HET NIEUWE AVONDBLAD 21e JAARGANG No. 273 WOENSDAG 23 SEPT. 1936 Wat Hearst zegt. Crematie Dr. W. J. H. Leuring. Exploitatie van gronden als bouwterrein. IJMUIDEN Het Noordzeekanaal. IJ/AU IDE R COUPANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents Incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen ais zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vtyf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V> Bank te Schiedam. PARIJSLONDEN PER SPOOR. Tusschen Dover en Duinkerken zal de Twickenham-Ferry een reis van Parijs naar Londen zonder oV erstappen mogelijk maken. De wagons worden op het schip gereden en daar met kettingen vast gemaakt. Hierboven ziet men „het station" aan boord van de Twickenham-Ferry. William Randolph Hearst is een Amerikaan- sche „krantenkoning". Hij logeert in het Amstel Hotel en geeft korte maar krachtige interviews. Het is niet onvermakelijk ze te lezen. Ten aanzien van Nederland b.v. is Hearst nog prijzender in zijn uitlatingen dan een film ster, die er natuurlijk evenmin iets van weet als zij eens even hier komt en er zich nooit voor geïnteresseerd heeft. „Wat is uw meening over Nederland en de Nederlanders?" vraagt de reporter. „Welke minder goede kwaliteiten kunt u mij van de Nederlanders noemen?" vraagt Hearst In antwoord. „Ik weet er geen." Dit is, behalve beleefd, erg gereserveerd voor een Amerikaan, die bovendien krantenkoning is. De kranten van William Randolph Hearst onderscheiden zich niet zoozeer door hun reserve. De rest van zijn mededeelingen is evenwel krachtiger. „Wat denkt u van den politieken toestand in Amerika?" „Ik ben tegen Roosevelt en vóór Landon." Zoo zou een Haarfemsche jongen zeggen: „Ik ben tegen Haarlem en voor H. F. C." (of omgekeerd). Maar het zou minder effect sor- teeren, zelfs op Haarlem en H. F. C. „Frankrijk?" „Het moet oppassen dat het niet denzelfden weg opgaat als Spanje." „Duits chland?" „Hitier heeft er orde weten te scheppen. Maar ik houd niet van dictators. Meer wil ik ei niet over zeggen." Enzoovoorts, in dien trant. Ik zou er dan ook niet over schrijven, ware het niet dat William Randalph Hearst na eenige maanden zwervens door Europa tot de slotsom is gekomen dat de economische posi tie van dit werelddeel „wel gezond" is. Zij is beter dan men in Amerika denkt. Europa zal nog moeten trachten vrij te komen van de restricties, die de verschillende landen teza men het hebben opgelegd. Hier spreekt de Amerikaan, die de heele Europeesche versnippering allermalst vindt en in het prettige besef van zijn eigen acht- en-veertig Vereenigde Staten verkeert. „De restricties die de verschillende landen te za- xnn het hebben opgelegd". Ja. Dat is juist en raak. Het is wel eens goed aan deze tegen stellingen met de V. S. jrerinnerd te worden. „Er wordt ook veel in Europa gesproken over een dreigenden oorlog, die hier elk oogenblik kan losbarsten, maar persoonlijk heb ik dien indruk niet. Ik geloof dat men zich tenslotte te goed bewust is dat het zelf moord zou 'oeteekenen". Dit zei W. R. Hearst óók tot den reporter van de N. R. Ct., aan welk blad ik dit inter view ontleen. En dit klinkt ook wel interes sant uit den mond van een intelligenten niet- Europeaan. Het is heel wel mogelijk dat hij het juist ziet. En inwendig lacht om de dwaas heid van al die kleine staten en staatjes alle klein van omvang in verhouding tot de V. S. die zich als dollen aan het bewapenen zijn uit achterdocht tegen elkaar, terwijl ze allemaal weten dat oorlog hun aller zelf moord zou beteekenen.een en ander in niet geringe mate ten voordeele van W. R. Hearst's vaderland, dat er op de wereldmarkt aardig wat vruchten van plukt Maar als men deze dingen als Europeaan constateert krijgt men te hoor en dat men idealist is, en „niet met zijn beide beenen op den grond staat" en „utopieën" najaagt. Mis schien maakt het meer indruk als een Ame- rikaansche krantenkoning het wel niet heele- maal ronduit zegt, maar dan toch wèl erg duidelijk te kennen geeft.... R. P. Leider van den medischen dienst van de „Vierdaagsche". Onder zeer groote belangstelling vond Dinsdagmiddag op Westerveld de crematie plaats van wijlen Dr. W. J. H. Leuring, in le ven leider van den medischen dienst der „Vierdaagsche". Uit de groote belangstelling uit velerlei sport- en medische kringen bleek duidelijk, welk een geziene persoonlijkheid de overle dene was. Het hoofdbestuur der „Vierdaag sche" was vertegenwoordigd door de heeren Jhr. van Weiier, overste Wijs en Kap. Breu- nese. Verder waren aanwezig de geneeskundi gen bij de „Vierdaagsche" D, A. van Avena- rius, F. H, Ansingh, S. Dunlop en C. Matthij- sen, laatstgenoemde tevens namens het Ge zelschap Hippocrates, terwijl mede in verband met de „Vierdaagsche" aanwezig waren Kol. B. D. W. Jansen, kap. Intendant M. J. van der Boon, kap. Baron van Heeckeren van Bran denburg, mevrouw Breunese en de luitenants Ruempel, Brugman en Dirksen. Voorts merk ten wij op de heeren G. W. Melchers, presi dent-commissaris van de Centrale Arbeiders Verzekering en Deposito Bank te 's-Graven- hage, A. Harms, Stoop en L. Hoejenbos, com missarissen en Nehemia de Lieme, directeur der „Centrale", Mr. J. Walterbeek Muller en Ds. M. L. Deenik, commissarissen en P. J. Netto, directeur der drukkerij Albani, Prof. Volgraaf, overste Keijzer namens de Neder- landsche Wandel Organisatie, Dr. G. Knuttel, W. A. Kramers, namens de Sociëteit voor cul- tureele samenwerking vele anderen. Namens de Orde van Vrijmetselaren, in het bijzonder namens de Loge Sint Lodewijk te Nijmegen, betuigde Ds. van Iterson zijn deel neming. Na zijn korte rede legde spreker bij wijze van maconniek symbool een witte hand schoen op de baar. Ds. Deenik bracht den overledene dank voor hetgeen deze had ge daan in het belang van de drukkerij Albani. Namens de „Vierdaagsche" werd het woord gevoerd door Jhr. van Weiier. Hij bracht den overledene dank voor de wijze, waarop hij zich van zijn taak heeft gekweten. Dr. Leu ring zal in de herinnering blijven voortleven van de duizenden, die aan de marschen heb ben meegedaan, als een trouw vriend, die zijn diensten met opgewektheid bewees aan hen, die dezen begeerden. Met zijn aantrekkelijke persoonlijkheid stond hij in het centrum van veler vriendschap. De heer Melchers sprak namens „De Centrale", namens het Neder- landsch Genootschap voor Heilgymnastiek en Massage sprak mej. J. A. de Haas te Rotter dam, namens de oud-clubgenooten voerde Mr. L. R. Telling, oud-president van de Recht bank te Rotterdam het woord. Dr. Knuttel wees tenslotte nog op het vele, dat de over ledene heeft gedaan in het belang van tal van jonge kunstenaars. Nadat de baar onder orgelspel was neerge laten, dankte de oudste zoon de aanwezigen voor hun belangstelling. SPELDJESDAG SANATORIUM ZONNE GLOREN Men schrijft ons: Zaterdag 26 September wordt in Velsen, IJmuiden en IJmuiden-Oost een speldjesdag gehouden ten bate van het Hervormd Sana torium Zonnegloren te Soestduinen. De opbrengst is bestemd voor het suppletie fonds van dit sanatorium, opdat t.b.c.-patien- ten, die de verpleegkosten zelf niet geheel kunnen dragen, daaruit worden gesteund. Hoewel dit sanatorium 10 jaar bestaat, is er in onze gemeente nimmer een speldjesdag geweest. Hartelijk dringen we aan op aller medewerking, hetzij door uw gaven, hetzij door uw hulp als collectante, omdat patiën ten van alle gezindten worden opgenomen en zoo noodig financieele gesteund. Wij hopen dat tal van jonge dames boven 16 jaar zich op Vrijdagavond of eerder zullen willen aan melden bij een der onderstaande adressen: Mevr. M. Bronsgeest-den Hengst, Herv. Pas torie, Velsen; Mevrouw E. M. C. Swaan—Roo seboom, Snelliu.sstraat 45, IJmuiden. Mej. T. Houtsma, Jac. v. Heemskerkstraat 16 IJmui den; Mej. B. Maas, Kennemerlaan 124, IJmui den., KOTTERS UIT ENGELAND, ZWEDEN EN DENEMARKEN AAN DEN AFSLAG. Dinsdagmorgen kwam alhier binnen de En- gelsche kotter GIJ 526, een snurrevaad- visscher. De kotter nam ligplaats aan de Zuid zijde om ijs te laden en is toen naar den af slag' gegaan om de schrale vangst heden te verkoopen. Aan de markt lagen tevens twee Zweedsche en een Deensche kotter. De MD 522, een der Zweden had ca. 100 kisten visch, in hoofdzaak schelvisch van een kwaliteit als in IJmuiden haast onbekend is. Deze kotter besomde f 1160. De kleine Zweedsche kotter KA 110 was met 60 kisten schol aan de markt, waar voor f 710 werd besomd. Een groote verrassing' was het bezoek van de Deensche kotter E 436. Het Deensche con tingent was n.l. reeds lang uitgeput. Het vaartuig besomde voor zijn vangst, in hoofd zaak scharren f 1180. Als bijzonderheid kan nog worden gemeld, dat de GIJ 526 de eerste Engelsche snurrevaad- kotter is, die alhier ter markt kwam. COMMUNISTISCHE PARTIJ. L. de Visser spreekt in Thalia. Door de Communistische Partij wordt 1 October in Thalia een openbare vergadering gehouden. Als spreker zal optreden de heer L. de Visser, lid van de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal. LEDENVERGADERING „KIJK UIT". De Schaakclub „Kijk Uit" hield Dinsdag avond in haar clubgebouw in de Kalverstraat een ledenvergadering, die door een 50-tal leden bezocht was. Voorzitter was Mr. A. Hellema. De secretaris de heer J. L. C. Gordijn en de penningmeester de heer M. J. te Boekhorst brachten hun jaarverslag uit. Het verslag van den secretaris vermeldt o.a. dat het ledental, dat verleden jaar was teruggeloopen tot 37 thans weer gestegen is tot 59. Herinnerd wordt aan het minder gunstige resultaat van de tientallen van „Kijk Uit" in de competitie van den N.H.S.B., hetgeen ten deele te wijten was aan het feit, dat door verhindering van eenige leden de tientallen meer dan eens niet op volle sterkte konden uitkomen. Volgens het jaarverslag van den penning meester was het taeginsaldo f 57.29. Ontvangen werd o.a. aan contributie 1934-1935 f 53.22 y2, aan contributie 1935-1936 f 375.71 y2, aan en treegelden van 35 leden f 17.50. De totale ont vangsten bedroegen f 525.29. Uitgegeven werd aan zaalhuur f 149, aan contributie N.H.S.B. f 112.22, aan reiskosten f 61.75, aan drukwerk f 30.02, aan speelmate riaal f 45.54, enz. totaal f 475.89. Het saldo be droeg dus f 49.40 benevens f 18.40 nog te vor deren aan contributie. De voorzitter Mr. Hellema sprak een bijzon der woord van dank tot den penningmeester voor de accurate wijze, waarop deze de finan ciën heeft beheerd en steeds tracht de gelden binnen te krijgen. De begrooting raamt aan ontvangsten f 542.55, aan uitgaven f 472.55. De aftredende bestuursleden de heeren te Boekhorst en C. Pels werden bij acclamatie herkozen. Beiden verklaren de herbenoeming te aanvaarden. Besloten werd. het aantal bestuursleden met twee uit te breiden. Gekozen werden de heeren A. Harms en J. Plugboer. Het concept-wedstrijdreglement, ontworpen door de heeren Baljet en Pels werd met eenige wijzigingen vastgesteld. Besloten werd met drie tientallen uit te komen in de compe titie van den N.H.S.B. Getracht zal worden, voor de lagere tientallen wedstrijden te orga- niseeren met clubs in de omgeving. De voorzitter heeft daarna den heer C. Pels in verband met het door hem behaalde club kampioenschap den wisselbeker overhandigd. De heer van 't Veer, kampioen van het tweede 16-tal ontving het wedstrijdboek Aljechin Euwe. Bij de rondvraag kwam ter sprake de viering van het 10-jarig bestaan. Het bestuur zegde toe, tijdig met voorstellen dienaangaan de te komen. Ten slotte werden de nieuwe leden voorge steld en door den voorzitter welkom geheeten. De heer Pork, beheerder van het vereni gingsgebouw kreeg een pluimpje voor de wijze, waarop hij voor alles en nog wat zorgde. Ofschoon het laat was geworden bleef de traditioneele gongwedstrijd niet achterwege. Hiervoor waren fraaie prijzen beschikbaar, waarom vinnig gekampt werd. Algemeene regelen vastgesteld. De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 15 September j.l. vastgesteld een ver ordening' „houdende algemeene regelen voor het in exploitatie brengen van gronden als bouwterrein door particulieren." Het volgende is aan deze belangrijke veror dening ontleend. Het als bouwterrein in exploitatie brengen van gronden door particulieren kan slechts geschieden met medewerking der gemeente. Deze medewerking wordt slechts verleend voor gronden, welke voldoen aan de navol gende eischen: a. de gronden moeten begrepen zijn in een goedgekeurd plan van uitbreiding, waarbij de bestemming van den grond in onderdeelen is aangewezen; b. zij moeten zoodanig zijn gesitueerd, dat de aan te leggen wegen in rechtstreeksche verbinding komen met bestaande wegen, waar in een goed functionneerende en tot het cen trale riolennet behoorende en er volledig mede in verbinding staande rioleering aanwezig is, alsmede water-, gas- en electricïteitsleidin- gen; c. zij moeten zijn van een dusdanigen vorm, dat de mogelijkheid van de totstandkoming van geheele bouwperceelen is verzekerd De in het eerste lid bedoelde medewerking wordt niet verleend, indien de Raad de ex ploitatie in ht algemeen belang ongewenscht acht Bij het in exploitatie brengen van bouwterreinen zal een evenredig deel moeten worden bijgedragen van de kosten, benoodigd voor den algemee- nen stadsaanleg en van de kosten voor het bouwrijp maken van de geheele wijk, waartoe deze terreinen be- hooren. De kosten, behoorende tot den algemeenen stadsaanleg worden berekend over het aan tal M2. terrein, dat binnen het in het besluit aangegeven terrein als bouwterrein in handen van den exploitant blijft, vermenigvuldigd met den factor van de bebouwingsdichtheid, zooals die nader is aangegeven in artikel 18. De kosten, behoorende tot het bouwrijp maken van de geheele wijk, waartoe de in ex ploitatie te brengen terreinen behooren, zul len worden berekend door vermenigvuldiging van een gemiddelden kostprijs per eenheid met de ontwikkelde lengten der assen van de wegen, voor zoover zij gelegen zijn bin nen de grenzen van de terreinen, waarvoor de exploitatievergunning zal worden verleend, met inachtneming van een breedte-profiel factor. Bij eenzijdige bebouwing der wegen wordt dan de vermenigvuldigingsfactor 1/2 inge voerd. De directe kosten voor het bouwrijp maken der terreinen, bedoeld in artikel 5, worden voor iedere wijk afzonderlijk op zoodanige wijze bepaald, dat na voltooiing der betref fende wijken het totaal der bijdragen vol doende is om daaruit den aankoop van ter reinen, welke niet direct voor bebouwing, an ders dan voor bebouwing voor openbaar nut, zijn aangewezen, alsmede de kosten verbon den aan de uitvoering der werken voor het bouwrijp maken der terreinen, te kunnen be strijden. De exploitant is verplicht, aan de gemeente in vollen en vrijen eigendom en vrij van huur, opstal, erfpacht, lasten of erfdienstbaarheden over te dragen, dat gedeelte van het terrein, dat bij uitbreidingsplan voor openbare straat, plein, gracht met bij behoor en de beplan tingen en wateringen is bestemd, teneinde deze gronden als zoodanig te doen dienen. De overdracht van dezen grond geschiedt zonder eenige vergoeding, over een oppervlak te, welke zich verhoudt tot den totalen voor hetzelfde doel in de wijk, waartoe het te ex- ploiteeren terrein behoort, bestemden groid, gelijk de totale oppervlakte van het in het raadsbesluit aangegeven terrein zich verhoudt tot de totale oppervlakte van de betreffen de wijk. Van deze laatste oppervlakte zijn echter uitgezonderd gronden, bestemd voor de wer ken van den algemeenen stadsaanleg. De exploitant is verplicht, aan de gemeente in vollen en vrijen eigendom en vrij van huur, opstal, erfpacht, lasten of erfdienstbaarheden over te dragen, dat gedeelte van het bij het raadsbesluit aangegeven terrein, dat in het betrokken plan van uitbreiding bestemd is voor terrein of bebouwing van openbaar nut. De kosten, voortvloeiende uit het advies der deskundigen, komen voor de eene helft ten laste van de gemeente, voor de andere helft ten laste van den exploitant Bij afzonderlijke, door den Raad te treffen regeling zullen de begrenzing der verschillen de wijken en de breedte-profielfactor, waar op in de artikelen 5 en 6 wordt gedoeld, wor den vastgesteld. De factor van de bebouwingsdichtheid, ge noemd in artikel 5, bedraagt voor: gesloten bebouwing 100 doorbroken gesloten bebouwing 70 half open bebouwing 50 open bebouwing 5 M. 30 open bebouwing IV2 M. 25 ruime bebouwing 15 M. 15 ruime bebouwing V2 H.A. 3 Bij afzonderlijke, door den Raad te treffen regeling zal worden vastgelegd, welke werken deel uitmaken van den algemeenen stads aanleg' en op welke gronden deze werken zul len tot stand worden gebracht, waarnaar in de artikelen 5, 6 en 12 wordt verwezen. Hier bij zal tevens worden bepaald, welk deel van deze kosten elke wijk zal hebben op te bren gen en eventueel welk deel ten laste van dc gemeente zal komen. Deze vaststelling geschiedt voor maximaal 5 jaar; daarna zal wederom opnieuw vaststel len van deze regeling' door den Raad noodig zijn. Tuschentijdsehe wijziging door den Raad is geoorloofd. WINTERLEZINGEN. Voor de Vereeniging van Jong Hervormden worden, behalve een aantal jeugddiensten ook drie winteriezingen georganiseerd. De eerste heeft plaats op 21 October met als spreker Dr. A. H. den Hartogh uit Amsterdam met het onderwerp: „De zin van het leven". Prof. Dr. L. Th. Haitsema spreekt 2 December over „Na tionale opleving en Christelijke Actie". De iaatste lezing wordt gehouden op 17 Februari door Dr. W. J. de Wilde die tot onderwerp koos: „Kerk en Secte". De lezingen worden ge houden in de Ned. Hervormde Kerk. VEREENIGING „RIJPERE JEUGID". Wij vestigen gaarne de aandacht op een oproep in onze advertentiekolommen, die zeer zeker de aandacht verdient en vooral van onze jongens en meisjes. De Vereeniging „.Rijpere Jeugd", die na twee jaar arbeid in onze gemeente een zekere bekendheid en onder onze jeugd een ruime populairiteit verworven heeft, gaat thans haar derde win terseizoen in en roept leerlingen op voor haar verschillende cursussen. Wij zien dat de jonge vereeniging, die er verleden jaar al in slaag de het aantal cursusavonden uit te breiden er thans in geslaagd is weer wat nieuws hij haar programma te voegen, n.l. een schaak cursus, die, na het daverend succes van onzen wereldkampioen Dr. Euwe, zeker voldoende belangstelling zal vinden. Het succes in IJmuiden heeft haar doen besluiten ook te IJmuiden-Oost te beginnen en wanneer de „Oosterlingen" zich slechts aanmelden, zul len zij in hun midden ook weldra de gezellige avonden hebben die School B. reeds twee jaar geherbergd heeft. Op de vergadering, waar deze plannen be sproken werden is natuurlijk ook de finan cieele kant er van belicht. Deze uitbreiding brengt onvermijdelijk kosten met zich mede, doch de voorzitter meende den penning meester gerust te kunnen stellen met de woor den, dat wanneer ook in IJmuiden-Oost de jeugd gelegenheid zou vinden, haar avond nuttig te besteden, de volwassenen zeker niet achter zouden blijven hun steentje in den vorm van contributie bij te dragen. Een goede verstaander.... Penningmeester is de heer J. P. Hijbrock, Kennemerlaan 104. Giro 194595. TIJDELIJKE AFSLUITING VAN DEN IJMUIDERSTRAATWEG Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat de IJmui- der straatweg te IJmuiden, van de Casem- brootstraat tot de Kortenaerstraat, van Don derdag 24 September a.s. af tot nader order voor het doorgaand verkeer met rij- en voer tuigen zal zijn afgesloten. BURGERLIJKE STAND Bevallen: H. GeertsemaSibum, z. Schulp weg 38, Velsen-N.; M. DeddingGigengack d., Watervlietstraat 36, Velsen-N.; M. C. Per- sijnBurger z. Noorderlaan 18, Velsen-N.; E. RoodzantiSchweitzer z„ Kanaalkade 10, Velsen-N.; W. MuddeKaptein d., Bloemen- daalschestraatweg 176, Santpoort; W. G. KeurStals, z. de Weerdstraat 19 IJmuiden; E. BraasCastricum z., de Lethstraat la, Velsen-N. C. Malestein—«Hakker z., Zanders straat 8, IJmuiden. Overleden: A. de Mare, 64 j„ weduwe van J. Schuijlenburg, Eschdoornstraat 17 IJmuiden; G. Arbeioer, 75 j„ echtgenoot van T. de Groot Zinneveldtlaan 21, Santpoort; W. Marcusse, 67 j., echtgen. van M. A. D. Dropmann, Ken nemerlaan 91, IJmuiden; J. Geertsema, 1 dag, z. van K. Geertsema, Schulpweg 38, Velsen- Noord. FAILLISSEMENTEN Uitgesproke faillissementen door de Arron- dissements-Rechtbank te Haarlem op Dinsdag 22 September 1936. 1. Martin Hartkamp, accountant, wonende te Heemstede, Heemsteedsche dreef 168; cu rator: Mr. O. H. van Wijk te Heemstede. 2. D. van Donselaar, logementhouder, wo nende te Haarlem, Oostvest 80. Curator: Mr. A. M. van der Storm te Haarlem. 3. T. van Brienen, consumptie-ijsbereider, wonende te IJmuiden, Zeeweg 99. Curator: Mr. J. E. Goudsmit te Hoofddorp. 4. J. W. H. de Rooy handelaar in radio artikelen, wonende te Haarlem, Zaanenlaan 9. Curator: Mr. G. J. Paré te Haarlem. 5. P. Otto, radiohandelaar, wonende te Aals meer, Zijdstraat 17. Curator: Mr. W. M. Gun ning te Haarlem. 6. T. van Zwol, bakker, wonende te Haar lem, Zomervaart 156; curator Mr. J. Verlooy te Heemstede. Rechter-commissaris in al deze faillisse menten: Mr. J. H. P. E. Mijnssen te Haarlem. Opgeheven wegens gebrek aan actief is het faillissement van: C. L. Boogaard, zonder beroep, wonende te IJmuiden, Enschedéstraat 5; Curator: Mr. H, O. Drilsma te Haarlem. Geëindigd zijn de volgende faillissementen wegens het verbindend worden der eenige uit- deelingslijst, van: 1. A. Kraan, houder van een woningbureau, wonende te Haarlem; Curator: Mr Silvaln Groen te Haarlem. 2. L. M. van Noort, aardappelhandelaar, wo nende te IJmuiden-Oost, Kalverstraat 54; Cu« rator; Mr. E. yan Tuinen te Driehuis-Vel'sen, Onderhoud en verbetering. Op de Rijksbegrooting voor 1937 voor het Verkeersfonds is een bedrag van f 910.000 (f 10.000 minder dan het vorig jaar) uitge trokken voor onderhoudswerken voor het Noordzeekanaal. Voor verbeterings en nieuwe werken is uit getrokken f 30.000 (waarbij f 25.000 voor aan schaffing van een motorkraan voor het, Noorderhavenhoofd te IJmuiden). Voor de verbreeding van het Noordzeeka naal komt op de begroting een bedrag van f 1.650.000 voor (f650.000 minder dan het vorig jaar). Het kan zijn, dat in dit bedrag begrepen wordt f 30.000 voor een nieuw" pontsteiger te Velsen, maar dit staat in ver band met de tunnelplannen nog niet yast.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1