HET NIEUWE AVONDBLAD Ijmuidet CeuMHiwedsttifd Vergadering van den Gemeenteraad. 21e JAARGANG No. 267 WOENSDAG 16 SEPT. 1936 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ,,Uw ïlwlaut de> (finuidec Cowtani WtzUt den tn de> hemd!" De prijzen kunnen worden afgehaald' van DONDERDAG f7 SEPTEMBER a.s. af aan ons kantoorKENNEMERLAAN 42, tusschen 9 en 6 uur. De werkloosheid. UMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal ƒ1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 rADVERTENTIëN: l—o regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 et. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN Dl DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen ais zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit: ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand. voet of oog: f 250.- bij verlies van een duim: ƒ150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H_A.V.- Bank te Schiedam. VELSEN. Het uitbreidingsplan aangenomen. Maar de heer Van Heijst gaat in beroep bij Gedeputeerde Staten Geen verandering ten aanzien van Vlugt-Hoven en de gesloten bebouwing aan de Wüstelaan blijft Het gemeentebestuur paraat inzake de steunver laging. De heer Zwanenburg bedankt als raadslid. De voorzitter deelt mede, dat van den heer J. Zwanenburg' bericht is ontvangen, dat hij zich om gezondheidsredenen genoodzaakt heeft gezien, ontslag' te nemen als lid van den Raad. In verband met deze mededeeling wijdt de voorzitter eenige vriendelijke woorden aan den heer Zwanenburg'. Hij wensoht hem een spoe dig herstel toe en hoopt, dat hij ook als amb teloos burger belang zal blijven stellen in het werk van den gemeenteraad. Het uitbreidingsplan. Voortgezet wordt de behandeling van het uitbreidingsplan. De heer Dunnebier wethouder van Openbare Werken zegt, dat wanneer het plan overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt aangenomen, dit nog geenszins inhoudt, dat er geen tweede oprit bij de Visschers- haven kan komen. Het geldt hier het plan „in hoofdzaak". Wanneer een plan „in onder deelen" wordt vastgesteld, kan met de wen- schen van den heer Vermeulen rekening' wor den gehouden. De heer Van Heijst (N.P.l repliceert. Spreker handhaaft zijn in eerste instantie geuite bezwaren. Kan de gemeente niet een fonds stichten van f 200.000 om daarvan eenige doorbraken te bekostigen? Spreker meent, dat iedereen, die zich benadeeld ge voelt door de indeeling van grond van een ander, volkomen het recht heeft, bezwaren tegen het plan in te brengen. Een verbindings weg tusschen Jan Gij zen vaart en Haarlem acht de heer Van Heijst onmisbaar. Voorts betwijfelt de heer Van Heijst, dat er in de kwestie Vlugt—Hoven niets te doen is. Ten slotte bespreekt de heer Van Heijst nog eenige bezwaarschriften. Hij zag liever een be bouwd Boschbeek dan een geslóten Boschbeek. De héér Vermeulen (A.R.), die in het vorige vergadering B. en W. had verweten, dat er geen voldoende tijd voor behandeling was voor deze belangrijke zaak, zèide dat hem ge bleken is, dat er nog tijd is tot 23 October. B. en W. hadden echter schuld aan dit ver wijt, omdat zij er tegen waren, de behande ling tot de volgende vergadering aan te hou den, zooals de heer Van Heijst had voorgesteld. De heer Vermeulen sprak daarna over de op merking van den heer Sluiters over IJmuiden. IJmuiden heeft een eigen taak en wel als industrieplaats, niet als badplaats. Bovendien geeft spreker de voorkeur aan een industrie plaats boven een badplaats. Spreker gelooft niet, dat IJmuiden zich'als badplaats zoo zou kunnen ontwikkelen als andere badplaatsen dit gedaan hebben. IJmuiden kan hoogstens een badplaats worden voor de dagjesmenschen. Spreker is het niet met den heer Dunnebier eens, dat de raad niet deskundig is om zich een oordeel over het plan te vormen. Ten slotte is niet de ontwerper, zijn niet B. en W. maar is de Raad verantwoordelijk voor het plan. De raad is meent spreker volkomen be voegd en ook verplicht, een oordeel over het plan uit te spreker. Spreker meent, dat er principieel geen bezwaren bestaan, met be langhebbenden de zaak te bespreken. Hij meent, dat wanneer dit met één of twee is ge schied, dit met allen gedaan had moeten worden. Spreker heeft nog een persoonlijk feit. De wethouder van O. W. heeft aan wat hij in eerste instantie heeft gezegd, de interpretatie gegeven, dat als spreekr zijn zin niet kreeg, hij tegen het uitbreidingsplan zou stemmen. Spreekr bestrijdt deze interpretatie. Met aan vaarding van sprekers voorstel van twee op ritten bij de Visschershaven is niets verloren. Noch de heer Dunnebier, noch spreker kan zeggen, wat in detoekomst het beste is; dit zal de tijd leeren. Openhouden van de mogelijk heden van een verbinding naar het Zuiden acht spreker de juiste politiek. Wij moeten de rechten, die wij hebben niet prijsgeven. De kortere verbinding naar het station moet ge handhaafd blijven. Het is een recht, dat ons niets kost. De kosten drukken op de exploitatie van „de Binnenlandsche". De tweede verbin dingsweg' moet in het plan opgenomen, meent spreker. Over de breedte van dezen verbin dingsweg wil de heer Vermeulen niet spreken. De heer Bosman (V.D.) bespreekt nog eens het antwoord van B. en W. aan de Mij. „Veenduin" en het antwoord van den wet houder betreffende VlugtHoven. Spreker handhaaft zijn in eerste instantie te berde'ge brachte bezwaren. De heer Bosman wil geen gesloten bebouwing langs de Wüstelaan, in het belang van het behoud van het natuur schoon. Wat de opritten bij de Visschershaven betreft, spreker is het met den heer Vermeu len eens. Het is, zooals de heer Vermeulen heeft gezegd: tusschen twee prikkeldraad]es is een druk verkeer. Een weg naar het strand in IJmuiden buiten de rijksgronden om acht de heer Bosman heel wel mogelijk. De ver schillende bezwaren, die spreker tegen het uitbreidingsplan heeft, zijn voor hem geen be letsel om voor te stemmen: behalve de op ritten. De heer Sluiters (C.H.) wil de industrie niet uitschakelen in onze gemeente, maar ze verplaatsen naar het Oosten. Maar als we hier meer industrie krijgen, moeten we het niet zoo maken, dat onze arbeiders naar Zandvoort moeten om zich te verpoozen. Spreker wenscht overleg met de gedupeeerde grondeigenaars. Spreker hoopt, dat VlugtHoven nooit be bouwd wordt. Het is de taak, om het natuur schoon zooveel mogelijk te behouden; vooral voor Santpoort is dit van groot belang. Spreker handhaaft het voorstel van de heeren de Groot c.s., de bebouwing van Vlugt-Hoven uit het plan te lichten. De heer Dunnebier beantwoordt de spre kers. Let men niet wat te veel op de kleinig heden? vraagt spreker. We kunnen toch het plan niet veranderen omdat eenige grond eigenaars benadeeld worden. „De gemeente verkeert in gevaar", heeft de heer Van Heijst gezegd. Maar komt dit van het uitbreidings plan? Aan den eenen kant vond de heer Van Heijst, dat er te dicht gebouwd wordt, aan den anderen kant wenscht hij dichter be bouwing. Verandering van indeeling der bouwterrei nen acht spreker niet noodig. Men kan in onze gemeente.te kust en te keur gaan. Ook de heer Dunnebier acht den aanleg van een verbindingsweg naar het strand gewenscht, maar het heeft thans geen zin, zulk een weg op het uitbreidingsplan te plaatsen. De moge lijkheid tot den aanleg van zulk een weg blijft bestaan. Voor een fonds als de heer van Heijst bedoelt voelt spreker niets. Zulk een voorschot kost aan rente en aflossing f 11.000 a f 12.000 per jaar en als straks de begrooting' komt, zal men zien, dat de gemeente dit be drag niet missen kan. Wat de oprit betreft, deze zaak zien de hee ren Vermeulen en Bosman verkeerd. Juist dat deel is op de kaart aangegeven als „plan in hoofdzaak" waarop alléén de groote verbin dingswegen aangegeven mogen worden. Om aan de bezwaren van den heer Vermeulen tegemoet te komen zou de raad kurinen be sluiten, voor het deel, waarin de weg zou moeten komen, een plan in onderdeelen vast te stellen. De raad kan bij de vaststelling van dat plan de zaak van de verbindingswegen nader bekijken. Het tweede bezwaar van den heer Vermeulen, het aanleggen van de Ha venkade begrijpt spreker niet. Hij meent, dat de oplossing', zooals die op het plan is aange geven de eenig juiste is. Er is geen sprake van, dat de terreinnen van Jhr. Boreel wor den afgesloten. De heeren Vermeulen c.s. dienen een voorstel in, waarbij B. en W. worden uitgenoo- digd, het plan aan te vullen met een tweeden verbindingsweg van de terreinen der „Bin nenlandsche" naar de Visschershaven. Mogen we van B. en W. verwachten, dat zij komen met. een voorstel, dien tweeden weg aan te leggen, voordat de Binnenlandsche een ex ploitatievergunning verkrijgt? De voorzitter: Er gebeurt niets voordat de Raad daarover Is gehoord. De Raad krijgt dus voldoende gelegenheid, deze kwestie te beoordeelen, voordat er iets gebeurt. Spreker is ook van meening, dat die tweede weg noo dig is. Na deze toezegging trekken de heeren Ver meulen c.s. hun voorstel in. Na eenige discussie wordt 'het plan in hoofd zaak aangenomen met 22 tegen 1 stem. Bij het plan in onderdeelen komt het eerst in stemming' het amendement van de heeren de Groot c.s. betreffende Vlugt-Hoven. Dit wordt verworpen met 5 stemmen voor. Een amendement van Heyst c.s. strek kende tot uitlichting van de ontworpen ge sloten bebouwing aan de Wüstelaan wordt verworpen met 10 stemmen voor. Eveneens wordt verworpen een amendement van Heijst c.s. inzake oppervlakte voor ruime bebouwing en wel met 6 stemmen voor. Het zelfde lot ondergaat, met 2 stemmen voor een amendement van Heyst c.s. om de ontworpen begraafplaats bij Westerveld uit te lichten. Een amendement Vermeulen c.s. tot het aanbrengen van een wijziging in het plan be treffende terreinen bij de Visschershaven sneuvelt met 9 stemmen voor. Het plan in onderdeelen wordt aangenomen met de stemmen van de heeren van Heijst, Vermeulen en Heeremans tegen De heer van He y s t zegt, dat hij voorne mens is bij Gedeputeerde Staten in beroep te gaan, omdat hij zich niet kan vereenigen met het plan inzake het aanlegen van een be graafplaats bij Westerveld. Exploitatie van bouwterreinen voor particulieren. Burgemeester en Wethouders bieden den Raad ter vaststelling aan een verordening houdende algemeene regelen voor het ln ex ploitatie brengen van gronden als bouwter rein door particulieren. De verordening wordt na een korte discussie z.h.s aangenomen. Exploitatie ziekenauto B. en W. stellen den Raad voor, opnieuw aan den heer J. van Sameren eensubsidie te verleenen van f 1000 per jaar voor de exploi tatie van een ziekenauto Aldus wordt besloten Heffing van een straatbelasting. Gedeputeerden hebben bezwaar gemaakt tegen de redactie van de aan art. 9 van de verordening op de heffing van oen straatbe- lasting toegevoegde alinea: ..Bij eigendom1-- overgang' zijn de nieuwe verkrijgers aanspra kelijk voor de straatbelasting van het loopen- de en vorige jaar, indien en voorzoov^r deze niet is betaald." B. en W. stellen den Raad voor, hen te machtigen, den voorzitter van Gedeputeerde Staten mede te deelen, dat de Raad niet bereid is aan het verzoek, de redac tie te wijzigen, te voldoen Aldus wordt besloten. Onderwijszaken. Vastgesteld wordt de vergoeding, bedoeld in art. 101, le lid der Lager Onderwijswet 1920 over 1934 voor de Julianaschool, de Marnix- school, de Ds. H. W. Creutzbergschool en de R.IK. school voor u.l.o. te Driehuis en afreke ning dezer vergoeding voor de eerste drie scholen over het driejarig tijdvak 1 Januari 193231 December 1934 en voor de laatste school over het tijdvak 1 September 1932—31 December 1934 Tevens wordt vastgesteld de vergoeding, be doeld in art. 101, le lid der Lager Onderwijs wet 1920, uit te keeren aan besturen van bij zondere lagere scholen over het jaar 1934. Deelneming in een borgstellingsfonds B. en W. stellen den Raad voor, toe te tre den tot de „Stichting Borgstellingsfonds voor Kennemerland" gevestigd te Haarlem en in het kapitaal der stichting deel te nemen met een bedrag van rond 5250, te storten over 5 ja ren. Het doel dezer Stichting is, hulpverlee ning en woekerbestrijding ten bate van den industrieelen en handeldrijvenden midden stand binnen het gebied der Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Haarlem en Om streken. De heer Meyer brengt den wethouder van Sociale Zaken hulde voor zijn initiatief. De heer H e ij-k o o p (O. K.) meent, dat de middenstand niet noodig heeft meer crediet, maar meer omzet. Hij zal tegen het voorstel stemmen. De heer L u i k m a n (S. D. A. P.) merkt o.a op dat zijn fractie met genoegen vóór zal stemmen De heer ten Broeke (C. H.) wil gaarne weten, of de gemeente ook in het bestuur ver tegenwoordigd zal zijn. De heer W. F. Visser, wethouder beant woordt in het kort de sprekers. Het arbeiders fonds, dit in antwoord op een vraag van den heer Luikman, is in bewerking. Fen verte genwoordiger van de gemeente krijgt zitting in het bestuur. Het voorstel wordt z.hjs. aangenomen. Benoemingen. Nadat de raad eenigen tijd geschorst werd, om de fracties in de gelegenheid te stellen, zich te beraden over de benoemingen, wordt tot stemming overgegaan. Het resultaat is, dat alle aftredende leden herkozen worden. De heer J. La Hey, tijdelijk leeraar aan de Gem. Visscherijschool wordt vast benoemd, met uitzondering voor de vakken smeden en bankwerker, omdat hij daarvoor niet bevoegd is, voor welke vakken zijn tijdelijke benoe ming met één jaar wordt verlengd. Tot tijdelijk leeraar aan de Handelsavond school voor den duur van den cursus 1936 1937 wordt benoemd voor de Duitsche taal de heer G. J. A. Heino en voor boekhouden de heer F. de Vries. Ingekomen stukken. Bij het adres van de Ned. Vakcentrale in zake de gewijzigde steunregeling zegt de heer Warmenhoven (C.P.N.) dat hij het antwoord van B. en W. op izijn vragen zal afwachten. Mevr. Barbier s-S e e 1 e m e ij e r (S. |D. A. P.) stelt daarna de volgende vragen in zake de gevolgen voor de werkloozen van de nieuwe regeling. Wat zijn de gevolgen voor de werkloozen hier ter plaatse indien de nieuwe regeling wordt ingevoerd, en hoe zijn de verhoudin gen: ten eerste ten opzichte van de verla ging tengevolge van de vermindering van den huurbijslag, ten tweede ten opzichte van de verlaagde standaardloonen. Zijn B. en W. niet met dezen raad van oordeel, dat bij doorvoering van de nieuwe regeling ten aanzien van de standaardloo nen de grootste gezinnen het felst getroffen worden. Nemen B. en W. de maatregelen die noo dig zijn, om de compensatiemaatregelen door den Minister in zijn le. Kamerrede be doeld zooveel mogelijk uit te breiden zoodat inderdaad van compensatie gesproken kan worden, als de verlagingen niet te keeren blijken? Is het juist dat de Minister op het stand punt staat, dat de huurverlaging den ge- steunden werkloozen ten volle ten goede moet komen? En zoo ja, hoe denken B. en W. dit standpunt in de practijk uitvoerbaar te maken? Welke maatregelen denken B. en W. te nemen ten aanzien van de huurverlaging van de woningen van de woningbouwver- eenigingen, waar bekend mag worden ge acht dat deze laatste reeds belangrijke huur- verlagingen hebben doorgevoerd, en de Mi nister ln zijn bekende circulaire heeft be kend gemaakt, mede te willen werken aan verdere huurverlaging door het toekennen van extra bijdragen? Zijn B. en W bereid, voor het geval dat genoemde verslechteringen alsnog doorge voerd worden, duidelijk aan het publiek ken baar te maken dat de grondslag van den huurbijslag slechts éénmaal wordt berekend te weten op het tijdstip waarop de bijslag verlaging een aanvang neemt? De heer Visser, wethouder van Sociale Aangelegenheden wijst in zijn antwoord op Na sluiting van dezen wedstrijd zijn wij met man en macht aan het werk getogen, om den uitslag zoo spoedig mogelijk bekend te kunnen maken. Wij hadden hierbij een zeer moeilijke taak, daar zeer vele goede oplossingen bleken te zijn ingekomen. Voor de verloting hebben wij de hulp ingeroepen van het bestuur der Vereenigde Winkeliers om een geheel onpartijdige beslissing te verkrijgen. De heeren C. C. F. DULLER en M. ALBERS waren zoo wel willend het lot te doen bepalen, wie de eerste prijswinnaar werd, en zoo vervolgens. En dit is nu de beslissing van het lot 1ste prijs: ƒ7.50: C. SPIJKERMAN, Ratelsstraat 8, Urn.-O. 2de 5.G. v. d. VELDT-PIETERS, Tuindersstr. 100, Ömuiden-Oost. 3de „2.50: WILLEM ZIJL, Van Speijkstr. 10, Urn.-O. 4de gratis abonnement op de IJmuider Courant voor een half jaarTHEO v. d. WIELE, Jac. v. Heems kerkstraat. 5de idem: C. KROONE, Elzenstraat 13, IJmuiden. 6de idem voor een kwartaal J. VAN ABBEVé, Ruys- daelstraat 27, IJmuiden. 7de idem J. ZWART, Vleetstraat 21, IJmuiden. 8ste idem D. P. J. SMITS, Casembrootstr. 59, IJmuiden De GRATIS-ABONNEMENTEN zijn door onze administratie genoteerd. de gevolgen van de nieuwe steunregeling- voor de werkloozen. Ook de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten heeft uitstel ge vraagd. Op de vragen van mevr. Barbiers-Seele- meijer antwoordt spreker o.a. dat aan 1156 gezinnen huurtoeslag werd verleend van ge middeld f 1.30 p. w. Een onderzoek heeft uit gewezen, dat 20 pet. der gesteunden onder het standaardloon komen. Van 318 personen zijn de gevolgen van de nieuwe regeling na gegaan. Deze zijn: 57 onveranderd, 50 verlaging van 1.25 ct., 70 verlaging van 6050 ct., 83 verlaging' van. 5175 ct., 42 verlaging van 76 ct. tot f 1, 2 verlaging van f 1.01f 1.25, 3 verlaging van f 1.26-if 1:50, 5 verlaging' van f 1.76f 2, 3 verlaging van f 2.51f 2.75 en voor 3 een verhooging van 1.2:5 ets. Wanneer goedkoope levensmiddelen wor den beschikbaar gesteld zal de distributie daarvan zoo spoedig mogelijk ter hand wor den genomen. Inderdaad zal de huurverlaging de gesteun de werkloozen ten volle ten goede komen. De heer Warmenhoven OC.P.N.) zegt, dat hem in de vorige vergadering geen ge legenheid was gegeven vragen te stellen. Hij wist toen niet, wat de gemeente in deze zaak reeds had gedaan. Hij is daarover ontevre den. Spreker acht het noodig, al het moge lijke te doen om de nieuwe maatregelen te gen te houden. Hij herinnert aan de woor den van den minister gesproken in Maart jl., dat het niet in zijn voornemen ligt, den steun voor de werkloozen te verlagen. Zij, die zich opwerpen als voortrekkers der ar beidersbeweging hebben zich hij voorbaat bij de nieuwe maatregelen neergelegd. Men legt zich bij de toezeggingen neer, aldus spreker. De heer Warmenhoven wil twee voorstel len indienen, hoewel hij er van overtuigd is dat ze niet gesteund zullen worden. Sprekers voorstellen behelzen: bij de re geering aan te dringen op uitstel van de in voering der steunverlaging en te bewerkstel ligen, dat zoowel de huren der woningfoouw- vereenigingen als die van de particuliere woningen verlaagd worden. Mevr. Barbier s-S e e 1 e m e ij e r meent dat de vragen van den heer Warmenhoven zijn gesteld om de vragen zelf. B. en W. wil len verder dan de heer Warmenhoven. Deze wil uitstel, B. en W. willen afstel. Het col lege heeft zich ernstig met deze zaak bezig gehouden. Het gemeentebestuur heeft aan getoond, dat in deze gemeente van verhoo ging van den steun geen sprake is. We heb ben geen behoefte aan „tam-tam". Van grooter belang is, dat de gemeente paraat is. Spreekster vertrouwt, dat de Katholieke ar beiders, die zoozeer de gevolgen zullen on dervinden van de verlaging van den steun van groote gezinnen zullen weten wat zij bij de komende verkiezingen te doen hebben. Het college is bezig, de huren der particu liere woningen verlaagd te krijgen, aldus de heer Visser, wethouder. Deze zaak dient tactisch te worden aangepakt. We weten, dat de regeering heeft gezegd, dat zij bij eventueele huurstakingen zeer streng zal optreden. De heer Vermeulen (A.-R.) protesteert tegen de door mevrouw Barbiers-Seelemeijer gebezigde uitdrukking: dat het de regeering er om te doen is, de arbeidersklasse murw te maken. Spreker wijst op de groote moei lijkheden, waarmede de regeering te kampen heeft. Hierna sluit de voorzitter de vergadering. J.l. Zaterdag waren aan de Gem. Arbeids beurs als werkzoekende ingeschreven 470 bouwvakarbeiders, 315 metaalbewerkers, 56 kantoorbedienden, 21 werksters e.a. vrouwe lijke beroepen, 36 houtbewerkers, 31 landarbei ders, 384 vissohers, haven- en transportar beiders, 624 losse- en fabrieksarbeiders, 323 in overige beroepen. Verder beneden den leeftijd van 18 jaar: 28 bouwvakaarbeiders, 33 metaalbewerkers, 7 kantoorbedienden, 50 losse en fabrieksarbei ders, 4 in overige beroepen. Het totale aantal werkzoekenden bedroeg derhalve 2382 tegen 2376 in de vorige week. TECHNISCHE ONTWIKKELINGSCLUB „ANIMO". De eerste wintervergadering van de tech nische ontwikkelingsclub „Animo" wordt op Maandag 19 October in „de Vinkebaan" ge houden. De agenda vermeldt o.m. vaststel ling van het winterprogramma. Dezelfde agenda zal in verband met den continne- dienst van enkele leden ook op 29 October behandeld worden. De vergadering vindt dan om 2.15 in de Vinkebaan plaats. Vandaag, Woensdag, maakt „Animo" een excursie naar de AVRO-studio te Hilversum. NAAR ZEE. De stoomtrawler Zeehond IJM 70 is naar zee vertrokken. Voorts zullen de Voorwaarts IJM 83 en de Oentoeng IJM 131 weer in de vaart gebracht worden. AANVOER VAN NATUURIJS. Gistermorgen 11 uur vertrok de Rim na een lading natuurijs te hebben gelost, uit de Vis schershaven. Een uur later lag de Roesten met een nieuwe lading aan de Trawlerkade. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: Z. Vlieland—Woord, z., de Ruij- terdwarsstraat 11, IJmuiden; G. J. van Rijn Dollenkamp, d., Terburgstraat 25, Santpoort; G. W. MartensKamkes, d., Biezenweg 19, Santpoort; A. Roodenberg—Badert, d„ Hoofd straat 106, Santpoort; J. van BuurenStam, d., Kortenaerstraat 12, IJmuiden; A. Akker man—Visser, d„ Stephensonstraat 19, IJmui den; J. C. HarlaarPrins, z., J. v. Heemskerk straat 20, IJmuiden. Overleden; M. Prochazka, 35 j., echtgen. v. J, A. Broek,

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1