De burgeroorlog in Spanje. De politiek van Tatarescu. R THIJS IJS EN HETKATTENLECER BALTUSSEN Opmarsch naar Madrid uit drie richtingen Mislukte Oceaanvlucht. Barcelona en Valencia gebombardeerd. Arrestatie van Karl Radek bevestigd. Geoève. Ontwapeningscommissie stemt in met het Fransche voorstel. Hulp voor de Saarlandsche vluchtelingen. Nog steeds arrestaties en huiszoekingen. Leider der Arabische op standelingen gesneuveld. Beroemd kasteel door het vuur bedreigd. Rusland dreigt met opgeven der non-interventie. Versterking van de Balkan-entente staat voorop HANDELSINSTITUUT PRAKTIJK-EXAMENS DON DÏRI) AG h OCTOBER 1936< Zweedsche vlieger aan de Iersche kust opgepikt. Blijkens een Reuterbericht uit Ta- lavera zal generaal Varela, die het bevel voert over de troepen der op standelingen, die Toledo hebben in genomen, persoonlijk den grooten opmarsch naar Madrid leiden. Hij is voornemens in drie richtin gen, Naval, Carnero, Aranjuez en II- lescas, op te rukken. Er is een ulti matum naar Madrid gezonden, waar in gedreigd wordt met een woesten aanval te land en uit de lucht en met represaillemaatregelen, wan neer de stad weigert te capituleeren. In den afgeloopen nacht deelde de radio zender te La Coruna mede, dat de opstande lingen zich op dat oogenbiik op 10 K.M. van Aranjuez bevonden. De regeeringstroepen zouden naar Madrid vluchten en te Santa Cruz de Retamar ruim 300 dooden hebben achtergelaten. Radio-Cadix heeft gistermiddag o.a. het volgende gemeld: ,,De nationalisten hebben levensmiddelen uitgeworpen boven het stadje Andujar (prov. Jaen), dat door de marxisten is omsingeld Te Huesca hebben de nationalisten een co lonne rooden verslagen en 40 hunner gedood. De inneming wordt tegengesproken van Estrecho en Quint, de voorposten van Sara- gossa, die den regeeringstroepen nog steeds verzet bieden. De colonnes in Galicië zetten den zegevie renden opmarsch voort, na den weg naar Penaflor te hebben bezet. De kruiser „Almirante Cervera" heeft de kust tusschen Barcelona en Valencia in den nacht van 5 October hevig gebombardeerd. Aan het front van Biscaye bevinden Mola's troepen zich in het kamp van Valmeseda. De inneming wordt tegengesproken van Oviedo, dat Dinsdag een nieuwen aanval heeft afgeslagen. Generaal Varela is, toen hij bij het inval len van de duisternis zijn intocht deed in Santa Cruz de Retamar door de bevolking geestdriftig ontvangen. Tijdens de gevech ten waren 300 marxisten gedood en velen ge vangen genomen. Kolonel Castejon tracht de opening, die gevormd wordt door Escalona, te vullen teneinde den kring in deze sector ge heel af te sluiten". Oorlogsberichten van Madrid. In een te Madrid uitgegeven officieel com muniqué wordt o.a. het volgende gezegd: „Aan het front van Aragon, in den Sector van Gaspe, hebben de regeeringstroepen zich meester gemaakt van twee 7,5 c.M. kanonnen, 2 tanks, en 52 kisten munitie. Te Huesca heeft de republikeinsche lucht- macht concentraties vanopstandelingen ge bombardeerd en deze zoodoende belet hun oorlogsmateriaal te verplaatsen om hun be legerde stellingen te hulp te komen. Een klei ne' colonne opstandelingen ondernam 'n aan bal op de stellingen der regeeringstroepen te Sotillo, in de provincie Avila. De regeerings troepen sloegen den aanval af, en maakte vier krijksgevangenen. Twaalfhonderd uit Madrid afkomstige kinderen zijn te Valencia aangekomen en vandaar naar Barcelona, het eindpunt van hun reis gedirigeerd. Tot dusver zijn 6.000 kinderen uit Madrid te Valencia aangekomen. Om 10 uur des avonds deelde het ministerie van oorlog o.a. het volgende mede: „Onze troepen zetten den aanval op Oviedo met zeer veel succes voort. Hedenmiddag heb ben 60 nationalistische soldaten zich on voorwaardelijk aan de regeeringstroepen overgegeven. Aan het front van Aragon zetten de regee ringstroepen den opmarsch in den sector van Barbastro voort, waarbij zij 30 krijgsgevan genen hebben gemaakt. Aan het zuidelijk front is een sterke nationalistische afdeeling met belangrijke verliezen teruggedreven. Azana: „Het eerste bedrijf van een nieuwen wereldoorlog". De „Petit Parisien" publiceert een verkla ring, die president Azana heeft afgelegd tegenover den specialen verslaggever van het blad te Madrid. Azana verklaarde o.a. ten aanzien van den Spaanschen burgeroorlog: „Het gaat hier niet eenvoudig om binnenlandsche oneenigheid, die uitsluitend de Spanjaarden betreft, doch om het evenwicht der krachten in de Middel- landsche Zee, om de heerschappij over de straat van Gibraltar, het gebruik van onze vlootbases in den Atlantischen Oceaan en om de grondstoffen, waaraan de Spaansche grond zoo rijk is: koper, kwik, lood en pot- asch. Ziedaar de prooi, die men bezig is el kaar te betwisten in het eerste bedrijf van een nieuwen wereldoorlog, die niet officieel is verklaard". Officieel wordt thans te Moskou bevestigd, dat Karl Radek gearresteerd is. Uit het on derzoek zou zijn gebleken, dat Radek heeft deelgenomen aan de samenzwering van Zi- nowjef. De ontwapeningscommissie der Vol- kentoondsvergadering heeft gister middag met algemeene stemmen een ontwerp-resolutie goedgekeurd, waar bij de Assemblée als haar vaste overtui ging uitspreekt, dat het noodzakelij) is in versneld tempo voort te gaar met de pogingen welke zij onder nomen heeft om de bewapeningen tf verminderen en te begrenzen en zich gelukkig prijst met het door de Fransche regeering genomen ini tiatief ten gunste van de bijeen roeping tegen een zoo vroeg mogelijk tijdstip van het bureau der confe rentie. De zesde commissie der Volkenbondsver gadering heeft met 12 tegen 7 stemmen, na interventie van den Franschen gedelegeer de Grumbach, een crediet van 400.000 Zwit- sersche franken toegestaan ten behoeve van Saarlanders, die zich in Paraguay willen ves tigen. Daetzig. De actie tegen de socialisten in de vrije stad Dantzig duurt voort. De meeste leiders zijn volgens Havas gearresteerd of zijn genoodzaakt zich schuil te houden. De politie gaat voort met het verrichten van huis zoekingen om wapens op te sporen. Krachtens een senaatsbesluit van 10 Juli kan een partij verboden wor den, indien dfie leden in het bezit van wapens zijn Tijdens gevecht met Britsche troepen. Volgens een bericht uit Jeruzalem is de lei der der Arabische opstandelingen Said Bey el Aasi gesneuveld in een gevecht tusschen Ara bieren en Britsche troepen nabij Bethlehem. Aasi is -afkomstig uit Syrië en na-m deel aan de. opstand der Druzen tegen het Fransche ge zag in 1926, waarna hij door de Fransche autorteiten werd verbannen. Kort geleden is hij -met een eigen bende uit Trans-Jordanië naar Palestina gekomen om aan de zijde der Arabieren te strijden. DRIE ZEILERS VERDRONKEN. STOCKHOLM, 7 October (Stefani) Voor de kust bij Stockholm is een zeilboot door een onverwachte windvlaag omgeslagen en ge zonken. De drie inzittende kwamen om het leven. Nachtelijke tocht De Zweedsche vlieger Bjoerkvale die poogde een vlucht AmerikaStock holm te volbrengen, is volgens een uit Valencia afkomstig radiobericht door een Fransche trawler opgepikt. De vlieger zelf is volgens dit bericht gered. Het Britsche ministerie van luchtvaart deelt mede, dat het de Fransche trawler „Imbrin" is geweest, die Bjoerkvall heeft gered en zijn vliegtuig op sleeptouw heeft genomen naar Valencia, aan de Z.W. kust van Ierland ge legen. SPAANSCH SCHIP BRENGT GOUD NAAR FRANKRIJK. PARIJS, 7 October (D.N.B.-A.N.P.) Het Spaansche s.s. „Campilio" heeft, naar uit Marseille gemeld wordt een voor de Bank van Frankrijk bestemde goudlading aange voerd, bestaande uit 250 kisten -goud. Het schip is gistermiddag weer vertrokken. TEEKENEN VAN DEN VLIEGER WOOD OPGEVANGEN? Te Darwin zijn zwakke radioseinen opge vangen, die naar men vermoedt, van het ver miste toestel van Wood afkomstig zouden kunnen zijn. Men acht het mogelijk, dat het vliegtuig een noodlanding op Timor heeft ge maakt. Wegens schending door Duitschland en Italië. Het was even over twaalven 's nachts, toen ons het bericht bereikte, dat brand was ui broken in het kasteel van Versailles, zoo meidt onze correspondent. Zelfs een buitenlander, die nooit in Frankrijk is geweest, moet begrij pen wat zoo'n bericht wil zeggen. We hebben dan ook onmiddellijk getelefoneerd naar ie dichtst bij zijnde kazerne, en de commandant daar, heeft ons dadelijk een plaats aangebo den in zijn wagen hetgeen dankbaar werd aanvaard. Want weliswaar beschikt Versailles over uitstekend en uitgebreid materiaal, maar in dit geval om op alle eventualiteiten te zijn voorbereid had men onmiddellijk Parijs gealar j meerd. En zoo bevonden we ons dan ook in een lange kolonne toeterende brand weer wag ms, die met een vaartje van 100 K.M. voortsehoten in den pikdonkeren nacht. De heele rit heeft nog geen half uur geduurd, maar gelukkig vonden we bij aankomst de verzekering, dat de manschappen van Versailles volkomen het vuur meester waren en dat er verder niets meer was te vreezen. Maar het alarm was héét geweest. Toen we voor het oude koninklijk paleis stonden troffen we daar reeds den pre fect van Seine et Oise aan. Mr. Henri Viguié, in wiens gezelschap we binnen konden treden. De brand was ontstaan in den sous-sol, in de kamers, welke gereserveerd zijn voor de Ka merleden in den linker-vleugel van het kastéél, waar ook de vertrekken voor de ministers zijn. Elk jaar, bij het naderen van het vochtige jaargetijde worden hier groote kachels ge stookt om het beddegoed droog te houden. De wettelijke regeling is, dat heel het jaar s-laap- kamrs gereed moeten worden gehouden voor de volksafgevaardigden, voor het geval er een onvoorziene nationale vergadering zou moeten worden gehouden, welke meer dan een dag zou duren. Natuurlijk is dit nooit voorgekomen, ma-ar men voorziet in de mogelijkheid. Nu heeft men juist twee dagen geleden de kachels aangesto ken en we zagen duidelijk, hoe de overgroote hitte eerst een stuk van den eikenhouten vloer in brand heeft gezet. De vlammen zijn toen overgeslagen tot de -bedden en het beddengoed en, zoo verzekerde ons de conservator van het kasteel, de heer Chamson, de heele zaal stond in een oogenbiik in lichte laaie. Oogenblikke- lijik heb ik den brandweer gewaarschuwd en nog geen vier minuten later waren ze hier met groot materiaal en enkele minuten later, met één slang op de waterleiding, was men 't vuur meester. We hebben met eigen oogen gezien, hoe de vlammen een geweldig gevaar oplever den voor héél het magnifieke kasteel. Over vier meter lengte en twee meter breedte is de oude, kurkdroge eikenhouten vloer totaal uit gebrand en met angst vraagt men zich af wat er zou zijn gebeurd als de conservator niet bij toeval was thuisgekomen, zoodat hij brand lucht rook. Wel worden er héél den nacht door ronden gehouden, maar het paleis is zoo enorm groot, dat een catastrofe elk oogenbiik mogelijk is. Zijn we wèl ingelicht, dat heeft het gebeurde van hedennacht dan ook aan leiding gegeven tot een rapport aan de regee ring, waarin ten sterkste wordt aangedrongen op het stationneeren van een permanenten brandweerpost in het kasteel zelf, terwijl men tevens de cre-dieten zal aanvragen voor een doorloopenden bewakingsdienst door brand weerlieden. Men mag van geluk spreken, zoo zei een van de vaklieden ons, op den terugweg, dat 't ditmaal zoo is afgeloopen. Versailles met zijn eindelooze gangen en zalen, ware tocht- holen, met zijn oud en uitgedroogd materiaal is een gewilde prooi voor de vlammen en 't minste brandje zou het oude Koningsslot ge- «heel in asch leggen. De regeering van de Sovjet-Unie heeft naar Reuter meldt, bekend ge maakt, dat zij zich niet langer ge bonden zal kunnen achten door het verdrag van niet-inmenging in Spanje, indien niet onmiddellijk maatregelen worden genomen dat dit verdrag niet wordt geschonden. Aan de te Londen zetelende commissie van non-interventie in de Spaansche aangele genheden heeft de Sovjet Russische verte genwoordiger een verklaring overhandigd, waarin o.a. het volgende gezegd wordt: „Talrijke ooggetuigen, die ondervraagd zijn door de t e Londen zetelende commissie, als mede tal van dagbladcorrespondenten, die hun persoonlijke waarnemingen hebben ge publiceerd, bevestigen, dat de voorziening der opstandelingen van wapens in hoofdzaak via Portugal geschiedt, en in snel tempo voortgaat. De opstandelingen beschikken over tientallen bombardements- en jacht vliegtuigen van Duitschen en Italiaanschen oorsprong, vliegtuigen, die het Spaansche le ger bij het uitbreken van den opstand niet bezat. De troepen opstandelingen worden met Duitsche en Italiaansche vliegtuigen van Marokko naar Spanje Vervoerd. De Portugee- sche grensgebieden zijn sedert het begin van den opstand bases geweest voor steun aan de opstandelingen verleend. In Portugal vor men de opstandelingen hun detachementen en zij ontvangen uit dit land hun „oorlogs uitrusting". De verklaring luidt dan verder: „De sovjet-regeering kan in geen geval toe laten, dat van het non-interventieaccoord door eenige partijen een scherm gemaakt wordt, dienende als dekmantel voor militai ren steun aan de opstandelingen verleend, en dat nog wel tegen de wettige Spaansche re geering. Bijgevolg ziet de Sovjet-regeering zich ver plicht te verklaren, dat, indien deze schen dingen niet onmiddellijk ophouden, zij zich ontslagen zal achten van de verplichtin gen, voortvloeiende uit het non-interventie accoord". In Roemenië woedt de strijd der nationaliteiten, waaronder de geheele Balkan gebukt gaat, wel het felst oemenie half Oostersch, half Westersch, het eerste echte Balkanland. Kleurige volksdrachten en folkloristi sche gebruiken zijn er nog zeer in zwang, niet als een schilderachti ge traditie, doch als in het volk ver- wortelde gebruiken. Roemenië is een rijk land, het produceert tarwe en mais, wijn en tabak in groote hoe veelheden. Het heeft zelfs nu nog een actieve handelsbalans. Maar Roemenië's grootste rijk dom is de petroleum. De „vlammende vallei van Moreni" was tot voor kort wereldbekend, een teeken van den overvloed van dit kostelijk vocht. Hij dateert van 't voorjaar 1929. Toen boorde men bij Moreni een nieuwe olieput aan. De boor gonsde en dreunde, drong steeds dieper in de aarde op zoek naar oliehoudende lagen. Sissende booglampen wierpen hun licht over de bezige gestalten der arbeiders. De boor vrat zich in de aarde, achthonderd, duizend meter diep. De boortorens sidderden, de grond trilde. Veertienhonderd meter diepte heeft men bereikt, nimmer te voren was in Roemenië zoo diep geboord. Eindelijk, op zestienhonderd meter, vond men de gezochte olie. Als een gigantische fontein spoot het kost bare vocht omhoog, steenen en brokken mod der met zich meesleurend, twee, driehonderd meter hoog. Toen de olieregen weer neerplaste gebeurde er een ongeluk. Een steen schampte tegen metaal, vonkjes spatten rond, het gas ont vlamde. De put brandde! Als een sidderend, flakkerend uitroepteeken stond de vlam boven het Roemeensche land. Een druk van 200 atmosfeer perste olie en gas omhoog, zoo geweldig was deze druk, dat de vlam pas op ongeveer twee meter boven den grond begon. Dag en nacht schroeiden de felle vlammen den hemel, op kilometers afstand kon men 's nachts haar rooden schijn zien. Geweldige, vette rookwolken waaiden met de winden over het land. exploisies donderden als woedde on ophoudelijk een heftig onweer. Meer dan twee jaar heeft deze gigantische fakkel de omgeving verlicht, dagelijks ver brandde voor duizenden guldens nutteloos de petroleum, die in Roemenië rijker aan benzine is dan overal elders ter wereld. Eindelijk slaag den Amerikaansche experts er in met dyna- mietbommen de vlammen te dooven. Nu verlichten slechts de sterren den nacht hemel boven Moreni. Maar al die jaren waren de vlammen een teeken van den geweldigen olierijkdom van het land. Scherpe tegenstellingen. Toch is Roemenië een land van scherpe tegenstellingen, ondanks zijn rijkdom. Het duidelijkste vind men die in de Zevenburgsche stad Cluj. die door de daar wonende Hongaren nog steeds Kolozsvar genoemd wordt. Zevenburgen was voor den oorlog Hon- gaarsch, thans is het aan Roemenië toegewe zen. De strijd der nationaliteiten op den Balkan woedt hier het felst. De Hongaren be schouwen de Roemeniërs als hun doodsvijan den. Zij spreken niet tegen elkaar, zij groeten elkaar niet, en een Hongaar, die vriendschap ÏANSWEG 42 HAARLEM TELEF. 15548 OPLEIDING TOT ALLE Lessen in Fransch, Duitsch en Engeisch; Steno „Groote" (Ned. en de Mod. Talen) en Machine schrijven. Vraagt gratis prospectus. Uitsluitend GEDIPLOMEERDE KRACHTEN. (Adv. Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING zou sluiten met een Roemeen zou door zijn eigen familie als een verrader verstooten wor den. Van deze vijandschap getuigt de vol gende gebeurtenis. Een Hongaar kreeg op straat een bloedspuwing en werd een huis binnengedragen, dat door een Roemeen be woond werd. De dokter schreef absolute rust voor, en verbood ieder vervoer. Doch zoodra de Hongaar een oogenblikje alleen gelaten werd stond hij op en liep het huis uit, om even verder op straat weer ineen te storten. Doch liever zette hij zijn leven op het spel, dan in een Roemeensch huis te vertoeven! Toch wordt den Hongaren in Roemenië geen stroobreed in den weg gelegd: zij hebben hun eigen theater, hun eigen kranten en genieten de grootst mogelijke vrijheid. Bovendien zijn zij een minderheid. Doch uit Hongarije zelf wordt hun ontevredenheid steeds opnieuw aangewakkerd. Een gevaarlijk spel! Cluj is een centrum van minderheden, men vindt er ook nog Joden, Duitschers, Zigeuners en Turken. De stad is een typisch mengelmoes van al deze volkeren en culturen. Oost en West ont moeten hier elkaar. Fraaie, moderne gebou wen en vuile, wrakke hutten staan broederlijk bijeen. Het beste restaurant van de stad noemt zich trotsch „Café New-York" en men kan er even uitstekend tuica (pruimenbran- dewijn) als whiskey krijgen. Aan het eerne tafeltje ziet men het zwart-wit van avond- kleeding, terwijl aan het ander een boer uit den omtrek het tafelblad de uitgezochte plaats vindt om er zijn voeten op te depo- neeren. Titulescu exit. En hetzelfde schouwspel kan men in Boe karest, het Parijs van den Balkan, vinden. Verfijnde, moderne luxe en schrijnende ar moede. Tatarescu, de Roemeensche premier, heeft eind Augustus groote sensatie verwekt door een nieuw kabinet te vormen, waarin de portefeuille van buitenlandsche zaken niet meer door Titulescu, die jarenlang minister is geweest, werd waargenomen. „Dit beduidt geen verandering in onze politiek, verzekerde hij mij. „Roemenië vindt als steeds zijn be langrijkste taak in het nastreven van den binnen- en buitenlandsehen vrede. Wij zullen den Volkenbond blijven steunen, en ook voortgaan, met al onze buurstaten in nauwe vriendschapsbetrekkingen te leven. Speciaal zullen wij er op aansturen de Balkanentente te versterken en de banden tusschen ons land en Frank rijk, Engeland, Polen en Rusland nauwer aan te halen. Bovendien zullen wij ten strengste blijven op treden tegen alle gewelddadig streven, zoowel van links als rechts"". Niettemin is men op den Balkan niet ge rust over deze plotselinge regeeringswisseling. Men vreest een aanstaande koersverandering van de Roemeensche politiek. Waarin deze vreezen. bestaan, zullen wij nader uiteenzetten in het relaas van een in terview, dat ik voor mijn Balkanreis in Zuid- Frankrijk met den ex-minister Titulescu had. K. A. Nadruk verboden. (Alle rechten voorbehouden). PEUEKAMMA Thijs kan zijn oogen haast niet gelooven. De burgemeester heeft hem dan ook werkelijk iets prachtigs cadeau gedaan. Een paard en wagen, zooals je geen betere kunt wenschen. Heel hartelijk neemt hij afscheid van den braven burgemeester en den vriendelijken hout hakker. Dan neemt hij snel de leidsels ter hand. Nu eindelijk naar huis. „Hop, paardje, hop," zingt hij van pure vreugde en de viervoeter snelt vooruit zoo snel als zijn beenen kunnen. Het kost Thijs niet veel moeite den weg naar huis te vinden. Overal wijzen bordjes de richting aan °n met zoo'n snel paardje zal de reis heusch niet lang duren! VRIJDAG 9 OCTOBER HILVERSUM I, 1875 M. Algemeen programma verzorgd de NCRV. 9.— Schriftlezing 815—9.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst 11.0012.Orgelspel. 12.15 Gram.pl. 12.30 Ensemble v. d. Horst 2. Gram.pl. 2.30 Chr Lectuur 3,00—3.45 Piano recital 4.— Chr. Friesch uurtje. 5.— Gram.pl. 5.45 Accordeonmuziek. 6 30 „Bloembollen in huis" 7— Berichten 7.15 Literair halfuurtje 7.45 Reportage 8.Berichten ANP 8.15 NCRV Orkest 9.Opening van de Mica 1935 9.30 Vervolg concert. (Om 10.Berichten ANP). 10.45—11.30 Grampl. Schriftlezing. HILVERSUM II, 301 M. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 8.00 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.— Gram.pl. 10.— Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht 10.30 Gram.pl. 10.55 Voor dracht 11.20 Orgel en zang. 12Kovacs Lajos' orkest en Gram.pl. 2.Bloembollen i. d. tuin" 2.20 Orgelspel 2.45 Viool en piano 3.15 Dansmuziek 4.05 Gram.pl. 5.Kinder uurtje. 5.30 VARA-Orkest 6.30 Politiek radio journaal. 6.50 Gram.pl. 7.„Het plan van den arbeid" 7.20 VARA-Orkest en zang. 7.50 Berichten ANP. 7.57 Herh. SOS-Ber, 8.Be richten V. G. P. 8.05 Causerie over net huwe lijk. 8.30 Gram.pl. 9.— „Jeugd en godsdienst" causerie. 9.30 Gram.pl. 10.Muzikale lezing. 10.30 Gram.pl 10.40 Avondwijding 11.— Be richten ANP. 11.05 „Opvoeding van de rij pere jeugd". 11.30—12.— Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 12.10 Orgelconcert 12.50 Dansmuziek 1135 2.20 Birminghamsch Philh. Strijkorkest 4 20 BBC-Midland-orkest. 5.35 John Reyn- ders en zijn orkest 6.20 Berichten 6.40 Land- bouwnieuws. 6.45 Gram.pl. 7.20 Muzikale cau serie 7 50 Radiotooneel. met muziek 9 20 Be richten 9.40 Scheepvaartcauserie 10.Re portage. 10.15 BBC-Orkest en piano. 11 35 12.20 Dansmuziek RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert 2.50 Gram.pl. 4.20 Kwartetconcert 5.50 Or kestconcert 9 05 Operette-uitzending 11.05 I.05 Orkestconcert. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert. 11.20 Omroepkleinor- kest. 1.35 Gram.pl. 3.20 Literair-muzikaal programma 5.20 Dresd. Philh. Orkest 6.20 Concert 7 30 Voor soldaten 9.40 Zang en voor dracht. 10.2011.20 Omroepkleinorkest BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest 1.30 Om roeporkest 1.50—2.20 Gram.pl. 5 20 Klein-or- kest 6.50 Salonorkest 7 20 Grampl. 8.25 Om roeporkest 10.30—11.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Grampl. 12.40 Zang. 12.50 Omroep orkest 1.30 Salonorkest 2.00—2.20 Gram pl. 5.50 Harmonicamuziek. 6.35 Gram.pl. 6.50 Pianorecital 7.35 Gram.pl 8.20 Voor oud-strij ders 10.30—11 20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 „Wir schlagen die Brücke" 9.20 Berich ten 9.50 Pianorecital 10.05 Weerbericht 10.20- II.20 Omroepkleinorkest.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3