HET NIEUWE AVONDBLAD De begrooting van Velsen verschenen. Nieuw Systeem. 21e JAARGANG No. 287 VRIJDAG 9 OCTOBER 1936 Verschijnt dagelijks, behaive op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM IJMUIDEN De débacle van de Boaz Bank. Accountantsrapport brengt vreemde dingen aan het licht. Piet Hollenberg getrouwd. Thans een belastingbijdrage geraamd uit het werkloosheidssubsidiefonds ter dekking van oude tekorten, van mindere ontvangsten en van hoogere uitgaven Bijna VU millioen voor werkloozenst'eun en werkverschaffing. Het eindcijfer loopt naar de 4| millioen! De inbraak te IJmuiden. De zweminrichting der V. Z. V. Voorkoming van prijs opdrijving van goederen. IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus iy2 cents incasso, per kwartaal 11.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 au v ERTENTIëN1—regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct, elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele Invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vjjt of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. Overboekingen, die niet door den beugel hunnen. In aansluiting aan hetgeen wij gisteren in zake de in het Koning Willemshuis gehou den vergadering van spaarders der Coöp. Spaar- en Voorschotbank „Boaz" alhier me- dedeelen kan nog het volgende worden ge meld. Nadat mej. Mr. Molenberg de conclu sie van de commissie van advies had voorge lezen weidde zij nog verder uit over de ge maakte fouten, die wel van zeer ernstigen aard bleken te zijn. Zoo bleek uit de nadere uiteenzettingen, alle geput uit het rapport van den accountant, dat credieten en voor schotten aan familie en bevriende relaties van het bestuur ten goede zijn gekomen. De dekking was meermalen onvoldoende. Voor enkele posten bestond niet de minste zeker heid. Administratie en beheer waren slordig en onvoldoende. Sedert 1931 werd geen jaar- lijksche algemeene ledenvergadering gehou den, ofschoon de statuten zulks voorschrijven Verliesposten werden aan het oog onttrok ken waardoor de winst- en verliesrekening een kunstmatige winst kon aanwijzen, terwijl in werkelijkheid verlies werd geleden. De mededeelingen van mej. Mr. Molenberg ontlokten aan de aanwezige spaarders meer malen teekenen van verbazing of onvrien delijke opmerkingen. Een der aanwezigen klaagde, dat de vergadering niet geconvo ceerd was. Als dit was geschied, zouden er ongetwijfeld meer spaarders ter vergadering aanwezig zijn. Een andere spaarder zeide, vernomen te hebben, dat het bestuur zich door wijziging der statuten buiten verant woordelijkheid had gesteld, waarvan de spaarders niets wisten. In de veronderstelling- dat de bestuurders verantwoordelijk waren, zijn vele spaarders doorgegaan met hun geld bij de B. B. te beleggen. Verder werd ook ge laakt het feit, dat een der bestuursleden aan eenige spaarders de laatste dagen nog de verzekering had gegeven, dat de uitkeering 80 pet. zou bedragen Van andere zijde werd de opmerking ge maakt, dat als het bestuur gefraudeerd had, ook de raad van toezicht critiek had moeten hebben, De vereeniging is verplicht, haar jaarverslag bij het Handelsregister te depo- neeren. Dit is dus nooit gedaan. Heeft de Boaz B'ank daarvoor nooit een aanschrijving- gekregen? Op welke gronden, aldus deze spreker, is de commissie tot haar advies ge komen? Hij achtte het gewenscht, dat het rapport van den accountant wordt voorge lezen. Van andere zijde werd opgemerkt, dat het beter zou zijn, niet over te gaan tot faillisse mentsaanvrage, maar te wachten, Wellicht is door de gewijzigde verhoudingen de kans op een hoogere uitkeering gestegen. De voorzitter, de heer J. J. Baart antwoord de o.a. dat het bestuur niet verder verant woordelijk is dan de leden, tenzij mocht blij ken, dat er verkeerde dingen zijn geschied. Mej. mr. Molenberg zeide, dat in de com missie van advies een scheiding ontstond tusschen de leden van het bestuur en die van de spaarders. Hierdoor is in het werk dei- commissie stagnatie gekomen. Volgens haar meening is een der gronden waarop liquida tie wordt afgewezen, dat bij faillissement de kwestie van de aansprakelijkheid naar vo ren wordt gebracht. Het bestuur is aanspra kelijk voor zijn eigen beleid. Het kan worden aangesproken tot schadevergoeding als het beleid niet goed geweest is. Dit is echter ju ridisch niet gemakkelijk aan te toonen. Dat er geen jaarverslagen zijn gedeponeerd komt omdat er geen jaarvergaderingen wer den gehouden. Uit het rapport van den accountant, dat daarna op aandrang der aanwezigen in zijn geheel werd voorgelezen blijkt, dat ultimo Augustus 1936 aan spaarders verschuldigd was f 44540, zonder bijberekening van rente van 1 Januari tot ultimo Augustus 1936. Op 31 December 1935 was dit bedrag f 51740, doch sindsdien werd terugbetaald f 7200. Uit het rapport bleek voorts, dat borgstellingen wer den afgekocht tot beneden 50 pet. van de schuld. Een vordering op een veerdienst hier ter plaatse ten bedrage van f 10.200, welke veerdienst een vaste toelage heeft van f 2400 per jaar voor bepaalde diensten, werd afge kocht voor f 950, een vordering op den stoomtrawler Invierno, groot f 14000 werd af gekocht voor.... f 900. Groot opzien baarde de_ mededeeling, dat van een vordering groot ruim f 9000 op een bestuurslid f 7000 werd overgeschreven op de Vereeniging „Koffie- wagen", die thans debet staat voor f 7400. Van het totaal bedrag, verschuldigd aan spaarders enz. ad f 69.500, is voor de concur rente schuldeischers beschikbaar f 18.145, zoodat 28 pet. zou kunnen worden uitgekeerd. Dit zou onder bepaalde omstandigheden kun nen stijgen tot 30 pet. Nog bleek uit het rapport, dat een schoon zoon debet staat voor een bedrag van f 9340. gedekt door een 2e hypotheek op een aantal woningen, waarop een groote le hypotheek rust Een vordering op de Coöp. Wasch- en Strij kinrichting IJmuiden had men laten op- loopen tot f 29.000Groote verwondering baarde voorts de mededeeling, dat de B. B. op haar gebouw een hypotheek had gesloten van 5 pet. Een der aanwezigen merkte op, dat men dit geld voor 3 pet. uit de spaargelden had kunnen verkrijgen. Zooals wij gisteren rer"'s hebben gemeld, zal een der spaarders 1 Hissement der bank aanvragen. M. H. krijgt een halve ton meer. Donderdagmiddag heeft Piet Hollenberg, de bekende, we mogen wel zeggen populaire doel- verdediger van Stormvogels, behalve het voet ballen een nieuwe sport zich eigen gemaakt. Hij is zich thans gaan toeleggen op de roei- sport, welke hij uitoefent in het bekende hu welijksbootje, waarin hij dien middag met zijn vrouw, voordien mejuffrouw van Gelder, is gestapt. Piet zit nu aan de riemen, mevrouw aan het stuur en met krachtige slagen roeit Piet nu zijn bootje over de levenszee. Piet weet wat een doel is. Tot nu toe heeft hij het zijne braaf verdedigd en zooveel moge lijk zijn aanvallers belet, dit te bereiken. Moge hij in zijn pogingen, om zijn doel: een gelukkig huwelijk met zijn jonge vrouw te be reiken, meer succes hebben dan zijn tegen standers op het voetbalveld. SPORT VEREENT Sport Vereent I speelt a.s. Zondag tegen Centrum, Amsterdam. Voor deze ontmoeting bestaat groote belang stelling. Zij, die hun club willen vergezellen, dienen zich zoo spoedig mogelijk op te geven bij het bestuur. Het tweede elftal heeft rust. j VERZACHTING VAN INVOER- BELEMMERINGEN DOOR FRANKRIJK. Van de directie van Handel en Nijverheid, van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart te 's Gravenhage, ontvingen wij een beknopt overzicht van de op 2 Octo ber j.l. door de Fransche Regeering genomen •besluiten tot verzachting van invoerbelem- meringen om zoodoende prijsopdrijving te voorkomen. Voor belanghebbenden ligt dit stuk ter in zage op het Bureau der Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken Nassauplein 46 Haarlem. SUPPORTERS VEREENING BLAUW WIT. De Supportersvereniging Blauw Wit ver zoekt ons te melden, dat a.s. Zondag gelegen heid bestaat een bezoek te brengen aan den wedstrijd A.D.O.rStormvogels. Het vertrek vindt plaats te 11.15 uur van het Willemsplein. Men kan zich opgeven tot Zaterdagavond 10 uur bij den heer Jac. Hoogendijk, Enschedéstraat 37. GRATIA—PLATO. Op de dezer dagen gehouden ledenverga dering werd besloten, in November a.s. in zoo groot mogelijk aantal deel te nemen aan de gymnastiekwedstrijden van den K.T.K. te Haarlem. Verder werd besloten, de jaarlijksche uit voering zoo vroeg mogelijk te houden en dan ook spoedig met de oefening daarvoor te beginnen. Een commissie werd benoemd tot het orga- niseeren van een feestavond. Personen welke aan die uitvoering wen- schen deel te nemen en nog geen lid zijn gelieven zich zoo spoedig mogelijk te melden op Woensdagavond tusschen 8.30 en 10 uur, in het gymnastieklokaal van school D 1, Heidestraat. VOOR POSTZEGELSVERZAMELAARS. De Postzegelvereeniging „IJmuiden en Om streken" heeft om de liefhebbers in onze om geving eens iets bijzonders aan te bieden, een bekend postzegelkenner uitgenoodigd, om een lezing op postzegelgebied te houden. De heer de Vries van Amsterdam komt nu heden avond een lezing houden over: Liberia, de eenige vrije Negerstaat. Voor liefhebbers een prachtige gelegenheid hun kennis te vermeer deren en een uitmuntende verzameling uit dit land te bezichtigen. De toegang is koste loos. De vergadering vindt plaats in het club lokaal der vereeniging Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg. LEDENVERGADERING DER ORANJEVEREENIGING. Op Dinsdag 13 October a.s. des avonds te 8.15 uur belegt bovengenoemde vereeniginp een ledenvergadering in het R.K. Vereeni- gingsgebouw. Op dezen avond zullen bespre kingen worden gehouden over de te houder, fe 'elijkheden in verband met het a.s. huwe lijk van Prinses Juliana en Prins Bernard. Burgemeester en Wethouders hebben de be- ooting van inkomsten en uitgaven der ge beente en de begrootingen van de bedrijven, diensten en instellingen voor 1937 den ge meenteraad aangeboden. In een voorwoord zeggen B. en W„ dat het bezwaarlijk is geweest, tot een sluitende begrooting te komen. Kon de begrooting over 1936 sluitende wor den gemaakt zonder raming van een belastingbijdrage uit het Werkloos heidssubsidiefonds, voor het jaar 1937 is zulks niet mogelijk. Het maximum bedrag aan deze bijdrage te ramen is f 219.115. Op de begrooting is ge rekend op een bijdrage van f 229-000. Verschillende factoren hebben er toe geleid, dat B. en W. dit bedrag moes ten ramen. In de eerste plaats noemen B. en W. het te kort op de rekening over 1935. Dit bedroeg f 75751.55 De achterstallige inkom sten over 1935 raamde het College op f 15998.16 Op den dienst 1936 is reeds gerekend op een ontvangst van deze in komsten van f 7000. Resteert f 8998.16 Ten laste van den dienst 1937 komt dus f 66753,39 Tot het ontstaan van het tekort over 1935 hebben verschillende factoren medegewerkt, o-a. een vermindering van de opbrengst der belasting en de te la'ge Rijksbijdrage in de kosten van steunverleening en werkverschaf- fi"n 1935 moest wegens te veel genoten hoofdsom en opcenten op de directe belastin gen worden terugbetaald f 58668.39, waarop niet was en ook niet kon worden gerekend bij het opmaken van de begrooting voor 1935. De voortdurende daling der huren heeft de opbrengst van de opcenten en het aantal der gemeente in de hoofdsom der personeele be lasting een aanzienlijke vermindering doen ondergaan. Wat betreft de te lage ontvangst van het Rijk van de bijdrage in de kosten van steun verleening en werkverschaffing achten B. en W. het goed er aan te herinneren, dat door den raad 7 April j.l. op hun advies, op verzoek van Gedeputeerde Staten de raming der extra- bijdrage ad f 139425.— werd teruggebracht op f 100315. Den 8 April d.a.v. deden B. en W. Ge deputeerde Staten hiervan mededeeling, onder opmerking, dat als gevolg hiervan en door het tegenvallen van de opbrengst van enkele an dere posten, de rekening over 1935 wel met een tekort zou sluiten. De juistheid hiervan is daarna wel gebleken. Behalve met het bovengenoemde bedrag is de begrooting 1937 bezwaard wegens gedeelte lijke dekking der tekorten over 1931, 1932 en 1934 met ruim f 42.000, waardoor in totaal ge dekt moet worden een bedrag van f 109.227.92. Op een aantal posten zal in 1937 in totaal f 129500.— minder worden ontvangen dan in 1936, terwijl op een aantal posten f 43800 meer zal worden uitgegeven. Het totaal van het ten laste der begrooting voor 1937 komende nadeeelig saldo der reke ning voor 1935, opgesteld bij bovengenoemde mindere inkomsten en meerdere uitgaven vormt een bedrag van rond f 270-000. Overigens zijn er verschillende posten, waarop een hoo gere ontvangst kan worden geraamd of een geringere verhooging der uitgaven noodzake lijk was. Bovenstaande cijfers aldus B. en W. ver klaren echter voldoende, waarom een belas tingbijdrage van f 229000.— moet worden ge raamd. Steun aan werkloozen. Voor steun aan werkloozen en daarop vallende kosten is uitgetrok ken f 928000 en voor werkverschaffing f 294000 Vooruit is niet te zeggen, hoe de juiste ver deeling zal zijn. Het is dus mogelijk, dat de eene post hooger en de ander lager geraamd dient te worden. De totale raming achten B. en W. voldoende. De Rijksbijdrage is geraamd op f 1.186.510. Gasmaskers! maar voor de brandweer. Voor de aanschaffing, ten behoeve van de brandweer, van gasmaskers, nieuwe helmen en een zuurstofapparaat is een bedrag van f 1000 uitgetrokken. Voor ontwikkeling en ontspan ning' van werkloozen is geraamd f 18450in welke uitgaaf een Rijksbijdrage wordt ont vangen van f 15682.50. Voorts is geraamd dat wegens bijzondere hulp aan werkloozen (B- steun) ten laste der gemeente komt f 5426. Politie. Overeenkomstig de betreffende verordening is gerekend op uitbreiding van het politieper soneel met twee verkeersagenten en zes leer ling-agenten. Voor kosten van den luchtbe schermingsdienst is weder geraamd f 1500. Aangezien de burgemeester heeft medege deeld, niet langer bereid te zijn, politieperso neel met de ontvangst der kampeergelden te belasten is een bedrag van f 1500 geraamd moeten worden voor gedurende de zomer maanden aan te stellen administratief perso neel. De gasprijs omlaag. Bij de begrooting van het Gasbedrijf is rekening gehouden met een gas- prijs-verlaging bij levering over den gewonen meter en over den munt meter van 1 cent per M3. Openbare Werken en gemeente reiniging. Bij de begrooting van Openbare Werken is rekening gehouden met de aanstelling van een hoofdopzichter. Hier staat tegenover, dat aan een opzichter in tijdelijken dienst ontslag is verleend. Voor de aanschaffing van een auto ten behoeve van den dienst is het vereischte bedrag uitgetrokken. De autovergoeding van den hoofdopzichter voor Bouw- en Woning toezicht komt te vervallen. Voorts is gerekend op de bevordering van een tweeden klerk tot eersten klerk. In de begrooting van den Reinigings- en Ontsmettingsdienst zijn gelden uitgetrokken voor het aanschaffen van een auto voor het ledigen van kolken enz. en voor het ophalen van slagersafval, terwijl gerekend is op de be vordering van den schrijver tot 2en klerk. Maatschappelijk Hulpbetoon. De subsidie aan de beide instellin gen van Maatschappelijk Hulpbetoon is geraamd, op f 265000 of 50400 meer dan in 1936. Hierbij dient er echter rekening mede te worden gehouden, dat het orgaan van steun verleening zich voortaan onthoudt van het verleenen van steun, welke niet voor Rijks bijdrage in aanmerking komt, omdat dit be hoort tot de taak van M. H. Deze steunverlee ning werd voor 1936 geraamd op f 37000. De subsidie bedraagt dus feitelijk circa f 14000 meer dan in 1936. Het eindcijfer. De begrooting sluit in ontvangst en uitgaaf met f 4.445.997.71 voor den gewonen en f 2.016.079.50 voor den kapitaaldienst. Op den gewonen dienst is voor onvoorziene uitgaven geraamd een bedrag van f 4884.24. BAZAR IN HET R.K. VEREENIGINGS- GEBOUW A.s. Zaterdag 17 en Zondag 18 October vindt in het R.K. Vereenigingsgebouw een tentoon stelling plaats van de gemaakte werkstukken der St. Elisabeth vereeniging. De opening geschiedt a.s. Zaterdagmiddag 3 uur door pastoor J. Schoenmaker. Verschillende attracties zijn hieraan verbon den; Zondagavond wordt de verloting gehou den. Kleinigheden uit het halte-lokaal aan de Casembrootstraat gestolen. HAARLEM Donderdag. De inbraak in het haltelokaal van de Ned. Spoorwegen aan de Casembrootstraat te IJmuiden, die in den nacht van 20 op 21 Juli is gepleegd, is opgehelderden een tweetal mannen is vandaag voor de Haarlemsche Rechtbank geweest. Er waren destijds wat sigaren en cigaretten en vijftien dubbeltjes gestolen. Een 22-jarige matroos uit Velsen stond te recht en weigerde zijn helpers te verraden. Zelf bekende hij volledig, doch hij vond het niet zijn werk, de anderen aan te brengen. Doch er was wat anders geweest, dat den medewader verraden had. Een stuk van een schoen was den volgenden morgen gevonden en door den stationschef aan de politie ge geven. Er zou nóg een inbraak door dezen tweeden verdachte gepleegd zijn, namelijk aan de Trawlerkade, in de Agentuur- en Handelmaatschappij, waar hij wel niet bin nengekomen was, doch wel zijn vingeraf drukken achterliet. Tegen den eersten verdachte werden 8 maanden geëischt, tegen den tweede ander half jaar gevangenisstraf, ondanks zijn hals starrig ontkennen en een getuige a décharge die met hem in den bewusten nacht strik ken in het duin zou hebben nagekeken. Uitspraak 22 October, (Op het leerprogramma van de middelbare scholen van New York is meer poëzie en muziek geplaatst, om de zware studie te verlichten.) Zooals vanzelf spreekt, heb ik dit besluit Met extra veel belangstelling gelezen. Wanneer de druk der studie wordt verlicht, Dan moet daar wel een aanleiding toe wezen. In New York wordt klaarblijkelijk de jeugd Te zwaar belast met hoog en droog studeeren, Men nam dus het besluit, en dit doet deugd, Haar meer poëtisch muzikaal te leeren. Totnutoe is het slechts een litanie Die wij ook hier van de scholieren hoorden, New York brengt thans muziek en poëzie Van lichten toon en opgewekte woorden. Getoonzet dringt de mathematica Veel lichter door tot in de hersencellen, In dichtvorm heeft men met de physica, En haar problemen veel minder te stellen. Ook aardrijkskunde en geschiedenis. Om van de vreemde talen niet te spreken, Brengen een vreugd, waar nu een afkeer is, Eenmaal poëtisch muzikaal bekeken. Ik weet niet, of dit allernieuwst idee Ook naar ons land nog eens zijn weg zal vinden, Al doe ik er dan zelf niet meer aan mee, Dan hoor ik stellig tot zijn warmste vrinden. De leerling krijgt daardoor gelegenheid, Om bij 't examen doen voor vele vakken, In vergelijking met den ouden tijd, Poëtischer met meer muziek te zakken. P. GASUS. Het voorstel van Burgemeester en Wethouders. Bij de behandeling der plannen voor den bouw van een zweminrichting door de Velser Zwemvereeniging is de wenschelijkheid geble ken, dat de gevel van het gebouw aan de Bri- niostraat ,,in één lijn" komt met den meest vooruit geschoven zijvleugel der R.H.B.S. en dat een grondstrook, ter diepte van ongeveer 10 M., welke voor dien gevel zal komen te lig gen, als voortuin wordt aangelegd, aldus schrijven B. en W. aan den gemeenteraad. De roolijn van het betreffend bouwterrein valt echter samen" met den achterkant van het trottoir. Teneinde nu te voorkomen, dat de bo venbedoelde grondstrook in de toekomst be bouwd wordt, is het gewenscht deze buiten den verkoop te houden. De vereeniging heeft hiertegen geen bezwaar. Zij is bovendien be reid gevonden, in de gemeentekas te storten een bedrag van 550.— voor den aanleg van den voortuin en voor het maken van een laag muurtje bij den ingang en het opsluiten van den voortuin met een gemetselde rollaag aan de trottoirzijde, alsmede jaarlijks een bedrag van 150.— voor onderhoud daarvan. In overeenstemming met het advies der com missie van bijstand in het beheer der open bare werken stellen B. en W. thans voor, het besluit van 12 Mei 1936, no. 13 II, te wijzigen in dien zin, dat een gedeelte, ter diepte van ongeveer 10 M. en ter oppervlakte van onge veer 285.50 M2. aan de Briniostraat buiten den verkoop wordt gelaten, onder voorwaarde, dat door de Velser Zwemvereeniging of haren na der te noemen meester of lastgever de opge- melde bedragen voor aanleg en onderhoud van een voortuin in de gemeentekas worden ge stort. B. en W. vragen een crediet van ƒ5000.- Ingevolge art. 5 der Wet van 30 September i-1. houdende tijdelijke maatregelen tot het te gengaan van prijsopdrijving kan de burge meester overgaan tot inbezit neming van in zijn gemeente aanwezige goederen, ter voor koming van vasthouding en prijsopdrijving daarvan. De inbezit neming kan zonder eeni ge formaliteit geschieden, doch de wet be paalt, dat door de gemeente schadeloosstel ling verschuldigd is, welke schadeloosstel ling vooraf moet betaald zijn of voor welke betaling zekerheid moet zijn gesteld. In verband hiermede stellen B. en W. den raad voor, voor het aangegeven doel een cre diet van 5000 beschikbaar te stellen. AANKOOP VAN EEN WONING De eigenaar van het aan den IJmuider straatweg gelegen perceel sectie M no. 2601, groot 381 M2., heeft dit aan de gemeente in koop aangeboden voor 1500. Het perceel, al dus B. en W' ligt in den weg van Velsen naar IJmuiden, welke bij het plan van uitbreiding voor deze gemeente is geprojecteerd in aan sluiting aan den Rijksweg van Amsterdam naar Velsen, zoodat het bezit daarvan voor de gemeente van belang is. Het gedane aanbod achten B en W. aannemelijk. In overeenstemming met het advies der com missie van bijstand in het beheer der open bare werken stellen B. en W. den raad voor, tot den aankoop over te gaan en daartoe te nemen het besluit, dat in concept bij de stuk ken is gevoegd. TIJDELIJKE AFSLUITING VAN EEN WEG Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat de IJmui- derstraatweg te IJmuiden, van de Kortenaer- straat tot de Schoutenstraat, van Donderdag 8 October a.s. af tot nader order voor het doorgaand verkeer met rij en voertuigen zal -ijn afgesloten.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1