ALLEEN Langer leven. icueiiv Waardeerend oordeel van 't publiek BEVERWIJK De koster van de Ned. Herv. Kerk jubileert. IS N.V. v.h. P. Schuckink Kool, Beverwijk CASTRICUM Z A T E R D X' G 3 C T. 1936 Standaardloonen worden gewijzigd. Onderscheid tusschen beroeps- werkloozen en hen die tot werken bereid zijn. Japan neemt maatregelen lil Noord-China. door regelmatige en doeltreffende reclame kunt gij Uw omzet ver- grooten I Alleen in deze Courant adverteert U doeltreffend TJtfNCEM ADRES VAN TUINBOUW-ORGANISATIES De plaatselijke tuinbouworganisaties hebben een adres aan den gemeenteraad gericht van den volgenden inhoud. De besturen van de afdeeling Beverwijk van den R. K. Dioc. Land- en Tuinbouwbond, den Chr. Boeren- en Tuindersbond en den Ned. Tuindersbond nemen de vrijheid, u te verzoeken evenals vorige jaren aan de tuin ders, die een daartoe strekkend verzoek richten, van gemeentewege een geldelijke ondersteuning en bonnen voor goedkoope le vensmiddelen te verschaffen, waarbij rekening wordt gehouden met de grootte van het ge zin." Daarbij wordt gevraagd een verstrekking van mest en kunstmest, teneinde de bedrijven te kunnen voortzetten. In afwijking van de tot dusver gevolgde ma nier van uitkeering van de steungelden over de veilingen verzoeken de samenwerkende or ganisaties de medewerking van den raad om deze uitkeeringen te doen geschieden door de penningmeesters van de bovengenoemde organisaties, voor hun leden. In verband met den groeten nood onder de tuinders hopen de organisaties een spoedige en gunstige beslissing te mogen ontvangen. DE RIJKSPOSTSPAARBANK IN SEPTEMBER. Aan het post- en telegraafkantoor te Bever wijk en de daaronder ressorteerende hulpkanto ren werd in de maand September ingelegd f 57530,54 en terugbetaald f 50,288,76. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje droeg het nummer 19725. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. 2 Oct. 1936. Waschpeen per kist 40 cent. Spinazie per kist 2845 cent. Sla per kist 20—30 cent. Postelein per kist 3050 cent. Andijve per kist 1025 cent. Wortelen per bos 35 cent. Raapstelen per bos 2 cent. Peterselie per bos 1iy2 cent. Selderie per bos 12y2 cent. Prei per bos 48 cent. Bloemkool le soort per stuk 811 cent. Bloemkool 2e soort per stuk 34 cent. Tomaten per K.G. 29 cent. Capucijners W. per K.G. 1018 cent. Pronkboonen per K.G. 2Vz4V2 cent. Snijboonen per K.G. 821 cent. Dikke boonen per K.G. 1019 cent. Sperc.b. z. dr. per K.G. 1216 cent. Spruiten per KG. 610 cent. Knollen per stuk 26 cent. Komkommers per stuk 16 cent. Roode kool per stuk 45 cent. Gele kool per stuk 35 cent. Groene kool per stuk 2—3 cent. Aardbeien per doosje 15—28 cent. Appelen per K.G. 816 cent. Peren per K.G. 1020 cent. Druiven per K.G. 2025 cent. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: P. B. Lemmens, vertegenwoordiger, van Eindhoven, Narcissenweg 15 a. A. A. van der Meij en gezin, fabrieksarb., van Velsen, Galgenweg 81. A. A. M. Hoogeboom, dienstbode, v. Velsen. Hobbesteeg 4. J B. van Gellekom en gezin, metselaar, van Velsen, C. H. Moensstraat 12. P. W. Hoogers, ambt Ned. Sp, v. Zand- voort, Kees Delfsweg 50. M. Zaal dienstbode, van De Rijp, Meerstraat 76 P. G. Peperkamp, hulp in de huish., van Amsterdam. Breestraat 66. N. Rozemeijer en gezin, bankwerker, van Velsen, Gladiolenlaan 51. H. Slager, dienstbode, van Amsterdam, Noor derwijkwég 42. PJ. C. Gillissen, zonder ber., van Vlissin- gen, Breestraat 19. A. Feenstra en gezin, vischventer, van Sneek Visscherstraat 3. Fl. J. Hedrickx, dienstbode, van Melick-Her- kenbosch, Vondeilaan 15. P. Sta van Lieshout, fabrieksarbeider, v. Velsen, Koningstraat 168. M. J. Bamberger, dienstbode, van Haar lem, Voorstraat 28. P. M. Kreeft, en gezin, tuindersknecht, van Haarlemmermeer, Nooderwijkweg 69, A. Terluin, hulp in de huishouding, van Ber gen (N.H.jGladiolenlaan 51. G. Ch. van der Aar, zonder beroep, van Haarlem, Arendsweg 206. C. Hemelrijk, marechaussée, van Aarden burg, Groenelaan 71. C. J. R. Lappöhn, arts, van 's-Gravenhage, Dr. Schuijtstraat 8. Vertrokken: W. M. Klonen, zonder ber., naar Rotterdam, 1, Diergaardestraat 11. H. B. van Brussel en gezin, gepens.. naar Den Helder, Prof. Zeemanstraat 6. M. Vos, dienstbode, naar Velsen, Frans Nae- reboutstraat 55. M. H. DankeC, zonder ber., naar Haarlem, Zwaluwstraat 38. Th. J. Seignette, zonder ber., naar Velsen, Pensionaat „De Voorzienigheid". N. J. van der Meulen en gezin, z.b., naar Am sterdam, Bentinckstraat 109 II. M. Wernke, dienstbode, naar Velsen, Rijks straatweg 248. J. C. Lubseh en gezin, zonder ber., naar Amsterdam, Antillenstraat 12 I. De heer A. Smaal in het zilver. In een kort bericht maakten wij reeds mei ding van het vijfentwintig-jarig ambtsjubi leum, dat de koster van de Ned. Herv. Kerk de heer A. Smaal a.s. Zondag 4 October hoopt te vieren. De heer A. Smaal werd op 1 October 1911 door den kerkeraad aangesteld als opvolger van den heer Scholts. De koster vervult in het kerkelijk leven een gewichtige functie en zijn bemoeiingen bij de uitoefening van den eere- dienst zijn zeer talrijk. In een kwarteeuw kan er ondanks de snelheid, waarmede wij leven vooral in onze dagen ontzaglijk veel gebeuren Ook de jubileerende koster heeft talrijke ver- anadering aanschouwd en hij kan daar veel over vertellen. Toen hij op den eersten Zondag bij de aanvaarding van zijn ambt dienst deed in de kerk onderging hij den vuurdoop, hoe wel hij assistentie verleende bij de plechtig held van het doopen. Voor den nieuwen koster beteekende dit een directe aanpassing bij bij zondere hoogtijdagen die hij in zijn verdere loopbaan nog zoovele malen zou meemaken. Het ambt van koster is niet alleen gewichtig, maar het is ook veelzijdig ,want talrijk zijn zijn werkzaamheden. Zoo herinnerde de jubi laris zich b.v. het „stoventijdperk". De kerk gangers kenden in hun kerk geen andere wijze van verwarming, dan door middel van een kool vuur in een stoof. Was er een avond dienst, dan was het huis van den koster reeds eenige uren te voren een rookerij geworden. Eenige honderden turven moesten dan name lijk in zoogenaamde „dove kolen" (afgeleid van gedoofde kolen) worden herschapen en dat ging met een groote rookontwikkeling ge paard. In het „rookhok" bij de kerk werden deze kolen opgegloeid, om in de stoven de kerkgan gers een aangename warmte te bezorgen. Later werd in de verwarming een groote ver betering gebracht door de plaatsing van twee reusachtige kachels, die elk vier H.L. kolen verslonden. Tenslotte deden de gasradiatoren hun intrede en het ligt voor de hand, dat de koster er minstens evenzeer mee ingenomen was, als de kerkbezoekers. Ook in de verlichting kwam een ingrijpen' de verandering. Een gasverlichting verving die met de kaar sen, al deed de heer Smaal daarvan dan ook noode afstand. De jubilaris houdt van de his torie en in de eeuwenoude geschiedenis van deze mooie kerk mag hij gaarne vertoeven. En de verlichting met kaarsen, die in de prach tige koperen kronen haar flakkerend licht ver spreiden is hem nog altijd een lust voor het oog. In plechtige avonddiensten, als b.v. op den Oudejaarsavond, kan hij in dit opzicht zijn zin voor de historie bevredigd zien. In zijn loopbaan van een kwarteeuw heeft de jubileerende koster zijn diensten onder vier predikanten verricht. Achtereenvolgens zag hij Ds. J. C. V. van Bemmel, Ds. G. B. Wes tenburger en Ds. Jac. Poort naar elders ver trekken. Thans is het Ds. C. M. Krijger, die de geestelijke leider is van de Ned. Herv. Ge meente. Vijf en twintig lange jaren heeft de heer Smaal het ambt vervuld Maar hij jubileert niet alleen. „Wil een koster zijn ambt goed vervullen, dan is de hulp van zijn vrouw daarbij onmisbaar". En daaraan heeft het den jubilaris niet ontbroken, zoodat de talrijke gelukwenschen, die dien jubileerenden koster op den dag van zijn jubileum ongetwijfeld zul len worden aangeboden, niet alleen hem, maar ook zijn echtgenoote zullen gelden. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN EN DOKTOREN. Zondag 4 October wordt de dienst voor spoedgevallen waargenomen door Dr. Jac. v. d. Ree, Dr. Schuitstraat 44, Telef. 2251. In de week van 4 tot 11 Oct. is de apotheek Donker, Breestraat 67, Telef. 2037 belast met den Zondags- en nachtdienst. CURSUSSEN IN ESPERANTO. Maandag a.s. zal in het gebouwtje aan de Baanstraat te Beverwijk een cursus voor be ginnelingen in Esperanto beginnen, waar voor zich reeds 27 deelnemers hebben aange meld. De vervolgcursus op de Dinsdagavon den mag zich eveneens in een groote belang stelling verheugen. Daarvoor zijn reeds 22 deelnemers ingeschreven. Vervolgens wordt nog een speciale cursus ingesteld voor het diploma A op de Woens dagavonden, aanvangend op 21 October. Al deze cursussen worden georganiseerd door de plaatselijke afdeeling van de Federatie van Arbeiders Esperantisten. BEZOEK VAN DEN COMMISSARIS DER KONINGIN. Vrijdagmiddag heeft de commissaris der Koningin zijn jaarlijksch bezoek aan onze gemeente gebracht. Zijn Excellentie arriveerde tegen half vijf aan het stadhuis, waar hij werd ontvangen door burgemeester H. J. J. Scholtens en de beide wethouders N. J. Out en W. van Dok. Na inspectie van het gemeentehuis maakte de commissaris in gezelschap van het ge meentebestuur een wandeling naar den Nieuwen weg waar de in werkverschaffing uitgevoerde verbreeding van de buitenhaven in oogenschouw werd genomen. De Commissaris, die op zijn inspectiereis vergezeld wordt door Mr. A. J. Backer, hoofd commies ter Provinciale Griffie, vertoefde daarna nog eenigen tijd ten huize van den burgemeester en vertrok te ruim zes uur naar Haarlem. i a (Volgens statistieken uit verschil lende landen werd het gemiddelde kind van 50 jaar geleden niet ouder dan 40, het kind van heden zal door verbeterde hygiëne en vordering der medische weten schap gemiddeld 57 jaar oud worden.) Dit is nog eens een statistiek, Die aan de menschheid vreugd kan geven, De mensch wordt niet zoo gauw meer ziek En blijft beduidend langer leven. De vergelijking is gelegd Tusschen een halve eeuw geleden En, 't mag met rechte trots gezegd, Den veel gezonder dag van heden. 't Bestaan moog' niet steeds vroolijk zijn, Veel zenuwachtiger en banger, Toch daalt nog steeds de sterftelijn, Wij leven, ondanks alles, langer. En steeds nog vordert, stap voor stap, De hygiëne allerwegen, Steeds verder schrijdt de wetenschap En houdt den dood steeds langer tegen. Een honderdjarige is thans Een wezen van bijzondre orde, Uw achterkleinkind heeft een kans, Om zeer normaal zoo oud te worden. Het is een mooie erfenis, Om aan het nageslacht te geven, Waarvan de schoone leuze is: Hiep, hiep, hoera lang zal het leven! P. GASUS. 7» (Adv. Ingez. Med.) WIJDINGSAVOND NED. HERV. GEMEENTE. Op Woensdag 11 November zal in de Ned. Herv. Gemeente de eerste wijdingsavond wor den gehouden. Spreker is Ds. I. Voorsteeg uit uit Den Haag over: Simson. De tweede wijdingsavond zal in het begin van het nieuwe jaar plaats hebben. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: H. de Vries en F. van IJsel- muijden; Ch. F. M. Lomans en J. J. W. van Doorn; N. J. van Opzeeland en J. A. M. Brantjes. Getrouwd: B. Q. Warmenhoven en J. Gonet; Th. de Winter en A. Tekstra; R. Wag- ter en J. de Vries. A. Bloemendaal en S. Span jaard; S. P. de Goede en A. Schuijt. Bevallen: C. Reimesv. d. Maarten, z.; M. BelfroidVinke, z.; J. M. Ph. Gooijervan Zijl, z.; A. M. KlousBrinkmans, z.; A. M. HilbersBart, d.; J. VisscherHofland, z.; M. BruijnsGiroldi, z.; G. van Egmond Rumping, d.; A. Ph. Th. de BouvréTeeling, d.; A. H. HoogbruinMuller v. Voorst, z.; G. Sluitervan Ekeren, z.; J. M. EeltinkRum- ping, z.; F. A. Wijker—v. d. Laag, d.; A. E. Fliermanv. Bugnum, z.; G. C. Kruishoop Boot, z. Overleden: J. Schuitemaker, oud 16 jaar, d. van P. Schuitemaker en A. J. Siebers; levenl. aangegeven kind van C. Appel en A. M. Half; J. Numan, 2 jaar, z. van H. Numan en H. H. Brandjes; J. Zwaan, 66 j., geh. met Tr. Terol. PERSONALIA. Voor het door den Ned. Lawn Tennisbond in Den Haag afgenomen examen slaagde mej. J. Spruyt te Beverwijk, als tennisspelleister van den N. L. T. B., waardoor zij de bevoegdheid verwierf als tennistrainster les te geven. KUNSTENAARS-CONGRES VOOR GEESTELIJKE WEERBAARHEID. Het bestuur van de Jongeren Vredesactie verzoekt ons opneming van het volgende: 10 October a.s. zal te Amsterdam plaats hebben een congres voor Geestelijke Weer baarheid, waartoe alle kunstenaars hier te lande worden bijeengeroepen. Tot het houden van dit congres georgani seerd door de Jongeren-Vredesactie, werd be sloten op de conferentie van letterkundigen welke 16 Mei j.l. te Amsterdam werd gehouden en waaraan ongeveer 60 letterkundigen deel namen. Reeds meer dan 100 letterkundigen ondersteunen deze opzet. Het uit hun midden gevormde Comité van aanbeveling bestaat uit de dames en heeren Dr. K. J. L. Alber- dingk Thijm, Dr. MennO ter Braak, Jelle Brouwer, Antoon Coolen, Dirk Coster. David de Jong Jr., Marianne Philips, Henr. Roland Holst, Eva Raedt de Canter, Herman Rob bers, Jhr. Dr. Nico van Suchtelen en Elizabeth Zernike. Comités van aanbeveling van architecten, schilders, tooneelspelers, musici, worden ge vormd. Inlichtingen over dit congres zijn te ver krijgen aan het organisatie-bureau, Roelofs straat 84 den Haag. DE STAND DER WERKLOOSHEID. Bij den gemeentelijken dienst der werk loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling stonden aan het einde dezer week in totaal 1042 werkloozen ingeschreven tegen 1011 aan het einde der vorige week. Voor Beverwijk was het cijfer 954 (vorige week 928) en voor Heemskerk 88 (83). GEVONDEN EN VERLOREN. De politie verstrekt inlichtingen omtrent onderstaande gevonden en verloren voorwer pen: Gevonden: een kleedje, een postduif, een blauwe baret, een nestkastje, 2 ceintuurs, een muts.. Verloren: 4 belastingmerken, 1 motorhand' schoen, een handje, een rozenkrans, 2 paar regenpijpen, een „Eversharp"-vulpotlood. DIEFSTAL IN MAGAZIJN „DE DUIF" In magazijn „De Duif" werden diefstallen gepleegd van verschillende kleine voorwer pen. Eenige jongelui werden op heeterdaad betrapt toen zij ballen en portemonnaies ont vreemden. De jongens zijn aan de politie overgeleverd, die proces-verbaal heeft opge maakt. RIJWIELDIEFSTAL. Bij de bloemenveiling Centrum is Vrijdag middag, toen de bloemenmarkt in vollen gang was, een fiets gestolen. MARKTBERICHTEN. Noteering van 2 October 1936. Spinazie per kist 0.160.24 Postelein, per kist 0.200.40 Andijvie per kist 0.130 24 Wortelen per bos 0.020.03V2 Bieten, per K.G. 0.020.03 Komkommers, per 100 2.505 Aardappelen, klei, per K.G. 0.02y20.04'/z Doppers per K.G, 0.26 Capucijners per K.G. 0.24 Snijboonen per K.G. 0.19y2 Heerenboonen per K.G. 0.090.13 Trosboonen per K.G. 0 17</2 Spruitjes per K.G. 0.070.11 Roode kool per 100 3.506 Savoyekool per 100 4.50 Bloemkool per 100 616 Uien per K.G. 0.02y2 Prei, per bos 0 06—0.10 Sla, per kist 0.130.34 Pieterselie per kistje 0.20 Selderie per kistje 0.16 Appelen, per K.G. 0.120.24 Peren per K.G. 0.140.28 Aardbeien, per doosje 0.16 Druiven per K.G. 0.170.24 TUINBOUWVEREENIGING „ONS BELANG" Marktbericht van 2 October. Andijvie per kist 720 ets. Sla per kist 20 ct. Spinazie per kist 18 ct. Groenekool per stuk 1 /122 1/2 ct. Dubb. boonen per K.G. 7 1/216 1/2 ct. Enk. boonen per K.G. 5 1/2 ct. Snijboonen per K. G. 8 1/221 1/2 ct. Rentegevers per K.G. 715 ct. Spruiten I per K.G. 912 ct. Spruiten II per K.G. 3 1/2—6 1/2 ct. Aardbeien per doosje 20V2 ct. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johannes Cornelis, zoon van Joh. J. de Zeeuw en Ch. Schaap; Hendrikus En- gelbertus, zoon van Fr. Wulp en A. G. Zon neveld. Overleden: Lambertus Stuifbergen, oud 66 jaar echt gen. van J. M. Logman; Anna Stuif bergen cud 16 jaar dochter van Jac. Stuifber gen en H. Emke beiden wonende alhier. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen: M. de Graaf en gezin van Terschellingen; M. C. Peperkamp van Hillegom; Wed. A. Snoeek van Heemskerk; Wed. A. Munster, J. W. Feerink en echtgen., H. J. Kroonenburg allen van Amsterdam. Vertrokken personen: L. W. Th. Voetel en gezin naar Limmen; F. Scheepbouwer, G. de Wit, F. P. Pieters en gezin allen naar Amster dam; M. M. van Velzen naar Limmen; H. A. van der Steen naar Bergen (N.H.)J. Wiese- mann naar Zeist; J. v. Westervoort en echtg. naar Zaandijk; L. Egberts en gezin naar den Haag; W. Witkamp en gezin, M. Bouman bei den naar Soest. RESTITUTIE BIJ UITVOER VAN EIEREN. 's GRAVENHAGE, 2 October. Ten gevolge van het verbod van den uitvoer van goud, is het voor de Nederlandsche exporteurs van eieren voordeeliger geworden, om naar Enge land te exporteeren. Het gevolg zou kunnen zijn, dat de prijs van het ei op de binnenland- sche markt tot een voor den verbruiker te hoog peil zou stijgen vandaar dat het ge- wenscht is, het bedrag van de graanrechten, dat bij uitvoer wordt gerestitueerd te verla gen, evenwel met inachtneming van een vol ledige vergoeding aan den pluimveehouder, van het bedrag waarmede de buitenlandsche voederprijzen zijn gestegen. In verband met een en ander is de restitu tie die tot nu toe voor kippen- en eenden eieren was vastgesteld resp. op 85 cent en 50 cent, bepaald op 60 cent en 50 cent per 100 stuks. Bij het beschouwen van den loop der eieren- prijzen in de naaste toekomst, dient er reke ning mede te worden gehouden, dat ten gevol ge van de geringe productie in het najaar steeds een prijsverhooging pleegt in te treden. Regeling met ingang van 4 October opgeschort. De Regeeringspersdienst deelt het volgen de mede: Een dezer dagen is, in aansluiting op het geen door den minister-president daarom trent in de Tweede Kamer werd verklaard, door den minister van Sociale Zaken be kend gemaakt, welke regeling in de plaats van den huurbijslag is getroffen. Bij de circulaire van 31 Juli, waarin de herziening van de steunregeling, welke 13 Sept. jl. in werking trad, is vervat, is, behal ve de gewijzigde regeling van den huurbijslag o.m nog opgenomen een bepaling omtrent vaststelling van standaardloonen voor arbei ders die langdurig werkloos zijn. Uit overweging, dat, tengevolge van de wij ziging in de monetaire positie, eenige werk verruiming tot stand zal komen, heeft de minister van sociale zaken besloten, ook in dit laatste voorschrift wijziging aan te brengen. Deze wijziging komt hierop neer, dat de bepaling wordt opgeschort ■voor arbeiders, die uitsluitend ten gevolge van gebrek aan werkgele genheid op steun aangewezen zijn geweest, en omtrent wier bereidheid tot arbeiden geen twijfel bestaat. Im mers deze hebben thans de kans om weer aan den arbeid te komen. De regeling tot vaststelling van standaardloonen zal echter van kracht blijven voor die ondersteun den, van wie is gebleken of moet wor den aangenomen, dat hun langdu rige werkloosheid moet worden toe geschreven aan de omstandigheid, dat zij niet of niet voldoende naar werk omzien. Zal dus eenerzij ds het voorschrift betref fende de standaardloonen worden opgeschort voor zoover de arbeiders betreft die weliswaar reeds geruimen tijd werkloos zijn, doch die niettemin geen prikkel tot het zoeken van werk behoeven, anderzijds zullen de bedra gen der vastgestelde standaardloonen, waar de regeling uitsluitend voor de beroepswerk- loozen en in het algemeen voor diegenen die op den steun blijven leunen, zal gelden, wor den verlaagd. Daar aan de regeling een ander karakter zal worden gegeven, heeft de minister, in afwachting van de nadere ten deze aan de gemeenten te geven voorschriften, besloten, de regeling der standaardloonen met ingang van 4 October e.k. voorloopig op te schorten. PEKING, 2 October (Reuter-A. N. P.) De Japansche militaire attaché te Peking heeft verklaard, dat de Japansche autoriteiten in Noord-China maatregelen nemen voor het geval de Chineesch-Japansche onderhande lingen, die spoedig te Nanking zullen aan vangen, mochten mislukken. De Noord-Chineesche bladen stellen de in tensieve militaire voorbereidingen in het licht, die in Binnen-Mongolië aan den gang zijn met hulp van 'n buitenlandsche mogend heid en verzekeren, dat deze voorbereidse len de provincie Soei Yoean bedreigen. SJANGHAI, 2 October (Reuter-A.N.P.) De Britsche vlootautoriteiten hebben regelingen getroffen voor de evacuatie van Britsche vrouwen en kinderen uit Hankau en andere havens aan de Yangtse, wanneer dit noodig mocht blijken. Men legt er echter den nadruk op, dat er geen reden is zich ongerust te maken, aangezien het hier zuiver voorzorgs maatregelen betreft. In Japansche kringen alhier raamt men, dat ongeveer 70.000 Chineesche soldaten sa mengetrokken zijn tusschen Sjanghai en Nan king. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochgoil, Vancouver n. Rotterdam 2 van San Francisco. Boschdijk 29 v. R.dam te New-Orleans. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein (uitr.) 2 van Kaapstad, i Jagersfontein (thuisr.) pass. 30 Perim. i Nijkerk (uitr.) 2 te Antwerpen. B HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk 2 van A.dam n. W.-Afrika. Maaskerk (thuisr.) 1 te Accra. Reggestroom (thuisr. 1 van Dakar via Havre HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk 1 van A.dam te Hamburg. Serooskerk 2 van R.dam n. Japan. i HALCYON LIJN. Flensburg, Oxelosund n. Vlaardingen p. 1 Brunsbuttel 3 (7 v.m.) verw. Stad Amsterdam 1 v. Stockholm n. Lulea. Stad Haarlem, Constantza naar Londen 1 OllfiSS&ïlt '#tad Zwolle Tunis n. R.dam p. 30 Gibraltar KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Costa Rica 2 v. A.dam n. W.-Indië. Bacchus 2 v. Amsterdam n. Stamboul. Ajax 2 van Amsterdam n. Alicante. Ulysses 2 van Tanger n. Gibraltar. Aurora 2 van Rotterdam n. Genua. Achilles 1 van Lissabon te Genua. Bodegraven A.dam n. Chili 1 te Cristobal. Ganymedes 2 van Hamburg te Amsterdam. Hebe A.dam n. Kopenhagen p. 2 Holtenau. Mars 1 van Bari n. Calamata. Medea A.dam n. West-Indië p. 1 Dungeness. Nereus 1 van Gothenburg n. Aarhuus. Orestes 2 van Rotterdam n. Piraeus. Oberon 2 van Amsterdam te Hamburg. Orion 1 van Trapani te Lissabon. Rhea 1 van Napels n. Barcelona. Simon Bolivar 1 van A.dam te Hamburg Cottica 2 van New York n. Port-au-Prince Luna 2 van New York n. Curasao. Alkmaar 30 van Tocopilla n. Arica. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Eemland 8 v. Buenos Aires te Amsterdam. NEDERL.-IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Agatha 30 Sept. van Singapore naar Pladjoe. Agnita 20 van Houston naar Hamburg. Rouaan. Angelina 28 v. Soesoe n. Telok Anson, Miri Foochow, Amoy, Swatow. Mirza 1 te Pauillac verw. n. Rouaan, St. Kitts v.o., 4 Oct. te Rouaan verw. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Modjokerto (thuisr.) 1 te Suez. Sibajak (thuisr.) 2 te Suez. Garoet (thuisr.) 1 van Padang. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Aldabi 30 van R.dam te Buenos Aires. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Alhena, (thuisr.) p. 2 Ouessant. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. City of Batavia Hankow n. Rotterdam 1 v. Colombo. Groote diepgang. Het Grieksche stoomschip „Eleni", dat te Amsterdam een lading superphosphaat had ingenomen voor Durban, passeerde het Noord zeekanaal uitgaand met een diepgang van 8 Meter. Reis voortgezet. Het Nederlandsche motorschip „Oldambt" dat op reis van Wesseling naar Koningsber gen alhier binnenliep met motorschade, heeft deze schade hersteld en de reis naar de haven van bestemming voortgezet. Borgstelling afgegeven. Het Engelsche stoomjacht „Rosaura", dat j.l. Zaterdag te Amsterdam het Nederlandsche motorschip „Henca" aangevaren en zwaar be schadigd heeft en voor vergoeding der schade aan de ketting gelegd werd, heeft voor het ge- eischte bedrag van f 30.000 een garantie af gegeven. Het jacht kon gisteren, na inmiddels zijn eigen roerschade te hebben hersteld, naar Southampton vertrekken. Ertsaanvoer. Het Zweedsche stoomschip „Atland" arri veerde gisteren aan het Hoogovenbedrijf ko mende van Lulea met een lading ijzererts. Opgelegde schepen. Op den eersten dag van deze maand was te Amsterdam nog slechts het stoomschip Eng- gano van de Stoomv. Mij. Nederland opgelegd. AANGEKOMEN. 1 October: Venus s.s. Bilbao Gudur s.s. Malmö Hontestroom s.s. Londen Surreybrook s.s. Goole Margaretha m.s. Rotterdam Patria s.s. Rotterdam Tankfahrt II m.s. Rotterdam 2 October: Ganymedes s.s. Hamburg Queensworth s.s. Sunderland Ransdorp m.s. Nordenham Atland s.s. Lulea Prowess m.s. Londen Hulda Maersk s.s. Yersey Eemland s.s. Buenos Aires Waalhaven s.s. Archangel Kaieson s.s. Dairen. Ebenhaëzer m.s. Londen VERTROKKEN. 1 October: Elton s.s. Archangel Eleni s.s. Durban Yarmouth Trader s.s. King's Lynn Aurora s.s. Bari Zaanstroom s.s. Manchetser Lingestroom s.s. Plymouth Texelstroom s.s. Liverpool 2 October: Oldambt m.s. Koningsbergen Amstelkerk s.s. West Afrika Tovelil s.s. Huelva Costa Rica s.s. West Indië IJMUIDENS a CAPELLAKOOR. Op de algemeene jaarvergadering is het be stuur als volgt samengesteld: le voorizter A. de Waal, Mahustraat 28; 2e voorzitter D. Moojen, Lipperheijstraat 1 rood; secretaris H. Stertefeld, Kennemerlaan 80; penningmeesteres mevr. Boer, Stephenson- straat 11; bibliothecaris juffr. v. Workum, Bloemstraat 125. Tevens kan nog worden vermeld, dat in stu die is genomen „Lentefeest" dat met orkest begeleiding, met nog eenige andere nummers opgevoerd zal worden,

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6