Onrustige Zondag te Brussel. Thijs IJs krijgt een huisgenoot Petroleumvelden langs onze Oostgrens? Tot ernstige incidenten kwam het echter niet Léon Degrelle gearresteerd, doch later weer vrijgelaten. Fraitulkriilk Blum kondtc* nieuwe wetten aan. Duitsch-Italiaansche sym pathiebetuiging voor Franco. Gouverneur van Hopeh vermoord. Amerika. Engelsche proefverkiezing gunstig voor Roosevelt. Tandheelkund. Inrichting voor den Middenstand Rijksstraatweg 25, H.-N. Greiser zou aftreden na vertrek van Lester. Catastrofale treinbotsing in China. De olijftak boven de bajonetten. Mussolini spreekt te Bologna. De witste tanden, Olieboringen op groote schaal in het Munsterland, ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. DRAISIHA-vanVALKENBURG 'Sr: C A .1 LEVER! PROGRAMMA MAANDAG 26 OCTOBER 193<? Er heerschte Zondagmorgen een ietwat op gewonden stemming in de Belgische hoofd stad. Politieagenten en gendarmes stonden op alle kruispunten opgesteld en voornamelijk in de Karthuizerstraat waar het hoofdkwar tier der Rexisten gevestigd is, die de laatste maatregelen voor de betooging troffen. Léon Degrelle. Later op den middag werd het drukker op de boulevards tusschen de beurs en Place De- brouckère. De Rexisten stonden langs den weg en floten en riepen hun leuzen. Hun tegenstanders deden hetzelfde en de politie verbood te blijven staan. Bereden gendarmen dreven hun rijdieren tot op het trottoir. De Rexisten gingen uiteen, doch later kwamen zij weer samen. Dit ging zoo eenige maler door en tenslotte ontstond hierdoor een ner- veuse stemming. Omstreeks vier uur mengden zich politieke tegenstanders onder de Rexisten en de ge balde vuist werd opgestoken tegen de ge strekte hand. Op de kreet: ,,Rex zal over winnen", werd geantwoord: Fascisten naar Berlijn". Er deden zich eenige vechtpar tijen voor, doch tot ernstige Incidenten kwam het niet. Het défilé van de oudstrijders verliep ge heel zonder incidenten. Velen maakten van <pt défilé gebruik om hun aanhankelijkheid aan den vorst te betuigen. De Rexisten trokken na de ontbinding van den stoet over de boulevards naar het cen trum der stad. onder het roepen van den kreet: ,,Rex zal overwinnen". Socialisten en communisten hielden tegenbetoogingen en riepen hun leuzen, doch het kwam niet tot handtastelijkheden. De Rexisten waren niet in bijzonder groot aantal, men schatte het op eenige duizen den. Op de Place Saint Gudule verscheen de leider Léon Degrelle voor een ven ster en sprak zijn aanhangers toe. Bij het verlaten van dit huis werd hij gearresteerd. Hij werd naar het hoofdbureau van politie gebracht. Na zijn arrestatie had een betooging plaats bij de beurs. De politie dreef de betoogers uiteer en arresteerde een veertigtal perso nen. Ook de leider van de Rexisten in den senaat graaf Degrunne en de Rexistische afgevaardigden Knaepen, Sindic en Leruite, werden gearres teerd, de eerste twee omdat zij wei gerden gevolg te geven aan het bevel om door te loopen. Hoe Degrelle gearresteerd werd. Voor zijn arrestatie op de Place Saint Gu dule, sprak Léon Degrelle slechts enkele woorden. Hij spoorde aan tot kalmte, deed een aanval op de regeering en sloot zijn rede met den uitroep „Leve den Koning". Hij moest, zoo vertelt Reuter haastig zijn rede beëindigen, want de politie begon reeds het plein te ontruimen. Politiemannen wachtten Degrelle op, toen hij het huis ver liet, dat hem tot spreekgestoelte had ge diend, en met een glimlach op de lippen liet hij zich wegvoeren. Reeds een half uur was het onrustig ge- wees op het plein door jonge Rexleden, die uit de kerk kwamen. Tenslotte werd het plein door de politie en bereden gendarmen schoongeveegd. In het geheel werden omstreeks 250 ar restaties verricht, doch slechts twee, daar van werden gehandhaafd. Ook Degrelle werd later op vrije voeten gesteld. Er is slechts een gewonde, een socialistisch arbeider, die tij dens de eenige tamelijk ernstige botsing, waartoe het tusschen betoogers en tegen- betoogers is gekomen, door een revolverschot werd getroffen. Eenige politie-beambten liepen stokslagen op, terwijl eenige betoogers tikken met den gummiknuppel kregen. Om tien uur des avonds was het rustig op de boulevards in de binnenstad. De orde dienst hield zich toen veel meer op den achtergrond. In de buurt van het hoofdkwartier der Rexisten was het nog eenigszins rumoerig. De Fransche minister-president Léon Blum heeft te Narbonne een rede gehouden, waar in hij o.a. zeide, dat de datum van het begin van de zitting van het parlement Dinsdag in een ministerraad zal worden vastgesteld. De regeering wil een aantal wetsontwerpen indienen, waardoor het minder moeilijk wordt plaatselijke begrootingen te regelen. Het cre- diet van drie milliard franc van de Banque de France maakt het mogelijk de renten van zekere hypothecaire leeningen te verlagen en de gemeenten te steunen, die groote leenin gen moesten sluiten om openbare werken uit te voeren. Verder is de regeering voornemens een wet op de pers voor te stellen waarin aan particulieren mogelijk wordt gemaakt zich te verdedigen tegen smaad. Ook moet deze wet de overheid mogelijk maken de machten na te gaan, welker doel is invloed uit te oefenen op de openbare mee ning, opdat men weet vanwaar zij hun mid delen krijgen. De mogelijkheid wordt geopend hen te laten bewijzen, dat zij onafhanke lijk zijn. Vervolgens zullen voorstellen van wet wor den ingediend inzake nationale verzekering tegen rampen in de landbouw, werkloosheid verzekering en ouderdomspensioen. De weken diedaarop volgen, zullen vrijwel geheel gewijd zijn aan de begrooting 1937, deze moet voor het einde van het jaar zijn aangenomen. De meest sombere geruchten doen de ronde- om trent deze begrooting; een zoo eerlijk mi nister als Vincent Auriol aldus Blum zal evenwel niet spelen met cijfers of kunst matige berekeningen. De begrooting zal eer lijk zijn. Reuter meldt uit Munchen: Zondagmorgen heeft de Italiaansche minister van buiten- landsche zaken, graaf Ciano e.en communi qué voorgelezen in een vergadering van de pers. Hierin zeide hij o m. dat hij een hartelijk onderhoud heeft gehad met den Fuehrer te Berchtesgaden en met Von Neurath te Ber lijn over den algemeenen politieken toestand. Hieruit bleek dat beide landen een anti communistische actie zullen ontplooien ten gunste van den vrede. Ook werd gesproken over de onderhande lingen tot vervangen van het Locarno-pact. Beide landen verlangen een garantie-pact voor West-Europa. Verder werd de Volkenbond besproken. In zake de Donaulanden zullen beide landen de tot nu toe gevoerde politiek voortzetten in vriendschappelij ke sa menwerking. Ten aanzien van de Spaansche kwestie werd overeengekomen, dat de regeering van generaal Franco door den vasten wil van het Spaan- sche volk wordt gesteund. Waar deze regeering heerscht wist zij de orde te herstellen, terwijl daarvoor de anarchie woedde. Beide landen ver langen, dat Spanje zoo spoedig mo- v -• plaats in de rij der volkeren inneemt. Italië en Duitschland willen samenwerken voor de civilisatie van Europa en de cultu- reele betrekkingen tusschen beide landen zul len worden uitgebreid. Ciano is te Munchen met buitengewoon vertoon ontvangen. 300 man SS defileerden er voor hem, terwijl het Odeon-plein feeste lijk was verlicht. Manschappen der SA fun geerden als fakkeldragers. Zondag is Ciano weer naar Rome ver trokken. Generaal Yang Yung tai, de gouverneur van Hopeh, is Zaterdagmiddag te Hankou vermoord. Het slachtoffer had zich kort geleden aan gesloten bij maarschalk Tsjang Kai Sjek. Hij werd aldus meldt Reuter door vier ko gels getroffen en overleed korten tijd later in het ziekenhuis. De moordenaar, een 20-jarige Chinees, werd gearresteerd tezamen met twee andere Chi- neezen. Uit Washingotn, 25 October: De eerste van Engelsche zijde georganiseerde proefverkie zing bij presidentsverkiezingen in de Ver. Staten heeft tot resultaat gehad, dat president Roosevelt in 32 van de 48 staten een meerder heid heeft boven zijn tegencandidaat Lan- don. Deze verkiezing is uitgevoerd door de verschillende Amerikaansche corresponden ten van Reuter en geeft aan, dat de staten, (tegenover het oude raadhuis). MINIMUM-TARIEF Geheel gebit met inb. van trekken 35.met garantie. Spreekuren alle werkdagen v. 9-4 u Avondspreekuren Maandags, Dins dags en Donderdags van 7-9 uur (Adv. Ingez. Medj waar Roosevelt een meerderheid kan ver wachten, hem 314 stemmen verzekeren in het electqrale college, terwijl hij er slechts 266 noodig zal hebben om gekozen te worden. Landon zal slechts over 217 stemmen be schikken. Te Warschau verluidt, dat senaatspresident Greiser zal aftreden na het vertrek van den hooge commissaris van den Volkenbond, Lester, die begin Januari zijn post zal ver laten. Als compensatie zou de Volkenbond de functie van hooge commissaris vacant laten en het Polen gegeven mandaat verlengen. Zestig slachtoffers. Uit Sjanghai, 25 Oct.: Op een helling van den spoorweg tusschen Kanton en Hankou zijn Donderdag j.l. twee treinen tegen elkaar gebotst. Hierbij zijn een zestigtal personen omgekomen, waarvan 53 soldaten. Het ongeluk had Donderdag jl. plaats nabij Teng Tsjia Tang in Zuid-Hoenan, doch eerst nu werd het ongeluk bekend. indien IJ poetst met wat goeds, dus met Tubp 60 pn 40 ct. n-o« 20 ct. IVOROL (Adv. Ingez. Med.) „De coalitie van Genève." Mussolini heeft te Bologna voor een gewel dige menigte een toespraak gehouden, waar in hij een overzicht gaf van de historische gebeurtenissen gedurende de laatste tien ja ren. Hij constateerde, dat het fascistisch re gime in deze periode grootsche problemen heeft opgelost. De duce zeide o.m.: Wij hebben in zeven maanden tijds met vijf veldslagen een keizerrijk verworven. Wij hebben het niet alleen strijdende op de vijandelijke legers, die de verraders van de Europeesche beschaving van kader hadden voor zien en gewapend, veroverd, maar te genover een geheele coalitie, welke haar hoofdkwartier had opgeslagen aan het Meer van Genève. Terwijl ik tot u spreek, zijn onze colonnes bezig op te rukken in de zeer vruchtbare ge bieden der groote meren in het hartje van Afrika. Een andere colonne rukt naar het westen op om te t rachten de fantastische regeering van Gore op te sporen. Wanneer deze gebieden, welke zes maal zoo groot zijn als het moederland gepacifeerd zullen zijn, zal er plaats zijn voor allen. Op dit oogenblik, nu de Europeesche horizon on zeker is en in wanorde, biedt Italië, aldus Mussolini, het bewonderenswaardige beeld van discipline. De duce zeide aan het einde van zijn rede, dat hij den olijftak opheft „boven het bosch van 8 millioen ba jonetten" en hij besloot: de geest, welke achter de bajonetten en de kanonnen staat is de geest, die heiligheid en heroisme geeft en de geest, welke ons overwinning en roem zal brengen. Thijs en Sim besluiten dus op onderzoek uit te gaan om te zien, wat er zich achter de deuropening bevindt. Voorzichtig sluipt het tweetal voorwaarts, erg nieuwsgierig of ze werkelijk nog een ontdekking zullen doen. De ruimte, waar ze nu komen, geeft weinig bijzonders te zien. Bovendien is het hier erg donker, zoodat ze erg voorzichtig op hun speurtocht te werk moeten gaan. Ineens hoort Sim in zijn nabij heid een hevig geraas, gevolgd door een gil. Sim begrijpt niet dadelijk, wat er aan de hand is, maar weet alleen, dat Thijs iets overkomen moet zijn. Nu, dat was dan ook het geval! De arme Thijs had in het duister op de tanden van een hark getrapt en had de stok nu heel onzacht tegen het gezicht gekregen! (Van onzen specialen verslaggever). Duitschland streeft naar onafhankelijkheid van buitenlandsche grondstoffen. Hitier heeft een vierjarenplan opgesteld en de benoeming van Goering tot dictator van dit vierjarenplan bewijst wel, dat men ernst wil maken met de doorvoering ervan en dat niets ongedaan zal worden gelaten om de moeilijkheden, die bij de doorvoering worden ondervonden, te over winnen. Tot dit Vierjarenplan behoort ook de vrij making van het Derde Rijk van buitenland sche benzine en petroleum. Voor een modern bewapenden staat zijn deze beide grondstoffen onmisbaar, in vredestijd, maar nog veel meer in tijd van oorlog. Een staat zonder benzine en petroleum zou, ingeval zich een gewapend conflict voordeed, reeds bij voorbaat verloren spel spelen tegenover een staat, die wel over deze grondstoffen beschikt. Van daar dan ook, dat Italië tijdens het conflict met Abessynië voor geen enkele sanctie zoo bevreesd was, als juist voor een stopzetten van den petro- leumaanvoer. Als het Abessynisch conflict van langen duur zou zijn geweest, zou bezine- gebrek fnuikend zijn geweest voor de Italiaan sche operaties. Vandaar het belang, dat Duitschland hecht aan onafhankelijkheid van buitenlandsche petroleum en benzine. In dit verband is van belang, dat Hitier kort achter elkaar tweemaal verklaard heeft, dat binnen enkele jaren deze onafhankelijkheid bereikt zal zijn. In zeer breeden kring heeft deze verklaring de aandacht getrokken en on willekeurig heeft men zich in het buitenland afgevraagd, op welke wijze men in Berlijn meende, zoover te kunnen komen. Twee wegen staan daartoe open. In de eerste plaats kan Duitschland zich toeleggen op de vervaardi ging van synthetische benzine uit steenkool en bruinkool, zooals reeds op groote schaal geschiedde door de Leuna fabrieken. In de tweede plaats kan Duitschland pogen de pe- troleumwinning uit eigen bodem op te voeren. Het blijkt thans, dat beide wegen worden ingeslagen. De productie van synthetische benzine, mo gelijk door den onuitputtelijken voorraad steenkool en bruinkool, zal met kracht ter hand worden genomen. Naast de Leuna fabrieken worden vier of vijf nieuwe fabrieken gebouwd stuk voor stuk van nog grootere capaciteit, dan de Leunafabrieken zelf en daarmede hoopt men speciaal de behoefte aan benzine te kunnen ontdekken. Behalve benzine heeft men echter ook zware olie noodig en deze hoopt men onafhankelijk van het buitenland te kunnen verkrijgen door middel van de winning van petroleum uit eigen bodem. Gezien het feit, dat zich, zooals bekend mag worden geacht, ook in Twente en den Gelder - schen Achterhoek petroleum in den bodem bevindt, is voor ons land niet zonder beteeke nis, dat er in de onmiddellijke nabijheid van onze grens in het Munsterland, een groot' scheepsche poging wordt gedaan om aardolie aan te boren. Op tal van plaatsen zijn boor torens verrezen. Een toevallig toerist bespeurt daar weinig van, maar als men er eenmaal een gevonden heeft, ontdekt men er spoedig meer. Zoo bevindt zich een boring in Bent- heim, een tegenover Oldenzaal op nauwelijks 10 K.M. van onze grens gelegen stadje, een tweede vlak bij het tegenover Enschedé ge legen grensplaatsje Gronau, een derde tus schen Ahaus en Stadtlohn, eveneens dicht bij de grens gelegen, een vierde bij Ochtrup. ongeveer 25 K.M. van de grens, terwijl zich bij Asscheberg, een gehucht tusschen de West- faalsche hoofdstad Munster en de industrie stad Dortmund, op een betrekkelijk klein ge bied zelfs vier boringen vlak bij elkaar bevin den. Dat zijn de boringen, die wij op een tocht door het Munsterland ontdekten en er zullen er ongetwijfeld nog meer zijn. Een volledige opgave verstrekken is echter niet mogelijk daar de Duitschers met betrekking tot deze olieboringen een groote mate van geheimzin nigheid in acht nemen en het publiceeren van berichten in de bladen, of het verstrekken van mededeelingen aan journalisten van hooger hand ten strengste verboden is. Aan de meeste boringen is te zien, dat ze pas begonnen zijn. Ze bieden een tamelijk troosteloozen aanblik. Op een plek in een bosch, waar tevoren met zorg alle boomen gekapt zijn, in een open weiland, midden tusschen akkers hier en daar, staan een paar plaatijzeren loodsen. In het midden van het boorterrein is een boortoren opgericht van circa 50 M. hoogte. Er is ge zorgd voor electrisehe drijfkracht en voor voldoende watervoorziening- En onophoudelijk wordt er geboord soms dag en nacht. De vraag is nu maar, of men met deze bo ringen succes zal hebben. Tot nu toe zijn de resultaten, voorzoover ons bekend is, weinig bemoedigend. Men heeft bij Asscheberg een diepte bereikt van ruim 1500 M. en tot nu toe enkel sporen van olie gevonden. Gassen ste gen uit het boorgat op en deze gassen bevat ten een hoog benzinegehalte. Tot de olie-ader is men echter tot nu toe niet kunnen door dringen. Bij Ochtrup heeft men een nog grootere diepte bereikt en hier hebben wateraderen herhaaldelijk ernstige moeilijkheden opgele verd. Toch vond men ook hier oliesporen en de boringen worden dan ook voortgezet. Zeer veel hoop heeft men ten opzichte van de bo ring bij Bentheim. Daar wordt asphalt in den bodem gevonden en de aanwezigheid van as phalt wordt door geologen steeds beschouwd als een bewijs dat er ook petroleum te vinden moet zijn. De aanwezigheid van asphalt is echter hier niet het eenige bewijs. In het Bentheimer Wald wordt n.l. een steensoort ge vonden, die in sterke mate petroleumhoudend is. Het percentage wisselt tusschen de 3 en 7 procent en als men dezen steen bij een vlam houdt, begint hij te branden. Reeds jaren geleden, omstreeks 1860, heeft men een poging gedaan om petroleum uit de ze steensoort te distilleeren. Men slaagde daar in en won uit honderd centenaars steen vijf vaten olie. Deze productiemethode was echter te kostbaar en men heeft haar daarom niet doorgezet. De grootste kans van slagen acht men ech ter, naar ons van deskundige zijde werd me degedeeld, aanwezig bij Asscheberg en Hamm in Westfalen, waar de aardgassen hier en daar zonder dat boringen zijn verricht, uit den grond stroomen en dus vermoedelijk rij ke aders aanwezig zijn. Ook daar is het even wel tot nu toe bij oliesporen gebleven. Men heeft echter opdracht om verder te boren van belang is in dit verband dat de boringen Rijksboringen zijn en zoover wij konden na gaan voor een groot deel met rijkskapitaal worden uitgevoerd en dus boort men verder. Ais we succes hebben, zal dat vermoedelijk zijn bij Asscheberg of in de strook Benrheim- Ochtrup, zoo verzekerde men ons bij navraag. Maar men hield zich vast aan dit vermoeden, er op wijzend dat het evengoed mogelijk is, dat een ander meer geluk heeft en bij Ahaus of Gronau op een olieader stuit, waar men eerst sedert kort aan het boren is. Of dit uitblijven van succes dan niet ontmoedigend was, vroegen we. Het antwoord luidde ontken nend. De geologen wijzen op teekenen van aan wezigheid van petroleum en op het feit, dat de bodemformatie in Munsterland op vele plaat sen sterke overeenkomst vertoont met die van de bekende petroleumgebieden in Pennsylva- nië, Indië en Roemenië. Desondanks rekent men er op, dat de moeilijkheden, die overwon nen moeten worden voor men succes zal heb ben, vele zijn. Maar ook daarvoor heeft men troost: Zooals bekend bevindt zich bij Nien- hagen, aan den Zuidrand van Luneburgerhei- de, een aantal oliebronnen, die in volle exploi tatie zijn. Exploitatie is hier in alle opzichten loonend en de productie neemt nog voortdurend toe. Welnu: in Nienhagen heeft enen niet minder dan 40 jaar lang moeten boren, eer men op de goede plaatsen was aangeland. Reeds om streeks 1880 begon men daar, pas in 1922 werd de eerst bruikbare petroleum gewonnen Men weet dus, dat men bij de nieuwe bo ringen geduld zal moeten oefenen. En men oefent geduld. De te Nienhagen gewonnen pe troleum is gebleken vooral als zware olie voor motoren e.d. zeer bruikbaar te zijn en ver wacht mag dus worden, dat ook de eventueel vlak bij de Nederlandsche grens aangeboorde olie dit zal zijn. Juist daarom acht men het opvoeren van de oliewinning uit eigen bodem van groot belang. De synthetische benzine voorziet in de behoefte aan brandstof voor de lichtere motoren, de auto e.d. Als aanvulling, als brandstof voor zware motoren, komt dan de petroleum, tot zware olie verwerkt, in aan merking. Op deze wijze hoopt men een inder daad volledige onafhankelijkheid van buiten landsche benzine en petroleum te kunnen be reiken. Zooals gezegd worden de boringen verricht in de onmiddellijke nabijheid van de Neder - iandsche grens. Ten onzent worden nog geen boringen verricht, hoewel bekend is, dat zich ook in Twente en den Gelderschen Achter hoek olie bevindt. Wel is deze kwestie den laatsten tijd bij herhaling onder de aandacht van de Regeering gebracht, onder meer door het Economisch Technologisch Instituut voor Overijssel, dat boringen wenschte te verrich ten. Op dit verzoek is door d'e Regeering af wijzend beschikt met de motiveering dat door de Bataafsche Petroleum Maatschappij reeds een uitgebreid bodemonderzoek wordt inge steld. Wellicht geeft men er de voorkeur aan af te wachten, welke resultaten onze Ooster buren zullen bereiken, alvorens men overgaat tot het doen van langdurige en kostbare bo ringen, die pas als loonende aders worden aan geboord tot werkverruiming zullen leiden. L -^ACHT VAN SMAAK - PRÜS 70 ct -j (Adv. Ingez. Med.) DINSDAG 27 OCTOBER 1936. HILVERSUM I. 1875 M. KRO-uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gram.pl. 11.3012.00 Godsd. halfuur. 2.15 KRO-Melodisten en Gram.pi. 2.Vrouwenuur. 3.004.00 Mode cursus. 4.05 KRO-orkest en Gram.pl. 5.15 Gram.pl. 5.30 Viool en piano. 5.45 Felicitatie- bezoek. 6.Gram.pl. 6.15 Viool en piano. 6.30 Gram.pl. 6.40 Esperanto-cursus. 7.Berich ten. 7.15 „Wat deze tijd leert", causerie. 7.35 Sportpraatje. 8.— Berichten A. N. P. Mede deelingen. 8.10 Gram.pl. 8.30 De Missie-Ver keersmiddelenactie. 8.45 KRO-Symphonie- concert en tenor. 9.30 Gram.pl. 9.40 Tenor en piano. 9.50 Gram.pl. 10.KRO-Symphonie- orkest. 10.30 Berichten ANP. 10.35 Gram.pl. 10.45 Paul Godwin's orkest. 11.3012.00 Gram. platen. HILVERSUM II, 301 M. AVRO-uitzending 11.00 en 6.30 RVU. 8.Orgelspel. 8.30 Gram.pl. 10.Morgen wijding Gram.pl. 10.30 Ensemble J. Cantor. 11.RVU. „De traditie in het huisgezin". 11,30 Vervolg concert. 12.15 Omroeporkest en Gram.pl. 1.40 Gram.pl. 2.Omroeporkest en soliste. 3.Kniples. 4.Zang en piano. 4.30 Kinderkoorzang. 5.— Kinderuurtje. 5.30 Het Avro-Aeolian-orkest. 6.20 „Onvatbaarmaking tegen diphtherie". 6.30 RVU. Psychologische causerie. 7.Voor de kinderen. 7.05 Kinder koorconcert. 7.30 Engelsche les. 8.Berichten ANP. Mededeelingen. 8.10 Gram.pl. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.Dansmuziek. 11. Berichten ANP. 11.1012.Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.2011.50 Gram.pl. 12.10 Het Birmingham Theatre Royal Orchestra. 12.50 Het Bonny- bridge en District Orkest en zang. 1.502.20 Jack Wilson's Versatile Five. 4.20 Causerie over werkloosheidsverzekering. 4.40 Het Forum Theater-orkest. 5.05 Gram.pl. 5.35 Het Cedric Sharpe Sextet en zang. 6.20 Berichten. 6.45 BBC-Variété-orkest. 7.25 Pianorecital. 7.50 Causerie „The Landlord". 8.20 BBC-orkest. 9.20 Berichten. 9.40 Biologische causerie. 10.— Radiotooneel. 10.40 BBC-Theater-orkest en zang. 11.3512.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert. 2.55 en 4.20 Gram.pl. 5.50 Orkestconcert. 8.35 Operette-uitzending. 11.5012.35 Pascal- orkest. KEULEN, 456 M. 5.50 en 11.20 Orkestconcert. 12.35 Leipz. Symphonie-orkest, waldhoorn-kwartet en so listen. 1.35 Gevar. concert. 3.50 Pianorecital 4.50 Gram.pl. 6.20 Omroepkleinorkest. 7.30 Dansmuziek. 8.209.20 Gevar progr. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Grampl. 12.50 Omroeporkest. 1.30 Klein-orkest. 1.50—2.20 Gram.pl. 5.50 Klein- orkest 6.50 en 7.20 Gram.pl. 8.20 Omroepor kest en radiotooneel. 10.3011.20 Gram.pl. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Klein-orkest. 1.30 Om roeporkest 1.50—2.20 Gram.pl, 5.20 Viool recital. 6.35 Cembalomuziek. 6.50 Kleinorkest 8.20 Opera-uitzending. 10.30—11.15 Gram.- platen. OEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Dansmuziek en kwartetconcert. 9.20 Berichten. 9.50 Trio-concert. 10.05 Weerbe richt. 10.2011.20 Gram.pl.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 2