HET NIEUWE AVONDBLAD Troonrede ziet lichtpunten. 2ie Jaargang No. 2é6 dinsdag 15 september '35 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Cöurantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM De Tol des Verkeers. IJMUIDEN De Postspaarbank in Augustus Toch blijft voortdurende zorg noodig. Verschillende wetsontwerpen aangekondigd. Aan de Vrouwen en Meisjes van de gemeente Velsen. Visscherijnieuws in een notedop. WANDGEDIERTE. èuu/ewhtysóttclejwt. Jlaclicaat SmSSSi. I IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 ADVERTENTIëN: l—a regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN I® NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig In de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. De veelbesproken en bestreden tol des ver keers is in de laatste weken weer door ettelijke slachtoffers betaald. In alle landen, ook in het onze, gaat men voort met hét bedenken en uitvoeren van maatregelen tot verhooging van de veiligheid. Vele zijn ingewikkeld, sommige kosten veel geld, maar belangrijke uitwerking hebben ze niet. De lijst der slachtoffers blijft lang. Toch zou er een eenvoudige en ingrijpen de maatregel te nemen zijn, die zonder eenigen twijfel belangrijk effect zou hebben. Daarmee bedoel ik een nieuwe vaststelling van leef tijdsgrenzen voor de verleening van rijbewij zen. Kort geleden heeft men in Engeland statis tisch vastgesteld hoe de leeftijd der bij onge lukken betrokken autobestuurders en motor rijders zich onderling verhielden. De uitkomst bevestigde de verwachtingen tenvolle. Verre weg het hoogste percentage der ongelukken- veroorzakende rijders bijna de helft van het totaal bleek de groep onder de 25 jaar te zijn. En daarop volgde onmiddellijk de categorie der rijders boven de zestig jaar. Verreweg het laagst waren de percentages in de groepen van 30—50 jaar. Niemand zal zich daarover verbazen. Ieder onzer die in zijn jeugd een motorfiets of auto, of zelfs alleen maar een fiets bestuurd heeft, weet dat hij toen veel gemakkelijker risico's nam dan op later leeftijd, en soms bepaald overmoedige dingen deed. En ieder die de zestig overschreden heeft moet wel weten, dat zijn reactie-snelheid in critieke situaties niet meer dezelfde is gebleven. De conclusie is logisch: men zou den leef tijd voor het verleenen van rijbewijzen, die nu slechts achttien jaar bedraagt, hooger moeten stellen, al is het maar op 21, en men zou een leeftijdsgrens voor intrekking' van rijbewijzen moeten bepalen, bv. op 65 jaar. Daarbij zou een extra-bepaling kunnen komen dat aan menschen (b.v.) boven de 55 jaar, die nimmer tevoren een rijbewijs bezeten hebben, er geen meer verstrekt mag worden. Want er is wel zeer groot verschil tusschen een 60-jarig autobestuurder die al lang rijdt en een die er op dien leeftijd pas mee begint Een der grootste bezwaren tegen een hoo ger stellen van de aanvangs-grens is natuur lijk de moeilijkheid met de beroeps-chauffeurs. Men zou voor hen een uitzondering kunnen maken als een verzwaard examen van hen werd gevorderd, waarbij vooral op natuurlijken aanleg tot voorzichtig rijden zou worden gelet. Deskundige examinators hebben dat dadelijk dóór. Ook nu. Overigens zijn de jonge beroepsrijders als regel toch al heel wat min der gevaarlijk dan de „amateurs", omdat zij al heel spoedig een grootere routine bezitten. Natuurlijk kan men meer bezwaren opsom men. Het gevaarlijk rijden geldt niet voor alle rijders onder de 25, en ook niet voor alle rij ders boven de 60. Neen, natuurlijk niet, maar er zitten de meeste gevaarlijke rijders onder. De vraag is maar of men er krasse maatrege len, waarbij men velen ontstemmen zal, voor over heeft om de veiligheid op den weg aan zienlijk te verhoogen. De handel in motorfietsen zou veel nadeel van een beperking hebben, want op die dingen rijden in groote meerderheid jongens van 18, 19, 20 jaar. Dat is niet te ontkennen. Maar wat weegt het zwaarst? Men kan ook opmerken dat er geen Ne- derlandsche statistiek omtrent de leeftijden der bij ongelukken betrokken rijders bestaat. Welnu, laat men die dan maken. Ik zie aleen geen reden om aan te nemen dat het resultaat van het Engelsche zou verschillen. In elk geval is het een belangwekkende kwestie, die wel spoedig' aan de orde zal moeten komen R. P. COLLECTE VOOR HET NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS. Op Zaterdag 19 September a.s. zal in de gemeente Velsen de jaarlijksehe Roode Kruis collecte worden gehouden. STEUNBONNEN VOOR DE RADIO DISTRIBUTIE. Het comité verzoekt ons te melden, dat in schrijving voor het verkrijgen van een steun- bon voor de maand October voor de Radio centrale in de gemeente Velsen geschiedt op Donderdag 17 September voor de Centrale Kennemerland en Velsen-Noord en uitreiking' op Donderdag 24 September voor de Kenne- mer-Centrale van 78 uur en voor Velsen- Noord van 6.307.30 uur. Voor de Centrale Huisman en v. d. Broek is de inschrijving vastgesteld op Vrijdag 18 September en de uitreiking op Vrijdag 25 September van 78 uur. Het comité wijst er op, dat inschrijving br de exploitanten aan huis niet meer worden geaccepteerd. Tegoed der spaarders nam toe met ruim 63000.—. Gedurende de maand Augustus werd aan de verschillende loketten van de Rijkspost spaarbank in onze gemeente ingelegd f 173.031,21 en terugbetaald f 109.136.71, zoo- dat het tegoed der spaarders toenam met f 63.894.50. Deze aanzienlijke toeneming van het tegoed heeft natuurlijk een bijzondere reden, die geen verband houdt met economische om standigheden. Veeleer is zij het gevolg van de uitbetaling der pensioenen en van andere verrekeningen. Het gunstige saldo is dan ook niet het gevolg van een verminderd opnemen van geld door de spaarders, maar van een stijging van de ingelegde gelden. Er werd ingelegd, resp. terugbetaald: in IJmuiden: Ingelegd Terugbetaald f 84.608,41 f 53.905,09 Meer ingelegd dan terugbetaald f 30.703,32 in IJmuiden-Oost: Ingelegd Terugbetaald f 17.912,73 f 13.875,26 Meer ingelegd dan terugbetaald f 4.037,47 in Velsen: Ingelegd Terugbetaald f 11.242.96 f 4.764.75 Meer ingelegd dan terugbetaald f 6.478,21 in Velsen-Noord: Ingelegd Terugbetaald f 11.722.88 f 10.650,92 Meer ingelegd dan terugbetaald f 1.071.96 in Santpoort-Dorp: Ingelegd Terugbetaald f 28.509,17 f 12.775,10 Meer ingelegd dan terugbetaald f 15.734,07 in Santpoort-Station: Ingelegd Terugbetaald f 19.035,06 f 13.165,59 Meer ingelegd dan terugbetaald f 5.869,47 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes was niet minder dan 86, hetgeen een aanwijzing zou kunnen zijn van het feit, dat een aantal ingezetenen aan het sparen bij de Rijkspost spaarbank boven een andere instelling de voorkeur heeft gegeven. POLENBLOED GAAT BRUISEN. Naar wij vernemen zijn de repetities van de IJmuider Operette-Vereeniging in vollen gang en kan de opvoering van de in studie genomen succes-operette „Polenfoloed" on der directie van Ph. S. Vlessing en regie van Reinhard Rijke, binnenkort tegemoet ge zien worden. DAMCLUB T. O. P. De Damclub T. O. P. zal a.s. Donderdag 17 September het nieuwe seizoen openen. Even als in het vorige seizoen zal de heer Kramer van D. C. IJ. zijn medewerking verleenen. Nieuwe leden voor T. O. P. kunnen zich aan melden bij de heeren A. Lorie, Maarten van Heemskerkstraat 94, Heemskerk, P. Vlot, Lad derbeekstraat 4, Velsen-N. en op de clubavon den, die Donderdagsavonds te half acht in het clublokaal „Watervliet" bij de spoorweg halte Hoogovens worden gehouden. VEEL ANIMO VOOR DE COMPETITIE VAN D. C. IJ. Voor de competitie van D. C. IJ om het club- kampioenschap blijkt veel animo te bestaan. De deelneming is zoo groot, dat met vijf twaalftal len gespeeld zal worden. Deze uitbreiding van het aantal spelers is voornamelijk te danken aan deopgerichte juniores-afdeeling, van welke afdeeling reeds eenige leden aan de competitie deelnemen. De eerste ronde wordt a.s. Donder dagavond gespeeld. EEN UITVINDING VAN EN VOOR DE VROUW Men schrijft ons: Het gebeurt betrekkelijk zelden, dat vrou wen uitvindingen doen op technisch gebied. Thans wordt van een uitvinding melding ge maakt, die door een Nederlandsche vrouw met behulp van haar beide zoons gedaan werd. Het aardige van het geval is, dat zij een echt „vrouwelijk" gebied bestrijkt en dus alle da mes ongetwijfeld zal interesseeren. Het uitgevonden toestelletje is een maatap- paraat. Hoe vaak gebeurt het dat, ondanks het nauwkeurig volgen van de aanwijzingen, bij een knippatroon verstrekt, het gemaakte klee- dingstuk toch niet goed „zit". Hier moet iets veranderd worden, daar nog iets aangebracht. En juist dat „bijwerken" bezorgt de meeste last en moeite. Deze onaangename bijkomstigheid zal voortaan tot het verleden, taehooren. Door toe passing van het „Metro-Quick" apparaat krijgt men steeds correct passende kleeding. Dit toe stel geeft n.l. zuiver de lichaamsvormen aan Het is geschikt voor mantels, mantelcostuums, japonnen, ja ook voor heeren- en kinder- kleeding. Eveneens is het zeer aanbevelens waardig bij het fabriceeren van gehaakte of gebreide kleeding. De resultaten, welke men door het gebruik van dit apparaat verkrijgt, zijn inderdaad verbazingwekkend. Voor dames die zich verder in het knippen wenschen te bekwamen organiseeren de fa- j brikanten enkele van schriftelijke lessen ver gezeld gaande cursussen, die door middel van een tot nog toe onbekende „televisie-methode" n.l. door projectie verduidelijkt worden. Woensdag a.s. te 3 en te 8 uur wordt in „Hel Wapen van Velsen" een demonstratie met het nieuwe apparaat gegeven De Koningin heeft heden in de Ridderzaal te 'sGravenhage in tegenwoordigheid van de leden der Eerste en Tweede Kamer de gewone zitting der Staten Generaal geopend. Hare Majesteit heeft dit gedaan met de volgende rede Leden der Staten-Generaal. Mij wederom in Uw midden bevindend, ge voel Ik allereerst behoefte uiting te geven'aan Mijn innige vreugde over het voorgenomen huwelijk Mijner Dochter. De in verband daarmee noodzakelijke ont werpen van wet zullen U binnenkort worden voorgelegd. De overstelpende bewijzen van belangstel ling bij deze verloving door het gansche volk aan den dag gelegd hebben Mij met warme er kentelijkheid vervuld. Nog altijd levend in een zorgelijken tijd erken Ik met dankbaarheid, dat Mijn Volk ge durende het afgeloopen jaar zijn geestkracht heeft weten te behouden en is blijven worste len om de moeilijkheden, waaronder wij ge bukt gaan, te overwinnen. Gelukkig kan worden getuigd, dat de be toonde inspanning niet zond-er vrucht is ge bleven. In sommige takken van nijverheid heeft het streven naar aanpassing bij de sterk gewij zigde omstandigheden tot resultaten geleid, die de hoop wettigen, dat, bij verdere door werking, de ondervonden druk allengs zal af nemen. Zoolang de economische omstandigheden ook in het buitenland, daartoe noodzaken, zal intuschen de bemoeienis der overheid met het economisch leven in haar tegenwoordigen vorm en het verleenen van steun op menig gebied nog niet kunnen worden gemist. Wel zal wor den zorg gedragen, dat in het bedrijfsleven onnoodig knellende banden zullen worden ver wijderd. De. toestand der openbare geldmiddelen is nog altijd zorgelijk. Zoowel voor het Rijk als voor de gemeenten moet daarom de grootste voorzichtigheid het financieele beleid blijven beheersehen. Aan de verdere doorwerking van de aanpassing en een daaruit voortvloeiende opleving van het bedrijfsleven mag de hoop verbonden worden, dat zij ook een gunstigen invloed op den stand der openbare geldmidde len zal gaan oefenen, zoodat de financieele vooruitzichten langzamerhand minder donker zullen worden. Ook in het komende zitting-jaar zal de be strijding van de werkloosheid en van haar ge volgen de volle aandacht vragen. Op een zoo rechtvaardig en doelmatig mogelijke aanwen ding van de daarvoor bestemde geldmiddelen zal het streven der Regeering gericht blijven. De.bestrijding van de werkloosheid onder de jeugd zal met onverminderde kracht worden voortgezet. De betrekkingen met andere mogendheden zijn vriendschappelijk. Waar nu hier dan daar de internationale verhoudingen onder zoo zwaren druk zijn gesteld, stemt zulks tot bij zondere voldoening. Aan de gedragslijn, die de Regeering bij het bestuur der buitenlandsche betrekkingen pleegt te volgen, zal onveranderd worden vastgehouden. Naast de behandeling van de reeds aan hangige ontwerpen van wet zal Uwe mede werking worden gevraagd voor de totstand koming van wetten strekkende tot het openen van de mogelijkheid tot het verbindend en on verbindend verklaren van bepalingen uit col lectieve arbeidsovereenkomsten, tot herzie ning van het burgerlijk kinderrecht en tot het geven van eenige voorschriften omtrent stich tingen. Voorts zullen U worden voorgelegd ontwerpen tot wijziging van eenige bepalin gen van de Lager Onderwijswet 1920 en van de Dienstplichtwet, tot bestrijding van de lint bebouwing, tot verbetering der tertiaire we gen, tot overneming van een bedrag van 25 millioen aan Nederlandsch-Indische schuld, zoomede een ontwerp inzake de electriciteits- voorziening. Met uitzondering van Curacao, waar de toe stand bevredigend is te achten, vordert de economische en financieele toestand in de overzeesehe gewesten nog de voortdurende zorg der Regeering,: Bij sommige Europeesche bedrijven in Nederlandsch-Indië valt eenige verbetering in den toestand waai te nemen, doch onder de inheemsche bevolking van Jaw zijn, ondanks alle inspanning der Indische Regeering, de omstandigheden nog onbevre digend. Onafgebroken wordt gezocht naar bruikbare middelen om de economische samenwerking tuschen de velschillende deelen van het Ko ninkrijk te bevorderen. De begrootingstoestand in Nederlandsch- Indië geeft hoop, dat ook voor het jaar 1937 vermeerdering van schuld zal kunnen worden voorkomen. Met erkentelijkheid maak Ik gewag van de toewijding waarmede Leger en Vloot zoomede de ambtenaren in burgerlijken dienst van elke geleding in het geheele Koninkrijk hun taak blijven vervullen. Het komende zittingjaar zal ook thans weer veel van de krachten van Kamers en Regeerin vergen. Al is er veel, dat ernstige zorg blijf baren, een hartelijke samenwerking' tusschen Volksvertegenwoordiging en Regeering, steu nend op een eensgezinden volksgeest, zal ons onder de hulpe van den Almachtigen God Die ons sterkte en wijsheid moge schenken het volbrengen der taak, die voor ons ligt, mogelijk maken. En hiermede verklaar Ik de gewone zitting der Staten-Generaal geopend. Een oproep van Mevrouw Kwint. Weer naar zee. De kotter IJM. 209, die ge ruimen tijd voor motorreparatie heeft stilge legen, is Maandag weer naar zee vertrokken Mooie reizen van een schokker. De schokker IJM. 201 heeft op zijn laatste twee reizen in totaal f 1000 besomd, hetgeen een buitenge woon gunstig resultaat genoemd mag worden Weer veel garnalen-drukte. Thans kan men aan de Tegeltjesmarkt weer de gezellige druk te zien van den aanvoer van garnalen en den handel in dit smakelijke diertje. Zoowel 's morgens vroeg als 's middags is er voor deze jonge tak van het IJmuidensche visscherij- bedrijf groote belangstelling. Veel makreel. Er Was gister groote aanvoer van makreel. Desondanks bleven de prijzen op een behoorlijk peil, zoodat de trawlers, die een flinke partij van deze gezochte visch los ten, verzekerd konden zijn van een behoorlijke besomming. MET DE ALKMAAR PACKET NAAR AMSTERDAM Voor hen, die aanwezig willen zijn bij het bezoek van Koningin, Prinses en Prins aan Amsterdam op. a.s. Donderdag is er een uit stekende gelegenheid met de Alkmaar Packet, Voor heel weinig geld vaart men heen en terug naar de hoofdstad en men kan reeds 's morgens 8.30 of 10.45 uur van IJmuiden vertrekken. BENOEMINGEN. De bisschop van Haarlem heeft den Wel- eerw. heer P. C. Betjês benoemd tot directeur der K. J. C. en tot geestelijk adviseur der R.K Sportvereeniging O. I. V. VELSER ZWEMINRICHTING Het bezoek aan de Veteer Zweminrichting in de week van Zaterdag 5 September t./rn. Vrij dag 11 September bedroeg totaal 539. ^Maandag 7 September werd het laagste aantal baders genoteerd n.l. 14, en Vrijdag 11 September het hoogste aantal 170. NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS. Op Woensdag 16 September, zal door de le den der Transportcolonne en helpsters een samenkomst worden gehouden in de achter zaal van Hotel Nummer Een te IJmuiden, des avonds om 8 uur. DAMNIEUWS, Onze damredacteur de heer B. Dukel zal op 22 September te Alkmaar en op 29 September te Velsen-Noord een simultaan-séance geven en een blindpartij spelen. De damclub T.O.P. zal Donderdagavond het seizoen openen in het clubgebouw van Hoog- oven-Staten op Watervliet. Nieuwe leden kunnen zich aldaar opgeven. LEEUWARDER ELFTAL—STORMVOGELS (1—5). In de eerste helft boden de Friezen den meesten tegenstand. Ze smaakten zelfs het ge noegen, de leiding' te veroveren, doch nog voor de rust maakte Stormvogels gelijk. Na de rust echter kreeg de Friesche verde diging het zwaar te verantwoorden. De IJmui der middenlinie, waarin de spil opvallend goed debuteerde, zette voortdurend de voor hoede met lange centers aan het werk en dit open spel bleek den Noordelijken nu juist niet zoo bijzonder te „liggen" Hun verdediging al thans vertoonde bedenkelijke gaten; doel man Dijkstra kreeg het zwaar te verantwoor den. Talrijke schoten van Schoorl c.s. hield hij er kranig uit, doch tenslotte moest hij toch viermaal den bal uit het net halen, zoodat Stormvogels dezen voor haar zoo nuttigen oefenwedstrijd met 51 won. De doelpunten werden gemaakt door Schoorl (4) en Prins. COMPETITIES NED. DAMBOND Het bestuur van den Ned. Dambond heeft thans officieel de hoofdklasse- en 1ste klasse- afdeelingen voor de a.s. competitie 1936-1937 vastgesteld. Voor het district Noord-Holland zijn deze af deelingen als volgt samengesteld: Hoofdklasse: Haarlemsche Damclub I Damclub „Haarlem" I, Damclub „IJmuiden'' I; Damclub „Zaandam" I; Damclub „Wormer" I en Heldersche Damclub I. Eerste klasse: Haarlemsche Damclub 2; Damclub „Haarlem" 2; Beverwijksclie Dam club I: Damclub IJmuiden 2; Damclub Koo' Zaandijk I; Damclub „Zaandam" 2; Castri- «ihe Damclub 1 Op initiatief van de echtgenoote van den Burgemeester zal een inzameling worden gehouden voor een huwelijks geschenk aan H. K. H. Prinses Juliana. De kleinste bijdrage zal dus wel kom zijn. Dezer dagen zal een Comité in het leven worden geroepen dat zoo zal zijn samengesteld, dat daar de ge heele burgerij van Velsen in verte genwoordigd zal zijn. Nader zal nog overleg worden ge pleegd over de vraag of er een afzon derlijk geschenk uit onze gemeente zal worden aangeboden of de hier in gezamelde gelden zullen worden af gedragen voor één nationaal ge schenk. V.A.R.A.-AVOND. Oom Henk vertelt van het werk in en om de V.A.R.A.-studio. In het gebouw „De Daad" Zeeweg heeft gisteravond een druk bezochte bijeenkomst van -de afdeeling IJmuiden van de V.A.R.A. plaats gehad. De bijeenkomst werd geopend door den voorzitter, den heer B. J. Boer, die zeide, dat deze avond was belegd met het doel, werkers te krijgen die voor het komend seizoen er op uit willen trekken om het le denaantal voor de V.A.R.A. te vergrooten. Daartoe was Oome Henk, de heer Oets, uit- genoodiigd om iets over het werk van de V.A.R.A. te vertellen, terwijl mejuffrouw Tine Pet uit Haarlem den avond zou op luisteren met declamatie. Het bestuur heeft een goede keus gedaan daar beiden op onderhoudende wijze hun deel van het programma afwerkten. Het eerste gedeelte van het repertoire van. mej. Pet was meer van propagandistischen aard. Na de pauze werden humoristische voordrachten ten beste gegeven. Het luide applaus na iedere voordracht was welver diend. Oom Henk gaf, met verduidelijking van een aantal projectieplaten, in het kort weer de geschiedenis van den V.A.R.A.-om roep. In het eerste gedeelte werd getoond, hoe de huisvesting vroeger was, in het tweede gedeelte kregen de toeschouwers het fraaie gebouw te zien, waarin thans de uitzendin gen verzorgd waren. Verschillende, door de radio hekend geworden personen kwamen hierbij op het doek. Op onderhoudende en humoristische wijze werd het een en ander naar voren gebracht. Aan het einde van den avond wekte de voorzitter de aanwezigen op, niet stil te zit ten maar mede te werken aan de pogingen, het ledental op te voeren. ABSOLUTE VERDELGING onder geheimhou ding en schriftelijke garantie. Waar anderen faalden, slaagden wij. GEN. CRONJéSTRAAT 135, HAARLEM-N. TELEFOON 11657. (Adv. Ingez. Med.) LOGE „RECHT DOOR ZEE" I. O. G. T. De loge „Recht door Zee" der I. O. G. T. te IJmuiden-Oost houdt Zaterdag' 26 September een propaganda-avond in de groote zaal van het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Kalverstraat. Medewerking verleenen het dubbelmannen- kwartet Excelsior, directeur de heer S. Wiers- ma, de mandolineclub Excelsior en de heer Kofman. Als spreker zal optreden de heer G. Hèssing van Leiden. VERLOTING UITGESTELD. De verloting van de R.-K. Voetbalclub I.E.V. aanvankelijk vastgesteld op Zondag 13 Sep tember is uitgesteld tot Zondag 20 Septem ber a.s. en zal plaats vinden in het R.-K. Vereenigingsgebouw aan den Wij.kerstraat- weg. LEDENVERGADERING VAN DE V.A.R.A. De afdeeling IJmuiden van de V. A. R. A. houdt Maandag 21 September a.s. een ledenver- -adering in „De Daad" aan den Zeeweg. OPENING NUTSBIBLIOTHEEK. Men schrijft ons: De zomer gaat ons langzamerhand weer ver laten en de tijd komt aan, dat er naar lec tuur wordt gevraagd. Dit heeft de Nutsbibliotheek-commissie be grepen; zij heeft gezorgd voor de noodige nieuwe boeken ter aanvulling van den voor raad om de lezers dezen winter weer te kun nen helpen. Alles ziet er weer keurig verzorgd uit. De boeken hebben een nieuw jasje gekregen en zijn van frissche etiketten voorzien, zoodat het geheel een goeden aanblik geeft en noo- digt tot lezen. De groote uitbreiding welke de bibliotheek heeft ondergaan heeft plaats gehad dank zii het groote aantal lezers van verleden iaar met een krachtigen steun van het hoofdbe stuur der Maatschappij. e .aPfJl°op Is ter nu op gevestigd, dat het aan tal lezers niet minder moge zijn dan verleden Iclfctl Een advertentie, deze week in dit blad

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1