Hondenleven. De nieuwe gemeente-secretaris benoemd. België. BEVERWIJK De keuring van particuliere tuinen. A. A. Post opvolger van J. W. A. C. van Loenen Stagnatie op de groenten- veiling. ZATERDAG 17 OCT. 1936 marktberichten. SANTPOORT CASTRICUM Versch brood-kwestie weer aan de orde? In Ietwat ongebruikelijken, maar daardoor des te meer indruk wekkenden vorm heeft België te kennen gegeven dat het voortaan een politiek van onafhankelijkheid wenscht te voeren dus ook onafhankelijkheid van Frankrijk behoudens zijn verplichtingen je gens den Volkenbond. De vorm van deze ver klaring is ongewoon, omdat zij is afgelegd door koning Leopold III in een ministerraad die daarna in overleg met Z. M. tot publicatie van de rede besloot. Haar quintessens is „wij houden ons buiten allianties; wij komen op voor onze eigen zaak, de zaak van den vrede De koning der Belgen heeft met nadruk verklaard dat zijn land een zuiver Belgische politiek zal volgen, die zich plaatst buiten de conflicten van nabuurstaten. Deze beant woordt aan het Belgisch ideaal en kan zich handhaven door redelijke militaire en fi- nancieele pogingen. Zij zal België plaatsen in de rij van allen, die den vrede verlangen. Hen die twijfelen aan deze mogelijkheid wijst de koning op het trotsche en vastbera den voorbeeld van Nederland en Zwitser land. Toen Z.M. sprak over „het Belgisch ideaal" heeft hij daarmede zeker niet „het ideaal van alle Belgen" bedoeld. Het is te wel be kend dat velen in zijn land zich naar Frank rijk, anderen naar Nederland willen oriën- teeren. In België heerscht dezelfde stemming ten aanzien van de buitenlandsche politiek als in Nederland en Zwitserland. De koning heeft zich klaarblijkelijk evenwel voorgeno men, deze stemming te scheppen en met zijn grooten persoonlijken invloed er leiding aan to geven. Dit is zijn eerste beslissende stap, en men kan niet anders dan den moed en zekerheid bewonderen waarmee die stap wordt ondernomen. De indruk dat ook ko ning Albert's zoon een man van beteekenis en van sterk karakter is wordt er door be vestigd. Voor ons land kan de Belgische verkla ring niet anders gelden dan als een gunstig symptoom. Het systeem der militaire allianties, vóór 1914 betiteld als ,,'t gewapend evenwicht" maar in dat jaar rampzalig ineengestort, kan geen enkel vertrouwen wekken. Het is goed niet te grenzen aan zulk een alliantie; het is nog beter te weten dat de Belgische opvattin gen omtrent de internationale politiek in groote lijn thans volkomen overeenstemmen met de Nederlandsche. De spannende binnenlandsche politieke situatie in Frankrijk heeft ongetwijfeld in belangrijken mate tot het Belgische besluit bijgedragen. Het kabinet-Blum, dat in de Kamer den steun der communisten noodig heeft en zich deswege op het „Volksfront" baseert kan van deze riskante bondgenooten (Thorez met de zijnen) geen medewerking verwachten voor een toenadering tot Duitschland, die ook voor Frankrijk van het hoogste belang is omdat het geen ander doel heeft en kan hebben dan de handhaving van den vrede. De rede van den Belgischen koning brengt de Fransche regeering dus in een nogal moei lijke positie. Men kan nu in Frankrijk wel zeggen dat de verdediging van de Oostelijke grenzen van België toch al bij die van Frank rijk aansluit, maar het effect van toenemend isolement kan men niet wegpraten. Met het mogelijk gevolg dat Blum thans tegen de com munisten zou kunnen zeggen: Gy hebt mede te gaan in een Europeesche pacificatie-politiek die ook tot Duitschland toenadering zoekt. Weigert gij dat, dan beteekent dat de val der regeering. M. a. w.: als Blum, die persoonlijk ongetwijfeld den vrede met alle macht tracht te bevorderen, sterk genoeg is zou het Belgi sche besluit van beslissende beteekenis in Frankrijk kunnen zijn. Overigens blijve het bij de veronderstelling, want de politieke ge beurtenissen in het Palais Bourbon zijn te allen tijde aan zeer snelle wisselingen en on verwachte wendingen onderhevig geweest. Men is er in Parijs thans van overtuigd dat een „nieuw Locarno" op geheel andere grond slagen gebouwd zal moeten worden. Welke zul len dat zijn? R. P. ZONDAGSDIENST GENEESHEEREN EN APOTHEKEN. Voor spoedgevallen wordt Zondag den dienst waargenomen door Dr. W. W. Muys van de Moer, Zeestraat, telef. 2138. In de week van 1825 October wordt de Zondags- en nacht dienst van de apotheken waargenomen door de Duinwijk-apotheek, Populierenlaan 44. Telef. 2514 (Volgens een Engelsch dierenarts kunnen de honden het gejacht van den modernen tijd niet ver dragen, waardoor tegenwoordig veel zenuwziekte onder deze die ren voorkomt.) Vol van deernis heb 'k gelezen, Het is wel een hondenbaan, Tegenwoordig hond te wezen. Inderdaad een hondsch bestaan. 't Arme dier wordt bovenmate Door 't modern verkeer belaagd. Geen moment met rust gelaten. Wordt het steeds maar opgejaagd. De gevreesde dood-op-wielen Breekt zijn zenuwengestel, Want die zit het op de hielen. Onverwacht, geniepig, snel. En dan moet het nog beseffen, Dat zoo'n ding hem steeds ontgaat, En dat zijn verwoedste keffen, Hem zelfs niet het minste baat. Hij krijgt, om het zoo te zeggen, Haast geen poot meer aan den grond, Om het altijd af te leggen, Is beschamend voor een hond. Vroeger was de mensch zijn makker, En die gunde hem zijn rust, Dat is uit, de arme stakker Is zich daarvan droef bewust. Her- en derwaarts voortgedreven, Voelt de hond vol droefenis, Dat voorwaar een hondenleven Wel een hondenleven is. P. GASUS. Voor de eerste maal sedert haar bestaan had de afdeeling Beverwijk en omstreken van de Koninklijke Nederlandsche Maatschap pij voor Tuinbouw en- Plantkunde een keuring uitgeschreven van tuinen voor of achter de woningen van particulieren. De keuringscommissie, waarin zitting had den de heeren R. Ewouds, H. J. Dijkema en N. Passchier stelde van haar bevindingen een rapport samen, waaraan wij het volgende on tie en en De commissie heeft haar arbeid met ge mengde gevoelens verricht. Eenerzij ds onder vond zij groote medewerking, maar aan den anderen kant kwam zij soms bij tuinen, die in zoo'n deplorabelen toestand verkeerden, dat keuring vrijwel een bespotting was. De com missie hoopt dan ook in het vervolg bij haar eersten rondgang vrijheid van handelen te kunnen krijgen, om te beoordeelen. welke tui nen wel en welke niet voor keuring in aanmer king komen. Bij den aanvang van de keuringen werd besloten de tuinen in drie groepen in te dee- len, namelijk: I. Uitsluitend zelf-onderhoud. II. Gedeeltelijk met hulp van een tuinman. III. Tuinen, steeds onder deskundig toezicht. Deze rubrieken telden respectievelijk 17, 12 en 2 deelnemers. De tuinen werden driemaal ge keurd op 3 Juli, 6 Augustus en 24 September. De eerste keuring werd schriftelijk aangekon digd, de beide anderen geschieden onver wachts. Om in aanmerking te komen voor een prijs moesten 20 punten zijn toegekend. In de eerste rubriek moest om den eersten, twee den en derden prijs worden geloot. In de tweede rubriek was de strijd minder fel, hoe wel ook daarin zeer verdienstelijk werk werd geleverd. In de derde groep met twee deel nemers werd de eerste prijs niet toegekend. De commissie was van oordeel, dat veel tuinen een heel wat beter figuur gemaakt zouden hebben, wanneer de eigenaren zich deskundig hadden doen voorlichten. Met het oog op de voorjaarsgewassen acht de commissie het noodzakelijk in het vervolg de keuringen een maand vroeger te doen aanvangen. Het was de commissie voorts bijzonder op gevallen, dat de eigenaren van kleine tuinen dikwijls een aardig geheel wisten samen te stellen, terwijl bij groote tuinen de composi tie soms totaal zoek was. De commissie hoopt met haar arbeid iets te hebben bijgedragen aan het op hooger peil brengen van het vak en aan het scheppen van eenige werkverruiming. De bekroningen waren: Groep I: 1. Mevr. v. d. Werff, Vondellaan; 2. Mevr. Stiens, Hen drik Burgerstraat; 3. Schoenmaker, Deken Waarestraat; 4. R Nieuwenweg, Scheybeeck- laan; 5. W. Maters. Vondellaan; 6. H. Rijken, Hendrik Burgerstraat; 7. Mevr. Sanders, Zee straat. Groep II. 1. H. Wijnveldt, Beecksangh- laan; 2, N. Smit, Vondellaan; 3. Witkamp, Zeestraat. Groep III: 2. Roode Kruis Zieken - hius. In deze rubriek werd de eerste prijs niet toegekend. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: C. A. Kuilman en J. J. Gra- pendaal; Th. W. Niesthoven en M. Lensen; B. J. J. de Groot en A. C. van Bragt. Getrouwd: Ch. F. M. Lomans en J. J. W. van Doorn. Bevallen: E. BarendrechtSlootweg, z.; A. Ch. WeversJoor, d.; I. M. Korsvan Kam pen, z.; G. AardenburgScheerman, d.; A. G. van Lintde Ruijter, d.; M. H. J. Noord manZonneveld, z.; M. GrapendaalBroer- se, d.; H. A. M. TesselaarHoogland, d.; C. S. Snijdersde Groot, z.; W. C. Aardenburg Wijsman, d. Overleden: C., oud l dag, zoon van C. Dok ter, wonende te Heemskerk; P. W. Hagedoorn, oud 72 j„ gehuwd met A. G. Grau; M. C. Limmen, oude 28 jaar, echtgen. van A. Cas- tricum, alhier, overleden te Velsen; W. Cas- tricum, oud 53 j„ echtgen. van E. Veld, alhier, overleden te Velsen. De nieuwe secretaris in zqn werkkamer. De gemeenteraad heeft in zijn Vrijdagavond gehouden openbare ver gadering als opvolger van den heer J. W. A. C. van Loenen tot secretaris der gemeente Beverwijk benoemd de heer A. A. Post, thans hoofdcommies in algemeenen dienst en waarnemend secretaris dezer gemeente. De aanbeveling van B. en W. was: 1. A. A. Post, Beverwijk. 2. Mr. P. J. Vellinga, hoofdambtenaar ter secretarie, chef der afdeeling financiën en belastingen der gemeente Arnhem. Door deze benoeming heeft Beverwijk, naast een Roomsch-Katholieken burgemees ter, ook een R.K.-gemeente-secretaris gekre gen. Omtrent den levensloop van den nieuwen secretaris kunnen wij het volgende mededee- len: Adrianus Antonius Post werd op 13 Januari 1895 te Maasland (Z.-H.) geboren. Hij begon zijn loopbaan in de gemeente-administratie in zijn geboorteplaats, waar hij als ambte naar ter secretarie werkzaam was van 21 October 1912 tot 15 Augustus 1916. Gedurende dien tijd behaalde hij de akte van bekwaam heid in de gemeente-administratie en het Mercurius-diploma boekhouden. In 1916, midden in den moeilijken mobili satie tijd, verwisselde de heer Post het kleine Maasland voor de groote gemeente Velsen, waar hij op 16 Augustus van dat jaar in dienst trad als adjunct-commies eerste klasse aan de afdeeling Financiën en Onderwijs. In 1918 werd de heer Post, die toen nog slechts 23 jaren telde, chef van deze belangrijke af deeling. Op 9 October 1919 werd hij benoemd tot hoofdcommies ter secretarie, tevens plaats vervangend secretaris te Beverwijk. Aanvan- lijk was de heer Post in deze functie in het bijzonder belast met de administratie en de controle der gemeente-financiën en belastin gen. Later werd hij hoofd-commies in alge menen dienst. De heer Post was voorts secre taris van de commissie van bijstand in het beheer der financiën en van de Commissie van Overleg voor de ambtenaren. Ook van eenige Raadscommissies ad-hoc was hij secretaris, o.a. van de Raadscommis sie inzake het betrekken van gas van de Hoog ovens en van de commissie inzake het ver- leenen van toeslagen op de ziekenfondspre mies. Tot zijn omvangrijke functie behoorde ook die van administrateur van het grondbe drijf. Na het vertrek van den heer J. W. A. C. van Loenen op 1 Mei 1936 werd de heer Post waar nemend gemeentesecretaris. Sedert enkele jaren is hij met succes werk zaam als opleider voor het examen gemeente administratie. In het R.K. organisatieleven trad de nieuwe gemeente-secretaris op den voorgrond als secretaris van de Stichting „De Katholieke Kring", welke vereeniging wegens de ongun stige tijdsomstandigheden haar werkzaam heden niet meer kan voortzetten. Tenslotte is de heer Post nog bestuurslid van de contact commissie voor het Katholiek onderwijs in Beverwijk en omstreken. Wij vonden in het archief een lijst van secretarissen, die Beverwijk in den loop der eeuwen gekend heeft. Nu daaraan weer een nieuwen naam wordt toegevoegd, is het inte ressant eens na te gaan, wie dit belangrijke ambt in Beverwijk hebben vervuld: 1. Johan Baptist de Montevaldono. Ver meld in Maart 1630. Fungeerde tot 1642. 2. Pieter Theeuwen, 23 September 1642. Overleden 15 Mei 1649. 3. Jan Cornelisz. Velsen, 22 Mei 1649Sep tember 1675. 4. Cornells Janss. Velsen. 1675. Overleden 27 September 1749. 5. Mr. Jan Schagen van der Goes, 1 Janu ari 1750. 6. Martinus Langevelt. 1750. Februari 8 December. 7. Jan van der Cocq. 1753. Overleden Fe bruari 1777. 8. Gerard van Rijn. 1777. Ontslag 4 Februari 1784. In 1786 weer in functie tot 1795. Overleden 22 November 1796. 9. Jan van Blarkom. 1795. Januari 25 April 19. 10. Gerrit van Aalst Jzn. 1795 April 19 September 7, bedankt. 11. Marcus Hendrik Ogelweght, 7 Sept. 1795—1811. 12. Jan Karshoff. 1 Augustus 1811. Over leden 6 December 1827. 13. Cornelis Karshoff. 18 Februari 1828. Ontslag 29 Juni 1867. 14. Abraham Pieter Zaalberg. 19 December 1867. Ontslag 1 Mei 1869. 15. Jan Roelof Boerlage, 21 Juni 1869. Ont slag 14 April 1870. 16. Mr. Nicolaas Gerbrand Cnoop Koop- mans. 6 Mei 1870. Ontslag 1 Maart 1873. 17. Senn van Basel. 4 April 1873. Ontslag 20 October 1873. 18. Hendrik Matak Fontein. 11 November 1873. Overleden 20 Juni 1876. 19. Joan Wilhelm Putman Cramer. 25 Juni 1876. Ontslag 4 Februari 1881. 20. Pieter Denijs. 2 April 1881. Ontslag 6 October 1890. 21. Johan Willem Adriaan Cornelis van Loenen. 3 November 18901 Mei 1936. 22. Adrianus Antonius Post. 16 October 1936. Uit deze opgave blijkt, dat de heer J. W. A. C. van Loenen gedurende 46 jaren, langer dus dan één zijner voorgangers, het ambt heeft vervuld. EEN KERSTGAVE VOOR DE ARMEN. De leden van den naaikring „Maranatha" zullen van Maandag 19 tot en met 24 Octo ber een rondgang maken langs de huizen, ten einde op lijsten een bijdrage in ontvangst te nemen voor een Kerstgave aan arme gezin nen van alle gezindten. Oneenigheid over de saneering. Voor de toepassing van saneerlngsmaatre- gelen in den groentenhandel zijn, zooals wij destijds reeds uitvoerig berichtten, de plaat selijke organisaties van kleinhandelaren in groenten, fruit en aardappelen, de veilingen en de georganiseerde grossiers overeengeko men niet meer te verkoopen aan handelaren, die niet in het bezit zijn van een koopers- kaart, verstrekt door de vanwege die organi saties ingestelde saneeringscommissie. Na langdurige onderhandelingen kwam men tot overeenstemming en sinds eenige weken zijn de saneeringsbepalingen in werking ge treden. Vrijdagmorgen veroorzaakten drie handela ren, die niet in het bezit waren van een koo- perskaart, heel wat opschudding op de veiling toen zij toch wilden koopen. Zij drukten op de knop van de veilingsklok en wilden deze ook niet loslaten, zoodat de veiling eenigen tijd moest worden geschorst. Na de hervatting herhaalde zich hetzelfde spelletje, zoodat de veilingdirectie tenslotte de hulp der politie inriep. Twee agenten verschenen in de veilinghal, zij spraken met de betrokken kooplieden en toen scheen de rust weer hersteld te zijn. Tot twaalf uur werd de veiling toch nog min of meer gesaboteerd. Het gevolg was dat een der handelaren door de politie uit het gebouw verwijderd moest worden. Van de saneeringscommissie vernamen wij dat de handelaren 3 weken tijd gehad heb ben, om hun kaart af te halen. Zij wenschen daaraan echter geen gevolg te geven, waar door zij aan de veiling niet op hun eigen naam zullen koopen. Vereenigde veilingen Kennemerland en Vrije Veiling. 16 October 1936. Prijsnoteering: Spinazie per kleine kist 2850 Spinazie per kist 6090 Sla per kist 1540 Postelein per kist 3550 Andijvie per kist 1540 Wortelen per bos 2 1/2—5 1/2 Raapstelen per bos 1—2 Radijs per bos 11 1/2 Peterselie per bos 1 1/22 Selderie per bos 23 Prei per bos 39 Bloemkool le soort per stuk 1014 Bloemkool 2e soort per stuk 4-^6 Tomaten per K G. 818 Uien per K.G. 2—2 1/2 Fronkboonen per K.G. 1014 Snijboonen per K.G. 1534 Dikke boonen per K.G. 833 Knollen per stuk 25 Komkommers per stuk 25 Roode kool per stuk 36 Gele kool per stuk 47 Groene kool per stuk 2—4 Aardbeien per doosje 3048 Appelen per K.G. 1020 Peren per K.G. 1020 Meloenen per stuk 710 Druiven per K.G. 18—20 R. C. BREDERODE. A.s. Zondag worden de volgende wedstrijden gespeeld: H. F. C. 3—Brederode 1, 10 uur. E. D. O. 8—Brederode 2, 12 uur. Brederode 3—S. V. '34 2, 10 uur. D.I.O.-jun.Brederode-jun., 2 uur. Kennemers-adsp.Brederode-adsp., 3 uur (Zaterdag) De wedstrijd voor Brederode I geldt voor de Stads-Editiebeker. Donsdag 20 October 8.15 uur is er een leden vergadering in hotel „De Weyman". HUURWAARBORGFONDS. Alhier is opgericht een huurwaarborgfonds dat zich ten doel stelt het gemakkelijk ma ken voor de verhuurders om zoo veel moge lijk contact te houden om wanbetalers te we ren en te zorgen voor behoorlijke bewoning, enz. Het voorloopig bestuur is als volgt samen gesteld Joh. Res. seer. J. B. Koopman, L. Toe poel, G. de Wit, N. F. Kuenen. R. K. S. V. VITESSE. Het programma voor Zondag luidt: V.V.S. I—Vitesse I aanvang 2.30 uur. Vitesse IIOnze Gezellen II, aanv. 2.30 U. Vitesse III—V.V.E. II, aanv. 12,30 uur. Vitesse aD. E. M. a aanv. 2,30 uur. Vitesse b—U. S. V. b, aanv. 1.00 uur. MARKTBERICHT VAN 16 OCTOBER 1936. Tuinbouwvereeniging „Ons Belang". Sla per kist 30 ets. Andijvie per kist 813 ets. Boerenkool per kist 1213 ets. Prei per bos 17 ets. Selderie per bos 1 ct. Roode kool per stuk 4 ct. Groene kool per stuk 13 ets. Bloemkool per stuk 2 ct. Snijboonen per K.G. 31 ct. Rentegevers per K.G. 30 V2 ct. Tomaten per K.G. 25 ets. Spruiten I per K.G. 15y222 ets. Spruiten II per K.G. 512 ct. Naar de Tel. verneemt, is thans aan de betrokken afdeelingen der departementen van Handel en Nijverheid en van Sociale Zaken in studie genomen een wijziging van de Bakkerij-paragraaf der Arbeidswet-1919, welke o.a. inhoudt de bekende verbodsbe palingen welke de aflevering van versch brood voor des ochtends 10 uur onmogelijk maken. Er zou volgens het blad gezocht worden naar een oplossing, waardoor o.a. de pro ductie en distributie van het brood goed- kooper zullen kunnen geschieden. Ook zou bij deze studie het vraagstuk van den nacht arbeid in zijn geheel opnieuw overzien wor den en uiteraard zou het dan naar het oor deel van het blad te verwachten zijn, dat bij het onderzoek naar de wijziging van de bak kerijparagraaf ook de versch brood-kwestie ernstig onder de oogen gezien zal worden. De minister van Sociale Zaken zou reeds den directeur-generaal van den Arbeid op dracht hebben gegeven een onderzoek te doen instellen naar hef bakkerij-bedrijf in zijn vollen omvang, in het bijzonder wat betreft de situatie aangaande de bakuren en de be- mreing van bet, brood. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Edam, Rott. n. New-Orleans, 11 te Havana. Damsterdijk, Vancouver n. Rotterdam 15 v. Glasgow. Dinteldijk, Rott. n. Vancouver 14 v. Cris tobal. Lochkatrine, Vancouver n. Rotterdam, 14 te Portland (O.) Lochmonar, Rotterdam n. Vancouver 15 v. Victoria (B.C.) HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk, 16 v. Rott. n. Antwerpen. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Holland, 16 v. Moma te Beira. Jagersfontein (thuisreis) pass. 15 Ouessant HALCYON LIJN. Vredenburg, 15 van Vlaardingen te Narvik. Stad Zwolle, Rott. n. Malta p. 16 Gibraltar. Rozenburg, Hartlepool n. Malta, p. 15 Dungenes. KON. NED. STOOMBOOT MIJ Agamemnon, Rott. n. Oran, p. 15 Gibraltar. Ajax, 15 October v. Valencia n. Barcelona. Berenice 15 van Kopenhagen te Gdynia. Calypso, 15 van Cadix naar Amsterdam. Ganymedes 15 van Tangar naar Gibraltar. Juno, 15 van Napels naar Barcelona. Stuyvesant, Paramaribo n. Amsterdam 15 v. Madeira. Theseus 16 van Amsterdam te Hamburg. Tiberius 16 van Venetië te Amsterdam Ulysses 15 van Salonika naar Izmir. Venus 15 van Vigo naar Lissabon. Amazone 16 v. N.-York n, Port-au-Prince. Euterpe, 16 van Bordeaux n. Amsterdam. Telamon 15 v. Santa Cruz (Cuba) te Londen Oranje Nassau, Amsterdam n. W.-Indië 15 v. Madeira. Venezuela 14 van Barbados te Cristobal. Alkmaar, Chili n. Amsterdam 14 te Balboa. Vesta, 16 v. Rotterdam n. Genua. Simon Bolivar 16 v. Amsterdam n. W. Indië Orestes 15 v. Piraeus te Constantza. Alkmaar, Chili n. Amsterdam 15 v. Cristo bal. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Salland 16 v. B.-Ayres te Amsterdam. NED. IND TANKSTOOMBOOT MIJ. Agatha 9 v. B. Papan n. Hongkong. Canton, Miri, Singapore. Agnita 14 te Hamburg n. Rouaan, St. Kitts v.o., waarsch. Curacao. Angelina, 13 van Miri n. Foochow, Amoy, Swatow. Mirza 8 van Rouaan n. Curacao, 23 te Cu racao verwacht ROTTERD LLOYD Baloeran (uitreis) 16 v. Marseille. Sitoebondo, (thuisr.) 15 van Liverpool. Kertosono, 15 v. Hamburg n Rotterdam. Modjokerto 16 van Batavia te Rotterdam. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alchiba 16 van B -Ayres te Rotterdam. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan van Oldenbarnevelt (thuisreis) 16 van Port Said. Moena 16 van Batavia te Amsterdam. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Helenus, Rott. n. Japan 15 v. Hongkong. Glenshiel 16 van Dairen te Rotterdam. Menestheus Japan n. Rott. 15 te Londen. Diomed, Japan n. Rott. p. 15 Gibraltar. Sarpedon, Dairen n. Rott. 16 te Shanghai. Agamemnon, Japan n. Rott. 16 te Penang. Glenfinlas, Dairen n. Rott. 14 v. Hongkong. Glengarry, Dairen n. Rott. 14 v. Colombo. City of Batavia, Hankow n. Rott. 16 v. Suez. City of Cardiff, Dairen n. Rottterdam 16 v. Singapore Phrontis, Amsterd. n. Java p. 15 Gibraltar. IJsverscheping. Het Noorsche stoomschip „Akershus" is Don derdag j.l. bij het Hoogoven-bedrijf aangeko men om een partij ijzer te I-aden voor Noor wegen bestemd. Alvorens derwaarts te ver trekken is het schip eerst naar Amsterdam teruggekeerd om verder stukgoed bij te laden. Italiaansche groote visscherij. De Italiaansche stoomtrawler „Ashangi" heeft de haven van Livo-rno verlaten op reis naar de New-Foundlandcshe Banken en is daarmede het eerste schip, dat onder de Ita- Tiaansche vlag de visscherij in den Noord Atlantischen Oceaan bij de Amerikaansche kust gaat uitoefenen. Het vaartuig is voor een reis van zestig dagen uitgerust. Vooral wil men zich specialiseeren op het zouten van kabeljauw teneinde zich bij wel slagen onafhankelijk te maken van een in voer uit Noorwegen en IJsland. AANGEKOMEN. 15 October: Vechtstroom s.s. Huil Surreybrook s.s. Goole Hontestroom s.s. Londen Boreas s.s. Middilesbro Prowess m.s. Londen 16 October: Hans Broge s.s. Leningrad Tiberius s.s. Venetië Laimdota s.s. Windau Express m.s. Rotterdam Ostmark m.s. Dusseldorf Moena s.s. Batavia Salland s.s. Buenos-Aires Ebenhaezer m.s. Londen Waterland (Br.) s.s. Newcastle Orion (Ned.) s.s .Hamburg VERTROKKEN. 15 October: Arichachu s.s Schiedam Dvinoles m.s. Archangel Ounda s.s. Halifax Lingestroom s.s. Bristol Nestlea s.s. Durban Polydo-rus m.s. Londen Texelstroom s.s. Liverpool Eurylochus s.s. Gdynia Barneveld s.s. Chili 16 October: Minister Wedel m.s. Thameshaven Marie Ferdinand s.s. Mahnö Duitsche visscherij. De stoomtrawler „Frankfurt" van de reede- rij Siebert en Co. te Wesermuende is onder hands verkocht aan de firma Arthur Köser Jr. te Altona. Groote diepgang. Het Nederlandsche stoomschip „Moena" van de Stoomvaart Mij. „Nederland" passeerde het Noordzeekanaal, komende van Batavia met een diepgang van 8,4 Meter. Schade hersteld. Naar uit Genua wordt gemeld heeft het reeds eerder gemeide Nederlandsche motor schip „Marnix van St. Aldegonde" de schade hersteld en van daar de reis naar Batavia voortgezet. ANSJOVIS-BERICHT. Gedaan 1930 f 12, 1931 f 15, 1933 (groote) f 16 1/4, 1934 (middel) f 18y2, 1935 (middel) f 18 1/2.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6