n B. KRAAIJ N-17087 „UNITAS" Het hoogovenbedrijf en de koersdaling van den gulden. .WEERBERICHT SIRENE TOESTEL Zijlstraat 91 - Tel. 17087 Volg. WEEK INST. PONT LUIDSPREKERS BEL OP 2500 SNELTAX STEPHENSONSTRAAT 61 Personeel gevraagd TYPEN STENO BOEKH. DIAS Gr. Houtstr. 15 GARAGE BREESTRAAT 55 Een onderhoud met IrG. A. Kessler. Ir. Kessler ziet in devaluatie een nationaal belang. Ernstig ongeval op Amsterdam C.S. Twee schilders uit de kap gestort. Leiden in feeststemming. Oud-minister Steenberghe optimistisch. De devaluatie en de bloem- bollenhandel. Bloembollenexport weer vrïj. RICHTPRIJS TARWE WORDT NIET VERHOOGD. Officieele (crisis) bekendmakingen GEEN BETER ADRES VOOR UW KLEEDING HAARLEM uit Kennemerland Na Automatiseering EEN RADIOTOESTEL, Telefonisch aangesloten onder ZIJLSTRAAT 91 Haarlem, t.o.Stadhuis TE HAARLEM uitsluitend gevestigd Voor huishouding TALEN IJMUIDEiï. „De devaluatie achten we uit een oogpunt van directe baten van weinig belang, uit een oogpunt van perspectief echter van groot belang". Welken invloed zal de koers daling van den gulden uitoefenen op den gang van zaken bij het hoog ovenbedrijf, dat grioote bedrijf, waar van de resultaten voor onze gemeente van zulk een groote beteekenis zijn. Zal de koersdaling tengevolge heb ben, dat het ruwe ijzer, het hoofd product met grootere kans op een winstmarge met het ijzer van andere landen op de wereldmarkt kan con- curreeren en zullen daardoor voor het bedrijf betere tijden aanbreken? Ziedaar eenige vragen die wij den direc teur der Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrie ken N.V. in een onderhoud, dat hij zoo vrien delijk was ons toe te staan, verzochten ons te willen beantwoorden. De wereldmarktprijs van ijzer en staal aldus de heer Kessler zal door de devalu atie vermoedelijk weinig beïnvloed worden. Dit houdt in, dat de opbrengstprijzen van het door het Hoogovenbedrijf vervaardigde ruw ijzer uitgedrukt in guldens, na de devaluatie ongeveer in evenredigheid daarmee zullen stijgen. Maar, zeide de heer Kessler, hetzelfde geldt ook voor de grondstoffen erts en kalk steen,'die we in het buitenland moeten kop pen. Steenkolen krijgen we ook gedeeltelijk uit de staatsmijnen, maar het grootste ge deelte van de door ons benoodigde kolen komt uit het buitenland. En nu zijn we in groote spanning, wat er met de kolenprijzen zal ge beuren. Dit is op het oogenblik voor ons het grootste vraagstuk. Wat de andere uitgaven betreft, zooals loonen, salarissen, onderhoudskosten, deze zullen althans voorloopig, door de devaluatie niet veel omhoog gaan. En de bijproducten? De bijproducten worden voor het grootste gedeelte op de binnenlandsche markt ge plaatst. De prijzen van cement, ammonium sulfaat en benzol zullen hoogstwaarschijnlijk door de devaluatie aanvankelijk ook geen verhooging' van beteekenis ondergaan. Alles vereenvoudigd voorgesteld, bestaat hetbe drijf uit twee groote partijen: de bijproduc ten als inkomsten met daartegenover dé uit gaven voor loonen, salarissen, onderhoud enz. Dit part is voorloopig althans tamelijk on gevoelig voor de gevolgen van de devaluatie, daarnaast als tweede maar voornaamste part het ijzer, bijna geheel bestemd voor export, en dus zeer gevoelig voor de devaluatie met daartegenover aan de uitgavenkant de grond stoffen die eveneens zeer gevoelig zijn voor de devaluatie. Om die reden is er „voorloopig niet veel nieuws". Wat de kapitaallasten betreft, aldus Ir. Kessler, deze zijn uit den aard der zaak bij een hooger prijsniveau gemakkelijker te dragen. Dit betreft echter alleen de vooruitzichten voor de naaste toekomst. Een ander geval Is het echter, wanneer deze devaluatie tenge volge heeft, dat er een algemeen herstel kan doorbreken In ons vaderland en een verrui ming van den wereldhandel erdoor bevorderd wordt. Dit zou natuurlijk voor het bedrijf zeer te wenschen zijn. Als de wereldmarkt ruimer wordt, zal het zoo worden, dat we er ons min der ongerust over behoeven te maken, dat we ons product niet meer kwijt naken. Summa summarum::: de devalu atie achten we uit een oogpunt van directe baten van weinig belang, uit een oogpunt van perspectief echter van groot belang. Persoonlijk verklaard Ir. Kessler zich een warm voorstander van de devaluatie, niet om het belang van het bedrijf, maar omdat hij UITSLAG OPENBARE VERKOOPING. De Vrijdag in de Griffioen ten overstaan van notaris G. D. Boerlage gehouden open bare verkooping had het volgende resultaat: Het woon- en winkelhuis Kalverstraat nrs. 126 en 126 rood werd gekocht door den heer J. A. Schouten, te Haarlem q.q. voor f 10.000 Het perceel grond aan de Kalverstraat groot 3.21 A. werd gekocht voor f 90 door de Velo-Waschmachine Mij. Het perceel grond aan het Velserduinplein groot 1.14 A., werd gekocht door den heer C. Janus, alhier, voor f 100. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Carolina IJM 26, vangst: 25 manden schel- visch, 90 manden braadschelvisch, 30 man den gul en kabeljauw, 30 manden radio, 25 manden wijting, 800 manden makreel, 230 manden haring. Totaal 1230 manden, bene vens 180 stuks stijve kabeljauw. Hercules IJM 196, vangst: 15 manden schelvisch, 70 manden braadschelvisch, 10 manden gul, 10 manden radio, 35 manden wijting, 10 manden platvisch, 900 manden makreel, 140 manden haring. Totaal 1190 manden, benevens 135 stuks stijve kabel jauw. Rotterdam IJM 112, vangst: 10 manden braadschelvisch, 30 manden kabeljauw, 70 manden radio, 70 manden wijting, 20 man den schol, 900 manden makreel. Totaal 1100 manden. Mary IJM 189, vangst: 15 manden schel- visch, 10 manden braadschelvisch, 140 man den radio, 70 manden wijting, 35 manden kleine schol, 30 manden groote schol en tarbot, 35 manden gul, 80 manden makreel. Totaal 415 manden benevens 25 stuks stijve kabeljauw. Martenshoek IJM 283, vangst: 24 last ha ring, hoofdzakelijk pekelharing. Gorredijk IJM 490, vangst: 30 last haring, hoofdzakelijk steurharing. daarin ziet een nationaal belang. Hij juicht daarom deze devaluatie ten zeerste toe. Ik vrees alleen aldus de heer Kessler, dat men in regeeringskringen de zaak veel te veel als een financieel probleem en veel te weinig als een probleem van het bedrijfs leven beziet, dat een eind moet maken aan het vruchteloos getob met de „aanpassing". Want het is, volgens hem, volstrekt onjuist dat er in ons land op het gebied van de aan passing in al de achter ons liggende jaren al resultaten van beteekenis zouden zijn ver kregen. Voorts achtte Ir. Kessler het van groot be lang, dat de correctie van den gulden zich in een niet te traag tempo zal voltrekken, zoodat deze zoo spoedig mogelijk terecht komt op het uiteindelijk peil. Het tempo, waarin dit proces zal verloopen, zal in hooge mate beïnvloed kunnen worden door de snelheid waarmee de maatregelen worden teruggenomen, die voor talrijke arti kelen in ons land een kunstmatig prijsniveau hebben gecreëerd. DE HUREN IN ONZE GEMEENTE. Vrijdagavond vergaderde de Commissie van Advies inzake eventueele huurinhouding. In verband met den gewijzigden toestand waarbij practisch de verlaging van den huurbijslag weer is teniet gedaan, besloot de Commissie haar werkzaamheden niet te be ginnen. Afgewacht zal worden, hoe deze zaak zich zal ontwikkelen, terwijl de Commissie verwacht dat, daar voor de werkloozen de toestand van 13 September zal worden her steld, er zich na 14 October geen moeilijk heden meer zullen voordoen. Op verzoek van een der partijen zal de Commissie evenwel intact worden gelaten om, mochten zich moeilijkheden voordoen, te trachten deze in onderling overleg op te lossen. MARKTPRIJZEN van Zaterdag 3 October Tarbot per K.G. f 0.82f 0.63 Tongen per K.G. f 1.60—f 0.80 Zetschol per 50 K.G. f 15 Kleine schol per 50 K.G. f 16—f 4.50 Vleet per stuk f 3.10—-f 0.90 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 27 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 20f 11 Kabeljauw per 125 K.G. f 80-f 37 Groote gullen per 50 K.G. f 19 Kleine gullen per 50 K.G. f 16f 8.50 Wij ting per 50 K.G. f 4.70—f 4 50 Makreel per 50 K.G. f 4.60—f 3.80 Heilbot per K.G. f 0.82 Leng per stuk f 3.20 Koolvisch per stuk f 0.85—f 0.40 Versche haring per kist f 2.60—f 2.30 Kleine hake per 50 K.G. f .14 BESOMMINGEN. Trawler: Bergen. IJM. 16, 900 manden 3310. f Logger: KW 177 630. Pekelharing: KW. 153 1110. Een doode, een zwaar gewonde. AMSTERDAM, 3 October. Vannacht is op het Centraal Station een ernstig ongeluk gebeurd. Gedurende de nachtelijke uren zijn schil ders bezig met het verven van de buitenzijde van de eerste stationskap, door tot nog toe onbekende oorzaak zijn hedennacht twee arbeiders gevallen. Een van hen is kort na het ongeluk overleden, de andere is zeer zwaar gewond. Beide schilders, de 28-j. L. en de 23-j. H. waren te ruim 4 uur vannacht naar beneden gekomen om te schaften en om een oogenblik te rusten. Zij zouden te omstreeks half vijf weer aan hun werk- zijn. Op dien tijd hoorden hun mede arbeiders plotseling een gil en eenige doffe slagen. Zoo vlug mogelijk klommen zij naar de plaats, waar zij vermoedden., dat iets ge beurd was. Tot hun groote ontsteltenis zagen zij hun twee kameraden L. en H. op den luifel liggen boven het derde perron. De G.G.D. werd onmiddellijk gewaarschuwd, beide mannen bleken hoogst ernstige verwon dingen te hebben opgeloopen en kort na aankomst in het Binnengasthuis is L. over leden. De 23-jarige H. verkeert nog in diepe be wusteloosheid, zoodat de politie hem nog niet kon hooren. Het is nipt onmogelijk, dat de beide man nen uitgegleden zijn doordat de buitenzijde van de kap door de nachtvorst op verschil lende plaatsen glad was geworden. 3 October ingeluid. De 3 October feestdag is, ouder gewoonte, reeds op 2 October ingeluid. Er was Vrijdag avond een taptoe in het Van dier Werffpark en er ging een fakkeloptocht door de stad. Öm half negen vertrok de enorme stoet van de Kaasmarkt, heit ruime plein in de midden- stad, diait dien deelnemenden vereenigingen tot opstellinigsplaats diende. De fantastische kleurige lichtstoet der vele honderden vroolijk marcheerende Leidenaren, meest jeugdige deelnemers in de bonte scha keering' hunner vereenigingskleedijtrok van hieruit weldra door de drukbevolkte straten van de binnenstad, waar de kijkers rijen-dik dezen ommegang stonden gade te slaan. Zeven muziekcorpsen gingen mee in den optocht en zorgden voor de onontbeerlijke vroolijke marschmuzieik. Langs Haarlemmerstraat, Bréesbraat en de beidie Rapenburgkanten ging het naar hét Van der Werffpark. De Bilt voorspelt: Zwakken tot matige» Noordelijken tot Noordoostelijkeoi wind, licht tot half bewolkt, droog weer, koude ochtend, iets zachter overdag. Verdere vooruit zichten weinig Verandering. THERMOMETERSTAND: Hoogste gisteren 54 F. Laagste hedennacht 40 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 768 m.M. Neiging: vooruit. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Zondag v.m. 4.58 uur; n.m. 5.22 uur. Maandag v.m. 5.46 uur; n.m. 6.08 uur. Dinsdag v.m. 6.36 uur; n.m. 7.01 uur. Mr. Steenberghe, de voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Tilburg en omstreken heeft Vrijdagavond de vergadering van die Kamer geopend met een rede, waarin hij de jongste monetaire maatregelen der re geering besprak. In de eerste plaats zou spr. willen aansporen tot een voor het zaken leven zoo belangrijk optimisme, een optimisme, dat in dit verband ook volkomen zakelijk gefundeerd is. Wan neer de regeering de devaluatie zoo hanteert, dat het devaluatiepercentage het verschil in kostprijs, dat ook na de aanpassingspolitiek tusschen ons bedrijfsleven en dat van het buiten land is blijven bestaan, overbrugt, zal de stimuleerende invloed hiervan zich reeds spoedig in ons bedrijfsleven ma nifesteeren. Spr. legde den nadruk op het economisch element, dat bij de bepaling van het devalu atiepercentage moet overheerschen. Zoowel een te groot als een te klein percentage zou verkeerde gevolgen teweegbrengen. Een te klein percentage zou voor het bedrijfsleven dit funeste gevolg hebben, dat het dan niet overbrugde verschil met het internationaal kostenpeil, alsnog door een opnieuw te voeren aanpassingspolitiek zou moeten worden be streden. Hoewel reeds spoedig een verbete ring in de bedrijvigheid zal kunnen worden geconstateerd, zullen de beste resultaten echter eerst na eenige maanden zich vertoonen. Dit hebben wij ook in Engeland en België gezien, waar zeven a acht maanden na de devaluatie het normaal welvaarts niveau wederom is bereikt. Vele tegenstanders van devaluatie hebben het tegenovergestelde verkondigd, n.l. dat slechts gedurende de eerste maanden voor- deelen te zien zouden zijn. Het feit, dat de aanpassing aan het internationaal kostenpeil de bedrijvigheid cumulatief stimuleert, door dat het betere rendement en/of grootere werk gelegenheid in het eene bedrijf wederom tot verbetering in een anderen bedrijfstak voert, geeft van deze werking op langeren termijn de verklaring. Ook op het gebied van de prijzenpolitiek zal de devaluatie goed moeten worden toege past. Ook hier hangt van de uitvoering alles af. Spr. is het er geheel mede eens, dat de wet tegen de prijsopdrijving noodzakelijk was, doch het zal ook noodig zijn de werking van deze wet strikt te beperken tot de onredelijke prijsverhoogingen. Een normale prijsverhooging, welke het ge volg is van de stijging van den kostprijs mag niet worden tegengehouden. Zelfs bij goede ren, die op het moment van de devaluatie voor radig waren, is dit het geval. Wanneer toch het bedrijfsleven gedwongen wordt, na al de aderlatingen die het reeds bij de dalende markt op het gebied van de voorraden heeft moeten ondergaan, opnieuw practisch op de bestaande voorraden verliezen te lijden, zou dit een slecht begin zijn van de nieuwe econo mische politiek. Wanneer deze goederen tegen oude prijzen verkocht moeten worden, mag men inderdaad van verlies spreken, aange zien de aanvulling van de noodzakelijke voor raden op een hooger prijspeil zal moeten ge schieden. Bovendien zal dit in verschillende bedrijven crediet- en liquiditeitsmoeilijkheden geven. Teneinde verwarring te voorkomen, ware het wel goed, dat de regeering zich op dit punt, ook wat de voorraden betreft, duidelijk uitsprak, aangezien anders te vreezen is, dat de midden stand het slachtoffer zal worden. Deze toch zal het eerst de voorraden moe ten verkoopen en dan voor de moeilijkheid van de prijsverhooging komen te staan. Zal men dus volkomen logisch hier en daar voor sommige artikelen betrekkelijk groote prijs verhoogingen te zien krijgen, zoo beteekent dit toch niet, dat de kosten van levensonder houd in het algemeen belangrijk zullen wor den verhoogd. Immers voor de kosten van levensonderhoud spelen de prijzen van de levensmiddelen de voornaamste rol. Bij een oordeelkundige en resolute hanteering zonder uitstel van de landbouw-crisiswet, met inacht neming van de gerechtvaardigde belangen van den landbouw, is het mogelijk de prijzen van de levensmiddelen op hetzelfde peil als voor de devaluatie te handhaven. Een en ander met bovendien d'e voor ons geheele volk en in het bijzonder voor den landbouw groote winst van een vermindering van de staatsreglemen- teering op dit terrein. DE SALARIEERING VAN HET GEMEEN TELIJK EN PROVINCIAAL PERSONEEL In verband met de monetaire politiek UTRECHT, 2 October. De commissie van samenwerking, bestaande, uit vertegenwoor digers van de hoofdbesturen van het Na tionaal Verbond van gemeente-ambtenaren, den Nederlandschen bond van gemeente ambtenaren, den Algemeenen Nederland schen Politiebond en den Algemeenen Bond van Provinciaal personeel heeft in een spe ciaal daartoe belegde bijeenkomst te Utrecht onderzocht, welke maatregelen met betrek king' tot de salarieering-van het gemeentelijk en het provinciaal personeel gewenscht zijn, als gevolg van de wijziging onzer monetaire politiek. Een sub-commissie werd belast met de voorbereiding dier maatregelen op korten termijn. Storting van valutaverschil in Surplusfonds. Het bestuur van de Stichting Bloembollen Surplusfonds, gevestigd te Haarlem, deelt mede. op grond van art. 4 lid 1 onder b. van het Bloem'bollensaneeringsplan 1936 (export) besloten te hebben, dat de exporteurs ver plicht zijn met de Stichting een overeen komst te sluiten, waarbij zij zich verbinden aan de Stichting te zullen betalen het ver schil tusschen den buitenlandschen mini mumprijs op den dag van boeking van de order en dien op 23 September 1936 en voor deze betaling zekerheid te stellen ten ge- noege der Stichting. Het betreft hier dus, zoo zet het Weekblad voor Bloembollencultuur uiteen, de valuta winst die de exporteur maakt op de orders, die na de devaluatie zijn geboekt, te doen toekomen aan het geheele vak, door deze extra-winst te doen vloeien in het Surplus fonds. De minimumprijzen worden voor de landen die niet gelijktijdig gedevalueerd hebben en die den invoer van bloembollen niet hebben gecontingenteerd, verhoogd met een percen tage, overeenkomend met het devaluatie percentage. Het verschil tusschen dezen mi nimumprijs en den ouden minimumprijs (in guldens) moet de exporteur aan het Surplus fonds afstaan, zoodat er voor den exporteur geen enkele reden is om te verkoopen bene den den prijs (in buitenlandsch geld), die ook voor dien tijd werd genoteerd. De redactie van het Weekblad lijkt dit een zeer gelukkige maatregel en zij vertrouwt, dat het geheele vak zich er mee zal kunnen ver eenigen. Zooals gemeld werd Maandag op last der regeering de bloembollenexport voorloopig stopgezet, in verband met de waardeverminde ring van den gulden en den onzekeren toe stand. Thans is de export weer vrijgegeven. Certificaten van uitvoer worden op de gewone wijze verstrekt. De regeering heeft in overleg met het bestuur der Nederlandsche Sierteelt Centrale de minimumprijzen verhoogd. Naar aanleiding van de verschillende ver zoeken, tot den minister van landbouw en visscherij gericht, om den richtprijs van tarwe, welke f 9 bedraagt, te verhoogen, kan worden medegedeeld, dat hierop door den minister afwijzend is beschikt. Wel heeft de minister gemeend, in de be staande regeling eenige wijziging te moeten aanbrengen, om eenige onjuistheden, die speciaal bij de verlaging van den richtprijs zwaar drukken, weg te nemen. De richtprijs werd toch door de telers eerst behaald voor tarwe, die omstreeks 1 Februari door hen werd afgeleverd. De tarweVerbouwers ontvin gen voor de tarwe, afgeleverd in den herfst, dus niet den richtprijs. De minister heeft gemeend, hierin eenige wijziging te moeten brengen door den richtprijs op een vroegeren datum te doen bereiken. Voor dit jaar is deze datum vastgesteld op 1 Sep tember. De aflevering in den aanvang is wat aan trekkelijker gesteld, wijl het van groot belang werd geacht, de aflevering door de landbou wers zonder stagnatie te doen plaats hebben. Voor latere leveringen wordt de prijs van f 9 per 100 kg met 3 cent per week verhoogd. Aan de hand van deze regeling zullen de tarwe-organisaties, ieder voor eigen gewest, speciale regelingen ontwerpen. Maandag 5 Oct. 's avonds 8 uur begin ESPERANTO-CTTRSTJS Baanstraat 92, Beverwijk Geeft u nog heden op. STEUNVERGOEDING ERWTEN De Nederlandsche Akkerbouw- centrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erw ten van de kwaliteitsklasse C, gedenatureerd in het tijdvak van 21 September 1936 tot en met 26 September 1936 2.60 per 100 kg. zal bedragen. Voor in datzelfde tijdvak ge denatureerde groene erwten van de laagste klasse en andere erw ten zal die steunvergoeding 2.10 per 100 kg. bedragen. STEUNVERGOEDING VEBD- BOONEN De Nederlandsche Akkerbouw- centrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor veldboonen, welke volgens de dateering van het dorschbriefje zijn gedorscht in het tijdvak van 2 3 September 1936 tot en met 26 September 1936 3.25 per 100 kg. zal bedragen. 's-Gravenhage, 2 October 1936 ONTHEFFING ZOUTVERBOD VISSCHERIJ De Nederlandsche Visscherij- centrale brengt ter kennis van belanghebbenden, dat aanvraag formulieren ter verkrijging van (beperkte) ontheffing van het z.g. zoutverbod, hetwelk met in gang van 1 October 1936 weder in werking is getreden, op ver zoek verkrijgbaar zijn bij de Ne derlandsche Visscherij centrale, Juliana van Stolbergplein 3-4, 's-Gravenbage, alsmede bij bet uitvoercertificatenbureau, Rijks- vischbal te IJmuiden en bij de controleurs der Nederlandsche Visscherijcentrale te Vlaardingen, Da Costastraat 18 en te Katwijk aan Zee, Ten Brittenstraat 60. Zonder de op deze aanvraag--- formulieren af te geven vergun ningen is het gebruik van zout ter verduurzaming van alle soorten haring in verschen, gekoelden of bevroren toestand verboden. 's-Gravenbage, 2 October 19 36 13 Regels 25 cent Elke regel meer 10 ct. (uitsluitend bij vooruitbetaling) Luidsprekers, na 9 uur 's och tends aangeboden, kunnen niet op denzeUden dag worden geplaatst. TE KOOP wintermantel, br. gr. kr. m. 46 6.50, w. laqué k. ledik. m. bed tot 7 j. 6. Fiets m. stoel tje nieuw 1. Kerkerinklaan 31, Santpoort. TE KOOP een eiken theem. en salont., samen 10, z. g. a. n. Adr. te vern. bur. van dit blad TE KOOP winterjas, v. leeft. 18- 2 0 j. 5. Mot.rijgl., m. 4 3 (nieuw) 2.5 0. Tuinmeub., taf. m, vier st. 4. Lamp (perk.) 2, Hangmat (compl.) 2. Ligstoel (vouwb.) 4. Santpoort St. Litslaan 41. Wie wil een groot werkloos gezin helpen aan wat DEKENS? Adres te vernemen bui', van dit blad (drie-vier-vijf-zes) Het aangewezen adres voor toer- en trouw- rijden met 6-persoons luxe auto's dat in alle opzichten voldoet, is een van de Firma HEES Co. te DELFT. Ieder die een derge lijk toestel bezit, is vol lof over de ontvangst van trawler- en loggerberichten. De heer L. C. van der Zwan, Heems kerkstraat 23 schrijft ons hierover het volgende: „Wat betreft het door mij gekochte Logger-radiotoestel van den heer B. KRAAIJ, Stephensonstraat 61, verklaart ondergeteekendé, dat dit toestel in alle opzichten goed voldoet. Ook de ontvangsten van trawlers en loggers zijn zeer duidelijk". Deze toestellen zijn te beluisteren en te verkrijgen bij onzen agent TELEF. 4325 ERRES, PHILIPS en alle andere merken toestellen even eens verkrijgbaar. Betaling wordt geregeld in overleg met den kooper. Ook UW adres voor BANDAGES HYGIËNISCHE ARTIKELEN en de NIEUWSTE MODELLEN VROUWENSPUITEN met gebruiksaanwijz ng (Vraagt gratis prijscourant) LET VOORAL GOED OP BOVENSTAAND ADRES Mevr. van Lennep, Heerenweg 142 verlangt met 1 Nov. een TWEE DE MEISJE. Zonder goede mond. getuigen onnoodig zich aan te melden. Te koop aangeb. een GOIJDE HANDWAGEN. Te bevr. w'ater- vlietstraat 47 Velsen Nrd. TE KOOP pracht vosbont, keuze uit 2, pr.s per stuk 6 en 10. Wijkerstraatweg 283, Velsen N. Gevr. in kl. gezin. EENV. MEIS JE, R.K., ongev. 18 j., goed kunn werken, van 92.30. Zond. vrij. L. 3. V. g. g. v. Br. G 1566 bur. van dit blad Gevr. DAGMEISJE van 8.303.30 uur. Vrijdag langer. Aanmelden tusschen 7 en 8 uur Heussensstr. 113. IAanv. nieuwe clubs Lesg otaal IO. Lesg. p mnd 3 50 Lesg. p. mnd. 4.50 esg. p. mn 4. "O Tosp. gratis Oude Grach 71 Voor direct gevraagd DIENSTBO DE. intern, zelfst. k. w. en koken. Rijksweg 250, Santpoort.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3