BEVERWIJK de huisvrouwenvereeniging op 1 reis. vereenigde veilingen kennemerland en vrije veiling. loop der bevolking. /CHEEP/ T'JMMCEN Ongewenschte toestanden op het gebied van personen vervoer. zonderlinge wraakoefening. de stand der werkloosheid. aquariumvereen1ging „kennemerland". HEEMSKERK CASTRICUM loop der bevolking. nationale schaakwedstrijden. tuinbouwvereeniging „ons belang" burgerlijke stand. SANTPOORT Het uitbreidingsplan onzer gemeente. D INS DAG 20 ÖCT. 1936 santpoort—s. j. c. (noordwijk). r.c.h. brederode. KORFBAL. HAARL. KORFBALBOND overzicht. sport vereent—d.v.d ii (5—0). SCHAKEN. de achtkamp aangekomen. vertrokken. Dit jaar is het de 350ste keer, dat de bekende ponymarkt in Shagford (Engeland) gehouden wordt. Binnen een omheining wachten de paardjes op hun koopers. De plaatselijke afdeeling van de Ned. Ver- eeniging van Huisvrouwen maakt heden, Dinsdag een uitstapje naar Amsterdam, waar een bezoek wordt gebracht aan het motorschip „Chistiaan Huygens". De tocht wordt daarna voortgezet naar Hilversum voor de bezichti ging van de Avro-studio. 130 dames hadden zich voor dit uitstapje aangemeld. Voor het vervoer waren 4 autobus sen noodig. Beverwijk, 19 October 1936 Brijsnoteering: Wasohpeen per kist 30—45 Spinazie per kist 3660 Sla per kist 2535 Postelein per kist 4256 Andijvie per kist 1540 Wortelen per bos 3SVfe Raapstelen per bos 2y23j/2 Radijs per bos 1iy2 Peterselie per bos 12 Selderie per bos IV23 Prei per bos 3—8 Bloemkool le per stuk 1012 Bloemkool 2e per stuk 35 Tomaten per K.G. 719 Uien per K.G. 22 Wortelen per K.G. iy22 Pronkboonen per K.G. 812 Snijboonen per K.G. 17—34 Dikke boonen per K.G. 40 Spruiten per K.G. 1021 Knollen per stuk 24 Roode kool per stuk 46 Gele kool per stuk 49 Groene kool per stuk 24 Aarbeien per doosje 3540 Appelen per K.G. 1020 Peren per K.G. 1220 Ohin. kool per stuk 24y2 Druiven per K.G. 2432 Ingekomen: J. C. Oosterwal, los arbeider, Van Velsen, Torenstraat 6. M. E. Seignette, zonder ber., van Velsen, Vondellaan 33. D. Oudhuizen en gezin, ploegbaas, van Velsen, Hoflanderweg 93. T. van Strien en gezin, brugwachter, van Weesperkarspel, Alkm. weg 40. J. C. ter Brugge, onderwijzeres, van Anna Paulowna, Zeestraat 131. H. A. Kors, zonder ber. van Velsen, Heems- kerkerweg 202. J. C. de Wit en gezin, winkelier, van Medem- blik, Kloosterstraat 33. Sj. Buis, dienstbode, van Amsterdam, S. Rumpingstraat 1. L. Ras, zonder ber., van Velsen, Regu- lierdw.straat 3. P. Jong, kapelaan, van Alphen aan den Rijn Breestraat 101. A. Delfos en gezin, zonder ber., van Soera- baja (N.O.I.), Groenelaan 41. Vertrokken: J. B. H. Erends, kokkin, naar Velsen, Hotel Velserbeek. M. M. Mulder, geleidster, naar Utingeradeel, Oldeboorn C 60. C. Meissen (Wed. J. Bouwmeester) z. b., naar Amsterdam, Chasséestraat 99. H. Traas, chauffeur, naar Enschedé, Ro zenstraat 82. A. de Wit, dienstbode, naar Aerdenhout- Bloemendaal, Brederodelaan 10. J. Schaap, opzichter Ned. Heide Mij., n. Amsterdam, Heemstedestrat 56. J. M. Kabalt, zonder ber., naar Zaandam, Woonwagenkamp. L. Carati en gezin, electricien, naar Velsen, Meerweidelaan 29. J. de Boer, huishoudster, naar Heemskerk, KI. Houtweg 30. J. H. Lonte en gezin, zonder ber., naar Heemskerk, Oosterstreng 92. C. A. von Hertzberg, machinist,naar Velsen, Annastraat 16. M. de Vries, dienstbode, naar Groningen, Gelkingerstraat 13a. F. van IJselmuijden, zonder ber., naar Uit geest, Westergeest 11. S. Bremer, zonder ber., naar Amsterdam, Kraaipanstraat 50. S. J. Rubin, geleidster, naar Arnhem, Joh. de Wittlaan 157. M. Velleman, geleidster, naar Leenwarden, Steijnstraat 54. P. ten Have (Wed. H. Denekamp), z. b. naar Koog Zaandijk, Bosjesstraat 51. L. J. Büller, leerl. verpleegster, n. Amster dam, Prinsengracht 768. P. J. Mooij, zonder ber. naar Velsen, Pr. Hendrikstraat 56. G. M. Hardenberg en gezin, zonder ber., naar Velsen, Wijkerstraatweg 228. J. van der Hoeden, Assistent in de keuken, naar Rotterdam, Honingdijk 92. G. M. Rietkerk, zonder ber., naar Heems kerk, M. v. Heemskerckweg 53. A. M. Raar, zonder ber., naar Uitgeest, Mid denweg 16. H. G. Bannink (Wed. D. Twisk) en gez. zonder beroep, naar Heemstede, Laan van Rozenburg 29. H. van den Boogaard, zonder ber., naar Zandvoort, Dr. Smitstraat 7. M. W. Eisma, dienstbode, naar Den Haag, Ieplaan 86. J. J. W. van Doorn, zonder beroep, naar Velsen, Spilbergerstraat 23. J. A. Crombeen, landbouwer, naar Assen delft, Kanaalweg 1175. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (thuisr.) p. 19 Gibraltar. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Bras (thuisr.) 17 v. Genua. Soemba (uitr.) 17 v. Algiers. Tabian (uitr.) p. 17 Kaap de Goede Hoop. Marnix van St. Aldegonde (uitreis) 19 van Suez. Tawali (thuisr. p. 16 Gibraltar. Tarakan (thuisr.) 17 te Belawan. Bengkalis (uitr.) 17 van Belawan. HOLLANDWEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom, 17 van Hamburg n. Amst. 20 verw. Maaskerk (thuisr.) 18 te Rott. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein, 18 v. Rotterdam te Hamburg. Jagersfontein, 19 v. Beira te Rott. Bloemfontein, (thuisr.) 19 v. Pt. Natal. Boschfontein (uitr.) 19 van Suez. Meliskerk, 18 van Beira n. Rott. t Heemskerk (uitr.) p. 17 Las Palaias. De chauffeurs vragen ordening. Zooals wij reeds berichtten heeft de plaat selijke afdeeling van de Unie van Chauf feurs een adres aan den gemeenteraad ge richt, waarin verzocht wordt een regeling te treffen voor het behoorlijk functionneeren van het taxi- en verhuurauto-bedrijf. In de uitvoerige memorie van toelichting wijst adressante er op, dat op het gebied van personenvervoer ook in de gemeente Be verwijk ongewenschte toestanden zijn ont staan als gevolg van de ongebreidelde con currentie, die het taxi- en huurautobedrijf elkander onderling aandoen. Een gevolg van deze buitengewoon scherpe concurrentie is, dat bonafide, gevestigde ondernemingen drei gen ten onder te gaan en dat de loonen en arbeidsvoorwaarden van het personeel tot een ongekend laag peil worden gedrukt. Vele der in dit bedrijf werkende ondernemers kunnen zoomin als de werknemers met hun arbeid een bescheiden bestaan verdienen. Met het voortbestaan van dit bedrijf, zoo wordt verder opgemerkt, zijn verschillende groote belangen gemoeid. Een voordeel van het zich zoo snel ontwikkelende bedrijf is, dat het een goedkoop middel voor snelver- voer, dat op ieder gewenscht tijdstip beschik baar is, binnen het bereik heeft gebracht van bijna iedere beurs. Bovendien is door dezen snellen groei een werkgelegenheid ontstaan van niet geringe beteekenis voor de arbeiders in het bedrijf. De regeling, die door adressanten wordt ge vraagd beoogt onder meer het begrenzen van het aantal huurauto's en taxi's tot een aan tal, dat in overeenstemming is met de ver- voerbehoefte eenerzij ds en met den eisch van een intensieve exploitatie, noodig om te ko men tot een rendabel bedrijf anderzijds. Als belangrijkste bepaling zou de vakvereeniging in de gemeentelijke verordening een voor schrift opgenomen willen zien, waarbij het verboden is op den weg' een motorrijtuig aan het publiek ten gebruike tegen betaling aan te bieden, of met een dergelijk rijtuig tegen betaling' publiek te vervoeren, tenzij men daartoe krachtens een door de gemeentelijke overheid verleende vergunning gerechtigd is. Aan deze vergunning dienen dan verschil lende voorwaarden te worden verbonden, die geacht kunnen worden te zijn in het belang van het publiek, de openbare orde, de veilig heid en de zedelijkheid. De Unie heeft ter informatie van de raads leden een voorbeeld van zoo'n verordening aan het adres toegevoegd. Op den Koudenhorn speelde zich een merkwaardig geval van wraakneming af. De bestuurder van een vrachtauto reed op twee mannen af, die aan den havenkant een ge sprek voerden. De auto stopte, de bestuurder greep naar een der mannen, maar deze, niet gesteld blijkbaar op een nadere kennismaking poetste de plaat en liet zelfs zijn fiets in den steek. De autobestuurder nam de fiets op en wierp haar pardoes in de haven. Dit geschied zijnde klom hij weer in de cabine en vervolgde zijn weg. Het ongewone voorval trok veel toe schouwers, die allerlei griezelige veronderstel lingen maakten, toen zij even later hulpvaar dige menschen met een schippershaak in de haven zagen dreggen. Na eenige vergeefsche pogingen werd de fiets opgehaald en kon on beschadigd aan den inmiddels weer terugge keerden vluchteling worden overhandigd. Wat er nu eigenlijk precies tusschen deze beide rivalen gaande was, bleef onbekend. Aan het einde der vorige week stonden bij den gemeentelijken dienst der werkloosheids verzekering en arbeidsbemiddeling in totaal 1107 werkloozen ingeschreven verdeeld over onderstaande vakgroepen: Beverwijk: Analysten 1, bakkers 7, bank werkers 17, behangers 4, betonvlechters 5, betonwerkers 7, blikbewerkers 3. boekbinders 1, boekhouders 2, bouwkundige opzichters 2, cacaobewerkers 1, carosseriemakers 1, chauf feurs 40, chefs 4. colporteurs 2, concierges 1, drukkers 5, electriciens 9, expediteurs 1- grondwerkers 111, handlangers 4. incasseer ders 3, kantoorbedienden 14, kellners 1, klin kers 2, lampenkapepnmakers 1, landarbeiders 53, lasschers 1, letterzetters 3, loodgieters 2 lijnwerkers 1, losse arbeiders 336, machinis ten 15, machinedrijvers 2, machinale hout bewerkers 4, marmerpolijsters 1, metaalbe werkers 5, matrassenmakers 1, metselaars 22, meubelmakers 2. monteurs 8, musici 2, op perlieden 40, pakhuisknechts 1, plaatwerkers 1, pijpenbuigers 1, reizigers 5, schilders 21, schippers 4, schoenmakers 3, sigarenmakers 82, sigarensorteerders S, slagers 6, smeden 3, stoffeerders 2, stokers 9, stuurlieden 1, steen houwers 1, stucadoors 11, teekenaars 1, tegel zetters 1, timmerlieden 51, uitvoerders 2, voegers 5, voerlieden 4, voorslaanders 2, zeil makers 1, electro-technici 1, winkelbedienden 6, cementwerkers 1, buffetjuffrouwen 1, dienstboden 4, dagmeisjes 13, kantoorbedien den (vr.) 10, werksters 6, coupeuses 1, kap sters 2, totaal 1018; vorige week 974. Heemskerk: Betonwerkers 2, chauffeurs 4, grondwerkers 12. kantoorbedienden 1, land arbeiders 25, losse arbeiders 29, machinale houtbewerkers 1. metsc'- ars 1, opperlieden 2, reizigers 1, schilders 1, timmerlieden 8. zeilmakers 1, kantoorbedienden (vr.) 1, - o r> V RD") HOLLAND—AMERIKA LIJN. Damsterdijk, Vancouver 11. Rott., 19 te Lon den. Edam. Rott. n. New-Orleans 18 v. Havana. Statendam, 17 v. Rott. te New-York. Rotterdam, 16 v. Kingston (Ja.) n. Ha vana. Spaarndam, Rott. n. N.-York p. 18 Dunge- ness. Nictheroy, Rott. n. Vancouver 18 te Lon den. HOLLAND- "<=TT?.ALIë LIJN Aagtekferk (thuisreis) 18 te Duinkerken. Almkerk (uitreis) 19 te Port Pirie HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk (uitreis) 188 te Genua. HALCYON LIJN. Rozenburg, Hartlepool n. Malta p. 16 Oues- sant. Stad Haarlem, Rott. n. Dubrovnik 2 pass. 17 Ouessant. Stad Dordrecht, Bona n. Rott. p. 17 Gibral tar. Maasburg, 18 v. Vlaardingen n. Genua. Stad Amsterdam, 10 v. Vlaard. te Lulea, vertr. 20 n. Rott.-Vlaard. Stad Arnhem, 17 v. Spezia n. Seriphos. Stad Schiedam, 17 v. Vlaard. te Genua. Flensburg, 21 (v.m.) v. Narvik te Vlaard. verw. Vredenburg, 17 y. Narvik n. Rott-Vlaard. Onder zeer groote belangstelling heeft de Aquariumvereeniging „Kennemerland" Maan dagavond in Hotel ,.Ter Burg" haar eerste winterbijeenkomst gehouden. Na een openingswoord van den voorzitter, den heer C. Vermeulen, heeft de heer G. van Roon uit den Haag een causerie gehouden over het onderwerp „Zeewateraquaria". Allereerst behandelde spreker het nut van hydrofinkool voor de filtratie. Deze stof fil- treet niet alleen het water, maar het zuivert het ook van verkeerde gassen. Vanaf de uit vinding van de hydrofinkool kreeg het zee wateraquarium een goede toekomst. Ook op de kleuren van de visschen heeft deze stof een prachtig effect. Aan de hand van proeven toonde de heer Van Roon de deugdelijkheid van de filtratiestof aan. Over de inrichting van het aquarium zei spreker dat gelet moet worden op de dikte van de glassoort en op de isolatie van den bodem, omdat zeewater op metaal inwerkt. Nadat de heer v. Roon e. en a. over de inrich ting van het aquarium had medegedeeld, be toogde hij de voordeelen van kunstmatig bovennatuurlijk zeewater, omdat het zee water, dat langs de kust wordt geschept, van te laag zoutgehalte is. Vooral visch afkom stig uit de Middellandsche Zee, vraagt een zeer hoog zoutgehalte. Hij raadde zijn gehoor dan ook aan, het zeewater zelf te vervaardi gen. De heer Van Roon verduidelijkte zijn in teressante rede met een aantal lantaarn plaatjes. Tenslotte heeft de heer Vermeulen nog een verslag uitgebracht van de algemeene verga dering. In de pauze werd een verkooping en een verloting van aquariumvisch gehouden. LISSE—A. D. O. (3—1). Bij A.D.O. is Brasser vervangen door Wei- boren. Door den sterken wind was goed spel onmogelijk. AD.O. heeft het eerst voordeel van den wind; zij zit dan ook dadelijk voor het doel van Lisse, Door uit te loopen weet de keeper tweemaal achter elkaar te redden. De uitvallen van Lisse zijn niet van gevaar ontbloot; een hard schot van v, Zeist be landt in het zijnet. Na 25 minuten is het Koopman, die bij een goeden aanval aan De Bruin het nakijken gaf. (0—1). Na de rust heeft Lisse het voordeel van den wind. Reeds na vijf minuten weet zij, door v. Diest. den gelijkmaker te scoren. Dooi den bal langs den grond te plaatsen, weet A.D.O. zich eenigszins van den druk, dien Lisse op ahar doe] uitoefent, te ontlasten. Bij een algemeenen aanval van Lisse geeft Van Zeist zijn club de leiding. Heftige pogingen stelt A.D.O. thans in het werk voor den gelijkmaker: tweemaal ach tereen krijgt Groot een goede kans, hij mist die echter. Tegen het einde brengt Elfring bij een scrimmage den stand op 31 De verdere uitslagen zijn: A.D.O. 2—W.S.V. 2 3—1 W.S.V. 3—A.D.O. 3 0—7 W.S.V. a—A.D.O. a 0—3 SCHOUW. Zoowel in den polder „De Noorderbuiten dijken" als in den polder „De Uitgeester- en Heemskerkerbroek" zal op Donderdag, 29 October a.s. een bentschouw worden gehou den. ELECTRISCH LICHT De huismoeders zullen er goed aan doen rekening te houden met de omstandigheid, dat a.s. Zondag van ongeveer 6.45 tot 10 uur des voormiddags de electrische stroom zal worden afgezet BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johanna Maria Margaretha, d. v. Mart. Schuijt en Corn. E. Beentjes. Mar- tinus Corhelis, z. v. Eng. de Ruijter en M. A. Kos. Elisabeth Anna Maria, d. v. A. Mei- land en Cath. A. Heesterbeek. Overleden: Th. Corn. Baltus Pz., 7 maan den. Ondertrouwd: Geene. Gehuwd: Geene. Ingekomen personen: A. J. van Mourik, B. A. Dilling van Haar lem; E. Huijgens A. A. Castricum, J. A. van Oostvoorn, allen van Amsterdam; C. E. Schoon, van Hoorn. Vertrokken personen: G. J. Sanders naar Appeltern, M. J. A. van Buuren naar België; T. Kampen naar Dedemsvaart; R. H. Visser, A. J. Scheerman naar Haarlem; A. Scheer- man naar Hoorn, E. Smid, M. Kiene, J. Buur meester allen naar Amsterdam. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan der Schaakclub „De Pion" zullen op Zater dag 7 en Zondag 8 November Nationale Schaakwedstrijden worden gehouden, waar aan fraaie prijzen zijn verbonden, in hotel Bakker. Andijvie per kist 1333 ets. Sla per kist 1920 ets. Gele kool per stuk 3 ets. Groene kool per stuk iy23 ets. Wortelen per bos 2VZ ets. Boerenkool per. kist 15 ets Spruiten I per K.G. 1821 y2 ets. Spruiten II per K.G. 515 ets. Bevallen: Lambertus Bernardus zoon van Johannes Th. Haakman en Tannetje van de Garde. Overleden: Gerrit Kuys, oud 80 jaar, Johanna Clasina de Waal, oud 46 jaar. Een ingezetene gaat in hooger beroep. Het uitbreidingsplan onzer gemeente heeft heel wat stof doen opwaaien, wat zeer begrij pelijk is, immers het algemeen belang komt dikwijls in conflict met het persoonlijk belang. Zooals destijds in ons blad te lezen was, werden tal van bezwaarschriften bij den Raad ingediend, doch het slot was, dat het uitbrei dingsplan werd aangenomen. Een plaatsgenoot, de heer J. P. Wijngaar den sprekende namens mede-bezitters, is hier op in hooger beroep gegaan bij Gedeputeerde Staten. Het gaat hier om de beslissing, wel.ke ge nomen is ten opzichte van het zoog. „Hofje", de bouwvallige huisjes nabij de Middendorps straat en den Slaperdijk en de daarbij beho*)- rende terreinen. Het hooger beroep komt in hoofdzaak hier op neer, dat in het nieuwe uit breidingsplan aan deze terreinen de bestem ming van openbaren weg is gegeven, zulks in afwijking met het oorspronkelijk plan van uit breiding, waarbij slechts een gering gedeelte dezer terreinen genoemde bestemming kreeg. Thans blijft er, aldus adressanten, een stuk terrein over, zóó gering van oppervlakte, dat het voor bebouwing ongeschikt zal zijn. De huizen, die tot dit „Hofje" behooren, zijn indertijd door B. en W. onbewoonbaar ver klaard, met dien verstande, dat zij, die in deze huisjes woonden, hun woning niet behoefden te verlaten. Nieuwe bewoners mogen dus niet worden toegelaten, hetzij het nieuwe uitbrei- dingsplan niet of wel blijft gehandhaafd. Adressanten vreeaen echter schade te zul len lijden, omdat naar hun meening, de ter reinen en de daarop gebouwde opstallen ten gevolge van het uitbreidingsplan onverkoop baar zullen zijn, of slechts tegen afbraakprij- zen verkocht kunnen worden, zoolang geen zekerheid bestaat, wanneer de gemeente ter uitvoering van het uitbreidingsplan tot aan koop of onteigening zal overgaan. Het bezit van adressanten zou dus, wanneer de hui dige huurder der opstallen geen verlenging der huur wenschte, om wat voor redenen d>an ook, een renteloos bezit zijn tot aan het tijd stip, dat de gemeente tot aankoop of ont eigening zou overgaan. Adressanten wijzen er dan verder op, dat B. en W. in 't gemeenteblad van 30 Juli 1936 ge schreven hebben: „Ten aanzien hiervan kan worden medege deeld, dat de klacht inzake onevenredig zware belasting gegrond is en dat aankoop of onteigening ten laste van de in de nabijheid geprojecteerde bouwterreinen dient te geschie den, een en ander als in de reeds eerder ge noemde vereffeningsregeling zal worden aangegeven". Deze vereffeningsregeling moet echter nog worden vastgesteld, zoodat adressanten zich over de billijkheid er van geen oordeel kun nen vormen. Ook den gemeenteraad is hieromtrent niets bekend, zoodat naar de meening van adres santen de Raad nimmer tot goedkeuring had mogen overgaan, alvorens de in uitzicht gestel de vereffeningsregeling rechtsgeldigheid had verkregen. Doch ook al zou de vereffeningsregeling de billijkheid betrachten, dan nog hebben adres santen er dit bezwaar tegen, dat zij pos in wer. king treedt, als de in de nabijheid geprojec teerde bouwterreinen in exploitatie zullen komen. Wanneer dit nog geruimen tijd zou duren, dan zou dit beteekenen, dat, wanneer de tegenwoordige huurder, zijn perceelen ver liet, de terreinen en opstallen van adressan ten nog jaren renteloos zouden liggen. Ondanks het feit, dat Santpoort den ster ken wind in haar voordeel had, duurde het vrij lang, alsvorens de thuisclub de score opende. Met de rust leidde Santpoort met "—0. Na de rust ging de strijd vrij gelijk op. Toch bleken de Santpoorters zoowel in tech nisch als in tactisch opzicht beter te zijn, dan de Noordwijkers. Zij wisten den stand, vooral dank zij De Jong, tot 60 op te voeren Toen pas redden de noordwijkers de heer '6—1). De Zaterdag en Zondag gespeelde wed strijden hadden het volgende resultaat: H.F.C 3Br ederode 1 (Bekerwedstrijd) 4-3 E.D.O. 8—Brederode 2 3—2 Brederode 3—S.V.Z.L. 8—1 Kennemer adsp.—Brederode adsp. 2—3 De thuisclubs hebben het er niet best afge bracht; van de acht te behalen punten bleef er slechts één bij de gastheeren. Hgarlem 3 zag zich weer verslagen, nu door Oosterkwartier 3, dat met 51 zegevierde. Aurora 1 verloor op 't kantje af van Always Ready 1; de Ready-menschen wonnen met een doelpunt meer 32. S. V. 2 trok naar Watervliet 2, dat haar derde nederlaag onderging. Santpoort keerde met 40 naar huis. De beide Aurora's behaalden drie punten; het tweede speelde gelijk met Meerlebos 1 (11); het derde versloeg D. S. O. 1 met 3—1. Verder wonnen de thuisclubs Flora 2 van O K. 4 met 42; t. H. B. 2 van Alw. Ready 2 met 10 en S. V. 3 met 1-0 van Haarlem 4. In 3 A bleken D. S. V. 3 en Flora 3 de sterk- sten; ze wonnen respectievelijk van Meerle- bosch met 20 en van T. H. B. 3 met 6—0. In 3 B werd S. V. 4 met 21 verslagen door Alw. Ready 3 en stuurde Meerlebosch 3 Auro ra 5 met 03 naar huis. De reserves van D.V.D. hebben niet veel genoegen van hun uitstapje naar Santpoort gehad, hoewel het tot rust, welke met 0—0 gelijken stand kwam, er niets op geleek, dat de nederlaag zoo groot zou worden. Toen C. de Goederen vlak na rust met een mooien doorloop-bal zijn club de leiding gaf, was het hek van den dam. Dezelfde speler maakte er 20 van. De tweede aanval van de thuisclub had gauw succes. S. Ritburg maakte er 40 van, waarna het tenslotte door Tr Nidelstein Walter 50 werd. Maandagavond had in het Parkhotel .e Amsterdam de ontmoeting Van den Bosch— Landau plaats, welke feitelijk in de tweede ronde van den Sehaak-Achtkamp van De Ar beiderspers had moeten gespeeld worden. Deze partij was belangrijk voor het bezet ten van de derde en vierde plaats. De partij werd na den 52sten zet afgebroken. De partij zal hedenavond worden voort gezet. Tevens zullen dan de hangpartijen Van den BoschKmoch en Aljechin—Van Scheltinga worden uitgespeeld. ROTT M iV' 1 KA LIJN. Aldabi, (thuisr.) 17 te Santos. Alwaki (uitr.) pass. 17 Dungeness. IJzerverscheping. Het Duitsche stoomschip „Alwine Russ" is van Antwerpen bij het Hoogovenbedrijf aan gekomen om een lading ijzer in te nemen. 19 October: Starling s.s. Londen Vliestroom s.s. Huil Irene s.s. Danzig Bortwick s.s. Leith Stormarn s.s. Salto Cabello Alwine Russ s.s. Antwerpen 19 October: Vechtstroom s.s. Huil Surreybrook s.s. Goole St. Philipsland s.s. Newcastle Maiscas s.s. Klaipeda Josiah Macy m.s. Bay town Egero m.s. St. Kitts (v. O.) Borgila s.s. Oslo Crackshot s.s. Hartlepool Waterland s.s. Blyth Ransdorp m.s. Nordenham Greta Force s.s. Hartlepool Naaldwijk s.s. Antwerpen Ostmark m.s. Hamburg KON. NBD STOOMBOOT MIJ Vesta, Rott. n. Genua pass. 18 Wight. Odysseus, Stettin n. Amst. 19 bij Cuxhaven geankerd. Alkmaar, Chili n. Amst. 18 v. Curacao. Ceres, 18 van Rodosto te Kyma'ssi. Tiberius, 19 v. Amst. n. Hamburg. Ariadne, 19 v. Amst. te Aarhuus. Baarn, 16 v. Arica n. Mollendo. Boskoop, Chili n. Amst. 19 te Liverpool. Calypso, Piraeus n. Amst. p. 19 Ouessant. Crijnssen, 18 v. Amst. te Hamburg. Hercules, Hamburg n. Amst. 18 bij Cuxhaven geankerd. Hermes, Izmir n. Amst. p. 17 Gibraltar. Irene, 19 v. Kopenhagen te Amst. Juno, 18 v. Napels te Barcelona. Medea, 17 v. Amst. te Barbados. Merope, 18 v. Candia n. Canea. Nereus, 17 v. Gothenburg te Aarhuus. Orpheus, 17 v. Amst. te Kopenhagen. Perseus, 17 v. Oporto n. Vigo. Saturnus, 17 v. Izmir te Reshadiye. Simon Bolivar, Amst. n. W. Indië 18 (2.15 n. m.) 40 mijl O. v. Land's End. Theseus, 17 v. Hamburg n. Amst. Triton, Bourgas n. Amst. p. 18 Finisterre. Ulysses, 19 v. Izmir te Stamboul. Venezuela, 18 v. Cristobal n. Cartagena. Vulcanus, 17 v. Barcelona te Valencia. Rhea, Napels n. Amst. p. 17 Gibraltar. Barneveld, Amst. n. Chili 17 (1.32 n.m.) 52 mijl Z.O. v. Land's End. Iris, 15 v. Kingston (Ja) n. Jeromie. KON HOLL LLOYD. Waterland (uitr.) 15 v. Santos. Eemland, 20 (5 v.m.) v. Hamburg te IJmui- den verw. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Blitar(uitr.) pass. 19 Ouessant. Dempo (thuisr.) pass. 19 Perim. Garoet (thuisr.) 19 van Port Said. Baloeran (uitr.) pass. 18 Kaap del Armi. Kota Gede (uitr.) p. 18 Pt. de Galle. Kota Nopan (thuisr.) p. 18 Perim. Sitoebondo, 18 v. Batavia te Rott. Tapanoeli, 17 v. Batavia n. Rott. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. City of Derby, Japan n. Rott. 17 te Kolam- bugan. Glenogle, 17 v. Dairen n. Rott. n Idomeneus, Japan n. Rott. p. 18 Gibraltar. Aeneas, Japan n. Rott. 18 v. Port Said. Eurybates, Batavia n. Amst. 19 te Pt. Said. Polydorus, Batavia n. Hamburg 19 v. Lon den. Melampus, 17 v. Batavia n. Amst. Sarpedon, Japan n. Rott. 18 v. Shanghai. Diomed, Japan n. Rott. via Londen. 17 (9.23 n m.) 450 mijl Z. v. Land's End. Polyphemus, Amst. n. Java 17 v. Liverpool. City of Cardiff, Dairen, n. Rott. 18 v. Port Swettenharr

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6