'HET NIEUWE AVONDBLAD Overgangstoelagen in plaats van huurbijslagen. UCCES 21e JAARGANG Nd.' 280 DONDERDAG 1 OCTOBER '36 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM IJMUIDEN Twintig jaar Nutsspaarbank. De nieuwe kade bij de vischhal. Een beroemde film in De Pont. Meisje aangerand in Limmen» IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 ADVERTENTIëN: 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN I® NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen 2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; 400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; f 50.- bij verlies van een anderen vinger; f 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van ƒ2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringea krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe ILA.V.- Bank te Schiedam. Spaarbankbedrijf op gezonde basis. Heden bestaat de Nutsspaarbank IJmui den, 20 jaar. Naar aanleiding van dat heuge lijke feit hebben wij ons tot ihet bestuur ge wend teneinde een en ander betreffende den gang van zaken bij de Nutsspaarbank te vernemen. Men deelde ons het navolgende mede: Met vreugde kon worden geconstateerd, dat de inleggelden, trots de veelbewogen tij den, gedurende de 20 jaar een steeds stijgen de lijn vertoonen. Opgericht in de oorlogs jaren was het aanvankelijk zeer moeilijk, de Spaarbank ingang te doen vinden bij onze plaatsgenooten. Heel langzaam aan ging de Spaarbank vooruit, tot eindelijk over een eigen gebouw beschikt werd waar de spaarders beter kon den worden ontvangen en geholpen. De resultaten van dit feit weerspiegelden zich in den sterkeren toeloop. Meer en meer won de overtuiging veld, dat de Nutsspaar bank een uiterst veilige belegging biedt voor het onderbrengen van spaargelden. Wel bleef zoo nu en dan de Spaarbank voor financieele stormen niet gespaard. In 1931 werd, zooals ook bij tal van andere spaar banken in ons land, een aanval op -het in- legkapitaal gedaan, wai'door dit in enkele maanden met circa f 200.000, d.i. ongeveer 25 pet. van het toenmalige inlegkapitaal, te rugliep. Met medewerking van de Neder- landsche Bank in overleg met de Regeering, kon ook onze Spaarbank dezen aanval schit terend afslaan. Ook thans weer hebben» en kele spaarders zich ongerust gemaakt, door dat andere instellingen, welke zich zeer ten onrechte, ook met den naam van Spaarbank sieren, niet aan hunne verplichtingen tot terugbetaling kunnen voldoen. De Nutsspaarbank IJmuiden is aangeslo ten bij den Nederlandschen Spaarbankbond en staat daardoor onder de voortdurende controle van het accountantsbureau behoo- rende bij dien bond. Ongeveer 180 bijzondere spaarbanken met 1.033.856 spaarders met een gezamenlijk in legkapitaal van f 410.557.092 zijn bij dien bond aangesloten. De strengste controle wordt uitgeoefend over de belegging der spaargelden, welke grootendeels overeen komt met die bij de Rijkspostspaarbank. Bovendien zijn de bondsspaarbanken ge zamenlijk verzekerd tegen alle mogelijke denkbare risico's, als fraude, diefstal, brand, enz., terwijl ten slotte een steunfonds zorgt om moeilijkheden die zich trots alle voor zorgen bij een van de zusterleden Zouden kunnen voordoen, te overwinnen. De spaarbank maakt het hare spaarders gemakkelijk door zich te belasten met de be talingen van belastingen, schoolgelden, gas, water, electriciteit enz., alles geheel koste loos. Steeds meer spaarders maken hiervan gebruik. Doordat de Bondsspaarbanken in de keuze hunner beleggingen zeer beperkt zijn, waarbij de eisch van uiterste soliditeit is gesteld, is de winst welke wordt gemaakt niet groot; als gevolg daarvan is de rente welke aan spaarders kan worden vergoed, matig. Toch gaat deze nog V2 pet. uit boven de rente welke de Rijkspostspaarbank ver goedt. De geheele winst wordt, na aftrek van de allernoodzakelijkste kosten, toegevoegd aan de reserve tot meerdere zekerheid der spaar gelden. Als voorbeeld van den groei der spaar bank, dienen de volgende cijfers: In 1921, dus na de eerste 5 jaar, 283 inleg gers, inlegkapitaal f 107.253. In 1926, dus na de eerste 10 jaar, 665 in leggers, inlegkapitaal f 304.593. In 1931, dus na de eerste 15 jaar, 1917 in leggers, inlegkapitaal f 864.206. In 1936, dus na de eerste 20 jaar, 2725 in leggers, inlegkapitaal f 1.145.000. Begonnen met één kantoor (het hoofdkan toor IJmuiden) telt de spaarbank thans een hoofdkantoor met drie bijkantoren. De spaarbank geeft bij de geboorte van een kind in onze Gemeente een Spaarbank boekje cadeau, waarop als eerste inleg .f 1, aan hen die -zich daarvoor aanmelden. De ambtenaren van den Burgerlijken Stand verleenen daarbij hunne door ons zeer ge waardeerde medewerking door de afgifte van een door hen gewaarmerkten bon tegen over- gifte waarvan het spaarbankboekje wordt uitgereikt. Tot haar groote spijt moet het spaarbank- bestuur constateeren, dat slechts zeer wei nigen prijs stellen op het verkrijgen daar van. Op de pl.m. 1000 geboorten per jaar worden slechts een 60-tal boekjes uitgege ven. Voorwaar éen mager resultaat. Hoewel dus de spaarbank geleidelijk groeit is het Bestuur niet geheel voldaan. Een ver gelijking met andere bonds-spaarbanken toont aan, dat de groei te IJmuiden, zeer zwak is. Onze gemeente, met zijn 45.000 inwoners telt slechts pl.m. 2700 spaarders met een in legkapitaal van f 1.145.000. De gemeente Kampen om een voorbeeld te nemen telt 20.000 inwoners dus nog niet de helft. De Nutsspaarbank aldaar heeft 13.600 spaarders met een inlegkapitaal van f 4.900.000. In 1935 werd te Kampen bij de Rijkspost spaarbank ingelegd in 1890 posten f 141.082 en bij de Nutsspaarbank in 163301 posten een bedrag van f 4.140.588. Deze cijfers toonen wel duidelijk hoe groot het vertrouwen der Kampenaren is in hunne Nutsspaarbank Moge ook eenmaal in onze Gemeente een dergelijk vertrouwen geschon ken worden aan onze Nutsspaarbank. Rest ons nog te vermelden dat van de op richters nog altijd 2 bestuursleden, nl. de heeren G. Klinrp en A. P. Roza aan de spaar bank verbonden zijn. De Minister van Sociale Zaken deelt ter nadere toelichting van hetgeen door den minister-president Woensdagmiddag in de Tweede Kamer ter zake is ver klaard, het volgende mede: De huurbijslag wordt met ingang van 4 October geheel afgeschaft. De betrok kenen zullen, te rekenen van 4 October a.s. af, een overgangstoelage op den steun ontvangen, welke zal worden be rekend naar den huurprijs op 30 Septem ber volgens de regeling van den huur- toeslag, welke vóór 13 September j.l. bestond, dus als regel naar van de som, welke de huur meer is dan een bepaald bedrag. Wijzigingen in het huurbedrag naar boven dan wel naar beneden, zullen geen wijziging brengen in deze toelage. Deze toelage zal mede worden ontvan gen door hen, die later dan 1 October in ondersteuning komen, mits zij ook reeds gedurende eenigen tijd steun genoten hebben in het tijdvak Maart October 1936. Evenals zuiks met den huurtoeslag het geval was, zal de overgangs toelage begrepen worden in de maximum steunuitkeering. Door den dood ontvielen ons de heeren Ds. Luikinga, A. F. C. Bückmann en P. Pool, nadat zij met veel liefde en toewijding onze Spaarbank hadden gediend, respectievelijk als voorzitter van den Raad van Toezicht, voorzitter van het bestuur en commissaris. Het tegenwoordige bestuur bestaat uit de heeren: Ds. F. F. Milatz, voorzitter, G. Klimp secretaris, A. P. Roza, penningmeester en als commissarissen de heeren L. M. Camman, W. A. Groenendaal, P. Bosman en I. Polder vaart, terwijl in den Raad van Toezicht zit ting hebben de heeren Pastoor L. Rinkel, G. Duyckinck Sander, L. Poortenaar, C. Luch- singer en R. Verbeek. HARDDRAVERIJVEREENIGING IJMUIDEN. De Harddraverij vereeniging „IJmuiden" houdt Dinsdag 6 October a.s. een ledenver gadering in de zaal van den heer W. Snij ders, Kalverstraat hoek Fr. Naereboutstraat. De agenda vermeldt o.a. verslag penning meester en verkiezing bestuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren S. P. Ste- vens, voorzitter; S. v. d. Kolk, penningmees ter en ;S. Besse, commissaris, die allen her kiesbaar zijn. OPENING BAZAR VOOR DE BEWAARSCHOOL. „De knuppel in het hoenderhok". Gistermiddag vond de opening plaate van den bazar ten bate van de voorbereidende school in de Pres. Krugerstraat. De voorzitter van de bazarcommissie de heer H. Broekhuizen sprak een woord van welkom, in het bijzonder tot den burgemeester en den heer Suwerink, chef van de afdeeling onder wijs. Het is nu de derde keer, aldus spreker, dat hij een inleidend woord mocht spreken bij de opening van een bazar voor deze school. Trots de crisis is het resultaat steeds tevre denstellend gewee-st en ook nu weer ziet hij met een gerust hart den uitslag tegemoet. Hij wees in het bijzonder op den stand van Beider Belang en richtte een woord van dank tot de winkeliers en die ingezetenen, die iets voor den bazar hebben geschonken. Hij hoopte, dat a.s. Zaterdagavond alles verkocht mag zijn. Spre ker bracht ook bestuur en leden van de Speel- tunivereeniging „De Moerberg" dank voor de verleende hulp. Burgemeester Kwint zeide, gaarne bereid geweest te zijn, den bazar te openen. Was het voor den voorzitter de derde maal, voor spreker was het de tweede maal, dat hij hier een bazar meemaakte „We worden dus een soort habi tués", zeide de burgemeester. Spreker gaf de verzekering, dat dit geenszins een sleur is, maar evenals bij het bestuur uit enthousiasme. De burgemeester wees op een in de zaal opge hangen reclameplaat met het opschrift „De knuppel in het hoenderhok". Hij achtte zich eenigszims de vertegenwoordiger van „de knuppel" die in het hoenderhok is geworpen. De gemeente zag zich gedwongen, haar uitga ven te beperken en kon daardoor het voorbe reidend onderwijs niet meer steunen. Het jaar dat nu ingaat, zal voor Volksonderwijs nog moeilijker zijn, omdat het wachtgeld voor de onderwijzeressen is afgeloopen. Daardoor wordt voor Volksonderwijs, dat twee bewaar scholen moet onderhouden, nog moeilijker Spreker hoopte, dat de resultaten van dezen bazar zoodanig mag zijn, dat Volksonderwijs in staat zal zijn, de scholen in stand te houden. Hierna verklaarde de burgemeester den ba zar voor geopend. Nadat mevrouw Klerk nog een baby had geïntroduceerd, die bij een vorige verloting niet was afgehaald en waarvoor zij den ver koop van loten hartelijk aanbeval werd een kopje thee gedronken. De bazar ziet er ook nu weer welverzorgd uit. In een vijftal lokalen vindt men allerlei. Rad van avontuur, sjoelbak en visscherij ont breken niet en een groot aantal huishoudelijke artiklen enz. is voor prijzen en voor den ver koop beschikbaar. Door Engelsch vrachtbootje niet officieel in gebruik genomen. De nieuwe kade bij de vischhal een ver lenging van de Tegeltjesmarkt is thans na genoeg gereed. Gisteren waren de straten makers bezig aan het bestraten van de laat ste meters. De nieuwe kade is niet officiéél het eerst in gebruik genomen door een Engelsch vrachtbootje de Yarmouth Trader, welk bootje in de Visschershaven is binnengekomen om een lading aardbeienpulp in vaten in te ne men afkomstig uit een der koelhuizen. Zoo heeft de nieuwe kade dus al spoedig haar nut bewezen, niet alleen voor de vis- schersvaartuigen, maar ook voor een in dustrie, die slechts zijdeling met het vis- scherijbedrijf in verband staat. Ongetwij feld mag worden aangenomen, dat de in dustrie hier ter plaatse nog menigmaal van de nieuwe kade profijt zal trekken. VISSCHERIJNIEUWS IN EEN NOTEDOP. Naar zee. De Perseus IJM 45 is in het doik geplaatst om vooa* de visscherij te worden klaargemaakt. Ook de Zeeleeuw IJM 29 zal dezer dagen in de vaart worden gebracht. Blijven eenige dagen binnen. De Neptunus en de Rijnstroom blijven eenige dagen binnen resp. voor machinireparatie en survey. Nog steeds groote haringvangsten. De ha ringtrawlers komen nog steeds met groote vangsten binnen, steeds na zeer korte reizen. Zoo bracht de Utrecht, die j.l. Vrijdag naar zee was vertrokken 1250 manden aan, de Claesje, die vorige week Dinsdag vertrokken was, kwam met 1000 manden binnen, de Ewald, Woensdag vertrokken, had 1150 manden. Bij zulke korte reizen zijn besommingen van f 2500 a f 3000 zeker lang niet slecht. Onder weg met een groote vangst is de Cornells, die naar wij vernemen op den eersten dag reeds 600 manden aan boord had. De Ewald maakte één trek van 950 manden. DE BAZAR VAN „JONG GELUK". Uitslag der verlotingen. Na loting zijn de prijzen van het boompje gevallen op no. 106 de kapstok, winnaar is de familie Hartog, Zanderstraat 15, IJmuiden- Oost, en no. 24 het poppetafeltje, winnaar de familie Katers, Albert Cuypstraat 19. Van de Marcelis-fooiibonzakjes zijn de prijzen gevallen op de nrs 140 een cactusstandaard, no. 200, een blik busgroenten en no. 58, een boek. Het aantal bruine boonen was 3820. Mej. Brandenburg, Vondellaan, Beverwijk was er het dichtste bij met 3837. boonen en is de ge lukkige winnaresse van de divanplank, terwijl de familie Peil, Velserduinweg 159 den inhoud ad. pond bruine boonen won met het aan tal 4000 dat zij geraden had. De blauwe pop was op 16 September jarig. Daar meer dan een dezen datum geraden had den is zij na loting toegewezen aan den heer Sieuwertsen (Beider Belang), Kalverstraat, IJmuiden-Oost. De babypop heette Nannie en is aan de ver eeniging teruggekomen daar niemand den juisten naam heeft geraden. Het aantal stippen in 't schort van den hepr Jongejans was 3318. Deze is toegewezen aan den heer Marcelis, Trompstraat alhier met 3270. De gewichten wan de verschillende taarten en tulhanden zijn iederen avond aan het pu bliek bekend gemaakt. De prijzen liggen voor de winnaars gereed bij mej. G. de Vries, Velserduinweg 151, IJmui- clen-Oost. „Anna Karenina" met Greta Garbo en Fredric March. Van a.s. Vrijdag af draait in het Theater De Pont de veelbesproken film Anna Kare nina. in welke film Greta Garbo in de rol van Anna Karenina zulk een schitterend spel te zien gaf. Naast haar treden in deze film op sterren als Fredric March, Freddie Bartho lomew, Maureen O'Sullivan enz. Hieronder volgt de korte inhoud van deze spannende film. Graaf Vronsky, een der knapste officieren van Rusland, is naar Moskou teruggekeerd en wordt, als hij dineert met zijn oude regiments kameraden, met vreugde begroet. In een be roemd café, waarheen Vronsky met zijn vrienden is gegaan om na te fuiven, ontmoet hij een zijner oude vrienden, Prins Stiva Oblonski, in het gezelschap van een zeer aantrekkelijk meisje. Den volgenden dag rijden beide vrienden naar het station, waar graaf Vronsky zijn moeder en Stiva zijn zuster, de Schoone Anna Karenina, moet afhalen. Gravin Vronski stelt haar zoon aan Anna voor en hij verneemt, dat zij de vrouw is van een zeer op den voorgrond tredenden staats man in St. Petersburg en de moeder van een tienjarig knaapje. Bij het vertrekken van een trein wordt een beambte verpletterd en de overgevoelige mevrouw Karenina ziet hier in een slecht voorteeken. Haar broer, Prins Stiva Oblonski, maakt er een cynisch grapje van, en brengt het gesprek op zijn verhouding- met zijn eigen vrouw Dolly, die hem dreigt te verlaten daar zij hem alweer op ontrouw heeft betrapt. Zijn medelijdende zuster ge lukt het zijn vrouw gunstiger te stemmen en het gelukt haar het echtpaar te verzoenen. Greta Garbo, die de hoofdrol speelt in „Anna Karenina". Kitty, Dolly's jonger zusje, vertrouwt Anna haar geheim toe, dat ze verliefd is op Graaf Vronsky. Zij bemint Konstantin Levin, van wien ze vroeger hield, niet meer door zijn ernst. Die zelfde week ontmoeten Vronsky en Anna elkaar op een bal en Anna laat zich ten slotte overhalen om met hem te dansen. Kitty, die zoojuist van Levin weer een huwe lijksaanzoek heeft gekregen, voelt zich diep ongelukkig, als zij ziet, hoe Vronsky zich alleen aangetrokken gevoelt tot Mevrouw Karenina. Deze wil hem echter niet aanmoe digen en kondigt haar voornemen aan den volgenden dag naar St. Petersburg te ver trekken. Tot haar verwondering ontmoet zij Vronsky den volgenden dag in den trein naar St. Petersburg. Anna houdt hem op afstand- Als haar man haar aan het station komt af- haldn, blijkt het duidelijk, dat zij haar echt genoot meer vreest dan liefheeft. Met geest drift informeert Anna naar haar zoon, Sergeï, en hij haar thuiskomst genieten moeder en zoon van een extatische hereeniging. In de volgende maanden worden Vronsky en Anna veel samen gezien. Hij is een vurig minnaar en al doet de jonge vrouw alle moge lijke moeite om haar gevoelens te onderdruk ken; het is duidelijk, dat zij zijn liefde be gint te beantwoorden. Zij kent echter geen oplossing- voor het vraagstuk, dat haar dwingt te kiezen tusschen Vronsky en haar teer bemind zoontje. Als Karenina op de hoogte wordt gesteld van de praatjes, die in omloop beginnen te komen over zijn vrouw en den garde-officier, leest hij haar de les, en waar schuwt hem ervoor iets te doen. dat zijn re putatie in gevaar zou kunnen brengen. Het blijkt, dat hij meer hecht aan zijn loopbaan dan aan de trouw van 'zijn echtgenoote. Ook Vronsky ondergaat den slechten invloed van deze praatjes. Hij verneemt van zijn strijd makker Jasjvin, dat de generaal van het re giment hem verzoeken zal zijn ontslag in te dienen, als zijn naam nog langer met dien van Mevrouw Karenina blijft genoemd, waar op de onstuimige Graaf antwoordt, dat hij gaarne bereid is zijn carrière voor haar op te offeren. Hoe dit geschiedt? Laat ons dit aan de fantasie van onze lezers overlaten. En overi gens: men ga eens kijken. FEIJENOORDV. S. V. Het bestuur der Supportersvereeniging' Rood-Wit verzoekt ons mede te deelen, dat er a.s. Zondag weer een bustocht naar Rot terdam georganiseerd wordt opdat het het elftal in dezen zwaren wedstrijd niet aan aanmoedigingen zal ontbreken. Leden, die aan den tocht wenschen deel te nemen, kunnen zich bij de bekende adres sen van kaarten voorzien. Ook niet-leden kunnen den tocht meemaken. Het vertrek is vastgesteld op half twaalf. Dader, een ingezetene van IJmuiden, gearresteerd. Dezer dagen is op den primairen weg na bij Limmen, op een eenzaam en niet verlicht gedeelte op een avond een .meisje aangerand, door een automobilist. Op het hulpgeroep van het meisje schoten eenige wielrijders toe. Hierop is het individu er met zijn auto vandoor gegaan. De personen, die het meisje aan een ernstige mishandeling deden ont komen, hadden echter het nummer geno teerd. De auto bleek in IJmuiden thuis te behooren. Op deze wijze is de politie er in geslaagd den dader op te sporen. Deze bleek een in gezetene van IJmuiden te zijn. Hij is gear resteerd en gevankelijk naar Alkmaar over gebracht. wordt U het best gewaarborgd door adverteeren in deze Courant! Verreweg de meeste abonnés. N. A. S. B.-NIEUWS. De uitslagen van Zondag luiden: Zaandam 1Sport Vereent 1 51 Sport Vereent 2The Red Boys 1 17 Zondag a.s. speelt het eerste tegen de Sper wers en het tweede tegen N.O.A.D. op het terrein aan den Driehuizerkerkweg. Het is te hopen dat het nu foeter gaat dan vorigen Zondag. UIT HET O.I.V. KAMP. Het eerste elftal debuteert a.s. Zondag in zijn nieuwe omgeving en bindt den strijd aan tegen RODA 1 in Bovenkerk. Over het verloop van dezen wedstrijd is men ten zeerste be nieuwd en men verwacht dat vele aanhan gers het eerste zullen vergezellen. De bus vertrekt om 12 V2 uur van het Velserduinplein Men kan zich hiervoor opgeven bij den heer de Ruijter, Kortenaerstraat 24. Het tweede en het derde elftal hebben een thuiswedstrijd en ontvangen om 2V2 en 12 y2 uur resp. Concordia 2 en Onze Gezellen 4. Beide elftallen komen eveneens in een nieuwe en voor hun zwaardere afdeeeling uit. Junioren C. en D. gaan resp. in Santpoort en Heem stede te gast en men wenscht de jongste tel gen eveneens veel succes in hun eersten com petitiewedstrijd. Na eenige weken rust in de athletiek-afdee- ling is men ook hier weer met frisschen moed aan een serieuse zaaltraining' begonnen. Hier voor heeft men de beschikking gekregen over de prachtige turnzaal van de R.K. Jon gensschool te IJmuiden, die voor dit doel zeer geschikt is. De eerste indoortraining be gint op Donderdag 8 October a.s. en wel om IV2 uur voor de voetballers (senioren) en om 8V2 uur voor de athleten. Op dien avond ver schijnen natuurlijk alle leden van O.I.V. en zij, die interesse voor de athletiek hebben, zijn eveneens op dien avond van harte welkom. Binnen korten tijd wordt eveneens met tur nen begonnen. VELSER H. B. S. VEREENIGING. De beslissing is gevallen. J.l. Dinsdag hield de Velser H. B. S. Ver eeniging een zeer belangrijke vergadering, waar het voorstel werd ingediend om de thans bestaande vereeniging op te heffen. Te ruim 7 uur opende de voorzitter, de heer v. d. Plas met allen hartelijk welkom te heeten, in het bijzonder den directeur en de leeraren. Na nogmaals uitgelegd te hebben wat de be doeling van deze vergadering was, werd het tot stemming voorgelegd. Het voorstel van de leeraren en het bestuur werd met algemeene stemmen aangenomen en de Velser H. B. S. Vereeniging, die dateert van November 1922, had opgehouden te bestaan. Het bestuur van het vereenigingsjaar 1935 '36 hield echter den verderen avond nog de leiding. De heer v. d. Plas begon uiteen te zet ten, wat er nu gebeuren moest om te trachten weer tot een bloeiende vereeniging te komen. Er aal een nieuw reglement gemaakt worden, dat zoo spoedig mogelijk ter goedkeuring zal worden voorgelegd. De hoofdzaak van de nieuwe vereeniging, zal echter zijn, dat deze nu kan rekenen op den steun van den direc teur en de leeraren, hetgeen zeker voor zeer veel ouders aanleiding aal zijn, hun kinderen lid van de nieuwe vereeniging té laten worden. Het streven van de vereeniging zal dus ook zijn, om den band tusschen leeraren, ouders van leerlingen en leerlingen te vernauwen, met alle middelen, die hiertoe bevorderlijk ge acht kunnen worden. Verdei' zal er meer aandacht worden be steed aan de verschillende takken van sport, waarvan ieder deel een onderafdeeling zal zijn van de groote vereeniging. Er zal ook geen verschil meer zijn tusschen adspirant-leden en leden. Deze worden nu al len gewone leden, de contributie zal dan ook voor alle leerlingen gelijk zijn. Met het op heffen van de oude vereeniging trad ook het bestuur bestaande uit de heeren: v. d. Plas, L. Kwan, J. Rodenberg en H. Wezenaar in zijn geheel af. Er werd een nieuw voorloopig be stuur gekozen, dat zoo spoedig mogelijk een reglement zal maken. Het voorloopig bestuur van de „Vereeniging 1936—'37" ziet er als volgt uit: Voorzitter: H. W. Stol, vice-voorzit- ster: mej. A. Groen, secretaresse: mej. B. Roos, Fr. Netscherlaan 21, Santpoort, penningmees ter: M. v. d. Kooi, 2e secretaris: W. G. Ribbius,

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1