De burgeroorlog in Spanje. THIJS IJS EN HET KATTENLECER Mk^UÉÉu'JlfefiÊM Koning Edward's wederwaardigheden in Weenen. WOENSDAG 16 SEPTEMBER Zal Bilbao zonder tegenstand vallen? De verwachtingen van generaal Mola. Japan zet kracht bij zijn jongste Engeland. MacMahon in hooger beroep. Rome eischt diplomatieke voor bereiding van de Locarno- conferentie. Poogde Starhemberg Hitier te ontmoeten Amerika. Republikeinsche overwinning in Maine. Aanslag op Léon Degrelle. Bulgaarsche priester-weduw naars willen hertrouwen. Joodsch wereldcongres neemt stelling tegen Neurenberg. Twee Arabieren ter veroordeeld. dood Oostenrijksche ministers naar Mussolini. Een triomftocht, die hem kleeren kostte Vergeefsche krijgslist van een persfotograaf. PPOGRAMMA Radio Sevilla, in handen der opstande lingen, heeft meegedeeld, dat Bilbao zich, naar het schijnt, zonder tegenstand zal over geven. De rechtsche luchtmacht heeft een wapenfabriek gebombardeerd, waarbij vele slachtoffers zijn gevallen groote schade zou zijn aangericht. Vluchtelingen uit Bilbao deelen mede, dat in de stad reeds hongersnood heerscht en dat daarom levensmiddelenkaarten zijn in gevoerd. De schaarschheid der levensmidde len wordt nog vergroot door de 3600 vluchte lingen uit Irun en San Sebastian. Te Barcelona zouden leden der arbeiders organisaties het ontslag van Companys wil len bewerken. Radio Teneriffe meldt, dat zich in de ha ven van Barcelona 25 eenheden der Ita- liar ische vloot zouden bevinden. In de Sierra Nevada is een linksche troepenafdeeling door de artillerie van Franco gebombardeerd. De regeeringstroepen, die een aanval op Gra nada wilden ondernemen, sloegen op de vlucht met achterlating van vele dooden en veel materiaal. Ontkend wordt, dat in Oviedo epidemieën zouden zijn uitgebroken. Naar pas thans bekend geworden is al dus het D.N.B. is verleden week te Bilbao getracht een militairen opstand tegen de volksfronters te ontketenen. Vier honderd soldaten, 200 man Guardia Civil en 200 man staatspolitie zouden besloten heben, in den nacht van Donderdag op Vrijdag van de vo rige week in opstand te gaan. Dit plan is echter verraden. Alle officieren en onderof ficieren zijn gearresteerd en waarschijnlijk gefusilleerd. Mededeeling van Madrid over den toestand. Het ministerie van oorlog heeft gistermid dag per radio bekend gemaakt: Artillerie en luchtvaart gaan zonder op houden voort met het bombardement van Oviedo. In de bergen van Ponte Ferrada tus- schen de provincie Asturië, Leon en Galicië vallen groepen gewapende boeren en mijn werkers de opstandelingen strijdkrachten aan en beletten zij dikwijls den doorgang aan convooien der tegenstanders Zij lieten een brug in de lucht vliegen en vielen twee vrachtwagens aan die visch vervoerden be stemd voor de opstandelingen in Valladolid. De artillerie der regeering zet het bom bardement van Teruel voort, uit welke stad een groot aantal bewoners en soldaten vluch ten. In den sector Guadix in de provincie Gra nada hebben onze troepen verkenningen uit gevoerd en vijf gevangenen gemaakt, terwijl zij tevens een vrachtauto veroverden. De luchtmacht bombardeert Cordova nog steeds. In den sector Navalperal in de provincie Avila heeft de artillerie der opstandelingen onze voorposten te Las Nuvas geborbardeerd. Onze luchtmacht deed een tegenaanval en vernielde een kanon der tegenstanders. In den sector Pereguinos in de Sierra Guadar- rama rukten onze troepen na een hevig ge vecht op en bereikten zij het bezette doel. Volgens de berichten van het front in Ai*- ragon hebben de regeeringstroepen de stad Sietam ingenomen. De stad is half in puin en in vlammen. De regeeringstroepen heb ben de dooden van de opstandelingen ver brand. Verder hebben de regeeringstroepen het kasteel van den graaf van Aranda inge nomen, dat een versterking van de opstan delingen was. Aan de fronten van Bujalarez en Huesca is alles kalm. De Britsche kruiser „Queen Elisabeth" heeft Barcelona verla ten. Neemt de terreur in de hoofdstad af? Uit Madrid, 15 Sept. Voorzoover men hier kan oordeelen, neemt de terreur zooals die in de eerste dagen van den burgeroorlog woedde, snel af, hoewel af en toe nog enkele aristo craten en vooraanstaande personen door de Madrileensche stormbrigades worden gearres teerd. Het bombardement van het Alcazar te To ledo wordt met onverminderde kracht voort gezet. Oviedo en Cordova zijn naar men zegt Vandaag met aanzienlijk effect gebombar deerd. Te Madrid zijn vele doodvonissen geveld en ook voltrokken wegens muiterij of beweerde muiterij, doch in enkele gevallen zijn gevan genen die konden bewijzen, dat zij slechts op bevel aan den opstand hadden deelgenomen, vrijgesproken. Anderen zijn niet, zooals de hoogere officieren gefusilleerd, doch tot ge vangenisstraf veroordeeld. Generaal Mola verwacht den val van Madrid binnen enkele weken. De vertegenwoordiger van het Duitsche Nieuwsbureau te Hendaye heeft een onder houd gehad met generaal Mola in diens hoofd kwartier te Valladolid. De generaal verklaarde, dat de rechtsche troepen in de afgeloopen weken de linie IrunSan Sebastian hebben veroverd, vanuit het Westen Asturië zijn binnengedrongen en naar het Zuiden de ver binding met het leger van generaal Franco tot stand hebben gebracht. De generaal verklaarde verder over vol doende geld, wapens, munitie en manschap pen te beschikken. De vrijwilligerscorpsen zijn thans geheel georganiseerd en ingelijfd bij de geregelde troepen. De discipline is uitstekend en de moed van manschappen en officieren is zeer groot. De actie tegen Madrid blijft het hoofddoel van den veldtocht en hij verwacht, dat de stad binnen enkele weken genomen zal worden. Het schijnt, dat men niet meer voornemens is de stad geheel in te sluiten, om te voorkomen, dat de stad door de anarchisten geheel zal worden vernield en in de hoop de tegenstand van de regeering te verzwakken door een ge legenheid tot vluchten open te laten. Men rekent erop, dat na het innemen van Madrid de opstandige junta erkend zal worden als de wettige regeering in Spanje door de groote mogendheden. Als de stad gevallen is, zal met kracht wor den opgetreden tegen de anarchisten, die zich genesteld hebben tusschen Madrid en de Oost kust en zal tegen Catalonië worden opgetrok ken. De correspondent van het Duitsche Nieuws bureau verklaarde verder, dat hem tijdens zijn verblijf in de door de opstandelingen bezette gebieden de offervaardigheid van hen is ge bleken. De eenvoudige bevolking schonk met vreug de trouwringen en eenvoudige sieraden, die blijkbaar de trots van de familie waren. In de dorpen exerceeren de opgeschoten jongens om zich voor te bereiden voor den strijd tegen het communisme. Lerroux spreekt zich uit voor de opstandelingen. Alexander Lerroux, oud-ministerpresident, heeft zich naar Reuter uit Lissabon meldt in een brief aan Vicente Sierra, lid der ra dicale partij, uitgesproken ten gunste van de opstandelingen. Hij zegt niet te aarzelen, wanneer hij moet kiezen .tusschen een dicta tuur van het leger, die een nationaal herstel beoogt, en de anarchie, die het volk ontwricht. Cfaiea. Het A. N. P. verneemt uit Tokio: Een sterk eskader van de Japan sche vloot in de Chineesche wateren is geconcentreerd nabij Hasinan- eiland, op 170 mijl van Pakhoi, aldus verklaarden de Japansche vloot- autoriteiten te Sjanghai.. Zij voeg den hieraan toe, dat de Japansche autoriteiten spoedig de Chineesche autoriteiten zullen verzoeken, maat regelen te nemen om alle hinder palen voor een onderzoek naar het in cident van Pakhoi ter plaatse uit den weg te ruimen en de Japansche in- woners van Pakhoi te beschermen.. Verder constateerde generaal-majoor Ogisu de chef van den staf van het leger te Formosa, dat de incidenten van Tsjengtoe en Pakhoi onmiddellijk volgden op de moor den van Nakayama, een Japansch marine officier'van Kayao, een Japansch inwoner van Sjanghai. Hij vermoedt, dat de Kwo Min Tang achter deze beide misdaden steekt; deze beide misdaden konden niet plaatselijk worden geregeld, zooals de Chineesche autoriteiten verlangen. Het Formosa-leger volgt nauw keurig de ontwikkeling van het incident van Pakhoi en hoopt dat de Chineesche regeering de traditioneele dwaling zal opgeven en een andere houding tegenover Japan aannemen Uit Londen, 15 Sept.: Tegen het vonnis van MacMahon is hooger toeroep aangetee- kend. Omtrent het standpunt van Italië ten aan zien van de convocatie van de Locarno-con- ferentie, welke door Engeland is voorgesteld, wordt te Rome het volgende officieel medege deeld: Ten aanzien van de conferentie van de Locarno-mogendheden handhaaft Italië zijn principieele toestemming. Italië is evenwel van oordeel, dat het bijeenroepen van de confe rentie moet worden voorafgegaan door een diplomtatieke voorbereiding. (A. N. P.) Naar te Weenen vernomen wordt heeft prins Starhemberg verleden week een be zoek aan Berchtesgaden gebracht en heeft hij bij deze gelegenheid getracht. Hitier te ontmoeten. Deze heeft hem echter doen we ten, dat de Fuehrer .slechts door de Oosten- rij ksche regeering geïntroduceerde vertegen woordigers zou ontvangen. De republikeinen hebben bij de verkiezingen in den staat Maine de overwinning behaald. Zoowel de gou verneur als de senator, zoomede drie afgevaardigden, die zijn gekozen, be hoor en tot de republikeinsche partij. De laatste cijfers betreffende de verkiezin gen van den senator en den gouverneur zijn aldus: Senator: Brann (dein.) 126.075; White (rep.) 134.532. Gouverneur: Dubord (dem.) 107.069; Bar rows (rep.) 147.386. Men acht dezen uitslag van groot belang voor de komende presidents verkiezingen. Ander Rexistenleider door kogel getroffen. In den laten namiddag is Dinsdag te Luik een aanslag gepleegd op den leider van de Rexisten, Léon Degrelle, meldt Reuter. Deze bevond zich met een aantal partijgenooten op een bootje op de Maas. Toen het scheepje den Pont d'Ougrée naderde, werden van de brug af steenen en ijzeren staven op het vaartuig geworpen, terwijl van den wal scho ten werden gelost. Léon Degrelle werd zelf niet getroffen, doch de leider van de Rexis ten van Luik, Willems, werd door een revol verschot in het zitvlak getroffen, terwijl twee andere Rexisten door stukken ijzer werden gewond, doch niet ernstig. Een massa-meeting in de bergen. In het klooster Betchovo in de Rodopitoer- gen in Zuid Bulgarije hebben 150 jonge pries ter-weduwnaars een huwelijksplechtigheid in het groot gehouden. Volgens de wetten van de orthodoxe kerk mogen priesters slechts eens in hun leven trouwen, doch de bovengenoemde 150, jonge weduwnaars, veelal met jeugdige kinderen, wenschten te hertrouwen. Vergezeld van de meisjes van hun keuze hielden zij een massa-vergadering in de ber gen en besloten de kerkelijke wetten te trot- seeren en te hertrouwen. Om beurten trouwden zij elkaar, „Duitsch militarisme bevorderde het bolsjewisme". Reuter meldt uit Genève, 15 September: Het Uitvoerend Comité van het Joodsche Wereldcongres protesteert in een com muniqué tegen de „campagne van bedrei ging en achterstelling, welke stelselmatig op het congres te Neurenberg is gevoerd door de hoogste autoriteiten der rijks-egeering en der Duitsche nationaal-socialLtische partij tegen het geheele Jodendom". Het comité komt er tegen op, dat het Duitsche militarisme tijdens den oorlog de machtsoefening van het Bolsjewisme heeft bevorderd. Tenslotte wordt de aandacht van de openbare meening der wereld gevestigd, op het leed en het gevaar, dat bestaat voor de Joden in Duitschland honderdduizenden onschuldige mannen, vrouwen en kinderen wanneer opnieuw anti-semitische harts tochten zouden losbarsten. Het comité doet derhalve een plechtig be roep op de staatslieden en de pers van alle beschaafde landen, om zich krachtig te ver zetten tegen de achteruitstelling van de Joden van alle landen, welke gepropageerd wordt door de hoogste autoriteiten van het Duit sche Rijk en de nationaal-socialistische partij in Duitschland en welke beoogt in alle staten crises en conflicten té verwekken. Namens het millioen Jode- welke het Comité vertegenwoordigt, brr ~i het deze verklaring ter kennis van de regeeringen en parlementeil van de leden van den Volken bond en de wereldpers. Wegens beschieting van convooi en troepenafdeeling. Het Hof te Jeruzalem heeft twee Arabie ren, die in Augustus op den weg tusschen Haifa en Jeruzalem een convooi en een troe penafdeeling hadden beschoten, ter dood veroordeeld. Dit zijn de eerste doodvonnis sen, door het Hof uitgesproken sedert het uibreken der onlusten. GAAT GRETA GARBO TROUWEN? De „Sevodnja" deeltmiede, dat Greta Garbo zich te Riga zou bevinden in gezelschap van den Zweedschen graaf Wachtmeister. Laatst genoemde zou voornemens zijn te scheiden en vervolgens met Greta Garbo in het hu welijk te treden. Het bericht heeft hier zeer de aandacht getrokken. ROME, 15 September (Reuter-A.N.P.) De Italiaansche minister van buitenlandsche za ken, graaf Ciano, en de Oostenrijksche mi nisters Guido Schmidt en Berger Waldenegg hebben zich vanochtend per vliegtuig naar Forli begeven, waar zij een onderhoud heb- berumet Mussolini. -s Tmgen den middag zullen zij naar Rome terugkeeren. '~,i ALASKA, HET LAND DEK SCHATTEN. Alaska was vroeger een Russische kolonie; die in 1867 door Rusland aan de Vereenigde Staten is verkocht, voor een bedrag van 1.440.000 Pond Sterling. Rusland meende een goeden verkoop te hebben gedaan, maar la ter bleek, dat de Vereenigde Staten beter hadden gezien, want er waren in de onmete lijke en onbewoonde streken schatten ver borgen in den bodem. Uit officiéele berichten blijkt thans, dat de metalenrijkdom van Alaska van 1880 tot heden' 140 millioen pond sterling heeft opge leverd. Terwijl alle Staten van Noord-Amerika een deficit hebben op hun begrooting, maakt Alaska de eenigste gunstige uitzondering, zoodat de provinciale regeering nog niet tot een leening behoefde over te gaan. In Alaska wordt goud, zilver, koper, en steenkool ge vonden; er zijn onmetelijke wouden, en er is een bloeiende handel in visch, pelzen en benzine. Het ligt niet afgesloten van de buitenwe reld, want vijf stoomvaartlijnen onderhou den een regelmatigen dienst met het land, en in Aalska zijn zeventig vliegvelden aange legd ten behoeve van het vreemdelingenver keer. (K.W.P.) De zonderlinge verlangens van den Maharadja van Mysore. (Van onzen Weenscben correspondent.) Weenen, 12 September., Nog maar zelden, of hoogstwaarschijnlijk zelfs nog nooit, heeft een buitenlandsche mo narch, en dan nog wel een monarch, die zulk een voorname positie in de geheele wereld in neemt, zich op zulk een ongedwongen wijze te Weenen bewogen als dit thans werd gedaan door den koning van Engeland, dien de Wee- ners ook al anderhalf jaar geleden, maar toen nog als prins van Wales, hier in hun stad heb ben zien rondwandelen. Ook thans doet hij net alsof hij een doodgewoon mensch is, pre cies als alle anderen, hoewel hij natuurlijk wel voortdurend door detectives bewaakt wordt. De reusachtig lange en breed r kerel van Scotland Yard, die ook het v jaar met hem meegekomen was, is ook v. veral te zien, waar Zijne Majesteit opduikt. Het eerste wat de koning deed, toen hij te Weenen aangekomen was en zich eerst in zijn hotel hij woont in Bristol aan de Opern- ring wat opgefrischt had, 'was naar een stoombad te gaan. Dichte drommen men- schen stonden buiten geduldig voor het hotel te wachten totdat de koning, die hier gewel dig populair is, naar buiten zou komen. Zij juichten hem toe, toen hij in de opening van de deur verscheen en zijn Rolls Royce be steeg, die uit Londen naar Weenen gekomen was. Linea recta reed de koning naar het Diana bad toe, dat zich vlag naast het Donau- kanaal bevindt. Hij kocht zelf zijn kaartje aan het loket en het duurde niet lang, of hij liep, ook alleen maar met een lendenschortje bekleed, te midden van de overige bezoekers van het bad in de warme dampkamers rond. Een paar rechercheurs hadden zich in de zelfde luchtige kleedij onder het publiek ge mengd. Zij wisten te verhoeden, dat een pers fotograaf, die bijzonder snugger wilde zijn en die gehoopt had hier een heel bijzonder snap shot van den koning-en-keizer te maken, zijn snoode plan tot uitvoer kon brengen. Deze had een klein fototoestel onder zijn schortje ver stopt, maar nauwelijks wilde hij ermee ma noeuvreeren,, of eén groote zware politieman ging vóór hem staan en nam hem zijn toestel letje zoolang maar af! Des avonds gaat de koning met voorliefde naar bars en chique restaurants. Het wordt dan, net als den vorigen keer, toen de ko ning te Weenen was. meestal nogal laat. Zooals reeds medegedeeld werd, heeft de koning ook een bezoek aan de Nederlandsch- Indischeaf deeling op de Weensche Jaar beurs gebracht, Waar hij enkele buitenge woon waardeerende woorden aan het adres der K.L.M. gesproken heeft. Zijne Majesteit is ook in de opera geweest. Hij woonde er den eersten avond een uitvoering van het ballet „Der liebe Augustin" bij en was den avond daarop getuige van een opvoering van Wag ner's „Götterdammerung". Toen hij het operagebouw na-' afloop van de Götterdammerung verliet, werden hem door de buiten wochtende menigte geestdriftige, ovaties gebracht. Een jongen, die in een lan taarnpaal zat, raakte zóó opgewonden, dat hij zijn handen losliet en naar beneden viel. De koning, die reeds in zijn wagen plaats geno men had, kwam eruit om te zien, of de jon gen zich ernstig bezeerd had, wat gelukkig niet het geval was. De vorst werd echter on middellijk door de menigte omringd en de po litiemannen, die hem moesten bewaken, kon den niet meer bij hem komen. Armen werden uitgestoken en in minder dan geen tijd werd de koning omhoog geheven en werd hij in triomf op de schouders der menigte naar zijn zich vlak bij de opera bevindende hotel ge dragen. Edward kwam er in den letterlijken zin des woords niet zonder kleerscheuren af, want in de hitte van het gestuw werd een mouw losgereten en zijn broek beschadigd. De koning is dien avond tegen zijn ge woonte! niet meer uitgegaan. Hij was waarschijnlijk bang voor nieuwe al te onstui ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINv In de open deur blijft Thijs even staan en kijkt om zich heen. Bij een vroolijk knappend vuur ziet hij een oud man zitten, die bij die onverwachte binnenkomst verschrikt omkijkt. Thijs noemt snel zijn naam en dadelijk verandert het gezicht van den grijsaard. „Kom binnen, beste vriend," zegt hij hartelijk, „het is vanavond guur in het bosch en hier bij het vuur zijn je natte kleeren in een oogwenk droog. Maar vertel mij eens, ben jij werkelijk Thijs IJs, die de booze reuzen verslagen hebt? Nu, ik feliciteer je, hoor, want daarmee heb je het land van een groote plaag bevrijd. Kom bij me zitten en vertel me eens wat meer van dat avontuur!" Je begrijpt, dat Thijs zich dat geen twee keer laat zeggen. Dadelijk begint hij met zijn verhaal en de oude man luistert vol belang stelling toe. mige blijken van populariteit. Ook den vol gende morgen is hij in zijn hotel gebleven, terwijl enkele leden van zijn gevolg een be zoek aan de wereldberoemde Spanische Reit- schule gebracht hebben, welker prachtig ge dresseerde paarden enkele jaren geleden voor een deel ook in ons land geweest zijn. De koning heeft hier verschillende malen golf gespeeld en is ook met den Engelschen gezant alhier, Sir Walford Selby, op de pa trijzenjacht op diens jachtterrein ten zuiden van Weenen, bij Trummau, geweest. Het hoofddoel van zijn lange oponthoud te Weenen schijnt echter zijn behandeling door den wereldvermaarden Weenschen oor specialist professor dr. Heinrich Neumann te zijn geweest. De koning zocht hem eiken dag op en werd dan gedurende ongeveer veertig minuten door hem behandeld. Morgen, Zon dag, moet hij, zooals ik van professor Neu mann verneem, 'voor de laatste maal naar hem toekomen en dan zal de koning Wee nen des avonds om half acht verlaten. Hij heeft zich dan zes dagen te Weenen opge houden. (De koning is, gelijk onzen lezers bekend is, inmiddels te Londen teruggekeerd. Red.) Weenen heeft nog een anderen hoogen gast gehad, den maharadja van Mysore, die even eens zijn intrek in het Bristol-hotel genomen had. Zijn bezoek, dat slechts vier dagen duur de, heeft heel wat handen aan het werk ge zet en heeft nogal aardig wat opschudding in het hotel teweeg gebracht. Men heeft een ge deelte van de keuken van het hotel ter be schikking van den hoogen gast moeten stel len, want er moet afzonderlijk voor hem ge kookt worden. Geen buitenstaander mocht echter weten, hoe de spijzen van den exoti- schen heerscher toebereid werden en daarom werd er een steenen muur in de keuken op getrokken, die het naar binnengluren van nieuwsgierige en onbescheiden blikken op de meest eenvoudige manier verhinderde. De vensters van het voor "en maharadja afge scheiden stuk van de keuken werden netjes met zwart papier beplakt, zoodat ook van den straatkant niemand iets kon zien van wat er binnen gebeurde. Doch nog andere ingrijpende veranderin gen werden in het hotel doorgevoerd. De hooge heer kon het niet verdragen, dat er closets in de badkamers der door hem gehuurde appar tementen stonden. Die moesten alle weg! En ze werden dan ook, voor den tijd van vier dagen slechts netjes gedemonteerd! Zijn bedienden moesten op de gangen sla pen waar geen bedden neergezet werden, maar waar men matrassen op den vloer uitspreidde, waarop 's maharadja's volgelingen en bewa kers den nacht doorbrachten, net als zij dit ook al in het deftige hotel Dunapalota te Boedapest gedaan hadden! W. M. BEKAAR. DONDERDAG 17 SEPTEMBER. HILVERSUM I, 1875 M. VARA-Uitzending. 8.00 Gram. pi. 9.00 Kovacs Lajo's orkest. 10.00 Morgenwijding. Gram. pl. 10.30 Cantor's Ensemble. 12.00 Omroeporkest. 2.0O Het Lyra- Trio. 2.45 Orgelconcert en zang. 3.30 Gram. pl. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Gram. pl. 4.45 Voor de kinderen. 5.30 Kovacs Lajos' orkest. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Dansmu ziek. 7.30 Gram. 7.40 „Twee eeuwen Engel- sche kunst". 8.00 Berichten ANP. 8.10 Gram. pl. 9.15 Radiotooneel. 9.45 Omroeporkest en solist. 11.00 Berichten ANP. 11.1012.00 Dans muziek. HILVERSUM II, 301 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00— 11.30 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gram. pl. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Gram. pl. 2.00 Handwerkcursus. 3.003.45 Gram. pl. Gram. pl. 4.00 Bijbel lezing. 5.00 Cursus handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Orgelconcert. 6.45 CNV-kwartiertje. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie over het houden van een aquarium. 7.45 reportage. 8.00 Berichten ANP. 8.15 Chr. Zangvereen. „Excelsior", so praan, tenor, Bach-orkest en orgel. 9.00 Boek bespreking. 9.30 Vervolg concert. 10.10 Be richten ANP. 10.1511.30 Gram. pl. Schrift lezing. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Causerie „At home today". 11.25 Orgel spel. 11.50 Gram. pl. 12.20 Het Trocadero Ci nema-orkest. 1.05 Gram. pl. 1.35 Jack Martin's orkest. 2.35 Het Norbert Wethmar-Trio. 3.20 Het Carlton Hotel-orkest. 4.10 „Peeps behind the screen". 4.30 Gram. pl. 5.05 Het „Harp"- Trio. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.40 Boekbespreking. 7.00 Dansmuziek. 7.35 Het BBC-orkest en -koor, mmv. solisten. 8.35 Dis cussie. 9.00 Operetteconcert mmv. het BBC- Theaterorkest, Revue-koor en solisten. 10.00 Berichten. 10.30 Korte Kerkdienst. 10.50 Viool en piano. 11.3512.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. pl. 11.20 Orkestconcert. 2.50 en 4.20 Gram. pl. 4.35 Zang. 4.50 Gram. pl. 5.20 Radiotooneel. 7.20. 7.20 Gram. pl. 9.05 Nat. Orkest. 11.0512.35 Dansmuziek en popu lair concert KEULEN, 456 M. 6.50 Orkestconcert. 12.20 Militair concert. 1.35 Omroep-Amusementsorkest. 2.35 Gram. pl. 4.20 Populair concert. 5.45 Zang en piano. 6.50 Om- roepkleinorkest. 8.30 Gram. pl. 9.05 Opera muziek. Mmv. het Omroeporkest, -koor en so listen. 10.5512.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Omroeporkest. 1.30 Salonorkest. 1.50—2.20 Gram. pl. 5.20 Salon orkest 6.50 en 7.20 Gram. pl. 8.20 Symphonie- concert en zang. 10.3011.20 Gram. pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Salonorkest. 1.30—2.20, 5.20, 6.35 en 7.35 Gram. pl. 8.20 Omroeporkest. 8.50 Cabaret. 9.35 Omroeporkest. 10.3011.20 Gram. pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Dansmuziek. 10.20 Berichten. 10.35 Sportreportage. 10.50 Fluit en piano. 11.05 Weerbericht. 11.20—12.20 Dansmuziek. j

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3