Uit het Buitenland THIJS IJS EN HET KATTENLECER De „Nazificatie" van Dantzig. ïitoft RADIO KOOI Telefunken Service fcADM MAANDAG' 5 "OCTOBER 1936 Geoève Spaansch gedelegeerde verdedigt de wettigheid der Madrileensche regeering. Tsjecho^Slowakije. r Regeering besluit tot devaluatie. Engeland. Lloyd George voor vorming van een Britsch Volksfront. Geruchten over den dood van Stalin. Oostenrijk. Verwijten van Fey aan het adres van Starhemberg. Spaansche opstandelingen bombardeeren Madrid. Groote communistische betoo ging te Parijs. m Tandheelkund. Inrichting voor den Middenstand Rijksstraatweg 25, H.-N. Politieke botsingen te Londen Laatste overgeblevenen van de Afrika-race uitgeschakeld. BULLETIN. Fa. W. ALPHENAAR, GNZE DAGEUJKSCHE KINDERVERTELLING Uit het bewogen verleden der Vrije Stad P O\l a A/ Het minste tandbederf, fiKAMMA De burgeroorlog in Spanje. Vliegtuigen der reehtschen bombardeeren Madrid.Honderd slachtoffers geval en Ook de Tsjechische kroon wordt gedevalueerdDe tegen stelling FeyStarhemberg in de Oostenrijksche Heimwehr. Zaterdag heeft de Assemblée wederom ver gaderd. De Spaansche gedelegeerde, Ossorio y Gal- lardo verdedigde in een uitvoerig betoog de wettigheid der Madrileensche regeering waarbij hij uiteenzette, dat de Spanjaarden het pijnlijk achten, dat de opstandelingen en de wettige regeering zonder onderscheid dooi de non-interventie getroffen worden. Zaldumblide de gedelegeerde van Ecuador eischte in zijn rede voor de kleine landen het recht op zich afzijdig te houden in conflic ten, die hen niet rechtstreeks betreffen. Hij gaf de verzekering, dat de landen van La- tijnsch Amerika zich niet willen afscheiden van het oude vasteland. De voorzitter der vergadering, Saavedra Lamas verklaarde hierop de algemeene be sprekingen gesloten en ging over tot een be spreking van het rapport der eerste commis sie betreffende de methode, waarop de verkie zing van drie zetels in het permanente hof voor Internationale Justitie te Den Haag ge schieden moet en de positie der niet-leden van den Volkenbond in dit verband. Vervol gens werd de resolutie van den Raad ten aan zien van de voorloopige instelling van twee nieuwe iet-permanente zetels in den raad aangenomen, De regeering verklaart officieel dat de Tsjecho Slowaaksche kroon zal worden ge devalueerd, doch zij deelt niet mede hoe hoog' het percentage der devaluatie zal zijn. In een interview, dat Lloyd George aan de Reynold News heeft toegestaan doet hij een dringend beroep ten gunste van vorming van een Engelsch volksfront. „Wanneer de demo cratie in Spanje wordt overwonnen, zal dat te wijten zijn aan het gebrek aan eenheid tusschen de leiders van het volksfront. Laten wij een Engelsch volksfront vormen, wij zullen dan. de regeering kunnen wegvagen en nieuwe overwinningen kunnen behalen voor de demo cratie in de wereld, die een onmetelijke be hoefte aan vrede en vooruitgang heeft". JReslantid. Volgens berichten in het Estland- sche dagblad Undisleht zou Stalin Vrijdagavond in zijn villa bij Moskou tengevolge van kanker overleden zijn. De regeering zou dit bericht geheim hou den om wanorde te voorkomen. Maarschalk Worosjilof zou de opvolger van Stalin zijn. Dit bericht zou volgens Stefani bevestigd zijn door iemand, die uit Leningrad is aan gekomen. Majoor Fey heeft blijkens een D. N. B.- bericht den vertegenwoordigers der buiten- landsche pers een verklaring verstrekt, waar in hij een aanval op Starhemberg doet, die zich naar zijn zeggen de laatste maanden vol strekt niet geïnteresseerd heeft voor de Heim- wehren en niet op de bres is getreden voor de voornaamste programpunten van den Hei- matsehutz, hetgeen geleid heeft tot een open lijken eisch van het overwegende deel van den Oostenrijkschen Heimatsehutz ten aanzien van een ingrijpende reorganisatie van de al gemeene leiding. Dit streven is door Fey slechts in zooverre uitgebreid, dat hij zich tot taak gesteld heeft verdere zich nog afzijdig houdende bevolkingskringen tot een positief opbouwwerk te brengen. Fey heeft bondskan selier Schuschnigg van al deze zaken op de hoogte gesteld. Het optreden van Starhemberg vormt derhalve een poging eigen zwakheid door deze maatregelen te verhullen en een misbruikmaken van de autoriteitsgedachte door de tegenwoordige leiding van den Oos tenrijkschen Heimatsehutz. Fey en de moord op Dollfuss Het Italiaansche agentschap Stefani ver neemt, dat in verband met de tegen majoor Fey geuite beschuldigingen door de Maria- Theresia-orde, waarvan Fey de eereteekenen draagt, een onderzoek geopend zal worden naar de rol, die door Fey gespeeld is bij den moord op bondskanselier Dollfuss. Starhemberg betuigt zijn trouw aan Schuschnigg. Op een bijeenkomst van leiders van den Neder-Oostenrijkschen Heimatsehutz te Wie- ner-Neustadt heeft prins Starhemberg ver klaard, dat de geheele Oostenrijksche Hei matsehutz en hijzelf bereid zijn, bondskanse lier Schuschnigg de meest trouwe medewer king ter beschikking te stellen, op voorwaarde dat de bondskanselier ter erkenning van dezen trouw den Oostenrijkschen Heimat sehutz en zijn leider trouw betoont. Honderd slachtoffers? BEGIN VAN BRAND IN HET PALEIS VAN VERSAILLES. Uit Parijs: Zaterdagnacht is een begin van brand uit gebroken in het paleis van Versailles in de kelders van den Zuidelijken vleugel. Onmiddellijk werden de bluschapparaten in werking gesteld door de brandweer van het gebouw, terwijl enkele minuten later de brandweer van Versailles het vuur van de Rue Lev au af aangreep. Men was den brand spoedig meester. Uit voorzorg werd ook de brandweerkazerne Grenelle van Parijs gewaarschuwd, doch be hoefde geen dienst meer te doen. De schade is van geen beteekenis en heeft geen betrekking op de artistieke waarde van feet gebouw. Vliegtuigen der opstandelingen zijn Zater dag boven de omgeving van Madrid versche nen. Volgens berichten uit Madrid hebben zij hun doel niet weten te bereiken. De uitge worpen bommen kwamen op grooten afstand van het vliegveld Getafe neer zonder schade aan te richten. Radio-Rabat deelt echter mede, dat bij den laatsten bomaanval op Madrid een bommenfabriek is vernield. On geveer 100 personen zijn hierij ge dood. Kolonel Moscardo tot generaal bevorderd. Kolonel Moscardo, de verdediger van het Alcazar is naar Reuter uit Teneriffe meldt tot generaal bevorderd. Hij heeft het com mando over de troepen in de streek van Seria op zich genomen. Politie arresteerde pl.m. 1500 aanhangers van De la Roque. Zondagmiddag hebben de Fransche com munisten een bijeenkomst gehouden in het Pare des Princes te Parijs. De toegangswegen tot het park werden streng door de politie bewaakt. Groepen nieuwsgierigen en politieke tegenstanders werden onmiddellijk ontbonden. De meeting werd des middags te drie uur eopend. Circa 40.000 personen waren aanwe zig. Sprekers waren Thorez, secretaris-gene raal van de Communistische Partij en Duclos, vice-president van de Kamer en lid van het politiek bureau. Beiden behandelden de de valuatie, de Spaansche kwestie en de maat regelen tegen zekere politieke groepeeringen. De Partie Socialiste Francaise van kononel De la Rocque heeft getracht deze meeting on mogelijk te maken, door haar aanhangers vroeg in den ochtend rondom het park en in de toegangswegen hiertoe te verzamelen, zoo dat de communisten het niet zouden kunnen bereiken. Tot dit doel waren de aanhangers uit de provincie in grooten getale naar Parijs gekomen. De politie wist evenwel dezen opzet te verhinderen. De groepen van de P. S. F. werden uiteengedreven en velen werden ge-, arresteert!. Het aantal leden van de P. S. F. dat werd verspreid wordt tusschen 15.000 en 30.000 geschat. i In het park waren opschriften aangebracht als „Vereenigen om ons vaderland te behoeden voor het fascisme", „De rijken moeten beta len", „Onmiddellijk einde van de blokkade voor Spanje", „eenheid voor het Fransche volk", „Doeltreffende ontbinding van de liga's". Van het spreekgestoelte wapperen twee vlaggen, rood met de Fransche kleuren in een bovenhoek en een gouden hamer en sikkel met de initialen van de Fransche republiek. Naar nader gemeld wordt, hebben zich te Parijs verscheidene op zichzelf staande inci denten voorgedaan. Taxichauffeurs hebben een dertigtal klachten ingediend tegen betoo- gers, die steenen naar hun wagens hebben ge worpen met de bedoeling de inzittenden, waar van sommige militante communisten waren, te treffen. Tien personen zijn op deze wijze licht gewond. Voorts werden nog tal van andere personen zoodanig gewond, dat zij verbonden moesten worden. Vijf ordebewakers moesten worden verbonden en twee zijn met lichte verwondin gen naar het ziekenhuis vervoerd. Afgezien van kleine vechtpartijen heeft zich echter geen enkel incident van beteekenis voorgedaan. In de omgeving van het Pare des Princes zijn meer dan 1500 personen in verzekerde be waring gesteld. Tien hunner zijn opgesloten wegens het dragen van verboden wapens. (tegenover het oude raadhuis). MINIMUMTARIEF Geheel gebit met inb. van trekken 35.met garantie. Spreekuren alle werkdagen v. 9-4 u. Avondspreekuren Maandags, Dins dags en Donderdags van 7-9 uur. (Adv. ingez Med.) Betooging der Mosley-fascisten door tegen standers verhinderd. Op het kruispunt Royal Mint Street en Minories Street te Londen hebben Zondag vechtpartijen plaatsgehad tusschen aanhan gers van Sir Oswald Mosley, den Britschen fascistenleider, die een optocht wilden hou den en een groote menigte tegenstanders. De politie moest de zwarthemden bescher men tegen de aanvallen der anti-fascisten. Na een rede van Sir Oswald vertrok de stoet met muziek aan het hoofd, doch bij White Chapel hield een groote menschenmenigte den optocht tegen. Het was niet mogelijk den weg te vervolgen. Duizenden hielden den stoet tegen en een aantal taxi's werden dwars in den weg gezet. De eigenlijke demonstratie der fascisten is op last van de politie niet doorgegaan. De deelnemers aan de demonstratie kregen ge tegenheid zich via Blackfriars over het Thames Embankment te verspreiden, zonder e envergadering te hebben gehouden. De politie verrichtte 63 arrestaties. OUD-AMBASSADEUR STRAUSS OVERLEDEN, Jesse Isidor Strauss, oud-ambassadeur van de Vereenigde Staten te Parijs, is Zondag te New York overleden. Clouston's toestel verongelukt, de vlieger ongedeerd. Reuter meldt uit Johannesburg, dat Clous- ton, die deelnam aan de race Portsmouth Johannesburg op 125 mijl ten zuiden van Sa lisbury. dus 550 mijl voor het einde met zijn toestel omlaag gestort is. Clouston zelf bleef ongedeerd, doch zijn toestel werd vernield. Daar Victor Smith uit Khartoem heeft medegedeeld, dat hij zich uit de Inch-trace terugtrekt, is Scott dus de eenige deelnemer, die Johannesburg heeft bereikt. AAN HET HAARLEMSCHE PUBLIEK Het is ons .een genoegen het geachte publiek mede te deelen, dat wij de in onze zaak VOORHANDEN ZIJNDE PIANO'S en OR GELS NIET HEBBEN VERHOOGD. Voor degenen, die tot op heden in twijfel ver keerden een instrument aan te schaffen, is het nu zeker het geschikte oogenblik te decideeren. Momenteel hebben wij nog een flinken voor raad PIANO'S en ORGELS (ook gebruikte) Wij noodigen U in Uw eigen belang vriende lijk uit zoó SPOEDIG MOGELIJK een bezoek aan ons magazijn te brengen en teekenen Hoogachtend, PIANO- EN ORGELHANDEL. KRUISWEG 49. (Adv. Inqez. Med.) VOOR IJMUIDEN Oosterduinweg 84 Teief. 4264 IJmuiden Ojst Wa dorp Kolster Brandes - Ecko Radio Bell - Erres - Philips-Radio (Adv. Ingez. Med.) De tooverkatten in den hollen boomstam zetten hun spektakel onvermoeid voort. Het vreemde is, dat het geschreeuw niet veel meer lijkt op kattengemiauw, maar meer op menschelijke geluiden. Thijs en de houthakker besteden daar voorloopig echter niet veel aan dacht aan, want het is allereerst zaak, dat het vrachtje bij het ge meentehuis komt. Het heele dorp loopt uit als daar die vreemde op tocht komt aanzetten. Het kabaal is dan ook tot ver in den omtrek te hooren. De burgemeester, die midden in zijn- werk verdiept zit, schrikt op en komt haastig naar buiten geloopen. Hij denkt, dat er op zijn minst een heel circus Is losgebroken. Thijs komt snel op hem toe en legt hem de heele geschiedenis haarfijn uit. „Wel, wel," zegt de burgemeester tenslotte, „dat is een wonder baarlijke geschiedenis. Maak dien boomstam maar eens open." (Speciale correspondentie.) Lester, de Hooge Commissaris van den Vol kenbond, gaat zijn post in Dantzig verlaten. Ziedaar het simpele bericht, dat het einde beteekent van een paar moeilijke jaren, die deze Ier in de „Stadt am Bernsteinstrand" heeft doorgebracht en die hem, als hij straks in Genève samen met Avenol den Volkenbond dirigeert, waarvan hij adjunct-secretaris generaal is geworden, nog lang zullen heugen. Maar er zijn toch vóór Lester al zooveel Hooge Commissarissen in Dantzig geweest, o.a. onze landgenoot Van Hemel? Hadden die het dan niet even onplezierig als de man, die nu weg gepromoveerd wordt? Neen, dat hadden zij niet. Want eerst onder Lester's ambtsperiode is begonnen wat met een heel leelijk, maar heel duidelijk woord de „Nazificatie" van Dantzig heet. Het is bekend, dat de Duit- schers véél met die stad, maar niets met haar Volkenbondscommissaris op hebben. Dat ligt niet aan Lester, die in beminnelijkheid en ge duld voor zijn voorgangers niet onderdoet, maar aan de Duitschers, die nu eenmaal heel het régime van Dantzig verwerpen, als één der verfoeilijke verzinsels van het verdrag van Versailles. (■Oosl'Pruisenl Hun verachting ervoor hebben zij waarlijk niet onder stoelen of banken gestoken; en toen de President van den Dantziger Senaat Greiser in Genève zijn tong uitstak tegen de hooge vergadering, was dat maar één van de lompheden, die hij en zijn medestanders zich tegenover den Volkenbond en zijn Hoogen Commissaris veroorloofd hebben. Maar tevens was het toen al duidelijk, dat het zóó niet lang meer kon; dat er „iets" gebeuren moest, wilde de positie van den Volkenbondscommis saris niet onhoudbaar worden. Dantzig's nazi's gingen Lester vierkant ne geeren. Openlijk stuurden en sturen zij op de „vrijmaking" van de stad aan, en zoo hoopten zij de conflictstof op tot gevaarlijke hoogten. Thans verneemt de wereld, dat Lester heen- ,at. Maar daarmee verdwijnt de moeilijkheid niet! Er zal een ander moeten optreden. Wie zal het zijn? Hoe zal het hèm vergaan? Laten wij in dit eerste artikel eens pogen vast te leggen, hoe het er met Dantzig sinds 1919 voorstaat, en in een tweede, hoe het met die snelle „Nazificatie" eigenlijk in zijn werk is gegaan. Dantzig is een havenstad; jaren lang zelfs de grootste aan de Oostzee, en zeker met de meest bewogen historie. De Ridders van de Duitsche Orde hebben haar beheerscht, Pool- sche vorsten onderwierpen haar aan zich, Duitsche keizers hielden er glorieuze intoch ten. Maar bij alles wat veranderde, blééf één ding gelijk: de ligging van de Stad in de delta van de heel slecht bevaarbare en als trans- portweg weinig gebruikte Weichsel, en haar natuurlijke functie als in- en uitvoerhaven van een diep (Poolsch) achterland. De dorpen en steden verrezen in den loop der eeuwen -angs de breede Weichselbedding; bij den voortgang der economische ontwikkeling be gon de uitvoer van hout, kolen, aardappelen en wat niet al uit heel dat gebied van Silezië tot de Oostzee via Dantzig te loopen, en toen in 1772 de „eerste Poolsche deeling" tot stand kwam, was Dantzig al tot een toppunt van bloei gekomen: een machtige stad met een voor die dagen reusachtig havenverkeer. Bijna tweeduizend schepen liepen er jaar lijks binnentotdat die Poolsche deelingen de verbinding van Dantzig met zijn „Hinter land" afsneden. Polen verdween in drie étap pes van de Europeesche kaart. Het werd deels Oostenrijksch, deels Russisch, deels Duitsch. Tot het Duitsche deel in den Poolschen buit behoorde Dantzig, voortaan afgesneden van zijn bestaansgrond, die nu in Oosten rijksch en Russisch grondgebied kwam te lig gen. Het verging de stad ernaar! Het aantal inloopende schepen, nog rond 2000 in 1770, liep terug tot 523 in 1779, en tot 145 in 1782. Dat werd, toen de tijden wat kalmer begon nen te worden, weliswaar beter, maar als vroeger werd het niet meer. Duitschland deed veel moeite om de stad aan vertier te helpen. Er kwam een universiteit, een garnizoen, een wapenfabriek. Maar toch bleef Dantzig in ontwikkeling, vergeleken bij een havenstad als Hamburg bijvoorbeeld, sterk ten achter. Het is wel opvallend, dat na 1919, toen de natuur lijke verbinding met het achterland (Polen) hersteld werd, de bevolking snel en regelmatig begon toe te nemen. In 1923 waren het er al 363.000. thans 400.000. Dat herstel van de verbinding tusschen Dantzig en zijn achterland is overigens in den vorm waarin het geschiedde, noch naar den zin van Duitschland, noch naar dien van Polen geweest. Natuurlijk wilde Polen Dantzig „heb ben". Reeds in Amerika hebben Roman Dmowski, Paderewski en anderen President Wilson ervan trachten te overtuigen, dat een ,free and secure access to the sea" moest be- teekenen, dat Dantzig een Poolsche stad zou worden. Wils-on wilde echter zoover niet gaan; een vrijhavenzone leek hem voldoende- Duitschland bood die niet alleen in Dantzig, maar ook in Koningsbergen, Memel, Stettin en Bremen aan, mits het maar aan den for- meelen afstand van Dantzig kon ontkomen. In Parijs is naar aanleiding van Wilson's veer tien punten fel gestreden, ook voorzooveel punt. 13 (Polen) betrof. Tenslotte kwam het tot een compromis dat, als gewoonlijk, geen van beide partijen bevredigde. Dantzig werd „vrije stad", met een door den Volkenbond gegarandeerd sta tuut. De Bond heeft in Dantzig een Hoogen Commissaris. Het binnenlandsch bestuur van Dantzig wordt door een Senaat en een „Volkstag" gevoerd, waarvan de Senaat de uitvoerende macht in handen heeft. Zijn voorzitter (thans Greiser) is de premier van Dantzig. Er kan geen twijfel aan zijn, dat Dantzig een stad van geheel Duitsch karakter is Evenmin kan men betwisten, dat de stad een economisch belang van de eerste grootte heeft bij het bezit van een vrije verbinding met het Poolsche achterland. Het statuut heeft dan ook een tol-unie tusschen Polen en Dantzig vastgesteld. Poolsche goederen gaan vrij Dantzig uit, voor Polen bestemde import komt vrij Dantzig binnen. Het beheer van de haven- en -de waterwegen is in han den van een Havenraad, bestaande uit ten hoogste vijf Polen en een even groot aantal Dantzigers, onder voorzitterschap van een door Polen en Dantzig te benoemen presi dent (achtereenvolgens: kolonel James de Reynier, 19211925, kolonel Hugues de Loës. 19251931, Charles Benziger, 19311934, sindsdien Dr. Nederbragt, Nederlander). Misschien zou het alles goed zijn gegaan, had niet Dantzig van meet af aan op het Duitsche ikompas voor de bui- tenlandsche politiek gevaren. Dat moest op een belangenbotsing met Polen uitloopen, dat trouwens eigenerzijds niets naliet om de gespannen verhoudingen toe te spitsen. De strubbeling manifesteerde zich scherp, toen de Dantziger havenarbeiders tijdens den Poolsch-Russischen oorlog (1920) wei gerden, voor Polen bestemde munitiesche pen te lossen. Mede op het gevoel van on veiligheid, dat zoo bij de Polen ontstond, steunde het besluit om aan het stukje Oost zeekust dat „werkelijk" Poolsch is, Gdynia tot haven op te bouwen.Daaruit volgden nieu we moeilijkheden. Dantzig beweerde, een soort alleenrecht op de Poolsche havenbewe ging te hebben, en ondervond inderdaad sterke concurrentie van het hypermoderne Gdynia, dat in 1925 nog een visschersdorpje met 600 inwoners en zonder één steenen huis was. In 1933 had Gdynia zelfs Dantzig al overvleugeld. Naarmate Gdynia in beteekenis toenam werd natuurlijk de verbittering tusschen Dantzig en Polen grooter. Maar zoozeer zeil de Dantzig op het Duitsche politieke kompas dat, toen Hitier in 1933 Polen voor 10 jaar vriendschap aanbood iets wat geen van zijn voorgangers zou hebben aangedurfd ook Dantzig onmiddellijk het roer omgooide en met Polen verzoening zocht. Het zou echter spoedig blijken, dat daarmee de moei lijkheden niet van de baan waren. Vlak na Hitler's machtsver krijging sloeg ook in Dantzig de weegschaal ten gunste van de Nazi's om. Zij haalden bij de „Volks- dagverkiezingen" van Mei 1933 de meerder heid, al bedroeg deze niet de twee derden, noodig om de const) itie van de stad te ver anderen. En waar die constitutie principieel democratisch is richtte zich daarop de aan val der Nationaal-Socialisten. Zij zetten een hardnekkige Nazificatie" in, die Lester als Hoogen Commissaris van den Volkenbond1 heel wat zorgen en onaangenaamheden heeft gekost. Daarover in een slotartikel. (Adv. Ingez. Med.) indien U poetst met wat goeds, dus met Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct. IVOSRQL (Adv. Ingez. Med.) DINSDAG 6 OCTOBER 1936. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-uitzending. 8.00—9.15 en 10.— Gram.pl. 11,30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 KRO-Melodist-en, zang en gram.pl. 2.Vrouwenuur. 3.Gram.pl, 3.10 KRO-Orkest en Gram.pl. 5.45 Felicitatie- bezoek. 6.Gram.pl. 6.15 De KRO-Melodisten en zang. 7.Berichten. 7.15 Causerie: „De angst voor het leven". 7.35 Sporthalfuur, 8.00Berichten A.N.P. Mededeelingen 8.10 De KRO-Melodist-en en zang. 8.40 Gram.pl. 8.50 Radiotoneel. 9.50 Gram.pl. 10.05 KRO-Oi'kest en viool. 10.30 Berichten A.N.P. 10.35 P. God win's orkest 11.3012.00 Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. AVRO-uitzending. 11.00 en 6.30 RVU. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. Gram. platen. 10.30 Ensemble Jetty Cantor. 11.00 RVU. 11.30 Jetty Cantor's ensemble. 12.30 Kovacs Lajos en gram.pl. 2.Lyra-trio. 2.45 Omroeporkest en declamatie. 4.30 Kinder koorzang. 5.Voor kleine kinderen. 5.3-0 Avro- Aeolian-orkest. 6.30 RVU. De moderne jeugd in Nederland. 7.Voor de kinderen. 7.05 Kinderkoorzang. 7.30 Causerie over Eskimo's. 8.00 Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.10 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.20 Bridgeles. 11. Berichten A.N.P. 11.1012.00 Dansmuzi-ek.è DROITWICH, 1500 M. 11.05 Kookpraatje. 11.2011.50 Gram.pl. 12.10 Het Aoyal Theater-orkest. 12.50 Het Amington-orkest en zang. 1.50—2.20 Jack Wilson's kwintet. 4.20 Actueele causerie. 4.40 Het Forum Theater-orkest. 5.05 Gram.pl. 5.35 W. Collins en zijn orkest. 6.20 Berichten. 6.45 Orgelspel. 7.20 Het B'BC-Harmonie-orkest. 6.20 Berichten. 6.45 Orgelspel. 7.20 Het BBC- Harmonie-orkest. 7.50 Geologische causerie, 8.20 Opera-concert. 9.20 Berichten. 9.40 W-eten schapeplijke causerie. 10.Causerie. 10.35 BBC-orkest en zang. 11.20 Daclamatie. 11.40 —12.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert. 2.50 en 4.20 Gram.pl. 5.50 Orkestconcert. 9.05 Zang. 11.0512.35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN 456 M. 5.50 en 11.20 Orkestconcert. 12.15 Omroep orkest. 1.35 Gevar. concert. 3.35 Omroepkoor en orkest. 4.30 Omroepkleinorkest. 7.20 Ope ningsavond van het Wintel-hulpwerk (tot 9.20). BRUSSEL 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest. 1.30 Klein-orkest. 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Omroep orkest. 6.50 en 7.20 Gram.pl. 8.20 Operette uitzending. 10.3011.20 Gram.pl. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Klein-orkest, 1.30 Omroeporkest. 1.50—2.20 Gram.pl. 5.20 Zang 5.35 Gram.pl. 6.35 dito. 6.50 Salon-orkest 8.20 Omroeporkest. 10.3011.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.05 Opening v. h. Winterhulpwerk. 9.20 Berichten. 9.50 Het Meweskwartet. 10.05 Bei richten. 10.20—11.20 Gram.pl.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 2