^WEERBERICHT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: 1JMUIDEN De crisiscollecte op 3 October. marktprijzen. besommingen. schroefas. Jongeman door brigadier doodgeschoten. LISSE Kind uit het St. Vincentius- huis ontvoerd. Doodelijk ongeluk bij de legeroefeningen in Brabant. Hoe kan de tuinbouw gered worden? R.-K. boeren en tuinders bespreken hun nood. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART WOENSDAG23 SEPT. 1936 ïandheelkund. Inrichting voor den Middenstand Rijksstraatweg 25, H.-N. 472e STAATSLOTERIJ Medewerking van stadgenooten gevraagd. Prof. A. A. van Schelven, voorzitter van het Crisis-Comité alhier verzoekt ons opne ming van het volende: Toen wij besloten het werk ten behoeve van onze werklooze stadgenooten, dat wij reeds voor de oprichting van het Nationale Crisis-Comité ter hand hadden genomen, ook na de opheffing hiervan voort te zetten, hebben wij niet voor niets op de burgers van Haarlem gerekend. Wij hebben uiterst dank baar te zijn voor de bereidwilligheid, waar mee velen ons de uitvoering van dat plan tot dusver mogelijk hebben gemaakt. Als gij, stadgenooten, ons nu ook maar niet in den steek laten wilt, nu wij weer over onze jaarlijksche herfstcollecte beginnen te praten. Wat haar organisatie betreft zal die van die der vorige jaren zooals hier ter plaat se later uiteengezet zal worden wat ver schillen. Maar wat het wezen er van aan gaat, komt het natuurlijk op hetzelfde neer en komen wij u dus opnieuw vragen om uw hulp bij het collecteeren en in het geven Misschien zegt iemand wel: maar dat word ik langzamerhand moe. Ik kan het mij eenigszins begrijpen: niets is moeilijker dan volhouden. En tochOnze werkloozen zijn het al lang, lang moe om niets te doen te hebben. Hun vrouwen zijn het al lang, lang moe niettegenstaande al hun zorgen opgewekt te wezen. En voor onze werklooze jonge mannen en meisjes geldt hetzelfde. En toch moeten zij dien last eiken dag weer opnemen. Maar dan is ook ons moe worden igeen argument om uit te scheiden en het feit, dat wij nu al jaren achtereen een be roep op u hebben gedaan, voor ons geen reden om u ook nu weer niet dringend om uw medewerking te verzoeken, opdat de crisis-collecte van 1936 minstens even goed slaagt als de vorige het hebben gedaan. Men geve zich vóór 30 September a.s. op als collectant of collectrice aan het bureau Lange Begijnestraat 13 rood, hoek Klokhuis plein, onder vermelding van naam, adres, leeftijd, buurt waaraan men de voorkeur geeft en tevens in welke perioden men wenscht te collecteeren. Er zijn 3 perioden nl. van 811 uur, van 112 uur en van 25 uur. Een aantal prachtige prijzen o.a. een schitterend Philips-Radiotoestel (ook voor TJltra-korte-golf) zal onder notarieel toezicht geheel gratis onder de collectanten en col- lectrices worden verloot. Men vindt deze prij zen tentoongesteld in het perceel Koning straat 8. met vermelding van de firma's, die deze prijzen hebben aangeboden. Voor elke periode, waarin men collecteert, krijgt men een kans; wie dus den geheelen dag collec teert heeft drie kansen, Tarbot per K.G. 1.060.90. Griet per 50 K.G. 2718. Tongen per 50 K.G. 1.200.85. Groote schol per 50 K.G. f 26. Middelschol per 50 K.G. 22.50. Zetschol per 50 K.G. 2817. Kleine schol per 50 K.G. 21.506.50. Schar per 50 K.G. 113.50. Rog per 20 stuks f 10.509.50. Vleet per stuk 2.251.60. Groote schelvisch per 50 K.G. 31. Middelschelvisch per 50 K.G. 29. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. 27 20. Kleine schelvisch per 50 K.G. 198.50. Kabeljauw per 125 K.G. 7445. Groote gullen per 50 K.G. 2822. Kleine gullen per 50 K.G. 205.80. Wijting' per 50 K.G. 8.30—2.10. Makreel per 50 K.G. 6.503.20. Heilbot per K.G. 0.78. Leng per stuk 2.301. Koolvisch per stuk 1.400.40. Versche haring per kist f 4.402.60. Middel hake per 125 K.G. 116—98. Klein middel hake per 50 K.G. 3936. Kleine hake per 50 K.G. 3112. Trawlers: Bergen, IJM. 16, 600 m. Uiver, IJM. 384, 500 m., Penelope, IJM. 64, 90 m. De Hoop, IJM. 46, 305 m. J. S. Groen, IJM. 130, 1270 m. Bruinvisch IJM. 97, 115 m. Reiger IJM. 106. 65 m. Gloria IJM. 37, 890 m. Rotterdam IJM. 162, 520 m. Jacqueline Clasine. IJM. 10 350 m. Kotters: G. IJ. 526 380. Loggers: KW 86 800; KW 60 465. de azimuth krijgt een nieuwe De Azimuth werd naar Amsterdam ge bracht om van een nieuwe schroefasch voor zien te worden, daar de oude was gescheurd. 2610 2960 99 1750 >5 2255 >5 3730 99 1840 JJ 1210 99 3330 9) 3370 2600 Nachtelijk drama te Broek op Langendijk. Gisternacht is te Broek op Langendijk een 24-jarige jongeman M. K. door den brigadier v. d. B. uit Broek op Langendijk doodge schoten. Met een drietal vrienden was M. K. naar de kermis in Zuidscharwoude gegaan. Na afloop hebben zij zich naar huis begaven. Op den terugweg waren de jongelui wat luidruchtig en zingende ging het voorwaarts. Bij de wo ning van den brigadier v. d. B. te Broek op Langendijk gekomen, zijn de jongens blijven staan en zingende en pratende vermaakten zij zich met fietsbellen. Een van hen heeft daarop bij den brigadier aangebeld. Deze is toen naar buiten gekomen en heeft de jon gens gesommeerd door te loopen en zich naar huis te begeven. De jongelui zijn daarop uit elkaar gegaan. Naar het schijjit. is M. K. ver volgens over een hek geklommen en daarbij in de langs de woning van den heer v. d. B. loopende sloot geraakt. Daarna is hij weer op den weg gekomen. De brigadier heeft toen zijn revolver getrokken. Door hem werden eerst enkele schoten in de lucht gelost en daarna heeft hij het wapen op K. gericht, die in de hartstreek werd getroffen. Hij zakte in elkaar en is blijven liggen. Bij onderzoek bleek hij overleden te zijn. Het lijk van den verslagene is later naar het ziekenhuis te Alkmaar overgebracht. De brigadier, die pas enkele maanden in Broek op Langendijk gestationneerd was en daarvoor in Velsen had dienst gedaan moet bij zijn verhoor verklaard hebben door de vier jongemannen bedreigd te zijn. Hij zou eerst getracht hebben de jongemannen met zijn klewang van zich af te houden, doch toen zij hem ook van achteren aanvielen, zou hij ge noodzaakt zijn geweest van zijn revolver ge bruik te maken. De drie andere jongens, die bij het drama betrokken zijn, zijn naar het huis van bewaring te Alkmaar overgebracht. Het gebeurde heeft in de streek groote ont steltenis gewekt. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt: Utrecht IJM. 73: 1100 m. versche haring. Amsterdam IJM. 58: 750 m. makreel, 100 m. haring, 50 m. varia. Totaal 900 manden. Caroline IJM. 26: 35 m. schelvisch, 90 m. braadschelvisch, 720 m. makreel, 80 m. kool visch, 35 m. haring, 20 m. radio, 20 m. wijting. Totaal 1000 manden plus 100 stuks stijve ka beljauw. Hercules IJM. 196: 35 m. schelvisch, 100 m. braadschelvisch, 600 m. makreel, 30 m. kool visch. gul en kabeljauw, 20 m. radio, 40 m. wijting en witjes, 25 m. varia. Totaal 850 m. plus 60 stuks stijve kabeljauw, De ontvoerders en het kind opgespoord. Uit het St. Vincentiushuis te Lisse is op 20 September j.l. een 9-jarig kind ontvoerd. Zondag 20 September was het n.l. bezoek dag'. De bezoekers moeten om toegelaten te worden, voorzien zijn van een toegangskaart. Tijdens dit bezoek werd een ongehuwde moe der, mej. P. C. uit 's-Gravenhage, onder de bezoekers opgemerkt, die hetgeen latei- bleek niet in het bezit was van zulk een kaart. Mej. P. C. had in het Huis een kind, dat onder voogdij stond van de Vincentius-ver- eeniging. Omstreeks 4 uur ontstond er plotseling een ware paniek onder de kinderen. Tot hun groote ontsteltenis zagen zij het voogdijkind P. G. C. plotseling door een onbekend mans persoon ontvoeren en achter op een motor rijwiel zetten, dat in de richting Den Haag verdween. Onmiddellijk werd de politie van een en ander op de hoogte gesteld, die een uitge breid onderzoek instelde. Dank zij de medewerking van de politie te 's-Gravenhage is het de politie alhier mogen gelukken, de ontvoerders van het kind, ge naamd P. C., H. B. en J. W. S. allen te 's-Gra venhage, op te sporen en in verzekerde be waring te stellen. Het kind werd weer onder de hoede van de inrichting gesteld. De Tel. meldt nog, dat het kind sedert Juli aan de ouderlijke macht onttrokken was. De moeder was in gezelschap van twee mannen naar Lisse gekomen. Een van hen bleef op den achtergrond. Zijn motor stond aan den kant van den Rijksstraatweg, achter de hooge heg en zelf had hij zich verdekt opgesteld achter de haag van het Kerkpad, dat even wijdig loopt met de oprijlaan van het ge sticht. Toen de anderen buiten wandelden zag de moeder kans, haar zoontje even aan de hand mee te nemen en te brengen naar den wachtende, een 22-jarigen kennis van haar. De vrouw stapte daarop in de juist vertrek kende Leidsche tram. Aangehouden zijn, behalve de moeder en haar kennis, een 21-jarige metselaar J. W. S. en H. B., die van medeplichtigheid worden verdacht De Bilt voorspelt: Meest zwakken veranderlijken wind. Nevelig tot licht of halfbewolkt. Waar schijnlijk droog weer. Weinig verande ring in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 771.3 m.M. te Maastricht, Laagste 764,3 m.M. te Vardö. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 65 F. Laagste hedennacht 54 F. Hoogste heden 57 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 768 m.M. Stilstand. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN Donderdag v.m. 8.13 uur; n.m. 8.42 uur. Vrijdag v.m. 9.25 uur; n.m. 10.05 uur. Zaterdag v.m. 10.56 uur; n.m. 11.34 uur. Militair in den rug getroffen. ROOSENDAAL, 23 September. Vanmorgen om kwart over zeven heeft bij de legeroefeningen in N. Brabant een droevig ongeluk plaats gehad. Op een afstand van ongeveer twee kilo meter ten oosten van Nispen had een stuk 6 c.M. veldgeschut stelling genomen. Men had het geladen met losse munitie. Toen een patrouille infanterie naderde vroeg deze verlof om het stuk te mogen passeeren, en nadat dit was toegestaan, trok de patrouille voorbij. Door tot dusverre niet opgehelder de oorzaak ging plotseling een schot af, dat een van de laatste mannen, behoorend tot de mortierencompag- niet van het 14e regiment infanterie te Bergen op Zoom, in den rug trof. Korten tijd later is de militair aan de opgeloopen wonden bezweken. Het gebeurde heeft grooten indruk bij de troepen gewekt. Verder zijn in den loop van den nacht eenige ongevallen van minder ernstigen aard voorgevallen, waarvan twee huzaren het slachtoffer werden. Twee paarden die schrok ken, wierpen hun berijder af. Een huzaar be kwam verwondingen in het gelaat, de andere liep een trap van een paard op, waardoor hij een been brak. Voorts is een escadron huzaren in het duister terecht gekomen in een aantal rij wielen langs den weg. Zeven rijwielen wer den onder de hoeven der paarden vernield. Schip van verm, aankomst Laatste bericht Amstelkerk W. Afrika 22 Sept. van Havre. Alkmaar x) Chili 15 Sept. van Talcahuano. Atland Lulea (v. IJm.) in lading. Albireo Archangel 28 Sept. 18 Sept. vertrokken. Barneveld Hamburg In lading. Boschfontein x) Zuid Afrika 22 Sept. te Rotterdam. Breda x) Chili. 9 Sept. van Curasao. Boskoop Chili 19 Sept. van Callao. Const. Louloudis Buenos-Aires in lading. Costa Rica x) Hamburg 27 Sept. vertrekt 26 Sept. Alexandrië 15 Oct. 21 Sept. te Jerakini. Chr. Huygens x) Batavia 6 Oct. 16 Sept. van Colombo. Cordillera x) Pto Barrios 2 Oct. 21 Sept. van Barbados. Capacitas Bona 20 Sept. vertrokken. Batavia 26 Oct. 19 Sept. vertrokken. Eemiand Buenos Aires 4 Oct. 14 Sept. van Bahia. Eurylochus x) Batavia 6 Oct. 22 Sept. van Pt. Said. Fauna (Ned.) Trapani 22 Sept. 20 Sept. van Albufeira. Freiburg Ned. Indië 23 Oct. 16 Sept. van Padang. West Indië 28 Oct. 30 Sept. van Colon. Buenos Aires 17 Oct. 17 Sept. vertrokken. Ganymedes Izmir 26 Sept. 21 Sept. van Gibraltar. Grootekerk x) Japan 20 Sept. te Singapore. Hidlefjord x) Curacao 30 Sept. 14 Sept. vertrokken. Heidelberg x) Ned -Indië. 25 Sept. 19 Sept. van Gibraltar. Batavia 5 Oct. 21 Sept. van Pt. Said. Ned. Indië 7 Nov. 17 Sept. van Macassar. Bourgas 8 Oct. 18 Sept. te Izmir. Levant 22 Sept. 16 Sept. van Gibraltar. Danzig 27 Sept. 22 Sept. vertrokken. Jagersfontein x) Zuid-Afrika 22 Sept. van Dar-es-Salaam. Kurmark x) Ned. Indië 9 Nov. 14 Sept. te Tjillatjap. Batavia 6 Nov. vertrekt 3 Oct. Ned. Indië 13 Oct. 14 Sept. van Colombo. Leningrad 23 Sept. 17 Sept. vertrokken. Orion (Ned.) Alexandrië 29 Sept. 21 Sept. van Messina. ohpron (Ned.) '"vpndrië 25 Sept. 20 Sept. te Lissabon. Hamburg 24 Sept. 23 Sept. vertrokken. Odysseus Stettin 29 Sept. vertrekt 26 Sept. Poiydorus Batavia. 10 Oct. 15 Sept. van Colombo. Poelau Bras x) Batavia in lading. Phrygia Cristobal 25 Sept. 20 Sept. v. d. Azorein. >-e,au Laut x) te tg via 25 Sept. 20 Sept. van Gibraltar. Polyphemus x) "■"tevia. 23 Sept. 18 Sept. van Gibraltar. Palatia Tampico 13 Oct. 23 Sept. van Curasao. P. L. M. 23 Casablanca 19 Sept. vertrokken. Phrontis x) Hamburg 1 Oct. vertrekt 26 Sept. Batavia 18 Oct. 16 Sept. van Padang. Reggestroom W. Afrika 18 Sept. van Kibri. Simon Bolivar West Indië 28 Sept. 14 Sept. van Barbados. Springfontein x) Z Afrika 16 Sept. van Kaapstad. Saiaoangka x) Batavia in lading. Salland x) Buenos Aires 1 6 Oct. 18 Sept. vertrokken. St. Philipsland Archangel 30 Sept. 20 Sept. vertrokken. Sim aloe r Batavia in lading. Tri ten Bourgas 20 Sept. te Constantza. Trajanus Midd. Zee 10 Oct 19 Sept. te Valencia. Tiberius Midd Zee 12 Oct 18 Sept. te Catacolo. Tawali Batavia 19 Oct 17 Sept. vertrokken. Titan x) Saigon 30 Sept. 15 Sept. van Pt. Said. Vulcanus Middell. Zee 30 Sept. 13 Sept. te Barcelona. Vesta (Ned.) Midd. Zee 27 Sept. 21 Sept. van Algiers. Waalhaven Archangel 1 Oct. 21 Sept. vertrokken. /.inoerkerk x> a nan 19 Sept. van Marseille. x) Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 bruto register ton. Krachtige bevordering van den export gevraagd. Hoogovens H IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Zwee-dsch s.s. Halmstad Vestexas erts Onder leiding van den heer J. Ph. Ver heggen is Dinsdag in de groote zaal van den Dierentuin te 's Gravenhage een buitenge wone vergadering gehouden van den Katho lieken Nederlandschen Boeren- en Tuinders- bond. In zijn openingsrede verklaarde de heer Verheggen, dat deze buitengewone vergade ring is belegd met het doel een dringend be roep te doen op regeering en volk, om de groote beteekenis van den tuindersstand en den tuinbouw voor volk en staat te erkennen en die maatregelen te treffen, welke doel matig en noodzakelijk zijn om dit zwaar ge teisterd bedrijf voor den uiteindelijken onder gang te behoeden. Het is noodig, zegt spreker, dat de nooden van onze tuinders nog eens duidelijk worden aangewezen. Niet zoozeer voor uzelf, tuinders uit alle deelen van ons land, maar hoofd zakelijk voor het niet-agrarische gedeelte van de Nederlandsche bevolking en ook voor de regeering, die helaas nog niet voldoende schijnen te weten hoe hoog de nood gestegen is en hoezeer wij zijn-aangekomen aan de laatste minuten van den ttijd, waarin red ding althans voor een deel van onzen tuin bouw, nog mogelijk kan zijn. De heer K. W. Kampschöer uit Monster behandelde als eerste spreker „de beteekenis van den tuindersstand en den tuinbouw voor volk en staat". Wij zijn erkentelijk voor hetgeen tot nu toe voor ons is gedaan. De tuinbouw zelf heeft de uiterste offers gebracht door aanpassing en teeltbeperking. Maar dit is niet voldoende geweest. Slechts het wegnemen, althans het ver minderen van de internationale exportbe lemmeringen, verbetering van de clearing- overeenkomst met Duitschhland en sterke verlaging van de vaste lasten, die bijzonder zwaar op het bedrijf drukken, kunnen den tuinbouw op de been houden. Spr. eindigt met den wensch, dat de re geering die maatregelen zal kunnen nemen, waardoor de Nederlandsche tuinbouw en de nijvere tuinderstand voor den ondergang ge spaard kunnen blijven. Als tweede inleider trad op mr. H. van Haestert, die als titel van zijn rede had ge kozen: „De ontwikkeling van den tuinbouw voor de ramp (18901930)". Spreker zeide: „Onze tuinbouw heeft nage noeg alles op één kaart gezet, de buiten- landsche kaart, en hoewel dit te begrijpen en te billijken was, is en blijft het toch een ge vaarlijk spel op die manier. Een tweede fout als men wil een fout voortvloeiend uit de zooeven gesignaleerde is dat men zoo straks den blik gericht houdt op den exporte en alleen maar aan export en uitbreiding daarvan denkt. Daar door heeft men de binnenlandsche markt wat al te4- veel over het hoofd gezien. Pro ductie en export waren bijna dezelfde be grippen geworden. En men vergat, dat buiten de enkele honderdduizenden buitenlandsche afnemers op min of meer grooten afstand vlakbij 7 a 8 millioen binnenlandsche af nemers zich bevonden. Er is geproduceerd en nog eens geproduceerd, maar men vergat bijna, dat mett een organisatie van de pro ductie een organisatie der distributie ge lijken tred moest houden. Het buitenland was het troetelkind, het binnenland het stiefkind. Hier ziet men, waartoe een ordelooze, om niet te zeggen chaotische economie leiden kan en leidt. Spr. besloot met als zijn meening uit te spreken, dat z.i. de welvaart slechts door 'een geordend stelsel zal terugkeeren. Ten slotte sprak de heer Jac. Groen over: „De tuinbouw in de crisis, hoe hij geslagen werd en aan den rand van den afgrond ge bracht, en wat er gedaan moet worden om van den tuinbouw nog te redden wat te red den is". Handhaving van de huidige deflatiepolitiek brengt mede, dat een meer effectieve steun middels het landbouwcrisisfonds aan het tuin bouwbedrijf wordt verleend dan tot nu toe het geval is geweest. Met name dient voor den tuinbouw de uit zondering, dat voor zijn producten geen prijs- beschermende maatregelen voor de binnen landschen rafzet zijn genomen, zoo spoedig mogelijk te worden opgeheven en aan den tuinder de rechtvaardige prijs te worden verzekerd. In den nood van het oogenblik worde voor zien door zeer spoedige uitkeering der steun bedragen voor den oogst 1936, terwijl voor degenen, aan wie de bedrijfssteun ontgaat, te werkstelling in eigen bedrijf dient te worden toegepast. Hierna hebben nog verschillende sprekers het woord gevoerd. Geen droog brood meer De heer W. de Groot uit Beverwijk betoog de, dat thans ook de gezonde kern van den tuinbouw in Kennemerland dreigt ten on der te gaan. Er is zelfs voor de beste tuinders geen droog brood meer te verdienen. De tuin- dersbenijden dikwijls de werkloozen, omdat zij tenminste voor den grootsten nood zijn bewaard. De bedrijven zullen zonder meer hulp van Regeeringswegen niet meer te houden zijn. Voor alles is noodig verruiming van den export, vervolgens aanpassing op het terrein der vaste lasten; aanvullende steun van het Rijk; steun tot een richtprijs en zorg voor de menschen, die in bitteren nood verkeeren. Conclusies Tenslotte werd een conclusie aangenomen waarin o.m. gezegd wordt, dat de Kath. Boe ren- en Tuindersbond de volgende maat regelen noodzakelijk acht: a. Handhaving met hand en tand van het geen er van den eertijds zoo bloeienden tuinbouwexport nog is overgebleven en daar naast het doen van wilskrachtige, doelbewus te en hardnekkige pogingen om den huidigen export van tuinbouwproducten weer uit te breiden, zoowel door middel van gunstige handels- en claeringverdragen met de oude afzetgebieden als door het opsporen van nieuwe afzetmogelijkheden elders. b. Het maken van wettelijke regelingen die ten doel en ook daadwerkelijk tot effect hebben, dat de zgn. „vaste lasten", die ook den tuinbouw dooddrukken, worden vermin derd en verlicht opdat de tuinbouwbedrijven in staat worden gesteld zich met hunne pro ductiekosten zooveel mogelijk aan te passen aan het prijspeil bij verkoop der producten. c. Het doortastend aanvatten van het vraag stuk der distributie van tuinbouwproducten in het binnenland, opdat de onnatuurlijke marge tusschen den prijs, die de tuinder voor zijn product op de veiling krijgt en den prijs, die de binnenlandsche consument betaalt, zoodanig worde verkleind, dat het product goedkooper wordt en daardoor in grootere hoeveelheden en bij breedere lagen der be volking afzet kan vinden. d. Het aanbrengen van prijscorrigeerende regelingen bij den afzet, zoodat ook de tuin der evenals hiernaar t.a.v. den akkerbouw en de veehouderij wordt gestreefd voor zijn producenten een billijke vergoeding ontvangt voor zijn productiekosten. e. Het spoedig, althans spoediger dan in het verleden is geschied en ook nu nog ge schiedt, uitkeeren van de steunbedragen uit het landbouwcrisisfonds, omdat de tuinders, waarvan verreweg de meesten geen reserves en zelfs vaak geen crediet meer hebben, deze bedragen voor het onderhoud van hun gezin en het voortzetten van hun bedrijf allerdrin gendst noodig hebben. f. Het tewerkstellen op hun eigen bedrijf van die tuinders, welke zonder hulp buiten den bedrijfssteun niet meer kunnen bestaan en blijven ze van deze hulp verstoken, hun bedrijf op moeten geven en geheel op ar menzorg zullen zijn aangewezen. Tenslotte spreekt de Katholieke Neder landsche Boeren- en Tuindersbond als zijn meening uit, dat geen blijvende verbetering in het bedrijfsleven in het algemeen en dus ook in den tuinbouw mogelijk zal blijken, tenzij een herordening van het sociale en economische leven overeenkomstig de begin- HITLER JEU GD DEFILEERT VOOR MUSSOLINI. De 500 leden van de Hitlerjugend, die op het oogenblik in Italië vertoeven, hebben gister middag op het Piazza Venezia voor Musso lini gedefileerd. Vervolgens werden de jon gens met hun leiders in het Palazzo Venezia ontvangen door den Duce, die hen hartelijk toesprak. (tegenover het oude raadhuis). MINIMUMTARIEF Geheel gebit met inb. van trekken 35.met garantie. Spreekuren alle werkdagen v. 9-4 u. Avondspreekuren Maandags, Dins dags en Donderdags van 7-9 uur. (Adv. inpez Med.) 103 106 950 1112 2354 2532 3690 3697 4192 4297 4940 5119 6124 6197 7552 7715 8307 8313 9726 9733 17 331 688 1193 1468 1804 2318 2522 3035 68 341 699 1200 1491 1959 2320 2531 3048 (Niet officieel) 5de klasse, 3de lijst Trekking van Woensdag 23 September 1936 Hooge Prijzen f 50.000 14402 f 1500 4774 f 1000 711 15330 17812 f 400 4707 10141 10576 11826 18105 f 200 3221 6190 10718 11351 17982 f 100 3695 4693 8481 8997 11479 12632 14496 14871 19023 Prijzen van 70. 349 449 573 606 762 911 1215 1224 1660 1907 1967 2294 2669 2802 3391 3405 3502 3631 3725 3747 3788 3849 3875 4155 4383 4456 4551 4627 4844 4930 5393 5607 5899 5994 6023 6077 6247 6543 6642 6717 6861 7430 7894 7972 8007 8142 8161 8304 8428 8530 8935 9195 9257 9337 9866 10098 10330 10472 10509 10527 10536 10641 10660 10708 10773 10805 10934 10990 11083 11144 11173 11382 11466 11537 11790 11995 12095 12592 12757 12870 13136 13280 13325 13404 13472 13897 14056 14083 14101 14256 14488 14571 14945 14958 15197 15323 15332 15401 15424 15499 15540 15809 15891 15982 16135 16149 16228 16230 16297 16593 16637 16658 16843 16850 16983 16987 17076 17114 17117 17310 17351 17501 17787 17792 18P25 18036 18111 18194 18198 18442 18523 18656 18708 18930 18931 19041 19047 19320 19397 19434 19448 19484 19826 19892 19907 20212 20463 20575 20670 Nieten 142 151 380 414 945 979 1283 1397 1548 1570 2125 2131 2352 2366 2664 2823 3080 3136 3458 3482 3608 3703 4198 4201 4483 4516 4835 4927 5147 5lè6 5326 5329 5495 5500 5810 5871 6066 6093 6341 6409 6771 6777 7024 7063 7343 7354 7733 7761 8080 8102 8324 8350 8816 8864 9092 9097 9547 9584 9837 9872 9986 9998 10081 10156 10194 10198 10202 10240 10250 10290 10332 10374 10449 10496 10555 10797 10810 10821 10826 10918 10926 10932 10936 10989 11104 11138 11149 11203 11252 11282 11294 11360 11364 11469 11646 11648 11784 11840 11897 11921 11970 11977 12075 12088 12105 12107 12175 12191 12402 12470 12534 12550 12569 12583 12649 12679 12731 12738 12740 12772 12780 12783 12980 13019 13034 13083 13137 13140 13143 13276 13312 13351 13362 13378 13401 13454 13537 13538 13604 13701 13726 13799 13808 13856 13920 13929 13963 14008 14060 14129 14152 14216 14318 14325 14395 14398 14433 14451 14550 14556 14601 14645 14741 14822 14887 14917 14919 14944 14968 14981 15049 15072 15171 15272 15287 15295 15337 15357 15429 15510 15531 15588 15606 15620 15655 15658 15677 15685 15735 15855 15939 15974 16073 16092 16120 16142 16155 16242 16267 16365 16393 16450 16480 16527 16535 16600 16664 16693 16739 16898 16905 16976 16993 17010 17043 17051 17055 17059 17099 17103 17112 17156 17199 17262 17271 17287 17308 17327 17369 17398 17425 17492 17496 17505 17523 17549 17569 17577 17669 17691 17804 17818 17854 17948 17961 18167 18179 18180 18225 18261 18329 18339 18430 18480 18512 18542 18602 18666 18681 18744 18779 18795 18812 18813 18867 18877 18886 18905 18981 19010 19052 19084 19098 19135 19204 19221 19292 19335 19341 19381 19387 19429 19450 19528 19529 19625 19654 19771 19786 19842 19897 20004 20015 20037 20104 20106 20115 20121 20125 20194 20227 20255 20277 20336 20350 20374 20474 20479 20521 20571 20577 20587 20640 20642 20668 20689 20757 20781 20792 20859 20860 20903 20929 20940 Verbet. 5e kl. 2e lijst: 650 m.z. 1650; 1619 m.z. 2619; 15664 m.z. 15667. 3347 3413 3539 3573 4057 4143 4386 4402 4689 4754 5088 5103 5286 5298 5375 5397 5717 5735 6020 6052 6201 6218 6560 6571 6858 6946 7212 7256 7576 7641 8042 8063 8197 8210 8692 8785 9030 9034 9242 9345 9756 9768 9920 9959 136 346 927 1212 1542 2117 2323 2584 3067 3451 3585 4179 4449 4780 5118 5317 5437 5804 6055 6242 6587 6952 7275 7645 8079 8312 8799 9058 9347 9817 9965 152 215 468 609 1061 1145 1421 1438 1627 1717 2251 2293 2392 2409 2831 2930 3137 3252 3484 3494 3719 3750 4262 4314 4530 4574 4932 4993 5168 5231 5344 5350 5548 5581 5892 5957 6111 6133 6419 6451 6806 6807 7078 7094 7361 7555 7774 7866 8109 8152 8364 8495 8896 8938 9106 9178 9318 9643 9889 9901 217 618 1157 1452 1774 2309 2419 2964 3319 3503 3759 4337 4641 5051 5236 5386 5711 6006 6163 6514 6838 7169 7568 7889 8192 8691 8995 9222 9662 9905

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6