„Generalappel" te Weenen. Thijs IJs krijgt een huisgenoot Bevel tot algemeen offensief op Madrid. DONDERDAG 22 OCTOBER 1936 De burgeroorlog in Spanje Navalcarnero in handen der Rechtschen. Duitschland ontkent schending van het wapenembargo. Ciano* s bezoek aan de hoofdstad. Nog geen overeenstemming met Japan. Betooging der Rexisten verboden. Engeland Regeering treedt op tegen antisemitisme. Regeering gaat bijzondere aandacht aan de minderheden wijden. Conflict bij de Zuid-Afrikaan- sche goudmijnen. De ingetrokken uitwijzing. Een onderhoud met den heer Peters. Dollfuss' stem sprak voor het Vaderlandsche front Schuschnigg en het Heimwehrconflict. PROGRAMMA Blijkens berichten uit Lissabon is Woensdagmorgen het bevel gegeven voor een algemeen offensief der rechtsche troepen aan alle fronten om Madrid. Te 13 uur rukten infanterie en ca valerie van het zuiden, het zuid westen, het westen en het noord westen op, nadat de stellingen der re geeringstroepen hevig gebombardeerd waren. Een groot aantal vliegtuigen bestookte de liniksche troepen en maak te iedere actie van de luchtmacht der regeering onmogelijk. Des avonds deelde de radioclub van Teneriffa mede, dat de aanval der op standelingen op het Escurial was be gonnen en dat de uit Siguenza komen de troepen hun opmarsch naar Madrid voortzetten zonder tegenstand te ont moeten. Verder deelde dit radiostation mede, dat Navalcarnero in den namiddag door de rechtsche troepen is bezet. Volgens een D. N. B.-bericht uit Sevilla, werden bij een poging om aan het front bij OhapineriaSan MartinVal de Iglesias de troepen van overste Caste jon van de opstan delingen te omsingelen, de regeeringstroepen, door afdeelingen regulares en leden van het vreemdelingen-legioen zelf omsingeld; zij tel den 327 dooden, terwijl den opstandelingen veel wapens en oorlogsmateriaal in handen vielen. Ook aan het front bij Illesgas werden de regeeringstroepen verslagen. Zij telden hier 160 dooden, terwijl 60 soldaten gevangen wer den genomen. De opstandelingen maakten een aantal mitrailleurs met munitie buit. Radio-Jerez heeft medegedeeld, dat de ver overing van het eiland Fernando Poo bevestigd wordt. Bij Malaga hebben de rechtschen Estepona aan den weg tusschen Jerez en Ma laga genomen. Bij Huesca blijven zij voor waarts dringen. De verbindingen tusschen Ma. drid en Alicante zijn verbroken. Radio-Sevilla meldt voorts, dat Don Fer nando de Bourbon, hertog van Sevilla in die stad is aangekomen en zijn diensten aan de rechtsche beweging heeft aangeboden. Onderhandelingen over de over gave van Bilbao mislukt. De onderhandelingen welke zijn gevoerd tusschen de vertrouwenslieden van generaal Franco en de Baskische separatisten over de capitulatie van Bilbao zijn mislukt, aangezien de Basken een algemeene amnestie verlangen, alsmede erkenning van de door Madrid toe gekende autonome rechten. Generaal Franco wilde deze eischen niet inwilligen. In een radio-uitzending van Madrid wordt o.a. gezegd, dat thans een critiek oogenblik is aangebroken. Aan het zuidelijk front, aldus het communiqué, heeft de vijand een groot offensief ingezet en oefent hij een en or men druk uit, doch onze troepen strijden dapper. Met betrekking tot de gevechten bij Moraleja meldt Madrid, dat de volksfrontroepen een tegenaanval ondernomen en een colonne op standelingen „in de pan gehakt hebben", waarbij zij tal van krijgsgevangenen maakten en hun een groote hoeveelheid oorlogsmate riaal in handen viel. In het regeeringscommuniqué wordt verder medegedeeld, dat aan het front van Gijon een bloedig gevecht is geleverd. De mijnwerkers hebben de opstandelingen in de nabijheid van Oviedo aangevallen en na een gevecht dat den geheelen dag geduurd heeft, hebben zij de stellingen van den vijand genomen. De op standelingen namen de vlucht met achterla ting van 81 dooden. Vier en twintig kisten mu nitie, 62 geweren en een monarchistische vlag vielen in handen der mijnwerkers. Door deze overwinning is de verbinding tusschen de op standelingen te Oviedo en de rechtsche hulp troepen verbroken. De stroom van vluchtelin gen uit Oviedo houdt aan. Bij Malaga zijn de regeeringstroepen ver- scheiden malen de stellingen der opstande lingen binnengedrongen om de spoorwegver binding met Algeciras te verbreken. Tweemaal hebben zij een trein met oorlogstuig voor de opstandelingen doen ontsporen. Azana's zetel te Barcelona. President Azana heeft zich Woensdagmor gen met zijn gevolg naar het parlementspa- leis begeven, waarin thans zijn officieel bureau is ondergebracht. Britsche oorlogsbodems nemen vluchtelingen aan boord. Aan boord van een Britschen torpedojager zijn 123 vluchtelingen uit Malaga te Gibraltar aangekomen, terwijl een andere torpedojager 22 vluchtelingen uit Carthagena bracht. De vluchtelingen schilderen in sombere kleuren den toestand in deze beide plaatsen. Beschuldigingen tegen Rusland. De Duitsche regeering heeft naar het D.N.B. mededeelt door middel van haar zaakgelastigde te Londen den voorzitter van de niet-inmengingscommissie, Lord Ply mouth, een nota doen toekomen, waarin zij antwoordt op de beschuldigingen van de regeering te Madrid en van de Sovjet-regee ring, dat Duitschland het wapen-embargo zou hebben overtreden. In de Duitsche nota worden deze beschul digingen onhoudbaar genoemd en met be slistheid verworpen. Terzelfder tijd deelt de Duitsche regee ring, aan de hand van het omvangrijke materiaal, dat haar ten dienste staat, aan de ocmmissie een groot aantal gevallen me de, waarin het wapen-embargo van Sovjet- Russische zijde op flagrante wijze is ge schonden. Tsjecho-Slowakije leverde geen wapens aan Spanje. Ten aanzien van de verklaring van den verdediger van Oviedo, generaal Aranda, dat de regeeringstroepen Tsjecho-Slowaaksche wapenen gebruikten, deelt het Tsjecho- Slowaaksche persbureau mede, dat gedurende den burgeroorlog in Spanje de regeering te Madrid geen wapens in Tsjecho-Slowakije heeft besteld. Ook zijn haar geen wapens of uitrustingsstukken door Tsjecho-Slowakije verkocht. De regeering van Tsjecho-Slowakije houdt zich nauwkeurig aan de bepalingen van de niet-inmenging in Spanje. Minister van buitenlandsche zaken Von Neurath bood gisteren in de Wilhelmstrasse een diner aan ter eere van den Italiaanschen minister van buitenlandsche zaken, Ciano, meldt het D.N.B. Verscheidene vooraanstaan de persoonlijkheden, o.a. de ministers Goe- ring, Blomberg, Goebbels, Schacht, zaten mede aan. Baron von Neurath heette namens den Fuehrer den Italiaanschen gast welkom. Verder zeide hij, dat het persoonlijk con tact zeker de vriendschap tusschen Italië en Duitschland zal vergrooten. Graaf Ciano dankte voor.deze woorden en wees op het belang van de goede betrekkin gen tusschen beide landen voor het vredes- en reconstructiewerk in Europa. De Japansche ambassadeur te Nanking heeft gisteren wederom een onderhoud ge had met den Chineeschen minister van bui tenlandsche zaken, doch een overeenstem ming kon niet worden bereikt. Overeenge- kome werd, dat de besprekingen zouden worden voortgezet. Er is eenige onrust gewekt door het ge rucht, dat de Japansche officieren in Noord- China aandringen op afbreken van de on derhandelingen aangezien naar hun mee ning gee resultaat te verwachter, is. De regeering heeft besloten, de de monstratie van Rexisten, die voor Zondag was georganiseerd, te ver bieden. De partij had het plan een „opmarsch naar Brussel" te organi- seeren. Uit Londen: De uitvoerende commissie dei- Liberale Partij heeft een motie aangenomen waarin erop wordt aangedrongen, dat de regeering zonder verwijl gevolg zal geven aan de door den minister van binnenland- sche zaken in het parlement afgelegde be lofte, volgens welke alle maatregelen zouden worden genomen tot bescherming der Joden tegen laster en aanvallen en iedere demon stratie van uitdagenden aard verboden zou worden. (Reuter) Minister-president Daranyi heeft gister middag in de Kamer zijn regeeringsprogram- ma uiteengezet. Hij zeide, dat er geen en kele wijziging zal komen in de groote lijnen der buitenlandsche politiek. Wij zullen aldus zeide hij de con structieve vredespolitiek blijven volgen, op de basis waarvan wij tot dusverre hebben samengewerkt met een geheele reeks Euro- peesche staten De vriendschapsbanden zul len gehandhaafd en zelfs versterkt worden. Wij zullen natuurlijk groote aandacht schen ken aan de goede traditioneele betrekkingen met Duitschland. Gevoelens van erkente lijke vriendschap koesteren wij voor Polen en Bulgarije, die hebben gedeeld in den na- tionalen rouw. Intusschen is de samenwer king tusschen Hongarije en zijn vrienden tegen niemand gericht: wij streven naar een algemeene verzoening. Het land wenscht zich te verzekeren van de vriendschap van En geland en zou zich verheugen in een vriend schappelijke ontwikkeling der betrekkingen met Frankrijk op de basis van erkenning der wederzijdsche belangen. In de toekomst, aldus vervolgde de premier, zullen wij den toestand der Hongaarsche minderheden in de na burige landen zeer aandachtig vol gen. Hoewel wij gaarne erkennen, dat de Volkenbond heeft kunnen mede werken aan de oplossing van eenige gecompliceerde kwesties, moeten wij beslist constateeren, dat de Bond zich ten aanzien van de bescherming der minderheden niet bewust is van zijn nobele taak. Hongarije zal nooit ophouden aan te dringen op verbe tering in den toestand der Hongaar sche minderheden. DE GOUDEN MAARSCHALKSTAF VAN RYDZ -SMIGLY. De maarschalkstaf, welke op 10 November zal worden overhandigd aan generaal Rydz- Smigly, is zoo meldt het A.N.P. uit War schau reeds bij een goudsmid te Krakau besteld. „De staf zal een reproductie zijn van de staven van de „Hetmannen" van het oude Polen. Men verwacht een boodschap van den president ter gelegenheid van de verheffing van Rydz-Smigly tot maarschalk. 11 November, het feest van de onafhan kelijkheid, zal een groote parade van het legei worden gehouden, de troepen zullen voor Rydz-Smigly, die gekleed zal zijn in maarschalksuniform, defileeren. Divisie-generaal Casimir Sosnkowski zal benoemd worde ntot generaal met het com mando over een legercorps. Mijnwerkers spreken zich uit voor staking. Reuter meldt uit Johannesburg 21 Octo ber: Na gehouden stemming is gebleken, dat van de arbeiders werkzaam bij de Randfon- tein-goudmijnen er 454 voor en 124 tegen staking zijn. Vrijdagavond zal een besluit worden ge nomen omtrent de actie, die dient te wor den ondernomen. Het conflict loopt over tewerkstelling van niet bij de Zuid-Afrikaansche mijnwerkers- organisatie aangesloten arbeiders. Hij handhaaft zijn zaak in Amsterdam. Naar aanleiding van het bericht inzake het besluit van de Duitsche regeering de uitwij zing der vier Nederlanders ongedaan te ma ken, heeft een redacteur van het A.N.P. van middag een onderhoud gehad met een der betrokkenen, den kunsthandelaar P. E. Peters, dien hij aantrof in zijn nieuw te openen zaak aan het Rokin te Amsterdam, aan welker in richting schilders en andere werklieden druk bezig waren de laatste hand te leggen. De heer Peters was even te voren door zijn echtgenoote, die, na zijn vertrek uit Berlijn, de zaak op haar naam voortdrijft, opgebeld en in kennis gesteld van de heugelijke mede- deeling. Officieel had de heer Peters even wel op dat moment nog niets omtrent de in trekking van den uitwijzigingsmaatregel ver nomen, doch kort daarna kwam de bevestiging van de zijde der Nederlandsche regeering: eeh telegram van minister De Graeff. Vanzelfsprekend was de heer Peters uiter mate verheugd over dezen gang van zaken. Hij uitte zijn groote dankbaarheid jegens de Nederlandsche regeering, die in de afgeloopen periode alles in het werk heeft gesteld om de Duitsche r-egeering op haar genomen beslis sing te doen terugkomen. Ook de heer Peters zelf had sinds 3 September den datum van zijn uitwijzing niet stil gezeten en per soonlijk talrijke pogingen bij de Duitsche re- geeringsinstanties ondernomen om zijn we- dertoelating te verkrijgen. Hij had echter niet kunnen hopen, dat alles zoo snel in zijn werk zou gaan en had gedacht, dat eerst over een jaar de intrekking zou volgen. Nog dezer da gen had de heer Peters aan de Duitsche re geering een reisvergunning gevraagd, om in de gelegenheid te worden gesteld eenige loo- pende rechtszaken betreffende octrooien, zelf te behartigen. Natuurlijk is de heer Peters aan een terugkeer naar Duitschland alles ge legen, maar hij zal in de naaste toekomst zijn arbeidsveld over Berlijn en Amsterdam moe ten verdeelen, aangezien hij zich thans aan het Rokin heeft geïnstalleerd en voor de naaste toekomst aan het huurcontract vastzit. Op 2 November a.s. zou de nieuwe zaak onder den firmanaam „Peters" worden geopend en deze opening gaat nu ook door. In dit ver band deelde de heer Peters mede, dat het in zijn bedoeling ligt, particuliere verzamelaars in de gelegenheid te stellen te exposeeren, zulks mede omdat hij slechts over een gering deel van zijn Berlijnsche collecties kan be schikken. De heer Peters zeide, dat nu nog tal van problemen rijzen, in verband met de omstan digheid, dat hij zich nu in ons land heeft ge vestigd, doch hij vertrouwde, dat ook deze spoedig zullen worden overwonnen. Binnenkort zal de heer Peters naar Berlijn vertrekken, om daar de regeling zijner zaken weer zelf ter hand te nemen. BOSKOOP LUISTERT HET VORSTELIJK HUWELIJKSFEEST OP. Ter medewerking aan de versiering van enkele vertrekken van het koninklijk paleis te 's-Gravenhage, ter gelegenheid van het a.s. huwelijk van Prinses Juliana met Prins Bernhard hebben zich ruim negentig plaat selijke vereenigingen te Boskoop aangemeld. Bij de verslering, die door een serieuze voorbereiding wordt voorafgegaan, zal uit sluitend Boskoopsch bloemen- en planten- materiaal worden gebruikt. WIEENEN, 19 October. (Van onzen correspondent). Weenen heeft nu ook zijn „.Generalappel" gehad van het Vaderlandsche Front te Weenen en in Neder-Oostenrijk, waartoe ook verschil lende delegaties uit. de andere bondslanden in schilderachtige en bonte kleederdrachten waarvan er enkele zeer ouderwets aandoen, verschenen waren. Het is moeilijk te zeggen, hoeveel personen er precies op de Schmelz, het vroegere groote exercitieterrein uit den keizertijd, bijeengekomen waren, want aan zekere zijde is men er natuurlijk toe geneigd het aantal zoo groot mogelijk te laten voor komen en daar jongleert men met getallen als driehonderd- en vierhonderdduizend. In ieder geval stond men er mannetje aan man netje. Tweehonderdvijftigduizend lieden wa ren er minstens op het veld en vermoedelijk ook wel meer. Dat is ook geen wonder, want alle ambtenaren en beambten in rijksbei drijven en in gemeentedienst en al de leden van het lagere personeel en de meeste werk lieden te Weenen waren eenvoudig gedwongen de meeting bij te wonen, daar men hen maar al te duidelijk, schriftelijk zelfs, te kennen gaf, dat zij indien zij niet verschenen „de con sequenties van hun wegblijven te dragen had den" en zoodoende werden zij in groepen naai de Schmelz gevoerd. Velen hadden reeds uren te voren bijeen moeten komen, in de vroege morgenuren reeds en de meeting zou pas om elf uur een aanvang nemen. En dat er zoovelen in drom men uit steden en dorpen en gehuchten uit Neder-Oostenrijk naar de fraaie hoofdstad toegestroomd waren, behoeft ook niemand te verwonderen, want het is maar al te aan lokkelijk, wanneer men met extra-treinen naar de metropool kan reizen en zich daar een poosje mag ophouden en dat alles kost met eten en drinken bijna niets! Men kan hetgeen hier in Oostenrijk ge schiedt eenigermate vergelijken met wat in Duitschland gedaan wordt, zooals er tegen woordig over het algemeen heel veel paralel len tusschen de beide landen getrokken kun nen worden. Doch alles is toch weer anders. Hier gebeurt alles in echt Oostenrijkschen trant. Hier gaat alles veel vlugger, hier worden minder heftige woorden gebruikt, die het buitenland een schrik op het lijf zouden kunnen jagen en hier neemt bij alles de godsdienst een buitengewoon belang rijke plaats in,'die in dit land natuurlijk de Roomsch Katholieke religie is. Aan het begin van alle groote bijeenkomsten van het Va derlandsche Front worden godsdienstoefenin gen gehouden en aan het begin van dit groote eerste algemeene openlucht-appèl van Weenen en Neder-Oostenrijk werd een veldmis gecele breerd, waarbij soldaten, zooals te doen ge bruikelijk is, salvo's af vuurden en waarbij wederom nieuwe vaandels van de jeugdaf delingen van het Vaderlandsche Front, het „Jungvolk", gewijd werden. Er was aan een van de kanten van het veld een hoog platform met een toren opge richt. Op dit platform stond een altaar met een crucifix en daarachter, op een hooger plan, verhief zich een reusachtig Christus beeld aan een kruis. Nadat de burgemeester van Weenen, dr. Schmitz, en daarop de leider van het Front in Neder-Oostenrijk, ingenieur Dworschak, gesproken hadden, vermeldden de luidsprekers, die overal aangebracht waren met korte en eenvoudige woorden: „Nu spreekt de oprichter van het Vaderlandsche Front) bondskanselier dr. Dollfuss!" Allen ont blootten het hoofd en zij. die gezeten waren, verhieven zich van de banken. Een ademlooze stilte. Men dacht, dat men den geest van Dollfuss wilde laten spreken en dat men in enkele oogenblikken van stilte de aanwezigen het gevoel wilde laten hebben, dat Dolfuss in gedachten werkelijk bij hen vertoefde, maar daar begon het opeens in de luidsprekers te ruischen en Dollfuss' duidelijk herkenbare stem rolde over het veld. Het was een aan grijpend oogenblik, waarvan zelfs de meest verbitterde tegenstanders van het huidige régime onder den indruk moeten zijn geko men! Een gedeelte van een gramofoonplaat van een redevoering van den dooden kanse lier, welke hij op een der bijeenkomsten van het Vaderlandsche Front gehouden heeft, werd afgerold. Tusschen Dollfuss' woorden in hoorde men gejubel en handgeklap van vroe ger. Plotseling breekt de plaat af en dan wordt, eveneens van een gramofoonplaat, dus in ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. denzelfden toon, het nu zeer aangrijpend klinkende lied „Ich hatte einen Kameraden...." door de luidsprekers ten gehoore gebracht. In middels was het twaalf uur geworden en nu kwam bondskanselier dr. Von Schuschnigg aan het woord. Hij werd, evenals al te voren bij het betreden van het veld iets vóór elf uur, met gejuich begroet. Schuschnigg spréékt beter dan nog slechts een jaar geleden, zijn toon is niet meer zoo zalvend en zijn woorden zijn eenvoudiger en daarom voor het volk begrijpelijker. Ook in zijn uiterlijke verschijning is hij veranderd, hij is iets dikker geworden en ook zijn vroe ger zoo scherp gesneden gezicht is nu iets ronder. Hij droeg een nieuw en buitenge woon eenvoudig Vaderlandsche Front-uni form, dat veel op de meestal door houtves ters gedragen kleedij lijkt en dat wel bijzon der afsteekt tegen de pracht en de praal, waarmede Goering in Duitschland zich „be hangt". Schuschnigg's rede, waarvan de in houd reeds in de Nederlandsche bladen be kend gemaakt werd, bevatte niet veel van verstrekkende beteekenis en duurde slechts een half uur. Toen Schuschnigg zijn toe spraak beëindigd had. was ook het appèl af geloopen en stroomden de dichte menigten van het veld. Schuschnigg is tegenwoordig op heel han dige wijze heer der situatie geworden. Er was een kinderachtige strijd tusschen Fey en Starhemberg ontbrand en het had er den schijn van, alsof het tot hevige en misschien nog gevaarlijk wordende schermutselingen in het kamp der Heimwehr zou komen, die zich dan in twee partijen zou splitsen: de aanhan gers van Fey en de volgelingen van den jon gen prins. Schuschnigg hakte den Gordiaan- schen knoop door: hij ontbond alle burger wachten en daarmede ook zijn eigen Ostmar- kische Sturmscharen en zoodoende wist hij het gevaar van het uitbreken van een Heim- wehr-burgeroorlog te verhoeden, welke een groote ramp voor Oostenrijk had kunnen wor den. De kwestie van de Heimwehr is echter nog niet héélemaal opgelost, want deze bezit of bezat, want zij bestaat nu feitelijk niet meervrij veel wapens en die werden nog niet afgeleverd. Enkele weke r geleden nog werd een groote hoeveelheid wapentuig naar een der voornaamste kwartieren van de Heimwehr te Weenen, in een huis aan de Renngasse in de binnenstad, vlak naast ons Nederlandsche Gezantschap, gebracht, in welk groot en hoog gebouw zich ook de bu reaux van de United Press bevinden. Het wapentuig bevindt zich nog in dat gebouw en voor de twee uitgangen, die het huis heeft, staan dag en nacht politie-agenten, die er streng voor moeten waken, dat de wapens en de munitie niet weggebracht worden, en bovendien staat er onafgebroken, ook dag en nacht, een motorrijwiel met zijspan en een politieman er in, zóó gereed om weg te rij den om eventueel politie-versterking te halen of om bij een poging van de voor ontbonden verklaarde Heimwehrlieden de wapens toch weg te voeren méé te rijden om te zien, waar heen zij gebracht worden. Dat is óók typisch Oostenrijksch. Ik geloof, dat men in Duitschland al lang huiszoeking zou hebben gehouden en men de wapens al te voorschijn zou hebben gehaald. Hier laat men alles meer op zijn beloop. Komt tijd, komt raad! En mettertijd zal aan dezen eenigszins eigenaardigen toestand, die niet zóó voortduren kan, ook wel een einde komen. W. M. BEKAAR. Nog even staan Thijs en Sim te beraadslagen of ze eigenlijk wel zoo ongevraagd de schuur mogen betreden, maar het is buiten zoo guur en akelig, dat ze de knoop maar doorhakken. Ze treffen het dat de deur niet op slot gedaan is. Binnen is het behaaglijk van temperatuur en de warmte doet de twee vriendjes goed aan de verkleumde lede maten. Thijs doet dan ook gauw de deur dicht, om zoo min mogelijk warmte te laten ontsnappen. Al is het maar een gewone schuur, toch zijn ze beiden in hun sas tenminste eenig onderdak voor den nacht te hebben gevonden. VRIJDAG 23 OCTOBER HILVERSUM I, 1875 M. Algemeen programma verzorgd door de NCRV. 8.Schriftlezing, meditatie. 8.159.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst 11.00—12.— Zang en piano 12.15 Gram.pl. 12 30 Ensemble van der Horst 2.— Gram.pl. 2.30 Chr. Lectuur 3.003.45 en 4.— Solistenconcert 4.45 Gra- mofoonp.l 5.— Stichtsch salon-orkest 6.30 Voor tuinliefhebbers. 7.— Berichten 7.15 Li teraire causerie 7.45 Reportage 8.Berichten ANP 8.15 Haarlemsche Orkestvereeniging en solisten 8.50 Medische causerie 9.20 Vervolg concert (Om 10.— Berichten ANP) 10.30— 11.30 Gram.pl. Hierna: Schriftlezing. HILVERSUM II. 301 M. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 8.00 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.Gram.pl. 10.— Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht 10.35 Gram.pl. 11.— Voor dracht 11.20 Orgelspel 12.— De Palladians en Orgelspel 1.30 Gram.pl. 2.30 Declamatie en Gram.pl. 3.15 Dansmuziek 4.— Melody Circle 5.— Kinderuur 6.— De Flierefluiters mmv. soliste en Gram.pl. 6.30 Politiek radio-jour naal. 6.50 Gram.pl. 7.— Causerie over het Plan van den Arbeid 7.20 Gram.pl. 7.50 Be richten ANP. 7.57 SOS-Berichten. 8.— Be richten VGP 8.05 Lezing „Wat dunkt U van den mensch? 8.30 Zang en piano. 9.Cursus „Jeugd en Godsdienst". 9.30 Vervolg concert 10.Causerie over Romains 10.30 Gramp.l. 10 40 Avondwijding 11.— Berichten ANP 11.05 Paedagogische causerie 11.30—12.Gra- mofoonplaten. DROITWICH, 1500 M. 11.4011.50 Piano-recital 12.10 Orgelcon cert. 12.50 Dansmuziek 1.35—2.20 Birming- hamsch Philh. strijkorkest en soliste 4.20 BB'C-Midland-orkest 5.35 Het Parkington- kwintet 6 20 Berichten 6.45 Orgelspel 7.20 Mu zikale causerie 7.50 Operette-uitzending 9.05 Reportage 9.20 Berichten 9.40 Scheepvaart causerie 10.Het Stratton strijkkwartet 10.20 BBC-orkest en solisten 11.25—12.20 Dansmu- 2iek RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert 2.50 Gram.pl. 4.20 Trio-concert 5.50 Orkest concert 8.20 Viool-recital 9.05 Orkestconcert 11.051.05 Orkestconcert. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert 11.20 Omroepkleinorkest 1.35 Gram.pl. 3.20 Lezingen en Gram.pl. 5.20 Dresdensch Philh. orkest en solisten 7.30 Voor soldaten 9.5011.20 Omroeporkest en solisten BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramp.l. 12 50 Klein-orkest 1.302.20 Omroeporkest 5.20 Grampl. 6.20 Salon-or kest 7.20 en 8.20 Gram.pl. 8.50 Orkestconcert mmv. solisten (Om 9 50 Hoorspel) 11.1011.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram pl. 12.50 Piano-recital 1.30 Klein orkest 1.50 Zang. 2.00—2.20 Gram.pl 5.20 Om roeporkest. 6.35 Gram.pl. 6.50 Cello-recital 8.20 Voor Oud-strijders 10.30 Gram.pl. 10.45 —11.20 Accordeonmuziek.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 2