Zaterdag, dag van nationale vreugde. Onbeschrijflijk enthousiasme in Den Haag. Zes en veertigjarig man doodgestoken. Urenlang défilé voor de Koninklijke familie. LANGS DE STRAAT. Waarnemend secretaris van prins Bernnhard. Tweeling genoemd naar prinselijke verloofden. Feest. De overval op den weg 's-HertogenboschHedel. Jongen van het dak gevallen. Een halve eeuw geleden Aanleiding tof den twist vermoedelijk een familiekwestie. Distributie varkensgehakt in blik. Prijs tot 321/2 cent per K.G. verlaagd. Nederlandsch visschers- vaartuig vergaan. MAANDAG 1'4 SEPTEMBER 1936 Fraai nazomerweer heeft het verlovingsfeest van Prinses Juliana en Prins Bernhard, dat Zaterdag is gevierd, begunstigd, Hoewel er veelal geen gelegenheid is geweest een nauwkeurig uitgewerkt programma op te stellen, heeft toch de bevolking van heel Nederland, naar de berichten uit Noord en Zuid, uit Oost en West, ons melden, met buitengewoon groote vreugde uiting gegeven aan haar gevoelens van blijdschap over het geluk, dat thans in ons Koninklijk Huis heerscht. Zaterdag is werkelijk een hoogtijdag geweest voor ons Oranjehuis. De feestvreugde vond natuurlijk haar culminatiepunt in Den Haag, waar een kilometerlange stoet van meer dan S00 vereenigingen voor de vorstelijke familie urenlang heeft gedéfileerd en waar tienduizen den de Prinselijke verloofden heeft toegejubeld. Deze grootsche huldiging werd besloten met het zingen van het Volkslied en ovaties aan Prinses en Prins. Reeds om 9 uur Zaterdagochtend heerschte een opgewekte en roezige stemming voor het paleis. De leerlingen van het gemeentelijk ly ceum voor meisjes, vergezeld van de rectrice en leeraressen hadden zich rondom het stand beeld gegroepeerd om een bloemenhulde aan de prinses aan te bieden en de felicitatieregis- ters te teekenen. Tegen half tien ging een de putatie van leerlingen het paleis binnen. Even later reed een vrachtauto voor het pa leis, die een geweldige, mand met vruchten aanvoerde, welke door zes jongemannen werd binnengedragen. Het was een hulde van tien bond Westland voor het jonge paar. De voorzitter van dien bond, de heer J. Barendse, was hierbij aanwezig. Zoo ging het den geheelen morgen door. Er kwamen o.m. nog deputaties van het Amster- damsch politiecorps, van de militaire politie, de „Princevlag", hoofdbestuur P.T.T. enz. Deze laatste deputatie voerde een bloemstuk mede, bestaande uit twee witte zendmasten, waartusschen een oranje antenne en een guirlande waren gespannen. Het geheel was op smaakvolle wijze met bloemen versierd. De leden van de deputatie werden op het bordes ontvangen door mr. J. C. baron Baud, die hen naar een der zalen van het paleis geleidde. Prinses Juliana en prins Bernhard en enkele leden van de hofhouding waren daar bijeen. Het jong-verloofde paar heeft de deputatie hartelijk bedankt voor dit huldebewijs, dat namens het geheele personeel van riet hoofd bestuur der P. T. T„ bestaande uit pl.m. 1000 man, is aangeboden. Tenslotte hebben prinses Juliana en prins Bernhard den leden der deputatie de bloe- menschat getoond die het jonge paar dezer dagen mocht ontvangen. Naarmate het middaguur naderde werd de drukte, die Hch voornamelijk bij het paleis in het Noordeinde, in de omgeving daarvan en de verdere binnenstad concentreerde, gewel dig groot en enthousiast bewoog de menigte zich door de straten. En zoo naderde het uur waarop het defile een aanvang zou nemen. Rechts van het ruiterstandbeeld had zich de vereeniging voor den volkszang opgesteld on der leiding van Herman Stenz, terwijl aan de linkerzijde het muziekkorps van de artillerie had plaats genomen. Het publiek, dat zich reeds uren te voren achter de afscheiding had verzameld, begon inmiddels ongeduldig te worden en in spreek koor klonk het telkens: B. e. n. n. o. Benno. Per luidspreker verzocht daarop de politie het publiek dit na te laten en zich rustig te houden. Onmiddellijk werd aan dit verzoek voldaan. Doch toen eenige oogenblikken daar na de balcondeuren werden geopend en de vorstelijke personen voor de ra men zichbaar werden en even later op het balcon verschenen, was 't enthou siasme van de wachtende menigte niet meer te beteugelen en luide en har telijk werd de koninklijke familie en haar gasten langdurig toegejuicht. Het verloofde paar bleef in het midden van het balcon staan, terwijl de Koningin en de Prinses von Lippe-Biesterfeld ter rechterzijde de voor haar bestemde zetels innamen. Prins Aschwin had zich een plaatsje op den uitersten rechterhoek van het balcon uitgeko zen. Reeds in de verte was de kop van den defi- leerenden stoet zichtbaar en na eenig wachten kwam de Kon. Militaire kapel het voorplein opmarcheeren, met daarachter de vlag van het Haagsch comité voor volksfeesten. De kapel maakte halt en front, terwijl ge noemde vlag in het midden van het voorplein statig voor het vorstelijk gezelschap neeg. De stoet werd geopend door den commissa ris der Koningin in Zuid-Holland, jhr. van Karnebeek, en den burgemeester der residen tie, mr. de Monchy, welke beide heeren het paleis betraden en zich op 't balcon bij het vorstelijk gezelschap vervoegden en daar ble ven vertoeven. Dan volgde het Haagsch comité voor volks feesten, dat een groot bloemstuk in het paleis liet bezorgen, terwijl de leden zich op het voor plein opstelden, teneinde van daar het défilé gade te slaan. Onder plechtige stilte zette daarop de ver eeniging voor den volkszang het Wilhelmus in, en zong daarna het nieuwe verlovingslied „O blijde dag, o gouden dag". Na beëindiging hiervan steeg uit de duizenden kelen een luid „Lang zullen ze leven, hoera" op. Urenlang schreden de huldebetoogers, die bijna allen van vlaggetjes waren voorzien, achter hun vaandels en banieren vol enthou siasme en zwaaiend en dansend voorbij het paleis, luide de vorstelijke personen toejube- lend. Deze waren niet moede deze steeds voort durende huldebetuiging in ontvangst te ne men, en vooral de prinses had voor iedere groep een vriendelijken groet. Bij het naderen van de Princevlaggroep, die met haar talrijke vlaggen zeer de aandacht trok, speelde het princevlag-pij pers-korps het volkslied van Lippe. Duidelijk kon men zien, dat prins Bernhard en zijn familie hierdoor zeer verrast waren en dat de prins prinses Ju liana opmerkzaam maakte op de dappere pij pers, die onvermoeid het volkslied herhaalden tot het laatste princevlag-lid met zijn vlag ge passeerd, was. Ze kregen van de koninklijke familie voor deze attentie een extra warmen groet. Toen een groote groep padvindsters in haar blauwe uniformen onder leiding van mevrouw van der Bosch-de Jong passeerde haalde prins Aschwin zijn fototoestel voor den dag en nam hiervan een foto. Gedurende het défilé her haalde hij dit nog eenige keeren o.a. toen een talrijke groep Scheveningsters in costuum on der uitbundig gejubel en zwaaien met haar vlaggetjes voorbijtrokken. Vooral'de prinses had hierin groote schik en gul glimlachend en wuivend nam zij deze bijzondere hulde in ontvangst. Ook een treffend moment was het, toen een groep verpleegsters van de Emmakliniek voor het paleis front maakte en haar banier de den neigen. Vele der padvinderstroepen trokken voorbij met hun hoeden op stokken in de hoogte, ter wijl de welpjes dansend van pret met hun groene petjes zwaaiden. Duizenden en nog eens duizenden. In een schier eindelooze reeks, in een bonte verzameling van vlaggen, uniformen en vaan dels bleven de duizenden deelnemers voorbij het koninklijk paleis defileeren. Een treffend moment was nog,i toen het Leger des Heils voor het paleis aankwam. De muziek zweeg en onder een eenige seconden durende stilte trok de deputatie van het Leger des Heils-soldaten voort. Uit hun gelederen trad een klein meisje naar voren, dat het bordes van het paleis werd opgeleid en een bloemenhulde voor prinses Juliana overreikte. Toen zette het muziekkorps van het Leger des Heils een lied in, en hartelijk zwaaiend en wuivend trokken de Heilsoldaten verder Inmiddels was de duisternis gevallen en nog steeds trok de stoet voort, In het paleis werden de lichten ontstoken en vooral de hall waar alle luchters brandden, bood een fraaien aanblik. Van de vorstelijke familie kon men eigenlijk niemand meer onderscheiden. Aan het wuiven en groeten kon men prinses Ju liana en prins Bernhard nog herkennen. Ook de lantaarns op de straten en op het voorplein brandden reeds, toen het einde van den stoet in zicht kwam. Het laatst defileer de de Haagsche politie, die den geheelen mid dag haar buitengewoon zware taak op zoo verdienstelijke wijze vervuld had. Eerst kwa men een aantal politiemotoren en daarna de hoofdinspecteurs, de inspecteurs en de agen ten. Dat was het slot van een défilé, dat, zelfs voor den Haag van ongekenden omvang was geweest en waaraan tienduizenden met een onbeschrijfelijk enthousiasme hebben deel' genomen. Om tien minuten over achten trokken de laatste deelnemers voorbij. Een hartelijk gejuich, dat overging in een ware ovatie van de enorme menschenmenigte, welke zich rond het paleis had opgesteld, steeg toen op, weldra overstemd echter door de toonen van ons volkslied dat door de militaire muziek ingezet werd. Het was een ontroerend oogenblik, toen uit duizenden keelen het Wil helmus meegezongen werd. Een luid hoera en een „lang leve de prinses en de prins" volgde hierop. Nog eenmaal dankten de prinses en prins Bernhard voor de hulde en toen trokken zij zich met de overige leden der vorstelijke fa milie in het paleis terug. Tijdens den gehee len duur van het défilé hadden zij op het bal con gestaan. Steeds weer laaide de geestdrift op. Niet alleen de deelnemers aan het défilé, doch ook het publiek was onvermoeibaar. Steeds weer opnieuw laaide de geestdrift op, en dansend en zingend hield men er den geest in. De talrijke muziekkorpsen, die steeds weer vroolijke marschen en vaderlandsche liede ren speelden, werkten daartoe niet weinig mee Gedurende het voorbijtrekken der vereeni gingen speelde de muziek der artillerie en zong de volkszang. Een der kamers van het paleis was ingericht voor het roode kruis, Hier werden tal van per sonen, die flauw gevallen waren op brancards binnengedragen. Van het koninklijk paleis marcheerden de deelnemers via de Heulstraat naar het Lange Voorhout. Aan het oorspronkelijk plan van het comité om den stoet op het Voorhout te ontbinden kon geen gevolg worden gegeven, omdat daarvoor de noodige ruimte ontbrak. Duizenden en nog eens duizenden belangstel lenden, die in de onmiddellijke omgeving van het paleis geen plaats hadden kunnen be machtigen, waren daar samengestroomd. Het breede Lange Voorhout was zwart van de men- schen, slechts een smal gedeelte van den rij weg kon worden vrijgehouden. Op den hoek van de Heulstraat en den Kneuterdijk, in de etalage van den kunst handel Boeatan, had minister-president, dr. H. Colijn, voor zeer velen onopgemerkt, plaats genomen. Doch wanneer de deelnemers aan de huldebetooging dr. Colijn zagen, juichten zij hem eveneens hartelijk toe. De ontbinding van den stoet hield, zooals uit het voorafgaande reeds blijkt, gelijken tred met het tempo van het défilé. En naarmate de tijd verstreek, nam het aantal belangstellenden nog steeds toe. Ook vele deelnemers aan het défilé wilden nog wel wat van de optocht ziert en keerden weer naar het Lange Voorhout terug. In de aïonduren werd 't feestelijk karakter van dezen dag nog verhoogd door de illumi natie met hondèfden oranje-lampions, welke tusschen de boomen van het Voorhout waren opgehangen. Hoewel de hoofdstad uiteraard het hoogte punt van de feestelijkheden ter eere van de verloving van prinses Juliana met prins von Lippe-Biesterfeld verlegd heeft naar den dag van Donderdag a.s., wanneer het vorstelijk paar zijn eerste bezoek aan Amsterdam bren gen zal, was er toch ook voor Zaterdag, den dag van nationaal herdenken, zij het ook op korten termijn, een reeds van feestelijkheden georganiseerd, welke alle uistekend zijn ge slaagd. Er was den geheelen dag een enorme menschenmenigte op de been. Kerkgang van de Koninklijke familie. De koninklijke familie en haar vorstelijke gasten waren Zondag onder gehoor van Ds. P. J. Molenaar, in de Bethlehemkerk aan de Laan van Meerdervoort. Eenige persfotografen, die zich voor 't kerk gebouw geposteerd hadden, wekten de nieuws gierigheid op van talrijke voorbijgangers. Toen er eenmaal eenige menschen mede aan den zijingang van het kerkgebouw bleven staan, vermoedde men al spoedig, dat de ko ninklijke familie in aantocht was. De belang stelling deed het groepje aangroeien tot een menigte, wier wachten inderdaad beloond werd. Zoowel H.M. de koningin als prinses Juliana met haar verloofde, de prinses van Lippe- Biesterfeld en prins Achwin arriveerden in eenige hofauto's. Er wa-s groote geestdrift toen de koninklijke personen uit de auto's stegen. In het stampvolle kerkgebouw zaten prinses Juliana en prins Bernhard ter linkerzijde, de moeder van den prins en diens broeder ter rchterzijde van de koningin. H.M. was in het donker gekleed, prinses Juliana in het wit. De organist Alex Schellevis, preludeerde op nationale liederen. Ds. Molenaar bepaalde zijn gehoor bij Han delingen 17 vers 23: „Want de stad doorgaande en aanschouwende Uwe heiligdommen heb ik ook een altaar gevonden, op hetwelk een op schrift stond „Den Onbekenden God". Dezen dan, dien gij niet kennende, dien', verkondig ik ulieden". Na den zegen zong de gemeente „mijn schilt en de betrouwen". Bij het eindigen van den dienst had zich een groote menschenmassa voor het kerkgebouw verzameld. Toen de Koninklijke personen weg reden, werden zij enthousiast toegejuicht. Ter gelegenheid van de vorstelijke verloving is Zondagochtend in alle katholieke kerken na de hoogmis het Te Deum gezongen. Naar ,,De Ruigenhoek Zondagmiddag om half vijf werd de groote Maybach-Zeppelin,' de auto van de prinses Van LippeBiesterfeld, het voorplein van 't koninklijk paleis aan het Noordeinde opge reden. Prins Benno nam achter het stuur plaats en prinses Juliana naast hem, zijn moeder en prins Aschwin zaten achterin. In een flink vaartje ging het toen in de richting van Scheveningen. De vele wandelaars en fietsers hadden er niet zoo spoedig erg in, wie hen lift' de open aüto voorbijsuisden, en ware de auto niet vergezeld geweest van dé motor politie de meesten zouden het in het ge heel niet geweten hebben. Nu ontdekte men het pas, wanneer de auto al voorbij was. Vrijwel onopgemerkt kon de prins langs de Scheveningsche binnenhavens naar den Strandboulevard rijden. Hier was het veel drukker en daarom moest prins Bernhard vrij langzaam rijden. Van alle kanten kwam het publiek toen aanloopen en juichten den prins en de prinses hartelijk toe. Waar de menigte op den boulevard zoo eensklaps vandaan gekomen was, is een raad sel. In dichte rijen stonden zij geschaard en slechts met groote moeite kon de motorpolitie voor de vorstelijke auto een weg banen. Later ging het wat beter en met groote snelheid reed het gezelschap den Pompsta- tionsweg af naar het landhuis van de Ko ningin „den Ruigenhoek". Bij de groote toegangshekken stopte alles. Ook de motorpolitie. De Maibach reed het ter rein op en was binnen enkele seconden achter de duinen uit het gezicht verdwenen. Het was de eerste maal, dat Prins Bernhard den Ruigenhoek bezocht. Het landhuis was geheel verlaten. Het personeel der hofhou ding was de vorige week naar het paleis Noordeinde vertrokken, slechts een portier was achtergebleven. Het bleek, dat de prins en de prinses met zijn moeder en zijn broer in de rustige om geving van strand en duinen eenigen tijd wilden vertoeven. In eenige mandjes werd alles meegenomen wat voor een eenvoudige tea noodig is, zoo dat het kleine gezelschap intiem en onge stoord eenigen tijd te zamen van de mooie om geving kon genieten. Omstreeks zes uur werd het terrein van den Ruigenhoek weer verlaten. Huwelijksgeschenk van het Nederlandsche volk. Te Arnhem is een comité opgericht, dat zich voorstelt, namens het geheele Nederland sche volk, een geschenk aan te bieden ter gelegenheid van het aanstande huwelijk van Prinses Juliana met Prins Bernhard. Voorzitter is mr. A.. J. A. A. baron van Heemstra, oud-gouverneur van Suriname te Oosterbeek; secretarissen zijn mr. U. W. 'Ha zelhoff Roelfzema en mr. E. de Visser, Arn hem, Velper Binnensingel 1. Het Nat. Jongeren Verbond wil namens de Nederlandsche Vrouwelijke Jeugd een hu welijksgeschenk aan Prinses Juliana aan bieden. Naar wij vernemen, is aan prins Bernhard als waarnemend secretaris toegevoegd jhr. ir'. W. G. Röell. sinds 1 September 1934 jacht jonker van H.M. de Koningin. Zaterdagavond werd het arbeidersgezin Van Hal te Zevenbergen verblijd met de ge boorte van een tweeling, een jongen en een meisje, De kinderen zijn Zondag in de R.K. kerk te Zevenbergsche hoek gedoopt. Het meisje heeft dén naam Juliana gekregen terwijl het jongetje genoemd is naar prins Bernhard. Zaterdagnacht of liever Zondagmorgen in de vroegte. De straten van onze goede stad zijn eindelijk verlaten en de gewone rust is teruggekeerd. De oude huizen, die reeds jaren en jaren neergezien hebben op de menschen in de straten aan hun voet en die met stomme verbazing schenen te sta ren naar de ongekende herrie, nog zoo laat in den anders stillen, Haarlemschen nacht, hebben eindelijk de rust hervonden. Zij droo- men voort hun droom van eeuwen. Het feestgedruisch van den nationalen ge denkdag is allengs verstomd. Slechts nu en dan klinkt luid op in de stilte het vroolijke gezang en gejoel van een troepje jongelui, die er niet toe kunnen besluiten afscheid te nemen van elkaar en van de feestelijke pret- stemming. Schoone liederen zijn het, die zij door de nachtelijke straten doen galmen! Heerlijk de maat aangevende als: „Van je hela, holaen „Dadde we toffe jongens zijn...." en sentimenteel-klinkende als „Het zonnetje gaat van ons scheiden" en „Adieu, wij moeten elkander groeten". Als twee van die groepen elkaar tegen komen, is de wederzijdsche begroeting aller hartelijkst. Zij hebben immers allen hetzelf de doel: samen onbezorgd vroolijk te zijn en éen zoo'n heelen overweldigenden feestavond alle moeilijkheden van het begin van hun maatschappelijk leven te vergeten en alleen maar vreugdevol en jong te zijn. Dan zwer ven ze weer uit elkaar, iedere troep een an deren kant uit, andere straten door. om daar de menschen, die slapen, die durven slapen op zoo'n geweldigen feestavond, toe te roe pen, dat zij „wakker moeten worden", om dat „het zonnetje al op is", zooals hun lied luidt, hoewel de duisternis van den nacht nog over de stad gespreid ligt. Het zijn de laatste klanken van het weg stervende feest. Want langzamerhand wor den'de jolige clubjes kleiner en kleiner. De een na den ander wordt naar huis ge bracht tot er nog slechts twee of drie over zijn, die bij een kruispunt eveneens ieder huns weeg gaan. Zij zijn dan eenzame wan delaars geworden, die geen rol meer spelen in de vreugdestemming van dezen nacht. Schor gezongen en moe geloopen slente ren zij naar huis met slechts éen gedachte, die tegelijk voldoening en weemoed brengt: „Het feest is uit". Zoo wordt de stad stiller en stiller en de huizen staan weer, als iederen nacht, alleen in de straten of aan het geheimzinnig don kere water. Binnen slapen tenslotte ook de vermoeide feestgangers den slaap der recht vaardigen. Niets herinnert dan meer aan de uitbun dige vreugde van enkele uren geleden. Al leen.... toch, in de laag hangende takken van een eerbiedwaardigen boom in vroegen herfsttooi hangen slierten kleurige serpen tines, die zachtkens heen en weer slingeren op een zuchtje van den wind. En ergens in een goot ligt een vertrapte feesthoed, daar net in eere als een vermakelijk en waardig attribuut der vreugde, thans verfomfaaid en achteloos weggegooid. Dat zijn de zwijgende bewijzen van den voorbijgeganen nationalen gedenkdag. Tot de nachtelijke man met den bezem komt, de papieren linten uit den boom trekt en de muts opveegt. Nu zou niemand meer kun nen zien, dat Haarlem feest gevierd heeft. Maar de oude huizen, ja die zouden er meer van kunnen vertellen, als zij geen altijd zwij gende toeschouwers waren. In het Oosten begint de nieuwe dag te glo ren over een slapende stad. Pas als de zon ver boven de kim staat, zullen de late feest gangers ontwaken en weten, dat het leven steeds verder gaat en dat op ieder Carnaval een Aschwoensdag volgt. P.—f. Dader gearresteerd. In verband met de aanranding van het 17- jarig meisje A. de Goei uit Ammerzoden, ge pleegd Woensdagavond op den weg 'sHerto genboschHedel, waarbij het meisje steek' wonden werden toegebracht, heeft de mare chaussee uit 's-Hertogenbosch gearresteerd zekeren H. van der B. uit Herpt bij Heusden De man heeft reeds een volledige bekentenis afgelegd. De toestand van het meisje is be vredigend. GUSTA CHRISPIJN MULDER 60 JAAR. Tijdens de voorstelling van het Engelsche blijspel „De Filmheld" door hét Nederlandsch Indisch tooneel is Zondagavond in het Cen- traal-theater te Amsterdam de actrice Gusta Chrispijn Mulder in de pauze gehuldigd in verband met haar 60sten verjaardag. EEN POT MET KOKENDE THEE OMGETROKKEN. In de Houtrijkstraat te Amsterdam heeft een kind een pot met kokende thee omge trokken. Met ernstige brandwonden is het in het Binnen-gasthuis opgenomen. OP EEN ANILINEPOTLOOD GEZOGEN. Een kind van vijf jaar uit de Jacob van Lennepstraat te Amsterdam heeft een ani- linepotlood in den mond gestoken en is met een anilinevergiftiging in het Wilhelmina gasthuis opgenomen. DE HEER S. R. DE MIRANDA 23 JAAR GEMEENTERAADSLID. AMSTERDAM, 13 September. De heer S. R. de Miranda is Zondag gehuldigd in verband met het feit, dat hij 25 jaar geleden lid is geworden van den Amsterdamschen gemeenteraad. Eenige uren later overleden. Zaterdagavond viel de dertienjarige jon gen C. v. d. Z. te Wateringen, die een z.g. slingerparachute waarmede hij aan het spe len was, uit een schoorsteen wilde halen, van een hoogte van veertien meter naar bene den. Het ventje werd met een verbrijzelden schedel opgenomen en overleed enkeie uren later. Jit Haarlem's Dagblad van 1886. 14 September: Gisteren had bij de Arrondissements rechtbank alhier de eerste strafzitting plaats na de invoering van het nieuwe Strafwetboek. De heer Mr. A. A. van der Mersch, substituut-officier, het Open baar Ministerie waarnemende, hield naar aanleiding van dit feit een uitvoe rige rede, daarin betuigende met leed wezen afscheid te nemen van de Code Pénal, doch geenszins den staf brekende over dit verouderde strafwetboek. De behoefte die aan een nationale strafwet geving bestond, is thans vervuld gewor den, een wetgeving die uitblinkt o.a. door een systematische behandeling en waarin gestrengheid gepaard gaat aan humaniteit; een wetboek, dat gerust ge toetst mag worden aan het groote be ginsel van den helaas! reeds ontslapen Modderman: Straf - geen kwaad, doch een leed. „Een goede wetgeving is de afspiege ling van de beschaving eens volks", moge dit al eens gezegd zijn, niet min der waar is het, dat een goede strafwet een grooten beschavenden invloed uit oefent, mits zij goed worde toegepast. Met den wensch dat Rechtbank en Openbaar Ministerie tot een goede toe passing van het nieuwe strafwetboek mogen medewerken, besloot Z.E.A. zijn belangrijke rede. Door zijn buurman. Zondagavond omstreks zes uur is te Heeze tijdens een twist zekere D„ die zes-en-veertig jaar oud is, door zijn buurman Van M. met een mes gestoken. Eén van de messteken trof D. in het hart, zoodat deze terstond overleed. De moord houdt vermoedelijk verband met een familiekwestie. Omstreeks zes uur ont moette de 46-jarige ongehuwde Dobbelman, woonachtig te Leende zijn buurman Jef van M. in een der straten van Heeze. Beiden wa ren per rijwiel. Van M. vroeg Dobbelman van zijn fiets te komen, hetgeen deze weigerde. Daarop reed van M. hem omver. Dobbelman kwam weer op de been, pakte zijn fiets en reed weg. Van M. ging hem achterna en volgde hem tot in het veld, waar hij hem te pakken kreeg. Van M. trok een mes en stak D. verscheidene malen. D. sprong echter op, maar opnieuw wierp van M. zich op zijn slachtoffer en stak hem in pols en borst. Een dezer steken trof het hart, waardoor Dob belman onmiddellijk dood was. Van M. heeft de vlucht genomen en is nog niet achterhaald. Hij is 41 jaar oud en staat zeer ongunstig aangeschreven. Binnenkort wordt het verkrijgbaar gesteld. De minister van Sociale Zaken deelt mede, dat thans een begin zal worden gemaakt met de distributie van var kensgehakt in blik aan ondersteunden en tewerkgestelde werkloozen. De prijs van dit nieuwe product is verlaagd van 35 cent tot 32V2 cent per kilo gram-bus. Aan gezinnen tot en met vier per sonen zal 1 K.G. per week kunnen worden verstrekt en aan grootere ge zinnen 2 K G. Binnen enkele dagen zal aan de gemeente besturen een circulaire worden gezonden, waarin o.m. is aangegeven, op welke wijze dit gehakt bij het hoofd van den rijksdienst der levensmiddelendistributie moet worden aan gevraagd. N.V. DRUKKERIJ „DE TIJD". In de Zaterdag gehouden vergadering van aandeelhouders van de N.V. Drukkerij „De Tijd" werden de jaarstukken over 1935 goed gekeurd. Tot commissaris werd benoemd mr. dr. P. J. Witteman. Alle opvarenden gered. Zondagavond zijn te Huil door den stoomtrawler .Esquimaux" 16 Neder landsche visschers aan land gezet, behoorende tot de bemanning van het motor-visschersvaartuig „Thor" uit Vlaardingen, dat Vrijdagnacht op 40 mijl van de kust van Northum berland met de „Esquimaux" in bot sing is gekomen. Menschenlevens zijn echter gelukkig niet te betreu ren. Eenige leden der bemanning van de „Thor" waren, naar Reuter meldt, op het oogenblik van de botsing op het andere schip overge sprongen. De overige leden hadden zich in de reddingsboot begeven en waren daarna opgepikt. De „Thor" was op sleeptouw geno men, doch twee of driemaal brak de tros, en na 1 uur des morgens heeft men het schip, niet meer gezien. De „Esquimaux" had nog het daglicht afgewacht, doch van het schip was geen spoor meer te bekennen, zoodat het waarschijnlijk gezonken is. De opvaren-, den van de „Thor" zijn alles kwijt. 1

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 2