verwacht wordend schepen: .weerbericht wij zorgen voor publiciteit Avontuurli jke reis in een rank vaartuigje. UMUIDEN Een circulaire van de I Jmuider V ischhandelvereeniging. WIJK AAN ZEE CASTRICUM SANTPOORT HEEMSKERK BEVERWIJK De aanbesteding van Ket nieuwe veilinggebouw. Irving Thalberg overleden. BURGERLIJKE STAND VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART De Troonrede. Kleine Entente trouw aan den Volkenbond. Veerboot na botsing gezonken DIN'SDSG Ï5 SEPT. '1936 Diverse onderwerpen. Het bestuur der IJmuider Vischhandelver- eeniging heeft de volgende circulaire aan de leden verzonden: Zoutverbod voor versche haring, Den Haag bericht ons in antwoord op ons verzoek, dat er geen termen gevonden kunnen worden om toe te staan, dat na 1 October a.s. versche haring aan den wal wordt gezouten. Wel wordt opengelaten de mogelijkheid om zout te gebruiken ter voorkoming van bederf tijdens transport en voor het verwerken der haring door rookerijen. Het verzoek van onze Vereeniging en het antwoord hierop liggen ter inzage bij den administrateur. Belasting Warenwet. In antwoord op de vele vragen welke ons bereikt hebben inzake deze aangelegenheid, deeien wij mede dat ons bestuur hiernaar een onderzoek heeft ingesteld, waaruit blijkt dat alle handelaren een bedrag zullen moeten be talen. a. Zij, die ingeschreven zijn in het Handels register, varieerend van f 5 tot f 40 per jaar, b. zij, die niet ingeschreven zijn, van f 1 tot f 3 per jaar. Indien gewenscht, nadere bijzonderheden bij den administrateur. Heffing op bakolie. In eerste instantie is door den minister af wijzend beschikt op het verzoek onzer Ver eeniging om de heffing te verlagen. Opnieuw hebben wij deze aangelegenheid aanhangig gemaakt en ons bestuur hoopt binnenkort hierover nadere mededeelingen te kunnen doen. Verloving Prinses Juliana. Ons bestuur heeft in verband met de verlo ving van Prinses Juliana, haar namens de Vereeniging een telegrafischen gelukwensch gezonden. PERSONALIA. In de vacature J. F. Lamey is de heer A. J. van Leusen, arts alhier, gekozen als plaats vervangend lid van den bondsraad van den K. N. V. B. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt Ewald IJM. 48, vangst 1150 manden haring, 40 m. diversen. Totaal 1190 manden benevens 200 stuks kabeljauw, 200 st. groote koolvisch en 11 kantjes steurharing.. Amsterdam, IJM. 58, vangst 100 M. schel- visch, 160 m. braadschelvisch, 30 m. gul, 30 m. platvisch en witjes, 30 m. wijting, 35 m. radio 70 m. haring, 20 m. varia. 320 m. makreel, To taal 795 m. Timor, IJm. 491, vangst 850 m. diversen. Poolzee IJM. 77, vangst 15 m. schelvisch, 20 m. braadschelvisch, 25 m. gul, 35 m. platvisch 135 m. makreel, 30 m. wijting, 70 m. radio, Totaal 330 m. benevens 40 st. stijve kabeljauw. MARKTPRIJZEN VAN DINSDAG 15 SEPT. Tarbot per K G. f 0.95—f 0.82. Griet per 50 K.G. f 25—f 20. 1 Tongen per K.G. f 1.40f 0-98. Middelschol per 50 K.G. f 28 Zetschol per 50 K.G. f 22—f 20. Kleine -schol per 50 K.G. f 19f 7.50. Bot per 50 K-G. f 18—f 14. Schar per 50 K.G. f 16—f 1.90. Tongschar per 50 K.G. f 27f 23. Kleine poon per 50 K.G. f 1.40. Groote schelvisch per 50 K.G. f 34. Middelschelvisch per 50 K.G. f 22. Kleine middelschelvisch p. 50 K.G. f 22f 13 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 13.50f 5.50. Kabeljauw per 125 K.G. f 48f 40. Groote gullen petr 50 K.G. f 20f 15. Kleine gullen per 50 K.G. f 15f 4.90. Wijting per 50 K.G. f 3.60—f 1.60. Makreel per 50 K.G. f 7.50—f 3.65. Heilbot per K.G. f 1.14—f 0.36. Leng per stuk f 1.03. Versche haring per kist f 3.65 -f 21. -f 1.95. Trawlers: Maria IJM. 95, 410 m. f 2450. Cornelis IJM. 15, 1000 m. f 2560. Derika# IJM. 417, 530 m. f 2490. Martha IJM. 165, 150 m., f 1990. Aneta IJM. 82, 1300 m. f 2920. NED. HERV. KERK. De heer M. Foeken te Haarlem, door den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente alhier benoemd tot hulpprediker in de vacature ont staan door vertrek van ds' D. J. Haspels, heeft zijn benoeming niet kunnen aannemen. BRANDJE OP HET VOETBALVELD. Door onbekende oorzaak is Maandagavond een kastje voor berging van afsluitschermen rondom het voetbalveld van de R.K. Voetbal- vereeniging Excelsior in brand geraakt. De ontdekker van het brandje vermoedde een brand in een gebouw en alameerde de brand weer te Beverwijk, die binnen tien minuten aanwezig was. Assistentie was onnoodig. TUINBOUWVEREENIGING „ONS BELANG". Marktbericht 14 September. Andijvie per kist 1217 ets. Sla, per kist 1120 ets. Spinazie per kist 21 ets. Wortelen per bos 5y2 ets. Bloemkool per stuk 12V2 ct. Groene kool per stuk 1 1/22 ets. Dubb. boonen per K.G. 3Vz10 ets. Snijboonen per K.G. 320 ets. Enk. boonen per K.G. 39M> ets. Pronksnijboonen per K.G. 2 ets. Rentegevers per K.G. 313 y2 ct. Aardbeien per doosje 813 1/2 ct. PERSONALIA. Onze plaatsgenoot W. A. C. Vink, slaagde voor het te Amsterdam gehouden examen voor diploma van den Algem. Nederlandschen Po litiebond. DE IEPZIEKTE. Tal van jonge iepeboomen blijken wederom door de iepziekte te zijn aangetast. Men tracht ze nog te redden door alle takken tot den stam toe af te kappen, doch vermoedelijk zal dit niet baten, omdat de ondervinding ook hier reeds heeft geleerd, dat als regel de ziekte blijft voortwoekeren. HET RIJTUIG MET KERKGANGERS SLOEG OM. Zondagmiddag reed de heer KI. F. met zijn rijtuig waarin vier oude dames waren gezeten ter kerke. Langs de Oosterstreng gekomen schrok het paard van een langs den weg ge parkeerde auto. Het paard sprong opzij met het gevolg dat het lichte rijtuig omsloeg. Met de grootste moeite wist men de hevig ver schrikte dames uit hun benarde positie te bevrijden. Het bleek echter, dat, behoudens eenige lichte kneuzingen, allen met de schrik waren vrijgekomen. MARKTEBERICHTEN. Beverwijk, 14 Sept. 1936. Spinazie per kist f 0.404.50. Postelein per kist f 0.300.40. Andijvie per kist f 0.160.28. Wortelen per bos f 0.030.06. Bieten per K.G. f 0.03. Komkommers per 100 f 14. Aardappelen, klei per K.G. f 0.020.04y2. Doppers per K.G. f 0.24. Capucijners per K.G. f 0.23. Raspers per K.G. f 0.25. Tuinboonen per K.G. f 0.07. Snijboonen per K.G. f 0.100.24. Heerenboonen per K.G. f 0.040.16. Trosboonen per K.G. f 0.120.14. Roode kool per 100 f 4. Savoye kool per 100 f 45. Bloemkool per 100 f 312. Uien per K.G. f 0.03. Prei per bos f 0.10. Sla per kist f 0.140.24. Pieterselie per kist f 0.12. Selderie per kist f 0.12. Appelen per K.G. f 0.12—0.20. Peren per K. G. f 0.080.14. Pruimen per K.G. f 0.240.36. Aardbeien per doosje f 0.120.16. Druiven per K.G. f 0.240.28. WIELRENNER GEVALLEN. Een wielrenner, die in de Breestraat reed, maakte Maandagmiddag een ernstigen val, toen zijn jas, die hij over den arm droeg, tus- schen de spaken van zijn voorwiel kwam. De jongeman bleef met bloedende hoofdwonden liggen.: Hij werd bij den heer Coppens bin nengedragen. Dr. Melchior heeft hem ver bonden, waarna de wielrenner met een auto naar zijn huis werd gebracht. Naar wij vernemen zal het nieuwe veiling gebouw dat op het marktterrein aan den ha ven voor de B. E. T. veiling zal worden gesticht, op Dinsdag 29 September worden aanbesteed. CATECHISATIE DER DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Ds. J. D. van Calcar verzoekt ons mede te deelen dat hij zijn leerlingen deze week op de gewone uren verwacht. HET HUWELIJK VAN DS. HOLTROP. Ter gelegenheid van het a.s. huwelijk van ds. Holtrop, predikant van de Geref. Kerk al hier, werd Maandagavond in het kerkgebouw op het C. H. Moensplein een bijeenkomst ge houden van vereenigingen en van vele ande re leden der Geref. kerk, waarin de predikant en zijn bruid op hartelijke wijze zijn gehul digd. Er had zich een commissie gevormd, die dezen avond "had voorbereid en die tevens maatregeleden had genomen om 't bruidspaar een huwelijksgeschenk aan te bieden. Dit geschiedde bij monde van den voorzitter van de commissie. De zangvereeniging Vox Hu mana heeft de bijeenkomst opgeluisterd met het zingen van eenige mooie composities. JOURNAALVOORSTELLING IN HET KENNEMER THEATER. Het Kennemer Theater heeft Zaterdag en Zondag speciale journaal voorstellingen gege ven, waarbij o.m. de filmreportage van de feestelijkheden in Den Haag ter gelegenheid van de verloving van prinses Juliana werd vertoond. De belangstelling voor deze korte filmvoorstellingen is zoo groot geweest, dat de directie van het Kennemer Theater beslo ten heeft ook Woensdagmiddag en -avond op nieuw een serie van deze voorstellingen te geven. Irving Thalberg, de bekwame filmregisseur en echtgenoote van de filmster Norma Shea rer, is, naar uit Santa Monica (Californië) wordt gemeld, aan longontsteking overleden. HAARLEM, 14 September. Bevallen 9 September: M. ZonneveldVree ken, z.; 11 September M. J. van Ommeren Driessen,z.; A. L. G. SchavemakerBerg kamp, d.; M. HenneveltD'haene, d.; 12 Sep tember: C. van HarenWensveen, z.; G. Ha- metemanBerends, d.; A. S. Noordijk Borger, d.; C. J. J. de GraafDuik, z.; M. Rij broekBrauckmann, z.; C. Boschvan Nor den, z.; 13 September: W. C. Dingenouts—v. Waard, z.; C. B. Meier—Redeker, z.; T. P. C. Vreev. Esseveld, d.; Overleden 11 September: W. Jansen, 78 j., Duinvliedspad; M. A. M., 21 d.; d. v. F. A. J. Muller, Kamperlaan; M. van Heijnsbergen, 83 j., Floresstraat; H. P. Sanders—van Beek, 60 j., Barbarossastraat; O. J. van Zutphen, 73 j.; Gasthuisvest; 13 September: C. v. d. Vlist, 59 j., Grebberstraat; J. C. Born, 54 j., Ged. Oude Gracht. Schip van verm. aankomst Laatste bericht Amstelkerk Abu x) Ajax (Ned.) Alkmaar x) Aurora Arichachu Bennekom Boschfontein x) Barneveld Breda x) Boskoop Bacchus (Ned.) Cottica West Indië Calypso Alexandrië Chr. Huygens x) Batavia Cordillera x) Pto Barrios W. Afrika Constantza Oporto Chili Patras Bilbao (v. IJm.) Hamburg Zuid Afrika Chili Chili. Chili Danzig Eurybates x) Eemland Eurylochus x) Eldon Park Freiburg Gaza Ganymedes Grootekerk x) Heidelberg Hamm Hanau Hercules Jaarstroom Laertes M. v. St. Aldegonde x) Moena x) Orion (Ned.) Orestes Oberen (Ned.) Polydorus Poelau Bras x) Phrygia ieiau La ut x) Polyphemus x) Palatia Pluto (Ned.) Randwijk Rhesus x) Rosten Springfontein x) Stella Ned.) saiaöangka x) Salland x) Signfred St. Philipsland Trompenberg Tiberius Ulysses (Ned.) Velta Vulcanus Vesta (Ned.) Waterland x) Zuiderkerk x) Zaanland x) Batavia Buenos Aires Batavia W. Afrika Ned. Indië Buenos Aires Izmir Japan Ned.-Indië. Batavia Ned. Indië Bourgas West Afrika Batavia Batavia Ned. Indië Alexandrië Constantza Mexandrië Batavia. Batavia Cristobal Tata via. Rn fa via. Tampico Stettin Archangel Batavia Kragerö (v. IJm.) Z. Afrika La Romana Batavia Buenos Aires Middlesbro Archangel Archangel Midd. Zee Hamburg Riga Middell. Zee Midd. Zee Hamburg Japan Buenos Ayres 18 Sept. 16 Sept. 21 Sept. 15 Sept. 23 Sept. 20 Sept. 15 Oct. 6 Oct. 2 Oct. 26 Oct. 4 Oct. 6 Oct. 23 Oct. 26 Sept. 23 Sept. 5 Oct. 7 Nov. 8 Oct. 17 Sept. 11 Oct. 29 Sept. 17 Sept. 25 Sept. 10 Oct. 25 Sept. 25 Sept. 30 Rp 13 Oct. 15 Sept. 16 Sept 18 Oct. heden 16 Oct. 15 Sept. 16 Sept. 12 Oct. 15 Sept. 30 Sept. 27 Sept. 20 Sept. 18 Sept. 4 Sept. van Takoradi. 4 Sept. van Stamboul. 12 Sept. van Lissabon. 12 Sept. te Valparaiso. 9 Sept. vertrokken. 10 Sept. vertrokken. vertrekt 19 Sept. 12 Sept. van Marseille. 12 Sept. van Liverpool. 9 Sept. van Curacao. 12 Sept. van Iquique. vertrekt 15 Sept. 12 Sept. te Paramaribo. 12 Sept. vertrokken. 11 Sept. van Singapore. 15 Sept. van Cartagena. vertrekt 19 Sept. 11 Sept. van Rio Janeiro. 7 Sept. van Colombo. 5 Sept. van Sierre Leone. 9 Sept. van Soerabaja. 4 Sept. te Santa Fé. 10 Sept. te Izmir. 8 Sept. van Shanghai. 10 Sept. van Port Said. 6 Sept. van Colombo. 8 Sept. van Bintang. 12 Sept. te Stamboul. 8 Sept. van Dakar, in lading. 12 Sept. van Gibraltar. 14 Sept. van Colombo. 9 Sept. van Samos. 10 Sept. van Algiers. 12 Sept. van Canea. 10 Sept. van Belawan. in lading. 11 Sept. van Trinidad. 13 Sept. van Port Said. 12 Sept. van Port Said. 12 Sept. vertrokken. 12 Sept. vertrokken. 6 Sept. vertrokken. 12 Sept. vertrokken. 12 Sept. vertrokken. 12 Sept. van Port Natal. 11 Sept. te Londen, tn lading vertrekt 18 Sept. 14 Sept. vertrokken, in lading. 6 Sept. vertrokken. 12 Sept. van Susak. in lading. 9 Sept. vertrokken. 13 Sept. te Barcelona. 6 Sept. te Calamata. vertrekt 19 Sept. 11 Sept. van Haifa. 12 Sept. van Las Palmas. x) Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 bruto register ton. Hoogovens TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Britsoh 6.s. Heworth Newcastle kolen Wel voert de Troonrede-1936. vanmiddag door H.M. de Koningin uitgesproken, een gansch anderen toon dan in de laatste jaren gebruikelijk was geworden! En het verschil schuilt niet alleen in de aanvangs-paragrafen, waarin H M. haar innige vreugde uit over de verloving harer dochter en haar erkentelijk heid uit voor de overstelpende bewijzen van belangstelling, bij deze verloving door het gansche volk gegeven. De stem der regeering, immer in de Troon rede doorklinkend, doet eveneens een blijden toon hooren. Er is wel geen juichtoon, waar toe dan ook nog allerminst aanleiding bestaat, er worden geen stoute profetieën omtrent het spoedig intreden van betere tijden gewaagd, maar na zoovele sombere uitingen in vorige jaren leest men hier toch duidelijk verlich ting en nieuwe hoop uit. Die schijnt alleen wat moeilijk te aanvaarden bij den in vroeger tijden stereotiep-weerkeerenden zin omtrent de vriendschappelijkheid der betrek kingen met andere mogendheden. Er is aan toegevoegd: „Waar nu hier dan daar de in ternationale verhoudingen onder zoo zwaren druk zijn gesteld, stemt zulks tot bijzondere voldoening. Aan de gedragslijn, die de Regee ring bij het bestuur der buitenlandsche be trekkingen pleegt te volgen, zal onveranderd worden vastgehouden." De vriendschappelijkheid is helaas wel zeer zwaar bewapend, en overigens herinnert men zich zonder eenige bijzondere inspanning dat in het afgeloopen jaar economische sancties tegen Italië moesten worden genomen, dat geen diplomatiek verkeer met Rusland be staat, dat een recent incident met Duitschland niet bepaald als proeve van vriendschappe lijkheid kon gelden. De erkenning dat het Nederlandsche volk in het afgeloopen jaar zijn geestkracht heeft weten te behouden en is blijven worstelen om de moeilijkheden, waaronder wij gebukt gaan, te overwinnen wordt gevolgd door een getui genis, dat de betoonde inspanning niet zonder vrucht is gebleven. In sommige takken van nijverheid zijn door aanpassing resultaten be reikt, die de hoop wettigen dat bij verdere doorwerking van die aanpassing de druk al lengs zal afnemen. Het is met vaderlandsche voorzichtigheid en reserve gezegd, maar het is een nieuwe hoopvolle toon die zich voortzet na de op merking dat de toestand der openbare geld middelen nog steeds zorgelijk is: Aan de verdere doorwerking van de aanpassing en een daaruit voortvloeiende opleving van het be drijfsleven mag de hoop verbonden worden, dat zij ook een gunstigen invloed op den stand der openbare geldmiddelen zal gaan uitoefe nen, zoodat de financieele vooruitzichten langzamerhand minder donker zullen worden" Ook de Indische paragraaf geeft een der gelijke hoopvolle noot; omtrent de bestrijding der werkloosheid gaat de Troonrede niet ver der dan het constateeren van feiten en van goede voornemens tot verdere bestrijding. Af neming door verdere Verbetering van den eeo- nomischen toestand stelt zij nog niet met zoo veel woorden in uitzichten toch is die wellicht tusschen de regels te lezen. In het algemeen dus een andere toon, die sommige sceptici aan regeerings-gevoelens omtrent de naderende verkiezingen zullen toeschrijven en daarmee de regeering onrecht doen, want er is, onloochenbaar, in den laat- sten tijd in de geheele wereld een verbetering in een aantal bedrijfstakken ingetreden en Nederland heeft inderdaad tengevolge van zijn aanpasings-maatregelen zijn positie op de wereldmarkt aanmerkelijk beter zien worden. Daarom kan, al dreigen nog zoovele groote gevaren, deze Troonrede met reden een blij- der toon voeren dan haar voorgangsters. R. P. Richtlijnen der gemeenschappelijke politiek bekrachtigd. Reuter meldt uit Bratislawa, 14 September Aan het einde der besprekingen der mi nisters van Buitenlandsche Zaken van de Kleine Etente is een communiqué uitgegeven waarin gezegd wordt, dat de groote lijnen der gemeenschappelijke politiek blijven, zooals zij zijn uitgestippeld op de vorige bijeenkomst te Belgrado. De drie staten blijven streven naar een algemeenen vrede en naar hun eigen veilig heid. Een der belangrijkste elementen dezer politie blijft de Volkenbond. Ondanks de moeilijkheden, die de Bond doormaakt, blijft de Kleine Entente trouw aan het instituut, daar zij ervan overtuigd is, dat de Bond zijn geheelew waarde behoudt voor de duurzame regeling der betrekkingen tusschen de staten. De drie staten zijn bereid mede te werken aan d versterking van het gezag van den Bond. De regionale ententies, reeds van 1921 af door de Kleine Entente bepleit, vormen naar haar meening een factor van gewicht in dat stre ven. Naar aanleiding vooral van de gebeurtenis sen in Spanje verklaren de staten, dat zij nauwgezet vasthouden aan een politiek van niet-inmenging in de binnenlandsöhe aange legenheden van een anderen staat zooals zij ook geen inmenging in eigen zaken zouden dulden. Veertien opvarenden in de Newa verdronken. Op de Newa bij Leningrad is, naar Reuter meldt, het stoomschip „Tsjitserin" in aan varing gekomen met een veerboot. Daarbij zijn veertien opvarenden verdronken. De kapiteins van beide vaartuigen zijn ge arresteerd, zij worden beschuldigd van grove nalatigheid. De Bilt cooripelti Meest zwakken veranderlijken wind. Gedeeltelijk bewolkt met kans op eenige regenbuitjes in het Westen. Weinig of geen regen in het Oosten. Weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 773,2 m.M. te Ona. Laagste 753,0 m.M. te Isafjord. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 764 m.M. Neiging: vooruit. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Woensdag v.m. 3.21 uur; n.m. 3.41 uur. Donderdag v.m. 3-53 uur; n.m. 4.13 uur. Vrijdag v.m. 4.24 uur; n.m. 4.41 uur. VELSER ZWEMINRICHTING: Temperatuur lucht 50 gr. F. Temperatuur water 62 gr. F. 64 F. 52 F. 56 F. fpntl moet het nut van adverteeren inzien. HAARLEM Dinsdag. Van Haarlem naar Britsch-Indië per kano. Zooals onze lezers zich wellicht zullen her inneren, vertrokken den 15den April 1935 drie jeugdige kanovaarders met hun ranke vaar tuigjes uit Haarlem om een reis naar Indië te ondernemen. Het waren de toen 25-jarige Th. Geigl, de 21-jarige C. Entrop en zijn broer de 18-jarige N. Entrop. Misschien zullen er enkele ongeloovige Tho massen geweest zijn, die bij het vernemen van dit bericht destijds hun schouders ophaalden en de voorspelling uitspraken, dat de jongelui wel niet erg ver zouden komen. Maar zij wor den door de feiten in hun meening beschaamd. Wij ontvingen van de ondernemende jongens een brief uit..Britsch-Indië, waar zij na vele avonturen zijn aangekomen. „Veel tegenslagen hebben wij onderweg ge had", zoo schrijven zij, „reeds in Duitschland moest een van ons (Geigl) achterblijven en met zijn tweeën gingen wij verder. De reis door Europa had verder een vlot verloop, al hadden wij met financieele moeilijkheden te kampen, waaruit onze vrienden in Holland ons echter redden. In de Turksche wateren aangekomen, begon.de misère. De Turksche regeering wilde ons geen toestemming geven om langs de kust te varen in verband met den oorlog tusschen Italië en Abessynië, die inmiddels was uitge broken. Nu eens per boot, dan weer te voet of per auto bereikten wij tenslotte Bagdad. Het gelukte ons hier werk te krijgen voor drie maanden te Basra. In deze stad kwamen wij in kennis met een Engelschen onderwijzer, die bij het vernemen van onze avonturen zoo enthousiast werd, dat hij ons zijn vouwboot afstond om onze voorgenomen reis te kunnen vervolgen. Dankbaar maakten wij hiervan ge bruik en in April van dit jaar vertrokken wij en voeren de Tigris af naar de Perzische Golf op weg naar Karachi. Na 1300 mijl afgelegd te hebben, hadden wij het ongeluk te kapseizen. Wij moesten twee mijl zwemmen om de kust te bereiken, wat ons tenslotte gelukte. Wij hadden echter alles ver loren door dit onaangename avon tuur. Alleen onze boot hadden wij ge lukkig gered. Na veel moeite bereikten wij tenslotte de plaats Charbar, waar wij twee weken moesten wachten op een boot, die ons meenam naar Karachi. De moesson maakte het ons onmogelijk ver der te gaan. Drie weken bleven wij te Karachi. Toen vertrokken wij per trein naar Delhi, waar wij weer in onze boot stapten en de Jamna-rivier afvoeren tot Allahabad. Hier kwamen wij in de Ganges, die in den moesson- tijd een zeer gevaarlijke rivier is. Behouden zijn wij thans te Mizzapur aangekomen. Over een maand hopen wij in Calcutta te zijn." U ziet, dat de onversaagde Haarlemsche jongens niet spoedig de moed laten zinken on danks de vele gevaren, die zij ontmoet hebben. En nu zij zoover gekomen zijn, zullen zij ook ongetwijfeld hun doel, Ned. Indië, weten te bereiken. WOENSDAG 16 SEPTEMBER Palace Filmac: 115 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds AGENDA TE HAARLEM DINSDAG 15 SEPTEMBER Groote Kerk: Orgelbespeling 8.159.15 uur. Palace Filmac: 115 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Rembrandt Theater: „De geheime Agent", met Peter Lorre. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Allotria" geprolon geerd. Regie Willy Forst. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Het masker valt" met Paul Wegener. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De achterneef van King- Kong". 7 en 9.15 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. WOENSDAG 16 SEPTEMBER Palace Filmac: 115 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6