BERICHT BEVERWIJK Goede oude tijd? SANTPOORT De tentoonstelling der Floralia-V ereeniging. De nieuwe bioscoop programma's. Het overzicht van de groentenmarkt TUONCENJ ATHLETTEK. Talrijke fraaie inzendingen. De jaarlij ksciie tentoonstelling van de Flo ralia vereeniging, die Woensdag in de boven zaal van het veilinggebouw „Centrum" werd gehouden onderscheidde zich door een op- merkelijken vooruitgang in de kwaliteit van 't ingezondene. Steeds meer demonstreert zich het baanbrekend werk, dat de Floraliavereeni- ging nu al gedurende een reeks van jaren verricht, namelijk het aankweeken - bij de schooljeugd van liefde voor bloem en plant. Aan het opkweeken van de verstrekte stekken besteden de schoolkinderen steeds meer en betere zorgen. Het resultaat daarvan was, dat de inzenders een feilen, zij het dan ook zeer vredelievenden, strijd moesten voeren om voor een bekroning in aanmerking te komen. Het is prettig voor het bestuur van de „Flo- raliavereeniging" om tot deze ontdekking te komen, het zou nog prettiger zijn, wanneer het publiek van het groote nut van dezen ar beid zich overtuigd zou willen houden en het aantal leden zou willen helpen uitbreiden. Dat de liefde voor de schoonheid van onze Flora bij de jeugd wel degelijk leeft, kwam ook tot uiting in de ingezonden bloemstukjes, waarvan de meeste kinderen, elk naar zijn vermogen, heel veel werk hadden gemaakt. De natiohale feestvreugde om de verloving van de Kroonprinses heeft de jeugd niet onge moeid gelaten. Vele inzendingen prijkten met de portretten van het vorstelijke verlovings- paar en de oranjekleurige bloemen waren kwistig voor versiering aangewend. Het werk stuk van Nico van der Wel spande wel de kroon. Hij had een schilderij gemaakt, waarin de portretten van Prinses Juliana en Prins Bernhard het middelpunt vormden. Van asters waren de Nederlandsche en Lippische vlag gen vervaardigd en het geheel, dat tegen een zwarten achtergrond bevestigd was, werd om lijst door vuurpijlen. Het werkstuk, dat tij dens den duur der tentoonstelling groote aan dacht trok, werd met een eersten prijs en lof van de jury bekroond. De jeugdige maker was er niet weinig trotsch op, dat hij zijn werk stuk heden, Donderdag, naar Amsterdam mocht brengen, waar hij het in het Koninklijk Paleis bij de ingezonden bloemwerken mag plaatsen. De Floralia vereeniging deed er een brief bij. Zoo viel er op deze Floraliatentoonstelling voor de vrij talrijke bezoekers veel te genie ten. Veel belangstelling genoot ook de inzen ding planten ter opluistering van de firma Steyn. School 2 kwam met een collectieve in zending uit. Met groote. zorg waren hier spe cimen van.de strand-, duin. en boschflora en -fauna bijeengebracht. Des middags hebben de jeugdige inzenders de tentoonstelling bezocht. Luid gejuich steeg op, wanneer een jeugdige kweeker ontdekte, dat zijn inzending met een prijs was bekroond. En dan was het daarbij vooral zoo'n prettige gewaarwording te zien, dat bij zoo'n ontdek king de niet-bekroonden zich om het succes van hun mede-scholieren toch verheugden. Dat zou men het sportieve element in den ar beid der Floraliavereeniging kunnen noemen. De jury, die gevormd werd door de heeren A. J. Martens, K. Steyn en A. v. d. Wel had een moeilijke en zefer langdurige taak. Zij stelde de bekroningen tenslotte als volgt vast: R. K. Jongensschool voor U. L. O.: 2e pr. J. Martens 3e pr. J. Weenink O. L. school 3. 1. H. Steyn. 2. N. Hartog. 3. Marietje Klein. 3. A. Gerrits. Duinwijkschool: 1. J. Bovenschen. Mariaschool: 1. W. Uuman. 2. T. Gillissen. Christelijke school, Noorderwijkweg: 1. P. Pletting. 2. Willy Broeze. 3. Annie Schaap. R.K. Meisjesschool, Peperstraat: 1. R. de Bats. 2. Willy Schillemans. 3. Nelly Zonneveld. R.K. Jongensschool, Romerkerkweg1. Jo de Wit. 2. Ton Martens. O. L. school I: 1. B. Klomp. 1. M. v. Eist. 2 Jan Groot. 2. Co van Es. 2. P. v. d. Mey. 2. Gre ta Muusse. 3. Jan Hofland. R.K. Meisjesschool, Galgeweg: 3. Tini Kuyl. O. L. school 2: 1. Wim Houtwipper. 1. J. v. d. Wel. 2. S. Koekendorp. 2. T. Hoortman. 2. S. Kooistra. 2. Nelly Brethouwer. 3. Nic. Blom 3. J. v. d. Duin. 3. Hans Büller. Christelijke School, Meerensteynstraat: 2. Jan Buis. 3. Dirk de Vries. School voor B. L. O.: 3. Nico Zonneveld. 0. L. School 4: 1. I. van Brakel. 2. Rika v. d. Heuvel. 3. Jan Klomp. R.K. Jongensschool, Galgenweg: 2. G. Tuyn 3. A. Kruidenberg. R.K. Jongensschool, Hobbestraat: 2. Jan Zwager. 3. J. Pirovano. Overjarige planten: 1. Fr. Thorbecke. 1. Fr. van Zalingen. 2. M. de Wild. 3. Jenny flater. 3. H. Blokker. 3. D. Ypma. 3. Neeltje de Wit. Vrije inzendingen: 1. Nico van der Wel (met lof der jury). 1. Willy Broeze. 1. G. Oostveen. 2. M. Majoor. 2. G. van Dijk. 2. J. Davidson. 2. G. Tibboel. 2 E. Passchier. 3. B. Adrichem. 3. Gr. Steenbak ker. 3. R. v. d. Outenaar. 3. Ali Pel. 3. KL Wit kamp 3. S. Koekendorp. 3. Fr. van Duin. 3. E Pesch. 3. Magda Knegjes. Eerste prijs met lof der jury: School 2 met groep strand-, duin- en boschflora en -fauna. De prijzen zullen op Donderdag 24 Septem ber in het veilinggebouw „Centrum" worden uitgereikt. Deze prijsuitreiking zal gepaard gaan met een filmvoorstelling. Tenslotte vermelden wij nog, dat de ten toonstelling zich ook des avonds in een druk bezoek mocht verheugen. Tot de bezoekers behoorden ook burgemeester en mevr. Scholtens. Jan Kiepura zingt in het Kennemer Theater. De groote zanger Jan Kiepura speelt en zingt de hoofdrol in de film „De Zingende Stad", die in het nieuwe programma als hoofd nummer wordt vertoond. Ergens in de prachtige omgeving van de Golf van Napels, temidden van het natuur schoon woont Carmela met haar broertje Tupf. Carmela houdt zielsveel van Giovanni Ca- vallone, een jongen gids met een buitenge woon mooie stem en is jaloerseh op alle schoone jonge vrouwen, die hij rond moet leiden. De mooiste van allen is Claire Landshoff, een jonge weduwe uit Weenen, die, het groote stadsleven moe, voor verstrooiing naar Na pels gevlucht is. Ook aan haar toont Gio vanni de schoonheden van zijn land. Hij zingt voor haar en zij is zoo verrukt over zijn stem, dat zij wil trachten te doen, wat zij voor zijn geluk houdt, hem tot een grooten en beroemden zanger te maken. Giovanni is tijdens hun samenzijn dolver liefd op Claire geworden en is niets meer dan een stuk speelgoed in haar hand. Ha\r wensch is voor hem wet, en zoo weet Claire hem eenige dagen later mee naar Weenen te troo- nen, Carmela eenzaam en zielsbedroefd ach terlatend. Hoewel alle vrienden van Claire als om strijd zijn prachtige stem roemen gevoelt Giovanni zich toch niet gelukkig. Hij wil Claire geheel alleen voor zich zelve hebben en kan niet velen dat ze zich met haar vroe gere vrienden ophoudt. Door een toeval bemerkt hij, dat voor het eerste groote concert, dat hij geven zal, alle plaatsen in de zaal opgekocht en weggegeven zijn door Claire. Zijn woede kent geen gren zen. Hij gaat direct naar huis, doch vindt haar, hoewel ze hem beloofd had thuis te zullen blijven, temidden van haar vrienden op een bal. Hij vordert rekenschap van haar en eischt, dat ze onmiddellijk het bal verlaat en met hem meegaat. Claire weigert. De heftig ste verwijten van weerskanten volgen, totdat eindelijk Giovanni van het bal verwijderd wordt. Als Carmela bijna alle hoop heeft laten varen, keert Giovanni terug naar zijn oude stad. En in Weenen treurt een schoone jonge vrouw om het stuk speelgoed, dat gebroken is en zoekt reeds weder naar een ander om het te vervangen. Voor de pauze wordt vertoond „De uitge- worpenen" met Constance Bennett en Her- bert Marshall. Warner Oland in Luxor. In het Luxor Theater draait als hoofd nummer een sensationeel circusdrama met Warner Oland als de Oostersche speurder in de hoofdrol. Charlie Chan beleeft een reeks spannende avonturen in en om een groot circus dat een groote gala-voorstelling geeft. Maar een bezoeker gaat heen tijdens de span nendste toeren, die ieder ander in ademlooze verrukking brengen. Het is Charlie Chan, de beroemde Chineesche detective, die een af spraak heeft met Joe Kenney, een der eige naars van het circus. Als Charlie zich naar den bureau-wagen van het circus begeeft, vindt hij het verwrongen lichaam van Kinney vermoedelijk gewurgd door den reusachtigen aap. die zijn kooi heeft weten te verlaten. De Chineesche speurder vat verdenking op tegen den slangenbezweerder Tom Holt, maar eveneens zouden er aanwijzingen te vinden zijn tegen de costumière Nellie Farrell, tegen haar broer Dan Farrell, die dierentemmer is en tegen meer leden van den troep. Dus gaat Chan uitvoerig aan het werk, om dit kluwen te ontwarren. Hij vindt ook tal van aanwij zingen en hij arbeidt voort met de sluwheid en het geduld van den Oosterling. Kinny, zoo ontdekt Charlie Chan, is vroe ger eens getuige geweest in een moordzaak, waarbij de dader onbekend bleef. Is het niet aannemelijk, dat de circus-eigenaar gedood werd, omdat hij teveel wist? De detective be sluit, een oogje gevestigd te houden op Marie Norman, die beweert, dat zij iets van den moord afweet. Zij wil niet zeggen, wat zij weet, stelt dit uit tot later, maar zij veronge lukt bij een oefening aan de trapeze. Het is daarbij opmerkelijk, dat haar dit lot treft, omdat waarschijnlijk bij dit schijnbare on geluk, weer dezelfde hand ingrijpt, die alle sporen wil vernietigen en elkeen dooden, die de misdaden aan het licht wil brengen. Aan het licht komt, dat het meisje nog te redden zal zijn, maar dan alleen door middel van een operatie. Omdat zij zoo ernstig ge wond is, dat vervoer te gevaarlijk moet worden geacht, zou dit ter plaatse moeten geschieden Aldus wordt besloten, maar als de doktoren met deze zwaren operatie bezig zijn, laat een duistere gedaante den monsterachtig grooten aap los!Het geweldige beest klimt de tent binnen en dreigt de operatie ernstig te doen mislukken. Eindelijk slaagt men er in. het beest on schadelijk te maken en de circus-artisten staan verbijsterd rondom het lijk van het enorme dier. Nogmaals, wie bediende dit dui- velsche wertkuig? Charlie Chan lost het raad sel op, als steeds, op zijn meesterlijke ma nier Voor de pauze wordt vertoond „Liefde op het tweede gezicht", een muzikale comedie met Marian Marsh in de hoofdrol. EDDIE WALIS IN LUXOR. Eddie Walis en zijn orkest, tot voor kort aan de V.A.R.A. verbonden, zal in de komende win 1 termaanden een tournée maken door Neder land In het begin van de maand November zal deze band een show-concert geven in het Luxor Theater (De geschiedschrijving kan ons overtuigend leeren, dat wij vele voordeelen hebben, die onze voor ouders misten. Uit een tijd- schriftbeschouwing.) Men hoort vaak van den goeden ouden tijd, Dien men zich graag terug zou willen wenschen, Toen alles ging in rust en deeglij kheid En stil geluk het deel was aller menschen. Toen 't menschenras nog niet in dolle jacht Zich ademloos een levensweg moest banen, Toen veel en groots tot stand nog werd gebracht, En 't leven nog meer vreugde bracht dan tranen. Toen nog de vrouw zat aan het spinnewiel En alle mannen ware mannen waren, Lang voor den tijd van de automobiel En daardoor ook van de verkeersgevaren. U hebt daar zelf wel eerder van gehoord, Of menige verzuchting van gelezen, Het visioen heeft u misschien bekoord, Maar is er nooit eens twijfel aan gerezen? Die goede oude tijd, heb ik gedacht, Had stellig wel weer andere bezwaren, Strijd, leed en zorg bezochten elk geslacht, Zoolang er menschen op de wereld waren. Nu wordt er weder anderzijds gezegd, Dat wij ons zeer gelukkig mogen prijzen, Het voorgeslacht had het naast ons heel slecht, Dat lijkt mij ook weer moeilijk te bewijzen, t Is alles een onvruchtbaar soort gepraat, Waar nimmer een beslissing in kan komen. Ik voel het meeste voor het resultaat: Lood om oud ijzer, alles saamgenomen. Alleen één feit blijft daarbij wel van kracht, Dat kan voor ons tot troost den doorslag geven, Het is in 't nadeel van het voorgeslacht Dat zij gestorven zijn, terwijl wij leven. P. GASUS PROPAGANDA VOOR ESPERANTO. De plaatselijke af deeling van de Federatie van Arbeiders-Esperantisten zal in het a.s. winterseizoen drie wekelijksche cursussen or- ganiseeren voor beginners en gevorderden. Op de Woensdagen worden conversatie-avonden gehouden. Tevens is daaraan een cursus ver bonden voor het diploma A van de Federatie en de Neutrale Esperanto-vereeniging „L.E.E.N." De heer Jac. van Wijngaarden geeft alle lessen. Voor de opleiding van cursusleiders zal een aantal leden een onderlinge kadergroep vor men. Een flink aantal deelnemers heeft zich reeds voor deze cursussen aangemeld. De eer ste les wordt op Maandag 5 October gegeven. De afdeeling zal ook ijverig deelnemen aan de zoogenaamde „groene maandactie". De leden zullen eenige duizenden propa- gandabiijetten verpreiden. In het clubgebouw aan de Baanstraat wordt een speciale propaganda-étalage ingericht, waarin o.m. ook de buitenlandsche corres pondentie ter inzage zal liggen. CENTRALE VAN DE R.K. STAATSPARTIJ Voor de laatste maal heeft de Centrale van de R. K. Staatspartij in haar tegenwoor dige samenstelling een vergadering gehou den, waarin o.m. werd besloten, dat de con tactcommissie ook na de reorganisatie van de R.K. Kiesvereengingen zal blijven voortbe staan. Zij zal in het vervolg worden gevormd door leden van het Centraal Bestuur, de afge vaardigden, die reeds zitting hadden en de R. K. Raadsfractie. Ook werd besloten, dat de parochieele af- deelingen voor 1 October een ledenvergade ring zullen houden, waarin volgens artikel 23 van het nieuwe reglement een bestuursver kiezing zal worden gehouden. Voor de afdeeling St.-Agatha zal deze ver gadering op Dinsdag 29 September in het K.S.A.-gebouw zijn. HET BOONENSEIZOEN SPOEDT TEN EINDE. Nog steeds aardbeien. Nu de tweede helft van de maand Sep tember is aangebroken begint het aanzien der veilingen ook weer zoo langzamerhand het herfstbeeld te vertoonen. De zomerpro- ducten worden schaarsch en raken meer op den achtergrond. Ook in de aanvoeren van boonen was de afgeloope nweek een belang rijke vermindering te constateeren. Alleen het aanbod van de soort pronkboonen, was nog zeer ruim. Het schijnt of hiervan dit jaar meer is uitgeplant, dan vorige jaren. De kwaliteit is over het algemeen goed en al 'zijn de prijzen nu juist niet zoo hoog, toch zijn de partijen geregeld te plaatsen, omdat de fabrieken zich voor dit product nog al interesseeren. De noteeringen wisselen van 3—5 ct. per K.G. Met snijboonen uit de natuur loopt het naar het einde. De laatste pluk brengt aller lei kwaliteiten, met het gevolg, dat de prij zen ook de laatste dagen uiteen liepen van 518 ct. per K.G. Kassnijboonen komen ook al meer aan de markt. Hiervoor bewogen zich de prijzen rond 20 ct. per K.G. Het aan bod van dubbele boonen is eveneens bedui dend minder, doch kan toch nog ruim schoots aan de vraag voldoen. Voor deze soort werden van 3—13 ct. per K.G. betaald, terwijl ook nog wegens gebreken sommige partijen doordraaiden. Voor de overige soor ten spercieboonen was weinig kooplust en bleven de prijzen ook deze wek zeer laag. De slahandel was op iederen veilingsdag 'slecht gestemd. De prijzen varieerden van 1325 ct. met zeer veel partijen daarnaast, die geen .kooper konden vinden. Met andijvie, waarvan momenteel flinke partijen worden aangevoerd, is het weinig beter gesteld. Hiervoor wordt ook zoo onge veer naar soort van 1025 ct. per kist be taald en draaiden ook weer heel wat par tijen door. Bospeen deelde al geen beter lot en werd verhandeld naar soort van 25 ct. per bos. Postelein vertoonde de laatste dagen een neiging tot verbetering en stond de laatste veiling weer eens op 2030 ct. per kist. Bloemkool voor zoover het eerste soort betreft, werd iets vlotter afgenomen voor prijzen van 710 ct. per stuk. Tweede soort kon niet hooger komen dan van 2—4 ct. Tomaten worden thans heel wat aange voerd. Uit de natuur is de oogst oqk in vol len gang. De prijzen zijn laag en wisselen naar soort van 36 ct. per K.G., waarvoor tot dusverre de partijen nog plaatsing kon den vinden. Komkommers worden al weer heel wat minder aangeboden. De prijzen werden een weinig beter en schommelden naar soort van 14 ct. per stuk. Voor de diverse kool soorten is nog weinig belangstelling alleen roode kool scheen de laatste dagen iets meer aan te trekken Ook de eerste spruiten, die werden aangevoerd, hadden nog weinig aan dacht. Van de soepgroenten was het prei, die werd verhandeld van 47 ct. per bos. Knollen werden naar groote betaald van 35 ct. per stuk. Overige soorten soepgroenten hebben wei nig waarde en gaan voor 1lVfe ct. per bos van de hand. In de fruitafdeeling waren de afgeloopen week de aardbeien nog steeds ruim verte genwoordigd. De prijzen per slof liepen van 75100 en voor doosjes van 1218 ct. R.-K. BOND VAN TECHNICI ST. BERMELPHUS". De plaatselijke afdeeling van ,,St. Bermel phus" houdt op Donderdag 24 September een propagandavergadering in Hotel Ter Burg. De heer P. Kee uit Velsen, lid van het bondsbestuur zal een causerie houden over „Demonstraties met vloeibare lucht". Verder houdt Dr. P. Holthuijsen een lezing over „De Oxford-beweging". Warner Oland Carrol Naish in: Char lie Chan in het Circus (Luxor Theater, Be verwijk). DONDERDAG 17 SEPT. 1936 FEEST VOOR DE R.-K. SCHOOLJEUGD. Woensdagmiddag heeft Deken P. J. Simons de R.-K. schoolkinderen een prettigen mid dag bereid. De Deken had bij gelegenheid van zijn zilveren priesterfeest de jeugd een feestje beloofd, zoodra de vacanties voorbij zouden zijn. En tot groote voldoening van de schoolkinderen loste de Deken deze be lofte thans in. In het K.S.A.-gebouw werd hun een filmvoorstelling aangeboden, waar bij zij zich uitstekend hebben geamuseerd. Bij den uitgang ontvingen de kinderen al len nog een versnapering. POSTDUIVENVEREENIGING DE REISDUIF. De postduivenvereniging „De Reisduif" nam deel aan een wedvlucht van uit Neuf- villes over een afstand van 220 K.M. De uitslag luidt als volgt: W. Zoutman 1 1 16 17 20 22 26 32; A. Kat 2; P. Dekker 3; J Schipper 4 29; S. oZet 6; mevrouw Claus 6 M. Hoorn 7 9 14; 30 37; Gebr. van Roon 8 10 25 27 36; J. Lunz 12 21 40; H. Claus 13 19 35; G. v. d. Winden 15 24 33 39; A. Michel 18;M. v. 't Hof 23 34 43; J. de Vries 28; P. v d. Hout 31 38; J. Schipper 41. Afdeeling juniores: G. Rekveld 14 5; L. Traa 2 37; P. v. Hoolwerf 6 8. COMPETITIE VAN DEN I.V.C.B. De competitie van den I.V.C.B. zal ook a.s. Zondag een aanvang nemen. Voor D.E.M., dat na de degradatie van het vorige seizoen is in gedeeld in de afdeeling A van de Westelijke tweede klasse, is voor a.s. Zondag vastge steld de wedstrijd Santpoort 2—D.E.M. MARKTBERICHTEN. Vereenigde Veilingen Kennemerland en Vrije Veling. 16 September 1936. Prijsnoteering- Waschpeen per kist 4060 Sla per kist 1325 Spinazie per kist 2445 Postelein per kist 2030 Andijvie per kist 1025 Wortelen per bos 2V25 Peterselie per bos 11 1/2 Selderie per bos 12 Prei per bos 47 Bloemkool le soort per stuk 8—10 Bloemkool 2e soort per stuk 2- 4 Tomaten per K.G. 36 Capucijners W per K.G. 912 Pronkboonen-per K.G. 2 1/25 Snijboonen per K.G. 6—18 Dikke boonen per K.G. 313 Spec.b. z. dr. per K.G. 610 Tuinboonen per K.G. 410 Trosboonen per K.G. 710 Spruiten per K.G. 68 Asperge le bl. per bos 36 Knollen per stuk 36 Komkommers per stuk 14 Roode kool per stuk 45 Groene kool per stuk 24 Aardbeien per doosje 12—18 Aardbeien per slof 751.00 Noteering van Beverwijk 16 September 1936. Spinazie per kist f 0,40f 0,55 Postelein per kist f 0,30f 0,42 Andijvie per kist f 0,15f 0,30 Wortelen per bos f 0,04f 0,07 Bieten per K.G. f 0,03 Komkommers per 100 f 1f 5 Aardappelen, klei, p. K.G. f 0,02f 0,04 Doppers per K.G. f 0,25 Capucijners per K.G. f 0,24 Raspers per K.G. f 0,26 Tuinboonen per K.G. f 0,09 Snijboonen per K.G. f 0,10f 0,27 Heerenboonen per K.G. f 0,06f 0,16 Roode kool per 100 f 5 Savoije kool per 100 f4f6 Bloemkool per 100 f 4f 12 Uien, per K.G. f 0,03 Prei per bos f 0,09 Sla per kist f 0,13f 0,28 Pieterselie per kistje f 0,14 Selderie per bos f 0,14 Appelen per K.G. f 0.08f 0,22 Peren per K.G. f 0,08—f 0,20 Pruimen per K.G. f 0,22f 0,37 Aardbeien per doosje f 0,14f 0,17 Druiven per K.G. f 0,22f 0,28 DAT LIEP NOG GOED AF. Een dochtertje van den heer Sch. uit den Overbildtweg liep gisteren tegen een met zand beladen auto op. Het ongeval liep nog al goed af. Zij kreeg een bloeduitstorting in de knie en zal eenigen tijd rust moeten houden. TUSSCHEN DE SPAKEN. Hoe gevaarlijk het is kleine kinderen als duo-passagier op een rijwiel mee te voeren, als op het achterwiel niet een jasbeschermer is gemonteerd, bleek gisteren weer, toen het 4-jarig zoontje van den heer D. met een zijner voeten tusschen de spaken van het achterwiel kwam. Het bekwam hierdoor een diepe vleeschwonde. DOOR EEN AUTOBUS OVERREDEN. Woensdagmiddag geraakte het 4-jarig doch tertje van den heer S. spelenderwijze onder een de Hoofstraat passeerende autobus. De arme kleine kwam zoo ongelukkig terecht, dat één der beentjes op enkele plaatsen werd gebroken en groote wonden vertoonde. Voorts liep het aan het andere been en het hoofd ontvellingen op. Dr. De Groot achtte den toestand van dien aard, dat overbrenging naar het St. Antonius Ziekenhuis te IJmuiden-Oost noodzakelijk was. /WP/ HOLLAND—AMERIKA LIJN Delftdijk, Rott n. Vancouver 15 te Seattle. Damsterdijk, Vancouver n. Rott. 15 te Los Angeles. Binnendijk, Rott. n. Bridgeport 14(3.50 n.m.) 180 mijl ZZO. van Valentia. Burgerdijk, Rott. n. Orleans 14 te Houston. Veendam, 15 v. Rott. te New-York. Breedijk, Philad. n. Rott. 15 te Chester. HALCYON LIJN. Flensburg, 15 van Vlaardingen te Narvik, vertr. 18 n. Rott.-Vlaardingen. Stad Arnhem, Bizerta n. Londen p. 14 Gi braltar. Maasburg, 16 van Vlaard. n. Narvik. Vredenburg, vertr. 18 v. Narvik n. Rott. (verb.) HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein (thuisr.) 15 van Tanger. Jagersfontein, 16 v. Beira n. Rotterdam. Randfontein (uitr.) 15 v. Aden. Springfontein (thuisr..) 16 te Kaapstad. Bloemfontein (uitr.) 15 (12.43 n.m.) 420 mijl Tan Land's End. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk (uitreis) 16 te Port Said. Gaasterkerk (uitr.) 16 van Shanghai. KON HOLL LLOYD. Montferland (uitr.) 16 te Santos. Eemland (thuisr.) 14 van Bahia. KON NED. STOOMBOOT MIJ. Aurora, Patras n. Amst. p. 15 Gibraltar. Baarn, Amst. n. Chili 14 van Cristobal. Bacchus, 15 van Danzig n. Kopenhagen. Ganymedes, 15 van Izmir n. Amsterdam. Irene, 15 v. Amst. te Gdynia. Simon Bolivar 14 van Barbados n. Amst. Alkmaar, 14 v. Valparaiso te Talcuhua.no. Juno, 16 v. Amst. n. Hamburg. Odysseus, 16 v. Amst. n. Kopenhagen. Stella, La Romana n. Amst. 16 v. Londen. Bodegraven, Amst. n. Chili p. 15 Terceira. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera, 16 v. Rott. n. Batavia. Baloeran (thuisr.) 16 van Marseille Sibajak, 16 van Batavia n. Rott. Blitar (thuisr.) 15 te Marseille. Modjokerto (thuisr.) 16 te Singapore. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Aldabi (uitr.) 15 van St. Vincent. Alchiba 'thuisr.) 14 van Montevideo. Alphacca. 15 van Rotterdam te B.-Ayres Alpherat 17 (3 n.m.) van B.-Ayres te Rot terdam verw. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Marnix van St. Aldegonde (thuisr.) 16 van Southampton, 17 (6 v.m.) te IJmuiden en (10 v.m.) te Amst. verw. Chr. Huygens (thuisr.) 16 van Colombo. Johan de Witt (uitr.) 15 v. Algiers. Poelau Tello (uitr.) 16 van Port Said. Johan van Oldenbarnevelt (uitr.) 14 v. Sin gapore. Bengkalis (uitr.) 16 v. Antwerpen. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Menestheus, Japan n. Rott. 16 v. Singapore. City of Florence, Japan n. Rott. 14 van Saigon. Aeneas, Japan n. Rott. 15 v. Kobe. Diomed, Japan n. Rott. 15 v. Manilla. Benmohr, Japan n. Rott. 15 te Manilla. City of Bath, Hankow n. Rott. via Havre 15 (3.45 v.m.) 900 mijl ZZW. v. Niton. Alcinous, Amst. n. Java 16 te Pt. Said. Eurylocbus, Batavia n. Amst. p. 16 Perim. Rhesus, Batavia n. Amst. 16 v. Padang. City of Batavia, Hankow n. Rott. 16 te Gi braltar. Nachtmist. Sedert enkele dagen is het 's nachts zoo mistig, dat het scheepvaartverkeer er door be lemmerd wordt. Het Grieksche stoomschip ..Anatassia". hetwelk te Zaandam hout gelost had, moest wegens den mist onderweg vast maken. AANGEKOMEN. 15 September: Altair s.s. Rotterdam 16 September: Acclivity m.s. Londen Zaanstroom s.s. Manchester Signfred s.s. Middlesbro VERTROKKEN. 15 September: Borthwick s.s. Leith Col with Force s.s. Blyth Flandria s.s. Brugge Swift s.s. Londen Vliestroom s.s. Huil Mary m.s. Hamburg 16 September: Anastassia s.s. Onega Walborg s.s. Gdynia Schieland s.s. Newcastle Urola s.s. Rotterdam Herstellingen uitgevoerd. Het onder Panameesohe vlag varende tank- motorschip „Peter Hurll" (11.952 B. R. T.), hetwelk 8 dezer te Amsterdam arriveerde om bij het Nederlandsche Dok eenige herstellin gen te ondergaan, heeft deze thans uitge voerd en vertrok Dinsdagmiddag naar Carta gena (Columbia). Zij, die zich met ingang van 1 October per kwartaal abonneeren, ontvangen de in September nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. DRIEKRINGENWEDSTRIJD. A.s. Zondagmiddag wordt op het gemeente lijk sportterrein aan de Kleverlaan een at letiekwedstrijd gehouden tusschen de ver tegenwoordigende ploegen van den turnkring Noord-Holland's Zuiderkwartier, den Turn kring Purmerend e.o. en den Kennemer Turn kring. Vorig jaar, in den wedstrijd Zuiderkwartier K.T.K., won laatstgenoemde kring met groot verschil. Daar bovendien het athletiekpeil van Purmerend e.a. niet boven 't gemiddelde komt en de K.T.K. weer met sterke ploegen zal verschijnen, kunnen de Kennemers ook nu goed partij geven. De K.T.K.-ploegen werden betrokken uit Concordia en Turnlust te Haarlem, O.S.S. te Zandvoort, de Bloemendaalsche G.V., Gratia- Plato en Olympia te IJmuiden, S.S.H. to Velsen-N. en Turnlust te Beverwijk

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5