STAAT AAN DE SPITS VERWACHT WORDENDE SCHEPEN De IJmuider Stoom-, Wasch-enStrijkinrichtinc ■JMUIDEN Vergadering Oranjevereeni- ging „Wilhelmina". Snelliusstraat 39 inzake waschverzorging. BILLIJKE TARIEVEN. ##0# WAARDEBON JOH. E L Z E R, VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART ZATERDX'G 26 SEPT. 193(5 CASTRICUM WIJK AAN ZEE Vergadering van R.-K. Kies- vereen. „St. Odulphus". GRAFSTEENEN BURGERLIJKE STAND Kodak, Agfa, Voigtlander, enz. naar „ARTISTIEK", Zeeweg 261 SANTPOORT IJMUIDEN IJMUIDEN-OOST BEVERWIJK HEEMSKERK Een druk bezoek. Geanimeerde besprekingen. Gisteravond heeft in het Gebouw voor Chr. belangen een vergadering van de Oranjever eeniging Wilhelmina plaats gehad. Deze ver gadering, die goed bezocht was, werd o.a. bij gewoond door wethouder J. C. Dunnebier, Ds Swaan, Ds. Wesbonk en pastoor J. C. de Moei. Voor de vergadering zongen de aanwezigen staande het eerste couplet van het Wilhelmus. De voorzitter, de heer P. Heere, gaf hierna een kort overzicht van het goedgeslaagde feest gehouden op 31 Augustus en den feest dag, gehouden ter gelegenheid van de verlo ving der Prinses. Dank bracht de voorzitter aan de vereenigingen, die hebben meege holpen den dag van 12 September te doen slagen. Vervolgens bracht de voorzitter hulde aan het vorstelijk huis en wekte hij de aanwe zigen op, trouw te zijn aan Koningin en va derland. Hierna hield de heer J. Th. Meyering 2e voorzitter, een korte inleiding over de plan nen die het bestuur der vereeniging in be ginsel had uitgewerkt. Spreker herinnerde aan de vergadering die binnenkort ten gemeente huize door de besturen van de Oranje veree nigingen in onze gemeente gehouden zal wor den. De Oranjevereeniging Wilhelmina heeft gedacht aan het organiseeren van een feest in eigen kring, zooals een kinderfeest. Het jaargetijde laat echter niet toe, dit in de open lucht te doen. Men wil hiervoor twee tenten plaatsen n.l. op het Willemsplein en het Ken- nemerplein om daarin de festiviteiten te houden. Vervolgens werd hierna de financieele zijde van dit plan belicht. De heer Meijering deed hieromtrent een voorstel aan de hand. Met klem drong hij er op aan, het feest zoo in te richten dat het tot voldoening zal zijn van alle gezindten der burgerij. Hierna werd de vergadering voor bespre kingen geopend. De heer Noordtzij deelde mede, dat zich reeds een comité in de Bloem- straat had gevormd, om deze straat te ver sieren. Naar aanleiding hiervan werd medegedeeld dat de Oranjevereeniging gaarne voor de mooiste versiering een prijs beschikbaar wil stellen. Het bestuur ontraadt het houden van buurtfeesten. Het plan is om zoo mogelijk een driedaagsch feest te houden en hiertoe zullen alle muziek-, zang- en andere vereenigingen aangezocht worden. Ds. Swaan zeide, dat door de kerkelijke autoriteiten besloten is, aan den vooravond van het huwelijksfeest een wij dingsavond in de Herv. Kerk te organiseeren. Het bestuur zeide, dat hiermee rekening zal worden gehouden. Naar aanleiding van een vraag, om optochten te organiseeren werd geantwoord, dat deze vraag op de gecombi neerde vergadering der Oranje vereenigingen nader besproken zal worden. Op een vraag, of Velsen-Noord ook in de optochten wordt betrokken werd geantwoord, dat dit ook op de genoemde vergadering zal worden bespro ken. Pastoor de Moei deelde mede dat ook van Katholieke zijde een wijdingsavond zal worden gehouden. De heer Feddema had uit den op roep voor deze vergadering begrepfcn, dat een comité uit de verschillende organisaties zou worden gevormd. De heer Meijering, die de besprekingen leid de, antwofcdde, dat het bestuur de leiding der festiviteiten in handen zal houden, maar men wil gaarne de hulp aanvaarden van te benoe men nevencomité's. De heer J. v. d. Kleij sprak namens winkeliers uit IJmuiden-Oost. Deze drong aan op het benoemen van comités en niet alles te doen uitgaan alleen van de Oranje Vereeniging. De heer Meyering zeide dat waar de heer van der Kleij lid is van de Chr. Oranjevereeniging, hij hierover meer zal hooren. Ds. Wesbonk had er bezwaar in, met de Oranjevereeniging mee te werken in dien deze de feesten, als de laatste jaren het geval is geweest, met kermisvermakelijkheden gepaard wil doen gaan. De heer Meijering zeide, dat het feest ongetwijfeld niet zal gevierd worden in strijd met persoonlijke principes. Ds. Wes bonk merkte nog op, dat zijn menschen geen lid van de Oranjevereeniging kunnen zijn, indien zij geen volkomen garantie krijgen, dat er ook in 't vervolg niets zal voorvallen waaraan zij geen aanstoot kunnen nemen. De heer Meijering kon hierop geen afdoend ant woord geven omdat het een neurale vereeni ging is en dan eerst een reglementsherziening moet plaats hebben. De heer v. d. Weyden sprak namens de tooneelvereeniging Varia en zeide. dat deze gaarne haar medewerking tot het welslagen van het feest wil geven. Na de pauze, waarin een fruitmand verloot werd, werd het financieele gedeelte behandeld. De heer Emshaus, penningmeester der ver eeniging, leidde deze bespreking in. Een sche ma van een begrooting werd naar voren ge bracht, volgens hetwelk een bedrag van f 1550.noodig zou zijn. De bedoeling is, deze gelden te verkrijgen voor het grootste deel uit collecten onder de burgerij, waarvoor de penningmeester de medewerking inriep. In de hierna gehouden huishoudelijke ver gadering der Oranjevereeniging Wilhelmina deed de heer Meijering een dringend beroep op de aanwezigen om nauw samen te werken. Tevens stelde hij voor een commissie van drie personen te doen benoemen door de vereeni gingen, die hun medewerking hebben toege zegd, opdat deze met het bestuur der Oranje vereeniging kunnen samenwerken. De heer Feddema stelde voor, de vereeni gingen die hun medewerking hebben toege zegd, in de gelegenheid te stellen zich over deze te benoemen commissie te beraden. De heer Meijering zeide, dat het bestuur hiermee rekening zal houden. Indien mogelijk zal over 14 dagen weer een vergadering met die vereenigingen worden gehouden. Met een woord van dank en den wensch uitsprekende, dat de feesten goed mogen slagen en een eer voor IJmuiden mogen worden, sloot de voor zitter de vergadering. Daarna zong men twee coupletten van het Wilhelmus en tot slot weerklonk een driewerf hoera! „DE DAAD" IN NIEUW COSTUUM. Bioscoopzaal en dansschool. Het door de vier cultureele organisaties dei- moderne arbeidersbeweging geëxploiteerde gebouw „De Daad" wordt door eenige leden dezer organisaties in een nieuw gewaad ge stoken. Reeds langen tijd had men den wensch gekoesterd de zaal, het vroegere Flora aan den Zeeweg, een wat fraaier intérieur te ge ven. Er zijn groote verbeteringen aangebracht In de zijwanden zijn verschillende obstakels weggebroken en het geheel is in lichte tinten geschilderd, zoodat de zaal vroolijk en ruim aandoet. De verlichting is vernieuwd en ook zal er een propjectie-installatie worden aange bracht, zoodat het weer mogelijk zal zijn film voorstellingen te geven. Onder het tooneel is een ruimte gereser veerd om ververschingen te kunnen distri bueeren, zoodat er geen buffet in de zaal be hoeft te zijn en deze ook daardoor aan ruimte gewonnen heeft en thans aan ruim 300 per sonen zitplaats biedt. Behalve de repetities en uitvoeringen der cultureele organisaties die in ,,De Daad" ge houden worden, is er ook een dansschool in gevestigd, aan het hoofd waarvan de heer H, van Dokkum Sr., gediplomeerd dansleeraar, staat. Voor bijzonderheden de school betref fende zie men de advertentie in ons blad. Na de inwendige restauratie zal ook het extérieur onder handen genomen worden. (Adv. Ingez. Med.) Schip van verm. aankomst Laatste bericht Amstelkerk Alkmaar x) Atland Albireo Aurora (Ned.) Tegen inlevering van dezen bon en bij aan koop vanaf 2.50 1 paar bretels, waarde 100 voor 25 ets. HEEREN MODES - TROMPSTRAAT 22. STEEDS ,T NIEUWSTE (Adv. Ingez. Med.) AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN ZATERDAG 26 SEPTEMBER Theater de Pont: Broadway Melody 1936. 8 uur. ZONDAG 27 SEPTEMBER Theater de Pont: „Broadway Melody 1936" 8 uur. Matinée: 3.30 uur: „Broadway Meliody 1936" AGENDA VOOR BEVERWIJK. ZATERDAG 26 SEPTEMBER Kennemer Theater, Zeestraat: „Catharina de Kleine" en „Ziekenhuisgeheimen", 8 uur. Luxor Theater, B'reestraat: „De gevangene van het Haaieneiland", 8 uur. ZONDAG 27 SEPTEMBER Kennemer Theater, Zeestraat: „Catharina de Kleine", 2.30 uur. „Ziekenhuisgeheimen", 5 uur. „Catharina de Kleine" en „Ziekenhuis geheimen", 8 uur. Luxor Theater, Breestraat: Doorloopende Matinée 2.307.10 uur. „De Gevangene van het Haaieneiland", 8 uur. MAANDAG 28 SEPTEMBER Kennemer Theater, Zeestraat: „Catharina de Kleine" en „Ziekenhuisgeheimen", 8 uur. Luxor Theater, Breestraat: „De gevangene van het Haaieneiland", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM. Heden: ZATERDAG 26 SEPTEMBER Stadsschouwburg: Cor Ruys in „De Film held", 8.15 uur. H. K. B., Tempeliersstraat: Soirée Dansante van „The Harlem Kings", 8 uur. Stadsschouwburg, WilsonspleinCor Ruys in „De Filmheld". 8.15 uur. Palace-Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Cinema Palace: Harry Baur in „Samson" 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: de Nederlandsche film „Rubber" geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Spook te koop", re gie René Clair. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Regina" met o.a Adolf Wohlbrück, 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZONDAG 27 SEPTEMBER Barneveld Boschfontein x) Breda x> Boskoop Berenice (Ned.) I Const. Louloudis Costa Rica x) I Calypso Chr. Huygens x) Cordillera x) Capacitas Carl Vinnen Curran Gaasterkerk Gunda Deucalion (Ned.) Eurybates x) Eemland Eurylochus x) Errina Freiburg Feodosia Fermain Gaza x) Ganymedes 1 Grootekerk x) Hidlefjord x) Heidelberg x) Hamm Hanau - Hercules I Irene Jh. v. OIdebarneveldt x Jagersfontein x) Jaarstroom Kurmark x) Laertes Lilian Montferland x) Moena x) I Mars (Ned.) Neptun (Eestl.) Orion (Ned.) Oberon (Ned.) Odysseus Ob Oranje Nassau Polydorus Poelau Bras x) Phrygia 5neian Laut x) Palatia P. L. M. 23 Phrontis x) Rhesus x) Reggestroom Serooskerk x) Simon Bolivar Springfontein x) Saiaöangka x) Salland x) St. Philipsland Simaloer Sesostris TrVon Trajanus Tiberius Tawali To r Vulcanus Vesta (Ned.) Venus (Ned.) Waalhaven Palace-Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 zuiderkerK x) minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Hamburg Chili Lulea (v. Urn.) Archangel Hamburg 27 Sept. 28 Sept. 27 Sept. 26 Sept. vertrokken. 22 Sept. van Valparaiso. in lading. 22 Sept. van Honningsvaag 26 Sept. vertrokken. Hamburg Zuid Afrika Chili, Chili Danzig 1 Oct. in lading. 24 Sept. te Hamburg. 9 Sept. van Curagao. 19 Sept, van Callao. in lading. Buenos-Aires Hamburg Alexandrië Batavia Pto Barrios Bona Antwerpen Swansea J apa n Onega 27 Sept. 15 Oct. 6 Oct. 2 Oct. 27 Sept. heden 29 Sept. in lading. 26 Sept. vertrokken. 24 Sept. te Metzuna. 26 Sept. van Pt. Said. 21 Sept. van Barbados. 25 Sept. van Gibraltar. 26 Sept. vertrokken. 22 Sept. vertrokken. 24 Sept. te Kobe. 19 Sept. vertrokken. Midd. Zee 5 Oct. 23 Sept. van Candia. Batavia Buenos Aires Batavia Houston 26 Oct. 4 Oct. 6 Oct. 2 Oct. 23 Sept. te Belawan. 14 Sept. van Bahia. 22 Sept. van Pt. Said. 13 Sept. vertrokken. Ned. Indië West Indië Swansea 23 Oct. 28 Oct. heden 22 Sept. van Colombo. 21 Sept. van Caripito. 22 Sept. vertrokken. Buenos Aires Izmir Japan 17 Oct. 26 Sept. 17 Sept. vertrokken. 24 Sept. van Ouessant. 24 Sept. te Penang. Cura?ao Ned -Indië. Batavia Ned. Indië Bourgas 30 Sept. 26 Sept. 5 Oct. 7 Nov. 8 Oct. 14 Sept. vertrokken. 25 Sept. van Havre. 21 Sept. van Pt. Said. 20 Sept. van Soerabaya. 18 Sept. te Izmir. Danzig 27 Sept. 24 Sept. van Kopenhagen. Batavia Zuid-Afrika Hamburg 27 Oct. heden vertrekt 30 Sept. 22 Sept. te Zanzibar. 24 Sept. vertrokken. Ned. Indië 9 Nov. 21 Sept. van Macassar. Batavia Kotka 6 Nov. 29 Sept. vertrekt 3 Oct. 23 Sept. vertrokken. Buenos Aires Ned Indië Midd. Zee 13 Oct. vertrekt 2 Oct. 24 Sept. van Pt. Sudan. 24 Sept. van Venetië. Pernau 28 Sept. 22 Sept. vertrokken. Alexandrië *>evandrië Stettin Leningrad West Indië 29 Sept. 26 Sept. 29 Sept. 28 Sept. 30 Sept. 22 Sept. van Palermo. 25 Sept. van Ouessant. 26 Sept. vertrokken. 23 Sept. vertrokken. 24 Sept. v. Madeira. Batavia. Batavia Cristobal "Zatp via. Tampico Casablanca Hamburg 10 Oct. 25 Sept. 26 Sept. 13 Oct. 1 Oct. 22 Sept. van Perim. 23 Sept. vertrokken. 20 Sept. v. d. Azoren, 25 Sept. van Londen. 25 Sept. van La Guyara. 19 Sept. vertrokken. 26 Sept. vertrokken. Batavia W. Afrika 18 Oct. 21 Sept. van Colombo. 23 Sept. van Pt. Bouet. Hamburg West Indië Z. Afrika Batavia Buenos Aires Archangel Batavia W. Indië 27 Sept. 28 Sept. 16 Oct. 1 Oct 26 Sept. vertrokken. 22 Sept. van Pta Delgada. 16 Sept. van Kaapstad. in lading. 23 Sept. van Santos. 22 Sept. vertrokken. in lading. 18 Sept. van Cristobal. Bourgas Midd. Zee Midd. Zee Batavia Bordeaux 10 Oct. 12 Oct. 19 Oct. heden 24 Sept. van Constanza. 24 Sept. van Cartagena. 18 Sept. te Catacolo. 24 Sept. van Belawan. 21 Sept. van La Pallice. Middell. Zee Midd Zee Valencia 30 Sept. 29 Sept. 1 Oct. 13 Sept. te Barcelona. 23 Sept. van Gibraltar. 25 Sept. van Gibraltar. Archangel 1 Oct. 21 Sept. vertrokken. Japan 25 Sept. te Havre. x) Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 bruto register ton. MAANDAG 28 SEPTEMBER Palace Filmac: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. PF IJMUIDEN MNIiKKOMEN SCHEPEN EERSTE SEIEOENUTTVOERING VAN „PALVU". Op Dinsdag 3 November a.s. zal de arbei ders Tooneelvereeniging „Palvu", regisseur de heer H. van Dokkum Sr., de eerste uitvoering in het nieuwe speelseizoen in het Thalia Theater geven. Het tooneelspel, dat zij voor het voetlicht zal brengen is een nieuw en uiterst actueel werk van Martinet, getiteld: „Zij roepen om werk", en heeft betrekking op het vraagstuk der jeugdwerkloosheid. IJzerverscheping, Gisteren arriveerden aan het Hoogovenbe drijf het Nederlandsche stoomschip „Beem sterdijk" èn het Duitsche stoomschip „Oliva resp. komende van Rotterdam en Bremen Beide schepen komen ijzen laden. dank voor de voortreffelijke wijze waarop hij de eenheid heeft weten te verkrijgen. Tot slot zei de heer Maas dankbaar te zijn dit op die wijze met medewerking der partijen te hebben bereikt en hoopt dat de les hieruit tot leering moge strekken. MARKTBERICHT. 25 September. Tuinbouwvexeeniging „Ons Belang". Andijvie per kist 9—15 ets. Spinazie per kist 29 ets. Wortelen per kist 9 ct. Wortelen per bos 9Vz ct. Bloemkool per stuk 1 ct. Groenekool per stuk 1 ct. Roodekool per stuk 3 1/2 ct. Dubb. boonen per K.G. 311 ct. Snijboonen per K.G. 422 ct. Rentegevers per K.G. 4 1/212 ct. Tuinboonen per K.G. 3 1/2 ct. Spruiten per K.G. 3 Va5 1/2 ct. Augurken per slof 49 ct. Komkommers per stuk lVz2 ct. Aardbeien per doosje 513 1/2 ct. SIMULTAANSéANCE C. SUIJK. Donderdagavond speelde de 16-jarige C Suijk van IJmiuden een simultaan-séance voor leden van de damclub alhier Suijk bond den strijd aan tegen 24 dammers. Na drie uur- was het resultaat 16 gewonnen, 3 remise verloren. In de pauze sprak de heer K. de Jong van IJmuiden, voorzitter van den Districtsbond Noord-Holland eenige woorden van propa ganda en liet Suijk op het demonstratiebord eenige aardige zetten zien. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Barbara Margaretha Agatha, d van N. de Wildt en T. Bra'kenhoff, Gert Jan zoon van J. P. van Muijlwijk en A. M. M. C Koose, Maria Catharina, dochter van P. F, Dijkman en A. de Goede; Geertruida Catha rina, dochter van J. F. Pepping en C. Drager Getrouwd: Arnold Buitenkant en Femmetje Scheepbouwer; Martinus Tuijn en Hendrika Johanna Nijkamp; Hendrik Kuijper en Mar garetha Maria van Velsen. Overleden: Jan van Rosse oud 58 j„ wedn van J. de Rooij, wonende alhier; Catharina de Bruijn, oud 87 j., wonende te Amsterdam; Wilhelmina Elisabeth Baadenhuizen oud 58 j„ wonende te Amsterdam; Pieter Zwart, oud 57 j., wonende te Velsen; Evert Lof, oud 92 j., wonende te Amsterdam; Meinoutje Slot, oud 77 j., wonende te Texel; Dirk Kooij, oud 69 j., wonende te Texel. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen: Th. Spits en gezin J. M. Bruno en gezin; M. Kool allen van Am sterdam. Vertrokken personen: J. Bsse en gezin naar Velsen; T. van Dijk geb. Bos naar Ned. Oost Indië; M. Deelis naar Heer Hugowaard; C. Kroon naar Assendelft; J. F. Ch. van Heijnin gen naar Zaandam. Eenheid in de partij hersteld. Hoogovens Hoogovens Nederl. Duitseh s.s. S.S. Beeemsterdijk Oliva Rotterdam Bremen laden laden Vrijdagavond vergaderde in café De Zon de R.K. Kiesvereeniging St. Odulphus onder voorzitterschap van den heer C. P. J. Maas gevolmachtigde van den kring Haarlem. In zijn openingswoord bracht de voorzitter namens de Kamercentrale de leden der kies vereeniging dank voor de wijze, waarop zij ge hoor gaven aan het advies hen gegeven bij de ;ongste gemeenteraadsverkiezing en wees hen op het gunstige resultaat daarvan. Hiermede was opnieuw bewezen dat ook kleine afdee- lingen wel degelijk invloed op den gang van zaken uitoefenen. Een verkiezing volgens districtsindeelinig had mogelijk voor Wijk aan Zee 2 zetels inplaats van 1 kunnen opleveren doch het bereikte resultaat stemt niet tegen staande dat tot tevredenheid. Voorts deelde hij mede dat wegens enkele candidaatstelling de vergadering aanmerke lijk bekort kan worden, daar het tijdroovende werk der stemming komt te vervallen. D gestelde bestuurscandidaten waren de heeren: N. Snijders; C. C .Schaaper; Alb. Schellevis; C. de Boer; Jac. v. der Mey; Andr. Schelle vis; P. Bot; A. Vosse en Fr. Kippersluis Deze heeren aanvaarden hun reglementaire verkiezing en nemen aan de bestuurstafel plaats. Uit de vergadering werden de heeren C. C. Schaaper en Alb. Sohellevis candidaat gesteld voor de voorzittersvacature. In twee vrije stemmingen werd de heer Alb. Schellevis als voorzitter verkozen, die zijn ver kiezing na eenig voorbehoud aannam. De overdracht van de voorzittersfunctie werd op voorstel van den heer Maas tot eind der vergadering verschoven. Hij deed tevens een beroep op de offer vaardigheid van de leden om naar vermogen bij te dragen aan de propagandakosten van den verkiezingsstrijd. Voorts herinnert hij aan de uiterst lage vereenigingscontributie, inder tijd zoo gesteld om de werkloozen in de gele genheid te stellen lid te kunnen zijn. Een ge ringe verhooging zal in de naaste toekomst noodzakelijk zijn. Voor de werkloozen blijft deze contributie gehandhaafd. De heer W. Paap werd benoemd als afge vaardigde voor den Kieskring Velsen en voor dien te Haarlem. Als wenschen der vereeniging op te nemen in het „programma van actie" van de R.K. Staatspartij werden opgenomen; le verlichting van de vaste lasten; 2e actie tot daadwerkelijke steun aan groote gezinnen. Opgericht werd een propagandaclub, waarin zittinig nemen: de dames J. SchellevisSchel levis en Van der Mey en de heeren: J. C. Stra- vers; A. v. der Mey en Jos. de Goede. Opge merkt werd dat een deskundige voorlichting deze propagandisten slechts in staat kan stel len doeltreffenden arbeid te verrichten. Bij de rondvraag werd den heer Maas bij monde van den heer N. v. Keulen dank ge bracht voor het voortreffelijke werk dat hij hier tot stand heeft gebracht n.l. het herstei der eenheid in de partij. De heer Alb. Schellevis uitte zich evenals de heeren Schaaper en Andr. Schellevis in gelijke bewoordingen. Allen brachten den heer Maas' C. A- SWaALF TELEFOON 23165 SANTPOORT - HAGELINGERWEG 173A (Adv. Ingez. Med.) VELSEN Bevallen: C. J. Kortekaas-Schoorl, z., Over- 'biltweg 12, Santpoort. T. Kaper-Smit, d., Heereduinweg 48, IJmuiden. M. M. Molen- kamp-Bonzet, z., Tuindersstraat 61, IJmui den. J. v. d. Steen-v. d. Zwan, z., Tus- schenbeeksweg 34, IJmuiden. J. B. Visser- Muis, z., Noorderdorpstraat 6, Santpoort. L. Grootveld-Gravemaker, z., Snelliusstraat 8, IJmuiden. E. Orsel-Smit, d., K. Zegel straat 14, IJmuiden. Overleden: J. van Kranenburg, 70 j. wed. van J. P. Bierman, Burg. Weertstraat 33, Vel- sen-N. W. Wagemans, 37 jaren, weduw naar van J. van Urk, P. Vermeulenstraat 14, IJmuiden, Ondertrouwden: P. Hollenberg en J. M. van Gelder, Wilhelminakade 86 rd„ IJmuiden Julianakade 1, IJmuiden. E. Buyck en M. H. Beliën, Beverwijk. W. van den Belt en E. van der Zwet Slotemaker, Beverwijk. L. Borg en C A. Noordzij, Den Helder. J. J. Drijver en L. W. Döring, Wilhelminakade 10, IJmuiden, Snelliusstraat 55, IJmuiden. K. M. Brouwer en M. A. Klinge, Beekvliet- straat 4, Velsen N. G. H. J. van den Bronk en C. J. A. M. Huijg, Haarlem P. J. Does burg en E. M Beentjes, Beverwijk. z7 Gehuwden: J. Punt en S. H. Godschalk, D. Hartoghstraat 31, IJmuiden. T. van Om- bergen en C. F. Bosman, Tuindershofje 8, IJmuiden. M. Rietkerk en C. G. Zoontjes, Heemskerk. I. C. Geluk en A. M. E. Taat, Lindenstraat 4, IJmuiden. J. P. Verduin en J. F. Lokerman, Bloemendaal. H. H Kossen en D. A. Krab, van Galenstraat 2, IJmuiden. Voor NIEUWE CAMERA'S van IJmuiden (O.) Parkwijk (Adv. Ingez. Med.) NED. HERVORMDE KERK. V.m. 10 UUTÏ V.m. 10 uur: Ds. Bal jon, uit Halfweg. NED. HERVORMDE EVANGELISATIE. Geen dienst. GEREF. KERK IN HERSTELD VEiRBAND, Gebouw Bethel. Wüstelaan. V.m. 10 uur: Ds E. L. Smelik. LEGER DES HEILS. V.m. 10.30 uur: Op drachtsamenkomst. Nam. 8 uur: Verlossingssamenkomst. Deze samenkomst wordt geleid door Majoor r-rvvfhr TTci arlpm NED HERV EVANGELISATIE, Pr. Hendrik straat 117. Geen opgaaf ontvangen. GEREF. KERK, Wilhelminakade. V.m. 10 uur? Ds. R. J. v. d. Meulen. Nam. 5 uur: Ds. S. E. Wesbonk. 1 HULPKERK, Marnixschool. V.m. 10 uurï Ds. S. E. Wesbonk. Nam. 5 uur: Ds. R. J. v. d. Meulen. CHR. GEREFORM KERK V.m. 10 uurf Ds. A. Zwiep. Nam. 5 uur: Dezelfde. DOOFSGEZ. GEM. en AFD. NED. PROTES TANTENBOND. Helmstraat 9. Nam. 7.30 uur: Ds. Dorgelo. OUD-KATHOLIEKE KERK. V.m. 10 uurj Pastoor L. Rinkel. Nam. 3 uur: Pastoor L Rinkel VER. VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN. Vereenigingsgebouw Groeneweg V.m. 10.30 uur: Dr. H. Faber. Viering van den Internationalen Zondag. GER KERK Velserdulnweg. V.m. 10 uurf Ds. v Teylingen. Nam 5 uur: Dezelfde BAPTISTEN-GEMEENTE, Willebrordstr. 10. Vrijdag nam. 8 uur: Ds. A. P. Barendregt, pred. te Haarlem. HERSTELD APOSTOLISCHE ZENDINGSGEM. Willebrordstraat 10. V.m. 10.15 uur: Godsdienstoefening. Nam geen dienst. HER- VEREENÏGING VAN VRIJZINNIG VORMDEN. Noorderparklaan. V.m. 10 uur: Ds. E. J. van den Brugh, Tiel. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Meerstraat. V.m. 10 uur: Ds. J. D. van Calcar. 12 uur: Zondagsschool. EVANG LUTHERSCHE GEMEENTE! Koning- straat V.m. 10 30 uur: Ds. J. Ph. Haumersen. GEREF KERK. C H Moensplein. V.m, 10 uur: Ds. F. Kramer. Nam 5 uur: Dezelfde. EVANGELISATIE ..EBEN HAEZER". Ko ningstraat 99 V.m. 10 uur: de heer W. Akse. EVANGELISATIE „MARAN ATHA". Dr Schuit straat 31. V.m. 10 uur: de heer J. Peerenboom, van Sassenheim. Dinsdag nam. 8 uur: Naaikrans onder lei ding van Mevr. H. Kok. Donderdag nam. 8 uur: Bijbelonderzoek door den heer F. de Wijs uit Velsen. LEGER DES HEILS, Zeestraat 26. V.m. 7 uur: Bidstond. V.m. 10 uur: Heiligingsdienst. Nam. 3.30 uur: Openluchtmeeting Meerstr, Nam. 7.30 uur: Verlossingsmeeting. Nam. 12.15 en 5 uur: Samenkomst voor kin deren. Leiders: Majoor en mevrouw W. J. Kolder. Dinsdag nam. 8 uur: Samenkomst voor geloovigen. Woensdag nam. 8 uur: Openluchtsamen komst Kerkplein. Donderdag nam. 8 uur: Hei'ivlngsdienst. i NED. HERV. KERK. vangen. Geen opgave ont-.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6