HAARLEMSCHE VOETBALBOND DERDE KLASSE VIERDE KLASSE RESERVE 1E KLASSE VOETBALNIEUWS R.K. VOETBAL GOLF. KRACHTSPORT ATHLETIEK AUTOMOBILISME MAANDAG 28 SEPTEMBER 1936 RESERVE TWEEDE KLASSE B. VOETBAL IN ENGELAND ZATERDAG-MIDDAG COMPETITIE De KennemersBloemendaal (32) Na een uiterst spannenden wedstrijd is het den Kennemers gelukt de eerste overwinning - te behalen in de tweede klas. Het ging echter niet gemakkelijk, want het Bloemendaal-elftal gaf prachtig partij en heeft zich tot het uiter ste gegeven om de nederlaag te ontgaan. Voor al de voorhoede der gasten was voor de goed op dreef zijnde Kennemers-verdediging een voortdurend gevaar. Over het algemeen was Kennemers iets meer in den aanval, hoewel de bezoekers technisch iets beter waren. Bloemendaal trapt af en na een overwicht van de thuisclub neemt Bloemendaal door De Bock onverwachts de leiding (01). De Ke nne mers - ploeg speelt echter vol m.oed verder en het gelukt Veenstra, na goed werd van Groot, gelijk te maken (1'1). De gasten hernemen de leiding (12). Brethouwer krijgt twee kansen, doch hij wil het te vlug doen. Als Heideman een pass van Groot te pakken krijgt, maakt hij gelijk (2.2). Even voor de rust weet Groot zelf met een fraai schot zijn club de leiding te geven (32). Na de rust volgt een spannendte strijd, maar de verdedigingen zijn aan beide kanten thans goed op dreef. Vooral v. d. Bos levert in de Kennemers-achterhoede mooi werk. Een vierde doelpunt van Groot wordt geannuleerd. De laatste seconde brengt nog een hoekschop op het Kennemers-doel en dan is het einde daar. ScheveningenSchoten (60) Schoten heeft in Den Haag een gevoelige nederlaag geleden, hoewel de uitslag geflat teerd is. Niettemin heeft Scheveningen ver diend gewonnen. Tot aan de rust hield Scho ten flink stand, want één minuut voor de rust slaagde de Scheveningsche midvoor er in, Boeser van dichtbij te passeeren (10). De aanvallen van Schoten waren niet gevaar lijk genoeg om tegen deze stugge verdediging succes te hebben. In de tweede helft was Scheveningen heel wat gelukkiger. Het tweede doelpunt kwam spoedig (20)Schoten zet nu alles op den aanval, maar het wil niet lukken. Scheve ningen doet het beter. Door eenige mistrap- pen van Schoten weet zij de score omhoog te brengen. Door linksbuiten en midvoor weet weet zij nog 4 doelpunten te maken, zoodat het einde komt met een verdiende overwinning voor Scheveningen van 6—0. PurmersteynBeverwijk (14) De Beverwijkers hebben in Purmerend een zwaar bevochten zege behaald. Te twee uur doen de Wijkers den aftrap en direct zijn zij in den aanval. Buitenspel doet deze eerste kans te niet. De volgende aanval levert een corner op, welke wordt weggewerkt, maar niet ver genoeg; als Kuijer goed voor zet zorgt Maenbout voor het eerste doelpunt. Direct daarop schiet Markx naast en even later kogelt Maenbout in vrije positie hoog over. Een goeden aanval besluit Markx met een voorzet naar links waaruit Koning scoort (0—2). Een en ander speelde zich af binnen 10 minuten. Maar daarna is Purmersteijn aan het woord. Na eerst den achterstand tot 12 te hebben teruggebracht, krijgt P. 'n serie hoek schoppen te nemen, die echter zonder resul taat blijft. De Wijkers weten het spel te ver plaatsen. In de tweede helft gaat het spel gelijk op. Om beurten kunnen de voorhoeden goede aan vallen doen, waarvan die van de roodbroeken door het snelle en open karakter gevaarlijker zijn. Wanneer de rechtsbinnen van Purmer steijn hoog heeft overgeschoten, vólgt weër een goede Berverwijk-aanval, maar een cor ner is het resultaat. De thuisclub wil een gelijk spel forceeren. Wederom laten zij een aantal hoekschoopen ongebruikt. De uitslag blijft eenigen tijd twij felachtig, totdat de Wijkers plotseling snel doorbreken en Maenhout, geassisteerd door Markx, aan alle onzekerheid een einde maakt door den stand op 1—3 te brengen. De gasten zijn nu zeker van de 'overwinning Een minuut voor het einde zet Koning goed voor en Willems maakt er 1—4 van, waar mede het einde komt. HillinenLugdunum (35) De Leidenaars geven een fraai sluitend spel te zien en het duurt niet lang of zij nemen de leiding. (Ol). Direct daarna weet de Leidsche midden voor tusscheri vele beenen door het tweede doelpunt te scoren. (02). Hillinen komt dan beter in den aanval; ee,n hard schot van H. Scholten gaat via de vingertoppen van den keeper in het doel. (1—2). Na de thee toonen de Leidenaars al spoe dig hun veld-meerderheid; na tien minuten is het reeds 14. Hillinen krijgt dan een strafschop te nemen die door v. d. Schrier in een doelpunt wordt omgezet, doch de Leide- naar beantwoorden dit met een tegenaan val en als Thomas even aarzelt ligt de bal over zijn handen in het net. Even voor het einde weet Braam nog den Leidschen kee per te passeeren. (35). ZandvoortAhrend's V. C. (32) De eerste aanvallen waren voor Zandvoort; uit een van deze aanvallen gaf J. <le Muinck, zijn club de leiding. (10). Een goed opgezette aanval van Ahrends V.C. voltooit de linksbuiten J. Walter met een on houdbaar schot. (11). Als na een corner een scrimmage even bui ten het strafschopgebied der gasten ontstaat schiet J. de Muinck hard in. (2r—1). Na de rust wordt het doel der gasten on middellijk weer onder schot genomen. Als bij een aanval op het Zandvoort-doel de links back den bal mist, profiteert W. Eden van de kans om gelijk te maken. (22). Een der spelers van Ahrend's V. C. wordt van het veld verwijderd. Onmiddellijk na dat het spel weer is begonnen, wordt de bal met de hand opgevangen. De vrije trap hier voor gegeven wordt door Ahrend's-verdedi- 'ging slecht weggewerkt en door J. de Muinck ingekopt. (3—2). SchinkelhavenZeemeeuwen (30) Niettegenstaande het glibberige veld laten de Zeemeeuwen in het begin van dezen wed strijd aardig combinatiespel zien. De verde digers staan echter niet al te vast op hun beenen en als een der backs over den bal heen stapt, geeft de middenvoor van Schin- kelhaven zijn club de leiding. (1—0). Steeds grooter wordt daarna de druk op het Zeemeeuwen-doel en hoewel de kustbe woners met man en macht hun gebied ver dedigen, kunnen ze niet voorkomen dat en kele seconden voor de rust de middenvoor van Schinkelhaven nogmaals scoort. (20). Na de rust zijn het weer de Zeemeeuwen, die geruimen tijd het spel in handen heb ben. Zij weten deze meerdeheid evenwel niet in doelpunten om te zetten. Bij een door braak der Amsterdammers stompt de keeper den bal juist tegen het hoofd van een toe stormenden Amsterdammer; via dit hoofd draait de bal met een boogje in het net, ,(30) T. H. B.—E. H. S. (4—3) Er ontwikkelt zich een gelijkopgaande strijd, maar voorloopig weten de beide ach terhoedes stand te houden. Langzaam komt T.H.B. iets meer in den aanval; spoedig heeft een aanval van links succes; de toegeloopen rechtsbinnen scoort (10). Weldra scoort de E.H.iS.-linksbuiten en even later is de stand door denzelfden speler 1—2. De T.H.B. linksbinnen kogelt keihard in (2—2). Wederom volgt een aanval van E.H.S.; de linksbinnen scoort (23). Na de rust een zelfde spelbeeld; beide par tijen zwoegen hard voor de overwinning. T. H. B. krijgt een penalty toegewezen; deze wordt onhoudbaar ingeschoten. (33) Gok E.H.S. krijgt een strafschop te nemen, maar de keeper stopt het harde schot. Het gelukt aan den T.H.B.-midvoor te scoren zoodat 't einde een 4—3 overwinning voor de Boys oplevert. SpaarnevogelsRipperda (26) Direct ontwikkelt zich een vlug spel. Als B. Tangerman den bal vrij krijgt denken wij hem te zien doelpunten, maar zijn schot gaat hoog over. Ripperda komt nu sterk op zetten; zij weet door haar linksbinnen te doel punten. Ripperda weet dan den stand op 02 te brengen. Nu verplaatst Spaarnevogels het spel; het C. Bilderbeek, die tegenscoort. Even voor 'e rust weet Ripperda den stand op 13 te brengen. Dat is Spaarnevogels toch te bar; eindelijk brengt R. Meiers dan stand op 26. Hierop kondigt de scheidsrechter het einde aan. R. C. H. 2—Haarlem 2 (20) R. C. H. 2 heeft goed werk gedaan door het sterke Haarlem 2 met 2te kloppen. Wel liet het Haarlem-elftal over het algemeen iets be ter voetbal zien, doch vooral verdedigend spande R. C. H. toch de kroon; zij het dikwijls met moeite, wisten de R.C.H.-reserves zich behoorlijk staande te houden. De aanvallen, hoewel niet zoo talrijk, waren bepaald gevaarlijk; uit een daarvan gaf rechtsbuiten Vermeer een listig voorzetje, waaruit Brandse nummer één langs Voogd werkte. Vlak voor het rustsignaal kreeg Haar lem een penalty te nemen, die Van den Berg tegen den paal schiet. Na de rust heeft Haarlem 2 weer geruimen tijd grooten druk uitgeoefend op het R.C.H.- doel. doch Kaestner c.s. hielden stand en toen v.d.Bel na goed doorzetten vanBrandse nummer twee achter den Haarlem-doelman deponeer de. was R.C.H. vrij zeker van de overwinning, die het tenslotte dan ook behaald heeft. E. D. O. 2—Ajax 2 (0—6) De E.D.O.-reserves hebben het er ook dezen keer slecht afgebracht. Het krachtsverschil was van dien aard, dat de thuisclub geen schijn van kans had tegen deze Ajaxploeg. Wel werd ér door E.D.O. hard gewerkt maar technisch was de thuisclub ver in de minder heid. Het spel was nog slechts kort aan den gang, toen de rechtsbinnen van Ajax de score open de (01). De zelfde speler weet al spoedig den stand op 02 te brengen. De thuisclub zwoegt hard maar heeft geen succes. De Ajacieden zijn de E.D.O.-spelers. volkomen' de baas. De Amsterdamsche mirt hs If weet met een vrijen schop den stand op 03 te brengen. Bij een volgenden aanval worden Van Esch en Verhagen zoodanig aan het hoofd gewond, dat zij beiden buiten gevecht zijn; de bal ligt voor het E.D.O.-doel; een Ajax-speler trapt ongehinderd in (04). In de tweede helft gaat het bij de thuisclub iets beter, maar de Ajax-verdediging blijkt te sterk. Aan de andere zijde gaat het beter. Verhagen wordt nog tweemaal gepasseerd (0—6). De E.D.O.-voorhoede is niet bij machte, de eer te redden. AIcm. Victrix 2H. F. C. 2 (23) De H. F. C.-reserves hebben het er in Alk maar beter afgebracht, dan het eerste elftal de vorige week. H. F. C. is direct in de meerderheid; snelle rushes van Wepster en Van Parreeren bren gen het Alcmaria-doel verschillende malen in gevaar. Kenner geeft aan H. F. C. met een betrekkelijk gelukkig schot de leiding (01). Lips in het H. F. C.-doel is in goeden vorm. Hagenaar zet telkens zijn voorhoede met lange centers aan het werk. Het is Wepster, die met een fraai schot H. F. C.'s voorsprong vergroot (02) Na de hervatting is Alemaria in de meerder heid; spoedig komt dan ook het.verdiende tegenpunt, als de middenvoor een voorzet hard inschiet (12). Lips houdt er eenige harde schoten uit. De Alcmaria-achterhoede is in goeden vorm. Toch ziet Kermer kans, den stand op 13 te brengen. Wel scoren de Alkmaarders nog een tegengoal, Lips c.s. laten zich echter niet meer verschalken. Met een kleine overwinning voor H. F. C. komt het einde. Ongeluk bij het voetballen. Zondagmiddag zakte in de, tweede helft van de ontmoeting Stormvogels 2Blauw Wit 2, de Amsterdammer Kooiman plotseling ineen. Het spel bevond zich juist aan de andere zijde van het terrein, zoodat van gevaarlijk spel geen sprake was. Direct waarschuwde men dr. Van Leeuwen, die zich van het V.S.V.-terrein naar dat van Stormvogels spoedde. Deze achtte den toe stand van den aanvankelijk bewusteloozen speler van dien aard, dat hij overbrenging naar het St. Antonius Ziekenhuis noodzake lijk achtte, daar hij meende, dat Kooiman een hersenschudding of een bloeding in de hersenen had opgeloopen. Men deelde ons voorts nog mede, dat Kooi man kort te voren een hard schot had ge kopt, zoodat er vermoeden bestaat, dat hierin de oorzaak moet gezocht worden. Met den stand 0—0 werd de wedstrijd ge staakt. De uitslagen van Zaterdag zijn Arsenal—Derby County 2—2 BirminghamGrimsby Town 23 Bolton WanderersSunderland 1—1 BrentfordWolverhampton Wanderers 32 EvertonHuddersfield Town 21 Leeds UnitedLiverpool 20 Manchester CityChelsea 00 Middlesbrough—Charlton Athletic 11 Preston North EndManch. Unitea 31 Sheffield WednesdayPortsmouth 00 West Bromwich AlbionStoke City Z—2 (Vervolg van pag. 8') SpaarnestadR. C. H. 5 (41) Het begin is voor R.C.H. met als resul taat een aantal corners, welke geen succes opleveren. Dan komt Spaarnestad opzetten, maar ook hier blijven doelpunten uit. Vooral de midvoor van de thuisclub is gevaarlijk, deze heeft het eerst succes (1—0). Door dit succes aangemoedigd komt Spaarne stad er nog beter in. Het is wederom de midvoor, die een mooi schot lost, dat doel treft (2-0). Wegens de natte kleeding wordt niet ge rust. R.C.H. loopt weer vlot van stapel, doch zij vindt de achterhoede van Spaarnestad in uitstekende vorm. Zelfs weet haar keeper een penalty te stoppen. Hierna scoort de rechtsbinnen van de thuisclub (30). De linksbinnen van R.C.H. weet er 31 van te maken. Van den aftrap neemt Spaarnestad den bal mee en maakt aan alle onzekerheid een einde, door van dichtbij zuiver in te schieten (4—1). R. C. H. 6—I. V. O. (2—1) Direct is R. C. H. 6 sterk in den aanval; I.V.O. moet zich op verdedigen toeleggen om de steeds terugkeerende R. C. H.-voorhoede het scoren te beletten. Het is I.V.O.dat bij een plotselinge door braak met een goed schot de leiding neeint. (0—1). De tweede helft is R.C.H. 6 weer overwegend sterker; het duurt echter 20 minuten, alvorens zij gelijk maakt. I. V. O. komt niet over de helft. Tien minu ten voor het einde komt het doelpunt waar mede R. C. H. 6 haar meerderheid uitdrukt. I. V. O. werkt zich nu nog even los om een gelijk spel te forceeren, doch hierin mag zij niet slagen. Het einde brengt R.C.H. 6 een 2—1 over winning. R. C. H. 4—R. C. H. 3 (3—5) Van den aftrap af neemt R. C. H. 4 den aanval over; het is haar aan te zien, dat zij gaarne revanche wil nemen voor de in de vo rige week geleden nederlaag. Binnen tien minuten weet zij zich van een 20 voorsprong te verzekeren. R. C. H. 3 laat zich echter niet van de wijs brengen en neemt rustig den aan val over. Nog vóór de rust slaagt zij er in, den stand weer op gelijken voet te brengen (2—2). Na de hervatting gaat de strijd gelijk op, met R. C. H. 3 iets gevaarlijker. Het derde slaagt er in, de leiding over te nemen en deze zelfs op 2—4 te brengen. R.C.H. 4 voelt er blijkbaar toch weinig voor om weer te ver liezen; zij zet een stevig offensief in; in deze periode scoort zij haar derde, doelpunt. Een snelle doorbraak van R. C. H. 3 ontneemt haar echter de illusie op een eventueel gelijk spel; met een fraai schot brengt zij den eindstand op 3—5. E. D. O. 3Zandvoort 2 (07) De bezoekers waren in het veld niet sterker, maar hun aanvallen waren, beter. In de eerste helft speelde de thuisclub goed, zij het ook te kort. Verder dan een buitenspel doelpunt bracht E.D.O. het niet. Zandvoort wist door een misverstand bij E.D.O. de leiding te nemen (0—1). In de tweede helft was haast iedere aanval der Zandvoorters raak. Geleidelijk voerde Zandvoort den stand op tot 07. Zelfs een nalty bracht aan E.D.O. geen tegenpunt; is schoot naast. Haarlem 3 aDroste (44) De bezoekers hebben een goeden indruk achtergelaten. In het begin speelden zij nog wat ongemakkelijk, maar na eenigen tijd kwamen zij er veel beter in. Een uitblinker was de linksbuiten B. Kelfkens, die een voortdurend gevaar was voor de verdediging der roodbroeken en die bovendien twee nut tige doelpunten scoorde. De Haarlemmers begonnen goed; spoedig opende Van der Lijke de score. 1—0). Eén der verdedigers van Droste maakte zelf het tweede doelpunt en Breeuwer voer de de score op tot 30. Zooals gezegd kwam Droste nu pas goed los; met dezelfde regelmaat als de doelpun ten van Haarlem, kwamen nu die voor de bezoekers. De familie Kelfkens maakte de doelpunten; rechtsbuiten W Kelfkens het eerste en B. Kelfkens de overige twee. (33). In de tweede helft wogen de beide partijen vrijwel gelijk tegen elkaar op. De Haarlemmers hielden het spel te kort om succes te hebben, vooral door het goede ingrijpen van den Droste-linksback Koning. Het was jammer voor dezen verdienstelijken speler, dat door een missen van hem het vierde Haarlemsche doelpunt ontstond; Dik kreeg hierdoor vrij spel; zijn goed geplaat sten voorzet schoot Breeuwer in (43). De Droste-voorhoede liet zich inmiddels ook niet onbetuigd. Prins slaagde er in, den verdienden gelijkmaker te scoren. (44). Schoten 2—D. W. O. (7—4) Speciaal de voorhoede van Schoten 2 had een productieve bui; zij wist 7 maal te scoren Schoten opent de score door Van Gasteren (10). DWO weet spoedig gelijk te maken (1—1). Nu is Schoten weer meer aanvallend Twee fraaie doelpunten van Fransen wor den er aan toegevoegd. De Kruyf en Fransen scoren elk nog eenmaal, zoodat de rust komt met 51. Na de rust pakt DWO flink aan en weet door De Nieuwe twee doelpunten te maken (5—3). Dan krijgt Henselaar van Schoten den bal; hij scoort in het hoekje (6—3). Dan weet DWO door den linksbinnen, met 'n hard schot te scoren (6—4). Schoten trekt ten aanval, een voorzet van rechts volgt, en v. Gasteren scoort het laatste doelpunt. Einde 7—4. E. D. O. 5—E. D. O. 4 (5—5) Bij de veteranen zagen we een geheel ander elftal, o.a. Steffens en v. d. Hurk. Het vierde heeft zich kranig geweerd. Tel kens wist het een achterstand in te loopen. Het nam de leiding door Koppen, maar S. v. d. Laan en B. Steffens zorgden voor een 21 voorsprong, even daarna gevolgd door den gelijkmaker van Bijvoet. (2,2). Weer neemt het vijfde de leiding na keurig werk van Steffens. J. v. d. Laan kopt onhoud baar in (32). Met de rust is de stand weder om gelijk door Koppen (33). In de tweede helft gaat de strijd weer gelijk op. Eerst maakt J. v. d. Laan 43. H. de Waard 44. Van der Hurk 54 en De Waard besluit den strijd met den gelijkmaker (5—5). Zeemeeuwen 2Haarlem 3 (13) Haarlem is direct in den aanval, na tien minuten schiet Snoek een voorzet van rechts goed in; de keeper van Zeemeeuwen stopt het schot -wel, maar kan niet wegwerken, waardoor de bal weer bij Snoek komt, die nu inschiet. (0—1). Haarlem blijft sterker, maar ook Zeemeeu wen zet eenige gevaarlijke aanvallen op, die door slecht schieten niets opleveren. Een goede through pass van Snoek komt bij Korn mann, die onhoudbaar inschiet. (O2). Zeemeeuwen is in de tweede 'helft wat sterker, maar ook nu blijven doelpunten uit. Een plotselinge aanval van Haarlem levert het derde doelpunt op, is Snoek na goed in dividueel werk inschiet. (0,3). Zeemeeuwen komt hierna nog eens flink opzetten; eindelijk wordt haar werken be loond, als J. Keesman kans ziet te scoren. (1—3). Eenige aanvallen van Haarlem loopen op niets uit, zoodat de roodbroeken tenslotte verdiend met 31 winnen. Zandvoort 4V. V. H. (12) Onder stroomenden regen laat de scheids rechter 'beginnen. Direct ontkomt het Zand- voort-doel aan een doorboring als de V.V.H.- rechtsbinnen tegen de lat schiet. Na 25 mi nuten neemt Zandvoort de leiding als de keeper van V.V.H. den bal verkeerd beoor deelt. (10). V.V.H. komt nu flink opzetten; spoedig is de gelijkmaker er. Rust 11. Na de rust wordt V.V.H. geheel ingesloten, maar de Zandvoort-voorhoede kan de goede richting niet vinden. De V.V.H.-aanvallen zijn veel gevaarlijker; na 30 minuten scoort de rechtsbuiten dan ook na goed werk van den linkervleugel. (12). KennemerlandTweede Jeugd (21) In de eerste helft was de thuisclub regel matig iets in de meerderheid. Doelman Mooy kreeg heel wat gevaarlijke schoten van den Kennemerland-aanval te verwerken. Na een goed opgezetten aanval wist Ooert hem te passeeren. De voorhoede van Tweede Jeugd kreeg wel eenige malen een kans om gelijk te maken, maar het schieten was te zwak. Na de pauze was de thuisclub aanvankelijk weer sterker in den aanval. Na vele vergeef- sche pogingen slaagde Kramer er in, den voorsprong te vergrooten (2.0). Een kwartier voor het einde viel de links binnen van Kennemerland uit. Zijn plaats vervanger schoot al spoedig nummer drie langs doelman Mooy, doch op advies van den grensrechter werd dit doelpunt wegens hands niet toegekend. Tweede Jeugd kwam tegen het einde op zetten. Keeper Jelsma werd gepasseerd door een clubgenoot, die een fraai door Outer- sterp genomen corner in eigen doel werkte. (21). Hierna was het tijd. De Uitslagen. Afd. A. KennemerlandTweede Jeugd 21 Afd. B. B.LZ,O, _2—Kennemerland 2... .-11 Z.BV.—Kennemerland, 3 .3—3 Afd. C. Kennemerland 4Z.S.V. 2 01 Kennemerland 5V.V.IJ. 3 32 ADSPIRANTEN COMPETITIE. Afd. B. Kennemerland aBloemendaal b 60 Afd. D. Kennemerland bR.C.H. d 11 Liefdadigheidswedstrijd. A.s. Woensdagmiddag 30 September zal een jubileums-liefdadigheidswedstrijd worden ge speeld op het terrein .in het Noorder Sport park tusschen „De Gazelle" en het Politie- elftal, voorafgegaan door een gecostumeerden wedstrijd, ten bate van de T.B.C.-bestrijding. Deze wedstrijden zullen worden opgeluisterd met muziek. De opstelling van „De Gazelle" is als volgt: Van Rijn Eu'link, v. d. Hoorn v. d. Gevel, Consent, Jansen W. Spoor, Wagner, Verdam, Hurkmans. Boeser Van de politie: Wamelink, v. Driessen, Rijpma, Dijkstra, Bronkhorst Berkelaar, v. d. Meij, Bultje Eggink, Rode Spoelstra De toegansprijs is slechts 10 cent. De werk- loozen op vertoon van de stempelkaart 5 cent. HongarijeOostenrijk (53) Uit Boedapest: Dertigduizend toeschou wers woonden Zondag den tachtigsten lan- denwedstrijd bij tusschen Hongarije en Oos tenrijk, welke ontmoeting met 53 door de Hongaren werd gewonnen. Rust kwam met 3—2. Tsjecho-SlowakijeDuitschland (1-2) Uit Praag: ruim 40.000 toeschouwers woon den Zondagmiddag in het Masarijk-stadion den landenwedstrijd Tsjecho Slowakije— Duitschland bij, welke ontmoeting (geleid door den Zweed Olsson) met 21 door het Duitsche elftal werd gewonnen. Rust kwam met 10 voor de Tsjechen. De Uitslagen. WilskrachtV.V.Z. l1 E.M.M.de Meer 34 V.V.IJ.Volendam 21 V.V.IJ.—T.IJ.B.B. 0—2 V.V.A.—H.M.S. 5—2 G.D.A.—Leonidas 33 H.B.C Excelsior 63 SantpoortOnze Gezellen 32 SpartaanGraaf Willem 51 D.H.L.S.J.C. 5—2 LisseTeylingen 41 Vitesse—G.V.O. 2—3 Geel WitSantpoort II ll VD.OD.S.S. 3_4 'eler.V.V.P. 31 lonkAeolus 62 OliveoBlauw Zwart 81 HilversumDen Haag (54) (Beslissingswedstrijd.) Te Zandvoort is de beslissingswedstrijd voor de handicap competitie HilversumDen Haag gespeeld, die door Hilversum met 54 werd gewonnen. De uitslagen luiden: Foursomes. E. A. Laurillard en jhr. R. W. v. d. Does verliezen van J. M. Louwerse en C. Jeltes met 6 en 5. J. D. Much en A. M. Groskamp verliezen van J. de Bruyn Kops en J. Alberdink Thijm met 1 down. Dr. M. C. Gallois en jhr. W. Snouck Hurgronje winnen van P. A. Crame- rus en J. van Erven Dorens met 6 en 5. Singles: Jhr. R. W. v. d. Does wint van J. M. Louwerse met 3 en 2. J. D. Much verliest van J. de Bruyn Kops met 3 en 1. Jhr. D. Snouck Hurgronje wint van J. Al berdink Thijm met 4 en 3. Dr. M. C. Gallois verliest van C. Jeltes met 2 en 1. A. M. Groskamp verliest van P. A. Crame- rus met 5 en 4. E. A. Laurillard wint van E. J. v. Erven Do rens met 3 en 2. Om den Haagschen Ooievaar. Zondag had op de banen van de Kennemer Golf en Country Club te Zandvoort een wed strijd plaats om den Haagschen Ooievaars- wisselprijs. 18 holes handicap tegen bogey. De wedstrijd werd gewonnen door A. Simpson (30) met 5 up. Tweede werd jhr. mr. W. J. van Citters (24) all square. Haarl. Krachtsportver. „Haarlem". Bovengenoemde vereeniging is in een alge- meene vergadering bijeengekomen. De op komst was zeer goed, waarvoor de voorzitter dank bracht. Al eenige malen was de vereeniging bijeen geroepen, om den financieelen toestand door de toeneming van de werkloosheid onder de leden onder het oog te zien. Besloten werd toen 12 leden te doen afvloeien als lid van den Nederl. Krachtsportbond. Toch bleven de uit gaven boven de inkomsten. Een onderhoud met den heer Donselaar, in wiens gebouw de H.K.V. „Haarlem" is ge vestigd, stelde het bestuur in de gelegenheid gunstige voorstellen te kunnen doen, welke alle werden aangenomen. De lesavonden alleen te houden op Dinsdag en Donderdagavond van 7V2 tot 10 V2 uur in zaal 18 van het gebouw „Olympia". Aan den heer N. Jonker werd de leiding ge geven bij het gewichtheffen voor gevorderden en aan C. de Jong voor nieuwelingen. Het worstelen zal plaats hebben op één matras, waardoor meer aandacht zal worden besteed aan het uitvoeren van diverse worstelgrepen. Zoo gauw de opkomst wat geregeld zal zijn, zal met de onderlinge wedstrijden worden be gonnen. De Voorzitter bracht de vergadering dank voor de spontane medewerking en ver wacht daardoor groote verbetering. Het secretariaat is H. Kokkelkoren, Papen- torenvest 10 R. A. De oefenavonden zijn in zaal 18 van het gebouw „Olympia" op Dinsdag- en Donderdagavond. Osendarp te Malmö geklopt. Zaterdag werden te Malmö internationale athletiekwedstrijden gehouden, waarbij het hoofdnummer de 100 meter, natuurlijk in het brandpunt der belangstelling stond. De Zweed Strandberg bleek in buitengewonen vorm te zijn. Hij sloeg Osendarp royaal in 10.3 sec., hetgeen een nieuw Zweedsch re cord beteekende. Onze landgenoot eindigde als tweede in 10.6 sec., waarbij hij den Duit- scher Leichum nog achter zich liet. Aan de uitslagen ontleenen we de volgende: 100 meter: 1 Strandberg (Zweden) 10.3 sec., 2 Osendarp 10.6 sec., 3 Leichum (Duitsch land) 10.7 sec., 4 Lindgren (Zweden) 10.8 sec. 4 maal 100 meter estafette: 1 M.A.I. Mal- moe) 1 min. 28.2 sec. (Nieuw Zweedsch re cord), 2 Europeesche combinatie met Osen darp, Borchmeyer, Areskoug en Christensen, 1 min. 29 sec. Osendorp wint de 200 M. te Malmö. Uit Malmö Op den tweeden dag der internationale ath- letiek wedstrijden waren de weersomstandig heden wederom verre van fraai. Het was nog koud, maar niettemin waren drieduizend kij kers gekomen om Strandberg ook op de 200 meter tegen Osendarp aan het werk te zien. De Zweed kwam echter op dit nummer niet uit; „zoo won onze landgenoot gemakkelijk in 21,9 sec., Voor Lindgren (Zweden) met 22,5 sec. en Bochmeijer (Duitschland) met 22,7 sec. 4 x 100 meter estafette: 1 M.A.I. (Malmö) 42.8 sec. 2. Europeesche Combinatie met Osendarp, Leichum, Christensen en Borchmeijer (zelfde tijd). Weer een wereldrecord van Nurmi vermeterd. Uit Helsingfors: Wederom is Paavo Nurmi Zondag een wereldrecord kwijt geraakt. Dit maal was het zijn landgenoot Iso Hollo, de olympische kampioen op de 3000 meter steeple, die het weereldrecord op de 15.000 meter ver beterde en het op 46 min. 54.4 sec. bracht. Het wereldrecord van Nurmi dateerde van 7 October 1928 en stond op 46 min. 49.6 sec., ge vestigd tijdens wedstrijden te Berlijn. Tijdens dezelfde wedstrijden wierp Matti Jaervinen de speer 70.60 M. ver De Feldbergraces in den Taunus. Rosemeijer wederom eerste. Uit Berlijn: Onde echt herfstweer, wer den Zondag de Feldbergraces voor automo bielen en motoren verreden. In de klasse boven de 3000 cc. waren slechts twee wagens gestart, twee-unions, bereden door den Duit- schen kampioen rosemeijer en door Von Delius. Ook thans won Rosemeijer, die daar mede ook den titel van Duitsche bergkam- pioen veroverde. Zijn over-winning echter was gemakkelijk, daar Von Delius uit een bocht in een sloot terecht kwam en den strijd moest stoken. De Bemiddelde snelheid ^an Po.se- meijer was slechts 112.7 K.M. per uur, wat veel minder is, dan hij tijdens de training haalde.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 9