HET NIEUWE AVONDBLAD Grootsche viering van den Nationalen Gedenkdag. Sfs v|f' - v Majlisjyoi s? c mml 21 e JAARGANG No. 265 MAANDAG 14 SEPTEMBER'36 Het Vredescongres. Eindelooze optochten trokken 's avonds door IJmuiden. IJMUIDEN De stertocht van V. W. IJ. WIÊÊÊHBsKÊKÊBm "1V|aP» VSS3ÊÈÊÈ Hl Een ontelbare menigte luisterde naar de rede van Burgemeester Kwint. IJMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 6 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM rADVERTENTIëN: 1—o regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 et. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; f 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van viji of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. Maanadg 1.1. heb ik in deze rubriek mijn in drukken weergegeven van het Brusselsche vredescongres, onder leiding van den Engel- schen conservatief Lord Robert Cecil en den Franschen minister Pierre Cot gehouden. Ik heb toen instemming betuigd met de samen werking, door menschen van wpl zeer sterk uiteenloopende politieke richting ten bate van den vrede in alle zittingen van het congres getoond, en het constructieve werk dat door hen (uitsluitend ten bate van den vrede) ver richt is, in het licht gesteld. „Het streven naar organisatie en samenwerking op een gemeen schappelijk program voerde den boventoon. De internationale nood overheerschte de in ternationale geschillen; menschelijkheid rees boven haat en deed haar rechten gelden". Dit citaat kenmerkte mijn artikel. Woensdag verscheen in het Alg. Handelsblad een artikel van den Brusselschen correspon dent van dat blad, waarin deze en dat in nogal opgewonden toon het tegenoverge stelde beweerde. Onder den titel „Het Wereld congres van de Gebalde Vuist" gaf deze scri bent te kennen dat het congres in groote mas sa bestaan had uit „amokmakers, pacifisten van het slag dat onder de leuze „Voor Vrede en Vrijheid" met genoegen een preventieven oorlog tegen Duitschland en Italië zou ontke tenen, en Duitsche emigranten". Daartusschen liepen, volgens zijn voorstelling van zaken „zich klaarblijkelijk niet erg op hun gemak voelende, een paar oprechte, welmeenende en achtenswaardige vredesvrienden, die zich naïef en goedgeloovig, zooals deze vredes vrienden plegen te zijn. door de gladde orga nisatoren van deze grootscheepsche bijeen komst tot deelneming hadden laten overhalen Zij meenden hun medewerking te verleenen aan een Wereldcongres voor den Vrede. In werkelijkheid echter dienden zij slechts om met hun naam en gezag het Wereldcongres van de Gebalde Vuist te camoufleeren". En zoo ging het door. Meer zal ik maar niet citeeren. U begrijpt het nu wel en onze ruimte is te kostbaar voor de rest. Ik heb dit verhaal gelezen en het als een specimen van leugenachtige, oneerlijke jour nalistiek minachtend terzijde gelegd. Men leert, als men actie voor een zoo ware en goede zaak als de vrede voert, omdat men huivert voor het lot dat Europa en ook dit land bedreigt, huivert voor de toekomst van zijn kinderen in zulk een bewapenings-gek- kenhuis als het tegenwoordige Europa, zijn bestrijders wel kennen. Als flagrante leugens als bestrijdingsmiddel gebruikt worden haalt men de schouders op en wendt zich tot serieu zer zaken. Inmiddels is mij evenwel gebleken dat velen zich verbaasd hebben over de scherpe tegen stelling tusschen mijn beschouwing en die van den Brusselschen correspondent van het Alg. Handelsblad. Mij is verzocht erop terug te ko men, en daarom alleen doe ik het. Inmiddels heeft het Alg. Handelsblad zelf terug moeten komen op de beweringen van zijn correspon dent. Het plaatste in zijn ochtendblad van Za terdag een interview met mevr. Posthumus- van der Goot, evenals schrijver dezes Neder - landsch gedelegeerde te Brussel, waarin deze verklaringen aflegt die geheel overeenstem men met mijn artikel van Maandag 1.1. Me vrouw Posthumus citeert Lord Robert Cecil's slotwoorden tot den uitvoerenden Raad van het R.U.P.: „Our Congress has been a triumphant success" en voegt daaraan toe: „Ik geloof dat men dat inderdaad kan zeggen". Het Alg. Handelsblad leidt dit interview in met de woorden: „De bewogen bijeenkomst van verleden Zondag in het Heysel Stadion te Brussel, na afloop van het Rassemblement Universel pour la Paix, waarover onze Brus selsche correspondent dezer dagen schreef, heeft het eigenlijke werk en doel van het congres eenigermate in de schaduw gesteld. Wij hebben er daarom volledigheidshalve prijs op gesteld om over het eigenlijke werk, los van uiterlijke demonstraties en manifestaties van bepaalde groepen, de indrukken te vragen van een der Nederlandsche deelneemsters". Ziedaar. De hoofdredactie van het Alg. Handelsblad had een royaler erkenning kunnen geven. Zij had kunnen zeggen: „Onze correspon dent heeft de zaak verkeerd voorgesteld. Hij heeft het voorgesteld alsof een stelletje com munistische herrie trappers op een openbare feestelijkheid in het Heysel-stadion, gehou den na de sluitingszitting van het congres, de massa van het congres waren. Hij heeft dit voorgesteld als „het congres van de ge balde vuist", dus als een politiek communis tisch congres. Dat was het allerminst, het geen de besluiten en resoluties, die alle uit sluitend de zaak des vredes willen dienen, en het uitstekende en rustige verloop van com missie- en congres-zittingen bewijzen". Want d i t is de volle waarheid, die door den Brusselschen correspondent van het blad zoo zeer verwrongen en teniet gedaan is. Enfin, het Handelsblad geeft toe dat het nu pas iets laat zeggen (door mevrouw Posthumus) over het eigenlijke werk van het congres, los van uiterlijke demonstraties en manifestaties. Welnu, dat heb ik Maandag al gedaan. En ik heb dat lawaai van buitenstaanders, dat uiterlijke gedoe, genegeerd omdat het het Congres niet was en omdat we nu toch waar achtig wel weten dat er altijd kwaadwilligen zijn die het effect van het werk van serieuze, ernstig-strevende menschen achteraf door ge schreeuw pogen te bederven. In Brussel heb ben zij het Congres in zijn werk niet kunnen storen. De controle, de genomen voorzorgs maatregelen waren te goed. En daarom is het congres geslaagd en zal het zijn werk voort zetten ten bate van den vrede, los van eenige politieke partijrichting. Daarom heb ik mij verheugd, en herhaal dit met nadruk. Wij heb ben gewerkt voor den vrede, tegen de ramp die de wereld bedreigt, en dus. tegen den Haat. Daar zijn wij trotsch op. R. P Mooie propaganda voor de wandelsport. De stertocht van de Vereenigde Winkeliers IJmuiden-Oost heeft het met het weer beter getroffen dan de reclame-optocht. Het was Zaterdag fraai zomerweer, veel zon en een lekker frisch windje, zoodat de deelnemers en deelneemsters, in het vooruitzicht van een heerlijken wandeltocht, opgewekt den tocht van ruim 20 K.M. aanvaardden. De tippelaars vertrokken tusschen half drie en half vier van Het Wapen van Velsen. De deelneming was buiten verwachting. Er zijn 230 personen in leeftijden, variëerende van 10 tot 50 jaar vertrokken. In groepsverband startten de Nationale Jeugdstormers, de Na tionale Jeugdstormsters, de Kennemer Jagers, Gymnastiekver. Olympia, Roda, de Chr. Wan- delVereeniging, alle van IJmuiden, terwijl in Beverwijk waren gestart de Kennemer Wan delclub en van het gebouw Olympia de Am- sterdamsche Wandelvereeniging „Amsterdam Vooruit". Het parcours liep van Het Wapen van Velsen naar IJmuiden, terug door IJmuiden- Oost langs Driehuizerkerkweg en Hagelinger- weg naar Santpoort, langs Wüstelaian en Bloe- mendaalsche Straatweg naar Bloemendaal, via Kennemerweg, Kerkstraat en Donkere Laan langs Bergweg (achter het Prov. Zieken huis), vervolgens langs den Duin- en Kruid- bergerweg, Zeeweg, Velserduinweg en Willems- beekweg naar het eindpunt, het centraal bureau in het Lunapark. Hier ontvingen allen, die den tocht vol bracht hadden een sierlijke herinnerings medaille en een frisschen dronk, dien zij dan ook wel verdiend hadden. De organisatie bleek bij den heer H. Weze naar Jr. in goede handen te zijn. Deze tocht is uitstekend verloopen. DE GESTRANDE „SIRENES". De sleepboot Hector van Bureau Wijsmuller is na den bergingsblazer met bergingsmate riaal naar het gestrande Noorsche s.s. Sirenes gebracht te hebben, in de haven teruggekeerd. Zooals bekend is heeft de verzekeringmaat schappij de N.V. Bureau Wijsmuller opgedra gen het schip vlot te brengen. Een eerste poging daartoe zal Donderdag a-s. 'gedaan worden, het is dan n.l. springtij. De vooruitzichten voor 't vlot brengen zijn tot op heden vrij gunstig. Er zijn ankers uitgebracht en alles wordt ge reed gemaakt de a.s. Donderdag geboden kansen te benutten. SCHEEPVAARTRERICHTEN. Scheepvaartbeweging. In de afgeloopen week kwamen alhier bin nen 44 stoom, en 18 motorschepen tezamen 62 schepen tegen 78 schepen in de vorige week. Naar zee vertrokken 53 stoom- en 18 motor schepen tezamen 71 schepen tegen 65 schepen in de voorafgaande week. Uit- en naar zee passeerden in de voor laatste week 133 schepen of 10 schepen minder dan in de voorlaatste week. Passagiers ingenomen. Het Nederlandsche motorschip Bloemfon tein en het Duitsche motorschip Caribia kwa men van Hamburg naar hier om passagiers in te nemen, resp. naar Zuid Afrika en naar West Indië bestemd. Ondernemende man overleden. Op 57-jarigen leeftijd is te Kopenhagen overleden de heer Chr. Krögh, een bekend re stauranthouder aldaar. Deze man nam inder tijd het initiatief tot het openen van een visch-restaurant, wat groote verwondering wekte. Niettemin nam de zaak zoo op, dat hij door de geheele Deensche hoofdstad filialen kon openen. Een recordreis. De Deensche motorkotter Ajax is te Esbjerg aan den afslag gekomen met niet minder dan 3500 kilogram groote schollen, waarvoor 6000 Kronen besomd werd. Dit is de hoogste besom ming in dit jaar, door één vaartuig aldaar ge maakt. Hout voor Velsen. Zaterdag j.l. arriveerde aan de papierfa briek te Velsen het Russische stoomschip „Menjinski", komende van Archangel met eeni lading papierhout. v ■MSlRBSiSiSIBSI ■ill HM» De stoet, welke Zaterdagavond door onze plaats trok, met Concordia voorop, in de Kennemerlaan. Op waarlijk grootsche wijze is Za terdag in onze gemeente de Nationale Gedenkdag gevierd. Er was geen tijd voor een ernstige voorbereiding maar desondanks zijn de spontane hulde- betoogingen uitgegroeid tot een de monstratie zoo massaal, als we nog nooit in IJmuiden hebben gezien. Dit gold zoowel de samenkomst, die 's avonds op het Willemsplein werd ge houden als de daarop gevolgde licht- stoet waarin duizenden demonstranten meeliepen. Zoowel in IJmuiden als in IJmuiden-Oost vonden 's middags tegen 3 uur optochten van kinderen plaats. In IJimuiden werden de kin deren met muziek van school gehaald. Na een rondwandeling vereenigden de optochten van IJmuiden en IJmuiden-Oost zich op het Ken nemerplein, waarna men gezamenlijk in een eindelooze stoet naar het Willemsplein mar cheerde. Het spreekt vanzelf, dat er in alle straten waar de kinderoptocht zich vertoonde, veel belangstelling' was. Maar op het Willemsplein was het overvol. Nadat eenige volksliederen waren gezongen, waarbij Wilhelimina en Concordia voor de be geleiding zorgden, nam de heer T. H. Mete ring het woord. De heer Meijering wees er op, dat deze dag zich bijzonder leent om de aanhankelijkheid jegens het Huis van Oranje te toonen. Dagen als deze doen opnieuw het oranjevuur uit slaan. Spreker bracht vooral dank aan de kinderen, die aldus spreker, haast nog meer hun best hebben gedaan dan op 31 Augustus. Het speet spreker dan ook, dat de Oram je ver eeniging den kinderen niet heeft kunnen trac- teeren. De oorzaak hiervan is, dat op Konin ginnedag de kas leeg was geraakt. Straks, als het huwelijk tusschen de Prinses en Prins Benno voltrokken wordt, hoopt men een groot feest op touw te kunnen zetten. Hierbij re kent de Oranjevereeniging op de hulp van de geheele bevolking. Wij leven, aldus besloot spreker, nog in vrede. Over onze grenzen heerscht twist, twee dracht en revolutie, hier is vrede rondom den troon van Oranje. Het Oranjehuis is onze één heid en één is het volk van Nederland. 's Avonds was het Willems plein te klein. Was het 's middags eivol op het Willems plein, toen burgemeester Kwint zou spreken en de fakkeloptocht zou worden opgesteld, was het plein te klein om de menigte te bevatten, zoodat ook de op het plein uitloopende straten overvol waren. Er waren vele duizenden bij een, toen de muziek het Wilhelmus inzette, dat spontaan door de menigte werd meege zongen. Een luidspreker-insltallatie zorgde er ook nu, evenals 's middags voor, dat de toespraken tot in alle hoeken van het plein en nog ver der, beluisterd konden worden. Na het Wilhelmus riep de heer T. H. Meije ring den aanwezigen, in het bij-zonder bur gemeester en mevrouw Kwint een woord van welkom toe. Spreker uitte zijn vreugde over het feit, dat men zoo spontaan aan den op roep van de Oranjevereeniging gehoor had ge geven, om uiting te geven aan zijn verknocht heid jegens het Oranjehuis. Voorts dankte de heer Meijering den burgemeester voor zijn be reidwilligheid een feestrede uit te spreken. Wij hebben ondervonden, zoo zeide de heer Meije ring tot den burgemeester, dat u dergelijke verzoeken nooit afslaat, omdat u een „Oranje klant" bij uitnemendheid is (Hoerageroep!) Rede van den burgemeester. De burgemeester zeide, dat hij met veel ge noegen het verzoek, te spreken ter eere van de verloving van de Prinses heeft aangenomen. De Regeering heeft bepaald, dat deze dag een dag van nationaal gedenken zal zijn, opdat wij uiting kunnen geven aan onze vreugde over de verloving van Prinses Juliana met Prins Bernhard von Lippe-Biesterfeld In de laatste paar dagen, dat het Nederlandsche volk Prins Bernhard heeft leeren kennen, heeft hij door zijn eenvoud en kalme persoonlijkheid ons volk voor zich weten in te nemen. Dat Ne derland en Oranje één zijn is in de laatste dagen spontaan tot uiting gekomen. Met dankbaarheid getuigen wij van de vrijheid en het geluk, dat wij hebben door het huis van Oranje. Vreugde bezielde het volk, toen ver nome nwerd, wat de Prinses ten deel was ge vallen, haar, de laatste telg uit het huis van Oranje. De burgemeester herinnerde aan de door de Koningin gehouden radio-toespraak, waarbij, nadat ook de Prinses had gesproken, Prins Bernhard het woord tot het Nederland sche volk richtte, waarbij hij zeide, zich te zul len laten leiden door het voorbeeld van de zoo bijzondere verhouding, welke van ouds be staat tusschen Nederland en het Huis van Oranje. Welnu, zoo vervolgde de burgemeester, waar eens onze Koningin gezegd heeft: Oranje kan nooit genoeg voor Nederland doen", is Prins Bernhard ons allen waardig. Met het uitspreken namens de burgerij van Velsen, van een heilwensch voor de Prinses en Prins Bernhard, eindigde de burgemeester zijn toespraak, waarop luid hoerageroep volgde. De heer Meijering richtte daarop een woord van dank tot den burgemeester, waarop het publiek spontaan het „Lang zal hij leven" aanhief. De muziek speelde toen nog eenige volkslie deren, waarop de lichtstoet werd opgesteld. Dank zij de goede maatregelen van de politie had deze opstelling een vlot verloop. Lichtstoeten trekken door IJmuiden. Toen de stoet door IJmuiden's straten trok, bleek welk een enorme lengte hij had. Con cordia en Wilhelmina zorgden er voor, dat de gang er in bleef. Voorop liep Olympia, die de fakkels, die verleden jaar zulke goede diensten hadden bewezen weer voor dein dag had ge haald. Tal van vereenigingen waren in den stoet vertegenwoordigd. Zoo zagen we V. V. IJ, de Christelijke Jongemannen Vereeniging, den Ned. Chirsten Vrouwenbond, padvinders organisaties, Nationale Jeugdstormers en -stormsters, de Graal, de Meisjesver. „Jonge Kracht", den Chr. Besturenbond, Looft den Heer en de Chr. Wandelsport Vereeniging „IJmuiden". De stoet maakte met zijn honderden fak kels en lampions maar vooral door zijn kolos sale lengte grooten indruk op de toe schouwers. Ook IJmuiden-Oost had een lichtstoet op touw gezet, die voornamelijk uit kinderen met lampions bestond, terwijl vele winkeliers deze prachtige gelegenheid om reclame te maken benutten, door hun reclamewagens in den stoet te laten meerijden, thans met lampions versierd. In dezen stoet zorgde „Kunst na Arbeid" voor de muziek. Alhoewel de optocht der IJmuider-Oostenaren niet zoo lang was als die van IJmuiden werden honderden lampions j in allerlei modellen en kleuren meegedragen, zulks wel dank zij het feit, dat de Vereenigde Winkeliers lampions tegen eenige Shirley Templebonnen beschikbaar hadden gesteld, j waarvan een dankbaar gebruik was gemaakt. I Nadat de lichtstoet van IJmuiden-Oost ont- ontbonden was, gaf Kunst na Arbeid nog een concert op het Velserduinplein. En daarna brachten honderden feestgangers een bezoek aan het Lunapark, dat van dezen nationalen gedenkdag dus ook nog zijn aandeel kreeg. De gondelvaart. Het bestuur der Kennemer Roei- en Zeil- vereeniging bleef bij de andere vereenigingen niet ten achter. Wat doet men, als men roeit of zeilt? Dan loopt men niet in een optocht, maar organiseert natuurlijk een gondelvaart. De korte tijd van voorbereiding zal wel de oorzaak zijn dat deze gondelvaart van be scheiden omvang was en de toeschouwers wat teleurstelde. Met een vijftal verlichte booten voeren onze roeiende en zeilende plaatsgenoo- ten eeni'gen tijd op het kanaal rond. Het feest in Velsen. Het bestuur der Oranjevereeniging had het initiatief genomen tot het houden van een fakkeloptocht. Ondanks dat ook hier een be hoorlijke voorbereiding ontbrak, mag het be stuur met voldoening op zijn werk terugzien. De opstelling vond plaats in de Banj aart straat, waarbij bleek, dat tal van vereenigin gen aan den oproep gehoor hadden gegeven. Voorop liep de Harmoniekapel van „De Een dracht", waarop volgde een praalwagen. Dan kwamen, voorzien van een fakkel of lampion leden van de Chr. Jongemannen Vereeniging Philidephia, het Jongeren Verbond, de Gym nastiekver. Sparta, de Graal, met kleurige ba nieren, de R.K. Jeugdactie, de R.K. Harmonie St. Caecilia, de R.K. Gymnastiekvereeniging en andere, op hun beurt gevolgd door honder den kinderen van de verschillende scholen, alsook de kinderen van Meerzicht. In den tuin van Concordia, waar de stoet ontbonden zou worden, leverde deze levende illuminatie een fantastische aanblik op, waar toe ook de eleotrische verlichting van den tuin het hare bijdroeg. Vele honderden stroomden den tuin binnen. De heer J. Deinum, voorzitter van de Oranje vereeniging sprak de menigte door de micro foon toe. Hij sprak eenige woorden over de be- teekenis van het Oranje Huis. Inmiddels waren ook burgemeester en me vrouw Kwint in den tuin gearriveerd. De bur gemeester sprak ook hier de menigte toe. Hij besloot zijn rede met een driewerf hoera op het Vorstenhuis. Daarna speelden de beide muziekcorpsen het Wilhelmus, dat spontaan door alle aanwezigen werd meegezongen. De kinderen van Meerzicht zongen daarna in de muziektent het lied „Ons Landje", waar voor hun een hartelijk applaus ten deel viel. Ten slotte lieten de Eendracht en Sint Caecilia zich nog geruimen tijd hooren. De massale bijeenkomst op den Nationalen Gedenkdag op het Willemsplein te IJmuiden gehouden. In Santpoort. Hoewel de tijd van voorbereiding uiterst kort was, wilde het bestuur van dé vereeniging „Ko ninginnedag" den natonalen gedenkdag toch niet geheel onopgemerkt laten voorbijgaan. Het organiseerde daarom inderhaast een fak kel- en lampionoptocht en verkreeg daarvoor de noodzakelijke medewerking van het fan farecorps „Wilhelmina". Met de muziek van dit korps voorop trok ken groote en kleine fakkel- en lampiondra- gers door een groot deel van ons dorp. Na dezen rondgang werd de stoet op den hoek HoofdstraatHagelingerweg na het zin gen van het „Wihelmus" ontbonden. Driehuis. Onder leiding van het bestuur der Oranje vereeniging „Driehuis" werd Zaterdagavond een fakkel- en lampionoptocht georganiseerd. De belangstelling was overweldigend groot. De muzikale medewerking werd verleend door de R.K. Harmonie „Soli Deo Gloria" en het Chr. fanfarecorps van IJmuiden. De stoet trok langs den Driehuizerkerkweg, park Velserbeek, Vogelbuurt, Zeeweg, Gé- nestetlaan en Hagelingerweg. De terugtocht bracht den stoet op het terren voor het mis siehuis, waar halt werd gehouden. Door het studentenzangkoor werd' op keu rige wijze het Wilhelmus ten gehoore gebracht, waarna, via den tuin van de R.K. Pastorie, het eindpunt naast de R.K. kerk werd bereikt. Met het zingen van eenige vaderlandsche liederen, begeleid door de beide muziekkorpsen, eindï°- de dit avondfeest. Als voorzitter der Oranje vereeniging bracht notaris Anten dank aan allen, die hadden meegewerkt en riep de alge meene medewerking in voor het groot oranje feest, dat staat te wachten bij de huwelijks voltrekking van onze prinses. NAAR NOORWEGEN. De IJM. 24, Proef 2, welke naar Noorwegen verkocht is zal Woensdag a.s. naar het Noor den vertrekken,

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1