EEN BLIK Leden van den Vrouwen Vredebond bijeen. Lessen Tennis Personeel gevraagd BREDERODE-DUIN Personeel aanbiedingen Hulzen aangeboden Muziek** Instrumenten Rijwielen Auto's Kamers gevraagd Kamers aangeboden Diversen Gewestelijke landdag in Café „Dreefzicht". Redevoeringen, declamatie en dans. Autobus doormidden gescheurd. By botsing met een boom Twee boerderijen te Uitgeest afgebrand. Hoe de internationale betrek kingen te verbeteren? Door handelsbelemmeringen af te breken. LUIDSPREKERS uit Kennemerland 13 Regels 25 cent Elke regel meer 10 ct. Voor huishouding B. J. VAN LIEMT, Verwulft 9, IJMUIDER MUZIEKSCHOOL. Voor bedrijf Voor huishouding Voor bedrijf HAARLEM Maandag Zeer vele leden van den Alge- meene Nederlandschen Vrouwen Vrede Bond waren Zondag naar Haarlem getogen, waar in café „Dreefzicht" den gewestelijken land dag van den Bond werd gehouden. Al deze vrouwen getuigden op den schoonen herfstdag van haar on verzwakten vredeswil. Mej. H. de Kruijff, voorzitster van de afd. Haarlem, sprak een openingswoord. Mevr. S. J. Straub-Schmidt, secretaresse der afd. Haarlem, vertelde hierna over haar indrukken van het Brusselsche Vredescon gres, dat zooals men weet van 36 Septem ber gehouden is en waar zeer vele vertegen woordigers van verschillende landen aan wezig waren. Hier was samenwerking tus- schen alle rassen, godsdiensten en ethische en politieke opvattingen. De grondslagen voor het congres waren: le. de erkenning van onschendbaarheid der verdragen. 2e. De beperking der bewapening. 3e. De versterking van den Volkenbond en 4e. De instelling van een lichaam in dienst van den Volkenbond ter bemiddeling in eventueele geschillen en ter voorkoming van oorlog. Het congres is inderdaad een zegevierend succes geweest, zooals Lord Robert Cecil in zijn slotrede heeft gezegd, aldus spr. De be sprekingen werden in daden omgezet. De hoop bestaat, dat de landen ook verder zul len medewerken aan de voorgenomen instel ling van een instituut voor den vrede. Er zal voorts een keurkorps van buitengewone spre kers gevormd worden, die in alle landen re devoeringen zullen houden. Er zullen maat regelen worden genomen om valsche bericht geving door de pers tegen te gaan. Ook heeft het congres besloten tot instelling van een algemeen-en vredesdag. Waarschijnlijk zal zoowel den llden November als den lSden Mei gevierd worden. De verschillende com missies, waarin het congres verdeeld was, hebben eveneens vruchtbaar werk verricht. Hoewel naast conservatieven, communis ten, socialisten en liberalen vertegenwoor digd waren, hebben zich in 't geheel geen in cidenten voorgedaan, hetgeen zeer verheu gend is, zoo zeide Mevr. Straub. In de commissie voor opvoeding en onder wijs, waarvoor spr. bijzondere belangstelling had, zijn belangrijke zaken besproken als het beter bekend maken op de scholen van het werk van den Volkenbond, een objectie ver geschiedenisonderwijs, het stichten van neutrale vredésvereenigingen onder dé schooljeugd, het voorkomen, dat scholieren bij militaire parades tegenwoordig zijn, het bevorderen van onderlinge correspondentie tusschen jongelui van verschillende nationa liteit en het houden van kampen. Natuurlijk werd ook een dringend beroep gedaan op de ouders. Van groot belang is ook het werk van de commissie voor de vliegers, zoo vervolgde mevr. Straub. In de slotresolutie werd o.m. vastgesteld, dat het bij de zooveel verbeter de prestaties van de vliegtuigtechniek ten eenenmale onmogelijk is, de bevolking tegen luchtaanvallen te beschermen. Daarom is het noodzakelijk, dat de nationale luchtaan vallen afgeschaft worden. De burgerlijke luchtvaart moet internationaal gemaakt worden onder toezocht van 'n internationaal orgaan. Er moet een internationale lucht macht gevormd worden voor het verrichten van politiediensten. Tenslotte wilde de reso lutie de instelling van een voorlichtings- en propagandadienst om in de verschillende landen de beweging tot uitbreiding van de luchtvloot tegen te gaan. Mevr. Straub verklaarde tenslotte nogmaals met den grootsten nadruk, dat het congres geheel zonder inci denten, van welken aard ook, verloo- pen is. De berichten hierover, die an ders luiden, zijn in flagranten strijd met de waarheid. Mevr. Straub wekte allen op, nationaal zoowel als internationaal voor den vrede te werken. Mevr. Overdiep, voorzitster van de afdee- ling Velsen, hield een korte toespraak over het onderwerp „Vaderlandsliefde". In de vaderlandsliefde, zooals wij die ken nen, ligt voor een groot deel eigenliefde, al dus spr. Hoe machtiger het land is, des te grooter is de eer er burger van te zijn. Ware vaderlandsliefde moet menschenliefde zijn, waarbij het „ik" uitgeschakeld wordt. Veel kunnen wij doen door onze kinderen dit be grip van menschenliefde bij te brengen. Karei Pekelharing, uit Utrecht declameer de tot slot van de morgenbijeenkomst den droom van een dichter „Chanson Triste". De middagvergadering. Na de pauze voor de lunch werd de vergadering hervat met de uitvoering van eenige dansen door Karei Pekelharing, die voorstelden: „De Demon van het geweld", Aan den klaagmuur" en „Profetie". Het woord was thans aan Mevr. H. van GeunsGodfried uit Sappemeer, die een belangwekkende rede hield over het onderwerp: „Kunnen wij vrouwen den oorlog voorkomen". In de geschiedenis zien wij, dat de vrouw door alle eeuwen heen aan den oorlog heeft medegewerkt, zoo ving de spreekster aan. Reeds in de middeleeuwen schonk de jonk vrouw haar hand niet aan een ridder, vóór hij met roem overladen van het slagveld terugkeerde. Florence Nightingale heeft inder daad gedreven door menschelijkheidszin, den grondslag gelegd voor het Roode Kruis, dat thans echter in dienst van den oorlog gesteld is. Zelfs hebben vrouwen wel soldaten opge roepen voor den oorlog en zelf meegestreden. Langzamerhand is gekomen de strijd voor de rechten van de vrouw. De vrouwen gingen den strijd aanbinden tegen de slavernij (mevr. BeeckerStowe) en tegen den oorlog (Bertha von Suttner)). Het vrouwenkiesrecht is ge komen, maar zijn de vrouwen zich ervan be wust, dat als eerste punt op haar programma moet staan de afschaffing van den oorlog en de ontwapening? De stem van de vrouw heeft evenwel nog nimmer geklonken, zooals hij klinken moest, zoo riep spr. uit (applaus) De vrouwen hebben haar mannen en zonen niet belet, den oorlog in te trekken. De ontzettende wereldoorlog laat nu zijn invloed gelden door de zee van ellende en nood, die over ons gekomen is. Er is een wereld ontstaan vol vrees, een wereld van herbewapening, zooals nooit te voren. Een heerlijk symptoom in dezen chaos noemde spr. den Vrouwenvredegang van dit jaar. Duizenden vrouwen trokken zwijgend door de straten van Amsterdam en wekten daarmee de sympathie en instemming van velen. De vrouwen hebben de taak te strijden voor een betere maatschappij zonder oorlog en ge weld. De vijand, die wij bestrijden, beschikt over machtige wapenen, aldus mevr. Van Geuns, over het kapitaal en daardoor over de regeeringen. „Vrouwen, gij. hebt als arbeidskracht de plicht, niet deel te nemen aan de voorberei ding van den oorlog", zoo riep de spreekster uit. Bovenal als moeder heeft de vrouw de taak, den oorlog te bestrijden. Zij moet de waarachtige menschenliefde in practijk bren gen en onderwijzen. Daarom is het denkbeeld van den Vrouwen kruistocht zoo mooi. Het is de weg, die wij gaan moeten om den oorlog te voorkomen. Met de meeste klem nam mevr. Van Geuns stelling tegen den dienstplicht, die langs evo- lutionnairen weg moet afgeschaft worden. De vrouwen kunnen dit helpen bereiken. „Wilt gij bewaren het leven uwer kinderen, het leven de menschheid, dan moet gij den moeilijken weg van den Vrouwenkruistocht kiezen" zoo b°sloot spr. De rede van mevr. Van Geuns werd met enthousiast applaus door de talrijke aan wezigen beloond. Karei Pekelharing declameerde tenslotte nog drie tijdsbeelden en beeldde in declamatie en dans gestalten bij het Graf van den Onbe kenden Soldaat uit. De muzikale begeleiding bij de declamatie en de dansen berustte bij H. Kruseman uit Haarlem. Versterkt in haar vurigen wil tot vrede gingen de leden van den Alg. Nederl. Vrouwen Vredebond tenslotte uiteen. Zondagavond te kwart over acht heeft op den Langeweg onder Klundert een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. De autobus van den heer Tichelaar welke den dienst onder houdt tusschen Klundert en Lage Zwaluwe is, vermoedelijk door een defect aan de stuur inrichting, tegen een boom gereden. De bot sing was zoo hevig, dat de wagen doormidden werd gescheurd én om den boom heen kwam te staan. De persoonlijke ongelukken, die de botsing ten gevolge had, waren van betrek kelijk lichten aard. De chauffeur kreeg twee ribfracturen en moest met een particuliere auto naar zijn woning worden vervoerd. Vier personen, die lichte verwondingen had den opgeloopen. werden verbonden, terwijl twee anderen, eveneens licht gewond, bij een dokter werden binnengebracht. Twee passa giers kwamen met den schrik vrij. AANVARING, OP HET IJSELMEER. Zaterdagavond laat is het stoomschip „Zuiderzee" van Koppé's scheepsagentuur te Amsterdam, tusschen Marken en het Ketel- diep in aanvaring gekomen met de tjalk Nieuwezorg, van Hasselt, welke met een la ding hout op weg was naar Diemen. Tengevolge van de aanvaring zonk de tjalk vrijwel onmiddellijk. De schipper J. v. Hui zen en zijn vrouw konden worden gered en aan boord genomen van de Zuiderzee, die de reis naar Zwolle kon voortzetten. LANDBOUW EN VISSCHERIJ. De begrooting van Landbouw en Visscherij voor 1937 bedraagt voor den gewonen dienst f 7.988.047 en voor den kapitaaldienst f200.000 In de huidige raming is zooveel mogelijk rekening gehouden met de stijging der uit gaven, als gevolg van de uitbreiding van de departementale bemoeiingen en de daaruit o.m. voortvloeiende aanzienlijk hoogere kos ten wegens huisvesting c.a. Een bedrag van f 25.000 is uitgetrokken ten behoeve van het Internationaal Land- bouwcongres, hetwelk in 1937 te 's-Graven- hage zal worden gehouden. In het jaar 1891 werd door den Franschen minister van Landbouw, Jules Meline, ter gelegenheid van het Internationaal Landbouwcongres te Den Haag, een internationale land-bouwcommis sie opgericht. Het doel dezer commissie is het in studie nemen van landbouw-economi- sche en landbouw-technische vraagstukken en publicaties, welke de commissie oordeelt voor den landbouw van belang te zijn. Men tracht dit doel te 'bereiken door het organi- seeren, in den regel om de 2 jaar, van een Internationaal Landbouwcongres. Deze in ternationale congressen, waaraan door een groot aantal voortaanstaande personen uit de verschillende landen wordt deelgenomen, werden voor den oorlog 9 maal gehouden. Het in 1937 te 's-Gravenhage te houden In ternationaal Landbouwcongres, dat sinds 1891. niet meer in Nederland is gehouden, zal het 17de congres zijn. Als gevolg van een gedane toezegging is thans als subsidie aan de vereeniging „Het Nederlandsche visscherijproefstation" een bedrag van f 2500 uitgetrokken. Zondagmiddag tegen kwart voor twaalven ontdekten voorbijgangers dat rook kwam uit het dak van de boerderij van den heer L. Klaver, te Uitgeest. Zij waarschuwden de be woners, die thuis waren. De brand werd aangewakkerd door de felle oostenwind en spoedig was dan ook een hooiberg, bevattende 120 000 K.G. hooi een prooi der vlammen geworden. Het vuur sloeg over op de boerderij van den heer J. Leek, welke geheel in vlammen is opgegaan. De tusschen deze beide boerderijen gelegen hoeve van den heer P. Leek bleef gespaard, hetgeen moet worden toegeschreven aan de windrich ting. Van den heer P. de IFildt, wiens boer derij aan de andere zijde aan de boerderij van P. Leek grenst ging 25.000 K.G. hooi verloren. De motorspuit der brandweer en die van een fabriek konden verdere uitbreiding van den brand tegengaan. Belangwekkende inleiding van dr. F. H. Fentener van Vlissingen. Zaterdag is in jiet muzieklyceum te Am sterdam de zeven én twintigste accountants' dag gehouden van het Nederlandsch Insti tuut van Accountants. Inleiding Dr. F. H, Fentener van Vlissingen. Door het „Carnegie endowment for inter national pace" en de internationale kamer van koophandel is een comité mixte gevormd dat overleg heeft gepleegd cnet een aantal economen, en industrieelen van wereldrepu tatie uit verschillende landen, teneinde een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid, om tot een internationale economische sa menwerking en daardoor tot wereldherstel te geraken. Dit overleg heeft geleid tot het uitbrengen van een 30-tal deskundige rapporten en aan bevelingen, welke rapporten en aanbevelingen binnen zeer korten tijd zullen worden gepu bliceerd. Dr. F. H. Fentener van Vlissingen, voorzitter der internationale kamer van koophandel hield een referaat over de door het comité mixte verkregen resultaten en ter verdedi ging van de conclusies, waartoe men is ge komen. Wij ontleenen aan dit belangrijke referaat het volgende: De volgende practische aanbevelingen zou den kunnen w-orden ontleend aan de inge komen rapporten der experts benoemd door het comité mixte. Als eerste stappen tót verwezenlijking van een verbetering van politieke en economi sche betrekkingen beveelt de gemengde com missie de volgende aan: 1. Het sluiten van multilaterale overeen komsten, open voor allen, die zich daar bij willen aansluiten, teneinde den inter nationalen handel te stimuleeren. 2. In afwachting' van de ontwikkeling van een toestand ten gunste van zulke on derhandelingen, bilaterale verdragen te sluiten, die bewust zullen worden gebruikt al-s een middel tot het afbreken van handelsbelemmeringen. 3. De weloverwogen opneming van de meest bègunstigingsclausulè in al dergelijke ver dragen als een middel om d'it doel te vérwezenlijken. 4. Het algemeen gebruik van de meestbe- -gunstigingsclausule in haar onvoorwaar- delijken vorm met een mogelijke uitzon dering voor die landen, die zelfs na het herstel van meer normale monetaire toe standen zouden willen voortgaan met het toepassen van discriminatoire contingen- teeringen of deviezen-verordeningen. 5. De instelling van een internationaal cen trum, dat tot taak zal hebben richtlijnen samen te stellen om den respectieven druk van de protectie in de verschillende landen te vergelijken, teneinde de ver mindering van buitensporige handelsbe lemmeringen aan te moedigen. 6. De afschaffing bij voorkeur bij multila terale overeenkomst, van import-contin genten, zoodra de weg tot een definitief herstel van den wereldhandel zal zijn ge baand door passende monetaire en an dere maatregelen. 7. Een bespoediging van dit proces door de vervanging van „imiporf-contingenten door „tarief-contingenten gedurende een korte overgangsperiode. 8. Een orienteering van de handelspolitiek in de richting van een beperking van hét gebruik van importoontingenten voor doeleinden, welke deze tijdelijk gewenscht doen zijn, om aldus de vaststelling van een tijdlimiet voor hun opheffing te ver gemakkelijken. 9. De toevoeging aan het contingenteerings- systeem van een „fair play c-ode", zooals deze door de internatonale kamer van koophandel is opgesteld. 10. Het sluiten van regionale en beperkte collectieve verdragen, zoolang als het doel en de resultaten daarvan een uit breiding van den handel en van de vreed zame ontwikkeling der volkeren beteeke- nen. 11. Het tot stand brengen van de juiste on derlinge verhouding tusschen de natio nale valuta's, welke niet meer op een juis te pariteit gebaseerd zijn, waarbij reke ning dient te worden gehouden met: de positie van de betalingsbalans, de rela tieve kosten en prijzen in de verschillen de landen en de positie der binnenland- sche schulden. Een dergelijke aanpassing zou moeten worden aangemoedigd door een verzeke ring van de zijde van 'de landen, die zich in een financieel sterke positie bevinden, aan de landen, de een devaluatie over wegen, dat deze procedure zou samen vallen met een stabilisatie van dé valuta's of met ernstige pogingen om tot dit doel te geraken. 12. Een collectieve verklaring met betrekking tot de monetaire politiek door de voornaam ste groote mogendheden en die de vol gende punten zou omvatten: De vermijding van muntdepreciatie als een middel tot internationale handels- concurrentie. Het behoud en de uitbreiding van de be staande stabiliteit der wisselkoersen, der halve voorzoover vereischt door de nood zakelijkheid van aanpassing aan de juiste pariteiten. De uitschakeling van seizoenschomme lingen in de w.aarde der munteenheden. Erkenning van de wenséhelijkheid van overgang naar een meer permanent regi me zonder onnoodig uitstel. 13. De voortschrijdende afschaffing van de viezen- en clearing. Regelingen al naar mate het mogelijk zal zijn geweest de in ternationale sehuldenvraasgtukken op te lossen, het internationale credietverkeer te herstellen' ëh ongecontroleerde kapi- taalvluchten té'beperken (d.v. d'oor „still - halte" overeenkomsten) De gemengde.i commissie beveelt de bestu deering van deze documenten aan alle wel denkende menschen aan en bepleit ten slotte, dat de publieke opinie in alle landen er bij de respectieve regeeringen op zal aandringen, dat zij, zonder tijdverlies, overeenkomstig deze aanbevelingen zullen handelen. Wij wenschen den vrede en de vrede is noodig om de volkeren werkgelégenheid te verschaffen en hun levensstandaard te ver beteren, aldus eindig-de spr. Op de inleiding van Dr. Fentener van Vlis singen volgde een levendige gedachtenwisse- ling. o -r OPKLAPBEDDENPALEIS Grootste sort, in opklapbedden, ombouwen met boven- en zijkas- ten, ook verticaal en buitenmaat- sche, 30 modellen. Bedstellen, de kens, alles prima. Opklapbed. met mass, ombouw 8.25. Twee pers. 14.75. 1ste klas, 15 jaar gar. ORIONWEG 9 (gesloten huis) Telei'. 23932 (uitsluitend bij vooruitbetaling) Luidsprekers, na 9 uur 's och tends aangeboden, kunnen niet op denzelfden dag worden geplaatst. TE KOOP 200 Holl. dakpannen, 2 regentonnen, 2 kon.h. Bevr.: Willemsbeekweg 7, IJm. O. TE KOOP motorfiets, 2 tact, in pr. St., m. nw. banden en wegen- bel., merk James. Bill. pr. Adres: G. 'T HART, Oranjestr. 37, IJm. OPLEID. 2e KL. LAG. SCH. door Hoofdonderwijzeres. Nog eenige leerl. kunnen g'epl. worden. Spitz, Tetterodestraat 71 (Kleverpark) Gevraagd SPAANSCHE LES voor privé-clubje. Brieven Zuider Sta tionsweg 6 a, Bloemendaal Les gevr. in STEPDANSEN. Br. met cond. G 9997 bur. v.d. blad ESPERANTO-proefles as. Woens dag S uur in „De Nijverheid" door de Neutr. Esp. Ver. Toegang vrij. DAGEL. TCEZICHT HUISW. H. B. S. B, 4e kl. v. terst. gevr., liefst omtrek A'hout. Br. m. voorw. en beschikb. uren G 20 bur. v.d. bi. HANDWERKLES voor kinderen. Dinsdag 4.305.30, 15 ct. p. uur Ook costuum- en verstelwerk ge vr. Frans Halsstraat 18, Haarlem OVERDEKTE BANEN vr. nog geoef. D. en H.leden. Ocht., miiid avond. Br. G 1 bur. v. d. blad TENNISCLUB, Zondagmorgen sp. Oct.-April, zoekt eenige geoef heerenleden, leeftijd 1825 jaar. Br. G 39 bur. van dit blad Mevr. Meyerink, Cruquiusstr. 10, nabij Koninginneweg, vr. NET DAGMEISJE, n. ouder dan 17 j. Gevr. V. direct FL. DAGMEISJE, heele of halve dagen. Aanm.l Maandag en Dinsdagavond!" Adres Mevr. v. Kuyk, Duindoornlaan 2, Bentveld. Begin Oct. FL. MEISJE gevr., boven 18 jr., van 8.30 tot 5 uur, goed k. werken en v. g. g. v. Mevr. Nusink, Anjelierenlaan 2, Aerd.h. BESCHAAFD DAGMEISJE gevr. van 85; van goede getuigen voorzien. Aanm. 's avonds na half 8 v. d. Vinnestraat 3. MEISJE gevr., in gezin van twee pers., van half 95 uur. Vrijd. en Zat. tot half 6. Niet onder de 18 j. Zond. vrij. Heemst.Dreef 129 Gevraagd een flinke DIENSTBO DE, 85.30 uur. P.G. Br. G 16 bur. van dit blad NET DAGMEISJE gevr., zelfst. kunnende werken. Wagenweg 118 Haarlem Wegens teleurstelling voor direct gevraagd een nette DAGDIENST BODE. Aanmelden na half acht Heussensstraat 28 Haarlem Nrd. Gevr. een NET MEISJE v. 8.30 12 uur. Loon 3. Adres te vern. bur. van dit blad NET MEISJE van ongeveer 15 j. gevraagd van 8.302 uur, in ge zin van 2 personen, na 6.30 uur Zaanenstraat 30 Hrl. Nrd. Voor direct gevr. FLINKE DAG DIENSTBODE, zelfst. kunn. wer ken en goed koken van 87.30 uur. Zondags vrij. Sohoterweg 63 rood NET MEISJE gevr. van 85 u. Adres mevr. van de Stolpe, Rijks straatweg 380 Hrl. N. in de etalage van de Firma zal U onmiddellijk doen besluiten een kans te wagen bij de verloting ten bate van Want de prijzen daar geëtaleerd zijn voor allen begeerlijk. (Verl. qoedgek. bij Min. besl. van 10 Juni 1936, No. 826). Dir.: P. GRIN Jr. Wijk aan Zeeërweg 114. VIOOL, PIANO, ORGEL, ZANG, MANDOLINE enz. Cond. zeer billijk. leder jaar Openb. Voordrachts oefening. NETTE JONGEN gevr., winkel en loopwerk, electrische branche. Loon 2.50 p. w. Br. G 9977 bur van dit blad AANKOMENDE RIJWIELHER STELLER gevraagd. Turfmarkt 16, Haarlem Gevr FLINKE SLAGERSHALF WAS boven 17 j. C. Tadema, Nas sau laan 54, Haarlem Gevr. NETTE LEERLING voor de bewerking van verlichtingsart. W. de Ridder, Ben Viljoenstr. 18, H.Nrd. LEERLING VERKOOPSTER v. Damesconfectie, met goed voorko men, direct gevraagd. CHIC, Gen. Cronjéstraat 51 Hrl. Nrd. PATISSERIE Joh. Vijn vraagt 2en BEDIENDE. Anegang 8. Gevraagd bij een kerkelijke instel ling een TYPISTE, niet beneden 20 jaar, P.G., goed kunnende stel len en eenigszins vertrouwd met boekhouden. Salaris 20 p. mud. Sollicitaties met opgave van oplei ding en leeftijd G 41 bur. v.d. bi. Gevraagd NETTE HULP v. Vrijd. van 91 uur, uit Haarlem Nrd. Adres Mevr. de Klerk, Middenweg 109 Haarlem Nrd. BEKWAME MANGELSTER gevr. voor 2 dagen per week bij E. Bakker, Nieuwe Gracht 116 Voor direct gevr. nette vlugge JONGEN v. kruidenierswaren. Ongev. 15 j. en zoo mog. m. vak j bek. Aanb. Kennemerstraat 30 SLAGERSLEERLING gevraagd. Aanmelden R. v. Nikkelen Kuyper Gasthuislaan 131, Haarlem ERV. COST.NAAISTER vr. nieuw en veranderw. bij zich aan huis. Br. G 22 bur. van dit blad Mevr. zoekt wegens omstandigh. voor haar net MEISJE betr., net k. werken en eenv. koken, per 1 October. Br. G 10 bur. van dit bl. COSTUUMNAAISTER b. z. a. a 2 per dag. Haarlem of omg. Br. G 3 bur. van dit blad ONGED. VERPLEEGSTER, half Nov. vrij, b. z. a., liefst bij hulp- beh. dame. le refer, bescheiden cond. Br. G 9976 bur. v.d.. blad A.k. HUISNAAISTER b. z. a„ met alle naaiw. bek., van- 9-5 u.,- 1.28 p. d.'Br! G 21 fcuiVvan dit blad Per 1. Oct. b.z.a. -2 nette URKER MEISJES g. k. w„' oud 16 j.'-L. 5 p. w., liefst in Chr. gezin. Br. G 11 bur. van dit blad B. z. a. 2 NETTE MEISJE, 19 en 2 6 jaar, G.G., v. d. en n„ als hulp in de huish., eenvoudig k. k., laatstgen. goed kunnende naaien, beiden v. g. g. v. Br. G 47 bur. van dit blad ETALEUR, bekwaam vakman, heeft 1 avond p. week disponibel. Condities zeer billijk. Br. G 25 bur. van dit blad TE HUUR 2 kamers met keuken a. d. straat, 4 p. m. Ged. O. Gr. Br. G 12 bur. van dit blad TE HUUR op besten, gezsll. st. te Heemstede 2 ongemeubil. kam., aan de str., voor juffr. of ver pleegster. Br. G 8 bur. van dit bi. TE HUUR zit-slaapkamer met vaste waschtafel en volledig pen sion 45 p. maand. Haarlem Zd. Br. G9974 bur. van dit blad TE HUUR kleine slaapkamer m. opklapbed en volledig pension, 35 per maand. Haarlem Zuid. Br. G 9 972 bur. van dit blad. TE HUUR gr. g'em. zit-slaapkam. a. d. str. Centrum stad. Ged. O. Gracht 29 rd. hoek Jacobijnestr. GR. ZIT-SLAAPK. met balcon v. 1 of 2 pers a 4 p. w., en slaap kamertje a 1.5 0. Duvenvoorde- straat 11. TE HUUR 2 zitslaapkamertjes, 1' met balcon 2 per stuk. Gasthuis- vest 11 rood, Haarlem Groote gein. of ongem. KAMER agb. aan net persoon, b. b. h. h., berg. fiets, b. b. h. h. 2.50. Kle verlaan 168 TE HUUR liefst voor juffr., b. b. h. h„ 1 gr. en 1 kl. gestoff. ka mer met berg., in net gezin, omg. station, 2.50 p. w. Br. G 49 bur. van dit blad Aangeb. een FR. SL.K. voor net pers. 2 p. w. Br. G 43 bur. van dit blad Wie heeft voor invalide jongeman GEBRUIKTE ACCORDEON (kl. model) met pianoklavier, tegen kl. verg. Br. G 13 bur. van dit blad PIANO „Carl Ecke", mooie kast, in uitst. st. 95 m. gar. Adr. de Jongestraat 4 b. d. Leidsche vrt. TE KOOP DAMESFIETS, zoo goed als nw. J. de Wilde, Slacht huisstraat 60 r. TE KOOP AANGEB. Gazelle- Sparta hulpmotoren in prima st. Turfmarkt 16 HEERENRIJWIEL met lamp 5 Ben Viljoenstraat 27 Hrl. Nrd. TE KOOP driewielige bakfiets, open laadbak met opstelling, besl. zonder gebr. Slachthuisstr. 33 TE KOOP ben.- en bovenhuis, centrum. Koopsom 3800, zoo noodig 3000 hyp. Br. G 9993 bur. van dit blad TE HUUR circa 110 M2. winkel en opslagruimte, ook geschikt v. werplaats. 2 étalages. Te bevragen Kampersingel 12, Tel. 16485 2de ETAGE te huur. Te zien en te bevr.: Verwulft 1, Magazijn ,Op het Hoekje" Dame vraagt ONG. ETAGE te huur, nette st. Geen Hrl. N. Br. m. prijsopg. G 9987 bur. v. d. blad Juffr. zoekt omtrek Zaanenlaan 1 ONGEM. KAMER 1.50 p. w. Br. G 17 bur. van dit blad SAMENWONEN. Goedkoop wo nen. Zonnige gestoffeerde étage of één a twee kamers aangeboden met of zonder gem. tafel, door dame, alleen een vrij huis bewo nende te Heemstede, grens Haarl. Br. G 9981-bur. van dit blad H.H. CARRIERRIJDERS. Laat thans uw driewieler doorsmeren met ons speciaal vetkanon voor slechts 0.40. Minder onkosten en slijtage aan conen en assen. Sim plex Service Station Turfmarkt 16 Telef. 15405 HANDBALCL. „RAPIDITAS '31" vr. v. direct eenige besch. H. Aan- v. comp. 4 Oct. a.s. Aelbertsberg- straat 46, Middenweg 102 Door solide onderneming MEDE WERKERS gevraagd, met veel relatie, makkelijk werken. Hooge provisie. Br. G 38 bur. v. d. blad Goed onderh. VULKACHEL 10 m. „Germain". Schilderstuk in verg. lijst 8. Adres te vern. bur. van dit blad KAPPERSZAAK te koop. I.Tmui- den Oost. Br. onder no. G 28 bur. van dit blad 2 rasechte ANGORAPOESJES, 8 weken, één blauw en éen zwart te verkr. a 10 en 5. Gr. Hout straat 99 B. TAFELBILLARDS OP LEI alle maten en prijzen vanaf 25. compl., franco. Glasblazerstr. 20. Prijsopg. gevr. v. nader aan te wijzen TIMMER- EN METSEL WERK. Br. G 5 bur. van dit blad TE KOOP wintermantel m. 40 en een p. jongenssch. m. 31. Beide z. g. a. n. Bill. pr. I-Ieerensingel 3 r. PIANISTE, einddiploma conser vatorium, zoekt violist(e) of cel- list(e) om ernstig samen te stu- deeren en musiceeren. Br. G 9985 bur, van dit blad

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 4