De burgeroorlog in Spanje. THIJS IJS EN HET KATTEN LEGER GENEEFSCH VREDESWERK. VRTT"K'G 25 SEPTEMBER 1936 Regeering bestrijdt de rechtschen met het water. Nog tegenstand in het Alcazar. China. Japan wil zijn landingsdivisies verdrievoudigen. Engeland zal niet intervenieeren. Engeland. Churchill pleit voor collectieve veiligheid. Vijftien staten in den Volken bondsraad vertegenwoordigd. De negus dankt de Assemblée. Italië treedt niet uit den Volkenbond. Ernstig gevecht tusschen Britsche troepen en Arabieren. Belgisch militair vliegtuig bij oefeningen verongelukt. De zaak-Nyenrode komt weer voor. Magazijn „PARKWIJK", ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING DRAISffIAwan-VALKENBÜRQ e A /LEVER! PPOGRAMMA Gistermiddag werd officieus uit Madrid medegedeeld, dat de regee- ringscolonne onder kolonel Navaro bijna Talavera zou hebben bereikt. Dank zij het onder water zetten van een sector der opstandelingen hebben de regeeringstroepen een reeks be langrijke operaties kunnen beginnen en zouden de opstandelingen verschei dene stellingen hebben moeten ont ruimen. Woensdag zijn door de opening van de sluizen van de rivier Alberghe 4 millioen kubieke meters water met woest geweld de vlakte van te Taag binnengestroomd. Deze ope ratie is gisteren opnieuw verricht en zai aldus deze regeeringsmededee- ling herhaald worden, tot de op standige troepen verdreven zijn. Een groot aantal soldaten der op standelingen zouden zijn verdronken, terwijl anderen door de overstrooming geïsoleerd werden. Volgens Havas zijn tien millioen kubieke meter water in het dal van Talavera gestort; de opstandelingen hadden hier een aanzienlijke opslag plaats -van geschut en ander oorlogs tuig. Verder deelde het ministerie van oorlog gistermiddag mede: In Asturië wordt het vuur van onze lucht vaart heftig voortgezet. Men verwacht de overgave van Oviedo. Te Burgos is een colonne der regeeringsaanhangers een opmarsch naar Lomas Jacinto begonnen en heeft daarbij be langrijke stellingen ingenomen. Aan het front van Aragon hadden eenige schermutselingen plaats. In den sector Montoro hebben de op standelingen artillerie gebruikt tegen de re- geeringsstellingen te Espejoa en Zuaga, doch de luchtvaart heeft twee batterijen, die op het eerstgenoemde dorp vuurden, vernield. Aan het centrale front hebben de regeeringstroe pen te Naval Perral drie stellingen genomen, terwijl de luchtvaart een escadron der op- standelingen-cavalerie heeft vernietigd. In den sector van Talavera en Santa Olalla zijn de regeeringstroepen een belangrijken opmarsch begonnen. Nog tegenstand in het Alcazar. Volgens berichten uit Spanje te Londen ontvangen zijn de regeeringstroepen thans meester van het Alcazar, doch een klein aan tal opstandelingen zou zich nog verdedigen in de kelders. De correspondent van Reuter heeft na een bezoek aan het Alcazar den indruk gekregeri, dat, indien de opstandelingen niet de keukens met huh kostbaren voorraad levensmiddelen (de militie-troepen hebben er o.a. 7000 K.G. graan gevonden) en den niet minder kost baren voorraad drinkwater hadden verloren, zij nog voor onbepaalden tijd tegenstand had den kunnen bieden. Thans, aldus de corres pondent, is het laatste verzet nog slechts een kwestie van enkele dagen: drie dagen schat ten de belegeraars gemiddeld. Het aantal be legerden wordt verschillend beoordeeld en be draagt volgens sommigen 80, volgens anderen daarentegen nog 1000. Berichten van Burgos. Uit Saint Jean de Luz, 24 September. Het militaire commando te Burgos deelt mede, dat de rechtsche troepen, die te Oviedo ingesloten zijn, een uitval hebben gedaan en een afdee- ling regeeringstroepen op de vlucht hebben geslagen. Verder hebben de opstandelingen het dorp Ituz aan den weg naar Santander dat door de regeeringstroepen aanzienlijk was versterkt ingenomen. Voorts hebben de vlieg tuigen van de rechtsche troepen in den loop van Woensdag het hoofdkwar+:"r van de regee ringstroepen in Asturië, Lr o gebombar deerd. Het radiostation van Bilbao heeft heden de bewoners van Bilbao en Santander aange spoord zich over te geven en de vertegenwoor diger van het internationale roode kruis, Bro- cat, wordt eveneens aangeraden Bilbao, waar hij op het oogenblik vertoeft, te verlaten aan gezien een verder verblijf gevaarlijk voor hem zou kunnen worden. Verder deelt radio-Burgos mede, dat de Volksfronters hebben getracht de voorhoede van het rechtsche leger, dat Toledo nadert, te verdrijven. De artillerie van de opstandelin gen heeft hen evenwel verdreven en het volks front verloor 70 dooden. De opstandelingen hebben verder in vijf dagen 22 vliegtuigen van de regeeringstroepen omlaag geschoten, terwijl zijzelf in dien tijd slechts twee toestellen verloren. De mededeeling van radio-Sevilla, dat de president van de Spaansche republiek, Azana, zou zijn afgetreden en ad interim wordt ver tegenwoordigd door Martinez Barrio, wordt van regeeringszijde tegengesproken. Het A.N.P. meldt uit Sjanghai, 24 Sept.: De toestand in Sjanghai blijft gespannen. Hedenmiddag zijn verder versterkingen van de Japanners aan land gezet, zoodat zich thans 3500 man Japansche troepen in Sjanghai bevin den. Naar verluidt willen de Japanners hun lanaingsdivisies verdrievoudigen. In politieke kringen acht men het waarschijnlijk, dat de Japanners de Zilver-Eilanden willen bezetten, welke de Jang Tse Kiang beheerschen. De Japansche kolonie in Sjanghai eischt. dat het Japansche leger in China wordt ver sterkt en verlangt verder, dat drie kruisers worden gezonden naar Dairen. Het doel van deze Japansche beweging is onbekend. Bij het vallen van den avond schoven de Japanners hun pantserwagens en tanks in voorste linie, doch lieten het verkeer ongehin derd doorgaan. Bijzonder scherp werden de Chineesche wijken, welke door de Japansche troepen zijn bezet, bewaakt. Alle Japansche bijeenkomsten in Sjanghai zijn uitgesteld, de scholen zijn voorloopig tot Zondag gesloten. aangezien zij gebruikt moeten worden voor legering van aangekomen versterkingen. De Chineesche regeering heeft thans haar standpunt bepaald omtrent het incident van Sjanghai, waarbij een Japansche matroos werd gedood en twee gewond. De regeering ver klaart, dat men haar niet de schuld hiervan kan geven, aangezien het incident plaats had in de internationale concessie. In verband met de ernst van de kwestie heeft zij evenwel het stadsbestuur opdracht gegeven de Japansche autoriteiten bij het onderzoek zooveel moge lijk te steunen. Weer een Japanner vermoord? Een gezelschap Japansche journalisten, dat Woensdagavond uit Peiping was vertrokken, miste bij aankomst te Tientsin een van de leden. Gisteren werd een onderzoek ingesteld en het lijk van den vermiste werd gevonden, lig gend langs de spoorlijn bij het laatste sta tion voor Tientsin. De Britsche gezant heeft Donderdag een be zoek gebracht aan den minister van buiten landsche zaken Arita. Hij verklaarde, dat alle geruchten omtrent een geheime overeenkomst van Britsche auto riteiten te Hongkong met Tsjang-Kai-Sjek inzake Britsche interventie onjuist zijn. De Britsche regeering heeft niet het voornemen zich te mengen in de Japansch-Chineesche be trekkingen. (A. N. P.) In een drukbezochte vergadering te Parijs kist Winston Churchill over de betrekkingen sprak de vroegere kanselier van den schat- van Frankrijk en Engeland. Hij begon met de mogendheden in te deelen in drie klassen: Zij die geregeerd worden door nationaal- socialisten, zij die geregeerd worden door bolsjewisten en zij die zichzelf regeeren. Deze laatste regeeringsvorm verzekert volgens Churchill niet alleen de rechten van den burger, doch geeft de volkeren ook een groter materieelen welvaart. Vervolgens sprak Churchill de maatregelen, welke het moreel en de idealen van de beide democratieën Engeland en Frankrijk kunnen steunen. Als eerste maatregel wenschthij, dat beide mogendheden te zamen blijven voor vrede en vrijheid. Zij zijn niet zoo zwak en zonder verdedi ging als sommigen wel denken. Verder zeide Churchill, dat het ideaal van collectieve veiligheid moet worden gehand haafd, dit is het ideaau van de „groote mas sa" en dit schrijft de groote massa tegen de extremisten. Sprekend over Spanje verklaarde Churchill, dat de Spaansche regeering een fout beging toen zij de verantwoordelijkheid op zich bleef nemen, toen zij de macht niet ineer uitoefende. Hierdoor wordt het handhaven van een strikte neutraliteit nog meer ge rechtvaardigd. Tenslotte wees Churchill nog op de geva ren, welke een klassegeest oplevert voor de collectieve veiligheid en hij veroordeelde de interventie in binnenlandsche aangelegen heden en propaganda, welke een ernstige provocatie vormen. De eerste commissie der Assemblée, de zoo genaamde juridische commissie, welker pre sident, mr. Limburg (Nederland), is, heeft in haar gisteren gehouden zitting een voorloopige regeling bereikt voor het sinds jaren aanhan gige vraagstuk der samenstelling van den Volkenböndsraad. Het aantal niet-permanente Raadszetels zal tot 11 worden uitgebreid, waardoor in totaal 15 staten in den Raad zitting zullen hebben. Op het oogenblik telt de Raad 4 permanen te en 9 niet-permanente zetels, benevens één voorloopigen niet-permanenten zetel. Laatst genoemde, die in 1933 aan Portugal toege wezen werd en waarvoor zich ditmaal een groot aantal gegadigden heeft aangemeld zal als niet-permanente zetel bestendigd blijven. De nieuw te scheppen 15de Raadszetel zal aan China worden toegewezen. Op de huidige samenstelling van den Raad oefende vooral de NoorsChe gedelegeerde cri- tiek uit. Onder meer was hij van oordeel, dat een te groot aantal zetels aan de Zuid-Ameri- kaansche staten wordt toegewezen, namelijk drie, ofschoon het aantal Zuid-Amerikaansche Bondsleden de laatste jaren aanzienlijk is ver minderd. Voorts gispte hij de neiging, om het aantal leden van den Raad uit te breiden, waardoor deze naar zijn meening een dou blure van de Assemblée gaat worden. Daarentegen spraken de gedelegeerden der Zuid-Amerikaansche staten zich uit ten gun ste van de voorgestelde uitbreiding van het aantal Raadszetels. Feitelijk had de commissie ook een aantal voorstellen in zake herziening van het Vol kenbondstatuut moeten behandelen. Het bu reau der Assemblée had evenwel doen weten dat de meerderheid der delegaties deze aan gelegenheid nog niet voor behandeling rijp achtte. De Negus heeft de pers een boodschap overhandigd, waarin hij uitdrukking geeft aan zijn dankbaarheid jegens de Assenblée, welke Abessynië recht heeft doen weder varen. In naam van het volk van Abessynië, dat „in ellende is gedompeld" spreekt hij zijn erkentelijkheid uit tegenover den Volken bond. Men heeft volgens Reuter thans zekerheid verkregen, dat Italië niet als lid van den Volkenbond zal aftreden. Overigens verluidt dat Rome een nog grootere reserve tegen over den Bond zal aannemen dan tijdens de toepassing der sancties het geval was. 44 dooden en gewonden. Tijdens een tusschen Britsche troepen en Arabieren in de nabijheid van Jenin geleverd gevecht zouden volgens Reuter 41 Arabieren gedood og gewond zijn door bommen, die door Britsche vliegtuigen werden geworpen, terwijl door de militairen drie Arabieren werden ge dood. VERMOGENDE WERKLOOZEN. Het gemeentebestuur van Atlantic City in Noord-Amerika heeft naar de K.W.P. meldt, bekend laten maken, dat werkloozen, die in een eigen auto naar het stempellokaal ko men, voortaan geen steun meer zullen ont vangen. De werkloozen schenen zoo druk bezet te zijn, dat zij een auto noodig hadden, om op tijd te zijn. De bestuurder gedood. Donderdagmorgen is naar Reuter uit Brus sel meldt bij het houden van oefenvluchten een militair vliegtuig neergestort te Petit- Roeul nabij Nyvel in Henegouwen. Het toe stel, een jachtvliegtuig, werd geheel vernield. De vlieger werd op slag gedood. Begin November behandeling voor het Amsterdamsche Hof. AMSTERDAM, 24 September. Naar wij vernemen, zal de strafzaak tegen den heer O., die' door de rechtbank van de hem ten laste gelegde oplichting van verzekeringsmaat schappijen is vrijgesproken, door het ger rechtshof naar alle waarschijnlijkheid wor den behandeld op 3 en 5 November a.s. Deze zaak moest herhaaldelijk worden uitgesteld wegens ziekte van den verdachte en later van den hoofdgetuige K. ZEEWEG 222. Ook in DAMESKOUSEN zijn wij goed gesorteerd. VOORDEELIGE PRIJZEN. (Adv. Ingez. Med.) De slimme Thijs heeft snel wat droge takjes bijeengezocht en daar mee begeeft hij zich nu naar den hollen boomstam. Al die houtjes werpt hij in den stam, die van boven heelemaai open is, en vervolgens gooit hij er de worst en het spek, dat hij van den houthakker ge kregen heeft, bovenop. „Ziezoo," zegt hij bij zichzelf, „nu zullen die katten eens wat beleven." Dan neemt hij snel een ander droog takje in de hand, steekt het aan en werpt het brandend in den hollen boom. Het duurt niet lang of het spek begint te sissen van je welste! Het twaalfde Europeesche Nationaliteitencongres. De bijeenkomst der Internationale Vrouwenvereeniging voor Vrede en Vrijheid. De Volkenbondsconferentie voor het gebruik van de radio in dienst van den vrede. GENèVE, 20 September (Van onzen correspondent) Reeds de aan de opening der Volkenbonds vergadering voorafgaande week pleegt ieder jaar heel wat leven in de Volkenbondsstad te brengen. De Volkenbondsraad begint dan reeds met zijn besprekingen. Particuliere organisa ties houden den een bijeenkomst te Genève, om wenschen op het gebied der internationa le politiek te formuleeren, die dan kersverseh onder de aandacht der Volkenbondsvergade ring kunnen gebracht worden. En meestal komt dan ook nog een Volkenbondsconferen tie over het een of andere humanitaire vraag stuk bijeen, die op den vooravond der Volken bondsvergadering drukker bezocht pleegt te worden dan op een ander tijdstip het geval zou zijn geweest, wanneer de regeeringen hun gedelegeerden voor die conferentie extra naar Genève hadden moeten zenden. Ook dit jaar kregen wij weder een zoodanig voorspel van de Volkenbondsvergadering. De Volkenbondsraad begin gisteren onder leiding van den gedelegeerde van Chili, den heer Ri- vas Vicuna, zijn 93ste zitting. Twee interna tionale particuliere organisaties, namelijk het Europeesche Nationaliteitencongres en het bestuur der Internationale Vrouwenvereeni ging voor Vrede en Vrijheid, hielden deze week hier een bijeenkomst. En niet minder dan 36 staten nemen deel aan de Volken bondsconferentie voor het gebruik van de ra dio in dienst van den vrede. Over de besprekingen in den Volkenbonds raad valt niets interessants te vertellen. Er werden slechts eenige kleinigheden afgehan deld. En ook Avenol's mondelinge rapport over zijn onofficieele reis naar Rome gaf geen Raadslid aanleiding zijn mond open te doen. Aan de raadstafel te zwijgen en dan in ver trouwelijke beraadslagingen onder vier of zes oogen de belangrijkste vraagstukken te be spreken, wordt meer en meer de gewoonte der leden van den Volkenbondsraad. Het belang wekkendste van deze twee dagen Raadszit ting was, dat voor het eerst in het nieuwe Volkenbondspaleis werd vergaderd, hetgeen volstrekt geen algemeene tevredenheid op wekte, en dat voor het eerst een minister van buitenlandsche zaken van een Zuid-Ameri- kaanschen staat, namelijk de minister van buitenlandsche zaken van Argentinië Saave- dra Lamas, aan de raadstafel gezeten was. De tegenwoordige Raadsvoorzitter Rivas Vicuna uit Chili heette den aanstaanden voorzitter der Zeventiende Volkenbondsvergadering Saa- vedra Lamas hartelijk welkom. Als de Zuid- Amerikanen zich nu toch nog uit den Volken bond zouden gaan terugtrekken, zoo zullen zij zich niet erop beroepen kunnen, dat de Volkenbond de hoogste eere-ambten al te zeer uitsluitend den Europeanen toewees! De twee particuliere internationale organi saties, die in deze week hier vergaderden, heb ben in hun aangenomen resoluties, die ter ken nis van de Volkenbondsvergadering zullen worden gebracht, weinig vriendelijks over de tegenwoordige houding van den Volkenbond tegenover de internationale vraagstukken van den dag gezegd. Het „Europeesche Nationaliteitencongres" vergaderde voor de twaalfde maal. Voor het eerst ontbrak de algemeene secretaris van het congres, dr. Ewald Ammende, die in het voor jaar helaas in China overleden is tijdens een reis, die hij tot herstel zijner gezondheid on dernemen moest.Ammende was niet slechts de onvermoeide dienaar dezer internationale or ganisatie, hij was ook de stichter ervan ge weest en steeds de drijvende kracht ervan ge bleven. Het was aan hem te danken, dat alle nationale minderheden uit alle landen van Europa zich aaneensloten, om voor verbete ring van hun aller lot eendrachtig te strijden. Het „Europeesche Nationaliteitencongres" kon in het begin van zijn bestaan zich erop beroe men in naam van 40 millioen personen te spreken, die allen in de staten met een ge mengde nationaliteitenbevolking door de meerderheid min of meer onderdrukt werden. Het was Ammende's geniale gedachte geweest de vertegenwoordigers van alle zoo uiteenloo- pende minderheden in één organisatie voor de verdediging van aller gemeenschappelijke belangen bijeen te brengen. Hij was overtuigd dat het in aller belang zou zijn, wanneer dui delijk zou blijken, dat de Duitsche minderheid in Polen zich feitelijk over dezelfde soort van onderdrukking te beklagen heeft, als de Pool- sche minderheid in Duitschland. De gemeen schappelijke aandrang van de Duitschers in Polen en van de Polen in Duitschland op de eerbiediging van eenige algemeene beginselen van minderhedenbescherming zou wellicht de oogen der Duitsche en der Poolsche regee ringen beide voor de noodzakelijkheid openen om een rechtvaardiger politiek jegens de min derheid in hun eigen land te volgen, opdat ook hun eigen stamgenooten in het andere land beter behandeld zouden worden. En zoo als Ammende gehoopt had, dat de Duitschers in Polen en de Polen in Duitschland zouden samenwerken voor elkanders lotsverbetering, zoo bestond dezelfde hoop natuurlijk met betrekking tot de Hongaren in Roemenië en de Roemenen in Hongarije enz. enz. Het „Europeesche Nationaliteitencongres" moest deze week helaas vaststellen dat twaalf jaren arbeid op dezen grondslag nog niet tot verbetering van het lot der minderheden in de verschillende landen heeft geleid. Het con gres gevoelde zich dus genoodzaakt nogmaals de aandacht van den Volkenbond te vestigen op het gevaar voor den vrede, dat aan de on derdrukking van een minderheid verbonden is. (Men denke aan de spanning tusschen Duitschland en Tsjecho-Slowakije, die groo- tendeels door de slechte behandeling der Duit sche minderheid in de Tsjechische Republiek veroorzaakt is!). Het congres verklaarde ech ter, dat de Volkenbond vrijwel niets doet, om dit vredesgevaar af te wenden, en drong erop aan, dat bij een hervorming van den Volken bond ervoor gezorgd zal worden, dat ook de bestaande verdragsbepalingen in het belang der nationale minderheden beter nageleefd zullen worden De bijeenkomst der „Internationale Vrou wenvereeniging voor Vrede en Vrijheid" was een zitting van haar internationale uitvoe rend bestuur. De resoluties toonen wederom hoe deze vrouwenorganisatie van compromis sen afkeerig it, en openhartig haar overtui gingen tot uiting brengt. Met betrekking tot de hervorming van den Volkenbond verklaart de Internationale Vrouwenvereeniging voor Vrede en Vrijheid, dat generlei wijziging van artikelen van het Volkenbondsverdrag van nut zal kunnen zijn, indien niet de regee ringen zelf tot een waarlijk internationaal standpunt zich weten te verheffen en bereid zullen zijn hun souvereine rechten onderge schikt te maken aan hun verplichtingen je gens den Volkenbond Alleen door een derge lijke radicale verandering van houding der regeeringen zullen zij den volkeren hun ver trouwen in den Volkenbond weder kunnen teruggeven! T De Volkenbondsconferentie, die hier de af- geloopen week gehouden is, houdt zich met de radio bezig. Reeds in 1931 had de Volken bondsvergadering den wensch uitgesproken, dat de regeeringen een conventie zouden slui ten, ten doel hebbend dat de radio-uitzen dingen, in plaats van de goede verstandhou ding tusschen de volkeren te schaden, inte gendeel juist den vrede zullen dienen. Na lange voorbereiding van een ontwerp-conven- tie van deze strekking door de Volkenbonds commissie voor Intellectueele Samenwerking kon dit eindelijk aan het oordeel eener alge meene Volkenbondsconferentie worden voor gelegd, waartoe natuurlijk ook de niet-Vol- kenbondsstaten zijn uitgenoodigd. Het ont- werp-conventie legt den regeeringen de ver plichting op te beletten, dat radio-uitzen dingen te hunnent ophitsen tot den oorlog te gen een ander volk of een naburig volk tot verzet tegen de eigen regeering aanzetten. (Men denke aan de uitzendingen van het ra dio-station van München een paar jaar gele den, die de Oostenrijkers tot verzet tegen de regeering-Dolfuss ophitsten!). Ook zullen de regeeringen zich verbinden maatregelen te treffen, dat radio-uitzendingen niet door opzettelijk onjuiste berichten over een ander land de goede verstandhouding tusschen twee volkeren in gevaar brengen. Indien dergelijke onjuiste mededeelingen toch zouden uitge zonden zijn, zullen de regeeringen voor een onmiddellijke verbetering der begane fout moeten zorgen. Indien deze brief in Holland aankomt, zal een radio-conventie van dezen aard waar schijnlijk reeds door de conferentie aangeno men zijn. (De conventie is Woensdag geslo ten. Men weet, dat Italië zich uit de conferen tie teruggetrokken heeft. Red.). De meeste Volkenbondsstaten zullen vermoedelijk wel tot toetreden bereid zijn. Te betreuren is het ech ter, dat Duitschland en Japan weder ontbre ken en dat ook Amerika niet teekenen zal. omdat de regeering daar geenerlei macht over radio-uitzendingen heeft. B. DE JONG VAN BEEK EN DONK DE TREINBOTSING BIJ LOURDES. Reuter meldt uit Tarbes, dat een inge steld onderzoek aan het licht heeft gebracht, dat het spoorwegongeluk, dat Woensdag nabij Lourdes heeft plaatsgevonden, gedeeltelijk te wijten is aan de schuld van een telefonist van het station Lourdes, die een stationschef bij vergissing heeft doen weten, dat de boe- meltrein kon vertrekken. Ondervraagd door het parket zou de telefonist, die volkomen van streek is, het feit bekend hebben. Met het oog op zijn gezondheidstoestand ia hij op vrije voeten gesteld. j -"zacht van smaak-prus 70et (Adv. Ingez. Med.) ZATERDAG 26 SEPTEMBER 1936. HILVERSUM I, 1875 M. VARA-Uitzending. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 VARA-Groot-Orkest, VARA-Tooneel en orgel. 12.001.45 Gram.pl. 2.00 Filmpraatje. 2.15 „Melody Circle". 2.40 „De laatste brief van groote figuren". 3.00 Vervolg concert. 3.40 Esperanto-uitzending. 4.00 „De Flierefluiters" en zang. 5.05 Gram.pl, 5.40 Literaire lezing. 6.00 Orgelspel. 6.30 VARA-orkest en gram.pl. 7.45 Zang met pianobegeleiding. 8.00 Herh. SOS-Berichten. 8.03 Berichten A.N.P. en Be richten. 8.15 Gram.pl. 9.15 „VARA-Maand- revue", m.m.v. solisten en VARA-Theater- orkest. 11.0012.00 Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.platen. 12.30 KRO- Melodisten en gram.pl. 2.00 Voor de jeugd 2.30 Gram.pl. 3.00 Kinderuur. 4.00 KRO-Orkest en Gram.pl. 5.45 Voor Kabh. padvinders. 6.20 Journ. Weekoverzicht. 6.45 Gram.pl. 6.50, In leiding a.s. Esperanto-cursus. 7.00 Berichten. 7.15 „De Medische Sportkeuring". 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten A.N.P. Mededee lingen. 8.10 Overpeinzing en gram.pl. 8.30 Om- roep-Oproep door8.35 KRO-Orkest, KRO- Troubadours, Gram.pl. en conférencier. Om 9.00 Filmpraatje. 10.30 Berichten A.N.P. 10.35 De KRO-Meeuwen. 11.1512.00 Gram.pl. DROITW1CH, 1500 M. 11.20 Orgelspel. 11.50 Het Shadwick Strijk kwartet. 12.50 Gram.pl. 1.20 Het Commodore Grand-orkest. 2.20 Gram.pl. 2.50 Het Squire Celeste Octet. 3.35 Het Coventry Hippodrome Orkest. 4.35 Het BBC-Schotsche orkest en viola. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.35 Sportnieuws. 6.50 Welsch intermezzo. 7.05 Het BBC-Theater-orkest en solisten. 8.10 Sport- reportage. 8.20 Radio-tooneel. 8.50 Variété programma. 10.00 Berichten. 10.30 Voordracht. 10.50 Het BBC-orkest en tenor. 11.50 Berich ten. 12.0012.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert. 2.50 Gram.pl. 4.20 Pascal-orkest. 5.50 en 6.50 Gram.pl. 8.20 Koorconcert. 9.05 Opera-uitzen ding. 11.0512.35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN, 456 M. 6.50 Orkestconcert. 12.20 Gevar. concert. 2.35 Gram.pl. 4.20 Folkloristisch programma. 6.35 Gra.rn.pl. 7.20 Zang en orgel. 8.30 Omroep- klein-orkest en solisten. 10.50—12.20 Uit Leip zig: Symphonie-orkest, omroepkoor en so listen. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salon-orkest. 1.30 Klein-orkest. 1.50—2.20 Gram.pl. 2.20 Kamer muziek. 3.15 Gram.pl. 3.35 Max Alexys' orkest. 4.20 en 4.50 Gram.pl. 5.20 Klein-orkest. 6.20 Salon-orkest. 7.20 Piano-recital. 8.20 Omroep orkest. 10.30 Dansmuziek. 11.20—12.20 Gram pl BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Klein-orkest. 1.30 Sa lon-orkest. 1.50—2.20 Gram.pl. 2.25 Max Aexys' orkest. 3.20 Gram pl. 4.35 Sonatecon cert. 5.20 Gram.pl. 6.35 Klein-orkest. 7.35 Gram.pl. 8.20 Symphonie-concert. 10.3012.20 Waalsch cabaret. DEUTSCHLANDSENDER. 8.30 Gevarieerd programma. 10.20 Berichten. 10.50 Piano-recital. 11.05 Weerbericht. 11.20 12.20 Dansmuziek.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3