in langen tijd niet bereikt werd. Het beteekent, dat nu ongeveer de helft van de vloot, die IJmuiden na de aderlating heeft overgehouden, in de vaart is. De vloot is trouwens aardig gedund. Men heeft in de IJmuider Courant kun nen lezen, dat deze Week weer een boot naar Noorwegen is verkocht nl. de Proef II van de Sluis' Fabrieken. Er waren deze week 39 trawlers aan de markt; dat is dus geen record, maar des ondanks is het een respectabel aantal, want het is ongeveer 60 pet. van de varende vloot. Dit is hoofdzakelijk het. gevolg van de korte reizen der haringtrawlers, die nog steeds doorgaan zich in enkele dagen vol te vis- schen. Ook deze week kwam er weer een tiental aan de markt, alle met dikke vang sten. Jammer, dat het met de prijzen minder gaat worden. De laatste booten, die deze week verkocht werden, konden niet meer aan een gemiddelden prijs van f 2 per mand toekomen. Bij zulke prijzen moet er dan ook minstens een 1000-tal manden per reis ge vangen worden, wil men aan een behoorlijke besomming toekomen. Ook de Noordzeebooten maken groote vangsten. Er wordt veel makreel en radio gevangen, daarentegen weinig schelvisch en kabeljauw, zoodat de besommingen over het algemeen, ondanks dat tal van booten 500 a 600 manden visch losten, niet zoo bar hoog waren Zijn we over het hoogste punt van de cri sis heen? Dat is een vraag, die voor IJmui den moeilijk te beantwoorden is. Feitelijk zijn we nu al aangeland in den tijd, dien we als normaal moeten beschouwen en is het voor het bedrijf zaaks, zich daaraan aan te passen. De jaren van hoogconjunctuur: 1916 tot en met 1919, de jaren van nieuwen bloei na jaren van verval: 1925 tot en met 1929 komen nooit meer terug, tenzij het wereldgestel zich radicaal mocht wijzigen. Wat we nu om ons heen zien is het bedrijfs leven, geschoeid op autarkische leest en slechts een verbetering van den binnenland- schen economischen toestand kan de zoo zeer gewenschte verbetering brengen. PIETERMAN. Wij vestigen Uw aandacht er op dat het heden de laatste dag is van bovengenoemden wedstrijd! U kunt dus nog Uw formulier tot hedenavond inleveren; dan wordt de wedstrijd onherroepelijk gesloten. De uitslag zal zoo spoedig mogelijk worden bekend ge maakt. SIMULTAAN-SEANCE IN CASINO. Vrijdag 18 September speelt de heer Zoon tjes uit Beverwijk in Casino een simultaan seance tegen de leden van de Hoogoven schaakclub. A.s. Zondagmiddag 2 uur speelt V.S.V. een vriendschappelijken wedstrijd tegen het Rot- terdamsche Xerxes. De volgende elftallen komen tegen elkaar in het veld: BAZAR VOOR DE CHRISTELIJKE BEWAARSCHOLEN. Ten bate van de beide Christelijke bewaar scholen, de Mevrouw van Tuyll- en de Insin- gerschool heeft een commissie, bestaande uit de beide hoofden en personeel, het voorne men opgevat, een bazar te organiseeren. De bazar zal gehouden worden 4, 5 en 6 No vember a.s. in het Gebouw voor Christelijke Belangen.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1