HET NIEUWE AVONDBLAD H BREDERODE-DUIN Om de wereld. K. N.S.M, breidt haar vloot uit. 2Te JAARGANG No. 284 DINSDAG 6 OCTOBER 1936 IJMUIDEN Velsen in 1935. SANTPOORT „De Lichthoeve" te Santpoort. VERLOTING VOOR DEN- -POLITIERECHTER IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus iy3 cents Incasso, per kwartaal ƒ1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.v. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algebeele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden: ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. Drink- ën waschwater. Openbare reinheid en volkshuisvesting. Drinkwatervoorziening. De resultaten, over het jaar 1935 bereikt zijn bevredigend. Bedroeg het aantal aansluitingen op 31 December 1934; 9926, op 31 December 1935 was dit 10816. Het waterverbruik in 1935 bedroeg, zonder het Elaatsvisschershavenbedrijf 661.016 M3. tegen 657.631 M3. in 1934. Het waterverbruik per in woner per dag steeg van 39.39 L. tot 40.44 L. Van 1 Januari tot en met 31 December werd aan de win,plaats onttrokken 781.902 M3. of 1690 M3. minder dan in 1934. Aan het Staats- visschershavenbedrijf werd afgeleverd 120.981 kub. Meter. Bad- en Zweminrichtingen, wasscherijen. In de gemeente bevinden zich twee particuliere bad-inrichtingen, n.l. bij de papierfabriek der fa. Van Gelder Zonen te Velsen met 4 kuip- en 12 douchecellen en bij de Eerste IJmuider Wasch. en Bad-inrichting te IJmuiden met 3 kuip- en 8 douchecellen. Gedurende 1935 werden in de inrichting te Velsen 389 kuip- en 14.925 douchetoaden genomen. In de zweminrichting van de V. Z. V. werden 38.123 baden genomen. Op het strand te IJmuiden waren 80 bad koetsen in exploitatie en Velserend boekte 72.290 bezoekers, n.l. 40.022 volwassenen en 32.268 kinderen. Het aantal wasscherijen bedroeg 6, n.l. 2 in IJmuiden en 4 in Santpoort. Er is in onze gemeente dus volop gelegen heid te baden en te zwemmen. Behalve des winters, maar dat komt ook in orde. Openbare reinheid, rioleering, ophalen van vuilnis enz. Bij den Reinigings- en Ontsmet- tingisdienst waren onder leiding van den di recteur werkzaam 1 opzichter, 1 schrijver, 1 eerste voerman, 1 chauffeur-bankwerker, 5 chauffeurs (waarvan 1 tevens ontsmetter), 1 ontsmetter, 5 voerlieden en 14 straatreinigers. Er waren 31 December 1935 nog 2 paarden „in dienst". Tot 6 Februari waren het nog 4, maar 2 werden dien datum verkocht voor f402. De onderhoudskosten voor het levend mate riaal bedroegen f 1686,74. De oppervlakte va.n de schoon te houden straten is in 1935 vermeerderd met 11.776 M2. en bedraagt thans 540.852 M2. Opgehaald werd 40.132 M3. huisvuil tegen 37.329 M3. In 1934. In het asphixiatietoestel werden 800 dieren afgemaakt n.l.: door de politie opgevangen honden: 37 (v. j. 49); door particulieren gebrachte honden: 265 (v. j. 360); door particulieren gebrachte kat ten: 498 (v. j. 416). De kosten van den reinigingsdienst bedroe gen in 1935 op 48.185 inwoners f 103.659 of f 2,294 per inwoner tegen in 1934 op 44.327 in woners f98.599,80 of f 2,224 per inwoner. Volkshuisvesting. Op 1 Januari 1935 was de gevolking dezer gemeente gehuisvest in 10.769 woningen. Het aantal woningen bedroeg op dien datum 11.466, zoodat 697 woningen ledig stonden of voor andere doeleinden werden ge bruikt. Op 31 December 1935 bedroeg het aan tal woningen 11.978, waarvan 11.114 bewoond werden. Op dien datum werd nog 1 onbewoon baar verklaarde woning bewoond. Het aantal woningen gedurende 1935 ver meerderde dus met 512 terwijl einde 1935: 864 woningen leeg stonden. INSCHRIJVING VOOR DEN DIENSTPLICHT. De Burgemeester van Velsen maakt be kend, dat in October 1936 voor den dienst plicht moeten worden ingeschreven personen, die geboren zijn in 1918. Voor de aangifte ter inschrijving zal in het bijzonder gelegenheid worden gegeven ter gemeentesecretarie op 7( 8. 9, 10, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 19 en 20 October 1936, van des voormiddags 9 uur tot des namdiadgs 12.30. uur. CLINGE DOORENBOS-AVOND. De dichter-zanger Clinge Doorenbos zal voor de personeelsvereeniging „Papyrus" der Kon. Ned. Papierfabrieken van Gelder Zonen in het gebouw Concordia optreden Deze avond zal op Donderdag 15 October a.s. ge geven worden; Clinge Doorenbos zal, bege leid door zijn echtgenoote, werken van eigen pen ten gehoore brengen. NAGEKOMEN BESOMMINGEN VAN GISTEREN. Loggers: RO 9 f 1080 KW 175 f 430 KW 178 f 570, KW 91 f 400g KW 52 f 470, KW 104 f 490 KW 59 f 470. KW 114 f 530 KW 169 f 570, KW 75 f 570 KW 162 f 400, KW 86 f 990. KW 154 f 390 KW 28 f 410. KW 27 f 350, KW 112 f 400. KW 105 f 410, KW 46 f 430 KW 132 f 480, KW 24 f 460. KW 155 f 490 KW 51 f 630. KW 159 f 990. VERLOTING T. V. IJ. Bij de verloting van T.V.IJ. is het gouden dames-horloge gevallen op no. 200 en het gouden heerenhorloge op no. 1031. De prijzen kunnen worden afgehaald bij den heer J. A. van der Zee, Tasmanpirin No. 8 D. C. IJ.—STABIEL. Hedenavond zal in Kennemerhof de re turnwedstrijd plaats vinden tusschen D.C.IJ en Stabiel. Den spelers van het 3e en 4e elftal van D.C.IJ. wordt verzocht op tijd aanwezig te zijn, NA DE ONTZETTING VAN HET ALCAZAR. Het hoofd der rechtsche regee ring' en opperbevelhebber der troepen, generaal Franco, in de grootendeels ver nielde vesting, waar hij de verdedigers toesprak en decoreerde. Rechts de commandant- van het Alcazar, kapitein Moscardo. DE TONIJN. Aristoteles schreef reeds over de tonijn- visch, evenals andere schrijvers, die het ovel de visch der Middellamdsche Zee hadden. Vorm, kleur en smaak der tonijnvisch, werden zeer geprezen. De bonijn-visscherij is dus zeer oud. Deze visch wordt zeer groot. Maar niet alleen in de Middellandsche Zee, wordt tonijn aangetroffen, ook in den Oceaan en andere zeeën. Deze visch heeft gewoonlijk een gewicht van 150—200 kg., mentreft er soms aan van 500 kg., en het is ook gebeurd, dat men exem plaren van 900 kg. ving. De tonijn is zeer vraat zuchtig, maar voedt zich met voorliefde met sardienen, waarvan hij de scholen achtervolgt. Zoo begrijpt men hoe het komt, dat rond de kusten van Zuid-West-Engeland, en de Fran- sche kusten, veel tonijn wordt aangetroffen. De levenswijze dezer visschen. werd nauw keurig nagegaan en gezien hun groot getal viel zulks niet moeilijk. In Mei en Juni, zwerven de volwassen tonij nen in groote scholen langs de kusten en zoe ken de geschikte plaatsen om te paaien. Het is gewoonlijk op met zeewier bedekte gronden, dat het broed wordt gelaten. De tonijnen zijn dan zeer schuchter. Het paaien geschiedt meestal in het begin van Juni. De groei is zeer vlug. In Juli wegen de kleine tonijn en reeds ongeveer 50 gram,in Augustus 120 gram en in October 900 gram. In de 18de eeuw werd de tonijnvisscherij druk bedreven, bijzonder in de Middellandsche Zee, maar ook aan de kusten van Languedoc. Men ging als volgt te werk. Zoodra de wacht man van op een verheven punt der kust de tonijnschoien had opgemerkt, en zag, in welke richting zij zwommen, werd de vloot gewaar schuwd. Onder één gezag, voeren de talrijke booten dan snel uit. De netten worden uitge gooid en men vormde een halve kring, met de openzijde kustwaarts. De netten werden dich ter gehaald, de halve-kring verkleind, tot de tonijnen in ondiep water geraakten, aan het strand. In het ondiepe water, werd een groot kuil- vormig net gebruikt, de visch geraakte erin. Men trok dit net dan op het strand. De kleine tonijnen werden in de armen weggedragen. De groote worden eerst door middel van zware stokken afgemaakt. De Italianen vischten anders. Zij hadden drijfnetten, die zij evenwijdig met de kust plaatsten. Tusschen dit net-gordijn en de kust, waren dan nog eens drijfnetten geplaatst, maar overal bleef een opening lang de kant der kust. He^ laatste dwars-net was zwaar en geheel dicht. De tonijn die langs de kust zwom, ging langs de open kant in het net-systeem, en wanneer hij aan een der openingen der dwarsnetten nog niet was afgemaakt, ge raakte hij tenslotte aan het laatste dwarsnet, dat geheel dicht was. Dit net kon geheel wor den opgetrokken, en het was dan een slachting van belang door middel van zware stokken. De gevangen visch werd van de ingewanden ontdaan, gekopt, en in de pekel gewasschen. De tonijnen werd dan in schijven gesneden, die met zout worden bepoederd. Deze schijven werden dan in vaten gedaan, met lagen zout ér tusschen. Nu wordt de tonijn zoo niet meer bewerkt, in Frankrijk bereidt men er met olie en zout, de „Thon mariné", van. Alhoewel goed van smaak en vast van vleesch schijnt tonijn niet meer zoo gewild te zijn als vroeger. Als eenig afzetgebied blijft over de konser- ven-industrie. Maar ook hierin verminderen de kansen. In Leeds (Engeland) begon een fabriek met het inblikken van tonijn.... deze is al weer stopgezet. De tijden veranderen, de smaken ook. Zoo zijn er nog visschen, die in vroeger eeuwen graag werden gegeten, maar waarnaar het publiek thans niet meer omkijkt. Het omge keerde komt ook voor. A.R.J.A, CLUB „WILLEM VAN ORANJE". De Anti-Rev. Jongeren Actie „Willem van Oranje" houdt den 9en October in gebouw „Irene" haar eerste vergadering. Na afdoe ning van enkele huishoudelijke zaken zal de heer B. Schipper, hoofd der P Vermeulen- school een rede houden over den uolitbken toestand van het oogenblik. (Drie AmeriJcaansche journalisten houden een soort wedvlucht om de aarde, die zeer s-pannend is.) Drie Yankee ridders van de pen Zijn om den aardbol aan het jagen, In ademlooze snelheidsren, Hopen zij records te verlagen. Zij zijn aan snelheid wel gewend, In 't daaglijksch journalistenleven, Want hun beroep, het is bekend, Pleegt daarvan volle maat te geven. Het is geen reisje van de soort, Die j' als vacantie uit zou kiezen, Zij jakkeren maar haastig voort, Zonder één uur zelfs te verliezen, Door onderweg eens stil te staan En rustig om zich heen te kijken, Zij denken slechts aan verder gaan, Om snel het einddoel te bereiken. Straks, in hun eigen land terug, Moet wel hun woord in dezen geest zijn: Wij reisden heel modern en vlug, Maar vraag ons niet. waar wij geweest zijn. Doch 'k weet, hoewel ik hen niet ken, Dat zij er vreugde aan beleven, Dat eens een keertje niet door hen Maar over hen veel wordt geschreven. P. GASUS. MEISJE AANGEREDEN EN GEDOOD. HAARLEM, Maandag. Zondagavond om kwart over zes heeft op den Rijksstraatweg ter hoogte van de Maasstraat een ongeval plaats gehad, dat aan een 5-jarig meisje het leven heeft gekost. Het kind speelde aan den kant van den straatweg', toen uit Haarlem een auto nader de. Onverwachts stak zij den rijweg' over, zon der te letten op het naderende gevaar. Voor de auto tot stilstand gebracht kon worden, was de aanrijding al geschied. Het kind werd tegen den grond geslagen. Een medicus, die onmiddellijk ter plaatse was, constateerde een schaafwond aan het voorhoofd en een buil aan het achterhoofd Het jeugdige slachtoffer is eerst naar de ouderlijke woning en vervolgens naar de Maria-Stichting gebracht. Het bleek dat zij een zware hersenschudding had opgeloopen. Haar toestand was bij het transport reeds vrijwel hopeloos. Omstreeks negen uur is het meisje in de Maria-Stichting overleden. Volgens zijn verklaring reed de automobi list slechts met matige snelheid. Zijn auto is in beslag genomen voor het onderzoek. DAMCLUB T. O. P. Döor de medewerking van de heeren De Jong en Suijck is de laatste clubavond van de Damclub T. O. P. een succes geworden. Dat dej eugdige Suijck een speler van klasse is bewees hij door zijn problemen op het demon stratiebord te behandelen. Hij speelde daar na een simultaanseance aan 15 borden en won 14 partijen. Slechts één partij verloor hij aan den heer Rietkerk Jr. Donderdag begint de onderlinge competi tie volgens een nieuw systeem. T. O. P. zal waarschijnlijk ook deelnemen aan de competitie van den Nederlandschen Dambond, vermoedelijk met drie tientallen. NED. CHR. VROUWENBOND. De afdeelingen IJmuiden en IJmuiden- Oost van den Ned. Chr. Vrouwenbond hopen in dezen winter weder talrijke lezingen en vergaderingen te houden. Den 21en October zal in het Hervormd Vereenigingsgebouw mej. Hoekendijk uit Heemstede een lezing houden over het onderwerp: „Reddende lief de". Den 18en November spreekt, mevr. Knop pers-Valkenier over het onderwerp: „Het godsdienstige leven van de vrouw". In December zal de jaarlijksche Kerstwij- dingsavond worden gehouden. Deze twee laatste samenkomsten worden gehouden in het gebouw voor Chr. Belangen. VISSCHERIJNITUW IN EEN NOTEDOP. Weer korte reizen. De beide zusjes Dirkje en Claesje van de N.V. Piseator hadden ook nu weer slechts enkele dagen noodig om een groote hoeveelheid haring te vangen. De Dirkje, die gisteren met 1350 manden aan de markt was, was Woensdag naar zeer gegaan. De vangst bracht f 4680 op. Daar beheeft geen geld bij. Met 1100 kisten kwam de Claesje voor de markt van heden binnen. Ook deze boot zal wel een reis van f 3500 a f 4000 maken. Niet gelost. De Rotterdam IJM 112, die gis teren binnen was, heeft niet gelost. De vangst van 110 Omanden, w.o. 900 m. makreel werd heden verkocht. Een drukke dag. Ook nu was er op den eersten dag van de week weer veel visch aan gebracht door 15 trawlers en 24 loggers. Niet minder dan 5 booten besomden over de 4000 gld. De omzet bedroeg in totaal 55 a 60.000 gld. Als dat zoo doorgaat, wordt October een „dik ke" maand voor het Staatsvisschershavenbe- drijf. Voor de haringvisscherij. De motorlogger Java KW 159 wordt klaargemaakt voor de ha ringvisscherij. Een goed schot. De stoomlogger Gorredijk, die met ruim 30 last binnen kwam, haalde met het laatste schot 25 last aan boord. Tem de logger binnenkwam was de bemanning nog bezig met het steuren van de laatste vangst. Spawnvisch aangevoerd. De Bloemendaal, die gisteren met ruim 600 manden visch aan den afslag was, had bij zijn vangst 170 manden spawnvisch. Deze visch was den handel na tuurlijk welkom. Ook verleden jaar was het de Bloemendaal die de eerste spawnvisch aan- voerdde. Vischaanvoer in Duitsche havens. Ook in de Duitsche havens wordt den laatsten tijd zeer veel visch aangevoerd, vooral in de haring- trawlerhaven Altona, Hamburg. In deze haven kwamen in de week van 21 tot en met 26 Sep- tehber 66 trawlers met 5.583.000 K.G. zee- visch. Van de Noordzee kwamen hiervan 63 trawlers met 5.381.800 K.G. waarvan 5.179.850 K.G. harng. De omzet in Cuxhaven bedroeg 3.274.644 K.G., aangevoerd door 66 schepen. Aangevoerd werd van de Noordzee 2.515.685 K.G. (waarvan 2.496.000 K.G. haring), van IJs. land 242.114 K.G. Van de Barendszee 266.868 K.G., van het Bereneiland 20.854 K.G., terwijl een buitenlandsche trawler 116.062 K.G. IJs- landsche visch aanvorrde. In Wesermünde- Bremerhaven werd de vangst gelost van 89 trawlers, in totaal 7.381.000 K.G. versche visch. Hiervan kwam 61 trawalers met 4.951.450 K.G. van de Noordzee, eveneens in hoofdzaak haring. De vischomzet in Ostende. Deze bedroeg ge durende deweek van 24 tot en met 30 Septem ber 1.935.295 fr. R. C. BREDERODE. De door de R.C. Brederode Zaterdag en Zondag gespeelde wedstrijden hadden 't vol gende resultaat: Brederode-adsp.Kinheim-adsp. 32 Brederode 1Beverwijk 2 11 Haarlem 6Brederode 2 63 D.E.C.E.O.Brederode 3 19 Met vier motorschepen. Naar wij vernemen heeft de Konink lijke Nederlandsche Stoomboot Maat schappij opdracht gegeven tot den bouw van 4 motorschepen (zuster schepen van de motorschepen „Clio" en „Ino"), bestemd voor de kustvaart en wel aan de scheepsbouwwerf Gebr. Pot te Bolnes tot den bouw van 3 dezer schepen en aan de N.V. C. van der Giessen en Zn's Scheepswerven te Krimpen a. d. IJssel tot den bouw van het 4de schip. De afmetingen dezer schepen zijn de volgende: lengte 53.73 M.; breedte 9.07 M.; holte 5.3314 M.; deadweight 570 ton; kub. vt. 46.000; Stork motoren van max. 570 as P.K. FONGERSFABRIEKEN BESTAAN 40 JAAR. Naar men ons meldt, was het dezer dagen 40 jaar geleden, dat ten overstaan van den Notaris Jhr Mr. Edzard Tjarda van Starcken- borch Stachouwer, den vader van den onlangs in functie getreden G. G. van Ned.-Oost Indië de acte werd gepasseerd, betreffende de op richting van de N.V. Groninger Rijwielen- fabriek A. Fongers, voorheen alleen onder den naam A. Fongers, de bekende Fongers-rijwie- lenfabriek. De directie van de nieuwe vennootschap, gevormd door de heeren A. Fongers en zijn zoon T. Fongers, voerde reeds dadelijk een krachtige politiek door haar fabrikaat te leveren tegen voor die dagen uiterst lage prijzen en daardoor de buitenlandsche con currentie krachtig te bestrijden. De eerste jaren waren moeilijk, maar door onveranderlijk vasthouden aan de stelregel' het beste te leveren voor de laagst mogelijken prijs, werd de zaak wat zij thans is. Het moet een voldoening zijn geweest voor directie en staf van de Fongers-fabriek, die geen grond aanwezig heeft geacht, om deze 40-jarige herdenking te vieren, thans bij de ontwikkeling, die het bedrijf heeft genomen, een oogenblik stil te staan. We ontvingen het October-nummer van „De Lichthoeve" het orgaan van het bekende Kindertehuis aan de Kweekerslaan te Sant poort. De directrice, Zuster J. Th. Kuyck, schrijft de gebruikelijke schets, thans getiteld. „Fikkie". A. S. geeft uiting aan de groote vreugde, die er in het huis heerschte, toen daar de vorstelijke verloving bekend werd. De vlag ging uit, er werd feest gevierd en een telegram van gelukwensch naar Den Haag ge stuurd, waarin de hoop werd uitgesproken, dat de inhoud in vervulling zou gaan van het sprookje; „Er was eens een Prinses; er was eens een Prinsen ze leefden lang en gelukkig". De Administrateur doet uitvoerige mededee- lingen over de administratie. Ook wordt reke ning en verantwoording gedaan van de bin nengekomen giften in natura en geld. De uit slag van de verloting wordt gepubliceerd. Op Dinsdag 17, Woensdag 18 en Donderdag 19 November wordt in het gebouw van den Haarl. Kegelbond aan de Tempeliersstraat te Haarlem een bazar ten bate van de Lichthoeve georganiseerd. Een glijbaan en een film zullen voor afwisseling zorgen. Op Woensdag' en Donderdagavond wordt door de kinderen een schimmeispel opgevoerd, sa mengesteld door Zuster Kuyck. Laat ik er nu om denken: „Een lot van Brederode-duin". Trekk. Donderdag a.s. (Adv. Inges. Med.) Om het Kind. 't Is niet ongewoon, dat in een huisgezin, waar één kind is, dit de spil is, waar alles om draait, maar wanneer ooms en tantes, vrien den van vader en kennissen van moeder, ook mee om die spil gaan draaien, begint het op een mallemolen te gelijken met al de gevaren daaraan verbonden. Zoo'n mallemolen draaide op 19 Mei te IJmuiden. De ouders hadden ruzie gehad en moeder was met het kind vertrokken naar haar moeder. Vader schikte zich daar wel in, maar hij wou toch graag nu en dan zijn eerstgeborene zien, waartoe hij de plaats op zocht, waar hij vermoedde het kind te kunnen aanschouwen, dat was in de buurt van groot moeders woning. Op 19 Mei begaf hij zich daarheen en eenige zijner vrienden hadden ook zoo'n be langstelling voor het kind, dat zij hem ver gezelden. Ze zagen de jonge moeder aan komen, achter den kinderwagen, maar ook aan haar kant was de belangstelling voor het kind groot, getuige het feit, dat twee dames en twee heeren de moeder vergezelden. De groepen ontmoetten elkaar en de vader boog zich tot de kleine voorover om het te kussen, maar toen begon de mallemolen te draaien en slingerde vader tegen den grond, omdat hij een schop tegen zijn neus kreeg, terwijl moe der een gescheurde japon had. Een fiets zweefde door de lucht, een der heeren ging op hol met den kinderwagen en even verder stonden een paar heeren elkaar op het ge zicht te slaan. Vader was er het slechtst aan toe, want zijn neusbeen was gebroken en een der heeren uit het gevolg van moeder moest terecht staan, omdat hij een schop tegen dien neus had ge geven. Hij ontkende dat wel, maar een had het ge zien en vader had gezien, dat bij de schoen, die hem schopte, toen hij op den grond lag, een blauwe stokersbroek behoorde, terwijl de verdachte de eenige uit het gezelschap was geweest, die zoo'n broek droeg. Hij zei, dat hij een grijze broek aan had gehad, maar dat was dom, want het dragen van die blauwe broek stond vast. Bemoei je niet met eens anders familie omstandigheden, zei de rechter, dat pakt al tijd verkeerd uit. Gezien alle omstandigheden en ook. dat de neus weer gerepareerd was, eischte de offi cier 15 boete; de rechter verminderde den eisch tot 10.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1