HET NIEUWE AVONDBLAD Zeer ernstige scheepsramp in Indië. De Van der Wijck" van deK.P.M. gekapseisd. Devaluatie. 21e JAARGANG No. 296 DINSDAG 20 OCTOBER 1936 IJMUIDEN De bouw van het Velserbad. Muziek- en Filmavond. De uitvoer van visch naar België en Frankrijk. Visscherijnieuws in een notedop. Teraardebestelling D. Bakker. HOCKEY. IJMUID COUPANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 1l/2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telet. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestaagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.v Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1— a i egels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelmgen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen ais zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit: ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval: ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden: ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijl of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf Is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HA.V.- Bank te Schiedam. Overgroot deel der arbeiders zal uit de gemeente afkomstig zijn. Het bestuur der V. Z. V. schril., ons: In de raadsvergadering van j.l. "Mnsdag werd door den heer Zalm de vraag ge teld of het juist was dat bij den bouw van het „Velser bad" alleen arbeiders uit Haarlem te werk gesteld zouden worden. Een zelfde schriftelijke vraag bereikte het toestuur van het „Velserbad" van den directeur der Arbeidsbeurs. De wildste geruchten deden reeds de ronde, zelfs dat niet één arbeider uit Velsen hij het bad te werk gesteld zou worden, omdat de aan nemer een Haarlemmer was. Het bestuur van bet „Velserbad" acht zich gelukkig dit alles te kunnen tegenspreken. Het lag zelfs in de be doeling, zoo mogelijk ook het bad door een aannemer-inwoner uit onze gemeente te doen bouwen, doch bij onderhandsche aanbeste ding is het aan den laagsten inschrijver, den heer A. v. Varik te Haarlem gegund. De aanne mers uit onze gemeente hadden belangrijk hooger ingeschreven. Verder zullen echter alle benoodigdheden voor het bad zooveel mogelijk uit de gemeente Velsen betrokken worden; zoo ook de ar beiders. Op het oogenblik wordt nog slechts voorbe reidend werk verricht, -als aanvoer van mate riaal voor directie-, bouw- en scbaftfceten, waaraan alleen door den uitvoerder .(welke uit Haarlem afkomstig is) met 2 timmerlieden, beiden uit IJmuiden-Oojjt wordt gewerkt, ter wijl de wachtsman eveneens uit IJmuiden- Oost afkomstig is. Dat de aannemer, gezien den enormen toeloop, op het oogenblik de menschen nog niets toezegt, is te begrijpen, doch men behoeft zich niet ongerust te ma ken; als straks gebouwd zal worden zijn er pLm. 50 menschen noodig, die voor het over- groote deel uit onze gemeente afkomstig zul len zijn. VISSCHERSSCHEPEN IN DEN STORM. Volgens berichten uit zee hebben verschil lende visscbersschepen uit Scheveningen moeilijkheden met het zware weder gehad. De stoomtrawler SCH 61, schipper Arent Groen, van de reederij v.h. Prank Vrolijk, te Scheveiningen, heeft groote moeite, zich op de zee te houden. Het schip heeft een defect aan de stoomketel 'en stoomt met halve kracht op de hoogte van Terschelling. De schipper heeft reeds radiografisch om assistentie ver zocht. Voorts bericht men nog, dat van enkele schepen de haringdeklast is weggeslagen. OP ZEE GESTORVEN. De haringlogger Willy KW 141 kwam Maan dagmorgen met de vlag halfstok in de Vis- schershaven binnen, zulks omdat de schipper tijdens de reis aan longontsteking was over leden. Groot succes voor „Juliana". Contingent voor October in 12 dagen reeds uitgeput. De Chr. Muz. Vereeniging „Juliana", direc teur de heer P. D. Klut, heeft met de door haar georganiseerde muziek- en filmuitvoe ringen wel een uitgesproken succes behaald. Wij schrijven opzettelijk in het meervoud, om dat het programma zoowel 's middags als 's avonds gegeven werd en het Ned. Herv. Ver- eenigingsgebouw beide toeeren geheel en al uitverkocht was. Deze groote belangstelling gold wel In hoofd zaak het vertoonde' filmprogramma, dat groo- ten-deels gewijd was aan de feesten, welke ge houden zijn ter gelegenheid der verloving van Prinses Juliana met Prins Bernl|ard. Gezamenlijk werd Psalm 118 1 gezongen, waarna de heer K. Noy op de gebruikelijke wijze opende. Spr. wees op het verheffende, dat van een goede film kan uitgaan. Daarom heeft „Ju liana" het initiatief genomen tot deze samen komst, welke in bet teetoen van de gepasseer de feesten staat, in het teeken van Oranje. Daarenboven hoopt de vereeniging den band tusscben de donateurs en het corps te ver sterken door dezen avond. „Juliana" heeft den bezoekers een rijik ge varieerd programma van film en muziek ge boden. Het Oranje journaal, de opening der Staten Generaal, de natonale huldiging werden met groote aandacht bekeken en wanneer het beeld der vorstinnen op het doek verscheen steeg een warm applaus uit de menigte op. Ook werd gemeenschaps'zang beoefend. En steeds bleven de bezoekers toestroomen, die allen den toegang tot de volle zaal ge weigerd moest worden. Aan de helderheid van de lens in het pro- pectie-apparaat had wel even meer zorg be steed mogen worden, maar de warmte in de zaal was de hoofdschuldige; later werd het dan ook beter. „Juliana" nam zelf deel aan het uitvoerende gedeelte met het blazen van een aantal vroo- lijke marschen. Ook voerde zij een melodieuze potpourri op operette-motieven uit, een dank baar arrangement, waarin-de verschillende solisten verdienstelijk werk verrichtten, ook het samenspel was bevredigend te noemen, vooral van de „oudgedienden", maar de stem ming liet daarentegen zeer te wenschen over; dat kan Juliana toch beter. Werd er niet voor af gestemd of waren het de adapiranttolazers, die er zoo kwistig tegenaan bliezen? In de pauze hield men een geanimeerde ver loting; het publiek toonde den avond op prijs te stellen, zoodat de organisatoren er met vol doening op zullen terugzien. In een uitvoerig artikel in Het Visscherij- blad(Oostende) schrijft de redacteur de heer P. Vandenberghe het een en ander over den eigenaardigen toestand, ontstaan door het feit, dat in het begin dezer maand groo te hoeveelheden haring en makreel van Bel gië naar Frankrijk werden uitgevoerd, met het gevolg dat het contingent reeds op 12 October uitgeput was. Voor de maand October had België een contingent van 210.000 K.G. Hiervan moet echter 25.000 K.G. worden afgetrokken, welk kwantum de vorige maand teveel was uitge voerd. Voor October bleef er dus 185.000 K.G. over. Dit betreft de grove visch. Het is in den contingenteeringstijd nog' nooit voorgekomen, dat in het laatste kwar taal een contingent was overschreden of uit geput. Dat dit nu reeds in de eerste helft van de maand een feit is, komt doordat eenige firma's in Oostende, profiteerende van de groote vraag, in Frankrijk ontstaan door de staking in Oostende, groote hoeveel heden haring en makreel hebben uitgevoerd. Wat ze voor hun eigen klanten of bedrijf, als rookerijen en inleggerijen noodig hadden, voerden ze in uit ons land (IJmuiden). In de eerste 12 dagen van October hebben deze firma's minstens 40.000 K.G. haring en ma kreel naar Frankrijk uitgevoerd. Een der firma's verzond in eenige dagen niet minder dan 22000 K.G. Als gevolg van de stopzetting van den uit voer, daalden in de vischmijn te Oostende de prijzen der gewone exportsoorten, als koolvisch, hammen, enz. zeer aanzienlijk, soms zelfs tot minder dan de helft van de normale prijzen, hetgeen een gevoelige slag is voor de visschers. Waar anders haring en makreel, in welke hoeveelheden ook aangevoerd, op de markt prijzen der andere vlschsoorten geen in vloed uitoefenen, is dit dus door deze eigen aardige omstandigheid wel het geval De schrijver van het artikel vraagt de vol gende maatregelen tegen dezen voor het vis- scherijbedrijf ongewenschten uitvoer; Indeeling der gewone visch zooveel moge lijk per decade (10 dagen); verbod van uit voer van haring, makreel, IJslandsche kabel jauw, koolvisch en Schotsche schol naar Frankrijk in groote kwantums en voor nep, die klanten moeten bedienen, deze soorten m gewichten van hoogstens 1000 K.G. per de cade toe te laten en niet 8 a 9000 K G. in een dag zooals soms het geval is; bij grooten aanvoer bijzondere maatregelen te treffen. DE STORM EN DE VIS SCHERIJ. Dat de storm grooten invloed op de vissche- rij uitoefent, is gisteren duidelijk gebleken. Er kwamen dien dag slechts 8 trawlers aan de markt De 24 loggers, die binnen waren, had den door het slechte weer weinig vangst en schuitjes waren er in 't geheel niet. De garnalenvisscherij ligt reeds van Don derdag af stil. LEDENVERGADERING HET WITTE KRUIS. Gisteravond heeft in het Witte Kruisgebouw een ledenvergadering van „Het Witte Kruis" plaats gehad. Na een welkomstwoord van den voorzitter, den heer J. H. Unger werden de notulen ge lezen en goedgekeurd en werd de beschrijvings brief der algemeene vergadering ter tafel ge bracht. Hierna kwam de bestuursverkiezing aan de orde. Aan de beurt van aftreding waren de hee- ren J S Unger, Ds. L. W. Erdman, J. Jimmink en J. Verschoor. Deze laatste had zich wegens drukke werkzaamheden niet meer herkiesbaar gesteld. Nadat door de voorzitter eenige waar- deerende woorden aan het adres van den heer Verschoor waren gericht werd tot de verkie zing overgegaan. De heeren Unger, Ds. Erdman en Jimmink werden bij acclamatie herkozen terwijl in de vacature Verschoor voorzien werd door de be noeming van den heer J. D. Scholte, hoofd der O. L. school te Santpoort. Na gebruikelijke rondvraag sloot de voor zitter, met een woord van dank tot de aanwe zigen de vergadering. SPEELTUIN VEREENIGING „KINDER VREUGD". Op de vergadering van het bestuur dei Speeltuinvereniging „Kindervreugd" werd besloten in de helft der maand November a.s. een ledenvergadering te houden; het groote Sint-Nicolaas-kinderfeest waarbij vele verrassingen zijn, zal worden gehouden op 12 December, in het clubgebouw. Vooral de damesleidsters der handwerk- club waren zeer tevreden over de aanmelding der meisjes van de handwerkclub, hetgeen voor de leidsters een groote voldoening mag worden genoemd. BONNEN VOOR RADIODISTRIBUTIE. Het Comité maakt bekend, dat inschrij ving voor het verkrijgen van een steunbon voor de maand November voor de Radio Cen trales in de Gemeente Velsen geschiedt op Donderdag 22 Oct. voor de Centrales Kenne- merland en Velsen-N. en uitreiking op Don derdag 29 Oct. voor de Kennemer Centrale van 7'8 uur en voor Velsen-Noord van 6.30-7 30 uur. Voor de Centrales Huisman en v. d. Broek is de inschrijving op Vrijdag 23 Octo ber en de uitreiking op Vrijdag 30 October van 7—8 uur. Het Comité wijst er op dat inschrijvingen bij exploitanten aan huis niet meer worden geaccepteerd. Hedenmorgen zeer vroeg (Indische tijd) is de Koninklijke Paket- vaart Maatschappij door een ramp getroffen, zooals wij ons geen andere van een Nederlandsche Maatschappij kunnen herinneren. De „Van der Wijck" is namelijk gekapseisd, toen het schip van Soerabaya, vanwaar het Maandagavond om 21.00 uur was vertrokken, op weg was naar Semarang, ter hoogte van Tandjong Pakis. Het ongeluk is hedennacht te ongeveer 2.00 uur gebeurd, toen de commandant van de marine te Soerabaya een radiosein van de „Van der Wijck" ontving, luidende „S. O. S. Zware helling". Daarna werd niets meer gehoord. Het schip, dat in 1921 als stoomschroefschip voor rekening van de K. P. M. werd gebouwd, mat 2633 bruto en 1512 netto register ton. In totaal waren ongeveer 230 personen aan boord, van wie een groot aantal zijn gered. Vermoedelijk zullen echter 70 men schen om het leven zijn gekomen. Terstond na het ontvangen van bovengenoemd radiobericht heeft de marine de noodige maatregelen genomen en Dorniervliegtuigen en marineschepen naar de plaats van de ramp gezonden. Voor uitvoerige bijzonderheden zie men elders in dit nummer. Het onderwerp waarop de natie Drie weken nu is ingesteld, Dat is wel de devaluatie De waarde van ons dierbaar geld. Er zijn wel heel veel „gulden" woorden, In dezen laatsten tijd gezegd, En menig wijze heeft het voor den Onwetende eens uitgelegd. Het is de vraag of elk geleerde Zoo wijs was als hij zelf wel vond, En d' ander waarheidstrouw beweerde, Dat hem 't nu klaar voor oogen stond. Want als wij over goudkoers spreken, Dan zijn wij gauw in het moeras. Dan varen de millioenen leeken, Maar liefst op andermans kompas Ik waag dus ook geen explicatie, Als ik er dit nog maar van zeg, Dat er geen cent devaluatie Is in den „gulden middenweg" De eerste klap was voorts tot heden, Een daalder waard, u welbekend, Die daalder gaat niet naar beneden, Die is en blijft honderd procent. En wat er heden ook mag zweven, In geen geval de eigen haard, Voor nu en heel ons verder leven, Blijft die zijn goud ten volle waard. P. GASUS. DAMCOMPETITIE NOORD-HOLLAND. De clubcompetitie zal reeds spoedig voor alle klassen beginnen. De indeelingen luiden als volgt: Hoofdklasse: IJmuiden 1, Helder 1, Haar- lemsche Damclub 1, Haarlem 1, Zaandam 1, Wormer 1. Hier wordt een dubbele competitie ge speeld. Eerste klas: IJmuiden 2, Helder 2, Haar- lemsche Damclub 2, Haarlem 2, Zaandam 2, Beverwijk 1, Castricum 1, D. K. Z. 1. Tweede klas: IJmuiden 3, Helder 3, Haar- lemsche Damclub 3, Haarlem 3, Haandam 3, Beverwijk 2, D. K. Z. 2, Wormer 2. Derde klas: IJmuiden 4, IJmuiden 5, Zaan dam 4 en 5, Haarlemsche Damclub 4 en 5, Wormer 3, Helder 4. Reeds op 3 November zullen IJmuiden 1 en 3 de Damclub Wormer 1 en 3 in Kennemer- hof ontvangen. Op 10 November spelen IJmuiden 2 en 4 te gen Haarlemsche Damclub 2 en 4. KINDERKOOR „DE KLEINE STEM". Het bestuur van het kinderkoor „De Kleine Stem" afdeeling IJmuiden verzoekt ons te melden, dat a.s. Vrijdagavond de eerste re petitie van de pas opgerichte onderafdee- ling Velsen-Noord zal beginnen. De leiding berust bij den heer J. Post. De repetities worden gehouden in het café voorheen Jasperse aan den Koningsweg. HONDENTENTOONSTELLING. Op de in de Apollohal door de Kynologen- club „Amsterdam" gehouden 16e Internatio nale Hondententoonstellmg was ook een aantal honden uit IJmuiden en omgeving ge ëxposeerd. In de nieuwelingenklasse verkreeg de Duit- sche dog Dolfia van den heer K. van Urk al hier de kwalificatie bevredigend". Asta v. d. Götzenburg een gele boxer van den heer S. G. H. de Graaf alhier kreeg in de open klasse de kwalificatie „goed" De Hollandsche her der Erik van Purmerstein van den heer W. van Haaren alhier was „zeer goed" naar uiterlijk schoon en „zeer goed" als werk hond. De Engelsche setter Alexander van Elandslaagte van mevr. Blaauw-Ooms te Driehuis verkreeg de kwalificatie „zeer goed". Vischaanvoer in Duitsche havens. Aan de Vereenigde Vischmarkten Altona- Hamburg werden gedurende de week van 5 tot 10 October 64 trawlers gelost met een to tale vangst van 5104050 K.G. versche zee- visch. Hiervan kwamen 56 trawlers met 4562300 K.G. haring en 5 met versche visch van de Noordzee. Van IJsland kwam 1 traw ler met 55350 K.G. kabeljauw, koolvisch en roodbaars van de Barendszee kwamen 2 trawlers met 108600 K.G.-schelvisch, kabel jauw, roodbaars en zeewolf. In Cuxhaven kwamen binnen 20 Noordzee- trawlers, 5 IJslanders, 3 van de Barendszee en 5 van het Bereneiland. In den afslag wer den verkocht 3105000 K.G zeevisch met een opbrengst van bijna 670.000 R.M. Van de Noordzee werden aangevoerd 2067000 K.G.. waarvan 2027800 K.G. haring. In Wesermünde-Bremerhaven kwamen binnen 86 trawlers met 7068000 K.G., waar van 52 met 4080850 K.G. van de Noordzee, 14 met 1.192.500 K.G. van IJsland, 17 met 1.664.500 K.G. van het Bereneiland en 3 met 130750 K G. van de Barendszee. De prijzen van de versche haring varieer den in bedoelde week van 810 pf. per pond. De vischomzet in Oostende. Gedurende de week van 9 tot en met 15 October bedroeg de vischomzet in Oostende 2.140.000 fr. De aanvoer was op sommige da gen zeer groot, vooral op Maandag 12 en Dinsdag 13 October, Ertsaanvoer Het Duitsche stoomschip Stormarn is hier van Salto Cabello aangekomen met een ladin erts voor het Hoogovenbedrijf. Reis voortgezet. Het dezer dagen als bijlegger binnengeko men Litausche stoomschip Maistas heeft zijn reis naar Klaipeda voortgezet. Motor gerepareerd De tankmotorschoener Link Light heeft bij de Kromhoutmotorenfabriek in Amsterdam zijn motor grondig laten nazien en ligt hier nu in de Binnenhaven gereed om bij gunstig weer naar zee te vertrekken. OP WEG NAAR DEN SLOOPER. Een drietal groote trawlers van de Vem is uit de Haringhaven gehaald om naar den slooper te worden gebracht. Maar voordat dit geschiedt, wordt van de schepen afgehaald, wat men er nog van denkt te kunnen gebruiken, als de winch enz. COMMISSIE VOOR DE CRISIS-TUCHT- RECHTSPRAAK. De Minister van Landbouw en Visscherij heeft Mr. M. M. Kwint, burgemeester van Velsen, te Velsen, voor het tijdvak, beginnen de met den datum van het in werking treden van deze beschikking en eindigende 31 De cember 1936, benoemd tot lid der Centrale Commissie voor de Crisis-tuchtrechtspraak te 's-Gravenhage. NAGEKOMEN BESOMMINGEN VAN GISTEREN. Loggers: IJM 204 f 490: KW 169 I 430, KW 166 f 480 KW 60 f 510; KW 89 f 450; KW 175 f 340 KW 75 f 530; KW 162 f 370: KW 154 f 390 KW 108 f 510; KW 27 f 400; KW 177 f 480 KW 112 f 330; KW 178 f 650: KW 91 f 430 KW 105 f 510: KW 46 f 440: KW 64 f 250 KW 104 f 480: KW 52 f 430' KW 155 f 660 KW 59 f 330; KW 24 f 610. Versche haring; SOH 132 f 1080. In de hoofdstad waar hij in een vroeger tijdperk van zijn leven werkzaam was als expert bij de scheepvaartinspectie, is Maan dagmiddag het stoffelijk overschot van den heer D. Bakker, in leven inspecteur voor de scheepvaart te Groningen, ter aarde besteld. Terwijl op de Nieuwe Oosterbegraafplaats te Amsterdam de blaren in den stagen regen neerdwarrelden, waren in de wachtkamer waar als gevolg van het slechte weer ook ge sproken zou worden, velen saamgekomen om den doode de laatste eer te bewijzen. Tot hen behoorde o.m. de heer J. Seyffert, rijkshavenmeester te IJmuiden. Als waarnemend inspecteur-generaal voor de scheepvaart was ir. van Driel de eerste der sprekers, Spr. deed in zijn rede uitkomen, dat van den aanvang van zijn loopbaan in 's rijks dienst de heer Bakker zich als een uitstekend en flink ambtenaar had doen ken nen en zoo was ook een zeer goede keuze ge daan toen hij in het voorjaar van 1930 tot adjunct-inspecteur voor de scheepvaart te IJmuiden werd benoemd, waar hij zoowel voor de scheepvaart-inspectie als voor de zeevaart en de visscherij verdienstelijk werk heeft verricht. Zijn overplaatsing naar Gro ningen werd dan ook in IJmuiden als een groot gemis gevoeld. In Groningen arbeidde de heer Bakker negen maanden onder leiding van den heer Mellema, wiens ambt van in specteur voor de scheepvaart hij 1 Januari van dit jaar heeft overgenomen. Spr. neeft het voorrecht gehad, te Groningen enkele malen met den heer Bakker in contact te zijn geweest en hij had den indruk gekregen dat hij ook daar volkomen op zijn plaats was en er zich als een uitnemend ambtenaar zou doen kennen Helaas is daar zijn loop baan, op nog jeugdigen leeftijd door den dood afgesneden. Diepe deernis en deelne ming gaat uit naar zijn gezin, naar zijn echt- genoote en kinderen, die een goed man en vader verloren hebben. Een persoonlijk woord deed spr. hooren namens den inspecteur-generaal voor de scheepvaart, den heer van 't Haaff, die toen de overledene te IJmuiden werkzaam was, zoo vele malen ambtelijk contact met hem gehad heeft en die hem van Genève uit ver zocht had, een woord van dank te spreken voor de prettige samenwerking. Ir. van Driel zeide tenslotte dat in den persoon van den heer Bakker een goed en warmdenkend mensch is heengegaan, die zich altijd voor honderd procent heeft ge geven. Hij ruste in vrede. Als oud-medewerker en collega sprak hier na de heer Mellema een ontroerend woord, waarin hij er den nadruk op legde, hoe veel men nog van den heer Bakker had kunnen verwachten. Als voorzitter van de vereeniging van ambtenaren bij de scheepvaartinspectie sprak vervolgens de heer L. Korstanje, die de belangrijke werkzaamheid, door den over ledene als oud-voorzitter en anderszins ten dienste van de vereeniging verricht, in het licht stelde. Nadat de heer Niestern de gevoelens van vriendschap en groote sympathie van de ver eeniging van scheepsbouwers te Groningen jegens de overledene vertolkt had en de heer J. de Bilt, expert bij de scheepvaartin spectie te Groningen, namens de drie mede werkers van den heer Bakker gewezen had op het feit, dat het district een goed inspec teur en spr. en de zijnen een hartelijk en medelevend chef hebben verloren, sprak de directeur van het onderwijsfonds voor de scheepvaart, de heer De Jong, als vriend van het gezin, ontroerende woorden, waarin hij deed uitkomen, dat hij den overledene had leeren kennen als een man met een buiten gewoon gaaf karakter, als een mensch ook, die door hechte banden aan zijn gezin ver bonden was en als een door en door reli- gieuse persoonlijkheid. De laatste der sprekers, de heer F, B. Ver meulen, secretaris van de Reeders vereni ging te IJmuiden, bracht tenslotte de groote vriendschap en het respect naar voren die de heer Bakker zich gedurende zijn werk zaamheid te IJmuiden bij zoo velen verwor ven had. Op treffende wijze dankte hierna een broer voor de betoonde belangstelling, waarbij hij in het licht stelde dat de overledene een goed christen was, wiens leven gesterkt is geweest door zijn geloof in eeuwige kracht. FEESTAVOND „ALGEMEEN BELANG". De vereeniging „Algemeen Belang" houdt a.s. Zaterdagavond een feestavond in ..Het Wapen van Velsen". Opgevoerd wordt „Kind wie heeft je gedood?", tooneelspel in 3 be drijven naar het boek „Patientje" van Frits van Duinen. Na afloop is er bal met muziek van „The Willy Band". CLUBHUIS TE WERVE—ZANDVOORT 1 (1—2). Zandvoort had in de eerste helft niet veel tegen de gastheeren in te brengen. De ver dediging hield echter dapper stand; ondanks enkele strafcorners hielden zij tot de rust het doel schoon. Kort na de rust wist Te Werve echter uit een strafcorner te scoren. (10). Voor Zandvoort was dit een aanleiding om zich nog eens extra in te spannen; deze inspanning werd- weldra H°innnd B°*ts maakte met een hard schot gelijk (1—1). Dit gaf Zandvoort moed en bij een der volgende aanvallen gaf P. Meeth zijn club zelfs de leiding. (12). Dit doelpunt bracht tevens de overwin ning aan Zandvoort.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1