Logger in de haven van IJmuiden omgeslagen. Tien opvarenden gered vier verdronken Duitsch stoomschip Grethe Glad in nood. „WEERBERICHT Portugal en de niet-inmenging. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Kapitein en 2 mannen met brag en al over boord geslagen. Hulp niet beschikbaar Uitbreiding Crematorium. Dr. IJ. Hanneman 25 jaar arts. BEVERWIJK DINSDA'G 27 OCT. 1936 Schepen in nood LAWNTENNIS. In den mond van de haven is de log ger SCH 68 vergaan. Vier visschers, allen nog jonge kerels, hebben in het gezicht van de haven hun zeemans graf gevonden. Ongeveer een half uur voordat de logger in den mond van de haven zonk, waren drie leden van de bemanning, waaronder schipper J. den Heyer, met brug en al van boord ge slagen en verdronken. Om half tien ongeveer merkt de kustwacht, dat de logger, toen deze zich vlak vóór de ha ven bevond, noodseinen gaf. De logger was toen dicht bij de Noorderpier. Bijna was het schip binnen, maar even voor het zoover was, kwam het tragische einde. Onmiddellijk nadat de kustwacht het nood sein opmerkte, waarschuwde deze bureau Wijsmuller en de reddingscommissie, zoodat spoedig de „Nestor" in haar kielzog gevolgd door de Neeltje Jacoba naar buiten voer. Of schoon het geheele drama zich feitelijk bin nen de pieren voltrok, hadden beide schepen, waarbij zich later nog de „Junior" voegde, het zwaar te verantwoorden, daar de Westerstorm groote brekers de haven injoeg. Toen de Nestor bij den logger kwam, was het achterschip reeds geheel on der water. De opvarenden, die zich op dit deel van het schip hadden bevon den, dreven in de kokende branding. Zij werden spoedig met behulp van uit geworpen lijnen door de Nestor opge pikt. ij kop van de Visschershaven aanwezig, toen de ramp geschiedde en velen hebben den logger in de diepte zien verdwijnen. Een zucht van verlichting steeg op toen men hoorde, dat tien van de opvarenden gered waren. Omstreeks kwart over 10 werden in IJmui den noodseinen opgevangen van een Duitsch stoomschip, dat 13 mijl van IJmuiden in nood verkeert, doordat het roer gebroken is. Omtrent den toestand van het Duitsche tankschip Grethe Glad, dat reeds den hee- len morgen noodseinen geeft op ongeveer 13 mijl van IJmuiden vernemen wij nader, dat deze steeds gevaarlijker wordt. Het schip drijft stuurloos rond en geeft voortdurend noodseinen. De sleepbootWitte Zee, die van Hoek van Holland was uitgevaren ter assisteering, is teruggeroepen om een ander vaartuig, het Duitsche bootje „Kurt" dat bij Hoek van Holland in nood verkeert, hulp te verleenen. Aangezien in IJmuiden geen goede zeesleepbooten beschikbaar zijn, en ook de Neeltje Jacoba doordat de schroef onklaar is geraakt niet kan uitvaren, vreest men, dat het schip zal stranden, terwijl ook voor de op varenden nog geen reddingsmate riaal beschikbaar is. Reeds eenigen tijd bleek het Crematorium te Westerveld noodzakelijk vergroot te moe ten worden daar de aanvragen om crematie steeds talrijker worden. Het hoofdbestuur van de vereeniging voor Facultatieve Lijk verbranding werd gemachtigd deze aange legenheid nader te bezien en zoo mogelijk voor te bereiden Bij dit onderzoek werd ge constateerd dat ook de hal van het Cremato rium bij sommige crematieplechtigheden te kleine bleek om alle belangstellenden te kun nen bevatten, waardoor o.a. de crematie van een bepaald politiek persoon waarvoor groo te belangstelling was, niet kon plaats vin den, daar er geen gelegenheid was de plech tigheid behoorlijk tot haar recht te laten komen. Ook is het wenschelijk dat er een behoorlijke volgorde kan worden vastgesteld bij meerdere crematies op één dag. De mo gelijkheid om te komen tot den bouw van een nieuw crematorium in een ander deel van ons land acht men voorloopig nog niet aanwezig, waarom het plan tot een belang rijke uitbreiding nader onder het oog werd gezien. Door de hiervoor aangezochte architect, den heer Dudok, werden de plannen verder uitgewerkt en op teekening gebracht. Zij zullen thans uitgevoerd worden, daar het hoofdbestuur de machtiging van de vereeni ging hiervoor heeft verkregen. Er zal een belangrijke uitbreiding van de ovenruimte plaats vinden, terwijl verder een geheele nieuwe hal is ontworpen, welke door een overdekte gang in verbinding staat met de ovenruimte en welke gang tevens dienst zal doen als columbarium, aan welks uit breiding ook groote behoefte bestond. De nieuwe hal zal dan als urnenhof worden inge richt. Door een dergelijke belangrijke uitbreiding zullen in de toekomst 2 crematieplechtighe den tegelijkertijd kunnen plaats vinden even als dit in het buitenland het geval is. In de nieuwe hal zal voor rui m500 personen plaats zijn, terwijl het aantal nieuw te bouwen nis sen 2000 zal zijn. In de nieuwe hal zal voorts ook een orgel komen. De ovenuitbreiding is begroot op ongeveer f 16.000 terwijl de overige verbouwing be groot werd op f 90.000, Met dit belangrijk werk zal zoo spoedig mogelijk worden aan gevangen. NA DEN STORM. De stoomtrawler Mary heeft met slecht weer te kampen gehad. De schipper heeft medegedeeld, dat de scheepsboot verloren is gegaan. GESLAAGD. Voor het politie-diploma zijn gisteren te 's-Hertogenbosch geslaagd onze plaatsgenooten B. en P. Hamers, A. Keet en J. Stam. Laatst genoemde twee behaalden het met aanteeke- ning. Was o.a. kinderspecialist aan het Antonius Ziekenhuis. Op 28 dezer zal dr. IJ. Hanneman, kinder arts, alhier, den dag herdenken waarop hij vóór 25 jaar tot arts werd bevorderd aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam. Dr. Hanneman kwam op 18-jarigen leeftijd aan gemelde Universiteit aan. Hij studeerde zeer vlot en reeds op de academie ging er een groote roep van hem uit, niet alleen wegens zijn helder verstand, maar ook om zijn practi- schen, nuchteren kijk op de dingen. Reeds enkele weken na zijn arts-examen en wel in 1911, vestigde hij zich te Ophemert in de Be tuwe. En tengevolge van zijn groote bekwaam heid en om zijn aangename manier van op treden breidde zich zijn practijk zienderoogen uit, zoodat hij na 7-jarig verblijf in ge noemde, gemeente reeds kon bogen op een aantal patiënten, dat ongeveer het drievou dige bedroeg van dat van het eerste jaar van zijn vestiging, aldus de Gooi en Eemlander. Omdat zijn immer zoekende geest in een praktijk in een kleine plattelandsgemeente op den duur geen bevrediging vond, zag hij, na 9 jaren in Ophemert te hebben doorgebracht, naar een andere gemeente uit en vond deze in Velsen. Hier herhaalde zich in versterkte mate wat zich te Ophemert had voorgedaan. Het aantal patiënten, dat op zijn hulp gesteld bleek, nam spoedig zulke verhoudingen aan, dat hij het werk nauwelijks aan kon; in de omliggende plaatsen, tot zelfs in Haarlem, werd zijn me dische raad gevraagd. Langzamerhand is de heer Hanneman een onderdeel van de geneeskunde meer intensief gaan beheerschen. Vandaar dat hij na onge veer 4 jaren in Velsen te hebben doorgebracht, zijn praktijk neerlegde en zijn studie te Am sterdam weder opvatte. Anderhalf jaar was hi, werkzaam in de Universiteitskliniek onder lei ding van prof. de Bruin. In 1921 promoveerde hij aldaar tot doctor in de geneeskunde op een proefschrift over een onderwerp op het gebied der kindergeneeskunde n.l. „Exsudatieve diathese en eosinophilic". Daarop vestigde hij zich opnieuw te Velsen, aanvankelijk in de algemeene praktijk. Ten einde zijn praktische kennis op het gebied der kindergeneeskunde aan te vullen en om zijn blik te dezen opzichte te verruimen, vertrok hi, voor een half jaar ongeveer naar Parijs, waar hij verbonden werd aan de Universiteits-kin- derkliniek van die stad, die onder leiding stond van prof. Nobé Court. Deze geleerde, die op zijn gebied een groote reputatie genoot, heeft aan zijn vorming een belangrijk aandeel gehad. In Nederland teruggekeerd volgde zijn be noeming tot kinderspecialist aan het Antonius Ziekenhuis te IJmuiden en sindsdien wijdde hij zich geheel aan de kindergeneeskunde. Van zijn hand verschenen eenige wetenschap pelijke bijdragen, waaronder één over voeding van zuigelingen met bestraalde koemelk. Op zijn initiatief werd deze melk hier te lande in den handel gebracht. In 1929 verwisselde hij Velsen voor Hilver sum. Het waren vooral nerveuze kinderen, die hier zijn bijzondere aandacht hadden en op wier behandeling hij zich wierp met de groote energie, die zijn geheele loopbaan steeds had gekenmerkt. Onder zijn leiding werd een spe ciale inrichting voor dat soort patiënten in het leven geroepen, eerst te Bosch en Duin en later te Hilversum „de Wilhelminastichting". Hij volgde niet lang geleden dr. Wisseling op als voorzitter van de specialistenvereeni- ging in Hilversum. Een dezer dagen zal het 30 jaar geleden zijn, dat dr. Hanneman als reserve-officier in dienst trad. Hij bekleedt thans den rang van reserve- dirigeerend officier van gezondheid 2e klasse (luitenant-kolonel) Om zich aan elk eventueel huldebetoon te onttrekken, zal dr. Hanneman 28 October a.s. afwezig zijn. CHRISTELIJKE JONGEMANNENVEREENI- GING „PHILADELPHIA". Gisteravond heeft de Christelijke Jonge- mannenvereeniging „Philadelphia" in het gebouw voor Christelijke Belangen haar veer tig-jarig bestaan gevierd. Om financieele redenen droeg deze avond een intiem karakter, doch dit neemt niet weg, dat de bijeenkomst uitstekend geslaagd is. De heer Breet heeft een openingswoord ge sproken, waarin hij het werk der vereeni ging gedurende deze 40 jaren releveerde. Hierna hebben de leden een bont program ma met voordrachten muziek, zang en de clamatie uitgevoerd. TECHNISCHE ONTWIKKELINGSCLUB „ANIMO". De maandelijksche ledenvergadering van de technische ontwikkelingsclub „Animo" zal a.s Donderdagmiddag in de Vinkebaan bij de Hoogovens gehouden worden. De agenda vermeldt o.m. besprekingen van de winterplannen en een verslag over het verrichte zomerweek. TEGEN EEN AUTOBUS GEREDEN. Gisterenmiddag omstreeks half vijf reed een jongedame, die den Engelmundusweg kwam inrijden, teneinde zich in de richting van het Velserduinplein te begeven, tegen een uit de richting van dit plein komende autobus. Zij zelf kwam met den schrik vrij, doch haar rijwiel werd dermate beschadigd, dat verder rijden onmogelijk was. Het meisje gaf den chauffeur de schuld, om dat zij „toch richting had aangegeven", maar hier tegenover staat, dat de bus, als van rechts komend, voorrang had. HERDENKINGSAVOND. Ter herdenking van de Russische revolutie zal 12 November een feestavond door de com munistische partij in Thalia worden gehou den, De heer Ko Beusemaker zal een rede houden over „Oorlog en Vrede". Verder zal een balletgezelschap met 24 medewerkenden optreden. IVAtlKTBERICHTEN. Spinazie per kist 3056 ct. Andijvie per kist 1328 ct. Koolrapen per zak 75 ct. Wortelen per bos 25 ct. Bieten per K.G. 2V2 ct. Aardappelen, klei, per K.G. 2V26V2- Snijboonen per K.G. 64 ct. Heerenboonen per K.G. 72 ct. Spruitjes per mand 818 ct. Boerenkool per bak 1022 ct. Roode kool per 100 36. Savoije kool per 100 f 4. Bloemkool per 100 616. Uien per K.G. 2V2 ct. Prei per bos 37 ct. Sla per kistje 18 ct. Pieterselie per kistje 26 ct. Selderie per kistje 26 ct. Appelen per K.G. 1630 ct. Peren per K.G. 1636 ct. Druiven per K.G. 20—28 ct. De Bilt voorspelt: Stormachtigen tot krachtigen, later tijdelijk afnemenden Noordwestelijken tot Westelijken wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk nog regen- of hagelbuien, aanvankelijk veel kouder. BAROMETERSTAND Hoogste 768.4 m.M. te Biarritz. Laagste 722.3 m-M. te Skudesnaes. BEGIN VAN BRAND. Maandagavond plm. 11 uur ontstond brand in de keuken van het woonhuis bewoond door de familie S. op den hoek van de Visscher- straat en den Munnikenweg. De bewoners ontdekten het vuur gelukkig tijdig, zoodat zij met behulp van de buren onmiddellijk maat regelen konden nemen, om uitbreiding van den brand te voorkomen. Zij slaagden daar in en wisten met emmers water het vuur te blusschen. De brandweer, die intusschen met de motorspuit ter plaatse was gekomen, be hoefde geen dienst te doen. De schade, die het vuur aanrichtte, was gering. Accoord volgens Londen niet geschonden. De Britsche regeering is, naar Reuter ver neemt. tot de conclusie gekomen, dat in alle kwesties, die onder de competentie van de non-interventiecommissie vallen, Portugal het non-interventie-accoord niet heeft ge schonden. Nieuwe Britsche nota aan Madrid? Naar men te Londen meent te weten zal de Britsche regeering nieuwe stappen onder nemen naar aanleiding van de verklaring der Spaansche regeering, volgens welke zij geen gijzelaars, doch slechts politieke gevan genen vasthoudt. Men verwacht, dat op de regeering te Madrid pressie zal worden uit geoefend. en dat Eden zonder twijfel een nieuwe nota tot haar zal richten. Tjalk geeft noodseinen. Uit Terschelling wordt ons gemeld, dat de motorreddingboot „Branda- ris" van de Noord- en Zuid-Holland- sche Redding Maatschappij is uitge varen om hulp te bieden aan een tjalk, welke benoorden Oosterend op erschelling noodseinen heeft gege ven. Nadere bijzonderheden ontbre ken nog. Nog een schip in nood. HOEK VAN HOLLAND, 27 October. Drie mijl Noord-Westelijk van den Waterweg zendt een groot stoom schip noodseinen uit. De sleepboot „Witte Zee" en de motorreddingboot zijn naar het schip vertrokken. Verdere bijzonderheden ontbreken nog. OM DEN KONING-GUSTAAF-BEKER. NederlandFrankrijk waarschijn lijk op 20, 21 en 22 November. Naar wij vernemen zal de wedstrijd Neder landFrankrijk voor den Koning-Gustaaf- beker, op 20, 21 en 22 November a.s. te Am sterdam gespeeld worden, indien Frankrijk op 9, 10 en 11 November a.s. te Parijs van Tsjeoho Slowakije mocht winnen. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN DINSDAG 27 OCTOBER Theater de Pont: „Ga nooit van mij weg" en „Fantomas" 8 uur. WOENSDAG 28 OCTOBER Theater de Pont: „Ga nooit van mij weg" en „Fantomas" 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: DINSDAG 27 OCTOBER Stadsschouwburg, Wilsonsplein: „Oud Hei delberg" door de R.-K. Gem. Tooneelver. Thalia", 8.15 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Rembrandt Theater: „Rose Marie", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „De keizer van Cali- fornië", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De Dorpsdokter", 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De onzichtbare macht". 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. WOENSDAG 28 OCTOBER Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Kunst aan het Volk, Concert „Het Hollandsch Strijk kwartet". Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. Doordat de zeeën de drenkelingen de haven Instuurden, konden zij spoedig worden ge red. Bij allen ging dit echter niet even ge makkelijk. Op dat oogenblik vertelde ons kapitein de Koe van de Nestor, stak het voorschip van den logger nog boven water uit. De „Nestor" stoomde zoo dicht mogelijk naar het vaar tuig toe, doch moest daarbij de grootst mo gelijke voorzichtigheid in acht nemen om te voorkomen zelf op de Noorderpier te wor den geworpen. Gelukkig was, toen de log ger door een hevigen breker den genadeslag kreeg en in de diepte verdween, de sleepboot dichtbij. Opnieuw werden de lijnen uitge gooid en spoedig had men allen, die men zag drijven, aan boord. Eén van hen was er erg aan toe. Deze dreef met een zwemvest om in zee en toen men hem met moeite aan boord had gehaald, was hij meer dood dan levend. Inmiddels had ook de „Neeltje Jacoba" een man, die achter de Nestor dreef opgepikt. De „Nestor" had 9 man gered. De bemanning- bestond uit 14 leden. Vier moesten dus ver dronken zijn, Drie opvarenden waren reeds eerder van boord geslagen. Van één der schipbreukelingen, die voor loopig werden ondergebracht in het schaft lokaal „De Leeuw", vernamen wij nog eenige bijzonderheden. Hij vertelde ons, dat onge veer een half uur voor dat de logger ten on der ging reeds drie opvarenden waren over boord geslagen. Dezen, nl. de schipper J. den Heyer, de stuurman W. Vervaan en de ma troos P. Vink, stonden op de brug, toen deze door een zware zee werd meegesleurd. De haringlogger SCH 68 behoorde toe aan reederij A. den Duik, te Scheveningen. Wij vernemen nog, dat de Neeltje Jacoba aanvankelijk niet kon uitvaren, omdat zij op een deel der losse bemanning, de z.g. vletter- lui moest wachten. Tenslotte is de boot met Katwijksche vrij willigers aan boord voor haar reddingstaak vertrokken. Het vierde slachtoffer is de matroos P. Kuit, die vermoedelijk direct na het omslaan van den logger is verdronken. Ontzettend hebben de menschen op het ontredderde schip geleden. Niemand geloofde meer in de redding. Reeds voordat de menschen in het water geraakten, waren zij geheel uitgeput, zoodat men zich kan inden ken in welken toestand zij aan boord van de sleepboot kwamen. Daar werden zij met de bekende gastvrij heid ontvangen en allen werd direct gele genheid gegeven zich te verwarmen. De drenkeling, die in zorgwekkenden toe stand werd opgepikt, werd per ziekenauto naar het Roode Kruis Ziekenhuis vervoerd. Een ontzettend groote menigte was op den KATHOLIEKE JEUGDCENTRALE. De K. J. c. heeft Zondag het Christus-Ko- ningfeest gevierd. Des morgens werd door den directeur, kapelaan P. C. Betjes, een H. Mis opgedragen ter intentie van de leden, waarna de leden aanzaten aan een ontbijt met di recteur en leiders.. Des avonds had in de R. K. Vereeniging een feestelijke bijeenkomst plaats voor de ouders. Kapelaan Betjes zeide dat het doel van den avond was de band tus- schen de ouders en de K. J. C. te versterken, Waarna hij doel en middelen van de onder- afdeeling kruisvaart uiteenzette.. De avond werd verder gevuld met zang, voordrachten en een tooneelstukje. De humo rist A. v. d. Wal gaf een stukje voor de jon gens ten beste. VLUGGE HARINGREIS. De Gorredijk, die Zaterdagmiddag is gaan "aren, was gisteravond al weer binnen met •00 kisten versche haring. De haring werd Bevangen 40 a 50 mijl van IJmuiden. Schip van verm. aankomst Laatste bericht Achilles (Ned.) Alkmaar x) Alcinous x) Amstelland x) Alpha (Am.) Aurora (Ned.) Ariadne (Ned.) Agamemnon (Ned.) Breda x) Boskoop Baarn o o British Diplomat x) Bloemfontein x) Berenice Bodegraven W. F. Burdell Bengkalis x) Bacchus (Ned.) Const. Louloudis Carabia x) Ceres (Ned.) Cassel x) Cottica Calypso (Ned.) Darcolm Eurybates x) Elusa x) Europe (Noor) Feodosia Grootekerk x) Gaaste-rkerk x) Hanau Hoogland (Ned.) Helder (Ned.) Hermes (Ned.) Jh. v. Oldebarneveldt x Joh. de Witt x) Juno (Ned.) Kurmark x) Kolhoznik Kouibishev (Rus) Laertes Labud Livonia (Br.) Montferland x) Mars (Ned.) Melampus Maaskerk Menes Merope Meliskerk Martha Halm (Du.) Neleus x) Orpheus (Ned.) Orestes (Ned.) Poeiau Bras x) Poelau Tello x) Patricia Poseidon (Ned.) Polydorus Polyktor Pluto (Ned.) Phoenicia (Duitsch) Prometheus (Br.) Randfontein Springfontein x) Saiabangka x) Simaloer x) Saturnus San Giuseppe Salland x) Titus Tarakan x) Thalia (Gr.) Tawali (Ned.) Triton (Ned.) Ulysses (Ned.) Vesuvio Vulcanus (Ned.) Waterland x) Midd. Zee Chili Batavia Buenos Aires Philadelphia Midd. Zee Danzig Alexandrië Chili. Chili Chili Abadan Z. Afrika Danzig Chili Philadelphia Batavia Midd. Zee Buenos-Aires Pto. Barrios Bourgas Ned. Indië West Indië Hamburg Buenos Aires Batavia Cons tan tza Pt. Arthur West Indië Japan Japan Ned. Indië Newcastle Rosario Hamburg Batavia Batavia Napels Ned Indië Archangel Leningrad Batavia Buenos Aires Swansea Buenos Aires Midd. Zee Batavia W Afrika Batavia Midd. Zee Zuid Afrika Raumö Singapore Stettin Constantza Batavia Batavia Tampico Alexandrië Hamburg Stratoni Stettin West Indië Batavia z Afrika Z Afrika Batavia Batavia Alexandrië La Goulette (v. IJm.) Hamburg Alexandrië Batavia Beunos Aires Hamburg Hamburg Bourgas Bona (v. IJm.) Malaga Buenos Aires 3 Nov. 30 NOV. 13 Nov. 28 Oct. 17 Nov. 1 Nov. 26 Nov. 28 Oct. 30 Oct. 28 Oct. 25 Oct. 30 Oct. 13 Nov. 16 Nov. 29 Oct. 7 Nov. 14 Dec. 4 Nov. 8 Nov. 6 Nov. 2 Nov. 28 Oct. 5 Nov. 25 Oct. 30 Oct. 27 Oct. 18 Nov. 5 Nov. 9 Nov. 24 Oct. 27 Oct. 6 Nov. 5 Nov. heden 30 Oct 26 Oca. 20 Nov. 28 Oct. 20 Nov. 31 Oct. 30 Oct. 27 Oct. 12 Nov. 28 Oct. 9 Nov. 10 Nov. 11 Nov. 3 Nov. 20 Nov. 29 Oct. 4 Nov. 29 Nov. 1 Nov. 5 NOV. 30 Oct. 15 Nov 28 Oct. 31 Oct. 27 Nov. 26 Oct. 18 Oct. 24 Oct. 25 Oct. 10 Oct. 25 Oct. 27 Oct. 24 Oct. van Gibraltar, van Curagao. vertrokken, van Rio. vertrokken, van Susak. vertrokken, vertrokken. 26 Oct. te Antwerpen. 26 Oct. te Antwerpen. 21 Oct. van Callao. 22 Oct. van Gibraltar. 24 Oct. van Kaapstad. 22 Oct. van Kopenhagen. 24 Oct. van Taleah'uano. 12 Oct. vertrokken. in lading. 25 Oct. van Chanalk Kalessi. 14 Oct. van Montevideo. 19 Oct. van Barbados. 23 Oct. te Candia. 21 Oct. van Macassar. 19 Oct. van Paramaribo. in lading. 17 Oct. te Santa Fé. 23 Oct. van Port Said. 22 Oct. van Stamboul. 14 Oct. vertrokken. 10 Oct. van Trinidad. 23 Oct. van Gibraltar. 23 Oct. van Penang. 21 Oct. van Pt. Said. 24 Oct. vertrokken. 24 Oct. van St. Vincent, vertrekt 29 Oct. 22 Oct. van Algiers. 25 Oct. van Sabang. 25 Oct. te Alicante. 19 Oct. van Port Said. 14 Oct. vertrokken. 21 Oct. vertrokken. 24 Oct. van Pt. Said. 23 Oct. van St. Vincent. 24 Oct. vertrokken. 24 Oct. van Las Palmas. 23 Oct. v. Finisterre. 21 Oct. van Belawan. 27 Oct. van Hamburg. 22 Oct. van Colombo. 25 Oct. van Gibraltar. 18 Oct. van Beira. 24 Oct. vertrokken. 23 Oct. van Pt. Sudan. 24 Oct. vertrokken. 23 Oct. van Stamboul. 26 Oct. te Hamburg, in lading. 26 Oct. van Trinidad. 21 Oct. te Izmir, vertrekt 7 Nov. 13 Oct. vertrokken, vertrekt 31 Oct. vertr. 28 Oct. v. Colon, vertrekt 1 Nov. 24 Oct. van Mombassa. vertr. 28 Oct van Hamburg. in lading. 18 Oct. van Padang. 23 Oct. te Calamata. 23 Oct. van Gibraltar, vertrekt 31 Oct 25 Oct. van Messina. 18 Oct. van Sabang. in lading, in lading, vertrekt 29 Oct. 24 Oct. te Constantza. 22 Oct. van Gibraltar. 25 Oct. te Lissabon. vertrekt 30 Oct. x) Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 bruto register ton.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 7