HET NIEUWE AVONDBLAD Eiland-dorado. 21e JAARCANC No. 277 MAANDAG 28 SEPT. 1936 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM IJMUIDEN Jubileum bij de politie. Uw ncuun e*t WletUadiJkd Belangrijke verbeteringen bij de Vischhal. Het Werkloosheids-subsidie fonds. Wijziging in storting en uitkeering. De Duitsch-Nederlandsche clearingbesprekingen. IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2 y2 cents incasso, per kwartaal ƒ1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 ADVERTENTIëN: 1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct„ elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeeliugen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN Hl DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen ais zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobasongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijl of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringea krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. De heer H. Roelofs inspecteur-tit. 25 jaar in dienst. Donderdag 1 October a.s. zal het 25 jaar ge leden zijn, dat de heer H. Roelof-s, inspecteur- titulair in dienst trad bij de gemeentepolitie alhier. De heer Roelofs, een politieambtenaar, die niet alleen in het corps, maar ook bij de bur gerij in hoog aanzien staat, kwam via een korte militaire loopbaan reeds op jongen leef tijd bij de politie. In Maart 1906 werd hij ingedeeld als milicien bij de 2e Comp. pantserfort-artillerie; op 1 Augustus van hetzelfde jaar werd hij milicien- korporaal. In 1907 ging hij een vrijwillige ver bintenis aan voor tien jaar met inbegrip van 8 reservejaren. In 1909 werd hij echter op ver zoek uit den dienst ontslagen. Den lOen November ontving de heer Roe lofs zijn eerste aanstelling bij de politie en wel als agent van politie 2e klasse te Stad Almelo. Op 1 October kwam de a.s. jubilaris als agent van politie naar IJmuiden. Het po litiecorps bestond toen behalve uit den com missaris uit één hoofdagent en vijf agenten. Thans telt het corps evenveel inspecteurs als toen agenten, wel een bewijs dat er tijdens den diensttijd van den heer Roelofs zich een groote verandering in Jiet corps heeft voltrok ken. Een tijd lang vervulde de heer Roelofs nog de functie van agent-schrijver. In 1914, bij de invoering van de „tweede klassers", werd de heer Roelofs bevorderd tot agent le klasse en 1 April 1917 tot hoofd agent. Gedurende de periode van 1914 tot 1917 deed de heer Roelofs meermalen dienst bij de recherche in verband met de distributie. Ook voerde hij in den oorlogstijd de politio neel® administratie van de distributie. In 1920 werd de heer Roelofs postcomman dant aan de Visschershaven, waarbij dienst deden één rechercheur en negen agenten. In 1922 werd hij postcommandant in IJmuiden- Oost en 1 Januari -1923 postcommandant aan het hoofdbureau. Ongveer zes jaar lang was hij hier ingedeeld bij het verkeer. Het was in dezen tijd dat de motor met zijspan zijn in trede bij de politie deed. Alle verkeersaange- legeniheden werden toen door den heer Roe lofs behandeld en voorts was hij belast met de bijzondere wetten als drankwet, arbeids wet, hinderwet enz. Bovendien werd hij door B. en W. aangewezen als deskundige bij het keuren van trekhonden. Dat gaf in die dagen meer werk dan thans, want destijds waren er in onze gemeente nog 120 trekhonden, thans nog maar 12. Reeds toen de heer Roelofs nog postcom mandant was deed hij dienst als inspecteur. In verband hiermede werd hij 1 Januari 1933 bevorderd tot inspecteur-titulair. IJS AUTO „GESTRAND", Zondagmorgen reed een ijsauto op de Ha- venkade, toen plotseling een der achterwielen brak, waardoor de auto uit den koers raakte en strandde vlak bij het trottoir. Er bleef niet anders over dan de staven ijs over te laden op een anderen auto en den ge- stranden auto te laten wegsleep en. BEVORDERINGEN BIJ DE POLITIE. De leerling-agenten Rijke, Kleffer en Ver voerd zijn met ingang van 1 Januari a.s. be vorderd tot agent 2e klasse. De tijdelijke agenten Pecters en de Vries zijn met ingang van denzelfden datum aangesteld tot leerling-agent. JUBILEUM ZUSTER R. LAVOO. Donderdag 1 October zal het 12y2 jaar ge leden zijn dat zuster R. Lavoo als kraamver zorgster in dienst trad bij het Witte Kruis alhier. Met welk een ijver, toewijding en liefde zus ter Lavoo in deze periode haar zware taak heeft vervuld, honderden moeders weten daar van ipee te praten. In honderden gezinnen heeft zij een deel van de zorgen, die de ge boorte van een nieuwen wereldburger met zich meebrengt, helpen verlichten. Ook in het Consultatiebureau voor Zuigelingenzorg, eerst onder leiding van dr Hanneman, thans onder die van dr. Naessens heeft zij zich steeds op een dusdanige wijze van haar taak gekweten, dat menige jonge moeder met dankbaarheid aan haar bezoek aan dit nuttige instituut zal terugdenken. Ongetwijfeld zal deze sympathieke zuster op den dag van haar jubileum ondervinden, dat zij, die van haar hulp hebben genoten, haar niet hebben vergeten. R.K. TOONEELVEREEN. K. Z. O. S. Polly Perkins. Als van ouds was de groote Patronaatzaal Zondagavond weer uitstekend gevuld toen door de R.K. Toaneelvereeniging „Kunst zij ons Streven" het speelseizoeon werd ingezet. Met dit blijspel, door Gerard Nielen uit het Engelsoh vertaald, naar een verhaal van Douglas Murray heeft K. Z. O. S. weer eens een gelukkige greep gedaan, want niet alleen, dat iedere toeschouwer zich kostelijk ver maakt heeft met de geestige avonturen van Polly Perkins, ook de Opvoering had kwali teiten. En dat is eveneens een niet te verwaarloozen onderdeel van het totale succes. De regie was ditmaal niet in handen van den heer J. van Baar; het tempo was echter in orde. Het stoorde, dat in I sommige zinnen in de dialogen niet altijd aansloten, en dit zelfs voorkwam bij de geroutineerden van het ensemble; in II liep alles hechter en bereikten de groote scènes een acceptabele hoogte. Men verlieze echter niet uit het oog, dat het een blijspel moet blijven en dus: geen al te kluchtige effecten willen forceeren, De titelrol was in handen van mevr.. J. v. d. KolkZwanenburg, die in dit werk weer eens echt op dreef was, omdat dit genre haar goed ligt. Vol eoqueitterie, met flair en toch vol gratie, waardoor zij onmiddellijk een ieder voor zich innam, speelde zij het kittige, jonge weeuwtje, dat zich voor dienstbode uitgaf. Een voornaam aandeel in het applaus mocht zeker wel aan haar frissche spel worden' toe geschreven. De figuren van neef Bob (J. Olsthoorn) en Fergus Wimbush (H. C. van Kuijeren) hadden goede vertolkers gevonden» De gedaanteverwisseling vanBob, van werkschuwen jongeling tot den naar de nieuwe Wereld getrokken stoeren werker, was goed ingeleefd. Deze débutant maakte een veel- 'oelovenden indruk; zijn spel was vrij, alleen aan de armbeweginugen en -houdingen even meer aandacht schenken. Fergus Wimbush, millionair en bruidegom werd door den in diens huid gekropene ver tolkt op een wijze, zooals deze K. Z. O. S.- kracht het zoo fijntjes kan. De allures van het kostelijk personage zooals deze Wimbush zich door den schrijver gedacht is, waren natuur lijk en geheel zonder charge. Daardoor werd deze figuur, hoe gezocht hij hier en daar wel eens aandoet, toch „een levend wezen", zeker het beste compliment voor een acteur. Een aannemelijke cratie gaf mevr. C. Vrij hoefZwanenburg van de oudste zuster van Wisbush, de allesbehalve sympathieke for tuinzoekster Ruth; niet te veel succes in char geeren willen zoeken. Vergissen wij ons niet, dan was de speelster van de jongste zusterrol Ada eein débutante. Mej. A. Zwanenburg maak te er, na de aarzeling in haar entree een aller aardigst natuurkind van, spontaan, gul en hartelijk. ij Oom Priestley (J. v. d. Kolk), Mrs. Hubbard (mej. M. Verduin), haar dochter Minnie (mej. E. Peil) en het dienstmeisje Martha (mej. J. Palsen) Jaadden allen hun gelukkige momen ten. Onder hen zagen we eveneens 3 nieuwe gezichten, n.l. die der dameisrollen. Dit versche bloed in K. Z. O. S. kan den kring der werken de leden slechts ten goede komen, Oom Priest ley was in de le acte prettig op dreef en had de lachers aan zijn zijde; Martha beschikte reeds over de dosis vrijmoedigheid, die voor deze kleine rol vereischt werd. Voor haar tweede voorstelling, welke K. Z. O. S. half December hoopt te geven zal men in studie nemen „Een moeder", een drama van de hand van Cor Hermus. W. SCHEEPV AARTRERICHTEN Opleving in de scheepvaart? De stoomschepen Eibergen en Helbergen van de reederij Furness te Rotterdam, welke reeds zes jaar stillig-en, zullen zeeklaar worden ge maakt en binnenkort vertrekken. In het vorig jaar passeerde op 23 October het 10.000e schip den Nieuwen Waterweg; in dit jaar was het precies een maand vroeger dat het st-oomschp Poseidon van de K. N. S. M. als 10.000e te Hoek van Holland binnen kwam. Eén zwaluw maakt geen zomer, maar deze feiten in onderling verband brengend krijgt men wel den indruk, dat de scheepvaart iets beter wordt Hout voor Velsen. Met het Russisch stoomschip Magnitogorsk is van Leningrad een lading hout voor de pa pierfabriek te Velsen aangevoerd. Scheepvaartbeweging. In de afgeloopen week kwamen hier binnen 59 stoom- en 16 motorschepen, tezamen 75 schepen tegen 53 schepen in de vorige week. Naar zee vertrokken 49 stoom- en 15 motor schepen, tezamen 64 schepen tegen 71 sche pen in de voorafgaande week. Uit en naar zee passeerden in de laatste week 139 schepen of 5 schepen meer dan in de voorlaatste week. IJsinvoer. Het Noorsche motorschip Rim is hier van Kragerö aangekomen met een lading ijs voor de N.V. tot verkoop van natuurijs. IJzerverscheping. Het Nederlands-ch stoomschip Nereus kwam van Amsterdam bij de Hoogovens aan om ijzer te laden en vertrok daarmede naar Go thenburg. Groote diepgang. Het van Batavia via Londen aangekomen Nederlandsche motorschip Poel au Laut pas seerde het Noordzeekanaal met een diepgang van 8.1 Meter. ij Toevalligheid. Zaterdag vertrok het in Halmstad thuisbe- hoorende Zweedsche stooomschip Halmstad met een lading kolen van Amsterdam naar Halmstad Kolenaanvoer. Het Nederlandsohe stoomschip „Sint Jans- land" arriveerde gisteren (Zaterdag) aan het. Hoogove-nbedrijf met een lading steenkolen, j komende van Newcastle. 1 (Een groot makelaar in vaste goederen te Londen deelt mede, dat hij steeds meer aanvragen krijgt van menschen, die een on bewoond eiland willen koopen. Hij heeft er thans meer dan hon derd in behandeling.) Als iets een teeken van den tijd, (U kent den term) genoemd mag worden, Vindt u, als een merkwaardig feit, Er hier een van de eerste orde. Reeds meer dan honderd vragen naar Een eenzaam eiland om te koopen, Het liefst omtrent den evenaar, Verweg, in het klimaat der tropen. Aan zulk een onbewoonde kust, Ver van het woelig drukke leven, Willen zij zich in zoete rust Aan stil gemijmer overgeven. Geen strijd en zorgen om hen heen, Geen fiscus, die hen komt belagen. Met de natuur en zon alleen, Tot aan het einde hunner dagen. Dit is misschien voor allemaal, Die beu van zorg en herrie raken, Een zeer begrijplijk ideaal, Dat zij graag tot het hunne maken. Maar waar vindt men het paradijs, Dat men voor zijn geluk zou wenschen? Al geeft men ook den hoogsten prijs, 't Is niet bereikbaar voor de menschen. Men heeft daar op zoo'n eiland wel, Muskieten, die erg kunnen steken, En grooter dieren, valsch en fel, Maar er zijn dingen, die ontbreken. Er 's geen tooneel en geen concert, Geen kerkdienst en geen mooie boeken, Zooiets als biefstuk, koek en snert, Daar zal men ook vergeefs naar zoeken. Een bakker en een kruidenier, Een dokter en een apotheker, Een kleedingzaak en een barbier, Mist men er allen even zeker. En er mankeert een goede vrind, Om rustig mee te converseeren, Den aanblik van een vroolijk kind, Moet men er evenzeer ontberen. Men moet het stellen zonder werk En practisch tevens zonder spelen, Men zal er zich, maak ik me sterk, Gauw allerdoodelijkst vervelen. Het zou misschien wel nuttig zijn, Het voor een poos te avonturen, Dan moet men 't onbewoond domein, Tenhoogste voor drie maanden huren. Na afloop keert men stellig weer, Naar 't lang gesmade roezig leven Met het besef: er is toch zeer Veel moois naast alle zorg gebleven. P. GASUS. moeten voortdurend onder de aan dacht van het publiek worden gebracht, anders worden ze spoe dig vergeten. Alleen regelmatig adverteeren kan dit voorkomen. Adverteert daarom in deze Courant I VISSCHERIJNIEUWS IN EEN NOTEDOP. Naar zee. De stoomtrawlers Roode Zee en Ancor zijn naar zee vertrokken. De Adriatic zou na het kompas te hebben gesteld, ook ver trekken, maar kon door lekke vlampijpen hier aan geen gevolg geven. Natuurijs. De Rim is uit Noorwegen aange komen met een lading natuurijs voor het Na tuurijs Verkoop Buerau. Perron achter hal C wordt verbreed. Binnenkort zal een begin worden gemaakt met een belangrijk werk, waarvan de tot standkoming een groote verbetering betee- kent van de inrichting van de vischhal. Het perron achter vischhal C, dat zeer druk bereden wordt, is zeer smal en daardoor zeer gevaarlijk. Twee vrachtwagens kunnen er el kaar nauwelijks passe-eren en op drukke da gen komen er dikwijls opstoppingen voor, die veel tijdverlies veroorzaken. Hetzelfde geldt voor den doorgang nabij het vischstation, waar bovendien een scherpe hoek gemaakt moet worden. Door de werkzaamheden, die daar ter plaatse voor rekening van heit Staatsvisschershaven- bedrijf binnenkort ter hand zullen worden ge nomen, zal een en ander zeer belangrijk ver beterd worden. Het ligt n.l. in de bedoeling, spoor 18, dat loopt langs het openbare perron achter vischal C en eigendom is van het Staatsvisschershavenbedrijf, te verwijderen en de vrijkomende strook te gebruiken voor de verbreeding van het perron, dat daardoor eenige meters breeder wordt. Het naast spoor 18 liggende spoor zal d'an voor dit perron ge bruikt kunnen worden. Verder zal de doorgang verbreed worden door de verwijdering van het kantoor der lading- meesters en door inkorting van de groote hal van het vischstation. Voorts wordt ook de ruimte voor het rijver- keer aan de Westzijde van het vischstation vergroot. Dit geschiedt door inkorting van de sporen achter vischhal A en door verplaat sing der buffers. Met dit werk is men reeds eenigen tijd bezig, zoodat de verbetering hier spoedig haar beslag krijgt. CLUBAVOND D. C. IJ. Dinsdagavond moeten allen leden aanwezig D. C. IJ. aanvangen. Dien avond moeten alalen leden aanwzig zijn, daar de heer Kerkmeer, secretaris van den Districts Bond Noord-Holland de jubi- leum-zakdambordjes zal uitreiken. Tevens wordt het rooster voor het kampioenschap Noord-Holland le, 2e, 3e en 4e klas bekend ge maakt. VERPLAATSING AARDAPPELZAAK. De heer H. A. Tervoort aardappelhandel Trompstraat 6, die een filiaal had in de Bloem- straat, heeft dit filiaal verplaatst naar het perceel Kanaalstraat 57, welke nieuwe zaak j.l. Zaterdag geopend werd. „Alles van een ander, maar aardappelen van Teirvoort", is het devies en ongetwijfeld zullen velen daarmede instemmen, omdat de heer Tervoort bekend staat als leverancier van „puikbeste" aardappelen. BEVESTIGING PASTOR P. KAETZKE. Onder groote belangstelling, ook van bui ten de gemeente, is Zondagochtend in de Duitsch-evangelisch Kerk te 's-Gravenhage, de nieuw beroepen predikant, pastor Paul Kaetzke, uit Haarlem, door zijn voorganger, pastor F. Herbst, in zijn ambt bevestigd. In zijn toespraak tot den nieuwen leeraar en de gemeente heeft pastor Herbst, naar aanleiding van Moz. 1. 12:2 „Ik wil u zege nen en gij zult een zegen zijn" zijn ambts broeder ingeleid en Gods zegen over diens werk In de Haagsche gemeente toegewenscht, wederkeering de gemeente vermanend, zich onder diens leiding in het geloof te verdiepen en mede te arbeiden aan den opbouw van den geestelijken tempel, waarvan Jezus Christus de hoekksteen is. Na de gebruikelijke beantwoording van het formulier had de handoplegging plaats, waar aan ook de predikanten, pastor Staak uit Brussel en pastor Edelhoff uit Hengelo deel namen. Pastor Kaetzke sprak vervolgens zijn nieuwe gemeente toe uitgaande van cor. 1. 3:11 waarbij hij ook met enkele woorden zijn bevestiger pastor Herbst herdacht. Verlaging der opcenten op de Vermogensbelasting. HAARLEM Zaterdag. Aan de verschillende wijzigingen, gebracht in de samenstelling van het Werkloosheids- subsidie fonds, alsmede in de uitkeeringen uit dat fonds aan de gemeenten, opgenomen in het Staatsblad, ontleenen wij het volgende: Tot nu toe werden onder andere als inkom sten van het fonds genomen: 40 pet. van de hoofdsom der grondbelasting. Voortaan geldt dit cijfer van 40 pet. alléén de hoofdsom der grondbelasting wegens gebouwde eigendom men, en zal 25 pet. van de hoofdsom der grond belasting wegens ongebouwde eigendommen in het fonds gestort worden. Voorts zullen niet 25 opcenten op de hoofd som der vermogensbelasting (zooals tot nu toe geschiedde) in iqet fonds gestort worden, maar slechts 22 opcenten. Wat betreft de uitkeering uit het Werk- loosheidssubsidiefonds aan Ce gemeenten, gold tot nu toe de bepaling, dat o.a. uitgekeerd zou worden 35 pet. van de zuivere opbrengst der grondbelasting, ter plaatse geheven. Hierin is thans deze wijziging gebracht, dat 35 pet. uitgekeerd .wordt van de zuivere opbrengst der grondbelasting, wegens gebouwde eigendom men en 50 pet. van de opbrengst dier belasting wegens ongebouwde eigendommen. De wijzigingen, gebracht zoowel in de stor ting in-, als in de uitkeeringen uit genoemd fonds, zullen, wat de grondbelasting betreft, vooral van groot belang zijn voor de platte landsgemeente, welke een groot aantal on gebouwde eigendommen tellen. Voor Haarlem heeft dit weinig te beteekenen, want de op brengst van de hoofdsom van de grondbelas ting op de ongebouwde eigendommen is slechts f 4880 tegen f 174.000 op de gebouwde eigendommen. Opgemerkt zij vervolgens, dat het maxi mum aantal opcenten dat een gemeente mag heffen op de vermogensbelasting, bij de thans plaats gehad hebbende wijziging, te ruggebracht is. van 40 op 38 (bij de Wet van 4 Maart 1935 werd het destijds geldend maxi mum van 50 opcenten verlaagd tot 40). Haarlem heft voor het Ioopende jaar 40 opcenten op de Vermogens belasting. Dit wordt dus voor het vol gende jaar 38. Maar heel veel verschil maakt dat niet, want de 40 opcenten brengen over dit jaar f 60.000 op. Een verschil van 2 opcenten is dus niet meer dan f 3000. Wat betreft de bijdragen uit het fonds aan de gemeenten, in de kosten van steunuitkee- ringen aan werkloozen en van arbeidsloonen, betaald bij werkverschaffing aan werkloozen, is thans nader bepaald, dat uitsluitend bij dragen worden verleend in de kosten van steunuitkeering en van arbeidsloonen, benoo- digd voor werkverschaffing, welke komen ten laste van den gewonen dienst der gemeente- begrooting. Een nieuw ingevoegd artikel bepaalt, dat een commissie van advies voor de uitvoering van de wet op de financieele verhouding tus- schen het rijk en 'de gemeenten zal worden ingesteld. Deze commissie zal bestaan uit hoogstens 9 leden, welke door de Kroon voor den tijd van 3 jaren worden benoemd. Als overgangsbepaling vinden wij ver meld, dat gemeentelijke verordeningen tot heffing van méér den 38 opcenten op de hoofdsom der vermogensbelasting, welke van toepassing zijn geweest voor het belasting jaar 1936—1937 en welke bestemd zijn, om eveneens te werken voor een later belasting jaar den 1936-1937, voor de belastingjaren 1937-1938 t.e.m. 1939-1940, zullen worden toe gepast, alsof het getal opcenten verminderd was tot 38. Deze wet treedt in werking met ingang van 1 Januari 1937, met dien verstande, dat de bepalingen, welke betrekking hebben op den hoofdsom der grondgelasting en op de opcen ten op de hoofdsom der vermogensbelasting, in werking treden met ingang van het belas tingjaar, dat onderscheidenlijk op 1 Januari 1937 en op 1 Mei 1937 aanvangt. De Duitsch en de Nederlandsche delegatie, die sedert 17 September te Hamburg over de verlenging van de eind van dit jaar afloo- pende clearing-overeenkomst van 5 December 1934 hebben onderhandeld, zijn heden naar Berlijn, resp. Den Haag teruggekeerd, nadat zij het eerste gedeelte dezer besprekingen volgens programma hebben beëndigd. De be sprekingen zullen zoo spoedig mogelijk in een andere plaats worden voortgezet. In Californië werd dit nieuwe reuzenvliegtuig gebouwd, waarvan de kosten een hall millioen dollar bedroegen. Het toestel biedt plaats aan 32 personen. „TRaUMENDE MTTND" TN ENGELSCHE VERSIE. Paul Ozinnen zal van de film „Der Trau- mende Mund", waarin Elisabeth Bergner de hoofdrol speelde, een Engelsche versie maken, getiteld „Dreaming lips".

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1