De burgeroorlog in Spanje. THIJS IJS EN HETKATTENLECER België. DONDERDAG 24 'SEPTEMBER 1936 Het Alcazar thans in handen der regeering. Wil President Azana zich overgeven? -weden, Hansson kabinetsformateur. Ghïeau Nieuw incident dreigt ernstige gevolgen te hebben. Abessynische delegatie wordt tot de Assemblee toegelaten. Fusie van uiterst linksche partijen. Abessynisch gezant onder werpt zich aan Italië. Treinbotsing bij Lourdes. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Het mysterie der Groote Pyramide. Spaansch schip sinds drie weken vermist. Weer bergstortingen in de Nordf jord. Rebellenkwartier in een Londensch hotel? PROGRAMMA De regeeringstroepen hebben naar thans uit Madrid vernomen wordt het Alcazar te Toledo bezet. Het Spaansche telegraafagentschap Fabra deelt mede, dat gisteren vier honderd man der regeeringsfcroepen een aanval op de resten van het Al cazar deden. Vroeg in den middag wa ren de opstaandelingen, die zich ver schanst hadden in de eetzaal en de keukens, tot weerloosheid gebracht. De minister-president is naar Toledo gegaan om den regeeringstroepen ge luk te wenschen. Vervolgens heeft hij zich naar het Talave,rafront begeven. Bij zijn terug keer te Madrid verklaarde hij een zeer gunstige» indruk te hebben opgedaan van den loop der gebeurtenissen. Het ministerie van binnenlandsohe zaken heeft gisteravond te tien uur per radio het volgende gekend gemaakt: „Aan noordelijk en noordwestelijk front heeft de luchtvaart vanochtend het fort Le Ferrol gebombardeerd, terwijl zij in den mid dag Valladolid bombardeerde en de spoorlijn over een kilometer vernielde, waarbij tevens een met munitie geladen trein vernietigd werd. Aan het front van Aragon vonden eenige kleine gevechten plaats, alsmede lichte bom bardementen. Aan het zuidelijk front door stonden de regeeringstroepen een gevecht van twee uur. De vijand trok zich met belangrijke verliezen terug en werd op zijn vlucht door de luchtvaart gebombardeerd. Aan het centrale front heeft de artillerie de vijandelijke stel lingen op de Guadarrama gebombardeerd. Aan het front van Talavera en Santa Ollala heeft de luchtvaart met succes de vijandelijke stel lingen gebombardeerd. Van de overige fronten valt niets te vermelden." Mededeelingen van de opstandelingen. Uit Rabat 23 September. Radio-Jerez heeft meegedeeld, dat de bemanning van de duikboot „Galicië" te Santander in arrest is gesteld en wegens spionnage terecht zal staan Radio-La Coruna deelt mede, dat de recht- sche troepen in Guipuzcoa Vergera en in de Provincie Cordova Torre Cabrera bezet heb ben. De troepen in den sector Toledo zullen zich grootendeels met de omsingeling van de stad bezig houden. Radio-Sevilla heeft doen weten, dat de link- schen bij de bezetting van Torijos 84 dooden hebben verloren, onder wie den commandant Falamo. Bij Maquedo heeft men de lijken van honderden regeeringsaanhangers gevonden. Generaal Queipo de Llano heeft o.a. het volgende medegedeeld: Aan het noord-oostelijk front hebben de nationalisten zic'h vrijwel geheel van de pro vincie Guipuzcoa meester gemaakt, en op het oogenblik bevindn zij zich op 5 K.M. van Eibar, dat volgens de regeeringsaanhangers een vesting van het hoogste belang vormt. De na tionalisten hebben zich voorts meester ge maakt van de Durango, terwijl de troepen in Galicië bezit genomen hebben van Trubia in Asturië. Wil Azana capituleeren? Volgens den radiozender van Cadiz, zou de president van de republiek, Aasan, besloten hebben zich over te geven aan de opstandelingen. Mi nister-president Largo Caballero zou heftig hiertegen hebben geprotes teerd. Hij was van meening, dat de republiek nog over krachten en mid delen genoeg beschikte, om zich te verdedigen. Het radiostation Teneriffe deelt me de, dat de leiders van de Madrileen- sche regeering naar Frankrijk gevlucht zouden zijn, terwijl in Barcelona een opstand tegen Companys zou zijn uit gebroken. Verder zou het garnizoen van Lerida zich bij de opstandelingen van Huesea willen aansluiten. Ook zou in het regeeringsgebouw van Barce lona een schietpartij hebben plaats gevonden tusschen communisten en anarchisten. Regeeringsschip op een mijn geloopen. Dinsdag is een vrachtschip met levensmid delen, dat door de regeering naar Santander is gezonden, aan de ingang van de haven op een mijn geloopen en gezonken. Het schijnt, dat niemand van de opvarenden zich heeft kunnen redden. Het Japansche agentschap Domei verneemt uit Nanking, dat de Ja pansche ambassadeur, Kawagoe, bij het vernemen van den moord op een Japan- schen matroos te Sjanghai gedreigd heeft Nanking te verlaten indien de Chineesche autoriteiten de onderhandelingen over een herziening der Chineesch-Japansche betrek kingen blijven vertragen". Te Sjanghai heeft de woordvoerder van de Japansche ambassade verklaard: „Wij kunnen geen vertrouwen stellen in de verzekeringen, die de Chineesche regeering ons geeft, en 4,aarom zijn wij vastbesloten zelf het leven en de bezittingen der Japanners in dit land te beschermen". In Chineesche kringen te Sjanghai gelooft men, dat de daders van den moord op een Ja panner agents-provocateurs zijn, die trach ten de Chineesch-Japansche betrekkingen te vertroebelen juist op het tijdschip van de openen van onderhandelingen, in den loop waarvan herziening der betrekkingen tusschen de beide landen onder de oogen moet worden gezien. Groot deel van Sjanghai door de Japanners bezet. Het D.N.B. meldt uit Sjanghai: De Japan sche landingstroepen hebben een groot deel van de stad bezet. Op de hoeken van de straten staan pantserauto's tot vuren ge reed en door de straten patrouilleeren motor rijders. Alleen Japanners die zich kunnen legitimeeren moegn de grenskettingen pas- seeren. Ook het spoorwegstation Don Gan het eerste station op de lijn SjanghaiWoe- soeng, is door de Japanners bezet. De Chineesche politie is niet ontwapend en doet nog gewoon dienst. Verder zijn overal aanplakbiljetten aangebracht, waarin de be volking wordt aangespoord rustig te blij ven. De leider der Sociaal-Democratische partij Hansson, heeft de opdracht tot het vormen eener nieuwe regeering aanvaard. In het district Hongoe heeft een nieuw incident plaats gehad, dat groote gevolgen zou kunnen hebben. In de internationale concessie is, naar Reuter meldt, een Japansch marinier door een schot gedood, twee mari niers werden gewond. In het geheel werden acht schoten gelost; men heeft een Chinees gearresteerd. Omtrent dit incident wordt nader gemeld, dat Woensdagavond omstreeks acht uur drie matrozen van de Japansche oorlogsmarine op den Woosung Road wandelden nabij het Japansche consulaat-generaal in de interna tionale concessie. Plotseling werden zij door een aantal Chineezen beschoten. Een van de Japanners werd gedood, de beide anderen ernstig gewond. Een van de schutters kon worden gegrepen, de anderen slaagden er in te ontkomen. Een Japansch landingsdetachement be zette snel de omgeving van den moord, o.a. Haining Road, North Haining Road en Woo- sun Road. In Tokio werd dit incident door extra bladen bekend gemaakt. In politieke kringen te Tokio vreest men, aldus een A.N.P.-bericht uit Tokio dat de regeering door deze kwestie gedwongen zal worden maatregelen te nemen, waarvan het einde voor beide landen nog niet te overzien zal zijn. Algemeen is men zeer opgewonden over het geval en men is van meening, dat hier sprake is van een bewuste overval op Japansche landingstroepen. De verificatiecommissie heeft haar beraadslagingen gistermiddag geslo ten. Waar zij het niet eens is ge worden over het doen van een beroep op het Haagsche Hof in de kwestie der Abessynische volmachten laat zij in haar rapport aan de Volkenbonds vergadering dit plan varen. Zij is van meening, dat de Abessynische gedele geerden het voordeel van den twijfel hebben en in de vergadering kunnen blijven. Bij de stemming door de Assemblée over het rapport stemden Oostenrijk, Hongarije, Albanië en Equador tegen. Bulgarije, Sia Venezuela, Zwitserland, Portugal onthielden zich van stem ming, terwijl Bolivia, Chili en Afgha nistan afwezig waren. Met 39 stem men werd het rapport aangenomen, waarmede de Abessynische delegatie werd toegelaten tot de zitting. Na het voorlezen van het rapport dankt de Abessynische vertegenwoordiger Taezes. De negus zelf was niet aanwezig. Nadat de uitslag van de stemming bekend was gemaakt, werd de vergadering tot heden verdaagd. In politieke kringen te Rome aldus Reu ter blijft men onverschillig voor de be slissing van den Volkenbond te Genève en het besluit om Abessynië toe te laten zal de houding van Italië niet wijzigen. Het is duide lijk, dat Italië geen vertegenwoordiging naar den Volkenbond zal zenden en hierin zal het volharden, tot de mogendheden zich definitief hebben uitgesproken over de „twijfel". Verder heeft den indruk, dat Italië, dat zijn medewerking in de Europeesche kwesties af hankelijk heeft gesteld van de liquidatie van de Abessynische kwestie, practisch geen be lang zal stellen in de conferenties, welke op het oogenblik in voorbereiding zijn, zelfs als deze niet plaatsvinden binnen het kader van den Volkenband, zooals die van de Lo- carno-mogendheden. Stefani meldt uit Brussel: De militante aanhanger van Trotski, Vereecken, bij wien de politie compromittee- rende documenten in beslag heeft ge nomen, verklaarde aan het blad „Soir", dat de revolutionair socialistische partij een fusie heeft gesloten met de internationale commu nistische Liga en met een nieuwe Leninistische partij. Het blad van de revolutionnair-socia listen en Spartacus van de Liga zullen teza men het blad „La Lutte Ouvrière" worden. Vereecken beschuldigde de Belgische commu nisten de revolutie verraden te hebben. Hij is in 1927 uit de communistische partij gestoo- ten Plechtigheid te Parijs. Reuter meldt uit Parijs, dat de Abessynische gezant te Parijs, Wolde Mariam, zich gistermiddag naar de Italiaansche ambassade begeven heeft en zich aan Italië heeft onderworpen. De onderwerping van den Abessynischen gezant Wolde Mariam aan het Italiaansche bewind geschiedde in plechtigen vorm. In tegenwoordigheid van den Italiaanschen am bassadeur Cerruti, de Italiaansche marine- en militaire attachés en de pers legde Wolde Mariam den eed op Victor Emmanuel af. Cerruti zeide vervolgens dat Wolde Mariam toonde begrip te hebben voor de gebeurte nissen in Abessynië. De vroegere Abssynische gezant bracht den Romeinschen groet met opgeheven rechterhand. Hij deelde de pers nog mede, dat hij op 19 September zijn functie als Abessynisch gezant had neerge legd. Meening der Abessynische legatie te Londen. De Abessynische legatie te Londen deelt het volgende mede naar aanleiding van de hou ding van Wolde Mariam: „Wij hebben vernomen, dat oud-minister Wolde Mariam zijn onderwerping is gaan aanbieden. Indien dit bericht juist is, wen schen wij niet, dat daaromtrent misverstand bestaeat. De eerste secretaris en het geheele personeel van de Abessynische legatie te Parijs verklaren, dat zij het initiatief van den oud minister met beslistheid afkeuren, dat zij nooit van diens stappen op de hoogte zijn geweest en dat, indien hij werkelijk zijn onderwerping heeft aangeboden, hij dit slechts voor zich persoonlijk heeft kunnen doen". Uit Genève meldt Reuter, dat Italianen gisterenavond veel ophef hebben gemaakt van de onderwerping van Wolde Mariam, die Abessynisch gedelegeerde bij den Volkenbond was, alvorens aan het Abssynische front ten strijde te trekken. In Volkenbondskringeh heeft het gebeurde niet meer dan nieuws gierigheid gewekt, terwijl de Abessynische delegatie geneigd was het gebaar van Wolde Mariam te beschouwen als een verachtelijke afvalligheid waaromtrent zij niets meer wilde zeggen. Veertien dooden geborgen. Gistermiddag te 2 uur zijn op kor ten afstand van Lourdes twee treinen met elkaar in botsing gekomen. Men heeft reeds veertien lijken geborgen. Een dertigtal personen werd ge wond. De sneltrein van Lourdes naar Avignon moest bij Ossun, naar men meent, snelheid verminderen, omdat de stoomtoevoer afnam. Op dat oogenblik werd hij achterop gereden door een boemeltrein, eveneens komende van Lourdes. De locomotief van den boemeltrein deed den bagagewagen van den sneltrein ont sporen en boorde zich vervolgens in den wagon derde klasse, die voor dezen bagagewagen reed. De prefect der Boven-Pyreneeën en twee bisschoppen, die van Tarbes en Lourdes be vonden zich spoedig ter plaatse. De machinist van den boemeltrein werd in hechtenis geno men. Is het duizendjarige vredesrijk ingegaan? Thijs hoort al die leelijke plannen met ingehouden woede aan. „Hoe is het mogelijk, dat er zooveel slechts verzonnen kan worden," denkt hij. „Maar ik zal probeeren er een stokje voor te steken." Gemakke lijk zal dat niet gaan, want behekste katten, zooals deze, laten zich niet gauw in een valstrik lokken. Even laat hij zijn gedachten gaan en dan schiet hem ineens een plannetje te binnen. Het zakje met worst en spek in de hand begeeft hij zich naar een bollen boom stronk. Let maar eens goed op, wat er nu gaat beginnen! In het Fransche blad Gringoire schrijft Pierre Devaux over den bouw van de pyramide van Cheops en de profetische theorieën, die de Egyptologen uit de constructie van hét in wendige dezer pyramide hebben afgeleid het onderwerp, dat indértijd door onzen me dewerker Scarabaeus in eenige artikelen werd behandeld. Over het ontstaan der Groote Pyra mide zegt de schrijver, dat dit dateert uit pl.m. 2600 jaar vóór Christus, wanneer men zich houdt aan een bepaalde astronomische oriëntatie op de ligging der gangen gebaseerd Herodotus heeft zeer nauwkeurige gegevens nagelaten over dit reusachtige meesterwerk dat, aldus Devaux, al onze groote moderne werken. Suez, Panama en de drooglegging van de Zuiderzee inbegrepen, ver achter zich laat(l) Honderdduizend arbeiders, die om de drie maanden vervangen werden, hebben er gedurende twintig jaar aan gewerkt; tien jaar waren noodig voor het aanleggen van een weg van gepolijsten steen, waarover men de steenen op sleden aanvoerde, want men moet niet vergeten, dat wagens pas duizend jaar later bij de Egyptenaren bekend zouden wor den. De basis van de pyramide beslaat een op pervlakte van 227 vierkante meter en de hoog te bedraagt 137 meter. De bijzonderheden over den bouw zijn verbazingwekkend. Men vindt in de muren blokken zandsteen van tien meter lengte en langer, zonder specie te gen elkaar gepladtst en men zou er zelfs met de punt van een pennemes niet tusschen kun nen komen. Een Amerikaansche expert ver klaarde onlangs, dat er op het oogenblik geen enkele machine en geen enkele ploeg arbei ders bestaat, die een werk van een dergelijke perfectie zou kunnen verrichten. De schrijver verhaalt hoe Kalief Al Mamoun opvolger van den grooten Haroun al Raschid in 820 na Chr. de pyramide van binnen met houv/eelen liet uitbreken. Na maanden van zwaren arbeid slaagde men er in de Koningskamer te bereiken,.... die siechts een leege steenen kist bleek te be vatten. In werkelijkheid bevatte de pyramide in het geheel geen materieele schatten en er zouden andere menschen dan ruwe grafschen ders voor noodig zijn om tot de kern der verschillende gegevens door te dringen. Aller eerst waren dit geometrische aanduidingen, want de archaeologen hebben uit de afme tingen der assen van het bouwwerk de waar de van het beroemde getal ,,pi" kunnen aflei den en wel met een nauwkeurigheid, die slechts door de moderne methematici ge ëvenaard is. Aan het eind van zijn artikel be handelt de schrijver, die zijn stof aan de wel ken van bekende Egyptologen ontleent, de ligging der gangen en kamers van de pyrami de en de daaruit afgeleide voorspellingen, ge lijk deze in het beroemde antieke Doodenboek te vinden zijn. De inwendige indeeling van de pyramide omvat een dalende gang, die uitkomt op een onderaardsche kamer; een stijgende gang, die dooi* een horizontale gang verbinding heeft met de koninginnekamer; een lange stijgen de galerij, uitloopende in een trap, die toe gang geeft tot de „antichambre" van de ko ningskamer. Van de „antichambre" gaan twee nauwe gangen uit, die den bezoeker noodza ken op handen en voeten te loopen. De dalende gang symboliseert het eerste verval der menschheid en bevat geen data. De stijgende gang begint bij het jaar 1486 voor Chr., aangevende den uittocht der Israëlieten, en eindigt in twee precies correspondeereride punten, de geboorte van Christus en 30 jaar na Chr. (de kruisiging). De enorm lange ga^ lerij bevat geen enkele voor ons te begrijpen aanwijzing maar zij eindigt op den datum 4 Augustus 1914. 16 September 1936. Van dit punt uit vinden we nog 18 Januari 1918, stichting van de Sovjetrepubliek, 11 No vember 1918 wapenstilstand, 11 Juli 1927 aard beving te Jeruzalem, enz. Een belangrijk de tail is, dat de eerste lage gang precies corres pondeert met den oorlog van 1914 en de twee de met de huidige crisis, waarvan het einde is aangegeven op 16 September 1936. Op dezen datum begint een tijdvak, dat door het Doo denboek de „periode der klaarheid" wordt ge noemd. Hiermede zou dan bedoeld zijn het duizendjarige vredesrijk het z.g. Millennium dat aan het einde van de wereld zou vooraf gaan. Vierhonderd opvarenden aan boord. Uit Gibraltar wordt gemeld, dat het Spaan sche schip „Genovevaz" sedert 2 Septem ber wordt vermist. Het schip heeft 400 perso nen aan boord, waaronder verscheidene vluchtelingen. Het schip verliet op genoem den datum de haven van Santander op weg naar Valencia. Alle pogingen van de draad- looze stations en de kustwacht om het schip te vinden zijn vergeefsch gebleven. (Reuter) Dorpsbevolking vluchtte naar hoogere gebieden. Uit Oslo, 23 September: In den afgeloopen nacht hebben nieuwe ber^stortingen plaats gehad bij Loen. Steenmassa's vielen van 900 meter hoogte in de fjord en veroorzaakten een vloedgolf, die tot het plaatsje Nesdal doordrong. De bevolking vluchtte naar de hooger gelegen weiden. De vier woningen bij Loen, die nog niet verlaten waren, zijn thans op last van de politie ontruimd (D.N.B.) KIND VERDRONKEN. Dinsdagavond werd te Zwammerdam het vierjarig zoontje van den fabrieksarbeider Van Zwieten vermist. Het kind had om vier uur de ouderlijke woning verlaten en was daarin niet teruggekeerd. Bij navraag bleek een buurmeisje het jongetje het laatste te hebben gezien in een tuin van een perceel in de omgeving, waarin hij zich bezig hield met het zoeken naar kastanjes. Daar de boom bij een diepe sloot staat, rees het vermoeden, dat het knaapje te water was geraakt, zoodat onmiddellijk met dreggen werd begonnen. In derdaad slaagde men er na eenigen tijd in, het kind op het droge te brengen. Een ter stond ontboden geneesheer constateerde den dood. De geheimzinnige markies van Fortago (Van onzen Londenschen correspondent) Tot nu toe heeft de linksche pers in Enge land aan haar lezers de overtuiging trachten bij te brengen, dat het hoofdkwartier van ge neraal Franco's opstandelingenleger in Spanje zich bevond in Lissabon. Het officieele Spaan sche gezantschap had daar niets te zeggen en werd door de Portugeesche regeering doodver klaard. In hoeverre dit precies juist is kan voor dit verhaal in het midden worden gela ten. Maar men fluistert thans in Londen, dat de aanspraken van de Engelsche hoofdstad op de aanwezigheid van een rebelsch Spaansch hoofdkwartier niet mogen worden veronacht zaamd. In The Dorchester, dat luxe hotel in Park Lane, waar officieele vertegenwoordigers van vreemde landen bij voorkeur vertoeven, wan neer zij in Londen moeten verblijven, woont de markies van Portago. Men zegt, dat deze Spaansche edelman de ziel is van mysterieuze activiteit. In zijn salon worden eiken dag ge heime vergaderingen gehouden. Bezoekers, aie zelfs de wakkere staf van het hotel niet kan herkennen, rijden af en aan. Men fluistert, dat zij vertegenwoordigers zijn van Spanje's oudsten en rijksteri adel. Het is een beweging daar in en om de roomkleurige Dorchester, die de herinnering aan de spannendste ver halen van internationale intriges en diploma tieke listigheid van de pen van Phillips Op- penheim wakker roept. Speur- en verbeel dingszin van Londensche reporters hebben gauw uitgemaakt, dat de suite van den mar kies niets anders is dan een gezantschap van de voorloopige nationalistische regeering in Burgos. De markies van Portago woont al maanden lang in het hotel en heeft een staf van me dewerkers of bedienden om zich heen. En in het hotel zegt men, dat de markies er slechts een particuliere gast is en dat het hotel een hotel is en geen gezantschap. .Maar de gehei me vergaderingen hebben er eiken dag plaats. Het zijn vergaderingen van Spanjaarden, die voortdurend met hun land in verbinding staan. Zij houden zich zoo goed mogelijk op de hoogte van den toestand daar. De ijverige verslaggevers van de linksche pers blijven volhardend gelooven, dat zich achter de on aandoenlijke ofschoon prettig aandoende mu ren van The Dorchester een organisatie ten behoeve van generaal Franco bevindt. Maar hoe dankbaar zouden wij zijn, indien de no bele markies er eens met alle macht zou wer ken aan het tot stand komen van een wapen stilstand in zijn zwaar geteisterd land, een geloof dat even redelijk of onredelijk is als dat aan het bestaan van een rebellen-ambassade. Deze markies is geen conventioneel man van zijn stand. Hij is een persoonlijke vriend van ex-koning Alfonso en hij heeft dezen vorst vaak in Londen te gast gehad. Maar dat heeft hem er niet van weerhouden op te treden in films. Hij speelde den Portugeeschen slaven handelaar in de vermaarde film „Sanders of the River". A. K. VAN R. VRIJDAG 25 SEPTEMBER HILVERSUM I, 1875 M. 8.— VARA 12.— AVRO 4.— VARA 8.— VPRO 11.— VARA. 8.Gram.pl. 10.Morgenwijding VPRO 10.15 Voordracht en gram.pl. 12.Kovacs Lajos' orkest en Gram.pl. 2.The Continental Five 2.50 Modepraatje 3.10 Dansmuziek 4.— „De Flierefluiters, mmv. solist 5.03 Voor de kinderen 5.30 „Melody Circle" 6.30 Orgelspel 7.Causerie over de ontwikkeling van het moderne dagbladbedrijf 7.20 Gram.pl. 8. Nieuwsberichten VPG 8.05 „Mensch en maat schappij", causerie 8.30 Viool en piano. 9. Causerie over vaderlandsliefde 9.30 Gram.pl. 10.Lezing 10.30 Gram.pl. 10.40 Avondwij ding 11.Berichten ANP 11.05 Jazzmuziek (Gr.pl.) 11.35—12.— Gram.pl. HILVERSUM II. 301 M. Algem. programma, verzorgd door de NCRV. 8.00—10.30 VARA. 8.Schriftlezing 8.15—9.30 Gram.pl, 10.30 Morgenwijding. 1.0012.Zang en piano 12.15 Gram.pl. 12.30 Ensemble v. d. Horst 2.Gra- mofoonplaten 2.30 Chr. Lectuur 3.003.45 Viool-recital 4.— Orgel en saxofoon 5.Voor dracht en gram.pl. 6.30 Causerie over bloem bollen. 7.Berichten 7.15 Literair halfuur 7.45 PTT-Kwartiertje 8.Herh. SAS-Berich- ten. 8.03 Berichten ANP. 810 VARA-Orkest 8.55 Radiotooneel 9.30 Orgelconcert (Om 10.— Berichten ANP) 10.3011.30 Gram.pl. Schrift lezing. DROITWICH, 1500 M. 12.10 Orgelconcert 12.50 Dansmuziek 1.35 2 20 Het Birminghamsch Pliilh. Strijkorkest mmv. solist 4.20 BBC-Midlandorkest 5.35 Het Parkingtonkwintet 6.20 Berichten 6.40 Land- bouwnieuws. 6.45 Het BB'C-Orkest 7.30 Muzi kale causerie 7.50 De BBC-Zangers 8.20 „Scrap book for 1901", hoorspel met muziek 9.20 Fred Hartley's Novelty kwintet mmv. solist 10. Berichten 10.30 „North of 70 gr." causerie 11.10 Het Celebrity-Trio. 11.3512.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert 2.50 en 4.20 Gram.pl. 5.50 Orkestconcert 9.05 Gevar. concert 11.0512.35 Orkestconcert. KEULEN, 456 M. 6.50 en 12.20 Orkestconcert 1.35 Omroep- kleinorkest 2.35 Gram.pl. 4 20 Lezingen en gram.pl. 6.20 Populair concert 7.20 Omroep orkest en jeugdensemble. 8.30 Radiotooneel 9.20 Marschenconcert 10.40 Omroepkoor en or kestleden 11.3012.20 Militair orkest, popu lair orkest, en schrammelkwartet. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest 1.30 Sa lonorkest 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Dansmuziek 6.20 Gram.pl. 7.20 Vioolrecital 8.20 Operette uitzending 10.3011.20 Gram.pl. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gram.pl.12.40 Zang. 12.50 Salonorkest 1 30 Omroeporkest en zang. 2.002.20 Gram.pl. 5.20 Salonorkest 6.10 Gram.pl. 6.50 Pianorecital 7.35 Zang 8.20 Programma voor oud-strijders 10.3011.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.30 Ilja Livschakoff's orkest. 9.20 Omroep orkest 10.20 Berichten 10.50 Kwartetconcert 1.05 Weerbericht 11.20—12.20 Dansmuziek.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3