Een mooi idee. RAADSVERGADERING. VOETBAL. UIT DE STAATSCOURANT Prins Bernhard bezoekt Rotterdam. Onderzoek naar de landbouw crisismaatregelen. D O N D E R D A G 29 OCT. 1936 BEVERWIJK De nieuwe bioscoop programma's. HEEMSKERK BURGERLIJKE STAND Woensdagmiddag vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van burgemeester W. Vreugde. Afwezig de heer J. Henneman, wethouder. Alvorens een aanvang te maken met de af handeling der agenda heeft de burgemeester de verloving van Prinses Juliana en Prins Bernhard herdacht, waarbij hij den wensch uitte, dat deze verloving zou strekken tot heil van het oranjehuis en van het vaderland- De notulen der vorige vergadering werden vastgesteld. Goedgekeurd werd het voorstel van B. en W. tot het aangaan van twee rekening-cou rantovereenkomsten met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten, resp. groot f 136.100 en f 10-000; de laatste voor steun aan de tuin ders. Ingevolge de bepalingen van de Lager On derwijswet werd goedgekeurd het voorstel tot uitkeering ineens van 80 pet. van de stich- tingskosten aan de Bijzondere scholen, de school van het Ned. Herv. Schoolbestuur, de R.K. Jongens- en de RK. Meisjesschool tot een totaal bedrag van f 257.840. Eveneens werd goedgekeurd het voorstel tot het aangaan van een geldleening, groot f 257.840 ten behoeve van het vorige raads besluit. De leening geschiedt tegen een rentever goeding van 4 3/8 procent, aflossing in 30 jaar. Het beredeneerd vijfjaarlijksche verslag van den toestand der gemeente werd ter inzage gelegd- Het voorstel tot herziening van strafveror deningen, als bedoeld in art. 208 der Gemeen tewet, werd goedgekeurd. Besloten werd ontheffing te verzoeken van de verplichting bedoeld in art. 279 der ge meentewet. In verband met een nota van opmerkingen van Ged. Staten werd besloten de begrooting voor 1936 te wijzigen. De Minister heeft zich namelijk bereid verklaard een bijdrage te ver- leenen, groot f 20.400 in de kosten van de ge meentelijke huishouding, mits voldaan wordt aan de voorwaarden. Een van de bijzondere voorwaarden is, dat de verordening voor het heffen van belasting op honden zoodanig wordt gewijzigd dat in het vervolg voor andere, dan ,,luxe"-honden f 3 per jaar wordt betaald. Op voorstel van B. en W. werd daartoe be sloten. De heer Muyen betreurde het, dat juist de arme menschen, die den hond als trek dier gebruiken, meer moeten betalen. Spr. her haalde zijn reeds eerder gedaan verzoek, om zulke belangrijke raadsvoordrachten aan de raadsleden toe te zenden. Hij betreurde het ook, dat zelfs door het Rijk nu nog wordt aan gedrongen op inkrimping van en bezuiniging op den steun aan armlastigen. Spr. betwijfelt het, of het Rijk wel volledig op de hoogte is van den toestand. Er worden bedragen gege ven, waarmee het voor de armlastigen onmo gelijk is rond te komen. De Raad zou moeten besluiten om aan den Minister duidelijk te maken in welke moeilijke omstandigheden Heemskerk verkeert ten aan zien van de steunverleening aan armlastigen, die voor deze streek veel te laag is. De heer K1 a a s s e onderschreef dit ten volle. Spr. zou er zelfs een commissie voor willen aanwijzen, die den Minister den nood toestand van de tuinders duidelijk maakt. De heer Muyen was er ook van overtuigd, dat een persoonlijk onderhoud met den mi nister meer effect zal hebben dan het schrij ven van tien brieven. De voorzitter zei, dat B. en W. reeds meermalen een onderhoud hebben gehad met den Minister, die volledig op de hoogte met den toestand is gebracht. Besloten werd de verlangde wijzigingen in de begrootingen aan te brengen- De voorzitter merkte nog op. dat „aan kloppen" bij den Minister meer op den weg ligt van de organisaties, omdat aan het Bur gerlijk Armbestuur nog in zekere mate een vrij mandaat is gelaten. De Minister heeft te ken nen gegeven, dat de behoeftige tuinders on dersteund moeten worden krachtens de be palingen van de Armenwet. Over een commissie kan de Raad nog wel nader beslissen, hoewel er geen enkel bezwaar is, dat bijvoorbeeld drie leden van den Raad eens met den Minister besprekingen voeren. Aangeboden werden de begrootingen van de gemeente, de bedrijven en van het Alge meen Armbestuur voor het dienstjaar 1937. Zij werden in handen gesteld van een com missie, waarin zitting kregen de heeren S. van der Kolk, C. v. d. Outenaar en A. Zuur bier. Van het „Wit Gele Kruis" was een verzoek ingekomen om het subsidie over 1936 met f 500 te verhoogen, aan welk verzoek werd voldaan. In verband met het feit, dat over 1937 geen subsidies zullen mogen worden verleend, moest een verzoek van het bestuur van het Muziek korps „St. Cecilia" om een subsidie van f 50 voor het jaar 1937, worden afgewezen. Op verzoek van Ged- Staten werd een wijzi ging gebracht in de loonklasse van den chef- lijn werker. Ingekomen was een verzoek van de V.V.V. om in verband met de voorjaarsbloemententoon stelling in het wandelpark „Marquette" werk zaamheden in werkverschaffing te laten ver richten aan paden en s'looten. B. en W. stel den voor aan dit verzoek te voldoen. De kosten zullen f 4600 bedragen. De heer Muyen vond het niet geheel juist, dat het park steeds maar wordt opgeknapt ten dienste van den eigenaar. Spr. wil zijn stem aan dit voorstel geven, wanneer de ter mijn, waarin het park voor het publiek toe gankelijk is, wordt verlengd. Het voorstel werd aangenomen. Voorts werd goedkeuring gevraagd voor het uitbaggeren van de vijvers van het kasteel „Assumburg", waarvan de kosten werden be groot op f 440- Ook dit voorstel werd goedge keurd. Op verzoek van de Geitenfokvereeniging werd een verordening goedgekeurd betrekking hebbende op de verbetering van het geitenras in deze gemeente. Bij de rondvraag vroeg de heer Kühne naar de stempeluren voor werkloozen in ver band met de aanstelling van een controleur voor de gemeenten Heemskerk, Castricum en Limmen De voorzitter antwoordde, dat de drie colleges daarover nog overleg zullen plegen. De heer K1 a a s s e informeerde naar de verbetering van de beken. De voorzitter zei. dat deze zaak admi nistratief en financiëel nog niet in orde is. De heer M u ij e n vroeg naar de mogelijk heid, om voor de tuinders werk te vinden op andere tuinbouwbedrijven. De voorzitter meende, dat de Minister daartegen bezwaar maakt, omdat de controle daarvan zeer moeilijk zou zijn. Spr. zal dit echter nader onderzoeken. De heeren De Wildt en Zuurbier in formeerden naar den B-steun en drongen op spoed aan. De voorzitter zei, dat deze steun wel is toegezegd, maar dat er nog geen geld ontvan gen is. Spr. deed de toezegging nog eens op spoed te zullen aandringen en sloot de ver gadering. STAND 2e KLASSE A, AFD. WEST II I. V. C. B. gesp.gew.gel.verl. v.-t. pnt. D. S. S. H. 6 4 1 1 16- -10 9 G. V. O. 6 4 1 1 10- -7 9 Lisse 6 3 2 1 19- -11 8 V. V. E. 4 3 0 1 9- -6 6 Vitesse 6 3 0 3 10- -9 6 D. E. M. 5 1 2 2 10- -14 4 A. D. O 6 2 0 4 7- -11 4 Teylingen 6 2 0 4 9- -14 4 Santpoort II 5 0 3 2 8- -11 3 Geel Wit 6 0 3 3 7- -12 3 „A. D. O." Omdat het feest van Allerheiligen op Zon dag valt, zijn er voor Zondag a.s. geen wed strijden vastgesteld. OPBRENGST COLLECTE. Door het Oranje Comité werd deze week een collecte gehouden ten bate van het nationaal huwelijksgeschenk voor H. K. H. Prinses Ju liana en Z. D. H. Prins Bernhard von Lippe Biesterfeld. De opbrengst was f 58. R.K. GEZELLENVEREENIGING. De tooneelclub der R.K. Gezellen heeft ir, studie genomen „De man die zich kon wre ken" een vroolijk spel met wat ernst in drie bedrijven door Louisvé. Bij K. B. is met ingang van 15 November 1936 benoemd tot burgemeester der gemeen te Zwollerkerspel jhr. mr. G. A. Strick van Linschoten, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Krabbendijke. OPPERRABBIJN VOOR NOORD-HOLLAND BENOEMD. In de Woensdagavond gehouden vergade ring van den raad van het synagogaal res sort Amsterdam van het Nederlandsch Israe- lietisch Kerkgenootschap is de rabbijn L. H. Sarlouis benoemd tot opperrabbijn van het ressort Noord-Holland. Prins Bernhard heeft gisteren met de snel le motorboot „Hermanus" van de Rotterdam- sche Droogdok Mij. een tocht gemaakt door de havens, die in vol bedrijf waren. Ten einde aan den indruk van de werkende haven geen afbreuk te doen, hebben de bedrijven het schaftuur een half uur later doen aanvangen, zoodat, toen de Prins voorbij voer, het werk aan de kaden, op de schepen en op het water, in vollen gang was. Het rapport der commissie-Van Loon gepubliceerd. 's-GRAVENHAGE, 28 October. De com missie reorganisatie landbouwcrisismaatrege len, onder voorzitterschap van prof. mr. J. van Loon, aan welke was opgedragen te onder zoeken of en zoo ja, welke wijzigingen dien den te worden aangebracht in de landbouw crisismaatregelen, de uitvoering en de con trole, heeft haar rapport aan den minister van Landbouw en Visscherij uitgebracht. Aan dit rapport, dat door dezen minister is gepubliceerd, ontleenen wij het volgende. Hierbij moge echter terstond voorop gesteld worden, dat de commissie is uitgegaan van de algemeene situatie zooals deze bestond voor 26 September j.l, Wegens den grooten omvang der aan de commissie opgedragen taak en de urgentie van haar onderzoek, hebben haar werkzaam heden zich beperkt tot de urgentste algemeene vraagstukken. Achtereenvolgens zijn in het rapport de vol gende onderwerpen behandeld: Bezwaren tegen landbouw-crisiswet en Iandbouw-crisisdienst. De commissie betoogt, dat de veelal geuite meening, als zou de landbouw bevoordeeld (In België is een comité opge richt om een huwelijksgeschenk aan te bieden aan Prinses Juliana en Prins Bernhard namens de Belgische vluchtelingen, die tijdens den wereldoorlog in ons land, gastvrijheid genoten.) 't Is alweer meer dan twintig jaar geleden, Dat stroomen stakkers uit het Belgenland, De grenzen in ons Zuiden overschreden. En Neerland reikte hun de broederhand. De krijg had hen van huis en hof verdreven, Zij kwamen hier in doffe wanhoop aan, Zou Nederland hun rust en bijstand geven? Toen heeft ons land zijn broederplicht gedaan. Zij hebben bij ons onderdak gevonden, Zij werden hier gesteund, gekleed, gevoed, Wij hielpen hen, omdat wij helpen konden, Zooals men onder goede broeders doet. Als wij dit van 't gezichtspunt uit bekijken, Van hem, die zulk een broederdienst bewijst, Dan drukken wij de hand, die zij ons reiken Maar zeggen: daarvoor is geen dank vereischt, Wanneer nog ooit, wat God moge verhoeden, Dezelfde toestand eens werd omgekeerd, Dan zoudt gij zeker ook de onzen voeden, En steunen zonder dat gij dank begeert. Maar dat de Belgen hierin anders denken, Is een gevoel, dat men begrijpen kan En 't denkbeeld om straks een cadeau te schenken Aan 't jonge paar, is een ontroerend plan. 't Is geen vereffening van oude schulden, Omdat een schuld hier nimmer heeft bestaan, Maar wel een fijngevoelde vriendschapshulde En die verleent er groote waarde aan. P. GASUS. worden ten koste der andere bevolkingsgroe pen, geheel in strijd is met de werkelijkheid. Volgens de meening der commissie is de toestand, aldus, dat de vrijhandelsgedachte de belooning wil aanpassen aan prijzen, welke door vrije concurrentie worden bepaald hetgeen bij dalende wereldmarktprijzen zeer moeilijk te verkrijgen is terwijl daartegen over een streven staat om de loonen op het eenmaal bereikte peil te stabiliseeren en de prijzen der niet agrarische producten en diensten aan de loonen aan te passen. In de onvereenigbaarheid van deze twee opvattingen acht de commissie de oorzaak te liggen van de wanverhouding tusschen de be looning van landbouwarbeid en die van anderen arbeid. Herstel zou kunnen worden gevonden door of voor het geheele gebied terug te keeren tot de vrije prijsvorming of de prijzen voor den landbouw te baseeren op een belooning van den landbouwarbeid, die in een redelijke verhouding staat tot de belooning van den anderen arbeid. Berekent men op deze laatste basis de noodzakelijke belooning voor den landbouwarbeid, dan blijkt, dat ondanks de crisismaatregelen het bereikte loon- en prijspeil te laag is. Ook ten aanzien van het verband tusschen landbouw en industrie (in den zin van het geheele niet-agrarische deel van het bedrijfs leven) acht de commissie her-oriënteerlng noodig. Crisisheffingen. De vervanging van het bestaande stelsel van heffingen en toeslagen door dat van hef fingen en,toeslagen aan de grens heeft een belangrijk onderdeel van het onderzoek der commissie uitgemaakt. De commissie is in overgroote meerderheid van oordeel, dat een stelsel van hooge heffingen aan de grens niet kan worden aa.nbevolen, omdat dit voor den landbouw geen voordeel biedt en evenmin een eenvoudiger systeem van uitvoering brengt, terwijl daarentegen wel een hooger worden van het levenspeil met daarmede gepaard gaande verminderde consumptie het gevolg is. Stelsel der landbouwcrisiswet. De commissie is van meening, dat het be staande systeem, zij het ook door wetswijzi ging, zoodanig kan worden hervormd, dat ge gronde bezwaren tot een minimum kunnen worden teruggebracht. Zij ziet deze bezwaren in hoofdzaak in het huidige systeem der landbouwcrisiswet, waarbij de minister het ee.nig wettelijk uitvoerend orgaan is en de volle verantwoordelijkheid draagt. Dit brengt mede, dat alle crisisorganisaties ambtelijke uitvoeringsorganen zijn zonder wettelijke bevoegdheden, wier taak slechts adviseerend kan zijn. De commissie is tot de overtuiging gekomen, dat de voorkeur moet worden gegeven aan een systeem, waarbij den centrales een ver ordenende bevoegdheid wordt verleend, als mede het recht, om binnen bepaalde grenzen de voorschriften der landbouw-crisismaatre- gelen zelfstandig uit te voeren. Bedrijfssteun of individueele steun? Ten aanzien van dit vraagpunt blijkt de commissie in groote meerderheid van gevoe len te zijn, dat het door de regeering gekozen stelsel van bedrijfssteun het beste is ge weest en in het belang van land- en tuin bouw èn in het belang van de arbeidsgelegen heid ten plattelande. Het kleinbedrijf. Zeer uitvoerige beschouwingen heeft de com missie aan dit onderwerp gewijd. Zij spreekt daarbij als haar conclusie uit, dat de toe stand van de kleine boeren- en tuindersbedrij- ven bijzondere zorg der regeering vereischt. KENNEMER THEATER. Het Kennemer Theater vertoont in het nieuwe bioscoop-theater als hoofdnummer „Het Schandaal van den dag" met Constance Bennett en Clark Gable in de hoofdrollen. Jim Branch, de hoofdredacteur van een Amerikaansch blad ziet zich op zekeren dag genoodzaakt een rijke jonge dame die voor haar plezier aan de krant werkt en de mu- ziek-rubriek grondig verknoeit, ontslag te geven. Hij komt daar echter op terug wan neer hij nog denzelfden avond ontdekt, dat zij wel meer weet van een op handen zijnde echtscheidingsprocedure, die een schan daaltje belooft. De jongedame, ook niet van gisteren, begrijpt zeer wel, waar het haar hoofdredacteur om te doen is. Zij verlaat de club, waar zij met haar chef vertoefde, en zij gaat naar de woning van Bannister. Bannister belet daarna Mrs. Pat terson gerucht te maken, omdat er een an dere vrouw in zijn woning is. Hij slaat haar neer en bij dezen val verliest zij het leven. Den volgenden morgen wordt Mrs. Patterson dood gevonden. Jim, de hoofdredacteur, wil er het zijne van weten en ontdekt in Patter son's huis, dat een kastje met opzet ver plaatst was. Hij schrijft een artikel in zijn blad, waarin hij laat doorschemeren, dat Bannister wel eens de dader kon zijn. De eigenaar van het blad, die Bannister steunt in zijn verkiezingscampagne voor kamerlid, vindt dat al te erg en ontslaat Branch, zeel ten genoegen van juffrouw Sharon, die vol komen in de onschuld van Bannister gelooft. Vergezeld van een fotograaf trekt Jim er op uit naar Bannisters huis, waar hij ont dekt, dat deze zeer gemakkelijk het lijk over het water met behulp van een motorboot naar het huis van Patterson heeft kunnen vervoeren. Wanneer de hoofdredacteur-re porter juist van plan is weg te gaan, ver schijnt Bannister in gezelschap van Sharon en dreigt Branch de politie te zullen waar schuwen. Branch geeft hem dan den raad, tevens een duiker te laten komen om het taschje op te sporen, dat Mrs. Patterson op den avond van den moord bij zich had en dat waarschijnlijk in het water is gevallen. Wanneer Sharon naar binnen is gegaan duikt Bannister in het water om het taschje te vinden. Sharon ziet dit en begrijpt alles. Branch komt terug met de politie, die Ban nister arresteert. De hoofdredacteur en zijn vroegere medewerkster besluiten, dan ver der maar samen door het leven te gaan. Als tweede hoofdnummer draait de komische film „Spektakel om Jolanthe". LUXOR THEATER. Het Luxor Theater vertoont als hoofdnum mer het spannende circus-drama „Circus Buffalo Bill" met Preston Forster en Bar bara Stanwijck in de hoofdrollen. De bekende komieken Bert Wheeler en Ro bert Woolsey spelen de hoofdrollen in de klucht „Moderne Regenmakers". JAARVERGADERING S.D.A.P. De plaatselijke afdeeling van de S.D.A.P. hield in gebouw Odeon haar jaarvergadering. Het jaarverslag van den secretaris, den heer J. Vrugt, maakte melding van 't vele werk, dat als gevolg van de vereeniging van Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin moest worden ver richt. Zoo werden o.a. 35.700 manifesten en andere geschriften verspreid. Het jaarverslag van den penningmeester, den heer A. Achterof maakte melding van een batig saldo van 172.56. De inkomsten waren 1945.31, de uitgaven 1772.75. De aftredende bestuursleden J. W. Gabel, voorzitter, J. Vrugt, secretaris en A. Achterof, penningmeester werden in dezelfde functies herkozen. Herkozen werden ook de aftredende leden van het bestuur mevr. T. KempHaan en de heeren W. van Dok, Ph. van Groningen, G. Lamping en J. J. Romunde. De heer F. Bruins werd in de plaats van den heer D. Malenstein benoemd. De heeren B. Meier en G. J. Rutgers zagen zich herbenoemd als gedelegeerden in de pers en propagandacommissie. Voor het gewestelijk bestuur werden can- didaat gesteld de heeren C. Bouma, P. Joore, M. A. Reinalda, C. Thomassen en W. F. Visser en voor den Partijraad de heeren S. P. Doek, D. Lopes Dias en C. Thomassen. MARKTBERICHTEN. Vereenigde Veilingen Kennemerland en Vrije Veiling. Boerekool per kist 1015 ct. Spinazie per kist 4054 ct. sla per kist 2040 ct. Waschpeen per kist 2030 ct. Andijvie per kist 1020 ct. Wortelen per bos 24 ct. Raapstelen per bos 2—3 ct. Peterselie per bos 22y2 ct. Selderie pér bos 23 ct. Prei per bos 48 ct. Bloemkool le, per stuk 67 ct. Idem, 2e, per stuk 24 ct. Tomaten per K.G. 618 ct. Aardappelen per 10O K.G. 2.402.70. Uien per K.G. 22y2 ct. Wortelen p. K.G. iy22 ct. Nero per K.G. 411 ct. Snijboonen per K.G. 1626 ct. Spruiten per K.G. 813 ct. Knollen per bos 26 ct. Roode kool per stuk 3—6 ct. Groene kool per stuk 23 ct. Druiven per K.G. 1518 ct HOLLAND—AMERIKA LIJN. Statendam 28 van New York te Rotterdam. Dinteldijk Rott. v. Vancouver 27 v. San Francisco. Leerdam 27 van New York n. Rotterdam. Breedijk, Rotterdam n. New Orleans 26 (10.45 n.m.) 85 mijl van Niton. Lochgoil, Vancouver n. Rotterdam via Liverpool 27 (9.56 v.m.) 170 mijl Zuid van Valencia. Lochmonar, Vancouver n. Rotterdam 24 v. Seattle. Damsterdijk 28 v. R.dam n. Gothenburg. Edam, R'dam n. N.-Orleans 25 v. Houston. HOLLAND—OOST-AZIëLIJN. Gaasterkerk (thuisreis 27 te Ouddalore. Meerkerk (thuisreis) 27 van Chefoo. HALCYON LIJN. Stad Vlaardingen San Nicolas n. Rotterdam passeerde 26 Madeira. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Helder, Rosario n. Belfast pass. 26 Madeira. DEMONSTRATIES VOOR GASVERBRUIK. In de bovenzaal van hotel „Oud Meeren- steyn" werd gisteravond door de gemeente- gasbedrijven een demonstratie gehouden voor voordeelig gasgebruik. De belangstelling hiervoor was vrij groot. Mej. M. Groen heeft op interessante wijze aangetoond hoe men op gas moet koken en hoe niet. Zij heeft op de vlugst mogelijke wijze een diner voor zes personen, bestaande uit aardappelen, vleeseh, groente en rijst klaar gemaakt. Voorts gaf zij demonstraties met gas- en suddertoestellen. Een en ander werd door de dames met groote aandacht gevolgd. Na afloop werden de bereide spijzen onder de aanwezigen verloot. CHRISTENVROUAVENBOND. De plaatselijke afdeeling van de Christen vrouwenbond houdt op Donderdag 12 No vember een lezing in het Hervormd Ver- eenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat. Spreekster is mevrouw BakkerSteene- veld uit Velsen over het onderwerp „De lectuur in onze gezinnen". PROPAGANDA-AVOND CHRISTELIJKE BESTURENBOND. Dinsdag 10 November wordt in het Her vormd vereenigingsgebouw aan de Ooster wijkstraat een propagandavergadering van den Christelijken besturenbond gehouden. Als sprekers zullen optreden de heer B. Kruithof uit Kampen over „De nood van deze tijden" en de heer P. Spek uit Amsterdam over „De eisch van ons beginsel". HET JUBILEUMCONCERT VAN „ZANGLUST'. Voor het jubileumconcert van het man nenkoor „Zanglust", dat op Donderdag 12 November in het Luxor Theater wordt ge geven, beeft het bestuur de medewerking ver kregen van onze plaatsgenooten mevrouw SuickSchik, sopraan en mevrouw A. v. d. Heyde—Dierx. „Zanglust" zal onder meer eenige belangrijke koren met medewerking van de soliste ten gehoore brengen 4CTIE VAN DE GOEDE TEMPELIEREN. Als onderdeel van de winteractie van de Internationale Orde van Goede Tempelie ren zal op 23 November in het Witte Kruis gebouw aan de Baanstraat een openbare bijeenkomst worden gehouden. Voor dezen avond stelt het bestuur zich voor een aan trekkelijk programma samen te stellen. Verspreiding van lectuur over de beweging zal eveneens een deel van de te voeren actie vormen. BAZAR VOOR DIACONIE EN KERK VOOGDIJ. De bazar, die de Christelijke Meisjesvereeni- ging „Ora et Labora" ten bate van de Diaco nie en kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeen te organiseert, zal op Maandag 2 November des avonds te 8,15 uur in het Herv. Vereeni gingsgebouw door Ds. C. M. Krijger worden geopend. De bazar is verder geopend op 3, 4 en 5 November. ORANJE-COMITé GEVORMD. Op initiatief van den burgemeester is alhier een Oranjecomité gevormd, dat zich ten doel stelt gelden in te zamelen bij de ingezetenen als bijdrage aan het nationaal geschenk, dat bij gelegenheid van het aanstaand vorstelijk huwelijk zal worden aangeboden. Het comité is als volgt samengesteld: W. M. J. A. vreugde, voorzitter; J. Tromp, secretaris; J. Henneman, penningmeester; R. Beentjes, J. Bekker, H. J. M. Bergfeld, P. van Essen, P. G .Henneman, P. Klaasse, Th. Koopman; N. Mudde, R. W. A. Muijen, D. J. Schipper, C. Schoehuys, C. Tijms, C. van Veen, S. Zonneveld, A. Th. Zuurbier. In den loop van deze week zullen de oranje bussen worden gepresenteerd. CHR. JONGEMANNENVEREENIGING. Op Woensdag 18 November a.s. hoopt de Ohr. Jangemannenvereeniging „Excelsior" haar tweede lustrum te vieren. KINDERFEEST. Evenals de vorige jaren zal de vereeniging Volksonderwijs een kinderkerstvacantiefeest organiseeren. Men wil dit jaar een z.g. bonten avond orga niseeren met als hoogtepunt „Het gezongen en gespeelde lied". Ook zal de heer Geert Dils zijn medewerking verleenen. Dit feest zal het vijfde zijn dat door Volks onderwijs wordt gegeven. Daar er een groote belangstelling wordt verwacht zullen er twee avonden worden gehouden. VOLKSONDERWIJS. Op Dinsdag 3 November a.s. houdt de plaat selijke afdeeling van Volksonderwijs een le denvergadering in café „Flora". Dien avond zal de heer J. v .d. Molen ver tellen hoe de kinderen bezig worden gehouden in het middaguur (de kinderen van het eerste leerjaar tusschen 11 en 12 uur). HET WITTE KRUIS. Voor de afdeeling van Het Witte Kruis zal Dr. H. A. Meijer in het Ned. Herv. Ver,gebouw een lezing houden welke met lichtbeelden zal worden verduidelijkt. Het onderwerp zal zijn „De gezonde en de zieke menseh". De toegang is vrij. De bijeenkomst is alleen toegankelijk voor personen boven 18 jaar. Deucalion, Rotterdam n. Tanger 27 (8.55 v.m.) 80 mijn Zuid van Land's End. Costa Rica 26 van Cristobal te Kingston (J.> Berenice 28 van Gdynia te A.dam. Breda 28 van Antw. te A.dam. Juno 27 van Alicante n. Carthagena. Mars 28 van Venetië te A'dam. Orpheus 28 van Stettin te A'dam. Pluto 27 van Kopenhagen te Stettin. Venezuela 27 van Barbados n. A'dam. Bodegraven Chili n. A'dam 23 te Corral. Flora 26 v. W.-Indië n. New York. Atlas 23 van Curacao n. Ciudad Trujillo. Aurora 28 van Bari te Catacolo. Baralt 24 van Curacao. Ceres 28 van Candia n. Piraeus. Ganymedes 27 van Piraeus n. Salonika. Irene 27 v. Kopenhagen n. Gdynia. Iris 22 van Curacao. Midas 26 van Curacao n. Ciudad Trujillo. Venus 28 van Livorno n. Civita Vecchia. Theseus 28 v. Halmstad n. Gothenburg. Triton Hamburg n. Izmir 28 v. Brunsbuttel- koog. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak 28 v. Rotterdam n. Batavia. Tapanoeli (thuisr.) p. 28 Galle. Sitoebondo 28 van Rotterdam n. Batavia. Indrapoera 28 van Batavia n. Rotterdam ROTTERDAMZUID AMERIKA LIJN. Alcyone (thuisreis? 27 van Montevideo Alpherat 27 van Rotterdam te Buenos Aires Alphacca 28 van Buenos Aires te R'dam. Alchiba 27 van Hamburg 28 teruggekeerd STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens (uitreis) 28 van Gibraltar. Johan van Oldenbarnevelt 28 van Batavia te Amsterdam. Poelau Roebiah (uitreis) 26 van Padang. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Bennevis, Kohsichang n. Rotterdam 26 van Singapore. Sarpedon, Dairen n. Rotterdam 28 van Singapore. Polyphemus Liverpool n. Java 28 van Suez. Deucalion Japan n. Rotterdam 26 v. Osaka. City of Cardiff, Dairen n. Rotterdam 25 van Colombo. Glenfinlas Dairen n. Rotterdam 26 van Penang. Glenogle, Dairen n. R'dam 26 v. Manilla. Benwyvis 27 van Kocbsichang n. R'dam. Gleniffer Dairen n. R'dam 27 te Taku Bar Peisander 25 van Liverpool te Batavia. Antilochus, Rotterdam n. Japan p. 26 Land's End. Diomed 28 van Japan te Rotterdam. Eurybates, Batavia n. Amsterdam pass. 28 Gibraltar. City of Derby van Japan n. Rotterdam 28 te Singapore. Idomeneus 28 van Japan te Rotterdam. AANGEKOMEN. 27 October: Berenice s.s. Kopenhagen Breda s.s. Hamburg 28 October: Loke s.s. Calais Mars s.s. Venetië Orpheus s.s. Stettin Hallaren m.s. West-Afrika J. v. Oldenbarnevelt m.s. Batavia VERTROKKEN. 28 October: Patria s.s. Rotterdam De Ruyter kruiser Noordzee Leeuwarden s.s. Londen Een drijvende schouwburg. Een groep Engelsche tooneelspelers heeft het plan opgevat een grooten oceaanstoomer af te huren en op het dek daarvan een open lucht-theater in te richten. Men wil daarna met het schip de verschillende Engelsche ha vens gaan bezoeken, hopende dat het nieuwe van deze onderneming bezoekers zal trekken, die anders nooit in een schouwburg komen. IJzerverscheping. Het Zweedsche stoomschip „Loke" is van Calais bij het Hoogovenbedrijf aangekomen om een lading ijzer in te laden, bestemd voor een Zweedsche haven. HAARLEM, 28 October, Ondertrouwd 28 October: F. van der Kort en A. Piepenbrink; W. L. Koper en M. Th. Struck; A. A. P. van Koningsbrugge en S. de Jong; J. R. D. Berkhout en J. van Kampen; J. B. Kalt en M. H. van der Werve; C. J. van der Poel en H. Pootjes; M. Wijkhuizen en C. C. Schreinders; S. J. Vester en S. van Welt; Getrouwd 28 October: L. C. Hinfelaar en J. M. Hooijen; J. Baard en H. Joosten; J. de Wit en J. A. van Eck; J. J. M. Kohier en J. Potma; W. P. Klaver en W. J. Christiaans; I Kokkelkoren en J. Sieraad; J. B. Kornelissen en J. Vlaanderen; K. Koeman en E. H. Th, Roest; A. de Droog en A. M. de Jong; C. A. van den Nouwland en C. J. M. van der Veldt; C. Roelofs en C. M. Wesselius; C. Schouten en J. B, Bouwer; P. Eggink en M. J. van den IJssel; J. H. J. Balk en A. Stam; H. Th. van Poeteren en C. M. van Boekel. Bevallen 24 October: M. H. W. Hoogkamer— Otto, 2 d.; 26 October: M. E. Schreurs—van Kempen, z.; F. GarroneCuniberti, z.; G. A. v. Soest—Wesseling, z.: 27 October: H. H. v. d Ham—Konings, z.; A. P. Kleinjan Fie.ters, z.; J. H. KuijperStrating, z.; 28 October: M. W. v. d. SmissenSeggelink, d.; M. terPaardebek, z.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6