THIJS IJS EN HETKATTENLECER Toledo door de opstandelinge11 in§enomen- Devaluatie van den Zwitserschen franc. MAANDAG 28 SEPTEMBER 1936 De burgeroorlog in Spanje Belegerden in het Alcazar bevrijd. Hevig bombardement op Bilbao. Britsch verkeersvliegtuig als verloren beschouwd. China. Gespannen toestand te Hankau Minister Koht vertolkt de bezorgdheid der kleine staten. Rijkof van zijn functie ontheven. Zweden. Het kabinet Hansson gevormd. Onderlinge aanpassing van Engelsche en Amerikaansche valuta's? DRAISlflAvAN-VALKENBURQ 'S-: e A /LET ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Fransche Kamer-Commissie aanvaardt wijziging van den gouden standaard. PP06RAMMA Generaal Queipo de Llano heeft via Radio-Sevilla officieel mededee- Iing gedaan van de bezetting van Toledo en het Alcazar door de recht- sche troepen. Ook het hoofdkwartier van gene raal Mola heeft, naar uit Valladolid wordt gemeld, officieel de bezetting van Toledo en de bevrijding van de verdedigers van het Alcazar gemeld. Zondagavond om kwart voor tien zond Ra dio Coruna het volgende bericht uit: „De staf van de achtste divisie deel ons zoo juist mede, dat de stad Toledo is ingenomen en dat zij, die in het Alcazar werden belegerd bevrijd zijn. De vijand heeft 300 dooden en een groote hoeveelheid oorlogsmateriaal achtergelaten". Voor Radio-Sevilla werd nog het volgende medegedeeld „De nationalistische colonnes hebben To ledo veroverd en vandaag hebben in deze stad de heldhaftige cadetten hun broeders met open armen ontvangen. Aan het front van Andalusië hebben de nationalisten Espero bezet en daarbij een zeer belangrijke hoeveelheid oorlogsmateriaal buitgemaakt. Zij hebben tevens nog eenige andere plaatsen bezet, o.a. Castro el Rio en Torre Hermanos". Het radiostation Teneriffa heeft, naar het D.N.B. uit St. Jean de Luz meldt, de bevrij ding van Toledo door de rechtsche troepen bevestigd. Bombardement van Bilbao. Nadat het ultimatum der opstandelingen aan de stad Bilbao om zich over te geven was afgeloopen.was afgeloopen, begon Zater dag om 9 uur 's morgens het bombardement. Van 9 tot 11 uur wierpen 5 drie-motorige bombar dements-vliegtuigen, die begeleid wer den door drie jachtvliegtuigen, circa 150 bommen op de stad. Het Noorderstation staat ln brand, vele woonhuizen zijn vernield en eenige regeeringsgebouwen zijn getroffen. Het aantal slachtoffers zou zeer groot zijn, men spreekt van 100 doo den en 3O0 gewonden. Onder de be volking heerscht groote opwinding en in linksche kringen eischt men, dat een aantal van de 4000 gijzelaars die in handen der regeeringsgetrou- wen zijn, zal worden gefusilleerd na elk bombardement. De verontwaardigde bevolking verzamelde zich in de straten en riep „den dood aan de gijzelaars". Met weet nog niet, of repressaille-maat- regelen hebben plaats gevonden, daar de ge meentelijke autoriteiten dienaangaande elke verklaring weigeren. Als gevolg van deze ge beurtenissen zijn twee met gijzelaars bemande vrachtschepen verplaatst en geplaatst tegen over de internationale zone van Lasarenas. De regeeringsvloot die zich ter hoogte van Malaga bevond, begeeft zich in allerijl naar Bilbao. Cordova van belegeraars bevrijd. Havas meldt, uit Burgos, dat de stad Cor dova, welke een maand lang door de regee- ringstroepen is belegerd, gistermorgen is be vrijd, doordat 2.000 leden der volksfrontmili tie op de vlucht zijn gedreven, na te zijn aangevallen door een colonne van kolonel Buruaga. 80 miliciens werden gedood. De re- geeringstroepen zijn thans tot op 40 K.M. ten zuiden van Cordova teruggeslagen. Meldingen van het ministerie van oorlog. Zondagmiddag heeft het ministerie van oorlog o.a. het volgende medegedeeld: „Aan het front van Aragon hebben de repu blikeinen in den sector van Sietama de voor hoeden der opstandelingen verdreven en tal rijke gevangen gemaakt en een belangrijke hoeveelheid materiaal veroverd. Aan het zuidelijk front wordt de opmarsch der opstandelingen naar Ozuega, in de pro vincie Granada, voorgezet. In den sector van Guadix, in de provincie Granada, hebben de republikeinen betere stellingen betrokken. In den Taag-sector oefenen de opstande lingen sterken druk uit op Torrijos, en trach ten zij de regeeringstroepen, die de verbin dingen van Toledo met het noorden en het zuiden beschermen terug te dringen. De regee ringstroepen strijden heldhaftig en weer staan de aanvallen. Het luchtafweergeschut heeft twee vliegtuigen der opstandelingen, die Toledo bombardeerden, verjaagd". Minister Del Vayo spreekt het af treden van Azana tegen. De Spaansche minister van buitenlandsehe zaken, Alvarez del Vayo heeft te Genève ca tegorisch alle geruchten omtrent het aftre den van president Azana tegengesproken. De minister verklaarde den vertegenwoordiger van Havas: „Ik heb met Azana een telefonisch onderhoud gehad en deze zeide mij, dat hij Irujo, vertegenwoordiger van de katholieke Het wrak waargenomen. Reuter meldt uit Londen: Het ter assistentie uitgevaren schip „Dun- geness" is Zaterdag te Londen teruggekeerd zonder een spoor te hebben gevonden van het vermiste verkeersvliegtuig der Imperial Airways „Boadicoa", dat sedert zijn vertrek van Croydon naar Parijs verdwenen is. Volgens nog niet bevestigde berichten zou de kapitein van een stoomschip nabij Has tings wrakstukken van een vliegtuig in het Kanaal hebben waargenomen. Het toestel wordt als verloren beschouwd. Baskische nationalisten heeft benoemd tot minister zonder portefeuille. Nieuwe regeering in Catalonië. In Catalonië is een nieuw kabinet gevormd, bestaande uit drie republi keinen, drie communisten, vier socia listen en vier leden van de anarchis tische vakvereeniging. Companys blijft president van de generaliteit. Alfonso XIII niet aan boord van de „Rex". Een journalist, die te Gibraltar aan boord van de „Rex" is geweest, deelt, naar Reuter meldt, mede, dat koning Alfonso XIII zich niet aan boord van dit schip bevond. Ook de officieren van het schip verklaarden dat de ex-koning zich niet aan boord bevond. De Japansche vrouwen en kinderen te Hankau maken zich gereed om zich naar Sjanghai en Japan terug te trekken in ver band met de spanning, die veroorzaakt is door den moord, die een week geleden op een Japansche consulairen ambtenaar is gepleegd. De Japansche autoriteiten hebben bij de provinciale autoriteiten van Hoenan gepro testeerd tegen de brand in de kantoren van een Japansche Scheepvaartmaatschappij te Siangtan, ten Zuiden van Tsjangsja, die, naar zij beweren, is aangestoken. De correspondent te Sjanghai van de .JSTitsji Nitsji Sjimboen" maakt melding van een groote activiteit in China tot voorbereiding van mi litaire operaties tegen Japan. Langs de beneden-Jangtse worden troepen geconcentreerd. De correspondent meldt voorts dat 30.090 man troepen, welke te Soetsjou in het noor den der provincie Kiangsoe waren geconcen treerd naar Woesji ten noorden van Sjang hai zijn gedirigeerd, welke de eerste verde digingslinie zal worden in geval van Chineesch-Japansche vijandelijkheden,ter wijl China inmiddels een versterkte zóne inricht tusschen Tsjangtsjau en Kiangyin, welke als tweede verdedigingslinie zou moe ten dienst doen. Verscheiden Chineesche stoomschepen, met Chineesche troepen aan boord, zijn te Nap- king aangekomen ter versterking, van. het garnizoen. De correspondent bericht tenslotte, dat China sinds 25 dezer ook luchtstrijdkrachten heeft geconcentreerd te Hangtsjau, een stad in de provinciale Tsjekiang, en in andere steden. De Noorsche minister van buiten landsehe zaken, Koht, heeft Zaterdag voor de Assemblee het woord gevoerd Hij sprak over de bezorgdheid van de kleine mogendheden ten aanzien van den bewapeningswedloop van de wereld en verklaarde, dat Noorwegen wenschte, dat de Volkenbond de be moeiingen tot ontwapening, waartoe de Bond bij het pact van 1919 ver- plcht is, weer ter hand neemt. Dit kan niet tot stand komen, als de lan den, die momenteel buten den bond staan niet meewerken. Minister Delbos over Frankrijk's wenschen. De Fransche minister van buitenlandsehe zaken, Delbos, heeft Zaterdag voor de Volken bondsvergadering een rede gehouden, waarin hij begon met uiting te geven aan het er- trouwen van Frankrijk in den Volkenbond Wat wij willen, aldus Delbos, is met u de vrijheid, gelijkheid en broederschap der vol keren te verdedigen, omdat dit de voorwaar den zijn noodig voor de internationale veilig heid en rechtvaardigheid. Met betrekking tot de gebeurtenissen in Spanje zeide Delbos: „Wanneer de Fransche regeering gepleit heeft voor niet-inmenging is dit niet uit onverschilligheid, doch met het oog op de gevaren van rivaliteit in de levering van wapens en de fatale gevolgen van incidenten, die niet hadden kunnen uit blijven". Vervolgens behandelde Delbos de andere Europeesche problemen. Met betrekking tot het Locarno-pact, dat 7 Maart door Duitsch- land is opgezegd, hoopt Frankrijk dit vraag stuk voor de herfst te kunnen regelen in een atmosfeer van ontspanning onder auspiciën van den Volkenbond, teneinde den Euro- peeschen vrede op hechte grondslagen te vestigen. Spreker wees er op, dat de Fransche regeering zich heeft aangesloten bij elk initiatief, dat in dit verband is ondernomen, en dat zij bereid blijft, verdragen te sluiten die de veilighed der betrokken staten waar borgen met uitsluitng van iedere bijgedachte aan overheersching, omsingeling of doodver klaring. Laten wij echter niet vergeten, aldus spre ker, dat het in de eerste plaats de taak van den Volkenbond is, de veiligheid zijner leden te waarborgen, zooals het pact dit heeft ge wild. Delbos sprak ook over de wensche- lijkheid van ontwapening, en ver langde, dat het bureau der ontwape ningsconferentie haar taak zal her vatten. Voor de ontwapening stelde hij drie étappes voor: controle, beperking en vermindering. Het persbureau Tass meldt uit Moskou dat bij besluit van het bureau van het Centraal uitvoerend Comité der Sovjet-unie, Rykof ontheven is van zijn ambt van volkscommis saris voor P.T.T. In zijn plaats is benoemd de volkscommissaris van Binnenlandsche Za ken, Yagoda, terwijl diens plaats thans wordt ingenomen döor Nicolas Yanowitsj Ejow. Het Coalitie-kabinet, waarin Sociaal-Demo craten en Agrariërs zitting hebben, is thans tot stand gekomen. De nieuwe regeering staat onder leiding van Hansson, terwijl Sandler buitenlandsehe zaken zal nemen. Aan de Agrariërs zijn de portefeuilles van justitie, defensie, landbouw en openbare gezondheid toebedeeld. Uit Parijs, 27 September. Volgens ge ruchten, die hedenmiddag in de wandelgangen van de Kamer de ronde deden, doch die niet gecontroleerd konden worden, zouden En geland en de Vereenigde Staten op het punt staan een overeenkomst te sluiten, beoogende de onderlinge aanpassing der beide Angel saksische deviezen als aanvulling op het mo netair accoord, dat reeds tusschen Parijs, Londen en Washington tot stand is gekomen. (Reuter). Naar in kringen van hoogere financieele regeeringsautoriteiten te Washington verluidt, zouden de Vereenigde Staten voornemens zijn hun huidige drastische restricties ten aanzien van het goud te herzien. Volgens de nieuwe bepalingen zou een vrijer goudbewe ging tusschen de landen, die deelnemen aan het monetaire accoord worden toegestaan. Als gevolg van een dergelijke actie wordt verwacht dat eenig goud aan Amerika's enor me goudvoorraden onttrokken zal worden. -^ACHT VAN SMAAK-PRUS 70 ct (Adv. Ingez. Med.) In wilde wanorde vliegen de katten naar de plaats, waar de lekkere speiklucht vandaan komt. Als ze bij den hollen boomstam aan gekomen zijn, wordt het daar een verschrikkelijk gedrang, want allen willen er tegelijk inspringen om de buit te bemachtigen. Einde lijk zijn ze allemaal in den stam verdwenen en begint er een woest gevecht. Thijs hoort niets dan geblaas en gekrijsch van de vechtende dieren. Boven de anderen uit klinkt het stemgeluid van kater Koni- faas, die liefst het heele brok spek voor zich alleen opeischt! Tevreden lachend hoort Thijs het kabaal, want alles gaat precies zooals hij zich voorgesteld en gewenscht heeft! Aanpassingaan de wereldvaluta 's. De Zwitsersche bondsraad heeft Za terdag een zitting gehouden, welke vier uren duurde en na afloop waar van het volgende officieele communi qué is gepubliceerd: „De Zwitsersche Bondsraad is van meening, dat in gevolge het besluit der Fransche regeering, om den franc te devalueeren Zwitserland gedwongen is haar munteenheid aan te passen aan de leidende munteenheden der wereld. De Bondsraad zal aanstaanden Maandag desbetreffende voorstellen doen. De beurzen zullen op dien dag, alsmede Dinsdag, gesloten zijn". Nader meldde het Zwitsersch Tele graaf Agentschap, dat de Bondsraad besloten had den gouden standaard te handhaven. Het A. N. P. heeft telefonisch nadere inlich tingen gevraagd aan het Zwitsersch Tele graaf Agentschap te Bern, dat het volgende mededeelde: „De Bondsraad is, na kennis te hebben ge nomen van het besluit der Fransche regee ring om den Franschen franc met circa 30 percent te devalueeren, tot de conclusie ge komen, dat het in het belang is van de Zwit sersche nationale economie, dat ook Zwitser land er toe overgaat zijn valuta aan te pas sen aan wereldvaluta's. Hieromtrent heeft de Bondsraad een ver klaring gepubliceerd, waarin hij vaststelt, dat de goudreserves van de Zwitsersche nationale bank nog rijkelijk voldoende zijn om aan lede ren aanval het hoofd te bieden, doch dat men thans tot devaluatie overgaat, omdat, indien men er later toe gedwongen zou worden, men intusschen reeds een aanzienlijke hoeveelheid goud had moeten doen afvloeien. De devalua tie in Frankrijk zou Zwitserland ook reeds zonder dat dit land tot devaluatie overging, in het toeristenverkeer, export etc., zoo zwaar treffen, dat het beter is dat Zwitserland zich terstond aan de in het buitenland genomen maatregelen aanpast, teneinde den levens standaard in Zwitserland op het huidige peil te kunnen handhaven. Devaluatie bedraagt circa 30 pCt. Zondagavond zijn twee besluiten van den Bondsraad gepubliceerd: het eer ste betreffende monetaire maatrege len, het tweede betreffende de kosten van levensonderhoud. De voornaamste bepaling van het eerste besluit is de volgende: De Nationale Bank van Zwitserland wordt opgedragen, de goudwaar de van 'den, franc vast te stellen tusschen 190 en 215 milligram fijn goud. Dit komt neer op een devaluatie van den franc met 30 procent. Het bondsdepartement van openbare eco nomie heeft maatregelen genomen ter toe passing van het tweede besluit waarvan de voornaamste bepaling als volgt luidt; Met ingang van 28 September 1936 is het verboden de groot- en kleinhandelsprijzen van alle soorten goederen, de hotelprijzen, de ta rieven voor gas en electriciteit, de huren en pachten te verhoogen zonder toestemming van het bondsdepartement van openbare economie of de door dit departement aan te wijzen organismen. Aan de Tel. ontleenen wij, dat de zitting van den Bondsraad werd bijgewoond door den Nederlandschen gezant te Brussel, ridder Van Rappard. De loketten van de Zwitsersche Bank wer den Zaterdag bestormd door hen, die wilden wisselen, doch er werden geen zaken gedaan. Bondspresident motiveert de maatregelen. In een tot het Zwitsersche volk gerichte rede heeft bondspresident Meyer Zondag middag het besluit van den Bondsraad be treffende de aanpassing van den Zwitser schen franc gemotiveerd. Hij zeide o.a.: Nadat in den loop der laatste 5 jaren reeds vier groote grondstoffen produceerende lan den den gouden standaard hadden losgelaten en thans ook het buurland Frankrijk als ge volg van de depreciatie van den franc als kooper voor Zwitsersche exportgoederen dreigt uit te vallen, daarentegen echter als gevolg van de devaluatie als concurrent op de we reldmarkt des te actiever kan optreden, is de Bondsraad tot de slotsom gekomen, dat de toestand nauwelijks langer houdbaar was. Het uitvallen van den grootsten staat van het goudblok heeft daarnevens het gevaar met zich mede gebracht, dat naast alle andere na deelen ook een nieuwe speculatieve actie Zwitserland gevoelige schade zou kunnen berokkenen. Echter ook deze overwegingen zouden den Bondsraad nog niet er toe hebben kunnen brengen, tot devaluatie van den Zwitserschen franc over te gaan, wanneer de toepassing van muntontwaarding door Frankrijk niet geschied was in het kader van een breed op gezette poging tot internationale consolidee ring der valutaverhoudingen. Reuter meldt uit Brussel, 26 Sept.: De Belgi sche regeering publiceert een verklaring, waar in zij zich aansluit bij de Fransche, Engelsche en Amerikaansche regeering, om uiting te ge ven aan den gemeenschappelijken wil, den vrede te beschermen, de vestiging van voor waarden te begunstigen, die het best kunnen bijdragen tot het herstel der orde in de inter nationale economische betrekkingen en een politiek te volgen, die ten doel heeft den voor spoed in de wereld te bevorderen en het le venspeil der volken te verbeteren. In verband hiermede heeft de Bel gische regeering besloten, niets te wijzigen in de monetaire politiek, die zij sedert anderhalf jaar gevolgd heeft. Uit Rome: Naar vernomen wordt zal Dins- a.s. een buitengewone bijeenkomst van den Italiaanschen ministerraad worden ge houden, ter bespreking in hoeverre de Ita- liaansche regeering genoodzaakt zal zijn haar financieele politiek te herzien tengevolge van de Fransche beslissingen. Ingrijpende maatregelen, zoo wordt van bevoegde zijde verklaard, zijn niet te verwachten, al overweegt men ook de mogelijkheid de lire in zekere mate aan te passen. Duitschland zal niet devalueeren. In een op een bijeenkomst van S.A.-leiders der provincie Berlijn-Brandenburg te Koe- nigswusterhausen gehouden rede heeft de on derstaatssecretaris van financiën, Reinhardt, o.a. het volgende verklaard: „De Duitsche munt is stabiel en zal in geen geval gedevalueerd worden". Hij zeide voorts, dat in Duitschland geen enkele verantwoordelijke persoonlijkheid aan monetaire experimenten denkt, en dat niets zal gebeuren, dat het opbouwende werk van den Fuehrer zou kunnen verstoren. Het A.N.P. meldt uit Parijs, 27 Sept.: De financieele commissie heeft vanmiddag? het ontwerp der financieele wet besproken, dat morgen bij de Kamer zal worden ingediend. Auriol gaf een uiteenzetting van dit ont werp, dat behelst de opschorting van de toe passing der monetaire wet van 25 Juni 1928. De regeering zal later een decreet vaststellen, waarbij het goudgehalte van de nieuwe munteenheid wordt be paald op 43 a 49 milligram van 0.900 fijn. Teneinde de pariteit van den franc ten opzichte van het goud te hand haven, zal een fonds tot stabilisatie der wisselkoersen worden gevormd, te beheeren door de Banque de France, on dér verantwoordelijkheid van de schatkist. De wet behelst voorts maat regelen tot herziening der loonen en salarissen. Na de uiteenzetting van Auriol, alsmede van den minister van Economische Zaken, Spi- nasse, heeft de financieele kamercommissie met 20 tegen 12 stemmen en 7 onthoudingen den tekst van het eerste artikel van het re geer ingsontwerp, dat het principe van wijzi ging van den gouden standaard stelt, aange nomen. De aanwezige socialisten en radicaal- socialisten stemden voor, de communisten onthielden zich, terwijl centrum en rechts te gen stemden. Het eerste artikel van het monetaire wets ontwerp, dat Maandag bij het presidium van de Kamer zal worden ingediend, behelst de opschorting van dé wet van 25 Juni 1928, waarbij het goudgehalte van den franc op 65.5 milligram wordt vastgesteld. Léon Blum: „Naar normale economische betrekkingen". In plaats van Vincent Auriol die eenigen tijd rust neemt, heeft Léon Blum Zaterdag eenige verklaringen afgelegd omtrent de jong ste gebeurtenissen in Frankrijk. O.a. zeide hij, dat dit voor het eerst in d'e geschiedenis is, dat de drie groote mogend heden door een openbare daad hun wil te kennen geven om een gemeenschappelijke po ging te doen tot herstel van de normale eco nomische betrekkingen in de wereld en te ko men tot een materieele pacificatie, welke een politieke pacificatie voorafgaat. De eerste besprekingen begonnen in Juni, Geen moment heeft men gedacht aan eenzij dige maatregelen op nationalen basis. De goudvoorraad van dé Banque de France. Het heden door de financieele Kamercom missie goedgekeurde wetsontwerp bevat vol gens het D.N.P. bepalingen over de aanwen ding van de door de devaluatie ontstane meer waarde van den goudvoorraad der Banque d'e France. Men stelt deze meerwaarde op 1'5 mil liard, en hiervan zullen tot 1,0 milliard ge bruikt worden voor het valuta-stabilisatie fonds en voorts eenige milliarden voor die af lossing, resp. vermindering van de door de openbare instellingen bij het Credit Foncier opgenomen leeningen. DINSDAG 29 SEPTEMBER 1936. HILVERSUM I, 1875 M. AVRO-uitzending. 6.30 RVU. 8.Orgelspel. 8.20 Gram.pl. 10.Morgen wijding. Gram.pl. 10.30 Ensemble „Momania" II.Kookpraatje. 11.30 Vervolg concert. 12.30 Omroeporkest en Gram.pl. 2.Gram.pl. 3. Omroeporkest en solist. 4.Zang en piano. 4.30 Radio-Kinderkoorzang. 5.05 Kinderuurtje 5.35 4De Palladians. 6.30 RVU. Het werk der volksuniversiteiten. 7.Voor de kinderen. 7.05 Causerie over de a.s. kniplessen. 7.10 Dansmuziek. 8.Berichten A.N.P. 111.1012. Dansmuziek. HILVERSUM II 301 M. KRO-Uitzending. 8.009.15 en 10.Gram.pl. 11.3012.00 Godsd. halfuur. 12.15 KRO-Orkest en Grampl. 2.— Vrouwenuur. 3.Gram.pl. 3.15 K. R. O.- Orkest; 4.Gram.pl. 5.05 KRO-Melodisten, en zang. 5.45 Gelukwenschen. 6.— Gram.pl. 6.15 Vervolg van 5.05 7.00 Berichten. 7.15 Religieuze causerie. 7.35 Sportpraatje. 8. Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.15 KRO- Troubadours en Gram. 9.15. Gram.pl. 10. KRO-Symphonie-orkest. 10.30 Berichten A. N. P. 10.35 Vervolg van 10.00. 11.15—12.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20—11.50 Gram.pl. 12.10 Het Birming- hamsch Theatre Royal Orkest. 12.50 Het BBC- Northern-Ireland Fanfare-orkest en solist. I.502.20 Kwintetconcert en solist. 4.20 Causerie over Abessinië. 4.40 Het Hungaria- Zigeunerorkest. 5.05 Gram.pl. 5.35 Het Victor Olof Sextet. 6.20 Berichten. 6.45 Het Vario- Trio. 7.20 Dansmuziek. 8.05 „This freedom of ours", causerie. 8.20 BBC-Symphonie-orkest en zang. 10.Berichten. 10.30 Quatremains III.Voordracht. 11.2012.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert. 2.50 en 4.20 Gram.pl. 4.50 Pianorecital. 5.05 Gram.pl. 5.50 Orkestconcert. 9.05 Radiotooneel II.05—12.35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN, 456 M. 6.50 en 12.20 Orkestconcert 1.36 Sachsen- orkest. 2.35 Gevar. concert. 4.20 Omroepklein- orkest. 6.20 en 7.Gram.pl. 8.30 Dansmuziek 9.20 Omroeporkest (tot 10.20). BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Dansmuziek. 1.30 Om roeporkest. 1,502.20 Gram.pl. 5.20 Salon orkest. 6.50 en 7.20 Gram.pl. 8.20 Omroep orkest en zang. 10.3011.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Ilja Liveschakoff's orkest en Blaas- orkest. 10.20 Berichten. 10.50 Kwartetconcert 11.05 Weerbericht. 11.2012.20 S. Wagner- concert (Gr.pl.)

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 2