Vlucht der tijden. /CHEEP/ T'JMNCEM BEVERWIJK Concert ,,De Daad De prijsuitreiking van de tentoonstellingen. Het overzicht van de groentenmarkt VRIJDAG 23 OCT. 1936 Declamatie: mevr. v. d. WalMulder. Voor de Arbeiders Zangvereendging „De Daad" was het concert in gebouw „Odeon zeer zeker een gewichtige avond, want het was voor dit jonge koor een début. Vorig jaar Oc tober opgericht trad men Donderdagavond voor het eerst voor het forum der openbaar heid. Dat de leiding van het ensemble bij den heer P. J. Potgieser in vertrouwde, des kundige handen is, bewees „De Daad" op on dubbelzinnige wijze. Het medeleven was groot; onder de velen, welke de zaal vulden, bevonden zich de heeren Kuil en Assenbroek, resp. penningmeester van den Bond van Arbeiders Zangvereenigingen in Nederland en eerelid van „De Daad". Van het hoofd der gemeente was een schrijven in gekomen, dat Z. Edelachtbare wegens ambts bezigheden verhinderd was. Het was den voorzitter een groot genoegen zooveel belangstellenden welkom te kunnen heeten, in het bijzonder de hierboven genoem den, de besturen der bevriende organisaties en zustervereenigingen. Opgedragen aan de jonge vereeniging was een compositie van den leider en genoemd naar het ensemble „De Daad". Een werkje, dat. copositorisch zeker kwaliteiten had en dat met ware frischheid uitgevoerd werd. Natuurlijk ontbraken de mooie liederen van de Nobel en Olman, Morgenrood en De Strij ders niet op het programma. Het koor is on derling bevredigend in evenwicht, de tenoren hoeden zich voor forceeren, dat is gelukkig' niet noodig in deze rijen. Een ding, waar de leden zich in hun zang-enthousiasme nog wel eens aan schuldig maken willen is het niet tegelijk inzetten van een stemmengang. Dit moet door koordiscipline nog verbeteren, mogelijk was het een weinig plankenkoorts. Als geheel ontwikkelen de zangers en zange ressen een bevredigenden klank, die weliswaar nog veredeld worden kan, maar die toch reeds veel verwachten doet. Men bleef vrijwel constant op toon; ook was er veel zorg aan de nuanceering be steed. Olman's Ellen was een bijzondere opgave en in de vertolking was dan ook naast het goede ook veel, dat nog niet „uit de verf" was. Voornamelijk het mannenkoor kon ste viger geweest zijn; hun zang was niet gelijk matig. Het vrouwelijk gedeelte heeft de glans aan de uitvoering van Ellen gegeven en gaf aan het slot een mooi staaltje klankvolle ensemblezang ten beste. Met Zomeravondlied van v. Rheenen had men na het Ellen weinig moeilijkheden meer, dit werd verdienstelijk gezonegn. De humoris tische spreekwoorden-potpourri Quodlibet viel in den smaak van het gul gestemde pu bliek. Toch viel dit een weinig uit den toon van het programma, maar men moet aan het verlangen van het publiek wel eens een con cessie doen. De heer Kuil sprak een propagandistisch woord bedoeld als een opwekking tot het be oefenen van den koorzang in de rijen van de moderne arbeidersbeweging. Spr. sprak zijn waardeering voor het werk van den directeur en leden uit. Mevr. v. d. Wal-Mulder uit Amsterdam verleende haar medewerking als declamatrice. Onder groote aandacht zegde zij dama van Scheltema's De Stal, Het oude Huis, van Jacq v. d. Ster, De onbekende Soldaat, e.a. en oogstte een warm en welverdiend applaus. „De Daad" werd dezen avond verrijkt met een vlag. Door den voorzitter der vlagcom- missie, den heer H. Mol, werd met enkele hartelijke woorden de banier onthuld en over gedragen aan de vereeniging. De voorzitter van „De Daad" de heer G. Vermeul, nam het geschenk met graagte in ontvangst en zegde den leden der vlagcommissie hartelijk dank. Den dames dezer commissie werden bloemen overhandigd; de declamatrice zegde het Vlaggenlied en allen waren verheugd ge stemd door de nieuwe aanwinst: „De Daad" en haar vlag. De apotheose kwam in den vorm van Hen drik Altink's melodierijke Strijdliederenfanta- sie, waarin door den heer Witbaard de piano partij vertolkt werd. Met een fermen sprong heeft „De Daad" in het openbare muziekleven haar intrede ge daan. W. VERGADERING MARIAVEREENIGING. De R.-K. Drankbestrijdingsorganisatie „De Mariavereeniging" zal op Donderdag 5 No vember een ledenvergadering houden. De agenda vermeldt o.m. bestuursverkie zing wegens bedanken van mevr. Dekker- Schutte en een lezing met lichtbeelden. In deze bijeenkomst zal tevens een jubileerend bestuurslid worden gehuldigd. ONDERLINGE COMPETITIE VAN DE DAMCLUB. De uitslagen van de gisteravond gespeelde wedstrijden voor de onderlinge competitie van de Beverwijksche Damclub volgt: Eerste klasse: D. KikkeS. D. Hoogvorst A. Peekei—B. Reims L. Kluft—C. Peekei J. BakkerJ. Hoogerwerf Tweede klasse: H. de WaardH. Wentink J. BrandsH. G Houtwipper J. Hollenbrand—P. H. Satony Boven: Jessie Mattews in de Gaumont-British-film „It's Love Again". (Luxor Theater, Beverwijk.) Links: Een scène uit de groote avonturenfilm „Kapitein Blood". (Kennemer Theater, Beverwijk.) Vertooning van de film der V. V. feestweek. V.- luiden als Donderdagavond werden in het Kennemer Hotel de prijzen uitgereikt van de tijdens de V.V.V.-feestweek gehouden tentoonstellingen van Handel en Industrie en van Bloemen, Groenten en Fruit. Zeer vele inzenders en standhouders hadden aan de uitnoodiging van het Hoofdcomité gevolg gegeven. De voorzitter van het Hoofdcomité, Mr. A, Moens, sprak een openingswoord en verwel komde in het bijzonder het lid van de jury, den heer Dix. Spr. memoreerde het welslagen van de feestweek, die een groote succes voor Bever wijk genoemd kon worden. De tentoonstellingen van Handel en In dustrie, bloemen, groenten en fruit hebben terecht de bewondering van zeer velen ge trokken, die zoo'n grootsch opgezette exposi tie niet hadden verwacht. De heer Moens bracht daarvoor hulde en dank aan de standhouders en de inzenders. Ook dankte spr. de commissies, in het bijzon der de heeren H. J. de Groot, Muijen, Martens en G. v. d. Wel, die zich zeer veel moeiten en zorgen voor deze tentoonstelling hebben getroost. De voorzitter reikte daarna met een toepasselijk woord de prijzen uit. Aan de firma's Stoutenbeek en Blom werd een prachtige zilveren sigarettendoos met in scriptie uitgereikt, die de Vereeniging voor Handel en Industre had beschikbaar ge steld voor de mooiste stand van een plaatse lijke standhouder. Alle inzenders ontvingen een diploma naar een ontwerp van onzen plaatsgenoot Laurens Bleeker. Onder daverend applaus werden aan den heer W. de Groot als directeur van de Ver- eenigde Veilingen, die met een schitterend verzorgde stand waren uitgekomen, de me dailles uitgereikt van H. M. de Koningin en van de Gemeente Beverwijk. Alle bekroonden namen vervolgens de zeer fraaie medailles in ontvangst, waarbij Mr. A. Moens gelegenheid vond nog eens met veel waardeering gewag te maken van het verdien stelijk werk, dat door vereenigingen en parti culiere inzenders was verricht. Mr. Moens dankte voorts nog den heer G. v. d. Wel, die in het Kennemer Hotel ter gele genheid van de prijsuitreiking een smaak volle versiering van bloemen en planten had aangebracht. Namens de inzenders sprak de heer W. de Groot een woord van dank voor de keurige inrichting van de tentoonstellingshallen en voor de groote medewerking, die de standhou ders van het hoofdcomité en van het subco mité voor de tentoonstelling mochten onder vinden. De heer Marx vertoonde na de prijsuitreiking de door hem opgenomen film van de feeste lijkheden. Deze film gaf een zeer geslaagd beeld van verschillende onderdeelen van het feestprogramma. Vooral het gekleurde deel van het filmpje, dat het Landsspel „Kenr.:- merland's Glorie" in beeld bracht, was prach tig geslaagd. De film, die voor de V.V.V. van groote historische waarde zal zijn, oogstte een welverdiend succes, evenals het daarna ver toonde filmpje van den sprookjesoptocht. Zij zal binnenkort ook nog worden vertoond voor de leden van de V. V. V., de medewer kenden aan het landsspel en den optocht en voor de leden van de vele commissies, die al len hun aandeel leverden in het welslagen van de feestweek. VERGADERING VAN „HET WITTE KRUIS". 1—1 20 q2 De plaatselijke afdeeling van de vereeniging 2_o j „Het Witte Kruis" hield gisteravond in de 1 vergaderzaal van het badhuis een ledenver gadering. Bij de ingekomen stukken was een schrij ven van B. en W. waarin toestemming ver- 1—1 2—0 0—2 leend werd tot het houden van een collecte op 31 October a.s. Van het hoofdbestuur was bericht ingeko men dat de administratie van de afdeeling over 1935 in goede orde bevonden was. Bij de bestuursverkiezing, wegens periodiek aftreden van de dames Eerhart en Pieters en den heer Reijnders, werden mevrouw Eerhart en de heer Reijnders herkozen. In de plaats van mevrouw Pieters, die zich niet meer her kiesbaar stelde, werd benoemd mej. Smit. Een voorstel van den heer Reijnders om mevrouw Pieters, die jarenlang bestuurslid geweest is en veel werk in het belang der vereeniging gedaan heeft, bij haar aftreding een aardige herinnering te geven, werd met algemeene stemmen goed gekeurd. De behandeling van den beschrijvingS' brief der algemeene vergadering, die op 3 November in „Krasnapolsky" te Amsterdam gehouden zal worden, leverde niets bijzonders op. Den afgevaardigden naar deze vergade ring werd vrij mandaad gegeven. Tot afge vaardigden werden benoemd de heeren Reijn ders en Deegenaar. In verband met de gedragslijn van het hoofdbestuur om bij loting acht vereenigin gen aan te wijzen, waarvan de administratie gecontroleerd moet worden, meende de heer Reijnders, dat dit verschillende moeilijk heden met zich meebracht. De kans is groot dat één afdeeling twee keer na elkaar een beurt krijgt, terwijl een andere vereeniging in geen jaren aan controle wordt onderwor pen. Hij wilde daarom voorstellen om ieder jaar procentsgewijze enkele reeds eerder ge controleerde afdeelingen aan te wijzen en verder de nog niet gecontroleerde vereeni gingen af te handelen, waardoor veel spoedi ger alle afdeelingen aan de beurt komen. De vergadering keurde het goed, dat de heer Reijnders dit voorstel op de algemeene vergadering zal doen. Begrooting 1937. Bij de behandeling van de begrooting over 1937 zei de heer Reijnders, dat de vereeniging door de verminderde draagkracht van de leden zeer moeilijke tijden doormaakt. De bouw en inrichting van het badhuis heeft gekost 45.700. Ter financiering hiervan is onder garantie van de gemeente bij de Noordhollandsche vereeniging een leening gesloten van 29000. Deze leening was gebaseerd op een begrooting van ca. 41.000. Door wijzigingen in het oor spronkelijk bouwplan is het bouwplan 4700 duurder geworden. Het was niet mogelijk voor de vereeni ging het verschil van 16.700 te dekken. Hiervoor is een leening van 2000 aangegaan bij de Twentsche Bank N.V. tegen onderpand van 3300 inschrijving Grootboek. De begrooting van de afdeeling Wijkverple ging vertoonde bij een bedrag aan inkomsten van 1514.87 een tekort van 221.25, die van de kraamverzorging een te kort van 889.88. Voorheen werd dit tekort van de afdeeling Kraamverzorging gedragen door de vereeni ging. Dit is door de zwakke liquide positie niet mogelijk, waarom dan ook dringende verhoo ging van de subsidie met dit bedrag aan de gemeente gevraagd wordt. Voor de afdee lingen Wijkverpleging en Kraamverzorging wordt een minimum subsidie van de ge meente gevraagd over 1937 van 1918.63. Voor de t.b.c.-bestrijding zullen de uitgaven 7640 bedragen. Het tekort wordt geraamd op 275. Het consultatiebureau zal een tekort op leveren van 38. Voor het badhuis worden de uitgaven ge raamd op 6643.67, de inkomsten op 4315.36 zoodat het tekort over 1937 vermoedelijk 2328.21 zal bedragen. Voor de vereenigingskas worden de ont vangsten en uitgaven begroot op 3219.75. De verschillende posten werden door den heer Reijnders uitvoerig toegelicht. De begrooting werd geheel goedgekeurd. Het huishoudelijk reglement onderging eenige wijzigingen, in verband met de samen voeging van Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin, den bouw van het nieuwe badhuis, etc. Tot leden van de commissie tot nazien der rekening over 1936 werden de heeren Van Noort, Smit en Ewoudt benoemd. De handel blijft stug. De gang van zaken in den handel gaf over het algemeen genomen niet veel verandering te zien. Producten, die reeds vorige week gun stiger, prijzen bereikten konden deze hand haven, terwijl daarentegen weer voor andere artikelen nog geen verbetering intrad Zoo bleef o.a. de stemming voor Andijvie nog ge drukt en al kwam het doordraaien in de af- geloopen week niet zoo veelvuldig voor, de prijzen bleven aan den lagen kant. De no teeringen wisselden naar soort van 1525 ct. per kist. Een enkel partijtje werd soms voor een iets hoogeren prijs afgenomen. Bospeen, waarvan groote partijen aan de markt komen ging er met de prijzen ook niet op vooruit. De noteeringen bewogen zich steeds naar kwa liteit van 35 ct. per bos. Voor waschpesn is de vraag eveneens niet in overeenstemming met het aanbod, waardoor ook voor dit pro duct geen hooge prijzen worden besteed. Bloemkool werd vlug verhandeld en was voor behoorlijke prijzen te plaatsen. Wel liep de markt een weinig terug, maar voor goede soort kwamen toch nog noteeringen voor van 1014 ct. per stuk. Mindere soorten werden naar verhouding verkocht van 37 ct. per stuk. De Spruitenhandel had een zeer vlot verloop. Voor goede soorten werden mooie prijzen besteed. De noteeringen varieerden van 1016 ct. per kilo. Op de veiling van Maandag 19 October kwamen nog prijzen voor tot 20 ct.. Snijboonen als kasproducten waren ruim vertegenwoordigd. De noteeringen voor goede kwaliteit stonden van 2732 ct. per K.G.; mindere soorten werden naar verhouding be taald, terugloopend tot 15 ct. Een enkel par tijtje dikke boonen, dat nog werd aangeboden liep tot ruim 40 ct. per K.G. Pronkboonen varieerden naar soort van 1014 ct. per K.G. Sla werd weinig meer aangevoerd. Als uitzon dering kwamen nog wel eens prijzen van 40 ct. voor. Overigens stonden de noteeringen meestal van 1525 ct. per kist. Postelein maakte ondanks het gevorderde seizoen nog geen verbetering mee. De prijs bewoog zich van 35 tot 50 ct. per kist. Spinazie, die meest in kleine kisten wordt aangevoerd, werd vlug verhandeld van 35—50 ct. en groote kisten van 7590 st. per kist. De tomaten, die vorige week reeds aan betere prijzen kwamen, konden zich ook nu weer op hetzelfde peil handhaven. De no teeringen wisselden naar kwaliteit van 618 ct. per K.G. Komkommers worden nog in beperkte mate aangeboden. Zij werden betaald met 25 ct. per stuk. Prei begint steeds ruimer los te komen. De noteeringen wisselen naar soort van 48 ct. per bos. Van andere soorten soepgroenten zijn de prijzen zeer laag, namelijk van 12 ct. per bos. In den aardappelenhandel is nog weinig opleving te bemerken. De prijzen zijn laag en het aanbod overtreft de vraag, zoodat meermalen flinke partijen onverkocht blijven. Hetzelfde geldt oqjc voor het artikel uien, waarvan de handel een traag verloop heeft en de prijzen zeer laag zijn. Als nieuw product verscheen in de afge- loopen week het eerste Witlof. De kwaliteit liet echter nog heel wat te wenschen over. DE NIEUWE BIOSCOOPPROGRAMMA'S. PREMIèRE IN LUXOR-THEATER. Het Luxor-Theater brengt deze week als hoofdnummer, de première voor Nederland van de gangster-film „Vingerafdrukken". Verleden jaar legde men in New-York de hand op een bende, die behalve handig in het stelen van juweelen, er ook handig in was de gestolen waar van de hand te doen. Zij werkten namelijk samen met een parti culier detective, die geregeld van verzeke ringsmaatschappijen de opdracht kreeg de gestolen juweelen op te sporen. Door zijn re laties met de dieven „vond" hij de kostbaar heden altijd terug, en de hooge belooningen die hij daarvoor kreeg kwamen zijn zak en die van de bende ten goede. Deze geschiedenis werd als achtergrond (De vertegenwoordiger van de K.L.M. te Kopenhagen gaf als zijn meening te kennen, dat binnen 5 of 10 jaren dagelijks een toestel van Schiphol naar Batavia zal vertrekken). Hoe kort is het per slot nog maar geleden, Dat 't eerste vliegtuig naar de Oost toe vloog, De mannen, die dat pionierswerk deden, Vereerden wij, met recht, toen hemelhoog, Daarna is gauw de vaste dienst gekomen En onze trots in het succes was groot, Er kwam een tijd van vele jongensdroomen Vol roem als Holland-Indië piloot. De regeling was eens per veertien dagen, Toen eens per week, toen tweemaal in de week, Elke versnelling bleek opnieuw te slagen, Totdat het bijna niets bijzonders leek. Tweemaal per week stijgt in de morgenuren, Een vliegtuig in het wijde firmament, Voor 't reisje dat een kleine week zal duren, Wij merken 't nauw, wij zijn eraan gewend. Nu heb ik de voorspelling al gelezen, Eerlang zal er zelfs dag aan dag een gaan, Die toekomst hoeft niet eens zoo ver te wezen, Die tijd komt over vijf of tien jaar aan. 'k Geloof het graag, dat dit ons staat te wachten. Binnen een week naar Java op en neer, Het lijkt zelfs geen fantastische gedachte, SchipholBatavia in buurtverkeer. De K.L.M. zal dagelijks verkeeren Met onze Oost wanneer zij dat zoo wil, Dat andre landen zooiets niet presteeren, Daar staan wij nimmer eigenlijk bij stil. Misschien als 't eerste vliegtuig gaat vertrekken, Op dezen toekomstdienst van allen dag, Zal 't feit nog eenmaal juichtonen verwekken, Van nationalen trots en van ontzag. Maar na dien feestdag zal men verder zwijgen, Als weer op 't nest een Indiëvogel daalt, En er een ander vliegtuig op gaat stijgen, Zooals de dagelijksche dienst bepaalt. Dan hoort dat ook weer tot het doodgewone, Net als 't vertrek van mailboot of van trein, Voor onze dochters en voor onze zonen, Maar voor onszelf zal iets verloren zijn, P. GASUS. van de film „Vingerafdrukken" gekozen en op den voorgrond beleven we een (tamelijk rumoerige en avontuurlijke) idylle vol komi sche ruziepartijtjes tusschen een knap ma- nicuurmeisje en een pittigen rechercheur. In een snel tempo, dat ieder verslappen van de aandacht uitsluit, rolt „Vingeraf drukken" aan ons oog voorbij, van de eene geestige scène in de andere, van de eerste spannende scène in het boevenmilieu tot de laatste. Het is de bijzondere verdienste van deze film, dat zij niet zoo oppervlakkig is als de meeste moderne comedie's en dat zij niet zoo is als vele gangsterfilms. Alle goede ele menten van beide soorten films zijn hier vereenigd. Het gegeven is dramatisch en aangrijpend, maar de twee hoofdfiguren staan in een geheel andere wereld en ma ken deze film tot een prettige amusements film. Waar bovendien deze twee hoofdfiguren gespeeld worden door sterren met zulke groote namen als Cary Grant en Joan Ben nett, is het succes van deze film bij het pu bliek niet twijfelachtig. Het andere hoofdnummer is de Gaumont- Britishfilm ,,'t's Love Again" met Jessie Mat tews en Robert Young in de hoofdrollen. In deze film kan men genieten van komi sche scènes, fascineerende dansen en uit stekende songs. Kapitein Blood. Het Kennemer-Theater vertoont de mach tige avonturenfilm „Kapitein Blood", een ge schiedenis volgens Rafaël Sabatini's roman. Dr. Peter Blood wordt als slaaf naar Ja maica gezonden als straf voor de verpleging van een vriend, die in een opstand tegen Koning James II gewond werd. Hij wordt het eigendom van Kolonel Bishop, een wee- den suikerplanter, die hem op aandringen van zijn nichtje Arabella koopt. Als Arabella hoort, dat deze flinke jongeman dokter is, zorgt zij, dat hij als lijfarts van den aan jicht lijdenden gouverneur van Jamaica wordt aangesteld. Bishop tracht hem nu op alle mogelijke manieren het leven zuur te maken, zoodat Peter op een ontvluchtings plan zint. Blood weet met zijn vrienden te ontsnappen, wanneer Spaansche zeeroovers op zekeren dag het stadje overvallen. Dan neemt Blood's zeerooversloo-pbaan een aan vang. Hij wordt de schrik der zeeën en staat op het hoogtepunt van zijn carrière als pi raat, wanneer hij bondgenootschap sluit met Levasseur, een even beruchte Fransche zee- roover. Na allerlei wilde avonturen snelt hij te hulp in een Engelsch-Franschen oorlog. In een ontzettend zeegevecht weet Blood de zege te behalen en zeilt de haven binnen. Om zijn dapperheid wordt hij» tot gouver neur benoemd. Zijn vroegere tiran, Bishop, vindt zijn doodsvijand in vol ornaat in zijn stoel zitten en beseft, dat hij van Blood geen genade te wa.chten is. Arabella smeekt hem echter om genade voor haar oom. Blood strekt vergevingsge zind de hand uit en begroet zijn „oom" zeer vriendschappelijk, want Arabella is degene, die hem na al zijn omzwervingen een veilig thuis zal aanbieden. In deze zeer spannende en fantastische avonturenfilm spelen Erroll Flynn. Olivia de Havilland en Lionel Atwill de hoofdrollen. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Breedijk 22 van Rotterdam n. New-Orleans. Beemsterdijk Rotterdam naar Philadelphia 21 te Providence. Damsterdijk 22 v. Vancouver te Rotterdam. Nictheroy, Rotterdam naar Vancouver p. 21 Dungenes. HOLLAND "tQrTT>"!ó r.IJN Ail ena (uitr.) 22 te Antwerpen. Almkerk (uitreis) 22 te Melbourne. HALCYON LIJN. Stad Vlaardingen, San Nicolas n. Rotterdam p. 21 St. Vincent. Vredenburg 22 van Narvik te Vlaardingen. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Heemskerk (uitreis) 21 van Dakar. Holland 21 van Beira naar Port Natal. Boschfontein (uitreis) 21 van Port Sudan HOLLAND—WEST AFRIKA LIJN. Reggestroom 22 v. Amsterdam n. W. Afrika. Jaarstroom (uitreis) 20 te River Cess. Maaskerk 21 van Rotterdam te Hamburg. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Grontekerk (thuisreis) 21 van Marseille. Zuiderkerk 22 van Antwerpen te Hamburg. Gaasterkerk (thuisreis) 20 van Singapore. KON NED STOOMBOOT MIJ Juno 22 van Barcelona te Tarragona. Trajanus 22 van Amsterdam naar Rotter dam. Ariadne 21 van Kopenhagen naar Gdynia. Barneveld Amsterdam naar Chili p. 21 Fayal Euterpe 21 v. Bordeaux te Amsterdam. Hermes 22 v. Izmir te Amsterdam. Juno 21 v. Barcelona n. Taragona. Nereus 21 v. Gothenburg te Amsterdam. Orestes 21 van Constantza n. Amsterdam. Perseu-s Oporto n. Amsterdam, p. 21 Oues- sant. Triton 21 v. Bourgas te Amsterdam. Vulcanus 21 van Carthagena n. Malag ROTTERDAMSCHE LLOYD Blitar (uitreis) pass. 22 Gibraltar. Buitenzorg, Bahia Blanca naar Rotterdam van St, Vincent, 1 Nov. verwacht, iola Ged- 'uitreis) 2? te Belawan. Cota Nopan (thuisreis) 21 van Djedtu, Modjokerto 22 van Pernis naar Hambur,, Dempo (thuisreis) 22 van Suez. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Amstelland (thuisreis) pass. 22 Gibraltar. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. Aidabi (thuisreis) 21 van Rio Janeiro. Alchiba 22 van Rotterdam te Hamburg. Alphacca (thuisreis) p. 21 Madeira. STOOMVAART MIJ NEDERLAND Moena 21 v. Amsterdam te Hamburg. Enggano 21 v. Amsterdam n. Batavia. Chr. Huygens (uitreis) 22 te Southampton. Poelau Laut (uitreis) p. 21 Gibraltar. Tara.kan (thuisreis) 18 van Sabang. STOOMVAART MIJ OCEAAN. Polyphemus, Liverpool naar Java n. 21 Gi braltar. Glenfinlas, Dairen n. Rotterdam 21 van Sin gapore. Sax-pedon Dairen n. Rotterdam 21 van Honkong Achilles. Japan n. Rotterdam, 22 te Penang. Menestheus 22 van Japan te Rotterdam. Idomeneus, Dairen n. Rotterdam via Londen 21 (11,38 v.m.) 70 mijl Z. van Land's End. Phrontis, Amsterdam n. Macassar 22 v. Suez Rhesus Batavia n. Londen 22 v. Amsterdam Eurybates, Batavia n Amsterdam 2? Port Said. City of Batavia Hankow n. Rotterdam van Malta. J, AANGEKOMEN 21 October: Triton s.s. Bourgas Euterpe s.s. Bordeaux Rim m.s. Brevik Nereus s.s. Gothenburg Franz Jürgen s.s. Leningrad Marne m.s. Middlesbro Astarte s.s. Bremen 22 October: Oise m.s. Rotterdam Amstelstroom m.s. Leith Batavier VII m.s. Middlesbro Gaza s.s. Buenos-Aires Hermes s.s. Izmir De Ruyter kr. Vlissingen Gateshead s.s. Newcastle Vechtstroom s.s. Huil 21 October: VERTROKKEN Listo s.s. Londen Chr. Huygens m.s. Batavia Jceaan s.b. Terschelling ■nggano s.s. Batavia "heano s.s. Rotterdam Tebe s.s. Hamburg iroenlo s.s. Roehefort lagmar Bratt s.s. Gothenburg Tuto s.s. Kopenhagen 'en Force s.s Antwerpen thein s.s. Hamburg 2 October: Joma m.s. Scheveningen Reis voortgezet. Het Nederlandsche stoomschip „Groenlo", hetwelk door den hevigen storm tijdens de reis van Archangel naar Roehefort (Frank rijk) zijn mast en een groot gedeelte van de deklading verloren had, heeft in opdracht van de reederij zijn reis onderbroken en arriveerde Woensdag j.l. te Amsterdam om zijn bunker- voorraad kolen aan te vullen. Het schip heeft thans zijn reis naar de haven van bestemming voortgezet alvorens de schade afdoende te her stellen. Naar wij vernemen keert het hoogst waarschijnlijk naar Amsterdam terug om van een nieuwe voormast te worden voorzien. Vastmakers weer vertrokken! Konden wij Maandag j.l. melden dat er een twintigtal schepen door den zwaren storm op gehouden werden, thans kan worden opge merkt dat gisterenmiddag de laatste van deze vastmakers de haven verlaten heeft. IJsinvoer. Het Noorsche motorschip „Rim" arriveerde gisteren (Woensdag) van Brevik in de Vis- sehershaven met een lading natuur(blok)ijs. Storm en visscherij. Verschillende kotters zijn in Esbjerg terug gekeerd na verlies van hun ankergerei; som mige schepen hebben bovendien nog hun visch tuig verspeeld.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6