.WEERBERICHT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN UMUIDEN BEVERWIJK Verduistering op het post kantoor. HEEMSKERK CASTRICUM VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART Mijdrechtsche „millioenen- zaak" weer voor. VOETBAL. Kampioenschap van Haarlem. ZATERDAG-MIDDAG COMPETITIE DAMCLUB X. O. P. De uitslagen van de gehouden wedstrijden voor de onderlinge competitie van de Dam club T.O.P. luiden als volgt: Eerste klasse: j. v. d. Aar—Dukel 2—0 LorjéPannevis 02 v. d. Akker—v. d. Kooij Sr, 1—1 L. v. d. AarNoortman 02 Rietkerk Jr.—Maks 2—0 Dukel—Lorjé 0—2 j. v. d. Aar—Maks 1—1 Tweede klasse: G. Castricum Jr.S. v. Breugel 20 Ketting—G. Castricum Sr. 2—0 G. Castricum Jr.Vlot 02 Pel—G. Castricum Sr. 11 KettingPel 20 G. Castricum Sr.—Feenstra 02 Derde klasse: Küster—Visser 02 Sikkesv. d. Kooij Jr. 02 Oortwijnde Smit 20 j. v. BreugelJonker 02 ZonneveldKüster 20 v. d. Kooij Jr.—de Smit 20 Sikkes—Jonker 0—2 ZonneveldOortwijn 02 gaaij; vierde prijs „Zoodoorlooper", eigenaar v. d. Pol te Hilversum, berijder Geersen. Be gunstigd door het mooie najaarsweder was er veel belangstelling zoowel van deelnemers als publiek. R.K.S.V. VITESSE. Het programma voor Zondag luidt: A.D.O. I—Vitesse I aanvang 2.30 uur. Lissé IIVitesse II aanvang 2.30 uur. C.S.V. C.S.V. IKrone I aanvang 2.00 uur. C.S.V. aAkersloot a aanvang 12.30 uur. Trawlersmanden Uiver IJM 384 510 Protinus IJM 85 750 Julie Streiff IJM 159 55 Ewald IJM 48 900 f 4150 f 2850 f 1960 f 3250 f 2900 Pekelharing: Martenshoek IJM 283 Gorredijk IJM 490 f 3520. Versche haring: VL 56 f300; KW 31 f 1000; SCH 314 f 870: SCH 130 f2520; SCH 97 f740; SCH 35 f 520 MARKTPRIJZEN VAN VRIJDAG 23 OCT. Tarbot per K.G. f 1,20f 1,10 Griet per 50 K.G. f 35f 28 Tongen per K.G. f2,10f 1,50 Groote schol per 50 K.G. f 30 Middelschol per 50 K.G. f 26 Zetschol per 50 K.G. f 24 Kleine schol per 50 K.G. f 33f 13 Tongschar per 50 K.G. f 25 Rog per 20 stuks f 16 Groote schelvisch per 50 K.G. f 45 Middelsehelvisch per 50 K.G. f40 KL middelsehelvisch p. 50 K.G. f 35f 28 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 27f 11 Kabeljauw per 125 K.G. f 96f 70 Groote gullen per 50 K.G. f 21f 18 Kleine gullen per 50 K.G. f 15f 8 Wijting per 50 K.G. f 8,50—f 1,50 Makreel per 50 K.G. f 9,50f 4,30 Leng per stuk 15f 1,62 Koolvisch per stuk f 1,05—f 0,60 Versche haring per kist f 5,10f 2,70 VERWACHTE VISCHAANVOER. Caroline IJM 26 vangst 500 manden ma kreel, 500 manden haring, 10 manden braad- schelvisch, 45 manden wijting, 45 manden koolvisch. Totaal 1100 manden. VEILING. Donderdagmiddag werd in het café van Gebr. Dam ten verkoop aangeboden een woon- en winkelhuis aan de Kerklaan. Dit perceel werd opgeboden door den heer D. Teer uit Beverwijk voor f 3900 hetwelk niet werd af gemijnd. COLLECTE. Zondag zullen de dames van den R.K. Vrouwenbond een collecte houden bij het uit gaan der kerk ter gelegenheid van het feest van Christus Koningschap. BOELHUIS. Ten overstaan van Notaris Mr. J. Walig te Zaandijk werd Donderdag op de modelboer derij „De Hoflander" alhier aan de Hoogdor- perweg, boelhuis gehouden van prima T.B.C. vrij gecontroleerd stamboek- en fokvee, waar onder 69 stuks hoornvee, gereedschappen, hooi en verdere inventaris, maaimachine, 2 harkmachines, 2 boerenwagens, 3 driewiel- karren, hooikros, kunstmeststrooier en mo tor met pomp. De belangstelling vóór deze verkooping was verbazend groot, er waren niet alleen kijkers doch ook een groot aantal koopers. Om 10 uur werd met den verkoop begonnen. De ver kooping hiervan duurde tot 1 uur en bracht f 2764.75 op. Om half twee werd het vee ver kocht wat verbazend vlug en voor goede prij zen van de hand ging. Het hoornvee bracht f 9319 en de 3 paarden f 643 op, waaronder 1 veulen van een half jaar. De totale opbrengst was f 12.726.75. Ambtenaar gearresteerd. HARDDRAVERIJ. Van de Harddraverij aan den Zeeweg te Bakkum was de uitslag als volgt: eerste prijs „Uniform", eigenaar Joh. Borst, te Castricum, berijder J. de Vlieger; tweede prijs „Vitesse SW", eigenaar Kool te Abbekerk, berijder J. van Leeuwen; derde prijs „Xipsias", eigenaar Joh. van Twisk, Beemster, berijder C. Ver- AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 23 OCTOBER Theater de Pont: „Ga nooit van mij weg" en „Fantomas" 8 uur. ZATERDAG 24 OCTOBER Theater de Pont; „Ga nooit van mij weg" en „Fantomas" 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 23 OCTOBER Gem. Concertgebouw: Ledenconcert H.O.V. 0.15 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: „De keizer van Cali- fornië", 2.30, 7 en 9 15 uur. Cinema Palace: „De Dorpsdokter", 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De onzichtbare macht". 2.30, 7 en 9 15 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 24 OCTOBER Stadsschouwburg: „Onschuldige meisjes." »15 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds Gedurende geruimen tijd bestond bij de directie van het post- en telegraafkantoor alhier het vermoeden, dat een van de ambte naren zich aan verduistering zou schuldig maken. Bij de verscherpte controle, die werd ingesteld, bleek dit vermoeden wel zeer gerechtvaardigd te zijn. Een ambtenaar had over een tijdvak van eenige maanden een bedrag van on geveer f 1000 verduisterd. Toen de vermoedens zekerheid waren ge worden, werd de politie in de zaak gemoeid, die tot arrestatie van den betrokkene over ging. De man, die nog slechts enkele dienst jaren bij de P.T.T. had, werd gearresteerd en aan een verhoor onderworpen. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd en is daar na naar het Huis van Bewaring te Haarlem overgebracht. DIEFSTAL VAN EEN RIJWIELPLAATJE. Bij de politie werd aangifte gedaan, dat van een fiets, die bij de R.-K. kerk aan den Arendsweg stond, een belastingmerk was af genomen. Dank zij het vrij goede signale ment, dat men van den dader kon geven, slaagde de politie er spoedig in den plaatjes- dief aan te houden. Het belastingmerk werd op hem bevonden. Tegen den man is pro ces-verbaal opgemaakt. HET COMITé VOOR DE BREESTRAAT- VERSIERING. Het comité, dat belast was met de versie ring van de Breestraat bij de gehouden V.V.V.-feesten heeft in een slotvergadering rekening en verantwoording afgelegd. De penningmeester deelde mede, dat de inkom sten f 717,10 hadden bedragen en de uitga ven f 716.24, zoodat er een saldo was van f 0.86. De bescheiden van den penningmees ter zullen voor belangstellende Breestraat- bewoners ter inzage liggen bij den heer J Coppens, alhier. De Bilt voorspelt t Zwakken tot matigen Zuidelijken tot Zuidwestelijken wind. Nevelig tot zwaar of half bewolkt. Weinig of geen regen, Weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 768.8 m.M. te München. Laagste 736.3 m.M. te Isafjord. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 56 F, Laagste hedennacht 53 F. Hoogste heden 55 F. BAROMETERSTAND - Hedenmorgen 9 uur 765 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van1 MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Zaterdag v.m. 8.49 uur; n-m. 9.22 uur. Zondag v.m. 10.11 uur; n.m. 10.53 uur. Maandag v.m. 11.35 uur; n.m. uur Schip van verm. aankomst Laatste bericht Achilles (Ned.) Midd. Zee 1 Nov. Alkmaar x) Chili Alcinous x) Batavia 30 Nov. Amstelland x) Buenos Aires 13 Nov. Alpha (Am.) Philadelphia 28 Oct. Anna (Zw.) Pernöviken 24 Oct. Aurora (Ned.) Midd. Zee Chili. 28 Oct. Chili Baarn Chili British Diplomat x) Abadan 30 Oct. Bloemfontein x) Z. Afrika Berenice Danzig 25 Oct. Oran 26 Oct. Chili W. F. Burdell Philadelphia 30 Oct. Batavia Bacchus (Ned.) Midd. Zee 15 Nov. Porsgrunn (v. IJm.) heden Gonst. Louloudis Buenos-Aires 16 Nov. pto. Barrios 29 Oct. Bourgas 7 Nov. Ned. Indië 14 Dec. West Indië 25 Oct. Hamburg 25 Oct. West Indië Buenos Aires Batavia 8 Nov. Constantza Ned Indië 24 Oct. West Indië 28 Oct. Grootekerk x) Tap an Gaasterkerk x) Japan Hanau Ned Indië 5 Nov. Hebe (Ned.) Hamburg Uuras 24 Oct. Jh. v. Oldebarneveldt x Batavia 27 Oct. Jagersfontein x) Zuid-Afrika 23 Oct. Joh. de Witt x) Batavia 18 Nov. Napels 3 Nov. Kurmark x) Ned Indië 9 NOV. Kolhoznik Archangel 24 Oct. Rouaan heden Keti Chandri Archangel 23 Oct. Batavia 6 Nov. Buenos Aires 5 Nov. Montferland x) Buenos Aires 30 Oct Midd Zee 27 Oct. Batavia 20 Nov W Afrika 28 Oct. Batavia 20 Nov. Midd. Zee 30 Oct. Constantza Meliskerk Zuid Afrika Moena x) Hamburg Singapore Orpheus (Ned.) Stettin 27 Oct. Orestes (Ned.) Constantza Poelau Bras x) Batavia 27 Oct. Poelau Tello x) Batavia Patricia Tampico 9 Nov. Poseidon (Ned.) Alexandrië Perseus (Ned.) Oporto 24 Oct. Pan Europe port Arthur 2 Nov. Polydorus Hamburg 11 Nov. Polyktor Stratoni Napels 23 Oct. z Afrika 24 Oct. Robur VI Gdynia Springfontein x) z Afrika 29 Oct. saiahangka x) Sa ra via Simaloer x) Batavia Saturnus 4 lexandrië 4 Nov. San Giuseppe La Goulette (v. IJm.) Salland x) Hamburg 1 Nov. Skude Kragerö (v. IJm.) heden Titus Alexandrië 5 Nov. Tarakan x) Batavia Tiberius (Ned.) Hamburg heden Ulysses (Ned.) Bourgas Vesuvio Bona (v. IJm.) 25 Oct. Waterland x) Buenos Aires 27 Nov. 20 Oct. van Palermo. 18 Oct. van Curacao, vertrekt 24 Oct. 16 Oct. vertrokken. 10 Oct. vertrokken. 17 Oct. vertrokken. 21 Oct. te Triëst. 9 Oct. te Hamburg. 18 Oct. te Liverpool. 16 Oct. van Arica. 14 Oct. van Pt. Said. 19 Oct. van Pt. Natal. 20 Oct. vertrokken. 17 Oct. van Casablanca. 19 Oct. te Valparaiso. 12 Oct. vertrokken. in lading. 20 Oct. van Stamboul. 22 Oct. van Delfzijl. 14 Oct. van Montevideo. 19 Oct. van Barbados. 18 Oct. te Kymassi. 15 Oct. van Tjilatjap. 19 Oct. van Azoren. vertrekt 24 Oct. 19 Oct. van Paramaribo. in lading. 23 Oct. van Port Said, in lading. 17 Oct. van Gibraltar. 10 Oct. van Trinidad. 21 Oct. van Marseille. 15 Oct. van Manilla. 8 Oct. van Colombo. in lading. 17 Oct. vertrokken. 20 Oct. van Genua. 22 Oct. van Hamburg. 21 Oct. vertrokken. 21 Oct. van Barcelona. 19 Oct. van Port Said. 14 Oct. vertrokken. 19 Oct. vertrokken. 19 Oct. van Aalesund. 13 Oct. van Colombo. 3 Oct. vertrokken. 14 Oct. van Bahia. 21 Oct. van Gibraltar. 21 Oct. van Belawan. vertk. 27 Oct. van Hamburg. 17 Oct. van Padang. 19 Oct. van Canea. 21 Oct. te Londen. 18 Oct. van Beira. In lading. 5 Oct. van Penang. vertrekt 24 Oct. 21 Oct. vertrokken. 19 Oct. van Gibraltar, in lading. 23 Oct. van Pto Caballo. 21 Oct. te Izmir. 21 Oct. van Ouessant. 14 Oct. vertrokken, vertrekt 7 Nov. 13 Oct. vertrokken. 21 Oct. van Ouessant. 20 Oct. van Dar es Salam, 20 Oct. vertrokken. vertr. 28 Oct. van Hamburg. In lading. 18 Oct. van Padang. 20 Oct. te Piraeus, in lading, in lading. 20 Oct. vertrokken. 13 Oct. te Calamata. 18 Oct. van Sabang. 21 Oct. vertrokken. in lading. 19 Oct. vertrokken, vertrekt 30 Oct. x) Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 bruto register ton Visscherahavein IE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Noorsch m.s. Rim Brevik Kweeker voor het Amsterdamsche Gerechtshof. natuurijs AMSTERDAM, 22 October. De „Mij drechtsche mi'llioenenzaak", zooals deze strafprocedure in de wandeling wordt ge noemd, zal wederom een rechterlijk college geruimen tijd bezig houden. Opnieuw zal de kweeker, die reeds jaren lang een hoofdrol in de omvangrijke straf zaak speelt, voor zijn rechters verschijnen, verdacht van valschheid in geschrifte. Na indertijd, in 1932, door rechtbank en Hof veroordeeld te zijn tot vier jaar gevangenis straf, heeft de kweeker den strijd om de door mevrouw van Wieringen nagelaten mil- lioenen voortgezet. In een civiele procedure heeft hij opnieuw stukken geproduceerd en weer werd hij beschuldigd van valschheid in geschrifte. Ten tweeden male volgde een ver oordeeling en wel tot twee jaar gevangenis straf en van dit vonnis staat de man thans in hooge-r beroep terecht Mevrouw van Wieringen was aanvankelijk huishoudster en trouwde later met den schatrijken Mijdrechtschen grondbezitter van Wieringen. Na diens dood beheerde zij de vele onroerende goederen. Haar opvattin gen waren tamelijk eigenaardig. Zij wensch- te zoo weinig mogelijk met formaliteiten te maken te hebben en met het klimmen der jaren zou deze eigenschap nog sterker domi- neeren. Haar notaris wikkelde haar zaken af. De Mijdrechtsche kweeker B geeft de vol gende lezing: „Ik deed in het geheim zaken voor haar, mevrouw vertrouwde mij volko men en zij stelde mijn werk zoozeer op prijs, dat zij mij vorstelijk beloonde, door me een groot deel van haar bezittingen na te laten". Hij toonde stukken, die later valsch zouden worden verklaard. Een schuldbekentenis van eenige tonnen en nog andere stukken zou den door de oude dame zijn geteekend. Vlak voor haar dood zij was toen 90 jaar zou mevrouw van Wieringen echter de echt heid reeds tegenover haar notaris hebben ontkend. Ook de schriftdeskundigen a char ge noemden de stukken valsch. Een veroor deeling tot twee-en-een half jaar gevange nisstraf wegens valschheid in geschrifte was het gevolg. In hooger beroep verbeterde het er niet op: Het Hof verhoogde de straf tot vier jaar. Tweede proces. Door zijn raadslieden, mr. Venhuizen en mr. Ten Bokkel uit Haarlem deed de kwee ker, terwijl hij zijn straf onderging, een nieuw stuk overleggen in een civiele proce dure, die hij met de erfgenamen voert. Uit dat nieuwe stuk. onderteekend door mevrouw van Wieringen, zou blijken, dat hij recht heeft op landerijen ter waarde van drie ton. Wederom betwistte de tegenpartij de echt heid van 't stuk en ten tweeden male maak te het O.M. een strafprocedure aanhangig tegen den Mijdrechtenaar. Conform den elsch van mr. Wassenberg veroordeelde de rechtbank den man wegens gebruik maken van valsch schrift tot twee jaar gevangenis- Verdachte houdt vol, dat het stuk echt is, de deskundigen van het O.M. verklaarden ook deze koopovereenkomst valsch. Daarte genover staat de meening van Dr. Brunner uit Zuerich, die concludeerde tot echtheid van de acte. Thans is het woord aan het gerechtshof. De procureur-generaal heeft thans twin tig getuigen a charge opgeroepen. Het Hof wordt gepresideerd door Mr. J. Jolles, ver dedigers zijn wederom mr. Venhuizen en mr. Ten Bokkel. Door de verdediging zijn 17 getuigen a décharge opgeroepen. Verdachte zegt, dat hij de nieuwe stukken heeft overgelegd bij de civiele procedure voor het Hof en dat tot de strafvervolging is over gegaan na „overleg" met den procureur-ge neraal. De president spreekt deze bewering echter tegen. „Hebt u gezien, dat mevrouw van W. de acte, waar het nu over gaat, onderteekende?" „Ik ben er bij geweest", zegt verdachte. De onderteekening had plaats in de huiskamer en niet in de „geheime groene kamer". „En begreep mevrouw van Wieringen wel wat ze teekende?" „Absoluut, ze wist precies wat ze deed". Pres.: „Dat is knap, want het is een bui tengewoon ingewikkeld stuk, waar maar met veel moeite uit wijs te worden is". De president leest dan een gedeelte uit de acte een koopacte, waaruit zou blijken, dat verd. recht heeft op ruim drie ton aan vaste goederen. „Van die verrekening be grijp ik niets" zegt mr. Jolles maar mevrouw heeft 't blijkbaar wel gesnapt". Een tweede acte betreffende vruchtge bruik komt ter tafel. Die is geteekend in de woning van zekere van E., vlak bij de kweekerij van verd. President: „Dat begrijp ik niet, als ze het zoo geheimzinnig wilde doen, kon ze 't toch beter in haar „geheime kamer op 't land goed doen Verdachte weet er een uitleg voor; „Ze ging vaak naar een arme vrouw, dat viel niet op en in die woning hebben we 't stuk opgemaakt. In de derde plaats bespreekt de presi dent dan met verd. de kwestie van het „val- sche cahier", een soort financieel dagboek, dat door verdachte werd bijgehouden en dat. door mevr. van W. werd geteekend. Hierin stond opgeteekend welke rechten en schen kingen de kweeker kreeg van de oude dame. De president bespreekt nog verschillende détails met verd. en weer komt „de paarsche acte" op 't tapijt, een schuldbekentenis „goed voor een millioen". „De millioenennota" noemt mr. Jolles deze met hectograaf inkt geschreven schuldbe kentenis. Een gedetineerde, die geruimen tijd geleden met verd. gedetineerd was in het huis van bewaring te Amsterdam vertelde, dat verd. hem verteld had dat hij prachtig de hand- teekening van mevr. van W. kon namaken. Hij had een staaltje van zijn kunde gegeven en er bij gezegd: „Daar zit m'n toekomst in, ik wil die erfenis van mevr. van W. inpikken". Verdachte noemde het heele verhaal gelo gen. Wel hebben zij samen 14 dagen in de zie kenzaal doorgebracht, doch verd. ontkent ook maar iets over zijn particuliere leven te heb ben meegedeeld. Mr. ten Bokkel betreurde het, dat deze ge tuige, die in Haarlem zeer slecht bekend staat en herhaaldelijk is veroordeeld, in deze zaak wordt verhoord. Een commies bij de registratie vertelde, dat verd. in gezelschap van nog een man in 1920 op zijn kantoor was geweest. De contracten waren niet in orde geweest en ze waren weggegaan. Het was getuige op gevallen, dat in het arbeidscontract zoo'n hoog salaris aan verd. was toegekend. Ook was hij zenuwachtig geweest. Getuige wist niet, wie de tweede man was. Verd. ontkende, dat hij in gezelschap van iemand anders op het registratiekantoor was geweest. Een college bevestigde de verklaringen van den commies. Hij had den indruk gekregen dat verd. in gezelschap was van een advocaat althans van een intellectueel. VRIJDAG 23 OCT. 1936 Een vroegere pachter van mevr. van W. ver klaarde op zekeren dag in 1933 nadat hij van tevoren een gesprek met mr. Venhuizen had gehad door mr. V. op diens kantoor ontboden te zijn. De advocaat had hem ge vraagd verklaringen af te leggen over uitin gen van mevr. van W. Getuige had er niet veel zin in, omdat hij vreesde ongenoegen te krijgen. Hij liet zich echter bepraten om voor notaris Wildschut verklaringen af te leggen, waarna een acte werd opgemaakt. Aan ge tuige was gezegd, dat slechts de procureur- generaal van den inhoud kennis zou nemen. Hij verklaarde in die acte o.a. dat mevrouw van W. hem gezegd had, dat later, na haar dood, verd. B. haar bezittingen zou erven. Voorts had hij verklaard, dat mevr. van W. niet veel van notaris v. d. Heiden moest heb- ben. Ter zitting geeft deze pachter een heel an dere lezing van het geval. Mevrouw van W. had wel over verd. B. als erfgenaam gesproken, maar dat was duidelijk een grapje. Een Haarlemsch advocaat verklaarde van een familielid van mevr. van W. te hebben vernomen, dat de familie vreesde, dat de er fenis deels naar de diaconie, deels naar „een verren neef" (verd. B.) zou gaan. De candidaat van notaris Wildschut, die bij de totstandkoming van de verklaring van den pachter aanwezig is geweest, legde daar over verklaringen af. De notaris stelde de vragen. President: Dat kan met. De notaris wist toch niet waar het om ging, dat wist mr. Venhuizen. Getuige: Er was eerst een „voorbereidend verhoor van den pachter waarbij de notaris nog niet aanwezig was. Ik heb toen die ver klaring opgeteekend. Mr. Ten Bokkel: „Heeft de pachter met uit eisen beweging verklaard? Pres.: Er zullen wel vragen zijn gesteld. De pachter bevestigde dit: mr. Venhuizen heeft de vragen gesteld. De cand. notaris zegt, dat de verklaringen door den pachter zelfstandig zijn afgelegd. Onderzoek geest vermogens. De president stelde voor het verhoor hier te schorsen, doch de procureur-generaal Dr. D. Reilingh, verzocht een onderzoek naaJ de geestvermogens van verd. te doen instellen. Ook verzocht het O.M. een hevel tot ge- vangenneming tegen verd. voor deze zaak. Het Hof ging in raadkamer, na heropening deelde de president mede, dat het Hof ter men vond, om een onderzoek naar de geest vermogens van verd. te doen instellen. Het onderzoek werd voor onbepaalden tijd geschorst en de stukken werden m handen van den rechter-commissaris gesteld. Voorts gelastte het Hof de gevangenne ming van verd. met het oog op mogelijke sa menspraak met getuigen. De loting. Woensdagavond heeft de loting plaats ge had voor het tournooi om het kampioen van Haarlem. Deze had het volgende resul- taat: 1. De Kennemers—H. F. C. 2. StormvogelsKinheim 3. R. C. H—E. D. O. 4. Haarlemwinnaar De Kennemers-HFC. 5. BloemendaalV. S. V. 6. Winnaar5—Winnaar 4 7. Winnaar 3—Winnaar 2 8. Finale. De derde klas club Kinheim speelt mee, omdat zij de titelhoudster is. D.F.C.STORMVOGELS. Het Stormvogels-team is als volgt samen gesteld: Hollenberg, Haak Sr.. Haak Jr., Bravenboer, Wey, Tol, Bloemink, Schildwacht, Schoorl, Fijen, Prins. Mocht Fijen niet van de partij z«n, dan speelt Woudenberg midvoor en Schoorl links binnen. Kennemerland bleef op den goeden weg doorgaan en won wederom. Thans moest WIJ I de eer aan de goed spelende oianje hemden laten; de IJmuidenaren verloren met niet minder dan 52. VGS, dat tot dusverre nog' geen enkel punt bemachtigd had, weerde zich in den uitwedstrijd tegen Tweede Jeugd uitstekend. De thuisclub werd met 4—z ver slagen. Dit resultaat zal den Velsenaren den noodigen moed geven voor de komende wed strijden. Telefonia viel geducht tegen na de goede wedstrijden der laatste weken. Van WIJ 2 werd met 83 verloren, In de tweede afdeeling gaat de strijd om de bovenste plaats tusschen JOHEZ, Kenne merland 3 en ZSV. De strijd tusschen laatst genoemde teams bleef onbeslist. Van veel belang is de uitslag van de ontmoetingen, die JOHEZ tegen deze elftallen moet spelen. Het programma voor morgen ziet er als volgt uit: A Telefonia—SIZO, 3 uur, B. Serphos VJB—WIJ, 2.30 uur, Chr. Klerk. VGS—Kennemerland, 2.30 uur. J. v. d. Wereld. WIJ 2Tw. Jeugd, 2.30 u„ A. Wildschut B WRAKennemerland 2, 2.30 uur, G. H. Hesselink Jr. SIZO 2—ZSV, 2.30 uur, H. Sondorp Jr. Kennemerland 3WB, 2.30 uur, M. J. van Toorenburg. VEW—Johez, 2.30 uur, L. van de Ven. C Johez 2—WIJ 3, 2.30 uur, A. Zomer Jr. Kennemerland 4VEW 3, 2.30 uur, A. Burgerhout ZSV 2VEW 2, 3 u„ P. F. W. Schildwacht Telefonia krijgt het enthousiast spelende SIZO op bezoek. Willen Van Hoven c.s. niet onderaan komen, dan zal deze ontmoeting tegen de Hillegommers gewonnen moeten worden. Dat is een zware opgave voor de te- lefoonmenschen. V. J. B. zal vermoedelijk tegen het eerste elftal van WIJ geen overwinning weten te behalen; zelfs een gelijk spel lijkt ons uitge sloten. In Van Gelder's Sportpark speelt VGS te gen Kennemerland. De Haarlemmers zijn dit seizoen ongenaakbaar, doch zij zullen tegen VGS, dat Zaterdag j.l. tegen Tweede Jeugd een fraai succes boekte, op hun tellen moeten passen om geen punt te verspelen. Dat be looft een aardige wedstrijd te worden. WIJ 2 doet dit seizoen goed werk. Tot dusver werd slechts één ontmoeting verlo ren. Wij vermoeden, dat Tweede Jeugd de eer aan de gastheeren zal moeten laten, A

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 7