HET NIEUWE AVONDBLAD 21e JAARGANG No. 299 VRIJDAG 23 OCTOBER 1936 Mededeelingen. iJMUIDEN Openbare vergadering der N.S.B. Visscherijnieuws in een notedop. H.M.'s De Ruyter in IJmuiden. Oranje Vereeniging ,,Wilhelmina". ARROND. RECHTBANK IJ/AUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2 y2 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM AJUVERTENTlëN: 1—a regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 et. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIeNOPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnes van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algebeele invaliditeit: 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog: ƒ250.- bij verlies van een duim; ƒ150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobasongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden: 3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. De Belgische regeering zal aan de Engelsche berichten dat zij bereid is tot deelneming aan een tweede Pact van Locarno als dit niet in strijd met het Belgische landsbelang is. De Belgische minister Jaspar heeft ver klaard, dat Frankrijk geen oorlog wil. Het zou onbillijk zijn als men de Belgische regeering alléén een verwijt maakte van der gelijke mededeelingen. Ook andere regeerin gen blinken er in uit. Hun beteekenis is, voor een mensch die nadenkt, absoluut nihil. Als men de machteloosheid, de ordeloosheid, de an&rchi van de internationale politiek in Eu ropa wil verbergen door nietszeggende verkla ringen, is dit soort toch wel erg versleten. Neem nu nr. 1. België wil geen verdrag sluiten dat met zijn landsbelang in strijd zou zijn, m.a.w.: dat het met zijn eigen belang in strijd acht. Heeft ooit eenige mogendheid een dergelijk verdrag onderteekend? Neen. Hoogstens heeft men wel eens verdragen onderteekend die een direct nadeel (voor den handel b.v.) opleverden maar alleen als daarmee,anderzijds of op den langen duur een voordeel van grooter omvang te behalen was. Viel dit in de practijk tegen, dan zegde men het op, of kwam het eenvoudig niet na. De verdragen die op deze wijze in het niet verzonken zijn talloos. Te Genève ziet men zich hetzelfde voort durend afspelen. De leden van den Volken bondsraad en van de As^emblée komen er als vertegenwoordigers van hun naties en als be hartigers van het eigenbelang dier naties, zoo als de regeeringen dat meenen te moeten taxeeren. Niet de geringste kans bestaat dat men er een besluit onderteekent tegen zijn eigenbelang, tenzij dat onbewust geschiedt en dan herroept men het later gauw genoeg. Waarom legt de Belgische regeering dus zulk een verklaring af? Is het om haar eigen bevolking gerust te stellen? Of dient de uit lating om alvast wantrouwen te kennen te geven in een pact dat nog niet eens ontwor pen is? Dat lijkt dan op een nieuw record in het Europeesche wantrouwen. De uitlating van minister Jaspar heeft nog minder beteekenis. Dat Frankrijk „geen oorlog wil" weten we nu allemaal wel. De andere Europeesche mo gendheden willen ook geen van allen oorlog. Ongelukkigerwijze spelen ze dermate met het gevaar, met oorlogsmateriaal, met vuur dus, dat de omstandigheden hun wilskracht wel eens volkomen teniet zouden kunnen doen. Zij beheerschen de omstandigheden niet. Zij be- heerschen de psychosen, in demagogisch-be- werkte vol'ksmassaas gewekt, nog minder. En geen enkele regeering beheerscht ook maar eenigermate den toestand in het ver scheurde Europa, dat alleen zijn leidende po sitie in de wereld zou kunnen heroveren als het zich aaneensloot. Economisch wordt het steeds zwakker tegenover de 48 Vereenigde Staten van Noord Amerika, politiek wordt het steeds zwakker tegenover het Verre Oosten, dat zijn koloniaal bezit bedreigt. Met de Vereenigde Staten zou het tot sa menwerking kunnen komen, tot collectieve veiligheid, tot een daadwerkelijken Volken bond, tot een alles-overheerschende en den vrede waarborgende macht, als het al zijn energie, alsmede den kostbaren Tijd, niet verknoeide in versnippering en onderlinge ruzies, voortvloeiend uit bekrompen visie en jacht naar onmiddellijke voordeeltjes voor- kleine staatjes. Briand's Europeesche Federatie Plan, de Pan-Europa gedachte, de nog veel verder gaande idéé van de Vereenigde Staten van Europadat is een richting waarin alleen menschen van zeer ruimen blik, van groote menschlievendheid zoowel als van helder en objectief verstand, schijnen te kunnen denken. En omdat zij zoo schaarsch zijn kunnen an dere werelddeelen met veel minder Descha- vings-voordeelen van den toestand profitee red raakt Europa steeds meer achterop en poogt men het publiek zoet te houden met zulke leege, nietszeggende uitingen als de twee bovenstaande van Belgische zijde. Die, zooals gezegd, alleen maar als een paar nor male voorbeelden kunnen gelden. R. P. R.K. TOONEELVEREENIGING „KUNSTKRING". De R.K. Tooneelvereeniging „Kunstkring" regisseur de heer J. Jungbacker Sr., zal op Zondag 8 November a.s. in het R.K. Vereeni- 8'ingsgebouw (z.g. Witte Bioscoop) ten too- neele brengen „Het winkeltje van tante Gertha" van A. Copini, een blijspel in drie bedrijven. Het actueele gegeven behandelt de belevenissen van een door de crisis getrof fen middenstander, die aan lager wal ge raakt, maar zich op een luchtige wijze dooi de misère heenslaat. DE AARDBEVING IN NOORD-ITALIëEen foto van de aangerichte vernieling in het stadje Cordignano, waar een groot deel van de bevolking in een soldatententenkamp is ondergebracht. Spreker de heer Van der Goes van Naters. In Thalia hield de Kring Kennemerlanri der N. S. B. gisteravond een openbare vergadering, welke goed bezocht was. Spreker was de heer van der Goes van Naters, daar de heer Vlekke door ziekte verhinderd was. Na een kort openingswoord van den voorzit ter den heer P. Kok was het woord aan den heer van der Goes van Naters. Deze begon met eenige woorden te wijden aan een pamflet, verspreid door den Plaatse lijken Raad der S. D. A. P. naar aanleiding van de brochure van den heer Wessels. De heer Wessels heeft het mis, aldus spreker. Mussert, van Geelkerken, van Duyl enz. zijn stuk voor stuk onkreukbare menschen. We zullen, als Mussert wint en Mussert wint zeide spre ker, geen wraak nemen en daar krijgen we ook geen kans toe, want als Mussert aan het be wind komt, zitten Wessels en zijn vriendjes reeds lang in Praag of elders. Voor te veel Nederlandsche onderdanen is Mussert de man geworden, die onaantastbaar is. Laten ze maar gooien met hun vuil. De Marxisten huilen v. vreugde over de brochure, maar ze weten niet wat voor doodgewone nuchtere Nederlanders de N. S. B.'ers zijn. Kijk maar eens om u heen in IJmuiden, aldus spreker. De S. D. A. P. neemt haar draai, nu het „zwikje" leeg loopt. Spreker wilde dit aantoo- nen. Hij wees er op dat de „.roode kerels" jaren lang getracht hebben den mooien band van het Nederlandsche volk met Oranje te verbreken. In 1933 waren ze republikein, maar nu schrijven ze in „De Sociaaldemocraat" „Hier met de nationale vlag". Nu zitten ze in de comité's die de Prinses een huldeblijk wil len aanbieden. Naast het huis van Oranje is ook de Godsdienst jarenlang naar beneden ge haald. Onder Christelijk bewind liet men een grove godslastering in de Tribune toe en liet men in Amsterdam de opvoering door jeug dige communisten van het „Kruisdrama" toe. Dat kon onder de heeren Heemskerk en Colijn. De S. D. A. P. is atheïstisch, is goddeloos, on danks dominé's Banning en van der Heide. Spreker citeerde voormannen van de S. D. A. P. om dit aan te toonen. Van dt ondermijning van den Godsdienst naar de ondermijning van het gezin is maar één stap, vervolgde spreker. In verband hier mede citeerde hij het programma der Duitsche Socialistische partij en wees hij verder op het boek van het echtpaar Wibaut „Het wordende huwelijk". Over dit boek ging in de rechtsche pers een gehuil van woede op, maar verder deed de rechtsche pers niets. De S. D. A. P. werpt zich nu op als hoogste beschermster van de zedelijkheid. Mevrouw Wibaut neemt het nu op voor het zedelijk recht der vrouw. De heeren der S. D. A. P. hebben nog meer op hun kerfstok en wanneer het eenmaal zoover is, dat de N. S. B. haar rekening presenteert, zal het een lange rekening zijn. Van Geelker ken, aldus de brochure van Wessels, woont in een rijk gemeubileerde villa te Lunteren. Wel nu aldus spreker, wanneer het inboedeltje van Van Geelkerken naar de markt wordt ge bracht, brengt het geen vijftig gulden op. De S. D. A. P. heeft jarenlang het gezag on dermijnd, zoowel hier als in Indië. Een volks genoot schreef aan zijn ouders, dat als er op de vloot werd geblazen voor het gebed, men uit volle borst de Internationale en het Vrij heidslied zong. Dat wist minister Deckers heei goed, maar hij deed niets. Hij was dikke maatjes met de roode broeders en rookte dikke sigaren met hen. De muiterij op de Zeven Pro vinciën memoreerde spreker om aan te toonen hoe het op de vloot gesteld was. Het Nederlandsche legerToen Koningin Emma begraven werd, was de weg afgezet door het Nederlandsche leger. En de ambu lance had handen te kort om de flauwgevallen soldaten van het Nederlandsche leger weg te rijden. Hoe is het nu met de vrijheid in Nederland? Er is geen vrijheid meer in ons land. Als in Heerlen een werklooze 's avonds na 6 uur uit wil moet hij een papiertje hebben van de steunverleening, waarop staat, dat hij zich na 18 uur daar en daar mag ophouden. De werk looze Limburgers zijn erger dan slaven. Is het wonder dat de N. S. B. in Limburg ontvangen werd met een ademzucht van verlichting? Is het wonder, dat de N. S. B. in Limburg een stemmental verwierf, waarvan men achterover viel! Evenmin als er vrijheid is, is er recht in Nederland. De rechtstaat Nederland: ieder potentaatje is autoriteit op het gebied der steunverleening. Tegen alle misstanden, ontstaan door S. D. A. P. en het liberalisme is de N. S. B. in het geweer gekomen. Wij trekken verder en trek ken ons van brochures van Tusenius en Wes sels niets aan. Laat de honden maar janken. BOUW VELSERBAD. Het maken der electrische licht- en kracht- insballatie in het Velserbad is opgedragen aan het Radio- en Electro Techn. Bureau R. Zon derman te Groningen. HAARLEMSCHE ORKEST VEREENIGING De Haarlemsche Orkest Vereeniging geeft hedenavond in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem haar eerste concert in dit sei zoen. Dirigent is Frits Schuurman, solisten zijn Jaap Stotijn (hobo) en Hans Bijvanck (viool). Het programma bevat; Mozart's Eine kleine Nachtmusik (voor strijkorkest), Concert voor viool en hobo met orkestbegeleiding van J. S. Bach (eerste uitvoering), Berlioz' Ouverture Carnaval Romain, La Procession nocturne van H. Rabaud, Concert voor hobo en orkest (eerste uitvoering) van Jac. Jansen en Boro din's Polowezkische Dansen uit de opera Vorst Igor". BUURTVEREENIGING „KENNEMERLAAN" De door de Buurtvereeniging „Kennemer laan" belegde vergadering ter bespreking van feestpiannen in verband met het a.s. huwelijk van Prinses Juliana was slechts matig bezocht, waardoor geen resultaten konden worden be reikt. Het bestuur heeft daarom besloten, de Ken- nemerlaanbewoners opnieuw bijeen te roepen en wel op a.s. Woensdagavond, eveneens in de bovenzaal van Kennemerhof. Gaarne voldoen wij aan het verzoek van het bestuur, de bewoners van de Kennemerlaan op te wekken, deze vergadering bij te wonen, daar men zonder een flinke medewerking geen uitvoering aan de plannen kan geven. Wan neer allen door bijwoning der vergadering hun belangstelling toonen, zal de Kennemer laan ongetwijfeld goed voor den dag kunnen komen. R. C. BREDERODE Voor a.s. Zondag zijn de volgende wedstrij den vastgesteld: Brederode I—Schoten 3 10 uur T. H. B. 5—Brederode 3 10 uur Brederode Jun—Bloemendaal Jun. 2 uur Brederode adsp.Kennemers adsp. 3 uur A.s. Dinsdag wordt begonnen met de in- doortraining in Hotel De Weyman. Deze kan worden gevolgd door de senioren en junioren. Dus a.s. Dinsdag allen present. Ita weer terug. De stoomtrawler Ita, die voor reparaties naar Amsterdam was, is in de Vis- schershaven teruggekeerd. Amsterdam in het dok. De Amsterdam IJM. 58 heeft in het dok gestaan voor het verwijde ren van touwwerk uit de schroef. Willy uit het dok. De Willy SCH. 61 heeft het dok verlaten en maakt zich gereed, om weer naar zee te vertrekken. Leentje Elisabeth wordt opgeknapt. Aan boord van de Leentje Elisabeth IJM. 155 wordt gebreeuwd, hetgeen doet vermoeden, dat de trawler weer in dienst zal worden gesteld. Scheepsboot beschadigd. De scheepsboot van de KW 38 werd door den storm beschadigd. Groote diepgangen. De Nederlandsche motorschepen „Tawali" en „Chr. Huygens" passeerden het Noordzee kanaal, resp. komende van Batavia en op weg naar Batavia, me>t een diepgang van 8,5 en 8,3 Meter. Slechte haringvisscherij. De resultaten van de haringvisscherij in de' Oostzee zijn voor de Deensche visschers uit Kerteminde dit jaar zeer bedroevend en naar beweerd wordt de slechtste in een reeks van jaren. Men schrijft dit verschijnsel toe aan het slechte weer, dat doorloopend geheerscht heeft. Na een kort oponthoud in de Noordersluis naar Amsterdam opgevaren. Toen tegen 12 uur de kruiser „De Ruijter" door het Noordergat naar de Noordersluis voer, was de belangstelling aan den haven kant nog niet groot, maar naarmate het ge rucht van het bezoek van Neerlands nieuw- sten oorlogsbodem doordrong, werd ook de belangstelling grooter en toen de kruiser in de sluis lag waren er zeker duizend men schen, die met belangstelling de manoeuvres van het vlaggeschip volgden. Onder de belangstellenden op de sluis zagen we o.a. den heer B. Kruijs, directeur van het Loodswezen te Amsterdam. De havenmeester de heer J. Seijffert begaf zich in de sluis aan bcord, waar hij ontvangen werd door den commandant kolonel A. C. van de Sande Lacoste. Bij het opvaren naar de sluis werd de kruiser geassisteerd door de Stentor en de Nestor, terwijl toen het vaartuig na een kort opont houd de sluis verliet, twee sleepbooten van de Reederij Goedkoop assistentie verleenden tot Amsterdam. Ook in Velsen stonden velen langs het kanaal om de „De Ruijter" te zien voorbij varen. Naar wij vernemen, zal de kruiser binnenkort opnieuw in IJmuiden bin nen komen. Het vaartuig zal dan aan den toeristensteiger worden vastge legd, waar een aantal autoriteiten aan boord zal gaan. De a.s. feestpiannen. In verband met de onlangs gehouden ver gadering der Oranje Vereeniging „Wilhel- mina", waarin besloten werd met het oog op het a.s. huwelijksfeest onzer Prinses, voor de feesten te IJmuiden een commissie te vormen uit afgevaardigden van sportvereenigingen. winkelvereenigingen, kerkelijke vereemgin- gen, enz. heeft het bestuur van „Wilhelmina" deze organisaties mededeeling gedaan, dat het de afgevaardigden der diverse vereenigin- gen verwacht op een vergadering, welke Dins dagavond half negen in de bovenzaal van hotel Augusta gehouden zal worden. SUPP.VER. „DE STORMVOGEL" Het bestuur der Supp.Ver. „De Stormvogel" maakt den leden bekend dat a.s. Zondag 25 October weer een reis per bus georganiseerd wordt voor den wedstrijd D. F. C.—Stormvo gels. De leden die dezen wedstrijd wenschen bij te wonen kunnen zich opgeven vóór Zater dagavond 10 uur bij den penningmeester, Ka naalstraat 72. Donateurs genieten dezelfde rechten. Tijd van vertrek Zondagmorgen 10.30 uur van de bekende plaatsen. Tevens wordt nog in herinnering gebracht, dat leden die een seizoenkaart wenschen, zich moeten opgeven vóór 1 November bij den pen ningmeester, die gaarne alle inlichtingen ver strekt. VISCHDIEVEN AANGEHOUDEN De halpolitie heeft proces verbaal opge maakt tegen twee jongens van resp. 19 en 16 jaar, die verdacht werden, zich aan vischdief- stal te hebben schuldig gemaakt. De teleurgestelde jongeling en het mes. Een jonge liefde, die bijna in een drama geëindigd was, werd ter terechtzitting van de Haarlemsche Rechtbank aan de openbaar heid prijsgegeven. Een 23-jarige bakker zag zijn meer dan vriendschappelijke omgang met een jonge schoone ontijdig beëindigd, doordat het meisje hem, wat men noemt, de „bons" gaf. Zij was echter nog in het bezit van eenige cadeaux, haar door haar aanbidder geschon ken en deze wilde die voorwerpen gaarne te rug hebben. Daartoe begaf hij zich op den avond van den 8-sten Juni per auto, in het gezelschap van eenige vrienden en nadat hij eenige bor reltjes had gedronken, naar de woning van het meisje. Hier werd hij te woord gestaan door den vader, die weigerde de voorwerpen af te geven, omdat dit een kwestie was, die alleen zijn dochter betrof. Er ontspon zich een woordewisseling' tusschen den man en den jongen, die bijna schoonvader en schoon zoon geweest zouden zijn. Op een gegeven oogenblik tastte de jongeman in zijn binnen zak en haalde een vervaarlijk mes te voor schijn, dat hij dreigende en vloekende boven zijn hoofd zwaaide. De vader had daar niet van terug en vluchtte naar de keuken om daar een ijzeren lepel als verdedigingswapen te halen. Bij zijn terugkomst was de jongeling echter reeds weer bij zijn auto, waarmee hij wegreed. De verdachte, wien bedreiging ten laste ge legd was, erkende deze feiten. Het mes, dat hij bij zich had en dat later onder de toon bank in een café gevonden werd, gebruikte hij gemeenlijk niet als bedreigingsmiddel, maar als een zeer vreedzaam werktuig, waar mee hij de brooden doorsneed, wanneer de klanten een „half witje" begeerden. De president, jhr. mr. Strick van Linscho— ten, vond de handelingen van den verdachte al zeer vreemd en hij gaf hem den raad in 't vervolg beter op te passen, daar er anders ongelukken zouden gebeuren. „Het lijkt wel, of je iets ergers in je schild voerde," zei hij. De officier van justitie noemde in zijn re quisitoir deze zaak al zeer wonderlijk. Hij was echter niet van meening, dat verd. moordplannen koesterde. Dat blijkt wel uit de geheele theatrale opzet van het geval. De bewezen bedreiging is evenwel zeer ernstig. De houding van den verdachte kwalificeerde de officier als uitermate ongepast. Hij ver moedde, dat de verscholen oorzaak hier ge kwetste ij delheid is. Ook uit het reclasseeringsrapport blijkt, dat verd. een rancuneus karakter heeft. Daarom wilde spr., naast een onvoorwaarde lijke boete van f ÏO'O (subs. 30 dagen), een voorwaardelijke straf opgelegd zien van 1 maand (met een proeftijd van drie jaar), zulks om de lastig gevallen familie voor een herhaling van dergelijke drama's te be hoeden. Nadat de president den jongeman nog eens ernstig vermaand had, de menschen verder met rust te laten, bepaalde hij de uitspraak op 5 November. Aan wien de schuld van deze aanrijding. Op 5 April 1936 had te Heemstede bij het bosch Groenendaal een ernstige aanrijding plaats, waarbij een motorrijder zoo ernstig werd gewond, dat hij 15 weken in een Haagsch Ziekenhuis verpleegd moest worden. Nog is hij niet geheel hersteld. In deze zaak had zich voor de Haarlemsche rechtbank te verantwoorden de 63-jarige E. P. W., alg. secretaris van het Koloniaal In stituut, wonende te Bloemendaal. Deze reed op den dag van het ongeluk op den Heeren- weg te Heemstede in de richting Den Haag en wilde linksaf Groenendaal inrijden. Daartoe stak hij ongeveer 50 meter van te voren den richtingaanwijzer uit. Bij het nemen van zijn draai naderde uit de tegenovergestelde rich ting met behoorlijke snelheid de motorrijder T. Het gevolg was een aanrijding, waarbij de motorrijder een gecompliceerde beenbreuk opliep. Volgens het slachtoffer reed de heer W. in een lange file van motorrijtuigen; volgens den verdachte waren er echter geen voertui gen voor zijn auto, toen hij wilde zwenken. Verd. had T. zien naderen, maar had ge meend, dat deze er rekening mee zou houden, dat hij linksaf ging. Een getuige had nog gezien, dat de motor na de botsing op de scheiding tusschen het asfalt en de klinkers lag. De officier, requisitoir nemend, achtte de schuld van verd. bewezen. Hij weet het on geluk aan de weinige routine van den ver dachte (die pas ongeveer 2 jaar chauffeurt), waardoor hij onoordeelkundig overstak. Hij had óf moeten wachten óf gedecideerder en sneller moeten oversteken. Spr. eischte een geldboete van 25, te vervangen door 25 da gen. Mr. J. J. Fokma, die den heer W. verdedigde, zocht de schuld bij den motorrijder, die niet voldoende heeft opgelet. Verdachte's auto was reeds van den weg af, toen de botsing ge beurde. T. had achter de auto om kunnen en moeten rijden. Pleiter vroeg daarom vrij spraak. De uitspraak volgt over 14 dagen. Een noodlottige aardappel' machine. Een koopman te Amsterdam, die daar een groentenzaak dreef, kocht op een goeden dag, om zijn klanten beter te kunnen bedienen, een electrische aardappelschilmachine. Hij kon nu desgewenscht de „petattertjes" ge schild leveren. Het instrument was echter nogal duur 445.20, waarom de man het op afbetaling kocht. Aanvankelijk ging alles goed en er was reeds ongeveer 225 afbetaald, toen de groen tehandelaar van een anderen koopman een bod kreeg op zijn zaak. Hij ging hierop in en de zaak ging met den heelen inventaris, aard appelschilmachine incluis, in andere handen over. De eerste koopman verzuimde echter bij dien verkoop te vertellen, dat zijn schilappa- raat nog niet geheel was afbetaald. De ma kelaars, die de transactie tot stand brach ten, wisten eveneens van niets. Dit had tengevolge, dat de koopman terecht stond voor de Haarlemsche rechtbank. De officier van juistitie achtte de ten laste gelegde verduistering bewezen en eischte een gevangenisstraf van drie maanden. Verdachte's raadsman, mr. B. Vrijdag, trachtte de verklaring van de getuigende ma kelaars en van den nieuwen bezitter van den groentenwinkel te ontzenuwen en verzocht voor zijn cliënt vrijspraak subs, uiterste cle mentie. De rechtbank bepaalde de uitspraak op 5 November. AANBESTEDINGEN. HAARLEM Donderdag. Woensdag werden in de kazerne aan den Koudenhorn aanbesteed: Bestek 269: voorzieningen aan militaire aebouwen te Haarlem. Laagste inschrijver Ph. B. Schram te Beverwijk voor f 9869. Bestek 273: het bouwen van twee magazij nen in gewapend beton te Den Helder. Laag ste inschrijver A K. Pik te Barsingerhorn voor f 9321. Bestek 277: het leveren van schotbalken en bewegingsinrichtingen te Den Helder. Laag ste inschrijver Magazijn O. Houtstra te De Rijp voor f 11800.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1