t Kort VERWACHT WORDENDE SCHEPEN „WEERBERICHT IJMUIDEN lezingavond voor de vereeniging van vrijzinnig hervormden. agenda voor beverwijk. DONDERDAG 22 OCT. 1936 BEVERWIJK ViSSCHERIJ EN SCHEEPVAART marktberichten. Uitspraken van de Rechtbank. BURGERLIJKE STAND „De Duitsche Kerkstrijd" was het onder werp. dat Dr. Faber gisteravond in het ge bouw aan den Groeneweg voor de vereeni ging van Vrijzinnig Hervormden behandelde. Ter verduidelijking las spreker eerst een manifest, dat den tienden Maart 1935 van de kansels in het Derde Rijk was afgelezen. In dit manifest werd een protest geuit tegen de bloed-ras- en godsdiensttheorieën, die in Duitschland verkondigd werden. De bedoeling- van dit manifest was om de eer en de zuiver heid te verdedigen en de nieuwe beschou wingen te bestrijden. Verder werd gezegd, dat de Kerk zich positief stelt tebenover den Staat. In Duitschland doet het verschijnsel zich voor, dat'de politieke partijen zich op kerkelijk gebied gaan bewegen. Het Christen dom moest zich hiertegen verzetten, en daar door ontstond de kerkstrijd. Het ontstaan van de verschillende groepen In de Luthersche kerk ontstond in 1933 een groep van de z.g. Duitsche christenen, die als verlengstuk van de N.S.D.A.P den Staat ook in de kerk de macht wilden ge ven. Daartegenover stelden zich de Vrijzin nigen en Orthodoxen, die gezamenlijk een belijdenisfront vormden. De beweging van de Duitsche christenen heeft in het begin een groote macht weten te veroveren, doch hun invloed in de kerk is al aardig beginnen te tanen. Naast deze twee groepen is ook het ontstaan van de Deutsche Glaubnisbewe- ging van groot belang geweest. Deze om vatte vele kleine organisaties en was anti christelijk. Onder leiding van Hauer heeft deze groep in het begin eveneens veel op gang gemaakt, en aldus spreker, ook veel kwaad gesticht, vooral daar ook de leiding van de Hitler-Jugend naar deze ba- éis te werk ging. Uiteindelijk zijn evenwel hun beginselen te negatief gebleken, zoodat de interesse voor deze beweging eveneens zoo goed als geheel geluwd is. Een derde aspect is de strijd tegen de Roomsche kerk, waarbij hoofdzakelijk het drijven is, de goed georganiseerde R.K. jeugd vereenigingen tot de Hitler-Jugend over te brengen. De groote man in deze anti-kerke lijke actie is Rosenberg, die als leider ook invloed kan uitoefenen op het onderwijs. In hem vindt de geheele strijd haar knooppunt. Zijn boek „Die Miete des 20 Jahrhundert" wordt naast „Mein Kampf" van Hitier en het programma der beweging tot de belangrijk ste werken van Duitschland gerekend. Aan de hand van deze werken besprak Dr. Faber vervolgens de houding tegenover de kerk. Bij alle drie is de hoofdzaak, dat de N. S. B. door de veranderingen op politiek ge bied ook een nieuwen geest in de kerk wil brengen. In zijn boek keert Rosenberg zich tegen de kloof, die er ontstaat door de Roomsche en de Protestantsche kerk. Hij wil één Staat met één kerk. Hij wil het christendom en de fi guur van Christus zuiveren en dan, wanneer op die manier de secundaire verschillen weg gevallen zijn, zal er zijn één kerk voor Roomsch en Protestantsch, waarbij geen plaats meer is voor menschen, die niet op het arisch gevoel ingesteld zijn. Hoe staat het nu met dezen strijd? Zooals spreker zeide, wisten de Duitsche christenen onder leiding van Müller en gesteund door Hitler in 1933 de macht grootendeels in han den te krijgen. De leiding is echter van dien aard geweest, dat de invloed van deze bewe ging reusachtig is achteruitgegaan. Het be lijdenisfront daarentegen, dat de zuiverheid van het christendom tracht te handhaven, is klein begonnen, doch het heeft zich lang zamerhand een belangrijke plaats weten te verwerven. De strijd die jarenlang gevoerd is, met ups en downs voor beide groepen heeft nu tot resultaat, dat het belijdenisfront de sympathie van een groot deel der Duitsche bevolking heeft. Spreker wilde zich niet op politiek terrein begeven. Wel zeide hij, dat het Christendom het tegenwoordig uiterst moeilijk heeft, doch dat wij daarbij tevens zullen moeten toege ven, dat wat in Duitschland gebeurt ook voor een gedeelte de schuld is van de kerk zelve. Hij hoopte evenwel, dat wat daar is voor gevallen, ons land tot leering zal strekken, opdat wij het groote gevaar van politieke in menging in de kerk, vooral wanneer dit ge organiseerd plaats vindt, zullen beseffen. PERSONALIA. Tot tijdelijk hoofd aan de Christelijke school te Loonschendijk is benoemd de heer A. Kos, onderwijzer aan de Comitéschool alhier. CONCERT DER HARMONIEKAPEL „DE EENDRACHT". Op Zaterdag 14 November a.s. zal de har moniekapel „De Eendracht" dirigent de heer Gerard H. Boedijn een concert geven in de zaal van gebouw Concordia. Medewerking aan dezen avond is toegezegd door het mannenkoor „Zanglust" uit Bever wijk, directeur de heer H. van Dijk. Ds. SWAAN ONGESTELD Naar wij vernemen is ds. J. W. Swaan, Her vormd predikant alhier, door ziekte verhin derd zijn ambtsbezigheden te vervullen. Hij wordt vervangen door den hulpprediker, den heer H. van Vliet. VRIJDAG 23 OCTOBER Kennemer Theater, Zeestraat: „Kapitein Blood", 8 uur. Luxor Theater, Breestraat: ,It's love Again" en „Vingerafdrukkenêê, 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: DONDERDAG 22 OCTOBER Stadsschouwburg: Amst. Tooneelver.: De Heer en Mevr. Séverin. 8.15 uur. Groote Kerk: Kerkconcert voor lezers van Haarlem's Dagblad, 8.15 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Theater: Muiterij op de Bounty, met Charles Laughton en Clark Gable. 2.30, 7 en 9.30 uur. Rembrandt Theater: De Lokkende Stem, met Martha Eggerth, 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Vlucht voor het Noodlot, met Silvia Sidney, 2.30, 7 en 9.15 u. Cinema Palace: Follow the Fleet, met Gin ger Rogers en Fred Astaire, 7 en 9.15 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. VRIJDAG 23 OCTOBER Gem. Concertgebouw: Ledenconcert H.O.V. 8.15 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscopen. Nieuw programma. VERWACHTE VISCHAANVOER Thuisstoomende voor de Vrijdagmarkt: Ewald, IJM. 48. Vangst: 900 manden versche haring. Voor de Zaterdagmarkt: Caroline IJm. 26. Vangst 1100 manden makreel en haring. MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f 1,10 Griet per 50 K.G. f 35—f 25 Tongen per K.G. f 1,70f 1,60 Groote schol per 50 K.G. f 33 Middelschol per 50 K.G. f 32,50—f 32 Zetsehol per 50 K.G. f 29f 27,50 Kleine schol par 50 K.G. f 30f 17 Schar per 50 K.G. f 16,50 Rog per 20 stuks f 23f 17 Vleet per stuk f 2,10 Groote schelvisch per 50 K.G. f 50 Middelschelvisch per 50 K.G. f 48 KI. middelschelvisch p. 50 K.G. f 42f 38 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 34f 20 Kabeljauw per 125 K.G. f 120f 82 Groote gullen per 50 K.G. f 36—f 29 Kleine gullen per 50 K.G. f 30f 12 Wijting per 50 K.G. f 12f4.20 Makreel per 50 K.G. f 11f 3,80 Heilbot per K.G. f 1,08 Leng per stuk f 3,10 Koolvisch per stu'k f 2,20f 0,65 Versche haring per kist f 6,50—f 4 BESOMMINGEN Trawlers manden Petten IJM 49 900 f 3140 Poolzee IJM 77 280 f 2520 Azimuth IJM 195 875 f 3010 Sperwer IJM 133 55 f 2380 Amsterdam IJM 58 1100 f 3950 Maria R. Ommering IJM 7 950 f 3450 Clazine Luther IJM 59 975 f 3360 Maria van Hattem IJM 1 1000 f 3370 Versche haring: SCH 29 f 930: SCH 134 f 1070. deklading alhier binnengekomen en naar Am sterdam vertrokken. Het Engelsche vrachtschip Ousel, komende uit Liverpool is met aanzienlijke vertraging alhier binnen gekomen. Het schip heeft tijdens het zware stormweer met ernstige moeilijk heden te kampen gehad. Een reddingboot aan stuurboordzijde kapot geslagen. Het schip is door gevaren naar Amsterdam. Het Ned. s.s. Rossum, dat met drie dagen vertraging van Leningrad hier is aangekomen rapporteert van den deklast ruim 20 standaard hout verloren te hebben. De Rossum is inmiddels van Leningrad te IJmuiden aangekomen. Red.) NA DEN STORM. Het reeds gemelde Noorsche s.s. Bollsta, van Oslo naar Amsterdam, dat 18 dezer zich op 56 gr. 16 min. N.br. en 8 gr. 5 min. O.lengte in een hevigen storm bevond en onbestuurbaar was, is gisteren te IJmuiden aangekomen. Het meergemelde Ned. s.s. Groenlo, op reis van Archangel naar Rochefort, heeft naar hier koers gezet om den voorraad bunkerkolen aan te vullen en een onderzoek in te stellen naar de door het stormweer beloopen schade. De Groenloo is inmiddels met verschoven DIEFSTAL VAN KONIJNEN Uit een schuur, staande achter een woning aan den Marktweg, zijn 10 konijnen ont vreemd. De politie stelt een onderzoek in. EERSTE LUSTRUM KENN. ORKEST- VEREENIGING Op 27 November a.s. zal de Kennemer Or kestvereeniging, dirigent de heer Louis Stiens haar eerste lustrum vieren. De feestelijke viering van dit feit is bepaaid op 19 November, op welken datum een groot feestconcert zal worden gegeven in het Ken nemer Theater. Aan dit concert zal medewer king worden verleend door mevr. Marguérithe Couperus, een internationale artiste van groo te bekendheid, die ter afwisseling van het in strumentale deel van het programma volks liederen zal voordragen uit verschillende lan den en eeuwen, waarmede zij een indruk zal geven van de historie, de cultuur en de folklore. Voor de leden en de donateurs wordt op Vrijdag 27 November een feestelijke bijeen komst gehouden, waarbij dan tevens gelegen heid zal bestaan om het bestuur te compli menteeren. Schip Achilles (Ned.) Alkmaar x) Alcinous x) Amstelland x) Alpha (Am.) Anna (Zw.) Aurora (Ned.) Breda x) Boskoop Baarn British Diplomat x) Bloemfontein x) Berenice Bor Batavier VII Bodegraven W. F. Burdell Bengkalis x) Bacchus (Ned.) Const. Louloudis Carabia x) Ceres (Ned.) Cassel x) Colombia x) Crynssen Co-ttica - van Darcolm Eurybates x) Elusa x) Freiburg Feodosia Franz Jurgen Gaza x) Grootekerk x) Gaas ter kerk x) Hanau Hermes Irma Jh. v. Oldebarneveldt x Jagersfontein x) Joh. de Witt x) Juno (Ned.) Kurmark x) Kolhoznik Kassos Ket-i Chandri Laertes - Labud Montferland x) Mars (Ned.) Melampus Maaskerk Menes Merope Markland x) Meliske-rk Moena x) Neleus x) Orpheus (Ned.) Poelau Bras x) Poelau Tello x) Patricia Poseidon (Ned.) Perseus (Ned.) Pan Europe Rhea (Ned.) Randfontein Springfontein x) Saiabangka x) Simaloetr x) Saturnus San Giuseppe Salland x) Titus Tarakan x) Tiberius (Ned.) Ulysses (Ned.) Vesuvio Waterland x) Buenos Aires Midd. Zee Chili Batavia Buenos Aires Philadelphia Pernöviken Midd. Zee Chili. Chili Chili Abadan Z. Afrika Danzig Oran Middlesbro Chili Philadelphia Batavia Midd. Zee Buenos-Aires Pto. Barrios Bourgas Ned. Indië West Indië Hamburg West Indië Buenos Aires Batavia Constantza Ned. Indië West Indië Leningrad Buenos Aires Japan Japan Ned. Indië Stamboul Uuras Batavia Zuid-Afrika Batavia Napels Ned Indië Archangel Rouaan Archangel Batavia Buenos Aires Buenos Aires Midd. Zee Batavia W Afrika Batavia Midd. Zee Constantza Zuid Afrika Hamburg Singapore Stettin Batavia Batavia Tampico Alexandrië Oporto Port Arthur Napels Z. Afrika z Afrika Bat. a via Batavia Alexandrië La Goulette Hamburg verm, aankomst Laatste bericht (v. IJm.) Alexandrië Batavia Hamburg Bourgas Bona (v. IJm.) 1 Nov. 30 Nov. 13 Nov. 28 Oct. 24 Oct. 28 Oct. 30 Oct. 25 Oct. 26 Oct. heden 30 Oct. 16 Nov. 31 Oct. 7 Nov. 14 Dec. 25 Oct. 25 Oct. 8 Nov. 24 Oct. 28 Oct. 21 Oct. heden 5 Nov. 25 Oct. 24 Oct. 27 Oct. 23 Oct. 18 Nov. 3 Nov. 9 Nov. 24 Oct. heden 23 Oct. 6 Nov. 5 Nov. 30 Oct. 27 Oct. 20 Nov. 28 Oct. 20 Nov. 30 Oct. 22 Oct. 27 Oct. 9 NOV. 22 Oct. 2 Nov. 23 Oct. 29 Oct. 4 Nov. 5 Nov. heden heden 25 Oct. 20 Oct. van Palermo. 18 Oct. van Curacao, vertrekt 24 Oct. 16 Oct. vertrokken. 10 Oct. vertrokken. 17 Oct. vertrokken. 20 Oct. van Venetië. 9 Oct. te Hamburg. 18 Oct. te Liverpool. 16 Oct. van Arica. 14 Oct. van Pt. Said. 19 Oct. van Pt. Natal. 20 Oct. vertrokken. 17 Oct. van Casablanca. 20 Oct. vertrokken. 19 Oct. te Valparaiso. 12 Oct. vertrokken. in lading. 20 Oct. van Stamboul. 14 Oct. van Montevideo. 19 Oct. van Barbados. 18 Oct. te Kymassi. 15 Oct. van Tjilatjap. 19 Oct. van Azoren. v-ertrekt 24 Oct. 19 Oct. van Paramaribo. in lading. 19 Oct. te Port Said, in lading. 17 Oct. van Gibraltar. 10 Oct. van Trinidad. 15 Oct. vertrokken. 16 Oct. te Duinkerken. 20 Oct. te Marseille. 15 Oct. van Manilla. 8 Oct. van Colombo. 17 Oct. van Gibraltar. 17 Oct. vertrokken. 20 Oct. van Genua. 20 Oct. te Hamburg. 21 Oct. vertrokken. 15 Oct. vertrokken. 19 Oct. van Port Said. 14 Oct. vertrokken. 19 Oct. vertrokken. 19 Oct. van Aalesund. 13 Oct. van Colombo. 3 Oct. vertrokken. 14 Oct. van Bahia. 21 Oct. van Gibraltar. 21 Oct. van Belawan. 21 Oct. te Hamburg. 17 Oct. van Padang. 19 Oct. van Canea. 20 Oct. van Dover. 18 Oct. van Beira. in lading. 5 Oct. van Penang. in lading. 19 Oct. van Gibraltar, in lading. 20 Oct. van Pto Colombia. 20 Oct. van Samos. 19 Oct. van Vigo. 14 Oct. vertrokken. 21 Oct. van Oucissant. 20 Oct. van Dar es Salam. vertr. 28 Oct. van Hamburg. In lading. 18 Oct. van Padang. 20 Oct. te Piraeus, in lading. in lading. 13 Oct. te Calamata. 18 Oct. van Sabang. 21 Oct. vertrokken. in lading. 19 Oct. vertrokken. in lading. x) Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 bruto register ton TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Vissc hershaven Noorsch S.S. Borgund Gdynia loden Hoogovens Zweedsch S.S. Granö Vasteras erts Hoogovens Britsch S.S. Uskmouth Oxelösund erts Hoogovens Fransch s.s. Hebe Caen erts Papierfabriek Zweedsch s.s. Emfola Oscarshamn cellulose SSEBESfiOmitUniUlMUUSimiUllEUUIlllUIUIUUlllUlll! Harvey bokst om een wereldtitel; Het succes van den athleet San Romani; Het vliegende paard; De Corinthian P. Walters; Een witte cricketbal en de bezwaren; De veteranen op den voorgrond. Len Harvey, een der beste Engelsche bok sers uit de jaren na den oorlog, is sinds kort matchmaker voor 't Wembley Stadion, d w.z. hij moet voor attractieve bokswedstrijden in den Empire Pool zorgen. Daarin is hij ditmaal zeer zeker in geslaagd, al moet hij dan ook zelf als hoofdpersoon fungeeren. Op 9 November toch zal hij trachten den Ame- rikaanschen neger John Henry Lewis diens wereldtitel in het halfzwaar gewicht te ont nemen. Weliswaar is Harvey reeds 30 jaar BEVERWIJK, 21 Oct. 1936. Spinazie, per kist 2846 cent. Postelein, per kist 3238 cent. Andijvie, per kist 2037 cent. Koolrapen, per zak 75 ct. Wortelen, per bos 3Va6 ct. Bieten, per K.G. 3 ct. Aardappelen, klei, per K.G. Zlh.5 ct. Spruitjes, per K.G. 920 ct. Boerenkool, per bak 1025 ct. Roode kool, per 100 stuks f 46. Savoye kool, per 100 stuks 3.50. Bloemkool, per 100 stuks f 716. Uien, per K.G. 3 ct. Prei, per bos 36 ct. Sla, per krop 20 ct. Pieterselie, per kistje 27 ct. Selderie, per kistje 17 ct. Appelen-, per K.G. 1627 ct. Peren, per K.G. 1332 ct. Druiven, per K.G. 28 ct. De Bilt voorspeltt Zwakken tot matigen, Westelijken tot Zuidelijken wind, nevelig tot zwaar be wolkt. aanvankelijk weinig of geen regen, waarschijnlijk iets kouder, later weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 771.3 m.M. te Rochefort. Laagste 739.5 m.M. te Isafjord. STORMWAARSCHUWINGSDIENST Geseind van de Bilt hedenmorgen om 9.45 uur aan de posten van Noord tot Zuid: „Attentiesein neer". THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 54 F. Laagste hedennacht 52 F. Hoogste heden 55 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 763 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van- MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Vrijdag v.m. 7-42 uur; n.m 8.08 uur. Zaterdag v.m. 8.49 uur; n.m. 9.22 uur. Zaterdag v.m. 10.11 uur; n.m. 10.53 uur. Oplichting voor politieke doeleinden. Een ingezetene van Zandvoort had ver schillende personen voor groote bedragen op gelicht met de voorspiegeling, dat hij met dat geld een fascistisch of nationaal-sosialistisch dagblad zou oprichten. Hiervan kwam echter niets terecht en het geld was verdwenen. De verdachte beweerde zelfs, dat hij in deze aan gelegenheid minister Goebbels gesproken had. In totaal had hij van de verschillende slacht offers ongeveer f 30.00-0 losgekregen. De officier van justitie noemde verdachte een aartsoplichter en eischte tegen hem een gevangenisstraf cvan een jaar en zes maan den. De rechtbank verordeelde hem tot 2 jaar met aftrek van voorarrest. „Veelbelovende" jongelui. Eenige maanden geleden werd door drie jongelui ingebroken te Driehuis in een tijdelijk onbewoonde villa. Een van de drie kwalifi ceerde de officier van justitie als den geeste lijken auteur van het misdrijf. Tegen hem achtte hij dan ook een voorwaardelijke ver oordeeling niet op zijn plaats en hij eischte tegen dezen verdachte zes maanden onvoor waardelijk. Tegen de twee anderen eischte hij zes maanden voorwaardelijk. De rechtbank, uitspraak doende, veroor deelde den eersten verdachte tot drie maanden onvoorw. en zes maanden' voorw. met proef tijd van drie jaar, de twee anderen tot zes maanden voorw. met proeftijd van drie jaar. Gevaarlijke autoracebaan. Dezen zomer gebeurde op een auto racebaan te Zandvoort een ernstig ongeluk. Van een der au to tj es bleek de stuurinrich ting defect te zijn, zoodat een zevenjarig- jongetje door het voertuig werd aangereden en levensgevaarlijk gewond. Tegen de exploitant van de autobaan eisch te de officier van justitie toen hij terecht stond voor de Haarlemsche rechtbank f 500 subs. 25 dagen hechtenis. De uitspraak van de rechtbank luidde f 50 boete of 20 dagen. Internationaal inbreker berecht. Een Hongaarsche jongeman stond terecht wegens inbraak. De jongeman had het hem ten laste gelegde bekend. Zijn verdediger had in het pleidooi gewezen op de groote moei lijkheden, die het leven van dezen jongen steeds overschaduwd hadden. Heden werd de verdachte veroordeeld to: 2 jaar gevangenisstraf met aftrek van voor- loopige hechtenis. en .zijn tegenstander 22, maar de Engelsch- man heeft in zijn lange boksersloopbaan, waarin hij achtereenvolgens midden-, half zwaar- en zwaar gewicht-kampioen van zijn land was. zooveel ervaring opgedaan, dat men hem een goede kans mag geven, te meer, daar Lewis niet over een harden stoot beschikt. Reeds in 1922, toen de Hollandsche bok sers Van Dijk en Van 't Hof in Londen triom fen vierden, bleek de 16-jarige Harvey veel natuurlijken aanleg te hebben, waardoor hij, ofschoon hij toen nog slechts in bij-partijen optrad, veel publiek naar den ouden Black- friars Ring trok. Zijn fraaie stijl en de vol komen kalmte, waarmede deze knaap zijn wedstrijden bokste, liet geen tweijfel aan een toekomstig kampioenschap bestaan. Zijn tegenstanders waren eenvoudig nergens en verloren, zonder dat zij de gelegenheid had den gekregen, een enkelen doeltreffenden stoot te plaatsen. Nu we toch over boksen praten, kan hier vermeld worden, dat Captain Prince-Cox, die eenige jaren geleden een paar wedstrij den van het Nederlandsch voetbal-elftal ar- bitreerde en later manager van Bristol Ro vers werd, deze betrekking thans heeft op gegeven ten einde zich uitsluitend als pro motor van boksmatches te vestigen. Het heeft jaren geduurd, alvorens een athleet er in slaagde, het mijlrecord van W. G. George in den tijd van 4 min. 12 3/5 sec. te verbeteren. Toen men eenmaal deze grens overschreden had, werden er telkens snel lere tijden gemeld en tenslotte was 4 min. 6 sec. de beste prestatie. Ofschoon Jack Lovelock in zijn laatste race door den Ame rikaan Archie San Romani in 4 min. 9 sec. werd verslagen, blijkt dit toch een buitenge woon fraaie wedstrijd te zijn geweest. Ro mani maakte in verhouding tot zijn 1500 Me ter te Berlijn, op welken korteren afstand hij vierde werd. omgerekend over de 1609 Meter van de mijl, vrijwel denzelfden tijd. Hieruit volgt dus, dat Lovelock belangrijk langzamer dan op de Olympische Spelen moet hebben geloopen. Echter was bij die gelegenheid het tempo gedurende de eerste ronde reeds zeer hoog. terwijl dat te Prince ton met opzet gedrukt werd om San Romani de kans te geven, zijn bekende snelle slot- ronde af te leggen. De 20-jarige Amerikaan slaagde daarin volkomen, want hij maakte over deze laatste ronde een tijd van 56 4/5 sec., wat nog niemand eerder heeft gepres teerd. Men moet intusschen niet uit het oog ver liezen, dat Lovelock na zijn succes te Ber lijn gedurende twee maanden niet meer in races was uitgekomen, waardoor zijn neder laag alleszins verklaarbaar is. Nog sneller dan Lovelock en San Romani is Thankerton, het driejarige renpaard van Mrs. James Sand, dat einde dezer week per Oceaanboot van Engeland naar Amerika reist. Thankerton heeft het voornemen, in Februari e.k te Los Angeles aan de Santa Anita Handicap-ren deel te nemen en dat op zichzelf is niets bijzonders. Maar het paard gaat gaarne met zijn tijd mee en daarom zal het de terugreis maken perluchtschip Hindenburg. Een van de beroemde voetballers uit vroe ger jaren, Mr. P. M. Walters is op 73-jarigen leeftijd te Ashtead in Surrey overleden. Te zamen met zijn jongeren broer, even als hij een steunpilaar van de Corinthians, vormde hij de achterhoede van het Engel sche elftal van 1885 tot 1890. Zij hielpen En geland de suprematie over Schotland her overen, nadat de Schotten tevoren vijf inter nationale matches achtereen hadden gewon nen. De gebroeders Walters behoorden tot de elf Corinthians, die met elkaar in één wedstrijd het vertegenwoordigende Engel sche team vormden. Op het hoogtepunt van hun vorm namen zij, op wensch van hun ouders, afscheid van de voetbalsport, nadat een familielid tengevolge van een ongeval op het veld was gestorven. Wij hopen, dat het volgende bericht de cricketers, die juist hun winterslaap zijn in gegaan, niet veel zal opschrikken. Lord Cobham, een ex-voorzitter van de M.C.C., heeft bij een lunch ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de War wickshire Cricket Club als zijn overtuiging te kennen gegeven, dat het gebruik van een witten bal het spel zeer ten goede zou ko men. Het wil ons toeschijnen, dat daarte gen eenige ernstige bezwaren zijn in te bren gen, al was het alleen maar, omdat het de spelers zou verplichten, dan met blauwe „flannels" in plaats van in de witte kleeding naar de wickets te trekken. Bovendien zou een witte bal te weinig afsteken bij het ang stige gezicht van den batsman. die voor de eerste maal een extra-snellen fastbowler moet weerstaan. Tenslotte een bericht, dat ons ouderen weer moed geeft voor de toekomst. De 80- jarige golfspeler Mr. Dashwood (what's in a name!) heeft dezer dagen te Stoke Poges de zevende „hole" in één slag bereikt. De af stand was 154 yards, dus laat dit voor ons veteranen een aansporing zijn om door te gaan met de tien diepe kniebuigingen vóór het ontbijt. HAARLEM, 21 October. Ondertrouwd 21 October: J. C. Vreeswijk en D. Wollschlager; N. van der Leden en J Krijgsman; A. Knol en J. Haanstra; W. H. van den Eijkhof en J. E. H. Ruijzenaars; H. E. van der Steur en G. D. Grin; P. A. Maalcke en A. H. Hentenaar; E. C. Smit en D. Haak- A. Fielmich en C. M. Schindeler. Getrouwd 21 October: J. M. Schouten en J. A. van Rooijen; H. Geerts en D. Schutte; F. J. Jansen en M. E. Jong; p. j. Bijrij en A. C. M van der Horst; P. Nicolai en W. Prosee; J. F van Melsen en Chr. M. Kort; G. A. Renting en W. Damiaans; D. Oschatz en J. M G Reis; F. Smits en J. A. Oldenburg. Bevallen 19 October: M. C. H. Beumer Zoon, z.; A. H. J. Nieuwendijk—Riepen, z.- S van Eck—v. d. Voort, d.; 20 October: L.' Kwaakv. Rijn; 21 October: J. J. Hoekv' Nieuwenhuizen, d. Overleden 19 October: W. Jochemsz 73 i Kerkstraat. Verbetering: Bevallen 19 October- M W. HameetmanJosselet, d.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 7