HET NIEUWE AVONDBLAD 21e JAARGANG No. 271 MAANDAG 21 SEPT. 1936 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM De Assemblee. IJMUIDEN Uw Hoatn vu 1/HvcUadik.i SANTPOORT Jaarvergadering van den Alg, Militairen Pensioenbond. IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, 1 os£e nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan IJmuiden, Telef. 5301 ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN I® NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HA.V.- Bank te Schiedam. j Heden komt de jaarlijkscbe aligemeene vergadering van den Volkenbond weer in de gebruikelijke Septemtoer-zitting te Genève bijeen. De Volkenbondsraad heeft al verga derd en de plannen tot hervorming van den Bond naar de Assemblee verwezen. Tot een herziening van het Pact, het statuut van den Bond, zullen die zeker niet leiden en maar goed ook, want het baat niets of men de eischen, die men zich voorhoudt om inter nationale anarchie in internationale samen werking te doen verkeeren, lager gaat stel len. In de bestrijding van de slavernij, die deels uit de wereld verdwenen is, in de be strijding van epidemische ziekten die ook voor een groot deel verdwenen zijn, in het algemeen in iederen grooten strijd tot ver betering van het lot der menschheid heeft men ook nimmer zijn eischen lager gesteld. Tenslotte is en blijft „vrede door recht" de beste leuze om tegen den oorlog te voeren en de zeventien jaar, verloopen sinds de op richting van den Volkenbond hebben geen beter rechts-program doen ontdekken dan in het Pact is neergelegd. Dat de uitvoering van dit program tot dusver zoo teleurgesteld heeft bewijst niet dat het program slecht is. Wel is het voor ons menschelijk gevoel van eigenwaarde wel zeer bitter geweest te er varen, dat de wereld ten opzichte van inter nationale rechtsverhoudingen nog zóo onrijp is, dat er zulk een enorme kloof -bestaat tus- schen de normale rechtsbegrippen die wij binnen de grenzen van ons eigen staatsver band aanvaarden en de verhoudingen tus- schen de staten onderling, die behoudens uitzonderingen nog steeds op „het recht van den sterkste", dus op macht en geweld, dus op onrecht, gebaseerd blijken te zijn. De verontwaardiging over en minachting je gens het optreden van den Volkenbond kan men zeer wel verklaren door dit gekwetste ge voel van eigenwaarde. De eerste poging van de wereld om zich internationaal te organise eren, het experiment Volkenbond, heeft talloozen voor het eerst de verschrikkelijke wanverhou dingen, die internationaal altijd bestaan heb ben en die door den groei der moderne tech niek steeds doodelijker gevaren hebben ont ketend, doen zien. De Engelschman zou den Volkenbond op dezen grond betitelen als „an eye-opener". Want vóór er een Volkenbond was hebben zoovelen die ik bedoel, en die nu zoo toornig en hoonend over het nieuwe instituut spreken zich van de internationale verhoudingen al heel weinig aangetrokken en er vrijwel niet over nagedacht. Men heeft den oorlog be schouwd als een natuurramp, als iets dat wel eens over ons kon losbarsten maar dat met eenig geluk in eigen levenstijd wel zou uitblijven. Heel weinigen dachten er ooit ern stig aan, dat dit noodlot ooit te bestrijden zou zijn. Zoo sprak men een eeuw tevoren ook nog over de pest en de cholera. Het wa ren bezoekingen, waartegen nu eenmaal niets te beginnen was. En degenen die den strijd tegen deze bezoekingen aanvaardden, werden gehoond en uitgelachen. Het eigenlijke verwijt tegen den Volken bond verschilt alleen in zooverre hiervan, dat de vele falende pogingen in naam dezer instelling bovendien zoo'n verschikkelijke blaam op de menschelijke zwakheden werpen. In West Europa meende men toch dat het Recht (met een groote R) al zoo geweldig ver gevorderd was! Nietwaar? En nu is in de laat ste zeventien jaar zoo voortdurend gebleken dat het alleen onder bepaalde omstandig heden en ten aanzien van het individu zoo ver is, maar dat voor de volkmassa's, die in nationale eenheid verbonden zijn, internatio naal eigenlijk nog heelemaal geen recht be staat. Alleen maar anarchie en willekeur, be houdens de weinge gevallen waarin de conjunctuur gunstig is voor een rechtmatige beslissing. Dit is bitter en moeilijk te verwerken, het heeft een vage illusie, die zoovelen omtrent menschelijk recht koesterden, voorgoed doen verdwijnen, maar het baat niets om te jam meren „Die Volkenbond moet weg", want „Die Volkenbond", juist omdat hij een nieuw ont waakt inzicht vertegenwoordigt, gaat nooit meer weg. Men kan het woord door een ander vervingen, men kan de organisatie uitbrei den of verzwakken, maar het begrip, het besef, de Waarheid blijven. Er is niet meer aan te ontkomen. De vage illusie van vroeger, met het fatalistische afwachten van vroeger en de plezierige Onwetendheid omtrent het gruwelijke onrecht dat tusschen de volken heerscht, keert nimmer weer. Wij zullen moe ten blijven vechten tegen dat onrecht. De taak is ons eenmaal opgelegd. Het is het grootste Monument voor de Dooden, na 1914—1918 op gericht. En we zien het allen dagelijkser; het blijft, al gooit men er zielig met steentjes paar... Na een beleg van zeven weken hebben de Spaansche regeeringstroepen het be roemde bouwwerk van Toledo, het Alcazar, dateerende uit de dertiende eeuw, in de lucht laten vliegen. Hoezeer het gebouw reeds onder de onafgebroken beschie ting geleden had, toont ons deze recente foto van de brandende burcht. SCHEVENINGSCHE TRAWLER IN DE VAART GEBRACHT. De stoomtrawler Dordrecht IJM. 52, die in dertijd werd verkocht aan de reederijen Frank Vrolijk te Scheveningen, is Zaterdag alhier binnengekomen als Willy SCH. 61. De trawler is grondig herzien en zal thans van IJmuiden uit de visscherij uitoefenen. Heden zou het vaartuig zijn eerste reis voor de nieuwe ree- derij aanvaarden. DE GEWIJZIGDE LEGESVERORDENING. De 30 Juni j.l. gewijzigde legesverordening werd 15 Augustus j.l. goedgekeurd en is dus inmiddels in werking getreden. Volgens de nieuwe verordening zullen o.a. de volgende leges worden geheven: voor afschriften van geschreven en van ge deeltelijk gedrukt, gedeeltelijk geschreven stukken voor een geheel vel (folioformaat), met hoogstens 40 regels en minstens 6 woorden per regel f 0,60 voor een half vel (idem) f 0,30 voor een afdruk: der algemeene politieverordening f 3 der bouw- en woningverordeinng f 4 van de gemeentebegrooting f 10 van de gemeentereikening f 10 der memorie van toelichting op de begroo ting der inkomsten en uitgaven der gemeente, zonder bijlagen f 5 idem, met bijlagen f 10 van het gemeenteverslag f 10 van alle andere gedrukte stukken en veror deningen per bladzijde of gedeelte daarvan f 0,10 met een minimum van f 0,60 voor een vergunning tot het: 1. doen plaats vinden in een voor het publiek toegankelijk lokaal of op een aanhoorig ter rein, van eenige uitvoering of vermakelijkheid, muziek en dans daaronder begrepen; 2. op of aan den openbaren weg of eenige voor het publiek toegankelijke plaats, maken van muziek, zingen van liedjes of het doen plaats hebben van eenige andere voorstelling, vertooning of vermakelijkheid; 3. des avonds na elf uur beperkt of onbe perkt open houden va-n tapperijen; 4. dansen; geldende voor één dag f 0,60 geldende voor langer dan één dag, doch niet langer dan drie achtereenvolgende da gen f 0,90 geldnde voor langer dan drie achtereen volgende dagen doch niet langer dan zeven achtereenvolgende dagen f 1,50 geldende voor langer dan zeven achtereen volgende dagen, doch niet langer dan een kalendermaand f 2 geldende voor langer dan een kalender maand, doch niet langer dan een kalenderjaar f3 5. hebben van een standplaats met een rij- of voertuig bestemd voor personen-vervoer, met ten hoogste vijf zitplaatsen, per kalen dermaand of gedeelte daarvan f 2,50 6. alsvoren met meer dan vijf zitplaatsen, per kalendermaand of gedeelte daarvan f 5 7. alsvoren met een autobus, waarmede een geregelde dienst wordt onderhouden, per ka lendermaand of gedeelte daarvan f 2,50 voor een gunstige beschikking, genomen: 1. op grond van artikel 6, le lid sub a en artikel 73 der Woningwet, van de door Burge meester en Wethouders geraamde oprichtings- of vernieuwingskosten: 1. voor een buitenlandsol} paspoort of voor verlenging van een buitenlandsche pas poort f 2 2. voor een bewijs van Nederlanderschap f2,50 3. voor een z.g. collectieve lijst ter vervan ging van paspoorten f 5 4. voor een verklaring van gegoedheid, een gezondheidspas, een certificaat van oorsprong of voor eenige andere verklaring, tot welker afgifte, op aanvrage van particulieren, het met dien verstande, dat verschuldigd is voor een bewijs van goed gedrag, over te leggen bij een sollicitatie f 0,60 voor ret legaliseeren van eene handteeke- ning f 0,30 voor een uittreksel uit het bevolkingsregis ter f 0,30 voor de raadpleging der kadastrale stukken, voor elke inzage f 0,50 moeten voortdurend onder de aan dacht van het publiek worden gebracht, anders worden ze spoe dig vergeten. Alleen regelmatig adverteeren kan dit voorkomen. Adverteert daarom in deze Courant DE DUITSCHE V1SSCHERIJ-INDUSTRIE. In 1935 bedroeg het vischverbruik in Duitschland per hoofd 10.1 K.G.. Dit is natuur lijk nog weinig, in vergelijking met 27.5 K.G. per hoofd in Engeland en 50 K.G. per hoofd in Japan. In Duitschland, werd in 1935 zeshonderd ze ventig millioen K.G. visch verbruikt. Daar- yan werd ongeveer 200 millioen K.G. uit het buitenland ingevoerd. De opbrengst der Duit- sche visscherijen in 1935, beliep ongeveer 480 millioen K.G., vertegenwoordigende een waar de van ca. 83,8 millioen M. Van de totale op brengst der Duitsche visscherijen, wordt 70 pet. door de groote visscherij aangevoerd en 30 pet. door de kleine, waaronder begrepen, de haringloggers, de kotters en de kustvis- schers. De vischgronden die door de stoomtrawlers werden bezocht, waren: De Noordzee, de Bal- tisehe zee, de Noorsche kusten, de Barendszee het Beren Eiland en IJsland. De vloot bestaat uit ongeveer 350 trawlers, en een 170 tal log gers; 145 zware kotters en ongeveer 12.000 kustvisschersvaartuigen. Duitschland is een der landen, waar de meeste haring wordt verbruikt. Op dit gebied heeft men een grooten vooruitgang gemaakt, hetgeen blijkt uit het volgende: In 1913 kon den de Duitschers maar in 20 pet. van hun behoefte aan haring voorzien. In 1935 in 60 pet. Er zal een tijd komen, dat de Duitschers zelf alle haring zullen visschen, die zij noodig hebben. Ook in de vischconserven-industrie, boekt men overal uitbreiding en vooruitgang. Ongeveer 30.000 visschers bedienen de Duit sche "vissehersvloot, terwijl men het aantal personen, dat in den vischhandel werkzaam is op 100.000 schat. Men schat de waarde van de zeevisschers- vloot op 100.000.000 M. Jaarlijks wordt door deze vloot 750 duizend ton kolen verbruikt. DE BAZAR VAN „JONG GELUK". De ten bate van de vereeniging „Jong Geluk" in het Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Kalverstraat gehouden bazar is, de omstan digheden in aanmerking genomen, goed ge slaagd, al had het bezoek vooral de eerste dagen, wel wat drukker kunnen zijn. Zaterdag middag, toeon Oome Piet met zijn poppenkast aanwezig was, was het echter heel druk en niet alleen vele kinderen, ook vele ouders en oude ren hebben een vxoolijk uurtje beleefd. Za terdagavond was er ook veel belangstelling, die zich in hoofdzaak concentreerde om het rad van avontuur, waarbij ook Oome Piet weer aanwezig was, nu niet met zijn poppenkast maar met zijn kwinkslagen, waarmede hij heel wat dubbeltjes in de goede richting wist te doen rollen. De bazar behoort weer tot het verleden en mejuffrouw de Vries zint nu al weer op mid delen, om den kinderen uit gezinnen van werk- loozen een prettig Sinterklaasfeest te be reiden. OM DEN KENNEMERLANDBEKER. V. G. S. I—Z. S. V. 1—2. Bovengenoemde wedstrijd vond Zaterdag middag plaats m Van Gelder's Sportpark. Na den aftrap zat Van Gelder's elftal da delijk een goeden aanval op, welke netjes door het achtertrio der Halfwegsehe ploeg werd af geslagen. Dadelijk daarna neemt Z. S. V. het spel in handen en het laat zich aanzien dat van Gelder's elftal de handen vol zal krijgen. Dit tempo-duurt niet lang; toch weet Half weg na een kwartier te doelpunten 10. Na een half uur brengt Verbeek voor Van Gelder den stand op 11. Na de rust is het spel in handen der thuis club, doch hoe mooi de voorzetten ook zijn, het wil niet lukken. De doelman van Z.S.V. laat niets passeeren. Geheel onverwacht breekt Z. S. V. door en voordat men het weet is de stand 21 voor Halfweg'. Met dezen stand komt ook het einde. SCHEEPVAARTRERICHTEN Hout voor Velsen. Het Russisch stoomschip Kuzbas is van Ar changel aangekomen met een lading hout voor de papierfabriek te Velsen. Scheepvaartbeweging. In de afgeloopen week kwamen alhier bin nen 44 stoom- en 18 motorschepen alsmede 1 oorlogsbodem, tezamen 63 schepen tegen 62 schepen in de voorafgaande week. Naar zee vertrokken 49 stoom, en 21 motorschepen alsmede 1 oorlogsbodem, tezamen 71 schepen tegen een gelijk aantal schepen in de week tevoren. In de laatste week passeerden uit- en naar zee 134 schepen of 1 schip meer dan in de voorlaatste week. Verbeterde kansen! Aan de herverzekeringsmaTkt te Londen worden de kansen op vlotbrenghng van het bij Callantsoog gestrande Noorsche stoomschip „Sirenes" gunstiger geacht dan eenige dagen geleden. In verband daarmede is de premie der herverzekering van 50 tot 40 pet. terugge bracht. MEN ZIJ GEWAARSCHUWD. De Commissaris van Politie der gemeenta Velsen deelt in het algemeen belang het na volgende mede: De Hoofd Commissaris van Politie te Am sterdam geeft in overweging niet in relatie te treden met personen uit Amsterdam, die een positie als depót- of filiaalhouder in een bak kerij aanbieden en van gegadigden waarborg sommen verlangen, alvorens inlichtingen in gewonnen te hebben of zich in verbinding te hebben gesteld met het bureau van de Voor- loopige Plaa.tselijke Commissie, Keizersgracht 296 te Amsterdam. DE BURGEMEESTER EN DE A.S. FEESTEN Naar wij vernemen, heeft burgemeester Kwint zich bereid verklaard, het voorzitter schap te aanvaarden van de vergadering, die op initiatief der Oranjevereeniging te Drie huis binnenkort ten gemeentehuize zal worden gehouden voor het bespreken van plannen tot het houden van een défilé op den huwe lijksdag van Prinses Juliana en Prins Bernhard HET ONGEVAL IN DE HOOFDSTRAAT. Men wijst er ons op, dat bij het ongeval in de Hoofdstraat, waarbij een meisje werd over reden, niet dr. De Groot, dooh dr. Mak de eerste hulp beeft verleend. Rede van den heer B. F. Brandwijk. HAARLEM Zaterdag. Hedenmorgen om elf uur werd in hotel „Lion d'Or" de jaarvergadering van den Al- gemeenen Militairen Pensioenbond geopend onder voorzitterschap van den heer D. F. Brandwijk. Na een woord van welkom tot de aanwezi gen, in het bijzonder de samenwerkende ver- eenigingen stelde de voorzitter de vergadering voor twee telegrammen te verzenden. De tekst der telegrammen was: „Aan Hare Majesteit de Koningin, De Algem. Militaire Pensioenbond, in ver gadering bijeen in hotel Lion d'Or te Haar lem, betuigt Uwe Majesteit eerbiedig hulde en trouw." Het tweede telegram gericht aan Prinses Juliana luidt: ,.De Alg. Militaire Pensioenbond, in verga dering bijeen in hotel Lion d'Or te Haarlem, zendt uwe Kon. Hoogheid en den Prins op rechte gelukwenschen." Na de behandeling van eenige huishoudelij ke zaken hield de voorzitter zijn openingsrede. Spr. wees op de ernstige beroering in Europa, waardoor de wereld en ons land onder een groote spanning zijn komen te staan. Steeds meer wordt gestreefd naar de ves tiging en de ontplooiing van macht en steeds minder wordt op het Recht gelet. De nieuws berichten spreken nog slechts over parades en militaire uitbreidingen doch over Recht wordt niet meer gesproken. De vraag, aldus spr., is of Nederland zich te midden van die beroering zal kunnen handhaven. Men zoekt het hier en elders in de versteviging van de overheidsmacht, doch de vraag die zich aan ons opdringt is of de regeering zich ten volle bewust is van den invloed dien 't steeds toe nemend vertoon van macht ook hier te lande heeft. Is de regeering zich ten volle bewust van de waarde die aan het eenheidsbesef van ons land nog kan worden gehecht. Gelijk steeds in moeilijke tijden kiest men partij en zoekt een uitweg in verdeeldheid. Tegenover deze moei lijkheden stelt de regeering haar macht doch de vraag komt bij ons op of zij hierbij niet te ver gaat. En of het recht in ons land niet heeft moeten plaats maken voor de macht. „Ik wil nu afstappen van de pensioenkwes tie. Want al heb ik dit woord nog niet ge noemd, gij allen weet dat deze pensioenkwestie onrecht is dat uit de macht der regeering voortvloeit, doch dat, bedreven uit naam der overheid, het gezag dier overheid, ondermijnt. De pensioenen beneden de 4000 worden ge kort, doch die boven de f 4000 blijven intact. Immers, zoo zegt de regeering, men wil geen verkregen rechten aantasten. Wij spreken met bitterheid en daartoe hebben wij het recht. Wij hebben niet verdiend," dat uitge weken buitenlanders beter behandeld worden dan onze oud-medestrijders of hun weduwen. Ter gelegenheid van de verloving van Prin ses Juliana werd aan alle werkloozen een uit- keering gedaan, doch aan de veelal zoo karig gepensionneerden heeft men geen oogenblik gedacht." In de middagzitting van de Jaarvergade ring van den Algemeenen Militairen Pen sioenbond vond allereerst de huldiging plaats van Mevrouw Cremers, een dler ijverigste me dewerksters van den A. M. P. Als bewijs van. erkentelijkheid werd haar het eere-kruis eerste klasse aangeboden. De voorzitter, de heer D. F. Brondwijk, sprak haar hierbij har telijk toe. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren W. Klooster en J. Staaken bij acclamatie her kozen. De heer J. Mei, Amsterdam werd' be noemd in de vacature, ontstaan door het af treden van den heer P. A. Carol, die «m ge zondheidsredenen voor zijn functie heeft be dankt. De heer Carol is door de vergadering ge huldigd. Hierop werd door den heer Carol de kwes tie van de pensioenkortingen behandeld, waarop de vergadering de volgende motie aannam? De Algemeene Militaire Pensioenbond, in algemeene vergadering bijeen op Zaterdag 19 September 1936, in de zaal van Hotel Lion d'Or, te Haarlem, gehoord de bespreking over de rapporten van de Commissiën Rutgers en Palm betref fende de pensioenkorting' bij Land-, Zee macht-en Koloniën; spreekt uit als zijn meening: dat met verbazing is kennis genomen van het door de Regeering ingenomen standpunt, dat pensioen is het resultaat van overleg tus schen regeering en ambtenaar, aangezien een dergelijk overleg nimmer heeft plaats ge had; dat door de Algemeene Militaire Pensioen bond is verzocht te worden gehoord in het georganiseerd overleg ter bespreking van de voorgenomen korting op de pensioenen welk verzoek door de Regeering is afgewezen; dat dus, zoomin bij de vaststelling als bij de voorgenomen korting op de pensioenen, van eenig overleg kan worden gesproken; dat, indien juist zou zijn de meening van de regeering dat pensioen verband moet hou den met den gewijzigden levensstandaard en daardoor pensioenkorting gemotiveerd, op die zelfde gronden zou moeten worden overge gaan tot verhooging van de veel te lage pen sioenen der oud-gepensionneerden, hetgeen door de regeering wordt geweigerd; dat de korting op dé pensioenen moet wor den beschouwd ais aantasting van bestaande rechten; dat om deze en veel andere redenen de wensch wordt uitgesproken dat de kortingswet door de Staten-Generaal zal worden ver worpen; roept alle gepensionneerden op, zich te kee- ren tegen deze aantasting van hun pen sioenen besluit deze motie ter kennis te brengen van de Regeering, de Volksvertegenwoordiging en de Pers, en gaat over tot de orde van den dag. Vervolgens kwam ter sprake de oprichting van een procesfonds. De bedoeling van dit fonds is, dat 't kan worden gebruikt tot dek king van de onkosten die uit een eventueel proces tegen den Staat, inzake de pensioen korting, mochten voortvloeien. Het fonds zal afzonderlijk worden beheerd en gevormd worden door vrijwillige bijdra gen in onderscheiden vormen. Met door het Hoofdbestuur ingewonnen inlichtingen is ge bleken dat een proces tegen den Staat ge voerd tot in hoogste instantie, ongeveer f 2500.zal kosten. De afdeelingen Heiloo en Rotterdam wa ren tegen dit voorstel, doch met de door hen uitgebrachte 8 stemmen tegen werd het aan genomen. Hierop werd d'e devaluatie besproken, waarop de volgende resolutie tegen de deva luatie werd aangenomen: De Alg. vergadering van den A. M. P. op 19 September 1936 te Haarlem bijeen, waarbij mede aanwezig vertegenwoordigers van sa menwerkende bonden van Oud-Militairen, gehoord de besprekingen over de steeds toe nemende actie voor devaluatie in ons land, spreekt uit als haar meening, dat devaluatie in Nederland een noodsprong is, waarvan in ieder geval vaststaat, dat zij die nu een mi nimum bestaan hebben, in grooten nood zou den komen te verkeeren; dat dus tiendui zenden medeburgers al dadelijk ernstig in hun levensbestaan zouden worden getroffen; dat voor de gepensionneerde militairen de valuatie een ramp zou beteekenen, besluit- zich eensgezind te keeren tegen devaluatie in ons land en doet een beroep op de regee ring, zich zoo krachtig mogelijk tegen deze openlijke en geheime schadende propaganda te verzetten. De heer W. Klooster heeft dit toegelicht. De heer D. Boer besprak vervolgens de plan nen van den A. M. P. De begrootingen werden aangenomen met algemeene stemmen. In de morgenzitting werd nog behandeld; voorstel hoofdbestuur inzake royement in ge val van wanbetaling. Aangenomen. voorstel Eindhoven tot oprichting gratis rechtskundig bureau: verworpen. voorstel Haarlem om iedere afdteeling door - afgevaaidigden te laten vertegenwoordigen* ingetrokken. voorstel Goes om de jaarvergadering in Augustus te laten houden; verworpen.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1