IndiscHe pensioenen herberekend. Onze druiven. BEVERWIJK Groot aantal leerlingen vöör de Centrale School. SANTPOORT CASTRICUM HEEMSKERK DINSDA G 27 O C T. 1936 VOETBAL. HaarlemAjax. Korting van ongeveer 20 procent. Ook na devaluatie normalisatie noodig geacht. NederlandNoorwegen. ZWEMMEN. Uitbreiding van personeel. Aan de openbare lagere school no. 4, de centrale school voor het zevende en achtste leerjaar is naast het hoofd der school één onderwijzer werkzaam. Bij den aanvang van het nieuwe schooljaar in Augustus j.l. is evenwei een zoodanig aantal leerlingen inge schreven, dat de school voor uitbreiding van het aantal leerkrachten in aanmerikng kan komen. In verband met de wettelijke bepa lingen kan eerst met ingang van 1 Januari 1938 aanspraak worden gemaakt op de rijks vergoeding voor het salaris van den aan te stellen leerkracht. B. en W. hebben zich daarom tot den Minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen gewend met het ver zoek deze vergoeding reeds thans met ont heffing van de bedoelde wetsbepaling beschik baar te willen stellen. Op dit verzoek hebben B. en W. een gunstige beschikking ontvan gen. Wegens uitbreiding van het aantal leer krachten kan thans tot benoeming worden overgegaan. Na overleg met den Inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Alk maar, hebben B. en W. voor deze voordracht de volgende voordracht opugemaakt: 1. Mej. P." A. Visser, op wachtgeld gesteld onderwijzeres aan de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs te Schagen, sinds September j.l. reeds tijdelijk in de te vervullen betrekking werkzaam. 2. Mej. F. A. Melchior onderwijzeres aan de openbare lagere school te Hem. EEN PLANAVOND VOOR DE JEUGD. De plaatselijke afdeelingen van de A.J.C. en van den N.A.S.B. zullen gezamenlijk een zoogenaamden Plan-Jeugdavond organisee- ren, die op Zaterdag 28 November in het ge bouw ,,Odeon" wordt gehouden. Opgevoerd zullen worden het Planspel van M. W. Vos en leekenspelen met zang. VERSTREKKING VAN BRANDSTOFFEN- TOESLAG. Met ingang van 1 November zal aan on dersteunde werkloozen wederom een toeslag voor den aankoop van brandstoffen worden uitgekeerd. In tegenstelling met vorige jaren zal thans geen brandstoffenbon worden ver strekt. De georganiseerde werkloozen zullen bij hun steun een gulden voor brandstoffen ontvangen, zooals vorig jaar ook in de voor malige gemeente Wijk aan Zee en Düin ge schiedde ONDERWIJSOVEREENKOMSTEN. Ingevolge raadsbesluit van 24 Augustus 1934 werden B. en W. van Beverwijk gemach tigd regelingen te treffen ten aanzien van de toelating van leerlingen uit de toenma lige gemeente op elders gevestigde inrichtin gen voor Middelbaar of voorbereidend Hoo- ger Onderwijs. In de voormalige gemeente Wijk aan Zee en Duin bestonden dergelijke regelingen niet. Aangezien de krachtens voormeld raads besluit geldende regelingen in alle opzichten goed hebben voldaan komt het B. en W. raadzaam voor deze ook voor de huidige ge meente te handhaven. In verband hiermede stellen B. en W. den Raad voor: amachtiging te verleenen aan B. en W. tot het sluiten van overeenkomsten, zoo noo dig ingaande 1 September 1936, met de be sturen van elders gevestigde bijzondere in richtingen voor Middelbaar- of Voorberei dend Hooger Onderwijs omtrent de toelating van leerlingen uit deze gemeente op bedoel de onderwijsinrichtingen, tegen een vergoe ding in het schoolgeld der ouders van gemid deld f 100 per jaar en per leerling. b. machtiging te verleenen aan B. en W. tot het verleenen van een vergoeding van maximaal f 100 per jaar, zoo noodig ingaan de 1 September 1936 in de door ouders of verzorgers te betalen extra kosten, verschul digd aan elders gevestigde openbare of bij zondere inrichtingen voor Middelbaar- of Voorbereidend Hooger Onderwijs met welker besturen geen overeenkomsten bedoeld onder a gesloten zijn. PROPAGANDAVERGADERING V. C. J. B. In de Doopsgezinde kerk aan de Meer straat zal op Donderdag 29 October de Vrij zinnig-Christelijk Jongeren Bond een propa- gandavergadering houden. Een lid van het hoofdbestuur zal spreken over het doel en streven van den V.C.J.B. Verder wordt een Bondsfilm vertoond en een bont programma uitgevoerd. JAARVERGADERING VAN DEN CHRIS- TELIJKEN WERKMANSBOND. Het Christelijk Werkliedenverbond „Patri monium" zal op Woensdag 4 November zijn jaarvergadering houden in het Ned. Herv. Ver- eenigingsgebouw. De agenda vermeldt o.m. de jaarverslagen van secretaris en penning meester. De heer Koger zal in deze bijeenkomst een inleiding houden over het onderwerp „De zegen van den arbeid en de ontaarding door de zonde". VASTSTELLING VAN VERORDENINGEN. .In verband met de samenvoeging der ge meenten is het noodzakelijk de bestaande verordeningen, bepalende de wijze van afkon diging der verordeningen, tegen wier over treding straf is bedeigd, in te trekken en door een nieuwe verordening te vervangen. Aangezien de verordening der vroegere ge meente Beverwijk in overeenstemming is met de eischen der praktijk, meenen B. en W., dat kan worden volstaan met een vaststelling op nieuw van deze verordening. Zij stellen den Raad voor in dien zin een besluit te nemen. INSTITUUT VOOR ARBEIDERSONTWIKKELING. De lezing van den heer D. A. van Eek voor de leden van het Instituut voor Arbeiders ontwikkeling, die oorspronkelijk op 3 Novem ber was vastgesteld, zal nu op Dinsdag 10 November in het lokaal van den Beverwijk- schen Bestuurdersbond worden gehouden. De heer D. A. van Eek spreekt dien avond over het onderwerp „Het Socialisme en de persoonlijke levenshouding". DE HARMONIEKAPEL VIERT FEEST. De leden van de Beverwijksche Harmonie kapel, die in den regel moeten musiceeren. wanneer de burgerij feest viert, zullen na het drukke zomreseizoen ook eens aan ont spanning gaan denken. Op Zaterdag 14 No vember zal in gebouw de Harmonie in de Groenelaan een onderlinge feestavond worden gehouden voor de leden met hun dames. De voorbereiding van dit feestelijk gebeuren is in handen gesteld van een uit de leden ge vormde commissie. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Prijsnoteering van 25 October 1936. Boerekool per kist 1020 ct. Spinazie per kist 26—50 ct. Sla per kist 2050 ct. Waschpeen per kist 35—50 ct, Andijvie per kist 1020 ct. Wortelen per bos 35 ct. Raapstelen per bos 22V2 ct. Radijs per bos 1 y22 ct. Peterselie per bos 22V2 ct. Selderie per bos 13 ct. Prei per bos 39 ct. Bloemkool le per stuk 68 ct. Bloemkool 2e per stuk 24 ct. Tomaten per kilo 517 ct. Aardappelen per H.L. 2.40f 2.70 Uien per kilo 22y2 ct. Snijboonen per kilo 1626 ct. Spruiten per kilo 8-16 ct. Knollen per kilo 25 ct Gele kool per stuk 35 ct. Roode kool per stuk 35 ct. Groene kool per stuk 23 ct. Aardbeien per doosje 3538 ct. Appelen per kilo 9—16 ct. Peren per kilo 1020 ct. Druiven per kilo 16—20 ct. PERSONALIA. Voor het politie-diploma met aanteekening slaagde gisteren te Den Bosch onze plaatsge noot Th. Molenkamp. MARKTBERICHT VAN 26 OCTOBER. Tuinbouwvereenging „Ons Belang". Andijvie per kist 826 ets.. Sla per kist 32 ets. Boerenkool per kist 712 ets. Gele kool per stuk 24 ets. Groene kool per stuk 13 ets. Spruitkool I per K.G. 12I8V2 ets. Spruitkool II per K.G, 710 ets. IJSCLUB EENSGEZINDHEID. Bovengenoemde vereeniging houdt haar jaarvergadering op Vrijdag 30 October in café W. Borst JIBILEUM. Op 7 November a.s. hoopt onze plaatsgenoot de heer S. B. Kesseler den dag te herden ken waarop hij voor 40 jaar werd aangesteld tot agent der Levensverz. Mij. „Utrecht" te Amsterdam. OPBRENGST COLLECTE. Zondag hield de Zeer Eerw. Pater P. de Ruyter voor zijn vertrek naar de Missie onder alle H. Missen een afscheidspredicatie. Hierna werd voor zijn Eerw. een collecte gehouden welke de som enan f 256 opbracht. VERGADERING ST. JOZEF GEZELLEN. Maandagavond werd in het Gezellenhuis een ledenvergadering gehouden voor de St. Jozef Gezellen waarbij de district-praeses A. van der Hoeve sprak over de Gezellenvereeni- ging voor onzen tijd. De lezing vond een aandachtig gehoor bij de leden, die bij het einde hartelijk applaus disseerde. De vice- preaeses dankte den praeses voor zijn duide lijk betoog en dankte de leden voor hun groote opkomst, waarna, de vergadering werd ge floten (De afzet van Nederlandsche druiven wordt, zoowel voor export als in het binnenland steeds grooter.) Op 't punt van zaaklijk gunstige symptomen Zijn w' in de laatste jaren niet verwend, Als er zoo nu en dan eens een mag komen Dan zij dit met gepaste vreugd erkend. De druivenafzet is sterk opgeloopen, Dit nobel fruit gaat sappig van de hand, Het buitenland komt steeds meer druiven koopen En tevens stijgt de vraag in eigen land. Wij wisten het natuurlijk al sinds jaren, Dat de producten onzer druiventeelt, Ons aller trots tenvolle waardig waren, Die waarheid hebben wij ons nooit verheeld Doch vroeger werd het niet zoo druk gegeten, Dit onvolprezen smakelijk gewas, Slechts langzaam aan ging men meer druiven eten, Zij kwamen in en daardoor uit de kas. Nu kan de kweeker „kas"geld over leggen, Hij raakt de vruchten van zijn arbeid los. En hij kan wel in volle waarheid zeggen, Dat zijn geluk hangt als een druiventros. P. GASUS. BOEKHOUD-CURSUS. De boekhoudcursus uitgaande van den R.K. Middenstandsbond zal Donderdagavond 8 uur beginnen in het R.K. Vereenigingsgebouw. WINTERPROGRAMMA R.K. VROUWENBOND. Door het bestuur der R.K. Vrouwenbond werd het volgende winterprogram vastge steld. 12 November openingsavond, als spreker zal optreden de WelEerw. heer H. de Greeve. met het onderwerp: „Moderne strooming in de zedelijkheids opvatting". 7 Januari: Demonstratie-avond van Droste's cacao- en chocoladefabrieken met verrassing en film. 3 Februari: feestavond met mooie film „Bloed over Japan" en een komische film. 11 Februari: feest van Maria van Lourdes. H. Mis voor de leden en overleden leden v. d. Vrouwenbond. 16 Maart spreekt mevr. VermeulenBleeker over „Gods wonderbare gave". BURGERLIJKE STAND. Geboren: Geene. Overleden: Geene. Ondertrouwd: Geene. Gehuwd: W. J. de Ruijter, alhier en M. C. Oudejans te Krommenie. BOUWVERGUNNINGEN. De navolgende bouwvergunningen zijn door B. W. verleend, t.w. aan J. de Wit, alhier, tot het bouwen van een veestal met hooiberging aan de Ant. Verherentstraat; Tj Kamstra, alhier, tot het bouwen van een woonhuis aan de G van Assendelft- straat COLLECTE. Aan de Vereeniging tot werkverschaffing aan hulpbehoevende blinden te Amsterdam is vergunning verleend om in de maand Januari a.s. een collecte voor het door haar beoogde doel te houden. CONTROLEUR STEUNVERLEENING. Als controleur voor de steunverleening is voor en door de gezamenlijke gemeenten Heemskerk, Castricum en Limmen aange steld de heer P. van de Wakker, wonende te Velsen. VERBETERING. Het rijwiel pad langs de G. v. Assendelf- straat heeft een belangrijke verbetering on dergaan. De oude toestand was van dien aard dat men bij slecht weer een ware stuur manskunst moest hebben om op de fiets te blijven. De rijweg lag bovendien minstens tien centimeter hooger dan het fietspad. Thans is er fink wat gruis in het pad ge stort, zoodat het behoorlijk berijbaar is. TO ONEELUITVOERING „VRIENDENKRING" Zondag 8 November geeft de tooneelclub „Vriendenkring" haar eerste uitvoering. Op gevoerd wordt: „Vlammen" tooneelspel in 4 bedrijven, van Jan Grosfelt. De uitvoering vindt plaats in de groote zaal van Gebr. Dam. Voor den lichtwedstrijd tegen Ajax, die a.s. Donderdagavond op het terrein aan den Scho- terweg gespeeld wordt, is het Haarlem-elftal als volgt samengesteld: Vijgeboom, Verhappen, Huysmans. De la Mar, Van Gooi. Vreeken, Hartog, De Winter, Van der Hulst. Van Polanen, Hurkmans. ENGELAND—HONGARIJE. Uit Londen: De ook in Nederland bekende Zweedsohe scheidsrechter Ohlsson zal den in ternationalen voetbalwedstrijd Engeland Hongarije, die op 2 December a.s. te Londen wordt gespeeld, leiden. Bij' de Tweede Kamer heeft de regeering een wetsvoorstel tot her berekening van Indische pensioenen ingediend. De pensioenen, welke hooger zijn dan de overeenkomstige pensioenen, zooals deze voortaan op grond van de herziene bezoldigings- en pensioen regelingen zullen worden toegekend, tot dit peil zullen worden terug gebracht. In het algemeen zal de vermindering niet meer dan 20 procent bedragen, in enkele gevallen zal de maximum-korting 25 procent zijn. Van de pensioenen uit de periode 19251934 zal een klein aantal en uit de periode van vóór 1925 zal een groot aantal niet minder dan 20 procent of in het geheel niet worden verminderd. De besparing zal 7.300.000.bedragen. B'ij de behandeling vanhet wetsontwerp, dat leidde tot de wet van 30 December 1935 waarbij de op de Indische pensioenen toege paste korting tot 1 Januari 1937 werd ver lengd, gaf de minister van Koloniën uitdruk king aan de hoop, dat hij met voorlichting van een daartoe door hem in te stellen com missie er in zou slagen een wetsontwerp tot vervanging van de huidige kortingsregeling door een meer bevredigende regeling, gaande in de richting van normalisatie dezer pen sioenen, tijdig gereed te hebben voor behan deling in de zomerzitting van den Volksraad. Op 21 September werd een wetsontwerp bij den Volksraad ingediend, en in zijn ver gadering van 8 October d.a.v. heeft het col lege zich met 30 tegen 10 stemmen tegen de tijdens de schriftelijke behandeling door de regeering geamendeerde voorstellen uitge sproken. Uit de gehouden beraadslagingen blijkt, dat deze stemming in sterke mate onder den in vloed heeft gestaan van den veranderden monetairen toestand en de vrees, dat de daarvan verwachte stijging van de kosten van levensonderhoud de gepensionneerden, wier pensioen voor verdere vermindering in aanmerking zou komen, in moeilijke omstan digheden zou brengen. Met de Indische regeering stelt de minis ter zich te dezer zake op het standpunt, dat, indien de waardevermindering van den gul den ten opzichte van het goud de kosten van levensonderhoud zoodanig zou opvoeren, dat een verhooging van door crisiskortingen en herzieningen getroffen salarissen en pen sioenen niet kan uitblijven, deze verhooging ten aanzien van de pensioenen onmogelijk op billijke wijze te regelen is, wanneer daaraan niet is voorafgegaan een nivelleering van het pensioenpeil door opheffing of verkleining van de zeer groote tegenstellingen, welke de Indische pensioenen, genoten door personen, die gelijke of gelijkwaardige betrekkingen in 's lands dienst hebben bekleed, thans te zien geven. Waar deze nivelleering, naast behoud van de door de huidige korting verkregen bespa ring op den Indischen pensioenslast, de hoofdstrekking van het wetsontwerp is, acht de minister zich verplicht, ondanks het af wijzend advies van den Volksraad, de onder havige voorstellen in hoofdzaak te handha ven. Dat het financieel motief nog onver zwakt van kracht blijft, behoeft zijns inziens geen breedvoerig betoog. De minister acht het dan ook zonder meer duidelijk, dat de reeds verkregen besparing op de pensioenuitgaven niet mag worden prijsgegeven. Dit vooropgesteld, gaat het thans alleen om dezen op de gepen =innneer- den gelegden last op rechtvaardiger wijze te verdeelen dan thans geschiedt. Al maakt de ingewikkeldheid van het vraagstuk, hetwelk om adminis tratieve redenen niet anders dan op globale wijze kan worden opgelost, het niet mogelijk om alle ongelijk heden volledig op te heffen, een zeer groote verbetering zal reeds worden bereikt met een regeling als door de INVALLERSBEPALING EERST OP 14 NOVEMBER VAN KRACHT. Naar de „Sportkroniek" meldt heeft de Noorsche Voetbalbond aan den K.N.V B. ge vraagd voor den wedstrijd NederlandNoor wegen op 1 November a.s. behalve voor den doelverdediger ook andere invallers toe te staan. De K.N.V.B. heeft zich daarop in verbin ding gesteld met de F.I.F.A. Thans heeft het bestuur van dit internationaal lichaam mede gedeeld, dat de nieuwe bepaling eerst op 14 November a.s. ingaat, zoodat in den wedstrijd op a.s. Zondag invallers voor gekwetste spe lers zijn toegestaan. Als invallers voor het Nederlandsch elftal zijn thans behalve doelman Van Male aan gewezen de Blauw Wit-spelers Bergman en Wilders en Drok van R.F.C. commissie voorgesteld, welke de uit- eenloopende pensioenen aan beklee- ders van gelijke of gelijkwaardige betrekkingen toegekend, zooveel mo gelijk naar elkaar toebuigt, daarbij uitgaande van een logische verge lijkingsbasis: het pensioenpeil, dat aan de thans in dienst zijnde ge neratie van landsdienaren in uit zicht is gesteld. Sluit dit in, dat de nieuwe pensioenen on aangetast blijven, ten aanzien van somrrii^ nieuwe pensioenen maakt de commissie op dezen regel een uitzondering. De minister heeft echter besloten deze uit zondering niet over te nemen. De door vele leden in den Volksraad aan gevoerde bezwaren tegen het doen vervallen van den bij de huidige pensioenkorting toe- gepasten kinderaftrek hebben den minister aanleiding gegeven dit punt nader te over wegen. De minister is bereid aan de gepensionneer den, die door de herberekening in pensioen* inkomsten achteruitgaan, nog gedurende twee jaren een speciale tegemoetkoming voor schoolgaande kinderen, te verzekeren. Een uitzondering meent hij echter te mogen maken voor pensioenen van f 6000 en meer, omdat zij, die deze pensioenen genieten, niet geacht kunnen worden aan de bedoelde te gemoetkoming bepaaldelijk behoefte te hebben. De suggestie van de commissie om de mili taire gagementen en pensioenen van voor 1 Januari 1920 gelijk te maken met die van 1920 wordt door den minister gaarne aan vaard. De commissie raamde de opbrengst der herberekening op f 9.100.000. Hiervan dient thans in mindering U worden gebracht f 400.000 voor de integrale vrijstelling der nieuwe pen sioenen, f 600.000 voor den kindertoe slag f 700.000 voor de gelijkstelling der oud-militairen en f 70.000 voor 1 de opheffing van de door de commis sie in alinea 111 van haar verslag besproken ongelijkheid in de ver plichte bijdrage voor gezinspensioen tusschen gepensionneerde officieren en onderluitenants eenerzijds en alle andere gepensionneerden an derzijds, waarin afzonderlijk zal worden voorzien. Aldus zal uitein delijk de besparing rond f 7.300.000 bedragen, dus minder dan de huidige regeling aan besparing oplevert (f 7.700.000). Het systeem van herberekening komt in hoofdzaak hierop neer, dat de pensioenen, welke hooger zijn dan de overeenkomstige pensioenen, zooals deze voortaan op grond van de herziene bezoldigings- en pensioen regelingen zullen worden toegekend, tot dit peil worden teruggebracht, behoudens dat de vermindering in het algemeen niet meer zal bedragen dan 20 pet. en alleen voor excep- tioneele gevallen tot 25 pet. kan gaan. De' pensioenen, welke op of beneden dit niveau liggen, zullen onaangetast blijven. De herberekening naar dezen grondslag ge schiedt voor de grootste groep, de pensioenen uit de periode 19251934, door vergelijking van het in de laatst bekleede betrekking be reikbare maximum-pensioen volgens de vroegere en de huidige regelingen. Een in- dividueele herberekening is voor deze groep practisch onuitvoerbaar. Voor de pensioenen van voor 1925 is een herberekening op individueele basis minder bezwaarlijk. Deze pensioenen worden zoo noo dig verminderd tot de bedragen, welke na herberekening op vorenbedoelden voet toe gekend zouden zijn bij toepassing van de op 1 Februari 1925 van kracht zijnde rege lingen Het aangenomen beginsel geldt zoowel voor burgerlijke als voor de militaire pensioenen, met dien verstande, dat voor beide groepen, waar zij in aard verschillen, afzonderlijke bepalingen zijn ontworpen. Als gevolg van een en ander zal het mee- rendeel der pensioenen een vermindering ondergaan van 20 pet., omdat zij 20 pet. of meer liggen boven het huidige pensioenpeil, terwijl een relatief klein aantal pensioenen uit de periode 19251934 en een groot aan tal pensioenen van voor 1925, met minder dan 20 pet of in het geheel niet worden ver minderd. Tot deze laatste categorie behoo- ren de meeste inlandsche pensioenen van vóór 1925. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Breedijk, Rott. n. N. Orleans 25 v. Antwer- pen. Binnendijk, 25 van Philadelphia te Rott. Statendam, New-York n. Rott. 27 (6 n.m. G. T.) te Plymouth verw. Boschdijk, New-Orleans n. Rott. 25 te Lon den. Volendam, Rott. n. N.-York 25 van South ampton. Rotterdam, 24 v. N.-York n. W.-Indie. Beemsterdijk, 25 v. Rotterdam te Philadel phia. Drechtdijk, Rott. n. Vancouver 24 te Willem stad. HOLLANDAFRIKA LIJN. Bloemfontein (thuisr.) 24 v. Kaapstad. Randfontein (thuisr.) 24 te Mombassa. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk, 26 v. Hamburg te Rott. Meerkerk (uitr.) 26 van Dairen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom (uitr.) p. 24 Ouessant. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (uitr.) 26 te Sydney. Alhena (uitr.) 25 v. Antwerpen en p. Vliss. Nijkerk (uitr.) pass. 25 Perim. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (thuisr.) 24 te Bordeaux. HALCYON LIJN. Maasburg, Rott. n. Genua p. 25 Gibraltar. Stad Schiedam, 24 v. Genua n. Alexandrië en Londen. Stad Amsterdam, 26 v. Lulea te Vlaardingen. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Boskoop, Chili n. Amst. 26 te Antwerpen. Ino, 23 te Balbao. Costa Rica, 23 van Barbados te Cristobal. Titus, 26 van Messina te Napels. Agamemnon, 24 van Alexandrië naar Haifa. Bacchus 25 van Chanak Kalessi n. Hamburg. Berenice, Kopenhagen n. Amst. p. 25 Bruns- buttel. Breda, 26 van Hamburg te Antwerpen. Calypso, 25 v. Amst. te Hamburg. Colombia, 25 van Barbados te Amst. Crijnsen, 25 van Hamburg te Amsterdam. Ganymedes, 24 van Patras n. Piraeus. Hebe, 25 van Hamburg te Amst. Hermes, 25 van Amst. te Hamburg. Irene, Amst. n. Kopenhagen p. 26 Holtenau. Juno, 25 van Valencia te Alicante. Mars, Venetië n. Amst. p. 25 Ouessant. Medea, 24 van Curagao n. St. Marta. Merope, Canea n. Amst. p. 25 Gibraltar. Oranje Nassau, 24 v. Amst. te Paramaribo. Orpheus, Stettin n. Amst. p. 26 Brunsbuttel. Pluto, 24 v. Amst. te Kopenhagen. Stella, 24 van Lissabon n. Piraeus. Tiberius, 25 van Hamburg te Amst. Ulysses, 24 van Varna te Constantza. Vulcanus, 25 van Malaga te Lissabon. Hercules, Rott. n. Algiers p. 25 Dungeness. Orion, Rott. n. Algiers p. 25 Dungeness. Deucalion, Rott. n. Tangér p. 25 Dungeness. Euterpe, Amst. n. Boreaux p. 25 Dover. Bodegraven, 24 van Talcahuano n. Coronel. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Amstelland (thuisr.) 25 van Rio Janeiro. Eemland (uitr.) p. 24 Ouessant. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat (uitr.) 25 te Montevideo. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Blitar (uitr.) 26 van Marseille. Garoet (thuisr.) 26 van Marseille. Baloeran (uitr.) pass. 24 Perim. Dempo (thuisr.) pass. 24 Kaap de Armi. Kota Nopan (thuisr.) 24 van Port Said. Modjokerto, 25 v. Hamburg te Schiedam. Tapanoeli (thuisr.) 24 van Sabang. Kota Gede, 26 v. Rotterdam te Batavia. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan van Oldenbarnevelt (thuisr.) 26 te Southampton, 27 (2 n.m.) te Amst. verw. Moena, 25 van Hamburg te Amst. Tawali, 25 v. Amst. te Hamburg. Poelau Bras (thuisr.) 26 te Hamburg. Poelau Laut (uitr.) 24 van Genua. Johan de Witt (thuisr.) 24 te Belawan. Enggano (uitr.) 23 (4.1 n.m.) 40 mijl v. Land's End. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Agamemnan, Japan n. Rott. 26 van Aden. City of Derby, Japan n. Rott. 23 v. Manilla. Gleniffer, 24 v. Dairen n. Rott. City of Florence, Japan n. Rott. 25 v. Pt Said Diomed, Japan n. Rott. 26 v. Londen. Rhesus, 25 v. Batavia en Amst. te Liverpool. Benwyvis, Otaru n. Rott. 23 te Kohsichang. Aenas, Japan n. Rott. p. 26, Gibraltar. Atreus, Rott. n.Japan 26 te Penang. Antilochus, Rott. n. Japan p. 25 Dungeness. Peisander, Amst. n. Java 23 v. Padang. 26 October: Lingestroom s.s. Bristol Trito s.s. Fowey Borthwiek s.s. Leith Irma s.s. Trangsund Hebe (Ned.) s.s. Hamburg VERTROKKEN. 26 October: Tricula m.s. Fayal v.o. Ransdorp m.s. Nordenham AANGEKOMEN. 25 October: Tiberius s.s. Hamburg Moena s.s. Hamburg Fosna s.s. Hamburg Crijnssen s.s. Hamburg Vliestroom s.s. Huil Wilbo m.s. Londen OLYMPISCHE KAMPIOENEN WORDEN PROF. Uit New York: Gemeld wordt, dat wederom enkele bekende Amerikaansehe zwemmers naar het professionalisme zijn overgegaan, nl. Dick Degener, Olympisch kampioen schoon- springen en Dorothy Poyton-Hill, Olympisch kampioene torenspringen te Berlijn. Voorts heeft de bekende zwemster Leonore Kight- Wingard het vornemen, tot de beroepssport over te gaan. Deze drie zwemmers zullen te zamen met Georvia Coleman en Jane Fauntz Olympisch kampioene van Los Angeles, een tournee door de Vereenigde Staten gaan maken voor het geven van demonstraties.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6