HET NIEUWE AVONDBLAD I AD' iJMUIDEN BWWB8WHB Nog geen nieuws omtrent de SCH. 179. 21e JAARGANG NO. 305 VRIJDAG 30 OCTOBER 1936 Nationaal Geschenk. Ernstige autobotsing in de Trompstraat. Winkeliersvereeniging „Groot IJmuiden". m mmmm Ook een scheepsramp bij Egmond. HOCKEY. HANDBAL. VOETBAL. Uit het Voetbal jaarboek je. Amsterd. ElftalHaarlemsch Elftal. IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM hADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ctL, elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIéN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobasongeval; ƒ5000- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeerlngen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. Evenals in 1901 bij het huwelijk van H.M. de Koningin geschiedde zal ook bij het huwe lijk van H.K.H. Prinses Juliana een nationaal geschenk van het Nederlandsche volk worden aangeboden. Er zijn daartoe nationale, pro vinciale en in enkele gevallen plaatselijke co mités gevormd. Gisteren plaatsten wij een communiqué waarin, behalve o.a. mededee- lingen over den aard van dit geschenk, ver meld werd dat voor de inzameling de hulp van de Nederlandsche Dagbladpers is inge roepen en gaarne toegezegd. Het spreekt van zelf dat ook wij ons onmiddellijk bereid hebben verklaard en dus giften van onze lezers in ontvangst zullen nemen en in de courant ver antwoorden. Het doel van deze inzameling beveelt zich zelf reeds zoozeer aan dat het onnoodig is er breedvoerige recommandaties aan te verbin den. De geestdrift, tot uiting gekomen bij de verloving van Prinses Juliana, heeft al duide lijk het bewijs geleverd dat men dit plan met warmte zal ontvangen en helpen verwezen lijken. Het nationale geschenk zal niet alleen in ons land maar ook daarbuiten een extra demonstratie zijn van de eenheid van ons volk en de algemeene blijdschap over deze groote gebeurtenis in de Koninklijke Familie. Wij hopen en verwachten dat de giften vooral in zeer grooton getale zullen binnen komen. Dat de zorgen, waaronder zoovelen gebukt gaan, hen zullen nopen tot beperking van hun gift weet en begrijpt iedereen. Er zijn duizenden menschen die slechts een klei nigheid ook voor dit doel zullen kunnen be stemmen, eenvoudig omdat zij niet meer mis sen kunnen. Wij willen er wel in het bijzonder toe op wekken dat men spoedig zijn bijdragen geeft. Dat is in het belang der inzameling en bevordt de snelle ontwikkeling van een zaak die tenslotte heel wat organisatie vereischt. Bovendien zal het voordeel zijn dat men tijdig het resultaat der totale inschrijving kent en dus den aard van de te geven ge schenken precies zal kunnen vaststellen en de uitvoering er van bespoedigen. Zooals men uit de gedane mededeelingen zal zien, zijn de couranten niet de eenige in zamelaars van giften. Ook de penningmees ters van de vele comités hebben zich beschik baar gesteld. Wij verwachten een uitstekend resultaat van deze inzameling en zullen geregeld ver antwoordingen van ontvangen giften publi- ceeren. De gedachte een jacht te geven het zal een schip zijn voor de vaart op de binnen wateren bestemd zal zeker veler sympathie hebben, omdat dit eerstgenoemde geschenk zoo kenmerkend Hollandsch van aard is. Wij openen thans de inschrijving bij dit dagblad in de verwachting, reeds zeer spoedig een lange lijst van bijdragen te kunnen ver melden. R. P. Twee auto's scheppen elkaar. Donderdagmiddag omstreeks 1 uur had in de Trompstraat bij de Kortenaerstraat een ernstige botsing plaats tusschen twee luxe auto's, waarbij ernstige materieele schade ontstond, doch zich geen persoonlijke onge lukken hebben voorgedaan. Een dezer auto's die werd bestuurd door dr. van L. alhier reed met een flinke vaart door de Trompstraat, toen uit de Kortenaer straat een andere auto kwam aanrijden. De auto's konden elkaar niet meer ontwijken. Het gevolg was een botsing, die zoo hevig was, dat beide wagens op het trottoir bij den sla gerswinkel van den heer B. terecht kwamen. Een op het trottoir staande boom sneuvelde en ook twee rijwielen werden vernield. Beide auto's kwamen zeer gehavend uit den atnjd te voorschijn, doch de bestuurders ble ven ongedeerd. NAAR ZEEL De stoomtrawler Rijnstroom IJM. 86 zal, da drie weken te hebben opgelegen, a.s. Za terdag weer naar zee vertrekken. UITSLAG VERLOTING „CONCORDIA" De uitslag van de verloting van de Harmo nie Concordia is, als volgt: 'e prijs dressoir no. 664, 2e prijs heerén- df damesfiets no. 2187, 3e prijs electrische kaplamp no. 2198, 4e prijs 12 theelepeltjes n°. 4113, 5e prijs electrische bureaulamp do. 3227, 6e prijs schemerlamp no. 4198, 7e Prijs Japansche vaas no. 399'0, 8e prijs elec- triscli theelichtje no. 634, 9e prijs schemer- iamp no. 2338, 10e prijs electr. strijkbout. Bewijzen voor de prijzen zijn tegen afgifte vao het lot verkrijgbaar bij den heer W. Broek, Alex. Bellstraat 32. Bespreking St. Nicolaas reclamecampagne. Gisteravond heeft in het R.K. Vereeni- gingsgebouw Mahustraat een vergadering, van de Winkeliersvereeniging Groot IJmui den, plaats gehad. De vereeniging had deze vergadering uitgeschreven en daartoe aan alle neringdoenden een circulaire toegezonden, om te trachten met de a.s. St. Nicolaas een zoo breed mogelijke opgezette reclame campagne te organiseeren. De vergadering werd geopend door den voorzitter, den heer G. van Telgen. Deze herinnerde aan het feit dat het 10 jaar geleden is, dat de vereeni ging is opgericht en hoe in het begin van het bestaan groote en goed geslaagde reclame campagnes werden gehouden. Spreker wees er op, dat de splijtzwam ook in de vereeni ging een zeer nadeelig werk heeft verricht, met als gevolg dat de vereeniging veel in kracht heeft verloren. De kleine combinaties, die later op eigen terrein reclame-campagnes hebben gevoerd, zijn eveneens tot nadeel van de winkeliers geweest.' Zij hebben mis verstand onder het publiek gebracht. Gaarne zag spr. dat het weer kwam tot een vaste eenheid om dan goede reclame-campagnes te kunnen voeren. Hierna werd de gelegen heid aan de aanwezigen gegeven, hunne ge dachten hierover te uiten. De heer K. de Jong pleitte voor één goede vereeniging en wekte de winkelier op er voor te zorgen, dat men steeds in voorraad zal hebben wat het publiek in de steden zoekt en door adverteeren en goed xerzorgde etalages de koopers tot zich te trekken. Zoodoende kan men het publiek duidelijk maken, dat men in IJmuiden alles kan krijgen wat men noodig heeft. De heer Driller sprak over een fusie met de winkeliers in IJmuiden-Oost. Hier is in dertijd het hoofdbestuur in gemoeid gewor den, maar later heeft men er niets meer van vernomen. Hij drong er bij het bestuur op aan te trachten deze fusie alsnog tot stand te bren gen. De voorzitter zeide met IJ.O.V. hierover gesproken te hebben, maar er is nog niets bereikt Hij drong er op aan, dat waar de tijd kort is, maar getracht moestt worden, zelf iets te breiken. De heer Homburg wees op de ups en downs die de vereeniging heeft doorgemaakt en sprak zijn verwondering uit over het feit, dat aan het bestuur vergunning was geweigerd een geluids reclame-wagen te doen rijden, terwijl deze vergunning wel is verleend aan een wagen van buiten de gemeente, die re clame maakt voor de verloting van een harddraverij. Ten opzichte van de versnippe ring mag men zichzelf niet geheel vrij plei ten. Met eenige voorbeelden toonde spreker aan de noodzakelijkheid van een goed aan een gesloten organisatie. Vervolgens wekte hij de winkeliers op, het publiek voor te lichten dat het koopen in andere plaatsen altijd geen voordeel is en hij vestigde verder de aandacht op het nut van goed verzorgde en verlichte étalages. Hierna sprak de voorzitter over een te voeren St. Nicolaas campagne. Om een goede campagne op te zetten heeft men de medewerking van 125 winkeliers noodig. Het doel is, evenals het vorige jaar ballerospel te houden en zoo mogelijk dit spel te doen plaats hebben één avond in IJmuiden en ver volgens in IJmuiden-West en IJmuiden-Oost De heer Repko vroeg wat een dergelijke campagne den winkelier kan kosten en of het mogelijk is de Campagne 14 dagen lan ger te doen plaats hebben dan oorspronkelijk het plan is. De heer K. de Jong meende, dat er meer vriendschap onder de winkeliers gekweekt moet worden. Over de vraag, of ongeorga niseerden ook aan de reclame-campagne kunnen meedoen, liepen de meeningen uit een. De heer Homburg zag gaarne dat eenige soepelheid werd betracht, waarbij toch niet uit het oog moet worden verloren, de nood zakelijkheid van organisatie naar voren te brengen. Na de pauze werd gesproken over den tijds duur der campagne. Besloten werd, deze voor een tijd van drie weken te houden. Aan het eind der vergadering werd de wenschelijkheid naar voren gebracht, een commissie te vormen, om het bestuur in drukke dagen bij te staan. Eenige personen gaven zich hiervoor op. Van de bestuurstafel werd de mededeeling gedaan, dat na de campagne zoo spoedig mogelijk, begin Januari een vergadering zal worden gehouden waar het bestuur zijn functie ter beschikking van de vereeniging zal stellen, met het doel, een nieuw bestuur te krijgen waarin leden gekozen kunnen worden uit alle deelen van IJmuiden, zoodat de geheele plaats in 't bestuur vertegenwoor digd wordt. Hierna sloot de voorzitter met een woord van dank de vergadering. JUBILEUMMARSCH „DE KENNEMER JAGERS". Het bestuur van de Wandelsportvereeniging „De Kennemer Jagers" verzoekt ons er aan te herinneren, dat op 1 November a.s. de in schrijving voor deelneming aan den Jubi- leummarsch op 8 November te houden, sluit. Na 1 November wordt het inschrijfgeld met 15 ets. verhoogd. Het startbureau is gevestigd in hpt bebouw van IJmuidens Bloei op het Willemsplein, terwijl er kleedgelegenheid is in de Willem Barendsz, waar ook de prijsuitreiking plaats vindt. Aan dezen marsch zijn herinneringsme dailles en groepsprijzen verbonden. Nadere inlichtingen verstrekt het secreta riaat Groeneweg 45, IJmuiden-Oost. ifÉiiiiiü - <"o ,<^4. Z Het wrak van den voor IJmuiden gezonken Scheveningschen logger SCH. 68. Even plotseling als hij is opgekomen, is de hevige storm, die twee dagen onafgebroken onze kust geteisterd heeft, leed zaaide in vele gezinnen en vele schepen op zee havende, weer geluwd. Het was gisteren vooral in den mid dag, prachtig weer en dit heeft velen er toe gedreven, een wandeling te maken op een der pieren, wat Woensdag nog geheel onmogelijk was, daar reeds dicht bij het strand de golven over de onwrikbare havenhoofden sloegen. Deze belangstelling gold in hoofdzaak het wraak van de SCH 68, waarvan thans, nu het water in de buitenhaven kalmer is geworden, de mast duidelijk zichtbaar is. Naar wij vernemen, hebben assuradeuren reeds een overeenkomst gesloten met van der Tak's Berging Mijom het wrak van den log ger op te ruimen Op verschillende plaatsen in de buitenha vens spoelen voortdurend houten onderdee- len aan; o.a. zijn aangespoeld een giek en een aantal luiken. Ze werden door de vinders nabij de Zuidersluis aan den wal gebracht en zijn ter beschikking gesteld van de strandvonderij. Nog een scheepsramp bij de kust? De ter visscherij stoomende trawler Beatrice IJM 118 heeft gerapporteerd ter hoogte van Castricum, 1 mijl in zee een wrak te zijn gepasseerd, waarvan de masten boven water uitsteken. Daar het wrak gevaarlijk ligt voor de uit. en thuis stoomende visscherssche- pen, zijn deze gewaarschuwd. De sleep boot Nestor van Bureau Wijsmuller is gisteren tegen den avond uitgevaren om een onderzoek in te stellen. Te Egmond aan Zee is voorts een reddings boei aangespoeld, waarop de letters L. T. 263 Concord stonden vermeld. Uit de letters L. T. zou men kunnen opma ken, dat het hier een Engelsch bootje betreft uit de visschersplaats Lowestoft. De „Nestor" is gisteravond tegen negen uur onverrichterzake in de haven teruggekeerd. Heden zou een nieuw onderzoek worden inge steld, terwijl ook de reddingsboot van Egmond aan Zee zou uitvaren. Nog steeds geen zekerheid om trent het wrak bij de brulboei. Men heeft nog steeds niet vast kun nen stellen van welk schip het wrak afkomstig is, dat reeds eenige dagen voor IJmuiden drijft. De loodsboot heeft een nader onderzoek naar de ligging ingesteld en hiervoor opge geven 400 M. Z.O. ten O. van de licht- brulboei, dus tusschen deze boei en het Zuiderstrand. Men heeft geconstateerd, dat aan den mast een deel van een schip vastzit, terwijl men ook netten heeft zien drijven, zoodat het wel vast staat, dat hier een visschers vaartuig verongelukt is. Hedenmorgen zou door den rijkshavendienst een nauwkeurig onderzoek worden ingesteld. Een deskundige van de reederij Frank Vrolijk, waartoe de 'haring-logger SCH 179 behoort zal meegaan, om te trachten vast te stellen, of de vrees, dat het wrak van dezen logger is, ge grond is. Aangezien er op een der onderdeelen een merk is gezien, neemt men aan, dat het onderzoek wel resultaat zal opleveren en dat aan de angstige onzekerheid spoedig een einde zal komen. HET PROGRAMMA VAN STRAWBERRIES. Het programma van Strawberries voor a.s. Zondag luidt: Heeren: H. H. IJ. C. 2—'Strawberries 1 2 uur Strawberries 2T. H. C. 1925 2 uur Harlekijn 2Strawberries 3 Dames: Strawberries 1Te Werve 11 uur KraaienStrawberries 2 10.45 uur Zaterdagmiddag 2.30 uur wordt voor de Je uigd compe titie g espeeid Strawberries a-Amsterdam c Strawberries 1 komt uit als volgt: v. d. Bliek, doel; Huender, Frekenhorst, Brandhoff, Bo- beldijk, Rodenberg, van der Werff, Schaap, Damgen, Heimig en Erdman. „VARIA" VOOR DE T. B. C. VEREENIGING De Tooneelvereeniging „Varia", regisseur Reinhard Rijke, is door het comité, dat in Velsen-Noord de belangen der Vereeniging tot bestrijding der T. B. C. behartigt, aange zocht op Zaterdag 21 November a.s. een uit voering ten bate dezer organisatie in het ge bouw Concordia der Papierfabrieken te wil len geven. „Varia" zal dien avond het sleutelvraag stuk opnieuw behandelen en „De zeven sleu tels van Baldpate" ten tooneele brengen. HAARLEMSCHE ORKEST VEREENIGING Dinsdag 3 November a.s. geeft de Haarlem- sche Orkest Vereeniging in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem een gala-avond, te vens tweede ledenconcert. Dirigent is Eduard Flipse, leider van het Rotterdamsch Philharmonisch orkest; solist is Hans Bork, piano. Het Rotterdamsch Phil harmonisch koor verleent aan dezen avond zijn medewerking. SCHAKEN Zandvoort 2Hoogovensschaakelub. 37 H. S. C. debuteerde Woensdagavond in de derde klasse van den Ned. Schaakbond met een klinkende 7—3 overwinning op Zand voort 2. De gedetailleerde uitslagen waren: Mevr. Crok-Stalling—v. d. Vegte 0—1 De JongG. v. d. Berg o1 SlagveldVogelzang io Wesselius—v. Kampen o1 v. d. PoortenM. v. d. Berg o1 Verstegev. d. Wel O—1 FermesMichel y2i/P* BogaerdtVeldheer y2y2 Crokv. d. Linden o1 BantjesJansen io Totaal 37 FRIEZEN OM ÜTENS. Door eenige, hier gevestigde Friezen is een voorloopig comité gevormd om te komen tot oprichting van een „Krite" van het „Kristlik Frysk Selskip". In de maand November zal reeds een Friesche bijbellezing gehouden wor den waarvoor reeds een spreker is aangezocht. Het voorloopig secretariaat is gevestigd: Van Speykstraat 21. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Het handbalprogramma voor a.s. Zondag luidt- Dames: 2 uur: Rapiditas—Amst. Dames Athletiek Club. 1.40 SimsonNiloc. 12.40 G.V.A.Zeeburg. 11.30 CarnaD.O.S. Heeren: 3 uur: RapiditasTonido. 12.20 SimsonLijnden. 10.45 OlympiaAalsmeer. 1.40 TurnoNiloc. 10.15 Concordia (Zaandam)—D.O.S. De belangrijkste wedstrijd zal ongetwijfeld te Haarlem gespeeld worden tusschen de da mes van A.D.A. en de dames van Rapiditas. Willen laatstgenoemde winnen, dan moet de voorhoede een zeer vlug aanvalsspel spelen, want daarin ligt ook het succes van A.D.A. Een spannende wedstrijd staat ons in ieder geval aan de Kleverlaan te wachten. Simson en Zeeburg zullen hun wedstrijden wel winnen; Carna zal wel verliezen. Voor de Rapiditas-heeren hopen we, dat de nederlagenreeks gestuit wordt. In ieder geval speelt Rapiditas Zondag aan de Kleverlaan weer volledig. Met eenig enthousiasme kan van Tonido gewonnen worden. De opstelling van Rapiditas luiden: Dames: L. Roosenhard, B. van den Hardweg, T. Bakker, C. Bakker, L. Bakker, W. van Dij khorst, A. van der Schaaf, B. Tanis, M. Poorter, E. Daudey, B. Joosten. Heeren: J. van Beek, A. Schweitzer, F. Hartendorp. Br. van Leeuwen, D. Bakker, R. de Leeuw, P. Brusse, G- Bakker, W. van Gorkum, M. Pal, H. Huter. Lijnden speelt een lastige uitwedstrijd tegen Simson evenals Niloc tegen Turno; Concordia (Z.) zal van D.O.S. wel verliezen, evenals Olympia van Aalsmeer. Westelijke Eerste en Tweede klasse: Dames: 9.30 uur: Hercules HebeRapiditas 2. 10.30 A.V. ZaanlandConcordia, 10 S.S.S.Lijnden. 9.30 Concordia 2Odin Heeren: 10.30 uur: ConcordiaLijnden 2. 9 Concordia 2A.V. Zaanland, te Zaandam. 10 Aalsmeer 2Concordia 2 (H'lem). 9.30 Olympia 2Achilles 11 S.S.S.Rapiditas 2. Van de dames gaan Concordia en Rapiditas 2 beide naar het Sportpark in Wormerveer. Vertrek per autobus te 8.30 uur van de Groote Markt. Concordia zal haar overwinningen reeks wel voortzetten. Zal Rapiditas II weer met 10 verliezen? Lijnden kan een klein overwinning op S.S.S. behalen; Concordia II wint waarschijnlijk aan de Kleverlaan van Odin. De spelers van het Ned. elftal. In het laatst uitgekomen Voetbaljaarboekje vinden we de lange lijst met namen van de spelers, die in den loop der jaren uitverkoren waren, de Oranjetrui te dragen. Aan het hoofd staat Dénis, die 56 maal in de nationale ploeg gespeeld heeft. Op hem volgen Van der Meulen met 54 en Van Heel met 52. Hieronder volgen de namen der spelers, die vijf en meer keeren in het Nederlandsch elftal mochten spelen: Van Kol en Tap 33, De Kor- ver 31, Van Run en Wels 25, De Natris 23, Mannus Francken, Göbel en Van Nellen 22, Dé Kessler 21, Weber 20, Le Fèvre (Kampong), K. Heyting (H.V.V.) en Welcker (Quick Haag) 17, Kools (N.A.C.) en Jan Thomée 16, Elfring (Alcm. Victrix), Lagendaal, Smit en Jan Vos 15, Groosjohan (V.O.C.), Krom, Lutjens (Ve- locitas Breda), Sigmond, Smeets en Weber (Sparta) 14, Van Linge, Steeman (Sparta) en Wijnveldt (U.D.) 13, Massy (Roermond) en Otten (Quick) 12, W. M. Buitenweg (U.V.V.), Pellikaan, Snethlage (Quick) en Ben Verwey 11, Dirk Lotsy 10, Ghering (Longa), Gielens (Willem II), Huug de Groot (Sparta), Leo Hal le 9, Hordijk (Ajax), Tonny Kessler, Bas Paauwe, Stom (Velocitas Breda en H.F.C.), Van Tilburg en Vente 9, Constant Feith (H. V. V.), Fortgens (Ajax en Haarlem), Van der Heijden (Wageningen), Heijning (H.V.V.), Arn. Hörburger (V.O.C.), Landaal (A. G. O. V. V.), J. B. Paauwe, Pijl (Feijenoord), Ruf- felse (Sparta), Tetzner (Be Quick) en Verlegh (N. A. C.) 8, Drok, Mac Neill (H.V.V. en H.F.C.) Ruiseh (D.F.C.), Visser (Stormvogels), Vol kers (Ajax) en Van der Wildt (V.U.C.) 7, Horsten (Willem II), Peltzer ('t Zesde), Snouck Hurgronje (H.V.V.), Vermetten en Van der Wolk (Sparta) 6, Van Diermen (Blauw Wit), Van Dort (Ajax), Van Gelder (V.U.C.)Van Gendt (De Spartaan), Van de Griend (Hermes-D.V.S.), Groen (Be Quick), Kuipers (H.F.C.Van Male, Mol, Mijnders, Rodermond (Be Quick). Stevens (Willem II) en De Wolf (Haarlem) 5. Verder vinden we nog uit Haarlem en om geving: Bieshaar 4, P. Boelmans ter Spill en F. van der Vinne (beiden H. F. C.) 3, Baay, Jur Haak, P. C. Stol, P. Tekelenburg (allen Haarlem) en H. Wamsteker (A.S.C. en H.F.C.) 2, Breeuwer, Van Daalen, M. Houtkooper (al len Haarlem), G. Bouwmeester (Haarlem en H.V.V.), Jacq. Francken, M. Henny, R. C. van der Nagel (allen H. F. C.) en C. Oldenburg (Stormvogels en Haarlem) 1. (De namen der spelers, waarachter geen clubnaam vermeld is, achten we bij de lezers van onze Sportrubriek bekend). Het Amsterdamsche elftal, dat a.s. Zater dagmiddag' half drie op het A.F.C.-terrein te Amsterdam tegen het Haarlemsche elftal zal spelen is als volgt samengesteld: Doel; Ferwerda (Blauw Wit); achter: Die penbeek (Ajax) en Van Stokken (D.W.S.); midden: Hellingman (Blauw-Wit), Huisman (D.W.S.) en De Lange (Blauw Wit); voor' Van Nek (A.F.C.), Blomvliet (Ajax), Lungen (AF.C-), Jaap Mol (D.W.S.) en Ooms (D.W.S.)

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1