Spraakmiddel. BEVERWIJK De trekking van de vijfde Paardenverloting. Het overzicht van de groentenmarkt V R IJ D A G 30 OCT. 1936 HEEMSKERK SANTPOORT Ingezetene wint den hoofdprijs. Onder enorme belangstelling vond Donder dagavond in het Kennemer Hotel de trekking plaats van de 5de groote Paardenverloting, ge organiseerd door de Harddraverijvereeniging „Beverwijk en Omstreken". Reeds lang voor het aanvangsuur was de trekkingszaal tot in de uiterste hoeken bezet met houders van lo ten, die vol spanning den aanvang van de trekking verbeidden. De voorzitter van de Harddraverijvereeni ging, de heer A. Blom Hzn., dankte in zijn openingswoord in de eerste plaats allen, die er aan hebben medegewerkt om ook deze vijf de verloting weer tot een groot succes te ma ken. Onder daverend applaus deelde spr. mede, dat de 16.000 loten, die deze loterij telde, wa ren uitverkocht. In het bijzonder richtte de voorzitter nog een woord van dank tot de heeren Meyer en Weys, leden van de loterij - commissie. De heer H. H. Meyer antwoordde hierop, dat alle lof den voorzitter toekomt. Zonder zijn werkkracht zou deze verloting zeker niet zoo'n groot succes geworden zijn. Notaris Mr. A. Moens, onder wiens leiding en toezicht de trekking zou geschieden, las daarna het procesverbaal voor, om vervolgens aan zijn jeugdige assistenten, de jongeheeren Hofland en Weys, het sein te geven de trommels te doen draaien. Het eerste nummer, dat uit de bus kwam was 3429, waarop de 259ste prijs viel. Reeds bij het zesde nummer kwam de tweede prijs uit den trommel. Deze viel op no. 15035. Ook de derde prijs liet niet lang op zich wachten. De houder van lot no. 10854 werd de gelukkige eigenaar van een veulen. Toen de pauze aan brak was de hoofdprijs nog niet getrokken. De pauze gebruikte de voorzitter om dank te brengen aan den notaris, aan den burge meester, de gemeentepolitie en de Rijksveld- Wacht voor de aan de Harddraverijvereeniging Verleende medewerking. De trekking werd toen hervat, zoo mogelijk door het publiek met nog meer spanning ge volgd, Het groote oogenblik liet nu niet lang meer op zich wachten. De eerste prijs, de harddravers Quita en Robert E. Lee, ter waarde van f 1500 vielen op no. 8545. De gelukkige winnaar was in de zaal aanwezig. Het was de heer G. H. van Broek huizen, die evenals zijn echtgenoote, van alle zijden met zijn buitenkansje geluk gewenscht werd. En alle anderen, die tot het groote leger der teleur gestelden behoorden, voegden daar aan een hartelijk applausje toe. Na dit intermezzo, dat natuurlijk tevens aan de grootste spanning een einde maakte, ging de trekking rustig door. Tenslotte waren de 270 prijzen er uit en behoorde ook de trekking van deze lustrumloterij weer tot het verleden. De voornaamste prijzen vielen op onderstaan de nummers: 8545 2 harddravers ter waarde van f 1500; 15035 een harddraver; 10854 een veulen; 382 een veulen; 4270 een naaimachine; 8285 een rijwiel; 4393 een dressoir; 238 een rijwiel; 10815 een klok; 8479 een cassette. De volledige trekkingslijst ligt op ons bureau ter inzage. STUGGE HANDEL MET LAGE PRIJZEN. r Het verloop van den groentenhandel was ln de afgeloopen week verre van rooskleurig en bracht voor veel producten meermalen te leurstellingen. Waar een inzinking van de prijzen in den regel juist het massaproduct treft, doet een lage prijs zich zooveel te zwaar der gevoelen. Groote partijen andijvie wer den deze week weer aangevoerd. De handel was lusteloos gestemd. Er is momenteel voor dit product weinig belangstelling en de op brengst is zelfs voor mooie kwaliteit veel te laag. De noteeringen wisselden geregeld van 1025 ct. per kist. Van bospeen schijnt ook nog steeds het aanbod de vraag te overtref fen. Ook voor dit product was de handel stug met lage prijzen. De noteeringen be wogen zich naar soort van 25 ct. per bos ofschoon de hoogste prijs «liet zoo veel voor kwam. Van de bloemkool is ook deze keer niet veel goeds te vermelden. De prijzen hebben zich lang goed gehouden, doch deze week bracht een belangrijke daling. Voor de beste kwaliteit liepen de prijzen de laatste dagen terug van 86 ct. per stuk, terwijl de mindere soorten eveneens sterk gedrukt wa ren. Ook de spruitenhande'l scheen lusteloos, daar de prijzen voortdurend neiging tot ach teruitgang vertoonden. Overige sluitkoolsoorten blijven goedkoop, terwijl voor boerekool, die ook steeds ruimer wordt aangevoerd, nog weinig kooplust be staat. Van de boonen zijn het thans de snij- boonen waarvoor de aanvoer nog van eenige beteekenis kan genoemd worden. De andere soorten zijn geruimd. De noteeringen liepen naar kwaliteit uiteen van 1626 ct. per K G. De aanvoer van sla begint in eens sterk in te krimpen. Al komt er nog een enkel mooi partijtje, de prijzen vallen toch niet mee. Deze week noteerde de sla van 2040 ct. per kist. Voor spinazie van goede kwaliteit was nog een weinig belangstelling. Voor kleine kisten bewogen de noteeringen zich van 35 50 ct. per kist. Postelein bewoog zich naar kwaliteit van 4055 ct. per kist. De aanvoer van tomaten begint geleidelijk minder te worden. De kwaliteiten loopen sterk uiteen. De prijzen voor eerste soort ondergingen vrij wel geen verandering en bleven steeds naar soort van 618 ct. per KG. Prei werd ook niet zoo vlot afgenomen. Ook hiervoor was de stemming iets flauwer. De prijzen schom melden naar soort van 48 ct. per bos. Sel derie en peterselie staan meestal van 2—3 ct. per bos. Knollen bleven vrijwel op vast peil en noteerden naar soort van 26 ct. per stuk. In de fruitafdeeling kwamen tot heden nog steeds aardbeien voor. De prijzen varieerden van 3540 ct. per doosje. Appelen en peren van goede kwaliteit zijn duur en vooral de fijne tafelsoorten worden voor mooie prij zen afgenomen. De druiven daarentegen liepen deze week in prijs terug tot zeer lage prijzen. TENTOONSTELLING. Het bestuur van de Vereeniging voor Vreem delingen Verkeer organiseert een bloemen tentoonstelling in „Marquette" van 18 Maart tot 23 Mei 1937. Het bestuur is voornemens op Maandag 30 November a.s. te verpachten een café-restaurant, een theetent en negen stands. Verder parkeerterrein, rijwielstal ling en toilets. AANRIJDING OP DEN RIJKSSTRAATWEG Op den Rijksstraatweg te Heemskerk werd de heer P. Sinniger, die aan den kant van den weg reed, door een motorrijder uit Vel- sen, aangereden en tegen den grond geslin gerd. De heer S. kreeg ernstige kneuzingen aan een zijner beenen, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De politie stelt een onderzoek in- LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: Cl. J. M. Daalhuizen, dienstbode, van Vel- sen, Hotel ter Burg. M. G. P. Beek, hulp in de huish., van Hoorn, Juliana weg. J. F. M. v. Rossum, zonder ber., van Delft, Kees Delfsweg 1. J. C. L. M. van Reisen, zonder ber., van Sassenheim, Kees Delfsweg 1. G. M. Minkels, onderwijzer, van Haarlem, Kees Delfsweg 1. C. Jonkheer, zonder beroep, van Hillegom. Kees Delfsweg 1. W. M. L. Prins, zonder beroep, van Anna Paulowna, Kees Delfsweg 1. H. L. M. Jonkergouw, zonder ber., van Sitl tart, Tuinbouwschool. J. Roelofsen, zonder beroep, van De Rijp. Kees Delfsweg 1. P. H. A. Schmidt en gezin, schoenwinkelier, van Amsterdam. Breestraat 22. C. Krommenhoek, slager, van Schiedam. Creutzberglaan 25. R. Marx, schoenmaker, van Amsterdam, Arendsweg 41. A. M. P. Eldering, huishoudster, van Rotter- damdam, Peperstraat 17. E. H. P. Duiker en gezin, koopman van Lim- men, Strick van Linschotenstraat 49. P. B. Albring en gezin, houder v. e. garage, van Amsterdam, Gr. Houtweg 149. T. J. Wind (Lappöhn, O. J. R.) zonder ber., van Deventer, Dr. Schuytstraat 8. W. Bekker en gezin, magaziinbediende, van Velsen, Deken Waarestraat 18. C. E. Tijns, dienstbode, van Heemskerk. Vondellaan 13. E. de Ronde/leerling verpleegster, van Beu- sichem. Vondellaan 13. M. W. Dekker en gezin. Rijksambtenaar, v. Velsen. Stumphiusstraat 20. J. G. C. M. Husken. onderwijzeres, naar Denekamp. Huize „Maris Stella". G. Modderman, modiste, van Rotterdam. Nieuwstraat 15. E. van der Zwet-Slotemaker, zonder ber., van Velsen, Visscherstraat 4. J. Kunz, zonder beroep, v. Leiden, Baan- straat 72. A. Kliphuis, zonder beroep, van Emmen. Velserweg 12. M. Sluis, zonder beroep, van Enkhuizen, Zeestraat 142. Ch. P. Linsen, dienstbode, van Beers, Rel- weg 51. C. Aalders. zonder beroep, van Enschedé, R Vertrokken: H .Speerstra en gezin, timmerman, naar Dordrecht, Jac. Marisstraat 88 zw. Z. v. d. Klein, kapelaan, naar 's-Graven- hage, Apeldoornschelaan 240. P. G. van Diepen, zonder beroep, naar N. Beemster, Midenweg 85. Sj. Buis en gezin, dienstbode, naar Barsing- horn. Café de Roode Leeuw. J. M. Olij, leerl. naaister, naar Jutphaas, Liesboschweg 61. E. M. Warmenhoven, zonder ber., naar Haarlem, Ged. Oude Gracht 112rd. J. Ooms, zonder beroep, naar Velsen, van Speijkstraat 27. P. H. van Minnen, timmerman, naar Velsen, Duinvlietstraat 93. C. M. Duin, zonder beroep, naar 's-Graven- hage, Sportlaan 27. A. C. Albers fgeh. met J. D. Woerdeman) zonder ber., naar Koog aan de Zaan, Krokus straat 35. M. Rietkerk, zonder ber., naar Heemskerk, M. v. Heemskerckstraat 53g. J. Stals, dienstbode, n. Velsen, D. en Kruid- bergerweg (Kennemergaarde). W. Wassink, zonder ber., naar Doetichem, Wilhelminastraat 50. M. H. Beliën (geh. met Euduardus Kuijck) dienstbode, naar Velsen, Fr. Naereboutstraat 23. J. J. P. Majoar, scholier, naar Hilversum, Vaartweg 89. J. A. M. Brantjes (geh. met N. J. van Op- zeeland), zonder ber., naar Haarlem, Schalk- wijkerweg 133. Het lichtschip Elbe I, dat tijdens het jongste noodweer met de uit 15 personen bestaande bemanning in de diepte verdween. Het schip had zijn ligplaats tusschen Cuxhaven en het eiland Helgoland. HET PROGRAMMA VAN HET LUXOR THEATER. Het Luxor Theater vertoont deze week als hoofdnummer de spannende circusfilm „Cir cus Buffalo Bill" met Barbara Stanwijck en Preston Forster in de hoofdrollen. Aan den in houd ontleenen wij het volgende Een knappe, verwaande en opschepperige jongeman, in de variété-wereld bekend onder den naam van „de groote Toby Walker", wedt met iederen scherpschutter, dat hij hem in het schieten niet zal kunnen slaan. James Mac Ivor, een hotel-eigenaar, gaat een wedden schap met hem aan, niet voor zichzelf doch voor Annie Oakley, die Vliegende kwartels met den buks schiet. Als Annie op het schietterrein aankomt, ont dekt zij pas, dat haar tegenstander niemand minder is dan de groote Toby Walker, wiens afbeeldingen zij zoo dikwijls op aanplakbiljet ten e. d. bewonderd heeft. Jeff Hogarth, een der managers van het Buffalo Bill circus is eveneens aanwezig, juist met het oog om Toby te engageeren voor de komende tournee van het circus. Jeff Hogarth keert naar Brooklyn terug met twee geweldige scherpschutters, die hij aan Buffalo Bill voorstelt. Inmiddels zijn zoowel Jeff als Toby van Annde gaan houden en zien in elkaar gehate tegenstanders. In de komende maanden blijven Annie en Toby verbitterde tegenstanders in hun beroep en zijn tegelijkertijd dol verliefd op elkaar. De reclame-manager van het circus komt op het idee een grooten wedstrijd tusschen beiden te arrangeeren om 'n soort wereldkampioenschap. Buffalo Bill wordt hiertoe overgehaald en bij den spannenden kamp is het Annie die zege vierend uit den strijd komt. Eenigen tijd later loopt Toby een verwon ding op als hij het leven, van,een der Indianen- opperhoofden redt. Door kruitdamp heeft zijn gezichtsvermogen geledén; door den dokter, wordt hem rust voorgeschreven. Toch zet hij door en treedt weer in het strijdperk tegen Annie Het publiek verlangt hun beroemd staaltje van schietkunst, n.l. het wegschieten van een geldstuk tusschen twee vingers opge houden. Toby aarzelt, doch ziet geen uitweg. Hij schiet en mist en verwondt op deze wijze Annie's arm. Jeff Hogarth is er van overtuigd dat Toby opzettelijk miste om op deze wijze van zijn gevaarlijke rivale verlost te worden en ontslaat hem op staanden voet. Annie Oakley is nu 'n internationale ster geworden, wat niet wegneemt, dat zij haar hart nog steeds aan Toby heeft verpand en direct bij haar terugkeer in Amerika alle maatregelen treft om hem terug te vinden. Met hulp van 't Indianen-opperhoofd wordt Toby in een schiettent gevonden, waar hij thans zijn brood verdient. Zoo wordt Annie vereenigd met den eenigen man, 'waarvan zij ooit ge houden heeft. Het tweede hoofdnummer is de klucht „De moderne regenmakers" met Beort Wheeler en Robert Woolsey. SPECIALE VEILING VAN SCHORSENEEREN. Woensdag werd door de Veilingen te Be verwijk een speciale schorseneeren veiling ge houden. De aanvoer bedroeg ongeveer 14.000 K.G. Een enkel partijtje eerste en tweede soort werd verkocht voor respectievelijk 11 en 4 ct. per K.G. De massa-aanvoer werd opgehouden. Ook het vorig jaar werd op de eerste veiling wei nig afgenomen. De volgende veiling bracht toen een beter resultaat GEITENKEURING. Door de Heemskerksche geitenfokvereeni- ging werd Donderdagmiddag een geitenkeu ring gehouden. Er werden 35 geiten gekeurd welke alle een goeden indruk maakten. De" keuring werd verricht door den heer D. Wit, hoofdbestuurder der N. Hollandsche gei- tenfokvereeniging. WINKELIERSCOMBINATIE „PLAN WEST". De St. Nicolaas-campagne. De winkelierscombinatie „Plan West" hield gisteravond een goed bezochte vergadering in de bovenzaal van „Odeon" aan de Baanstraat, De voorzitter, de heer Akse, sprak in zijn openingswoord zijn voldoening uit over de flinke belangstelling. Speciaal heette hij de nieuwe leden, de heeren Vonkelman, Dors en de Jong welkom, hierbij den wensch uitspre kende dat zij actief mede zullen werken -aan den opbouw van Plan-West. Daar deze vergadering de eerste was na den boottocht, releveerde de heer Akse nog eens in korte trekken het verloop van dezen tocht. Voor de eerste maal was daaraan een autotocht voor ouderen verbonden. Het geheel is een schitterend succes geworden. Over de besprekingen over de St. Nicolaas- reclame, zei de heer Akse, dat gebleken was, dat het bestuur naar nieuwe wegen moest zoeken, daar het „prijzenhuis" door wetsbepa lingen niet langer mogelijk was. Het is het bestuur na veel moeite gelukt, aldus de voor zitter, een nieuw plan te ontwerpen en hij hoopte dat de besprekingen hierover tot goede resultaten zouden leiden. Naar aanleiding van de notulen van den heer Kors wees de heer Akse nog eens op de ge houden propagandavergadering. Het was de eerste maal dat Plan-West een dergelijken avond hield en uit reclame-oogpunt is deze bijzonder geslaagd te noemen- Het bestuur is daarom ook voornemens, om indien moge lijk binnenkort weer zoo'n avond met een bont programma te organiseeren. De heer Rookhuizen gaf een uiteenzetting van de St. Nicolaas-reciame. Hij zeide o.m., dat het bestuur, evenals dit op de kermis tij dens de V.V.V. feestweek uitgevoerd werd, het z.g. „Vogelpiekspel" wil organiseeren. Oorspronkelijk werd uit Haarlem geen toe stemming verkregen, om dit spel uit te voeren, zelfs kwam bericht, dat alles in beslag geno men moest worden, doch daar tenslotte bewe zen is, dat het werkelijk een behendigheids spel is, hebben B. en W. toch een voorwaarde lijke toestemming gegeven. Het bestuur wilde nu twee avonden in Odeon houden. Ieder kan voor dit spel tegen inleve ring van 20 zegels een deelnemerskaart met acht nummers krijgen. Als speciale attractie zal door een der aan wezigen eerst driemaal gegooid kunnen wor den. De nummers, die uitkomen ontvangen een troostprijs, een grootere- en een hoofd prijs. Alle hoofdprijshouders krijgen weer gratis een kaart met vier nummers. Aan het eind van den avond wordt hiervoor speciaal nog eenmaal gegooid. De bezitter van het num mer dat dan uitkomt ontvangt nog een bij zondere prijs b.v. een rijwiel. Na deze gratis worpen-reclame begint het eigenlijke spel. Iedere kaarthouder krijgt dan gelegenheid om eenmaal te gooien. Treft hij een van de acht nummers van zijn kaart, dan heeft hij recht op een der fraaie prijzen. Dit plan werd door de vergadering met al- gemeene stemmen aangenomen. Verder werd besloten om een kinderfeest te houden. Het voorstel om een „zwarte lijst" van wan betalers aan te leggen, werd na eenige dis cussies aangenomen. De heer Nijssel stelde zich als administra teur beschikbaar. In de pauze draaide de heer Marx de film van den boottocht. Scène uit de sensationeele circusfilm „Buffalo Bill", die in het Luxor Theater te Beverwijk wordt vertoond. HALCYON LIJN. Flensburg, 28 v. Narvik n. Rott.-Vlaard. Stad Haarlem, 28 v. Rott. te Dubrovnik. Stad Zaandam, 28 v. Norrkoping n. Lulea. Rozenburg, 28 van Malta naar HOLLAND—AMERIKA LIJN. Beemsterdijk, 27 v. Philadelphia n. Rott. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (thuisr.) 29 van Bordeaux. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk, 29 van Rott te Brisbane. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein (uitr.) 29 van Mombaassa. Springfontein, 29 v. Hamburg n. Amst. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk, 29 v. Hamburg te Amst. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Montferland (thuisr.) 30 (5 v.m.) te IJmui- den verw. Amstelland (thuisr.). 28 van Bahia. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Bennekom, 28 van Amst. te Callao. Boskoop, 29 van Chili te Amst. Ganymedes, 28 v. Salonika n. Izmir. Iris, 28 van Belize n. Pto. Cortes. Juno, 28 v. Alicante te Carthagena. Nereus, Amst. n. Kopenhgen, 29 van IJmui- den. Odysseus, 29 v. Kopenhgen te Aarhuus. Vesta, 24 v. Rott. te Carthagena. Vulcanus, 28 v. Lissabon n. Amst. Bodegraven, 27 van Corral n. San Antonio. Costa Rica, 27 v. Kingston (Ja) n. Pt. Limon Ariadne, 29 van Danzig te Kopenhagen. Titus, 29 v. Lipari n. Amst. Calypso, 28 v. Hamburg n. Amst. Saturnus, 28 v. Catania n. Amst. Irene, 29 v. Kopenhagen te Gdynia. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Nopan (thuisreis) 29 van Marseille. Sibajak (uitr.) 29 te Southampton. Garoet (thuisr.) pass. 29 Gibraltar. Sitoebondo (uitr.) 29 te Southampton. ROTTERDAM—ZITID AMERIKA LIJN. Alchiba, 29 v. Hamburg te Schiedam. STOOMVAART MIJ NEDERLAND Tawali, 29 v. Hamburg n. Amsterdam. Palau Laut (uitr.) 29 van Suez. Poelau Bras, 29 van Batavia te Amst STOOMVAART MIJ OCEAAN Atreus, Rott. n. Japan 29 v. Singapore. Deucalion, 27 v. Kobe n. Rott. CHINA—JAVA—MAUR.—AFRIKA LIJN. Rantanpandjang, 27 v. Batavia n. P. Natal. Bontekoe, 28 van Shanghai n. Cebu. Ertsaanvoer. Het Fransche stoomschip „Colleville" is hier gisteren aangekomen van Caen met een la ding ijzererts voor het Hoogovenbedrijf. IJzerverscheping. Het Zweedsche stoomschip „Delphinus" ar riveerde Woensdag bij de Hoogovens, komende van Londen, om een lading ijzer in te nemen, bestemd voor een Zweedsche haven. Bijlegger. Het Spaansche stoomschip „Candina", het welk Woensdag naar zee vertrok van het Hoogovenbedrijf, keerde even daarna weer ten gevolge van het stormweer uit de Noordzee terug en schutte naar de binnenhaven. Later is het schip toen het slechte weer opgeklaard is opnieuw in zee gestoken. Machineschade. Het Noorsohe stoomschip „Bera" liep hier gisteren binnen, komende van Kristinehamn j en bestemd naar Londen, met machineschade. Deze schade werd hier hersteld terwijl tevens de kolenvoorraad aangevuld werd, waarna het schip de reis naar de haven van bestemming voortzette, Stukgoederen gelost. In verband met het spuien in de buitenha ven is het Duitsche motorschip „Caribia" door de Noordersluizen geschut en heeft ligplaats moeten nemen in de binnenhaven. Het schip heeft aldaar, komend van West Indië, de voor Amsterdam bestemde hoeveelheid stukgoede ren gelost en de passagiers ontscheept, waarna het de reis naar Hamburg voortzette. Hout verloren. Het Russische motorschip „Walerümeshlauk" rapporteert, komende van Archangel en be stemd voor Zaandam een partij hout, te heb ben verloren tengevolge van het stormweer. 28 October: AANGEKOMEN. Candina s.s. Noordzee Colleville s.s. Caen Moorfoot S.S. Newcastle Amstelstroom m.s. Leith De Hoop m.s. Noordzee 29 October: Walerii Meslauk m.s. Archangel Maaskerk s.s. Hamburg Poelau Bras m.s. Hamburg Gateshead s.s. Newcastle Boskoop s.s. Chili Betra s.s. Kristinehamn Delphinus s.s. Londen Caribia m.s. West Indië (Er is een chemisch preparaat uitgevonden, dat de uitwerking heeft, verlegen menschen in ge zelschap spraakzaam te maken.) 't Is wonderlijk, wat al wordt uitgevonden, En niet het minst op dit speciaal terrein, Hoe onze ouders 't zonder stellen konden, Dat zal me altijd wel een raadsel zijn Nu is er weer een nieuw succes verkregen, Een wonderbaarlijk chemisch preparaat, Bent u soms in gezelschap ook verlegen? Een enkle pil maakt, dat u vlotweg praat. Ik zeg een pil, maar ik heb niet gelezen, Of het in dezen vorm wordt geserveerd, Spraakwater kan het ook natuurlijk wezen, De kwestie is maar, wat het spul presteert. Verlegen zijn en niet te durven spreken Wanneer je in een groot gezelschap bent, Dat hoort wel tot de lastige gebreken, Uit eigen ondervinding mij bekend. En kan men zich van dezen last bevrijden, Door 't nemen van een slok of van een slik, Dan komen er voor velen nieuwe tijden, Verlost van menig pijnlijk oogenblik. Maar met dat al zie ik toch ook bezwaren, In druk gebruik van 't nieuwe preparaat, Er wordt, als ik mij eerlijk mag verklaren, Naar mijn besef al veel te veel gepraat. Het lijkt slechts mooi, als dan de erg brutale Tezelfdertijd ook iets te slikken krijgt, Dat hij op zijn beurt eens in alle talen In d' algemeene conversatie zwijgt. P. GASUS. LAND- EN TUIN ARBEIDERSBOND „ST. DEUS-DEDIT". In het R.K. Vereenigingsgebouw vergaderde bovengenoemde bond onder voorzitterschap van den heer A. Zuurbier. Allereerst werd besproken de steunregeling en de benoeming van den controleur. De voorzitter deelde mede dat in de maand November een propaganda-avond zal worden gehouden waar een hoofdbestuurder zal spre ken over „De verhouding tusschen kerk en Ook werd meegedeeld dat de ontwikkelings cursus welke het vorig jaar door kap. Perquin werd geleid dit jaar wegens de geringe be langstelling niet doorgaat. De heer P. Koopman, 2e secretaris bedankte als bestuurslid wegens het overgaan naar een anderen bond. Als blijk van erkentelijkheid werd hem een vulpen als geschenk aangeboden. In de vacature hierdoor in het bestuur ont staan werd gekozen de heer Alb. de Ruyter. BLOEMBOLLENTENTOONSTELLING. Door het bestuur van de V. V. V. zal bij de in het voorjaar van 1937 te houden bloembol lententoonstelling in Marquette het volgende worden verpacht: Café-restaurant, theetent, 9 verkoopgele genheden voor visch, fruit, rookartikelen, koek en banket, briefkaarten bloemzaden en plan ten, tuinbouwartikelen borduur- en schilder werk enzoovoort. Voorts een groot parkeerter rein en een fietsenstalling, toilets en urinoirs. Bestek en voorwaarden te verkrijgen bij N. Mudde a f 1,20. «ewf.wj. Inschrijvers moeten bestekhouders zijn. TUINBOUWCLUB V. Z. O. S. In het café Henneman vergaderde Donder* dagavond de Tuinbouwclub V. Z. O. S. onder leiding van den heer R. Muijen. De voorzitter opende met een woord van welkom en sprak zijn teleurstelling uit over de slechte opkomst. De secretaris bracht verslag uit over de in dezen zomer gehouden tentoonstelling te Be verwijk, waarbij de club met een „stand" was vertegenwoordigd geweest. Door de club werd voor f 50 aan prijzen behaald. De inkomsten en uitgaven verrekend heeft deze tentoonstel ling de club f 5 gekost. Het verzoek van het uitvoerend comité van de bloemententoonstelling in Marquette om mee te doen aan de binnententoonstelling vond bij de leden geen weerklank. Hierna werden de ingekomen bloemen ge keurd. Ingekomen waren van den heer H. Vendel Fresia's welke 6 punten behaalden. De jury bestond uit de heeren L. Diemeer en A. Bogaard. Hierna werd door den voorzitter nog een praatje gehouden over het uitrooken der kassen. VEREENIGING KONINGINNEDAG. De vereeniging „Koninginnedag" te Sant poort hield haar jaarvergadering in „Zomer- lust". Na het uitbrengen der jaarverslagen wer den tot leden der kascommissie benoemd de heeren Scholte en Cornegge Jr. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de heeren Komen en Verkruyssen herkozen werden. In plaats van den heer Post, die geen herbenoeming wenschte, werd de heer Scholte gekozen. Hierna werden besprekingen gevoerd over de feestelijkheden ter gelegenheid van het a.s. huwelijk van Prinses Juliana Kolhoznik s.s. Archangel Gudur s.s. Londen Zaanstroom s,s. Liverpool Hontestroom s.s. Londen Apollinaris V m.s. Londen Winsorwood s.s. Hamina Livonia s.s. Swansea 28 October: VERTROKKEN Markland m.s. Houston Fosna m.s. Aruba Freiburg s.s. Hamburg Colombia m.s. Hamburg 29 October: Borthwick s.s. Leith Vliestroom s.s. Huil Trito s.s. Rotterdam Jolly Girls m.s. King's Lynn Waalhaven s.s. Bremen Rhein s.s. Hamburg Embla s.s. Lübeck Quickstep s.s. Newcastle Nereus s.s. Kopenhagen Hans Broge s.s. Newcastle Rim m.s. Skienfjord Candina s.s. Methil Boreas s.s. Kaapstad Arma m.s. Rochester Ebenhaezer m.s. Londen Castor m.s. Zeebrugge Caribia m.s. Hamburg Hallaren m.s. Hamburg,

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6