HET NIEUWE AVONDBLAD IJMUIDEN 21e JAARGANG No. 286 DONDERDAG 8 OCT. 1936 Het Economisch Evenwicht. De debacle van de Boaz Bank te IJmuiden. Commissie van advies acht faillissement de beste oplossing. De Dirkje RO 53 behouden binnen. Het nieuwe programma van ,,De Pont". ,'^lk Jubileum bij het Staats- visschershavenbedrij f Fietsers en de Verkeers veiligheid. A. N. W. B. populariseert de nieuwe verkeersregels. IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2cents Incasso, per kwartaal 11.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden. Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KEN NEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit: ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; f 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobasongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden: ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000—, indien hetzelfde ongeval den dood van vyf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H-A.V.- Bank te Schiedam. De verdwijning' van „het goudblok", begin nende met Frankrijks afval van den gouden standaard, waarbij een gemeenschappelijke verklaring' door de regeeringen van Engeland Amerika en Frankrijk werd afgelegd, blijkt inderdaad een nieuwe activiteit tot herstel van het economisch evenwicht te hebben in geluid. De Engelsche minister van Financiën (en aanstaande premier) Neville Chamber lain heeft Dinsdagavond een krachtig betoog gehouden vóór het uit den weg ruimen van de hinderpalen, die den internationalen handel belemmeren. Hij zei bovendien, dat hij een al- gemeenen terugkeer tot den gouden stan daard die de eenige basis schijnt te zijn, die algemeen vertrouwen wekt „te zijner tijd" waarschijnlijk acht. En economisch na tionalisme kan ook volgens dezen protectio nist te ver worden doorgevoerd. De lage prij zen voor eerste levensbehoeften, de contingen- teeringen, de overmatige invoerrechten en de wisselkoers-controle acht hij hoofdzakelijk verantwoordelijk voor de levenloosheid van den buitenlandschen handel. Dit is dus uit den mond van een der voornaamste conser vatieve bewindslieden in Engeland, wel heel andere taal dan de min of meer uitbundige protectionnistische beschouwingen die het congres van zijn eigen partij te Margate ten beste heeft gegeven. In denzelfden trant heeft de Australische gedelegeerde Bruce Dinsdag in de economische commissie van den Volken bond een rede gehouden. Ofschoon Bruce op merkte dat alleen de drie groote economische eenheden Rusland, de Vereenigde Staten en het Britsche Keizerrijk (waartoe hij zelf be hoort) in staat zijn werkelijk de principes van autarkie door te voeren, zonder dat daar uit rampzalige gevolgen voor hun economisch leven voortkomen en zonder dat het levenspeil hunner bevolking daalt, drong hij toch aan op spoed in het wegnemen der handelsbelemme ringen en noemde de autarkie een gevaar. De Engelsche gedelegeerde in de commissie had op voorzichtigheid aangedrongenBruce erkende wel dat die geraden was, maar zei er bij dat de tijd dringt en dat men zoo vlug mogelijk zou moeten handelen. Waaruit dus af te leiden valt dat het dominion Australië, deel uitmakend van het Britsche Keizerrijk, zich ook allesbehalve gelukkig meer voelt on der de huidige handelsbelemmeringen. Na tuurlijk sprak de Belgische gedelegeerde Van Langenhove daarna in denzelfden geest. Dat de kleine landen buiten staat zijn onder een consequent doorgevoerde autarkie hun eco nomisch leven op den duur in evenwicht te houden is duidelijk genoeg. En er zijn groo- tere. De gevolgen van het Duitsche monetaire beleid heeft Nederland zwaar aan den lijve ondervonden en ondervindt het nog. Italië heeft pas weer eens 40 pCt. gedevalueerd en verkeert thans in een toestand van acute fi- nanciëele crisis. Men zou er een heele opsom ming van misères van kunnen maken, alle de waarheid bevestigend dat de wereld van de ontwrichting van haar internationale econo mische machinerie, vervangen door een wilden naijver in onuitvoerbaar economisch natio nalisme, niets dan ellende en achteruitgang ondervonden heeft. Psychologische factoren zijn bij deze herstel pogingen van overheerschend belang. Hoe vreemd het ook moge schijnen: men wordt zelfs in de zaken der internationale economie niet in de eerste plaats door zakelijke overwe gingen geleid. En het heeft vele jaren van misère gekost om te ontdekken, dat een volk er niet mee gebaat is als het andere volken slecht gaat Het zuivere tegendeel is waar. Ook wij verkeeren in dat geval. Als het Duit- schers, Engelschen, Franschen, Belgen, Ita lianen slecht gaat, wreekt zich dat onmiddel lijk op onzen handel met hen en gaat het ons dientengevolge ook slecht. Deze eenvoudige logica is evenwel voor vele menschen onbe grijpelijk; zij zijn wild pro-dit of anti-dat volk en verheugen zich er domweg in als het eene ten nadeele van het andere een of ander schijnbaar voordeel behaalt of er belemme rende maatregelen tegen toepast, die de kra kende internationale machine weer een nieu we breuk bezorgen en ook onszelf groote schade toebrengen. Het is droevig dat de groo te massa van de wereldeconomische verhou dingen vrijwel niets begrijpt, niet wil inzien dat de welvaart van anderen de welvaart van allen (dus ook van eigen volk) is en zich door politieke scharrelaars van alles op den mouw laat spelden. Kans op economische toenadering zit er ook thans niet zoozeer in zakelijke logica als wel in het feit, dat men zich meer en meer bewust begint te worden dat niemand eigenlijk een Europeeschen oorlog aandurft en in de om standigheden, dat men den laatsten tijd in ternationaal niets anders gedaan heeft dan afbreken. De wet van actie en reactie eischt, dat er nu weer eens wat opbouwehds wordt ondernomen. Deze hevige schommelingen In LORD LINLITHGOW, de nieuwe onderkoning van Britsch-Indië, betreedt het parlementsgebouw te Simla voor het uitspreken van zijn eerste rede voor de beide Kamers. den toestand zien we nu al jaren lang, en ze worden steeds heviger, terwijl de oorlogs- lust eer af- dan toenemend schijnt. Daarom is er ditmaal wel kans dat de opgaande lijn die we kennelijk weer bereikt hebben eindelijk eens tot een groot resultaat leidt. De groote kunst zal daarna wezen, het te behou den. Maar als het er maar eerst is! R. P. Financiëel beleid van het bestuur heeft niet voldaan aan de eischen welke daaraan mogen worden gesteld. Ingevolge haar opdracht heeft de commis sie, ingesteld in de spaarders vergadering der Coöp. Spaar- en Voorschotbank „Boaz" te IJmuiden op 30 Juli j.l., Woensdagavond in een tweede spaardersvergadering rapport uit gebracht of aan een faillissement, dan wel aan liquidatie in de gegeven omstandigheden de voorkeur moet worden gegeven. Met de grootst mogelijke meerderheid van stemmen besloot de commissie bestaande uit één lid van het bestuur, één lid van den Raad van Toezicht en drie leden uit de spaarders of gemachtigden daarvan, faillissement te moeten adviseeren, aangezien dit door de grootere bevoegdheden van een curator het actief meer veilig' stelt^ en meer afdoende maatregelen van controle schept, zoodat uit eindelijk een hoogere uitkeering kan worden tegemoet gezien. Liquidatie zou daarentegen statutair door het tegenwoordige bestuur der Boaz Bank moeten geschieden. De commissie meent dat dit niet wenschelijk is, omdat er bestuurs leden zijn die, hetzij als borg, hetzij als reke ninghouder, hetzij in hun kwaliteit, aanspra kelijk zijn te achten. De reden die de commissie tot dit oordeel gebracht heeft is o.a. deze, dat het financieel beleid van het bestuur niet voldaan heeft aan de eischen welke daaraan mogen worden ge steld, terwijl het doel der bank naar de op vatting van den accountant uit het oog is ver loren. Aan enkele instellingen en personen zijn n.l. aanzienlijke bedragen verstrekt. Aan de belegging der gelden is niet de noodige zorg besteed, terwijl ook aan de statutaire voorschriften niet de hand werd gehouden. Vermeld kan nog worden, dat volgens het rapport van den accountant het totaal dei- concurrente schulden op 31 Augustus j.l. f 64.547.78 beloopt. Genoodzaakt zijnde zijn verdere berekeningen vrijwel geheel te basee ren op schattingen, deelt de accountant in zijn rapport nog mede, dat voor de schuldeischers waarschijnlijk een bedrag van f 18.125 beschik baar zal zijn. Na verloop van tijd zal dus on geveer 28%, misschien 30% der vorderingen kunnen worden uitgekeerd. Nadat de commissie haar rapport had uit gebracht, werd op aandrang der vergadering het accountantsrapport voorgelezen. Dit rap port gaf aanleiding tot felle critiek, zelfs opperde een der spaarders het denkbeeld, de commissie van advies te verzoeken het ac countantsrapport te stellen in handen van den officier van justitie. Ten slotte werd het bestuur alsnog in de gelegenheid gesteld, op een over 14 dagen te houden vergadering met een voorstel ter af wikkeling der zaken te komen. Faillissement ivordt aangevraagd. Nader vernemen wij, dat door een dei- spaarders het faillissement der bank zal wor den aangevraagd, Met 14 schipbreukelingen van de Vertrouwen SCH. 153. De mare, dat de Dirkje RO 53 met aan boord de schipbreukelingen van den Sche- veningschen logger, die door den trawler was overstoomd, tegen den avond verwacht werd, had tot gevolg, dat langs den kant een groote menigte aanwezig was, die geduldig de komst van den trawler afwachtte. Men was nieuwsgierig naar nieuws, maar veel kon men niet te weten komen want zoo wel de bemanning van den trawler als die van den logger waren „potdicht". Ten slotte vernamen wij van een der leden van de bemanning van den trawler het vol gende Op het tijdstip, dat de aanvaring geschied de, bevonden zich de stuurman en een ma troos op de brug van de Dirkje. Het was goed weer en de zee was kalm. Men had slechts één licht gezien hetgeen hen deed vermoeden, dat zij een stilliggend visschersvaartuig voor zich hadden. Waar schijnlijk een Deensche snurrevaad-kotter, dachten ze. Pas toen een aanvaring onver mijdelijk was, toonde de logger zijn rood licht. Schreeuwen en stooten op de fluit mochten niet baten. Met volle vaart ramde de Dirkje den zwaar beladen logger. Niet min der dan 34 last haring bevonden zich aan boord, een rijke vangst als resultaat van een reis van slechts tien dagen. De Dirkje voer nog even door maar draaide daarop onmiddellijk bij. Het bleek, dat de be manning zich reeds in de scheepsboot had begeven. De schipbreukelingen werden, met de boot, die hun redding was, aan boord van den trawler genomen. En spoedig verdween hun schip in de diepte, met zich meenemende niet alleen hun vangst maar ook al hun have en goed. Niets hebben ze kunnen redden. De Dirkje, die daags te voren naar zee was gegaan was door deze aanvaring genood zaakt, naar IJmuiden terug te keeren. Niet alleen om de bemanning' aan wal te brengen, maar ook omdat het schip ernstig aan den voorsteven beschadigd was. De steven was geheel verbogen en voorts waren eenige pla ten gescheurd of ingedeukt. Langzaam stoomende voer de trawler huis waarts. Bij aankomst zijn de schipbreukelingen spoedig aan wal en naar huis gegaan. De Dirkje is naar Amsterdam gesleept om aldaar de schade te herstellen. Voor de reederij is dit ongeval een schade post, daar de trawler, die op de versche ha ringvangst was, ongetwijfeld nog wel eenige mooie reizen had kunnen doen. De laatste reis besomde de Dirkje nog ruim f 4600, na slechts eenige dagen uit geweest te zijn. DE KENNEMER JAGERS. Het bestuur van de Wandelsport Vereeni- ging ,.De Kennemer Jagers" verzoekt ons te melden, dat de inschrijving voor den Her- denkingsmarsch over 40 K.M. op 8 November a.s. is opengesteld, zoowel voor individueelen als voor vereenigingen. Men kan zich opgeven bij den heer K. Krom, Groeneweg 45 IJmui- den-Oost, waar eveneens nadere inlichtingen worden verstrekt. Het blijkt nu reeds uit het groote aantal aanvragen, dat voor dezen marsch groote be langstelling is. Zooals wij reeds hebben gemeld nemen De Kennemer Jagers deel aan den marsch van de Voortrekkers te Beverwijk, die thans is vastgestelcj'-op Zondag 18 October a.s. ANSJOVISBERICHT. Nieuwe aanvoer werd gedaan tot f 11. per anker. De stemming was vast. DE EENDRACHT LEKTE. Bij het kolenladen aan boord van den stoomtrawler Eendracht kwam men tot de ontdekking, dat het schip lek was. De trawler werd daarop in het dok geplaatst, waar bleek dat een plaat gescheurd was. Deze zal door gen nieuwe worden vervangen. TWEE SPANNENDE HOOFDFILMS. Het nieuwe programma van de Pont ver meldt twee hoofdfilms, die aan spanning voor elkander niet onder doen: „Carlo Ca- velli, de Hoogeschoolrijder" en „-De opzien barende treinmoord", zoodat liefhebbers van films, waar pit in zit hun hart 'kunnen op halen. De inhoud van e.g. film, waarin o.a. op treden Rudolf Forster en Hans Moser is als volgt: De kunstrijder Carlo Cavelli is een inter nationale beroemdheid en geldt als een meester in zijn vak. Iedereen is vol belang stelling, zoodra zijn optreden in Weenen be kend gemaakt wordt. Wie Carlo Cavelli fei telijk is, kan niemand zeggen, al doen de vreemdste geruchten over hem de ronde. Een geheim omgeeft dezen man. jNog nie mand heeft hem ooit op het tooneel gezien, zonder een masker. Geen wonder, dat ieder een zich in Weenen het hoofd breekt over dezen geheimzinnigen ruiter, zonder het raadsel te kunnen oplossen. Op den avond van zijn eerste optreden in het Ronacher Variété Theater zit in een der loge's een jong meisje: Irene von Ketterer, de dochter van een bekenden Oostenrijk- schen generaal. Het is meer toeval, dat zij hier is. Zij is na een twist met haar moeder, die haar een man wil opdringen, voor wien zij nauwelijks achting, om niet te spreken van liefde, kan voelen, het huis uitgeloopen. Om niet doelloos te blijven loopen, is zij het Variété-Theater binnengegaan Zij heeft het besluit genomen om voortaan op eigen bee- nen te staan. Hoe is haar echter nog niet recht duidelijk, maar tijdens de voorstelling- krijgt zij plotseling de ingeving om hooge- schoolrijdster te worden. Het gelukt, wat nog nooit iemand gelukt is: zij weet door te dringen tot de kleedka mer van Cavelli en zij deelt hem haar plan mede. De beroemde man wijst haar af. Het spijt hem, maar hij geeft geen rijlessen. Hij verandert echter van idee, wanneer hij dien avond nog een keer met haar samen is en haar tegen den man, die haar moeder voor haar als echtgenoot had uitgezocht, in be scherming moet nemen. Hij zal haar eenige weken bij wijze van proef les geven. Tijdens de lessen, die nu volgen, wordt het steeds duidelijker, dat Cavelli, die anders voor vrouwen zoo weinig genaakbaar was, zich steeds minder aan de charme, die er van dit meisje uitgaat, kan onttrekken. Het toeval heeft twee menschen bijeengebracht, die zich door het lot verwant voelen. En toch staat tusschen hen een schaduw, die elke verdere toenadering onmogelijk maakt: het verleden van Carlo Cavelli. In den nacht, dat Carlo en Irene naar Londen zullen vertrekken, om 'daar in het huwelijk te treden, verneemt Irene, dat haar eenige broer Franz tijdens een duel door Carlo werd gedood. Als zij van haar vader afscheid komt nemen, verraadt zij het ge heim van Carlo's leven. Haar vader besluit zich op Cavelli te wreken, doch Irene dreigt zich van het leven te zullen beroven, wan neer haar vader naar Cavelli gaat. Zij schrijft Carlo een brief en verklaart hem, waarom zij afscheid van hem moet ne men. In den brief sluit zij een foto, die zij thuis gevonden heeft, een foto van haar broer Franz met Graaf von Werffen, rit meester en collega van haar broer. Tenslotte wordt, als blijkt dat de dood van Irene's broer een heel andere oorzaak had, de laatste hindernis, die een huwelijk in den weg stond, weggenomen. VERGADERING V. V. S. U. Ds. Snethlage over „Twee werelden". Gisteravond heeft de V. V. S. U. een open bare vergadering gehouden in „Het Wapen van Velsen". In deze vergadering die buiten gewoon druk bezocht was, trad op als spreker Ds. Snethlage met het onderwerp „Twee we relden". Met „Twee werelden" bedoelde spreker de nieuwe socialistische samenleving van de Sovjet Unie en daar tegenover de samenleving zooals die gekend wordt in de andere, volgens Ds. Snethlage, de kapitalistische landen. Scherp bracht spreker hierbij het verschil der twee werelden naar voren. In de oude wereld is alles gebaseerd op winstbejag, regeert het kapitaal waardoor een groot deel der mensch- heid armoede en gebrek lijdt, terwijl in de Sovjet Unie, de nieuwe wereld, alles ingesteld is ten bate der gemeenschap. Vervolgens be sprak Ds. Snethlage de opkomende macht- van het facsisme die als machtsinstrument van het kapitalisme het mooie en goede wat de nieuwe wereld den arbeider brengt te verdringen, ja zoo mogelijk te vernietigen tracht. Om dit te kunnen keeren heeft ook de Sov jet Unie een leger. Dit leger, zeide spreker, onderscheid zich óok weer van andere legers, die niet anders dan vechtmachines zijn. Het roode leger der Sovjet dient tevens om de sol daten daarvan sociale en cultureele ontwikke ling bij te brengen: Ofschoon de Sovjet, een leger noodig heeft, om het geen daar op de kapitalistische wereldorde veroverd is, te be waren, dit neemt niet weg. zeide spreker, dat men van de zijde der Sovjet steeds den weg des vredes wil. Met eenige voorbeelden toonde spreker dit aan. Na de pauze sprak Ds. Snethlage over de S. U. en de verhouding' tot de kerk en het eer biedigen der Godsdienstige overtuigingen waarna de vergadering die onder leiding stond van den heer A. Bouterse, gesloten werd. De heer P. Toornvliet 25 jaar in dienst. Vrijdag 9 October a.s. zal het 25 jaar gele den zijn, dat de heer P. Toornvliet in dienst trad bij het Staatsvisschershavenbedrijf. De heer Toornvliet, die reeds op jeugdigen leeftijd in het visscherijbedrijf administratief werkzaam was, kwam 9 October 1911 op 15- jarigen leeftijd als tijdelijk havenklerk in dienst van het Staatsvisschershavenbedrijf. Op 1 Januari 1919 ontving hij een vaste aan stelling als havenklerk en 1 September van hetzelfde jaar werd hij bevorderd tot assis tent-boekhouder en 1 Maart 1923 kreeg hij den rang van administratief ambtenaar, als hoedanig hij thans nog werkzaam is. De a.s. jubilaris, die bij superieuren en col lega's in hoog aanzien staat, zal ongetwijfeld op den dag van zijn jubileum vele gelukwen- schen in ontvangst mogen nemen. Eerst de reflector, toen het witte spatbord, nu het roode achterlicht! In onze vorige nummers zijn reeds uitvoeri ge bijzonderheden medegedeeld over den in houd en de strekking van het nieuwe Motor en Rijwielreglement. Op een punt willen wij nog nader de aan dacht bestigen: het roode achterlicht, dat op 1 Januari 1938 verplichtend wordt voor de fietsers. Het is helaas door vele ongelukken gede monstreerd, dat er op de buitenwegen veel ongelukken gebeuren omdat fietsers niet tij dig worden opgemerkt. Eerst is toen de roode reflector ingevoerd. Dat verbeterde iets, maar was lang niet voldoende, vooral niet omdat er heel wat reflectors aan de markt kwamen, die niet reflecteerden! Sommige fietsers, die liever eenige guldens uitgaven dan gevaar te loopen op een gevoelige wijze omver gereden te worden, gingen zelf al over tot het aan brengen van een rood achterlicht, maar het waren er maar weinigen. Toen is, ter verhoo- ging van de veiligheid, het verplichte witte spatbord gekomen. Ook dat was weer een ver betering, maar ook nu was niet het beoogde doel volledig bereikt. In de practijk kwam al spoedig uit, dat het wit der spatborden door regen, stof en modder vergroezelde. Nu is bij het nieuwe Motor- en Rijwiel- reglement met behoud van het witte spatbord voorgeschreven, dat van 1 Januari 1938 rijwielen voorzien moeten zijn van een rood achterlicht met goedgekeurde reflector. In de toekomst zullen alle fietsers zich dus deze uitgaaf moeten getroosten. De over gangstijd is evenwel erg ruim genomen, na melijk 15 maanden. De industrie heeft dus wel den tijd om zich voor te bereiden om op de markt te komen met een goed achterlicht, dat bovendien niet te veel zal kosten. Daar voor zorgt de concurrentie wel! Tegenwoordig zijn bijna alle fietsen van electrisehe lantaarns voorzien. Het is betrek kelijk gemakkelijk om daaraan een rood ach terlicht te maken. Beide lampjes kunnen op één dynamo branden. Een rijwielhandelaar raamde de kosten op 35 cent, en als men een beter lampje hebben wil 50 cent. De kosten vallen dus nogal mee. Wie geen electrisehe lantaarn heeft, ziet zich voor een moeilijker geval geplaatst. Hij zal moeten werken met een batterij van een zaklantaarn. Het is aan te nemen en zeker ook aan te bevelen! dat de fietsers voor eigen veiligheid niet wachten tot de overgangstijd verstreken is, maar reeds in de naaste toekomst er toe overgaan om een rood achterlicht te laten maken. Natuurlijk zullen de rijwielfabrikanten de nieuwe fietsen, die zij afleveren, wel meteen laten voldoen aan de eischen van het nieuwe Motor- en Rijwielreglement. Naar aanleiding van de verschijning der ge wijzigde verkeersTOorsehiriften, heeft de Kon. Ned. Toeristenbond A. N. W. B. aan de com missarissen van politie en aan de districts commandanten van de marechaussee en de rijksveldwacht medegedeeld, voornemens te zijn zeer spoedig een eenvoudige brochure te laten verschijnen, waarin een volledig over zicht van de bestaande en nieuwe verkeers- voorschriften, verkeersborden enz. voor alle weggebruikers zal worden gegeven. Deze brochure zal in vele honderdduizenden exemplaren verschijnen en gratis ter beschik king van de politie gesteld worden, ter ver spreiding onder belanghebbenden. In de afgeloopen jaren heeft de A. N. W. B. reeds eenige malen met veel succes dergelijke brochures door bemiddeling van de politie, de pers, de scholen enz. doen verspreiden, te' verwachten is, dat door deze nieuwe actie van den toeristenbond de nieuwe voorschriften in korten tijd de algemeene bekendheid zullen verkrijgen, welke voor een veilig verkeer se- wenscht is.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1