Tuinders bespreken de saneering van den groentenhandel. Wind. BEVERWIJK. Verschil van meening over de noodzaak Behandeling in de organisaties verlangd. WOENSDS'G 28 ÖCT. 1936 HEEMSKERK WIJK AAN ZEE CASTRICUM NederlandNoorwegen. Dinsdagmiddag hebben de tuinders, die hun producten veilen bij de Vereenigde veilingen „Kennemerland" en ..Vrije Veiling" in een zeer druk bezochte vergadering besprekingen gevoerd over de saneeringsmaatregelen, die de vereenigingen van kleinhandelaren in aard appelen, groenten en fruit in samenwerking op de Beverwijksche groentemarkt hebben in gevoerd. Zooals men uit de berichten en verslagen in ons blad heeft kunnen lezen, is tegen deze saneering zoowel bij handelaren als onder de tuinders verzet gerezen, dat o.a. uiting heeft gevonden in pogingen, om het rustig verloop van de veilingen te sabotteeren. De veilings- besturen hadden deze vergadering bijeenge roepen, om een uiteenzetting te geven van de voorgeschiedenis en van de beweegredenen, die de besturen genoopt hebben aan dc sanee ring van de kooplieden eenige zijdelingsche medewerking te verleenen, hoever die mede werking zal gaan en welke gevolgen men ver wacht van het al of niet verleenen van mede werking door de veilingen. De saneeringscommissie en leden van de hoofdbesturen van de R.K. en Algemeene bon den van vereenigingen van kleinhandelaren, de heeren J. G. van Kessel en B. Reitsma, woonden de vergadering bij. Het standpunt van de besturen. De voorzitter van de Vereenigde Veilingen, de heer J. P. Nijssen, wees in zijn openings woord allereerst op de wederzijdsche statuaire verplichtingen van bestuur en leden in ver band met de behartiging van de stoffelijke belangen der leden en op de bepaling in het huishoudelijk reglement, dat het bestuur machtigt een besluit te nemen, zooals ge schied is inzake het verleenen van steun aan de saneeringsovereenkomst. In de vorige ledenvergadering, aldus ver volgde de voorzitter, werd een mededeeling over deze saneering nog niet noodzakelijk ge acht, omdat er toen van de koopers zelf nog veel te weinig deelneming was. Intusschen is deze zaak tot uitvoering gekomen. Reeds in 1934 maakten de kooplieden een overeenkomst met de plaatselijke grossiers en verzochten de veilingen om medewerking. De dagelijk- sche besturen wezen deelneming echter zonder meer van de hand, omdat zij van oordeel waren, dat deze aangelegenheid landelijk moest worden geregeld over het Centraal Bu reau van de Veilingen. Vele conferenties zijn daarna gehouden door de veilingbesturen met de Federatie van Koopliedenvereenigingen en met de voorstan ders van de saneering, waarbij de veilingen de toezegging deden, dat men een overeenkomst zou willen aangaan, wanneer echter eerst ge bleken was, dat de saneeringsovereenkomst zóó sterk door alle koopers werd gewenscht, dat men zonder den steun van de veilingen, dus op eigen kracht, minstens 90 pet. der kooplieden van de veilingen te Beverwijk vrij willig tot de overeenkomst zouden zijn toege treden. Inderdaad werd dat resultaat in den loop van den afgeloopen zomer bereikt. De besturen meenden toen hun toezegging gestand te moeten doen- Daaruit moest even wel voortvloeien, dat degenen, die weigeren tot de overeenkomst toe te treden, door de veilingen als koopers moesten worden gewei gerd, nadat zij daarvan tevoren kennis had den gekregen. Met de overeenkomst zelf hebben de veilin gen zich weinig ingelaten, alleen is daarin op verzoek van de veilingen een bepaling opge nomen over het misbruik maken van de em ballage en over het koopen uit de hand. De kooplieden, die van hun uitsluiting kennis had den gekregen, hadden zich direct tot het vei- lingbestuur kunnen wenden of arbitrage kun nen aanvragen. Zij hebben dit echter niet ge daan. Eén van hen hield in de veiling de knop van de veilingklok vast, waardoor de veiling werd gestoord en waardoor de belangen van de inbrengers ernstig hadden kunnen worden geschaad. Tegen die ordeverstoring moest worden op getreden, zoodat een kooper met behulp van den sterken arm tot de orde moest worden geroepen. „De directie kon in dit geval niet anders handelen, dan zij deed", aldus besloot de voor zitter. Uitsluiting en arbitrage. De directeur van de veilingen, de heer W. de Groot heeft na deze inleiding een over zicht gegeven van de bepalingen der sanee ringsovereenkomst, die voor kooplieden, buiten het rayon gevestigd, niet bindend is. Deze kooplieden hebben dus geen saneeringskaart noodig om aan de Beverwijksche veilingen te kunnen koopen. Wordt een handelaar ge schorst of uitgesloten, dan zal de betrokkene beroep hebben op de arbitrage-commissie Be krachtigt de arbitrage-commissie de weigering, schorsing of uitsluiting, dan wordt daarvan kennis gegeven aan de veilingsbesturen, die zich dan verplichten den betrokkene niet meer als kooper toe te laten, twee dagen na dat aan hem schriftelijk is kennis gegeven van de arbitrale beslissing. Wordt geen beroep op arbitrage gedaan, dan zal de saneerings commissie binnen den daarvoor gestelden ter mijn een afzonderlijke vergadering houden en daarbij één vertegenwoordiger van de bij het geval betrokken veilingen uitnoodigen. Deze vergadering behandelt het geval en kan de personen hooren. Daarna wordt met twee derden van het aantal uitgebrachte stemmen een beslissing genomen, die bindend is voor de veilingen. De uitsluiting zal zoolang voort duren, totdat dezelfde vergadering met dezelf de stemverhouding of de arbitrage-commissie de uitsluiting opheft. Veel vragen gesteld. De voorzitter stelde nu de leden en in brengers in de gelegenheid over deze sanee- ringskwestie vragen te stellen. Daarvan werd een ruim gebruik gemaakt. De heer V e r d u i n informeerde naar het nut voor de tuinders van de saneering en waarom slechts vier koopers voor uitsluiting werden aangeschreven, terwijl er dertig zon der kaart kochten. De heer A1 b e r s formuleerde zijn vragen aldus: 1. Zijn er meer veilingen, waar de sanee ring wordt toegepast? 2. Is het bestuur in contact geweest met de straat veilingen? 3. Waarom wordt aan alle Nederlandsche veilingen gewerkt om zooveel mogelijk koop lieden te krijgen? In Beverwijk is het juist andersom: daar worden de kooplieden uit gesloten. 4. Hoeveel kooplieden hebben zich vrij willig opgegeven? 5. Kunnen de tuinders aankloppen bij „Handelsbelangen" om vergoeding van de schade, veroorzaakt door een eventueel te kort aan kooplieden? De heer Mensing wilde weten, wat men wil met deze saneering, tot hoever ze moet gaan, welke boete wordt geheven en waarom het bestuur zoo voorbarig is geweest met deze actie accoord te gaan. De heer Graman vond de saneering een wassen neus en was er dan ook allerminst mee ingenomen. De heer De Ruyter vroeg zich af of het bestuur, wiens rechten hij niet betwistte, wel de juiste tactiek had gevolgd door zulke diep-ingrijpende maatregelen te nemen. De draagwijdte daarvan is immers heel moeilijk te overzien. Spr. verzocht het bestuur de overeenkomst op te schorten en het vraag stuk in de tuindersorganisaties rustig te la ten bespreken. De taak van de organisaties. De voorzitter, die intusschen ruim schoots gelegenheid had te peilen wat over deze saneering zooal onder de tuinders te doen was, zei in zijn antwoord, dat de be sturen over deze zaak, die in hun oog niet zoo groot was, reeds twee jaren besprekin gen hebben gevoerd. Oe handelsorganisaties hebben, gesteund door 90 procent van hun leden, om bescher ming verzocht. Gaan wij daardoor nu den af zet beperken? Het is niet in het belang van de veiling, aldus betoogde de heer Nijssen om 200 voddenboeren op de veiling te hebben, d.w.z. lieden, die vandaag in lompen han delen, morgen in visch en overmorgen in groenten. Het groote belang van de veiling is, om een georganiseerden handel te heb ben, met waardeering van elkanders belan gen. Er moet een gezonde handel worden op gebouwd. Op de vraag hoe de buitenveilingen tegen over dit vraagstuk staan, antwoordde de heer Nijssen, dat zij wachten hoe het verloop van deze zaak was Die kijken uitsluitend naar hun belangen, maar dat is niet de taak van de organisaties. Als organisatie moet erkend worden, dat er ook een chaotische toestand heerscht onder de afnemers. Het streven is om daarin verbetering te krijgen. Spr. her haalde, dat de tuinders niet gebaat zijn met den man, die langs de straat loopt te schreeuwen. Demonstratief rumoer. Op dit moment ontstaat groot kabaal, wan neer een van de uitgesloten kooplieden het woord neemt en over de saneering heftige verwijten naar de bestuurstafel slingert. Be geleid door dreunend voetengetrappel wordt uit de vergadering in een soort spreekkoor geroepen: „Weg met de saneering". De voorzitter tracht onder hevig gehamer de situatie meester te blijven. Hij slaagt daar in voor het oogenblik en dreigt den man, die buiten de orde was, zoo noodig ook uit de vergadering te laten zetten. Opnieuw breken heftige protesten los. „Dat is geen werk", wordt er geroepen. Het is de heer G. de Ruyter, die de ge moederen met een bezadigd woord kalmeert. Hij betoogt, dat deze bijeenkomst geen de monstratief karakter mag dragen, maar dat zij uitsluitend bedoeld is om rustig overleg te plegen. De kalmte keert terug en de besprekingen worden dan ook verder zonder incidenten vo'v+Tozet. Wij krijgen wei, in deze dagen, Haast permanent, maar toch „bij vlagen' Gevoeld bij dag, gehoord bij nacht, Met herfstig onbesuisde kracht, Uit een ik-weet-niet-wat geboren, Meedoogenloos den wind van voren, Van achteren en soms op zij. In een onstuimig herfstgetij. Hij rukt en rammelt aan de ruiten, Die zich vermeten, hem te stuiten, Hij scheurt het reeds vergeelde blad Van boomen, blaast ze op het pad, Hij loeit om hoeken, fluit door kieren, Komt door de schoorsteengaten gieren, Hij fiert een feest van hol geweld, Over de stad en 't open veld Men voelt, en 't lijkt niet overdreven, Dat in den tijd, dien wij beleven, Men toch al te veelvuldig vindt Wat men beschouwen mag als wind. Wij mogen ons wat schrapper zetten, Om 't ergste onheil te beletten, Maar verder valt er niets te doen, Het is nu eenmaal windseizoen. En elke wind zal overdrijven, Er zal zelfs niets van achterblijven, Dan in de Bilt een statistiek, Dus d' aangewezen politiek, Is hier, al is het dan geen fraaie, Een politiek van laat maar waaien. P. GASUS. De heer M u y e n merkt o.m. op, dat ook de tuindersbonden zich met deze zaak bezig houden. Nadat de voorzitter er op heeft ge wezen, dat het streven er op is gericht om oneerlijke concurrentie te weren en koop lieden te krijgen, die de veiling en de tuin ders kunnen betalen, betoogt de heer H a- g e n, dat de tuinders groote belangen heb ben bij een gezonden handel. Wanneer de handel niet kan bestaan als gevolg van de oneerlijke concurrentie, dan zal de tuin bouw daarvan het slachtoffer worden. De tuinbouw heeft alleen nog een toe komst wanneer men een gezonden handel op bouwt. De heer De Ruyter blijft van meening, dat deze zaak niet zooveel stof opgeworpen zou hebben, wanneer zij in de tuindersorga nisaties besnroken zou zij geweest. Dat heb ben ook de kooplieden gedaan. De moeilijk heden moeten gezamenlijk worden opgelost en niet over de hoofden van de leden heen. De gevolgen komen nu geheel voor de ver antwoording van het bestuur. Spr. vreest, dat de stemming er niet op zal verbeteren, wanneer de besturen geen overleg met hun leden plegen. De voorzitter deed tenslotte de toezeg ging, dat de besturen zullen trachten over de saneeringskwestie een afzonderlijke leden vergadering te houden. Het heeft thans geen nut meer, aldus spr. de besprekingen voort te zetten. Voorts merkte hij op, dat de besturen, na alles, wat zij hebben gedaan en nog doen om eenige verbetering te brengen in den nood toestand, waarin zoovele tuinders verkeeren, wel een ander geluid hadden verwacht dan een dreigement van een verwijdering tus- schen leden en bestuur. „De besturen zijn de eenigen, die hier voor de tuinders wat doen", zoo besloot spr. Toen kwam er tot besluit van deze bijeen komst weer een applaus voor het bestuur en ging de vergadering rustig uiteen. DE STAND DER WERKLOOSHEID Bij den gemeentelijken dienst der werkloos heidsverzekering en arbeidsbemiddeling ston den j.l. Zaterdag in totaal 1126 werkloozen in geschreven tegen 1107 aan het einde der daar aan voorafgaande week. Beverwijk telde 1016 (vorige week '1018) werkloozen, Heemskerk 110 (vorige week 89). De werkloosheid doet zich gelden in onder staande vakgroepen: Beverwijk: Analysten 1, bakkers 9, bank werkers 18, behangers 3, betonvlechters 5, be tonwerkers 6, blikbewerkers 2, boekbinders 1, boekhouders 2, bouwkundige opzichters 2, ca- caob'ewèrkers 1, carrosserhmiakers 1. cement-1 werkers 1, chauffeurs 36, chefs 4, colporteurs 2, concierges 1, drukkers 5, electrotechnici 1, electriciens 11, expediteurs 1, grondwerkers 117, handlangers 4, incasseerders 3, kantoor bedienden 14, kappers 1, kellners 1, klinkers 2, lampenkappenmakers 1, landarbeiders 5b, las- schers 1, lederbewerkers 1, letterzetters 3, lood gieters 3, lijnwerkers 1, losse arbeiders 310, machinisten 15, machinedrijvers 2, machinale houtbewerkers 4, marmerpolijsters 1, metaal bewerkers 5, matrassenmakers 1, metselaars 19, meubelmakers 2, monteurs 9, musici 2, op perlieden 39, pakhuisknechts 1, pijpenbuigers 1, reizigers 7, schilders 21, schippers 4, schoen makers 1, sigarenmakers 82, sigarensorteer- ders 9, slagers 6, smeden 3, steenhouwers 1, stoffeerders 2, stokers 10, stucadoors 12, stuur lieden 1, teekenaars 1, timmerlieden 53, uit voerders 2, voegers 5, voerlieden 5, voorslaan- ders 2, winkelbedienden 7, zeilmakers 1, buf fetjuffrouwen 1, dagmeisjes 13, dienstboden 11, coupeuses 1, fabrieksarbeidsters 1, kantoor bedienden (vr.) 10, kapsters 2, werksters 5, verkoopsters 1, totaal 1016 (vorige week 1018). Heemskerk: Betonvlechters 2, betonwerkers 2, chauffeurs 3, electriciens 1, grondwerkers 15 kantoorbedienden 1, landarbeiders 25, lood gieters 1, losse arbeiders 37, machinale hout bewerkers 1, metselaars 1, opperlieden 2, rei zigers 1, schilders 1, teekenaars 1, timmerlie den 7, werkmeesters 1, kantoorbedienden (vr.) 1; totaal 110 (89). INSPECTIE DIRECTE BELASTINGEN. Bij beschikking van den minister van fi nanciën is de inspecteur der directe belastin gen, enz. J. S. Koopmans, hoofd van de in spectie der directe belastingen te Sneek, ver plaatst naar Beverwijk en aangewezen als hoofd van de inspectie der directe belastin gen aldaar. DE TREKKING VAN DE PAARDEN- VERLOTING. De trekking van de bekende Beverwijksche Paardenverloting, georganiseerd door de Harddraverijvereeniging „Beverwijk en Om streken". zal a.s. Donderdagavond in het „Kennemer Hotel" geschieden. Het rad van fortuin zal draaien onder con trole en toezicht van notaris Mr. A. Moens. Met het oog op de te verwachten groote toeloop van belangstellenden, die de trekking willen bijwonen, heeft het bestuur bepaald, dat het Kennemer Hotel op den avond van de trekking slechts toegankelijk is voor houders van loten. Overigens zal de radiowagen er voor zorg dragen, dat ook het publiek buiten van het verloop der trekking volledig op de hoogte blijft. De laatste loten, waarbij vorig jaar het ge luksnummer was, zullen Woensdag en Don derdag aan den man en de vrouw worden gebracht. De muziekauto zal daaraan mede werking verleenen. GEEN CATECHISATIE. Ds. J. D. van Calcar verzoekt ons mede te deel en, dat hij deze week wegens ongesteld heid verhinderd is catechisatielessen te ge ven. FILMVOORSTELLINGEN VAN DE V. V. V. In de bovenzaal van Hotel „Oud Meeren- stein" heeft het Hoofdcomité van de V.V.V.- feeslweek een tweetal voorstellingen doen geven van de film, die van de feestelijkheden gemaakt is. Zeer velen, die aan de opvoerin g-en van het Landsspel „Kennemerland's Glorie" en aan den optocht „De Mode voor heen en thans" hun medewerking hebben verleend, hadden aan de uitnoodiging gevolg gegeven. In een kort openingswoord heeft de voor zitter van het hoofdcomité, Mr. A. Moens alle medewerkenden nogmaals dank gebracht, in het bijzonder aan degenen, die van het begin af de repetities trouw hebben gevolgd. De zeer geslaagde film, die de heer Marx heeft opgenomen, genoot groote belangstel ling. De hoogtepunten van de feestweek en de beelden van bekende personen, die in de orga- nisatie op den voorgrond traden, verwierven ook nu nog weer een applausje. Nadat in de pauze versnaperingen en siga ren waren verstrekt, werden de voorstellingen besloten met de film van de in 1934 gehou den sprookjes-optocht. SCHIETOEFENINGEN VOOR DEN LAND STORM. De jaarlijksche schietoefeningen voor de leden van de plaatselijke afdeeling van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm zullen op de Woensdagen 11, 18 en 25 November en 2, 9 en 16 December in het Kennemer Hotel wor den gehouden. MARIA VER EENIGIN G. De tooneelclub der Mariavereeniging heeft in studie genomen „Miss Holland" een come- die voor dames in 3 bedrijven vaii Steph. van Cuyk DE STORM De hevige storm van Dinsdag heeft de bad plaats, afgezien van losgewaaide dakpannen en eenige omgewaaide antennemasten, wei nig schade aangericht. Echter heeft Wijk aan Zee er wel een vrij drukke dag door be leefd. Het bericht van de vergane logger bracht vele nieuwsgierigen uit de omgeving aan het strand. Door den strandvonder is reeds een wa genlading aangespoelde zout- en haringvaten van dat schip geborgen. „VOLKSONDERWIJS". Tengevolge van de zeer slechte weersge steldheid en de daarmee verband houdende geringe opkomst is de vergadering van „Volks onderwijs" welke vastgesteld was op 27 Oc tober uitgesteld tot Dinsdag 10 November. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen Wed. Wahlen van Amsterdam. Vertrokken personen L. J. W. van der Laan naar Aalsmeer; J. Wapstra naar Oudorp (N.H.); Chr. J. van der Moot, A. Beentjes, E. M. van Dijk allen naar Amsterdam: G. Heijne naar Uitgeest; C. M. Schermer naar Anna Paulowna; J. Bedeke naar Apeldoorn. Belangstelling te IJmuiden voor de kokende ze*- FAILLISSEMENTEN Uitgesproken faillissementen door de Ar- rondissements-Rechtbank te Haarlem op Dinsdag 27 October 1936. 1. C. Veenboer, caféhouder, wonende te Haarlem, Wolstraat 20; Curator: Mr. T. A. M. A. van Löben Seis te Haarlem. 2. J. Huisman, koopman, venter met huis houdelijke artikelen, wonende te Zaandam, Zuiddijk 171; Curator: Mr. H. M. O. Dekhuy- zen te Zaandam. 3. A. C. Beentjes, bloembollenkweeker, wo nende te Heemskerk, Tolweg 21. Curator Mr. Julius Hoog te Haarlem. 4. A. Groeneveld, schilder, wonende te Haar lem, Riouwstraat 32; Curator: Mr. F. J. Ger ritsen te Haarlem. 5. Jan Huybregts, handelende onder den naam of firma Huybregts Papierhandel, ge vestigd te Purmerend, Kanaalkade 20; Cura tor: Mr. H. H. Riepma te Edam. 6. Gerardus Jan Kreulen, coupeur, wonende te Haarlem-Noord, Zaanenlaan 171. Curator: Mr. W. G. J. Veenhoven te Haarlem. Rechter-Commissaris in al deze faillisse menten: Mr. S. J. Pit te Haarlem. Opgeheven zijn de navolgende faillissemen ten wegens gebrek aan actief van: 1. J. Medenblik, metselaar, wonende te Haarlem, Lange Heeren vest 26; Curator: Mr. Silvain Groen te Haarlem. 2. J. P. van der Horst, schilder, wonende te Haarlem, Eerste Hoogerwoerddwarsstraat 22; Curator: Mr. H. J. Hoppe te Haarlem. 3. J. W. H. de Rooy, handelaar in radio artikelen, wonende te Haarlem. Zaanenlaan 9. Curator: Mr. G. J. Paré te Haarlem. 4. T. van Brienen, consumptie-ijsbereider, wonende te IJmuiden, gemeente Velsen, Zee weg 99; Curator: Mr. J. E. Goudsmit te Hoofd dorp. 5. D. J. Hartel, vleesehhouwer, wonende te Haarlem; Van Nesstraat 99; Curator: Mr. L. Ali Cohen te Haarlem. Geëindigd zijn de navolgende faillissemen ten wegens het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst van: 1. I. Boerma, zadelfabrikant, wonende te Haarlem; Curator: Mr. Dr. A. F. H. Schreurs te Haarlem. 2. N. Kranenburg, reiziger in meubelfourni- turen, wonende te Zaandam; Curator: Mr. H. M. C. Dekhuyzen te Zaandam. 3. W. Tolman, wonende te Koog aan de Zaan; Curator: Mr. H. M. C. Dekhuyzen te Zaan dam. 4. N.V. Meubelfabriek „Our Home", geves tigd te Haarlem; Curator: Mr. J. Deenik te Haarlem. 5. A. P. H. Schouten, kweeker, wonende te Haarlem: Curator: Mr. A. M. van der Storm te Haarlem. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochgoil, Vancouver n. Rotterdam, 28 (n.m.) te Liverpool verw. Blommersdijlk 25 van Tampico n. Rotterdam. Dunteldijk Rott. n. Vancouver 24 te Los Angeles Lochkatrine Vane. n. Rotterdam 24 van Los Angeles. Breedijk Rott. n. N.-Orleans 26 (9.41 v.m.) 24 mijl Z. Z. W. van Niton. Volendam Rott. n. N.-York p. 25 Lizard. HOLLAND—OOST-AZIëLIJN. Meerkerk (uitr.) 26 van Dairen. Serooskerk (uitr.) 26 van Colombo. Grootekerk (thuisr.) 28 (v.m.) te Rott. verw. HOLLAND—AUSTRALIëLIJN. Al'hena (uitr.) p. 25 Beachy Head. Ataker'k (uitr.) 27 te Newcastle N.Z.W. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfomtein (thuisr.) 25 van Mombassa Meliskerk (thuisr.) 26 van Port Natal. HOLLAND—WEST AFRIKA LIJN. Rfiggestroom (uitr.) 26 van Bordeaux. HALCYON LIJN. Rozenburg 26 van Hartlepool te Malta. HOLLANDBRITSCH INDIë LIJN Hoogkerk (thuisr.) vertr. 27 (n.m.) v. Bord. KON. HOLLANDSCiHE LLOYD. Zaanland (uitr.) 26 te Rio de Janeiro. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Agamemnon 26 van Haifa naar Beyrouth. Aurora 26 van Bari naar Catacolo. Breda, Antw. n. Aimst. 27 (8.15 v.m.) bij Vlis- singen geankerd. Pluto 26 van Kopenhagen naar Stettin. Theseus 26 van Amsterdam te Halmstad. Ulysses 26 van Constantza naar Stamboul. Venus 26 van Genua naar Livorno. Euterpe Amst. n. Bordeaux p. 26 Wight. Orion Rott. n. Gibraltar p. 25 Beachy Head. Triton 27 van Hamburg naar Malta. Trajanus Amst. n. Lissabon 26 (9.40 v.m.) 50 mijl W. van Niton. Hercules Amst. n. Algiers 25 (5.29 n.m.) 35 mijl O. van Niton. Breda 27 van Vlissingen reede naar A'dam. Baairn 25 v. Paita n. La Libertad. Ariadne 27 v. Danzig n. Kopenhagen. Titus 27 v. Papels n. Lipari. Ulysses 27 v. Constantza te Stamboul ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo (thuisr.) 27 v. Marseille. Kota Nopan (thuisr.) p. 27 Kaap del Armi. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. Alcyone 25 van Buenos-Ayres n. Rotterdam. ALphacca 28 (10 v.m.) v. Buenos-Ayres te Rott. verwacht. Alchiba 27 van Hamburg naar Rotterdam. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Neleus Singapore n. Amsterdam 26 te Suez. Glengarry Dairen n. Rott. 26 v. Pt. Said. Glenfinlas Dairen n. Rott. 26 te Penang. Neleus Singapore n. Amst. 27 v. Pt. Said. Alcinous 25 van Batavia naar Amsterdam. Bencruachan 19 v. Corontalo n. Rott. Glennogle Dairen n. Rott. 24 te Manilla. Glenniffer Dairen n. Rott. 25 te Chinwangt. Deucalion 23 v. Yokohama n. Rotterdam. Altreus Rott. n. Japan 26 v. Penang. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Tello 26 van Batavia n. Amst. Poelaiu Bras 27 van Hamburg' n. Amsterdam. Johan van Oldenbarnevelt (thuisr.) 28 (8 v.m.) te Amsterdam verw. Opgehouden door storm. Ten gevolge van het stormweer worden ver schillende schepen buitengaats opgehouden. Andere hier bestemde schepen liggen op de Elbe en bij Vlissingen geankerd. Duitsche visscherij. De Duitsche stoomtrawler „Nordmark", wel ke op een werf te Hamburg gebouwd wordt voor rekening van de reederij Carsten Rehder te Altona, zal de volgende week kunnen proef- stoomen om daarna spoedig in bedrijf te kun nen worden gesteld. AANGEKOMEN. 26 October: Patria s.s. Gothenburg Rhein s.s. Hamburg 27 October: Texelstroom s.s. Manchester VERTROKKEN. 27 October: Niets. In de laatste Bestuurvergadering van den K. N .V. B. is o.a. besloten, den voetbalwed strijd NederlandNoorwegen weer per radio te doen uitzenden. In de ons toegezonden no tulen van deze vergadering lezen we hier over het volgende: „Besproken wordt het verzoek van de A.V.R.O., om den wedstrijd NederlandNoor wegen op 1 November a.s. te mogen uitzenden. De voorzitter deelt mede, dat de heer Valkema bij schriftelijke stemming over dit verzoek verklaard heeft vóór uitzending te zijn, mits alle plaatsen uitverkocht zijn, het geen echter nu nog op geen stukken na uit te maken is. De heer Lamey is tegen uitzending; alle an dere bestuursleden hebben vóór gestemd. De Voorzitter vraagt aan den heer Lamey zijn stem te willen motiveeren. De heer Lamey zegt dan, dat er in den boe zem van de vereenigingen bezwaren bestaan tegen het stilleggen van de competitie. Waar voor dezen wedstrijd, naar spreker's meening, weinig interesse zal bestaan, komt hij in aan merking om niet te worden uitgezonden. Het stopzetten van de competitie acht spreker een bezwaar. De heer Coldewey is het in zijn hart met den heer Lamey eens. Hij is er echter evenzeer van overtuigd, dat een aantal clubs, wanneer de Bond een wedstrijdprogramma zou vast stellen, om uitstel zouden vragen, omdat vele spelers den wedstrijd wenschen bij te wonen. Wanneer het verzoew van den A.V.R.O. be trekking had op het uitzenden van een in het buitenland te spelen wedstrijd, dan zou hij er vóór zijn, daarvoor geen toestemming te geven. De Voorzitter is van meening, dat vereeni gingen in den omtrek van Amsterdam het niet prettig zouden vinden, wanneer voor haar competitiewedstrijden werden vastgesteld op den deg van NederlandNoorwegen, omdat óf spelers óf supporters liever naar Amster dam zouden gaan. Aan den anderen kant zijn er altijd zeer veel menschen, die om een of andore reden niet naar Amsterdam kunnen gaan, waarbij spr. vooral denkt aan patiënten in ziekenhuizen, zoodat hij er vóór is, den wedstrijd wel te laten uitzenden. Hiertoe wordt besloten"

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5